Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) pap válasza zsolt501 (#1750) üzenetére


pap
senior tag

Szuper, köszönöm! :R
igen, csak ezt kellett bekapcsolni, működik is..

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#1752) pap


pap
senior tag

Sziasztok!

30/3as netem van,kábellal tudja is. Viszont a download managererrel töltött torrentek szörnyű lassan jönnek le. Max 300kb/s.Quos kikapcsolva. Az lehet baj, hogy a vinyo Ntfs-re van formázza? Ext3 vagy 4re érdemes?Ettol a download managertől kb. ezt lehet elvárni?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#1753) AtHoS válasza pap (#1752) üzenetére


AtHoS
nagyúr

NTFS lehet a gond oka, mert a Download masternek tudnia kell többet is sebességben. Ahogy emlékszem 300..500 Mbit között van valahol a felső korlát net szolgáltatás technikai kialakításától függően

read-only mode on the forum

(#1754) pap válasza AtHoS (#1753) üzenetére


pap
senior tag

Köszönöm!
Egy fokkal jobb már, ext3 alatt. 1200körüli értékeket mutat, de még nem az igazi szerintem.
3500 körül lenne a max. amit bírnia kellene...
Még valami ötlet?

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#1755) AtHoS válasza pap (#1754) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Több tippem nincs, mivel nem használom a beépített DownloadMastert.
Viszont ruTorrent-ben 2,7 MBps szokott lenni a max. UPC 30Mbps net mellett.

read-only mode on the forum

(#1756) Intruder2k5 válasza AtHoS (#1755) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

RT-AC68U-val még jóval többnek is mennie kell, tekintve, hogy nekem RT-N66U-n (ami ugye lényegesen gyengébb vas) felmegy 5MB/sec-re is a torrent.

(#1757) AtHoS válasza Intruder2k5 (#1756) üzenetére


AtHoS
nagyúr

3 MBps-re raktam korlátot, de annyira még egyszer sem ment fel. Ez nem tudom, hogy ruTorrent miatt van-e, vagy a usb2 átalakító, minden esetre ettől többel nem láttam még tölteni, de igazából ez is bőven elegendő, így megy mióta ruTorrent-et sikerült felvarázsolnom rá :B

read-only mode on the forum

(#1758) Intruder2k5 válasza AtHoS (#1757) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

RT-AC68U, Tomato fw, EXT3 filerendszer, HDD (tehát nem pendrive), és 2,7MB/sec-et tud az rtorrent?

(#1759) AtHoS válasza Intruder2k5 (#1758) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Merlin FW a többi stimmel és ruTorrentben 3 MBps van korlátnak belőve és így hoz (nem pedig tud, mivel a tudást nem is néztem még) 2,7MBps-t.

Kezdettől él a 3 MBps korlát - nem néztem még korlát nélkül -, mivel eddig ez mindegy is volt számomra, mert ugye 30 Mbps net mellett nem is lenne sokkal több.

Azért lőttem be így, hogy töltögetés közben azért maradjon valami a sávszélből a hálózaton lógó eszközöknek.

Ami furcsa számomra, hogy elvileg 3 MBps a beállított korlát, de 2,7 fölé még nem láttam jutni, szóval szvsz. a ruTorrent korlátkezelése nem kerek

read-only mode on the forum

(#1760) Intruder2k5 válasza AtHoS (#1759) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, értem... Akkor valószínűleg tud az jóval többet is.

A korlát és a valós sebesség közti különbözet nálam is megvan.

(#1761) r0by


r0by
addikt

60-as nettel próbáltam csinálni egy tesztet, de annyira lefogja a routert, hogy nem bír időben frissíteni rutorrent:

Konzolban azért jobban látszik a valósabb sebesség:

(#1762) nilrem válasza AtHoS (#1753) üzenetére


nilrem
tag

NTFS alatt 20-as nettel nekem 2,3Mb/sec-el jött az áldás.
Érdekes, hogy a routert nem kellett újraindítanom mióta van NAS, és nincs rákötve semmi USB-re.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#1763) sziku69 válasza Gausz (#1739) üzenetére


sziku69
senior tag

Tegnap megpróbáltam egy 3,5-ös vinyóval ugyanezt a 5G-s dolgot. Persze a vinyó külső tápról ment. 2 filmet is végig tudtunk nézni. Már azt hittem megoldódott a probléma ezzel a vinyó cserével. De sajna a harmadik filmnél már megszakadt. :) Hát ez van.

(#1764) Gausz válasza sziku69 (#1763) üzenetére


Gausz
aktív tag

Már én is várom az új stabil merlint :)
Ha pc-ről futtatsz mediaservert, akkor minden szuperül funkcionál. Ha az új fw sem oldja meg, akkor nem csak ezért, hanem a tárhelyért is elgondolkodom NAS-ban. Ahogy előtted is írták: no USB, no cry :)

(#1765) aTom_DJ


aTom_DJ
tag

Az mitol lehet, hogy frissitettem a legujabb gyari FW-re, majd par nap utan egyszer csak eltunt a media serverem, de addig mukodott 100%-osan. Semmilyen eszkozzel nem lattam, minden mas ment tokeletesen. Reset majd nvram torles sem segitett. Felraktam egyel regebbi FW-t, amivel megy a media server de fel orankent kb megszakad(kabellel es wifin(5Ghz) egyarant. Visszaraktam a legujabbat es mar eleve el sem indul a media server. Hiaba osztom meg a mappakat azt irja, hogy idle scanning helyett. Felraktam kettovel regebbi FW-t, es azzal is megszakad a media szerver. Minden frissites utan csinalok nvram torlest! Probaltam bedugni a vinyot az usb2 foglalatba de semmi nem valtozott. Tanacstalan vagyok mit kellene tennem, hogy ujra mukodjon :S

(#1766) zsolt501 válasza aTom_DJ (#1765) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Milyen eszközzel akarod megnézni (lejátszani) a filmeket?
Pc esetén a tűzfal is okozhat problémát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1767) aTom_DJ válasza zsolt501 (#1766) üzenetére


aTom_DJ
tag

LG TV, media player, tablet. Mindegyiken ugyanaz a tunet. Az a fura hogy a frissites elott nem volt semmi gond es azt sem ertem, hogy a legujabb gyari fw-vel miert nem indul el a a media server!?

(#1768) zsolt501 válasza aTom_DJ (#1767) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Lehet nálad is valami valami frissítési hiba van, mint annak idején nálam, ajánlom neked is [link] ezt a módszert, nekem sok hibát oldott meg, azóta nagyon stabil a router.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1769) aTom_DJ válasza zsolt501 (#1768) üzenetére


aTom_DJ
tag

Koszonom, megprobalom. Nalam amugy a wifi nem szakad meg, csak a mediaszerverrel van gond!

(#1770) zsolt501 válasza aTom_DJ (#1769) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nézd, egy próbát megér, nem igazán vesztesz vele semmit.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1771) Bogie_


Bogie_
csendes tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a feltöltés gyári fw-vel csak 40-el megy? Ez néha felugrik többre,de nagy részben csak ennyi. 100-as net, nincs beállítva korlát. NTFS-es vinyó miatt?

(#1772) zsolt501 válasza Bogie_ (#1771) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A gyári letöltő klienssel, vagyis ami a routerben van?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1773) Bogie_ válasza zsolt501 (#1772) üzenetére


Bogie_
csendes tag

Igen, a gyárival lenne ez.

(#1774) zsolt501 válasza Bogie_ (#1773) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Maga a routerben lévő torrent kliens nem tud sokkal többet, Tomato vagy rutorrenttel értek el nagyobb sebességet is, de azért csodákat ne várj, mivel a router nem igazán erre van kitalálva, ez csak egy lehetőség, ha kell a sebesség akkor arra érdemes külön eszközt használni.
Sajnos a torrent szétterheli a router prociját, főleg ha nagy a kapcsolatszám.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1775) pap


pap
senior tag

Sziasztok!

Gyàri firmware alatt hol tudom beállítani, hogy a HDD ne tekerjen folyamatosan?

Köszönöm!

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#1776) zolees


zolees
tag

Sziasztok!

Vettem egy ac68u routert, gyári fimware-ben beállítottam a media servert (egy 500GB-os hdd van rákötve usb 3-on NTFS-re formázva) és a következő lenne a problémám:
Van két Sony smart tv-m, az egyik régebbi kb. 2 éves, a másik viszont új androidos 5.0.1 (Sony KDL43W755). A régin látom a media servert, gyönyörűen le is játsza a filmeket, viszont az androidos tv-n nem látom a servert, nyoma sincs, mit csináltam rosszul vagy mit kellene beállítanom? Korábban egy első verziós 1043-as tp-link router esetében ez a tv is látta a tp-link-es media servert.

Androidos eszközök esetén (mobil, tablet) milyen appot használtok a media server eléréséhez?

Köszönöm!
Üdv. Zoli

(#1777) zsolt501 válasza zolees (#1776) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az androidos sony lelki világában kell kutakodni ez esetben, főleg ha a másik tv probléma nélkül látja a megosztást.
Valami kompatibilitási okai lehetnek ennek, de ezt látatlanul nem egyszerű megmondani.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1778) Jorge


Jorge
csendes tag

Sziasztok! Router vásárás előtt állok és ezt a típust néztem ki. Nekem nagyon fontos, hogy a gyári szoftver tudja a Mac cím szűrést és a szülői felügyeletet. A leírásokból és a demó progiból úgy látom a Mac címnél nem lehet azonosítót megadni, viszont a szülői felügyeletnél zárójelben megjelenik egy egyedi név.
Ez hogy működik a valóságban?
Esetleg kijött már olyan frissítés ahol a Mac címeket el lehet nevezni?

(#1779) zsolt501 válasza Jorge (#1778) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az új szoftverben már rendelni lehet a MAC címhez nevet, sőt kis képet is lehet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1780) Jorge válasza zsolt501 (#1779) üzenetére


Jorge
csendes tag

Köszi

(#1781) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ha még esetleg van itt valaki: a 68-asnak kombinált antennái vannak, ugye?
Ez a készülék vajon gyakorlati felhasználás szempontjából mennyivel gyengébb, mint a 87-es?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1782) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#1781) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bocs, egy régre mutató linkről jelentkeztem be, és úgy tűnt, mintha hónapok óta kihalt lenne a fórum.

A kérdésem ettől függetlenül még aktuális, a megszólítás nélkül. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1783) zsolt501 válasza MaCS_70 (#1781) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Valószínű hogy kombinált, mert mikor szétszedtem a routert másik antenna nem volt benne, vagyis csak ez a 3 antenna van ami ezen van.
Én nem érzem igazán gyengének ezt a routert, wifi jelerősség is jó, én panel lakásban használom 4.emelet, és az 5GHz még a lépcsőházban a földszinten is még érzékelhető telefonnal, igaz a telefon már a gyenge belső antennája miatt már nem tud csatlakozni stabilan, de laptoppal még ment. Én csak az 5GHz-t használom AC-n és N-es hálózaton.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1784) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!

Hogy tudok a legegyszerűbben leformázni egy hdd-t ext3 file rendszerűre? Win10 alatt megtudom csinálni?
Nincs most összekötve a vinyó a routerrel.

(#1785) Intruder2k5 válasza sziku69 (#1784) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen meg, MiniTool Partiton Wizard-al például.

(#1786) sziku69 válasza Intruder2k5 (#1785) üzenetére


sziku69
senior tag

Telepítettem, de valamit rosszul csinálok, mert hiába partícionálom, valamiért nem csinálja meg.
Olyan a felülete majdnem, mint a windows lemezkezelőnek. Úgy tűnik mintha partícionálná a meghajtót, de minden adat rajta marad, nem változik semmi. Mit csinálok rosszul? Külső usb-s hdd.

(#1787) zsolt501 válasza sziku69 (#1786) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az alkalmaz-ra rákattintottál, mert ez hajtja végre a módosításokat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1788) Intruder2k5 válasza sziku69 (#1786) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Apply megvolt a végén?

(#1789) sziku69 válasza Intruder2k5 (#1788) üzenetére


sziku69
senior tag

Húú, de amatőr vagyok :D Köszönöm! Most már jó :)

:R

(#1790) sziku69


sziku69
senior tag

Egyébként okozhat az ntfs file rendszer olyan gondot, hogy miatta nem működik rendesen a médiaszerver? A fentebbi problémánkra gondolok, amikor tv-n keresztül megszakadt a kapcsolat.

(#1791) Gausz válasza sziku69 (#1790) üzenetére


Gausz
aktív tag

Nem,
nálam is NTFS-en fut.

(#1792) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato by Shibby - [RELEASE] – v133 with MutliWAN feature

Changelog:

Attention: You have to erase nvram after upgrade!!

All versions:
– MultiWAN feature – written by @Arctic (zengchen228), modified by @Shibby
– TOR: allow users to define TCP ports to redirect
– 4G/LTE: fix PIN support
– OpenSSL: updated to 1.0.2f
– Dropbear: updated to 2015.71
– TOR: updated to 0.2.7.6
– Dnscrypt-proxy: updated to 1.6.0
– Libsodium: updated to 1.0.8
– Openvpn: updated to 2.3.10
– Usb_modeswitch ver. 2.3.0 with data package 2016-01-12
– Miniupnpd: updated to 1.9 (20160113)

K26ARM:
– R7000 WLAN LED support
– R7000 USB LED support

(#1793) kzs


kzs
tag

Tartok töle, sikeresen "teglasitottam" a routeremet (RT-AC68U), de remelem, vannnak itt meg szakertök:
- valtani akartam Merlin-röl a legujabb Tomato-ra (133-ra). Latszolag befejezödött a frissites, de manualis ujrainditas ota nem elerhetö a router, se vezetekesen, se wifin
- probaltam Asus Rescue Utility-t, de ugy tünik, nem megy. Ha router-t restoration modba teszem (reset gomb nyomva, power led elekzed villogni), es probalom kerestetni a Rescue Utilityvel, akkor kb 10-15 masodpercen belül abbahagyja a power led a villogast, viszont a utility azt mondja, a router nincs rescue modban (avagy nem talalta meg)
- erdekes modon, ha nem kerestetem, akkor Rescue modban marad percekig (vagyis folyamatosan villog a power led): ez arra utal, hogy valahogyan kapcsolatba kerül a utility es a router...
- probaltam a gepet DHCP modban, illetve manualisan beallitva IP-cimet (192.168.1.10-re)... egyik sem megy

Kerdes a hozzaertökhöz:
- tippek, hogyan lehetne meg szoftveresen helyreallitani a routert? (Ha szamit, nem ilyedek meg parancssortol, linuxtol)

(#1794) Intruder2k5 válasza kzs (#1793) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Már pedig így lehet, és a jelek szerint működik is a restore mód. Webesen nem éred el amikor villog a power led, és a géped fix ip-n van? DHCP-vel esélytelen, recovery módban az nem megy.

http://192.168.1.1

Valami ilyesminek kellene bejönni.

(#1795) kzs válasza Intruder2k5 (#1794) üzenetére


kzs
tag

köszi a tippet: erdekes modon weben sikerült, helyreallt a rend :-)

(#1796) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Nagy a dilemmám: eladjam a 2012.07.23-án vásárolt ASUS RT-N66U ruotert 20eFt-ért és vásároljak RT-AC68U routert kb. 55eFt-ért? Vagy ha lúd legyen kövér és RT-87U legyen az utód?
Lakáson belül nincs UTP, wifi-ről megy minden. Jelenlegi internet előfizetésem: 100/100, ami persze bármikor bővülhet.
Wifi-n van 1db PC-ami AC, 1db laptop ami 2,4-5GHz N, 1db Samsung B7000 TV ami 2,4-5GHz N, 1db Samsung HU8200 TV, amiről fogalmam sincs hogy AC, vagy N, és vannak rajta telefonok amik N
Jelenlegi wifi átviteli sebességekkel nincs nagy gondom 100/100 előfizetésnél:
Speedtesnet 2,4 GHz: 72,76/84,66
Speedtesnet 5,0 GHz::93,39/95,93

De a routert "NAS"-ként DLNA (stb) megosztásként is használom, rákötött USB3-as 2TB-os HDD-al főleg a Samsung TV-ken, és ugye WIFIN-n.

Jelenleg az N66U router - HDD-ről DLNA lejátszás sebességét nem tudom lemérni, csak a fájl másolást router HHD-ről PC-re Wifin:

Ez nem elég gyenge?

Szóval, szerintetek mit nyernék egy N66U - AC68U (esetleg 87U) router cserével úgy hogy már rászántam a pénzt?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1797) Multibit válasza VGYke (#1796) üzenetére


Multibit
veterán

Ne csak routerben gondolkozz! Mennyibe is kerül egy AC87U? Mennyibe kerül egy Zyxel NSA325v2? ;]

(#1798) jeni válasza VGYke (#1796) üzenetére


jeni
félisten

Szia!

Amennyire jól tudom az AC68U egy dologban gyengébb,hogy lassú az USB 3.0 portja. Ha minden igaz a gyárilag kimaradt árnyékolás miatt.
AZ AC87U esetében van-e ilyen hiányosság azt nem tudom,de az jóval erősebb és drágább is. Kérdés ki is tudnád-e használni.

(#1799) zsolt501 válasza VGYke (#1796) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Első sortban az dönt mik az elvárások. és az hogy a régi routert mennyiért tudod eladni, mert.
Az új 68-as szériában már 1Ghz-s cpu van viszont az USB3 árnyékolás ebben sem megoldott, ezzel érdemes tisztában lenni.
SMB átvitelt ne total commanderben mérj mert eléggé pontatlan azt vettem észre.
Wifin azért csodát ne várj, mert erősen meghatározza a környezet és a kliens tudása is, illetve erősen terheli a router prociját is amivel a 68-as előnyben van.
Én AC-s wifivel (433mbit) 24-26MB/s sebességet mértem SMB-n igaz nem routerre dugott HDD-vel, hanem egy HP micro szerverről másolva.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1800) r0by válasza VGYke (#1796) üzenetére


r0by
addikt

Most mértem egyet, usb3-on ilyen sebességem van (persze azért folyamatosan változik):

Szerk: bocsi, most látom, hogy te wifirről mérted.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.