Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) kovacsla válasza zsolt501 (#1900) üzenetére


kovacsla
csendes tag

Reset nem volt, kábelen mérem, a wifi-re vonatkozó mondat csak egy megjegyzés volt.

kovacsla

(#1902) Gubek-Einste válasza kovacsla (#1901) üzenetére

Milyen típusú a szolgáltatói eszköz?
LAN-os vagy optikás a bekötés?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1903) kovacsla válasza Gubek-Einste (#1902) üzenetére


kovacsla
csendes tag

A kérdésedet nem teljesen értem: tudomásom szerint a lépcsőházi osztóhoz optikain jön, onnan 8 eres Cat a routeremig. A baj az, hogy mivel a Digi által adott ZTE routerrel kipróbálva - kábelen (LAN) jön kb. 950. Ha az Asust teszem rá, akkor 350-nél még nem mértem többet.

kovacsla

(#1904) Gubek-Einste válasza kovacsla (#1903) üzenetére

Akkor ez LAN-os hálózat.
Közvetlenül a bejövő kábelre próbáltad már kötni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1905) kovacsla válasza Gubek-Einste (#1904) üzenetére


kovacsla
csendes tag

Igen, úgy tökéletes.

kovacsla

(#1906) Gubek-Einste válasza kovacsla (#1905) üzenetére

Akkor hagyd ki a szolgáltatói eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1907) kovacsla válasza Gubek-Einste (#1906) üzenetére


kovacsla
csendes tag

Nem-nem!
A szolgáltató által adott ZTE router jó! Átjön rajta a teljes sávszélesség. Viszont a wi-fi-je csak N-es. Nekem van az Asus AC68U-m és ez nem működik rendesen! :W

kovacsla

(#1908) Gubek-Einste válasza kovacsla (#1907) üzenetére

Vagyis a gond akkor van amikor a szolgáltatói után be van kötve az Asus, ha csak az egyik van használatban akkor minden rendben van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1909) kovacsla válasza Gubek-Einste (#1908) üzenetére


kovacsla
csendes tag

Olyan sosem volt, hogy mindkettő használatban van. Azért használnám az Asust a ZTE helyett, mert "papíron sokkal többet tud! De sajnos nem ez a helyzet! A ZTE kábellal jól teljesít, a wi-fi-je gyenge (N). Az Asus kábellal is gyenge (300)!

kovacsla

(#1910) Intruder2k5 válasza kovacsla (#1909) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Áram alatt 10mp reset, majd próbáld újra. Ha továbbra sem jó, akkor CFW.

(#1911) Gausz válasza Gausz (#1818) üzenetére


Gausz
aktív tag

Szóval megtaláltam a választ, hogy miért csak 200Mbps-el tudok AC-n másolgatni vezetékes gépre, úgy ahogy Athos is.
Ezért:
Theoretical wireless speeds (combined upstream and downstream) are as follows:
802.11b - 11 Mbps (2.4GHz)
802.11a - 54 Mbps (5 GHz)
802.11g - 54 Mbps (2.4GHz)
802.11n - 600 Mbps (2.4GHz and 5 GHz) - 150Mbps typical for network adapters, 300Mbps, 450Mbps, and 600Mbps speeds when bonding channels with some routers
802.11ac - 1300+Mbps (5 GHz) - newer standard that uses wider channels, QAM and spatial streams for higher throughput

Below is a breakdown of actual real-life average speeds you can expect from wireless routers within a reasonable distance, with low interference and small number of simultaneous clients:
802.11b - 2-3 Mbps downstream, up to 5-6 Mbps with some vendor-specific extensions.
802.11g - ~20 Mbps downstream
802.11n - 40-50 Mbps typical, varying greatly depending on configuration, whether it is mixed or N-only network, the number of bonded channels, etc. Specifying a channel, and using 40MHz channels can help achieve 70-80Mbps with some newer routers. Up to 100 Mbps achievable with more expensive commercial equipment with 8x8 arrays, gigabit ports, etc.
802.11ac - 70-100+ Mbps typical, higher speeds (200+ Mbps) possible over short distances without many obstacles, with newer generation 802.11ac routers, and client adapters capable of multiple streams.

Most már csak azt nem értem, hogy a tesztek hogyan hoznak ki ennél többet, illetve miként jött össze Zsolt501nak 34-35MB/s...

(#1912) AtHoS válasza Gausz (#1911) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk nálam nem .11ac volt a csatlakozás, hanem .11n 300 Mbps csatlakozással. Ahhoz pedig a 200 Mbps szerintem igencsak jó eredmény.

A bemásolt szövegben ezt írják: 802.11n - 40-50 Mbps typical

Na ezt valahogy nem is tudom mire vélni, mert általánosan az elméleti sávszél /2 környékén szokott realizálódni a mindennapos használatban a tapasztalatok alapján

Más

Az új FW-ekben ugya az AiProtection részen elérhető a DNS Filter védelem lehetősége. Ezt használja más is?
Ha igen, akkor milyen Global Filter Mode beállítással?

Én a Comodo Secure DNS-t állítottam itt be és bizony több alkalommal is beugrott, hogy nem biztonságos a cím, amire kíván lépni a böngésző. Jellemzően link-rövidítő oldalaknál jön elő (pl. tinyurl, stb...)

read-only mode on the forum

(#1913) zsolt501 válasza Gausz (#1911) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Pedig nekem tényleg sikerült elérni a max 35MB-os másolást és még a modulom is csak 433-as, igaz ezt belső hálózaton produkálja, net irányt annyira nem tesztelgettem.
A névjegyemben (cuccok) közt benne van a szerver és a laptop is amivel lett tesztelve.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1914) kovacsla válasza Intruder2k5 (#1910) üzenetére


kovacsla
csendes tag

Sajnos továbbra sem ok. Mi az a CFW?
Bocsánat a tudatlanságomért! :W

kovacsla

(#1915) whoever70 válasza kovacsla (#1914) üzenetére


whoever70
tag

custom FW, alternatív firmware

(#1916) kovacsla válasza whoever70 (#1915) üzenetére


kovacsla
csendes tag

Köszi! Ajánlanátok egy jót, ha lehet link-el?
Köszönöm! :R

kovacsla

(#1917) Intruder2k5 válasza kovacsla (#1916) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato by Shibby
HGG (Custom / Fork RMerlin Firmware)
RMerlin

Az utóbbi kettő simán feltehető a gyári szoftver webes felületén, és lévén az alapja is a gyári fw, a kinézete sem fog változni, csak kerül bele némi plusz funkció. A Tomato viszont egy merőben más szoftver, mind kinézetben, mind pedig szolgáltatásait tekintve, így feltenni is csak recovery módban tudod.

(#1918) whoever70


whoever70
tag

LG Webos smart tv-re szeretném beállítani az ss-iptv app-ot, de kell neki valami udpxy beállítás, tud nekem segíteni valaki ebben?
mert az alap M1, M2, M4, Duna csatornákat sem lehet megnyitni, és nem értem ezt az udpxy funkciót

(#1919) Gausz válasza zsolt501 (#1913) üzenetére


Gausz
aktív tag

Nálam merlin 378.56_2 van fenn, te mivel futtatod? Kb a jelszón kívül mást is beállítottál akár routerben akár windowsban? Vagy minden out of the box azonnal működött?

(#1920) zsolt501 válasza Gausz (#1919) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Én az utolsó gyárit használom, ezekkel a beállításokkal.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1921) kovacsla válasza Intruder2k5 (#1917) üzenetére


kovacsla
csendes tag

Köszönöm szépen! Kipróbálom. :R

kovacsla

(#1922) Gausz válasza zsolt501 (#1920) üzenetére


Gausz
aktív tag

Nálam is ugyanez minden.
Kontaktálok Asussal. Nagyon húzni fogják a szájukat, ha megtudják, hogy merlint használok?

[ Szerkesztve ]

(#1923) zsolt501 válasza Gausz (#1922) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem tudom, hogy húzni fogják e, de hogy tetszeni nem fog nekik, az elképzelhető, mivel az lesz az első válaszuk, hogy tedd fel az utolsó hivatalost, de ne a bétát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1924) Gausz válasza zsolt501 (#1920) üzenetére


Gausz
aktív tag

No és melyik csatornát használod?
Most nézem, hogy az sem mindegy, mert a 20/40/80MHz-s sávszélek csatornánként mások. Nálam ez a mix mód van kiválasztva, nem egy fix érték, a csatorna sem auto, hanem a 36os.

Innentől fogva szerintem nagyon félreértelmezem a dolgokat:
Wiki alapján szinte csak 20as csatornák léteznek Európában.
Viszont itt meg azt állítják, hogy teljesen mindegy melyik csatornát választjuk ki, az egymás melletti 4db 20MHz-st összekapcsolja 1db 80MHz-essé.
Ami kissé zavaros, hiszen a notiban 2 antenna van, így 4 csatornát nem MIMO-zhat; a router és win szerint is 866Mbps a kapcsolat, továbbá elvileg 1x80MHz csak 433Mbps.

Szóval előre is köszönöm a screenshotot :)

(#1925) zsolt501 válasza Gausz (#1924) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A kérdés első részére válaszolnék.

Vezeték nélküli mód: N/AC mixed
Csatorna sávszélesség: 20/40/80 Mhz
Vezérlő csatorna: 44
Bővítő csatorna: itt választani nem lehet alapból az auton van.
A többi meg egyéni.

Az tény, hogy a kliens oldali egység tudásától sok függ, mert vannak olyanok amik nem kezelik a 80Mhz-t.
Az én kliens modulomnál pl. 2 választás van, az egyik az autó, a másik a 20Mhz.
Illetve a kliens beállításával is lehet próbálkozni, hogy ott mi a jobb.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1926) Jorus


Jorus
nagyúr

Utorrentet használ vki? Hosszabb idő után a napokban tettem fel újra, és a router folyamatosan (30-50 percenként) dob egy alertet emailen - AiProtection Hálózat Védelem aktív. Vírusirtó (Nod32), tűzfal (Comodo) nem jelez semmilyen problémát, forgalmat, csak a router írja folyamatosan, hogy
"2016-04-20 13:40:16 78:24:XX:XX:XX:XX connects to a suspicious server 178.137.232.234 ,the connection has been interrupted.
2016-04-20 13:40:16 78:24:XX:XX:XX:XX connects to a suspicious server 178.137.232.234 ,the connection has been interrupted."
Próbáltam 5 különböző verziót (1.x-től 2.x és 3.x a legújabbig) az utorrentből, de mindnél ugyanaz a probléma jelentkezik. Korábban ugyanezzel a routerrel nem volt ilyen probléma. Az IP mindig ugyanaz és valami Kyivstar GSM-hez tartozik, Kijev, Ukrajna.
A friss híreket a vírusos verzióról olvastam, de a fenti probléma nem tűnik RW-nek egyfelől, másrészt régebbi kliensekkel is ugyanazt csinálja. Hozzáteszem, mindegyik, kipróbált klienst a netről szedtem le, különböző oldalakról, sajnos nincs a gépemen egy régebbi verziójú telepítő, amivel csekkolni tudnám.

Tapasztalt vki hasonlót?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1928) zsolt501 válasza Jorus (#1926) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem lehet hogy egy régebbi telepítésből visszamaradt valami ami nem tetszik neki? Próbálj minden utorrentes bejegyzést törölni a gépről, (könyvtár, fájl és regedit bejegyzéseket is) és ha továbbra is ezt csinálja, akkor valami mélyebb dolog is lehet, akár a routerben is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1929) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Új firmware jelent meg ma.

Verzió 3.0.0.4.380_2717

Facebook Wi-Fi special version, turn your business into a Wi-Fi hotspot, read more: https://www.facebook.com/business/facebook-wifi

* Please note this service is provided by Facebook, please check the facebook Wi-Fi website to make sure the support list and status.
* This service will not work at regions without Facebook services.

Én ezt kihagyom, és remélem kikapcsolható lesz ez a funkció fixen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1930) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#1929) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez ám a fícsör, nem tudtuk mi hiányzik a UPC Wi-Free, és a Telekom Fon után. :)

Szerintem biztosan kikapcsolható lesz, de ha esetleg mégsem, akkor majd Merlin-ben, HGG-ben tuti, vagy jöhet a Tomato, ahol ilyennek nyoma sincs. Az durva favágás lenne az ASUS részéről saját maguk alatt, ha egy ilyet rákényszerítenének a felhasználóikra, tuti üzleti csőd.

[ Szerkesztve ]

(#1931) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#1930) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem is értem miért erőltetik ezt, magának a Trend micro összefekvés sem volt túl meggyőző, pláne úgy hogy a router elküldi a forgalmi adatokat a cégnek, ez a facebook dolog meg megint egy nem túl ferr lépés az asus részéről, pláne úgy hogy ha ez aktívan települ, sokaknak mobilnetje van, vagy elég gyenge netje, amit így megosztani sem túl jó ötlet, a biztonsági oldalát nézve meg megint érdekes dolog.
Amúgy a digi és az invitel is gondolkodik ilyen free wifi-s dologban, ami szerintem nem túl jó dolog, pláne úgy, hogy a wifi hálózatok csatornák igen telítettek társasházi környezetben, erre meg jön még ez is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1932) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#1931) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk telítettség szempontjából sok vizet nem zavarnak, legfeljebb vizuálisan lehet elrettentő a sok SSID amikor meglátja az ember, azonban mivel az ezt sugárzó eszközökben csak 1db rádió van, így az mindig ugyanazon a csatornán üzemel, amin az előfizető saját SSID-je is van. Persze amennyiben a szolgáltatós eszközt használja WiFi-re. Bár többnyire alapból ezek ugyanúgy aktívak, a saját és a free SSID is, így ha valaki nem használja és tudatos felhasználó, az mindkettőt kikapcsolja, kikapcsoltatja, aki pedig használja, vagy nem ért hozzá, annak eddig is szórt a WiFi-je, tehát a zsúfoltság nem lett nagyobb.

Probléma viszont, hogy a két SSID osztozik a "rádió időn", így aztán UPC WiFree és Telekom Fon esetén is kimutatható a ping növekedés, és a WiFi-n elérhető sebesség csökkenése is, mióta ezek aktívak.

Saját routeren ugyanez várható, ha további virtuális AP-k kerülnek bekapcsolásra.

(#1933) kezo0 válasza zsolt501 (#1929) üzenetére


kezo0
addikt

Nem is értem, hogy pontosan mi a túró ez. Mivel több a guest wifi-nél, amit eddig is be lehetett állítani?
És akkor ez a fw most tartalmazza mindazokat a javításokat és feature-öket, amelyeket a márciusi beta verziós fw-nél írnak, vagy simán csak "átugorja" azt a verziót, és csak ezt az egy új feature-t tartalmazza az utolsó stabilhoz képest...?

(Plusz továbbra sem értem, hogy ha egy router firmware-e független az op.rendszertől, akkor a letöltő oldalon mégis miért kell először op.rendszert választani, és miért nem jelenik meg ez az új fw az összes op.rendszernél?)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1934) kezo0 válasza kezo0 (#1933) üzenetére


kezo0
addikt

A zárójeles részhez: OK, ma már az összes op.rendszernél látható ez a firmware is, ettől függetlenül a többi kérdésemre továbbra is érdekelne a válasz. Előre is köszi.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1935) Vbazsi2 válasza jeni (#1866) üzenetére


Vbazsi2
tag

Sziasztok. Csatlakoznék a témához... Mi van a dobozra írva amiből ez kiderül?

(#1936) zsolt501 válasza Vbazsi2 (#1935) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A dobozra rá van írva a HW verzió, és abból kiderül, hogy az új gyorsabb proci van benne, vagy a szokásos 800-as.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1937) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Merlin 380.59 (10-May-2016)

- NEW: Merged with 380_2697 GPL. This includes beta MU-MIMO support for
the RT-AC87U/AC88U/AC3100/AC5300, and IPTV fixes.
- NEW: Option on OpenVPN client/server page to reset them back to the
factory default settings.
- EXPERIMENTAL: Added support for codel and fq_codel to ARM models
(RT-AC56U and newer).

When enabling Traditional QoS or Bandwidth Limiter,
you can now change from the default sfq queue
discipline to codel or fq_codel.
(based on Kyle Sanderson's Tomato backport)

NOTE: Traditional QoS is currently broken on the
newer models (RT-AC88U and up). This is a known
issue in recent Asus releases.

- CHANGED: WAN -> NAT Passthrough now allows you to determine whether or
not to load the NAT helper module for h323, rtsp and sip.
Asus's old behaviour is "Enabled + NAT Helper".
- CHANGED: DNSFilter client dropdown now uses Asus's new one integrated
with networkmap.
- CHANGED: minidlna now supports refreshing an existing database, so the
Tweak setting was updated accordingly
- CHANGED: Enable SPNEGO support in Samba
- CHANGED: Integrated Asus's networkmap into the DHCP reservations page
- CHANGED: Updated Tor to 0.2.7.6
- CHANGED: SSH WAN access will also work over IPv6
- CHANGED: Updated miniupnpd to 2.0
- CHANGED: Fields on the DHCP static lease page are now sortable
(original patch by Allan Jensen)
- FIXED: Daily/Monthly traffic monitoring shows invalid values on the
RT-AC88U/3100/5300, even with CTF disabled. Implemented a
temporary workaround.
- FIXED: WPS wasn't working on the RT-AC3200
- FIXED: Backported security fixes from OpenWRT to Samba 3.6.25,
addressing the following:
CVE-2015-5252, CVE-2015-5370, CVE-2015-5296,
CVE-2015-5299, CVE-2015-7560, CVE-2016-2110,
CVE-2016-2111, CVE-2016-2112, CVE-2016-2115,
CVE-2016-2118.
- FIXED: OpenVPN clients set to policy-based routing and Exclusive
DNS mode were still adding the tunnel nameservers to
dnsmasq, causing both routed and non-routed clients to use
them.

read-only mode on the forum

(#1938) Vbazsi2 válasza zsolt501 (#1936) üzenetére


Vbazsi2
tag

Rá van írva az órajele vagy a típusszámból lehet következtetni? Hol lehet jó áron hozzá jutni?

(#1939) zsolt501 válasza Vbazsi2 (#1938) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az órajelet nem írják rá, csak és kizárólag a HW verzióból lehet következtetni az órajelre, amúgy a HW verzió a készüléken és a dobozon is megtalálható.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1940) Intruder2k5 válasza Vbazsi2 (#1938) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A dobozon kívül valahol van egy hasonló címke, amit most hirtelen sehol sem találok neten, lévén a hardver azonosítók miatt nem nagyon szeretik lefényképezni, de azon rajta van. Többnyire van mellette MAC cím, valami vonalkód, ilyesmik.

(#1941) Vbazsi2 válasza Intruder2k5 (#1940) üzenetére


Vbazsi2
tag

Mindenkinek nagyon köszönöm.

(#1942) Intruder2k5 válasza Vbazsi2 (#1941) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Találtam (bal alsó sarok). Ez éppen egy A1-es.

[ Szerkesztve ]

(#1943) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Új gyári firmware jelent meg.

ASUS RT-AC68U Firmware 3.0.0.4.380.3264
Releases note:
ASUS has been dedicated to cooperate with third party developers to come up with more innovative features.
To comply with regulatory amendments, we have modified firmware verification rule to ensure better firmware quality.
This version is not compatible with all previously released ASUS firmware and uncertified third party firmware.


Security Fixed
- Fixed Samba Badlock CVE-2016-2110 (Man in the middle attacks possible with NTLMSSP)
- Fixed Samba Badlock CVE-2016-2111 (NETLOGON Spoofing Vulnerability)
- ASUS firmware did not enable Samba LDAP, and not affected by CVE-2016-2112 (LDAP client and server don't enforce integrity) issue.
- The Samba version in ASUS firmware was not affected by
CVE-2016-2118 (SAMR and LSA man in the middle attacks possible)
- The Samba version in ASUS firmware was not affected by
CVE-2015-5370 (Multiple errors in DCE-RPC code)
- Fixed command injection issue. Thanks for Chris' contribution.
- Fixed XSS issue. Thanks for Chris' contribution.


Bug Fixed
- Fixed Windows Radius server compatibility issues.
- Fixed 5G performance issue when using bandwidth monitor.
- Fixed bandwidth monitor incorrect number problem.
- Fixed setup wizard redirect issue when router automatically changed LAN IP in IP conflict case.
- Modified setup wizard process when router detected DHCP and PPPoE at the same time.
- Fixed bandwidth limiter bug when there are multiple clients in rule list.
- Fixed NTP automatically sync issue when router rebooted
- Fixed Safari slow response issue.
- Enhance AiCloud dynamic stream port mechanism (please also keep AiCloud app up to date)
- Fixed AiCloud share link related issues.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1944) krx21 válasza zsolt501 (#1943) üzenetére


krx21
nagyúr

:R

(#1945) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ma frissítette magát a router a legújabb szoftverre, és előjött megint az 1 cpu mag hajtás kijelzés hiba, és az óta sem szinkronizálódik, vagyis az NTP szinkronizáció hibás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1946) zsolt501 válasza zsolt501 (#1945) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Úgy látszik nem tökéletes a rendszer, újra pakoltam a routert a lenti hiba miatt, addig szép is volt, amíg újra nem indítottam, mert utána megint elő jött a hiba, nem tudom mit cseszhetett el az Asus de ez így bosszantó, mert NTP nélkül az órát sem lehet beállítani, és az időzítések sem mennek, pl. szülői felügyelet, illetve wifi időzítés...
Azt hiszem vissza térek egy régebbi de stabilabb szoftverre, mert ez így nagyon nem jó.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1947) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Kezd ez a router nagyon mérgesíteni ezekkel a hibákkal... :O

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1948) krx21 válasza zsolt501 (#1947) üzenetére


krx21
nagyúr

Kérdésem, hogy a esetleges internetes előzményeket miért nem jegyzi meg a router ha kikapcsolom?

(#1949) zsolt501 válasza krx21 (#1948) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Mivel RAM-ban tárolja és az felejtős tároló sajnos, emlékszem a Linksys wrt54gl routerem tomato szoftverrel megtudta ezt a problémát oldani, pl hálózati meghajtóra, vagy újabb routereken ahol USB port is van csatolt meghajtóra is el tudja menteni.
Itt is megoldható Tomato alatt illetve ha jól emlékszem Merlin alatt is, de arra nem esküdnék meg.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1950) AtHoS válasza zsolt501 (#1949) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mit kell érteni "esetleges internetes előzmények" alatt?

Merlin-nél Traffic history mentésére van lehetőség RAM, Custom location, NVRAM választási lehetőséggel

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.