Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Criton


Criton
veterán

Sziasztok,

cégemtől kaptam utalványt, így be tudok egy ilyen routerba ruházni, a kérdésem, ezt a routert tudom a mostani ADSL-hez használni és leváltani a T-Homes-os ZTE routert?

(#552) zsolt501 válasza Criton (#551) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ez nem ADSL modem és router egyben, max az ADSL modem után tudod bekötni.
Egyébként ADSL-hez teljesen felesleges pénzkidobás ilyen erős routerbe ruházni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#553) Hyena


Hyena
senior tag

Ma kaptam valaszt a roppant furge, es jol informalt magyar ugyfelszolgalattol a mult heten megoldodott problema ugyeben, miszerint kuldenek egy beta firmwaret ami megoldja a problemat.
Nemileg kissebbiti az erdemeiket, hogy mas ugyfelszolgalat ezt mar kozel egy hettel hamarabb megoldotta, es mar a hivatalos weboldalon is fentvan a vegleges firmware.
"Magyarorszag en igy szeretlek" ! :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#554) kezo0 válasza Hyena (#547) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,
és túl azon, hogy működik, van valami lényeges újítás, fejlesztés, ami a gyakorlatban is hasznos?
(A leírás alapján ez nekem nem egyértelmű.)
Másik kérdés, hogy érdemes-e az update előtt visszaállítani a gyári alapbeállításokat, és arra tenni fel az új fw-t, vagy mehet-e rá simán a meglévő beállításokra?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#555) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

[Release] Tomato-ARM v124 available

Changelog

[RELEASE] 124
All versions:
– OpenSSL: update to 1.0.1j
– LZO: update from 2.06 to 2.08
– OpenVPN: update to 2.3.5
– OpenVPN GUI: Selectable LAN interface to bridge with TAP

K26ARM
– Minor multiLAN bugfixes
– MultiSSID: fix web UI errors with dual-radios
– Dlink DIR868L support
– Fix IPTraffic support

(#556) daam


daam
tag

Sziasztok!

Lenne némi problémám, remélem valaki tud segíteni, mert most kicsit tanácstalanul állok, azaz ülök itt.
Szóval a problémám, van nekem egy RT-N66U-m, gondoltam meg mivel rámszakadt némi pénzösszeg lecserélem egy RT-AC68U-ra. Ez a mai napon meg is történt, rádobtam ezt a Tomatot: tomato-RT-AC68U-ARM--124-AIO-64K.trx.
Beállítottam mindent úgy ahogy az N66-on volt, sikerült is mindent a helyére mountolni, de nem működik semmi.
Ha megpróbálom puttyban indítani az egységeket ilyen válaszok jönnek:

root@unknown:/tmp/home/root# /opt/etc/init.d/rc.unslung start
/opt/bin/find: line 1: syntax error: unexpected "("
root@unknown:/tmp/home/root# mc
/opt/bin/mc: line 1: syntax error: unexpected newline (expecting ")")

és persze semmisem megy.

Mi lehet az ok? Valamit elcseszek, vagy....?

Köszi a segítséget.

(#557) Intruder2k5 válasza daam (#556) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ok egyszerű, feltehetően a MIPS platformra szánt repo-ból telepítettél fel mindent, ami bizony ARM alapú vason sosem fog elindulni!

(#558) krx21 válasza daam (#556) üzenetére


krx21
nagyúr

Engem az érdekelne, ha majd működik, hogy gyorsult e a rendszer számottevően a router váltás óta???... Csak mert nekem is N66U-m van, de eddig meggyőztem magam, hogy nem éri meg nekem a 68AC-al...

[ Szerkesztve ]

(#559) daam válasza Intruder2k5 (#557) üzenetére


daam
tag

Megtennéd, hogy ezt leírnád valahogy kezdőbb nyelven? :-)

Mit tudok csinálni, fel kell rakni újra az entware-t?

(#560) Intruder2k5 válasza daam (#559) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#561) daam válasza Intruder2k5 (#560) üzenetére


daam
tag

Sajnos megint egy kicsit elakadtam.

Igazából sikerült felrakni, el is indult, remot gui-val láttam is, hozzáadtam egy torrentet, elkezdte ellenőrizni, de egyszer csak az egész felcsatolt vinyó eltűnik, mintha kihúznám a ruterből.
Ha leállítom, a hdd-t és újraindítom, akkor persze újracsatolja, de ha hozzáadok egy torrentet, akkor megint pár perc után leválasztódik, és mintha ott se lett volna.
az rt-n66u-val gyönyörűen működik

Gondoltam megpróbálom a tomatoba beépített klienst. Azt viszont hiába engedélyezem, nem lehet látni kintről azt a portot ami ott be van állítva: 51515
próbáltam script, firewall alá ezt betenni, de semmi, bár lehet ennél a routernél máshogy kell írni?

iptables -D INPUT -j DROP
iptables -I INPUT -p tcp --dport 21 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -j DROP

valami ötlet

köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#562) Intruder2k5 válasza daam (#561) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

51515 a service port, a gui-t elérni a 9091-en tudod!

És nem kell hozzá semmilyen tűzfalszabály, ezt a firmware intézi!

[ Szerkesztve ]

(#563) Peci


Peci
csendes tag

Sziasztok!

Én csak ma vettem észre azt, hogy van új firmware.
Maga az eszköz ajánlotta fel, és nálam úgy fest minden oké az új és javítottal.
Version 3.0.0.4.376.3626

Külön kedves megmozdulás az, hogy a kezdőknek segítendő a fontosabb menüpontokra egérrel menve "?" jelenik meg és kattintásra súgó is van. Lovagias lépés.

Az NTP javítás nálam külön öröm. Macera volt az élet a hibással. :-)

Kellemes napot mindenkinek!

(#564) daam válasza Intruder2k5 (#562) üzenetére


daam
tag

Hello!

Köszönöm a segítséget, végül is sikerült minden, működne is, már csak egy apró probléma lenne, amivel nem nagyon tudok mit kezdeni, remélem valakinek van erről valami tapasztalata.

Ilyen dokkolót használok.

A hibajelenség az, ha USB 3.0-ás kábellel csatlakoztatom, a router 3.0-ás portjára, akkor pár perc alatt leválasztódik, egy idáig a router el sem érhető, majd a router elkezd kommunikálni, de nem látja a meghajtókat.
Ha ugyanúgy a 3.0-ás bemenetbe dugom, de 2.0-ás kábellal működik rendesen.
A router 2.0-ás portjára bármivel csatlakoztathatom működik.
Ma még megpróbálom, egy másik usb 3.0-ás meghajtóval, de az 2,5"-os így féló, hogy a külső táp hiánya is zavart okozhat.
Próbáltam utánanézni a neten, de nem találtam semmi ilyesmit, bár ez nem jelenti azt, hogy nincs :N

Valakinél valami ötlet? :F

(#565) daam válasza daam (#564) üzenetére


daam
tag

Most, hogy egy kicsit jobban körülnéztem, megtaláltam az Asus router forumodon Intruder2k5, hogy már más is szembesült ezzel a problémával, esetleg nem lett valami megoldás a problémára?
Ha felrakok Merlin féle firmware-t, és úgy egy transmissiont, nem orvosolja ezt a problémát? Visszaraktam a gyári fw-t azzal úgy tűnt működik a 3.0-ás port, bár elég rövid ideig teszteltem.

(#566) Intruder2k5 válasza daam (#565) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nem tudom megmondani, de ha megtaláltad, akkor írj az illetőnek...

(#567) daam válasza Intruder2k5 (#566) üzenetére


daam
tag

Hát lehet lett gy kis problem, de kezdem az elején.

Tomato alatt ráraktam a 2,5"-os usb3.0-ás vinyót 34MB/s-all olvasott róla

Merlin alatt 28MB/s ez érdekes volt mert a 2.0-ás porton 29MB/s-ot tudott

aztán fel akartam rakni a tomatot, ami elvileg fel is ment de azóta böngészőben csak ezt látom

visztont putty ezt mutatja

köze lehet ennek ahhoz, hogy nem oszt valamiért ip cimeket?
recovery modba elvileg belép, mert a power led villog, de akkor is csak a fenti szöveg jelenik meg.
Mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#568) Intruder2k5 válasza daam (#567) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Írd be PuTTY-ba, hogy...

nvram erase
reboot

(#569) daam válasza Intruder2k5 (#568) üzenetére


daam
tag

oh, hogy ez miért nem jutott eszembe köszönöm

(#570) daam válasza Intruder2k5 (#568) üzenetére


daam
tag

Észrevettem egy furcsaságot, lehet, hogy ez zavar be az usb-nek?

két különböző hdd-nek is ugyanaz lett a neve sdc1, amiből az egyik valójában sda1-nek kéne lennie.
viszont puttyba beírva, sdc1 leválasztásra sda1-et és sdc1-et is leválasztja.
Nem lehet, hogy emiatt is nem akar az usb3.0 port működni?
Vagy csak már nagyon meg akarom fejteni mitől nem működik?

(#571) kezo0 válasza daam (#564) üzenetére


kezo0
addikt

Helló,
nekem is RT-AC68U-m van, és nekem olyan problémám volt, hogy az USB 3.0-ás bemenetre dugva egyáltalán nem látta a router az USB 3.0-ás külső HDD-met. Aztán keresgéltem a neten mindenféle külföldi fórumokban, és itt leírtam, mit találtam. Nálam ez segített.
[link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#572) kezo0 válasza kezo0 (#571) üzenetére


kezo0
addikt

Az előbb a kereső valamiért nem dobta fel a témával kapcsolatos összes hsz-omat, ezért itt egy másik link:
[link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#573) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyiért tudnám eladni a kb 2 hónapos Asus RT-AC68U routerem?

(#574) zsolt501 válasza RedCat (#573) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az ÁFÁ-t az tuti bukod, de olyan 36-40 körül el lehet adni szerintem.

Amúgy mi az oka az eladásnak?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#575) RedCat válasza zsolt501 (#574) üzenetére


RedCat
senior tag

Sokat gondolkoztam, de végül vettem egy NAS-t, így a fájl tárolást, letöltést azzal oldom meg sokkal kényelmesebben, a net sebességem nem indokolja ezt az erős rutert.
Hardverapro-ra tegyem fel 40-ért?

(#576) maximuss

Black Friday akcióban ma 39.900.- a router ITT!

(#577) krx21 válasza maximuss (#576) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi! :C :R Ennyiért már rendeltem is...

(#578) gyilkos répa


gyilkos répa
tag

Hátha valakit érdekel: az emag.hu-n ma a black friday miatt jó áron beszerezhető...

(#579) krx21 válasza gyilkos répa (#578) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi, én már rendeltem is... Már megelőztek evvel a hírrel...

(#580) gyilkos répa válasza krx21 (#579) üzenetére


gyilkos répa
tag

Igen, elnézést a duplázástért.

(#581) AtHoS


AtHoS
nagyúr

emag-ról vettem egy AC68U-t jó áron. Olvasgattam a témát és nem derült ki számomra, hogy optware vagy entware legyen a vége?

RT-N16 lesz váltva, itt rtorrent-et használok és használnám tovább, ha jól működik ezen a routeren is.

R16 topikban találtam entware telepítéshez helpet, ez itt is használható ARM-nél? [link]

Jelenleg egy 500GB-os winyó üzemel az R16-ra kötve. Viszont egy 4 TB-os winyót is tervezek beüzemelni hálózati megosztásra.
Az elképzelés az lenne, hogy rtorrent töltene az 500 GB-os winyóra, majd mikor végzett a beállítások szerint az aktuális torrent-tel átrakná a 4 terás-ra a cumót.

A 4 terás mivel időszakosan lenne csak használva (hálózati lejátszás- DLNA, befejeződött torrent átrakása) gondolom lekapcsolgatna ha nincs üzemben. Legalábbis ilyesmiben gondolkodom, hátha megoldható

read-only mode on the forum

(#582) Intruder2k5 válasza AtHoS (#581) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mivel ARM SoC, így entware nincs, csak optware, és sajnos az is elég régi!

Egész biztos feltehető az rtorrent, de szerintem nincs még róla összefoglaló írás, így improvizálnod kell majd! Persze a szokott útmutatók megvannak, az használható, aztán a hatodik lépés gyanánt egyelőre ennyi, innentől pedig önállóan...

(#583) AtHoS válasza Intruder2k5 (#582) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kösz, mivel új lesz az egész így tiszta lappal indítok majd. Meglátom mi sikerül a végére.
Bár láttam transmission-höz is linkeltetek GUI-t így még maradhatok merlin-nél is. Ha jól vettem ki, akkor a gyáriban az van

read-only mode on the forum

(#585) r0by válasza Intruder2k5 (#582) üzenetére


r0by
addikt

Én is szemezgetek most ezzel a routerral.
Optwaret már nem akarnék használni, annyira régi. 2 rtorrent egyidejűleg pedig mindenképpen kellene.
Entware oldalán pedig azt olvastam, hogy például debiant kell használni és kész.
Neked vagy valakinek van ezzel tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#586) Intruder2k5 válasza r0by (#585) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezzel nincs, de két transmission-t is el tudsz indítani egy időben...

(#587) AtHoS válasza r0by (#585) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ennyit találtam debian-ról, bár erre biztos Te is ráakadtál már: HOW TO INSTALL DEBIAN WHEEZY - ARM

read-only mode on the forum

(#588) r0by válasza AtHoS (#587) üzenetére


r0by
addikt

Igen, ezt megtaláltam én is. Eléggé érdekfeszítő a téma, kíváncsi lennék milyen teljesítménnyel futna a vason.
Itt a forumon rákeresve senki sem próbálkozott még vele. Én azonnal ezzel kezdenék :DDD

(#589) DLDKox válasza r0by (#588) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Banana Pi-n próbáltam igaz az 2 * 1 Ghz 1 Gb RAM-al nagyon jól fut, torrent 10 Mega fel és 10 Mega letöltés közben 35%-on volt a proci.

(#590) AtHoS válasza AtHoS (#583) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Egyelőre a Merlin verziót próbálgatom. Beüzemeltem optware-en keresztül a Transmission-t, de úgy látom, hogy rtorrent-et jobban be lehetett konfigolni rutorrent-tel melyik torrent milyen fel/letöltési sávszélt kapjon, mennyi ideig maradjon seedben, stb... Ja és a Transmission alap jelszó megváltoztatásához mivel kellene kódolni a jelszót, hogy berakható legyen a settings.json fájlba?

Ahogy néztem elvileg minden általam használt funkció megtalálható merlinnél is, bár DLNA-t nem próbáltam ki működés közben (egy üres winyót üzemeltem be gyorsan, így nem volt mit osztogatni).

Router leállítást nem találtam sehol a felületen, szóval csak egyszerűen lekapcsoltam, miután leválasztottam a winyót róla.

A Shibby féle Tomato milyen extrát tud nyújtani Merlinhez képest? Megéri feldobni inkább azt? Most még gond nélkül variálhatok szerencsére. Bár a Transmission hiányosságok miatt lehet bepróbálkozom Tomato-val és arra felrakni az rtorrent-et

read-only mode on the forum

(#591) retifosas


retifosas
csendes tag

Sziasztok! Volt szerencsém kipróbálni és tesztelgetni az AC56U és a AC68U rutereket. Itt mindjárt megjegyezném a készülékeket nem kaptam, hanem megvásároltam. Mindkettő megvásárlásánál úgy indítottam, hogy ha nem leszek vele elégedett, akkor a vásárlástól elállok és visszaviszem! A célom az volt, hogy lecseréljem a már elavult TP-LINK 1043ND-s ruteremet és legyen egy új, korszerű, és minden igényemet kielégítő ruterem. Sajnos végül mind a kettőnek elálltam a vásárlásától . Igazából csak azt írnám itt le nektek, hogy az egyik vagy a másik miben volt jó és mi volt az amiért visszavittem. Fontos tudni a vásárlásnál nem a vételár volt az elsődleges szempont, de az sem volt azért elhanyagolandó. Az első az 56U volt. Ami nagyon tetszett benne az az ára és a fantasztikusan gyors USB 3.0. Lan-on 50MB/s (megabájt/másodperc) feletti sebességet mértem tartósan. A sok jó szolgáltatásról nem is beszélve, de az mindkét ruterben meg volt. Ami miatt visszavittem, az sajnos a gyenge wifi jelerősség. 5GHZ-en egyenesen siralmas volt a térerő. Egyébként erre már vásárláskor is gondoltam, de úgy voltam vele egy próbát megér. A belső antenna miatt, sajnos itt nincs mit tenni. A majdnem kétszer annyiba kerülő 68U-nál az elvárásaim is kétszer akkorák voltak. A wifi jelerősségét kielégítőnek tartottam, de az árához mérten egyáltalán nem volt kimagasló, viszont itt már azért lehet az antennákkal variálni, ha szükséges. Az üzletbe végül a csapni való USB 3.0 miatt került vissza. USB 2.0-án még magasabb sebességet mértem, ami elérte a 30MB/s-t, míg USB 3.0-án csak max 28MB/s körüli értéket kaptam. Ez adta meg a löketet, hogy elálltam ettől a készüléktől is. Nekem így egyik készülék sem jött be. Önmagában egyébként mindkettő jó lehet, ha a gyengeségeik valakinek nem számottevők. A legnagyobb csalódást mégis inkább a 68U-tól kaptam. 50000 ft-ért közel sem tudott annyival többet, mint az 56U, sőt. A 68U-nál nem tudom hogy cseszhették el ennyire az USB 3.0-át, fogalmam sincs. Közben arra is gondoltam, hogy az 56U-ra szakember igénybevételével hátha lehetne valahogyan külső antennát barkácsolni? Néztem, az e-bay-ról a szükséges hozzávalókat belehet szerezni. Ha egy szakember azt mondaná, hogy megoldható, akkor én tuti bele mennék. Most éppen egy Netgear R7000-es velé kacsintgatok. Az összehasonlító tesztekben jónak ígérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#592) ritterkrisz válasza retifosas (#591) üzenetére


ritterkrisz
tag

Mekkora lakásban használtad a routereket? Én is megrendeltem mind a kettőt, hogy kipróbáljam, csak még nem érkeztek meg. Viszont most kicsit elbizonytalanodtam ... :))

(#593) zsolt501 válasza retifosas (#591) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Netgear R7000-el is lesznek gondjaid, mert WAN irányba nem megy rendesen a HW-NAT benne, erre itt a prohardveren is panaszkodtak, illetve nemzetközi fórumokon is, vanamit nagyon elcseszett benne a Netgear csapata.
Én is Netgeart akartam venni, de több volt vele a gond mint amennyit akkor kértek érte, főleg a stabilitási problémák a HW-NAT-tal zavart, ezért esett inkább erre a routerre a választás.

Amúgy nekem ilyen gondjaim nem voltak ezzel az AC68U routerrel nálam rendesen megy, az is igaz, hogy én Merlinnel használom 500-as nettel.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#594) Intruder2k5 válasza retifosas (#591) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sajnos az RT-AC68U-ból már kimaradt az USB3.0 port árnyékolása...

RT-AC56U

RT-AC68U

[ Szerkesztve ]

(#595) retifosas válasza ritterkrisz (#592) üzenetére


retifosas
csendes tag

Nem egészen 90nm, és a ruterek nagyjából középen voltak elhelyezve.

(#596) retifosas válasza Intruder2k5 (#594) üzenetére


retifosas
csendes tag

Igen, én is tudtam, hogy mi miatt lett lassúbb az 68U usb 3.0-a. Igazából itt az lett volna a kérdés, hogy milyen megfontolásból csinálták meg ilyenre? Ilyen szinten már nem hiszek a véletlenekbe. Én inkább üzleti húzásnak gondolom.

(#597) jeni


jeni
félisten

Üdv

A kettős wifit a 2,4Ghz és a 5Ghz egyidejű használatra hol kell bekapcsolni a routeren belül? Ezt nem találom.
A mobilom nem találja az Asus 5G wifit jelét.

Az AC56U tudta.

(#598) gyilkos répa válasza Intruder2k5 (#594) üzenetére


gyilkos répa
tag

na elmennek a fenébe...

(#599) retifosas válasza zsolt501 (#593) üzenetére


retifosas
csendes tag

Igen, olvastam azokat az írásokat és kiderült, hogy csak a PPPOE-n nem működik megfelelően. Volt aki ezt kikerülte, vagyis másodiknak kötötte be a rutert és úgy már elérte a 900Mb/s-ot is. Ha ez valóban így van, az azt jelenti, hogy nem hardveres a probléma, hanem szoftveres, amit később valószínűleg javítanak. Mivel egyébkét UPC-s netem van, így engem nem nagyon zavar a probléma. A UPC-nél jelenleg max 240Mb/s-os net van és az sem PPPOE-n működik. Ráadásul nem gondolom, hogy a 68U-ért kétszer annyit kellene adjak, mint a 56U-ért, közben feleannyit tud USB 3.0-n. :(( :(( Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#600) retifosas válasza jeni (#597) üzenetére


retifosas
csendes tag

Alapból be van kapcsolva mind a kettő! Sőt, ha jól tudom ki sem lehet kapcsolni az egyiket vagy a másikat. Ha a mobilod nem látja az 5Ghz-t, az azért van, mert nem tudja kezelni csak a 2.4Ghz-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.