Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) zsolt501 válasza Gabe81 (#1550) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A routerben, mikor belépsz az a felület jön egyből be, a RAM foglalás az érdekes, hogy az mennyi mikor nem éri el a Tv a routert.
Egyelőre várjuk ki, hogy hogyan reagál a mai frissítésre a hálózatod.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1552) Gabe81 válasza zsolt501 (#1551) üzenetére


Gabe81
tag

Most 26% és látja a hálózatot a TV. A routeren a legfrissebb firmware felrakása óta az 'USB Alkalmazások nem töltődnek be, elakadt az App lista frissítésénél.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#1553) nilrem válasza Gabe81 (#1552) üzenetére


nilrem
tag

Routerre csatlakoztatott disk-et próbáld rádugni gépre, hogy a filerendszer biztos rendbe legyen.
Firmware frissítés után gyári reset plusz NVRAM törlés megvolt?
DLNA-n csatlakozol a tv-ről?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#1554) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ez az utolsó merlin nagyon nem 100%-os, mert letöltés közben, csak az egyik magot terheli akár 100%-on a másik lenn marad 0%-on, vagyis erőforrás kezelési probléma van.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1555) AtHoS válasza zsolt501 (#1554) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Milyen fajta letöltésre gondolsz? pl. a beépített Transmission? Ha igen, akkor megnyugodtam, rtorrent-et használok úgyis :B

read-only mode on the forum

(#1556) zsolt501 válasza AtHoS (#1555) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem a router tölt, hanem egy szerver, és mikor az 500-as nettel töltök le akkor is csak az egyik magot hajtja, eddig ilyen nem volt, vagyis nem ennyire, hogy a 2. mag 0%-on legyen.

Megjegyzem, hogy sem a gyári sem a merlin nem tartalmaz eredetileg Transmission, csak az Asus letöltő programját, Transmission-t a Merlinbe lehet telepíteni, illetve a Tomato és klón verziói tartalmaznak, illetve a DD-WRT-be is tehető, illetve OpenWRT-be.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1557) AtHoS válasza zsolt501 (#1556) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A szervernek akkor mi köze a router procijához? Csak simán át kellene tolni az adatot "oszt csókolom". Erre lenne hivatott a HW NAT vagy valamit rosszul gondolok?
PPPoE a csatlakozás? Ott szokott nagyobb procihasználat előferdülni

Az Asus "letöltőprogram" gyakorlatilag Transmission alapokon nyugszik vagy ezt sem jól tudom? Bár mondjuk lényegtelen a problémád szempontjából :B

read-only mode on the forum

(#1558) zsolt501 válasza AtHoS (#1557) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Mondjuk annyi, hogy mikor a szerver tölt le akkor a router procija is terhelődik gondolom ez nem új...:)
eddig a terhelés a routeren megoszlott a két magon most csak egy magot hajt, és ez nem függ össze a szerverrel, csak annyiban, hogy a hálózati forgalom ugye a routeren megy át, ami ugye terhelés számára, még akkor is ha van a HW-NAT.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1559) AtHoS válasza zsolt501 (#1558) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szóval akkor 500-as net "kihajtja" fullra az egyik magot és kellene a másik ereje is hozzá HW NAT mellett? AKkor nem értem minek a HW NAT. Vagy anélkül még nagyobb lenne a router procijára a terhelés?

read-only mode on the forum

(#1560) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Üdv,urak!

Tudom,hogy ez nem az a topik,csak egy villámgyors kérdésem lenne.

RT-N66U és 500-as UPC net. Max 200Mbit/s van lefelé. Felfelé megvan a 22Mbit/s
Simán a modemmel megvan a 490.
Cserélni kellene a routert ? A legfrissebb Merlin firmware van fent,ami elérhető hozzá.

Köszönöm a választ.

Üdv,
Szabi..

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1561) zsolt501 válasza AtHoS (#1559) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Kb. igen, valami nem stimmel, mert olvastam a fórumot is, és volt másnál is hasonló probléma.
200Mbit-ig 10% körül van a terhelés viszont e fölött hatványozottan megnő a terhelés, pedig mással nincs is terhelve a router, ki vannak kapcsolgatva még a forgalom mérő és QoS dolgok is, szóval az sem okozhat ilyet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1562) zsolt501 válasza I.T.E.M (#1560) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem kell cserélni, mert szerintem ez valami hiba lehet a szoftverben, nálam is problémás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1563) I.T.E.M válasza zsolt501 (#1562) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Köszönöm a válaszod.. :)

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1564) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Most próba képen kikapcsoltam a HW-NAT-ot és ugyan az a helyzet, ugyan úgy terhelődik most is a router processzora, vagyis csak 1 magot hajt, és a vicc az egészben, hogy a terhelés sem különbözik a bekapcsolt HW-NAT-tol, vagyis valami nagyon nem 100-as

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1565) I.T.E.M válasza zsolt501 (#1564) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Itt is pont ilyesmiről beszélgetnek a srácok. Ezek szerint meglehet,hogy az ASUS N66U (esetemben ugye) a 600Mhz-es Broadcom procival nem képes 210-220 Mbit/s nél nagyobb átvitelre. Itt leginkább a PPPOE kapcsolatot boncolgatják,de szerintem ugyan ez a hiba nálunk is.

[link]

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1566) zsolt501 válasza I.T.E.M (#1565) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Még megpróbálhatod a Tomato-t az talán jobban van optimalizálva, ha az sem segít, akkor router csere, mert ahogy nézem tényleg vannak vele gondok.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1567) I.T.E.M válasza zsolt501 (#1566) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Most felraktam a gyári legújabbat,azzal is az a helyzet. Mindegy,egyelőre hagyom,majd lehet kipróbálom egy
izmosabbal. AC87/88 vagy a 3200-as. Nálam ugye 100%-on hajtja a procit letöltés méréskor a speedtest.
Az mondjuk fura,hogy nálad meg a második magot miért nem használja.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#1568) Gabe81 válasza nilrem (#1553) üzenetére


Gabe81
tag

Köszönöm a válaszodat!
Nem csináltam meg a reset-et és a törlést sem. Hogyan kell ezt megoldani? Ha tudom megcsinálom.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#1569) Gausz válasza Gabe81 (#1568) üzenetére


Gausz
aktív tag

Ld. összefoglaló az oldal tetején.

(#1570) nilrem válasza Gabe81 (#1568) üzenetére


nilrem
tag

Reset gomb a router hátulján, majd:
"NVRAM törlés
Ha firmware csere / frissítés után nem indulna el a router, nem kell pánikba esni, a hiba könnyedén javítható. Első körben lehet, hogy csak az NVRAM-ban tárolt beállításokat kell törölni, mert azok közül okozza valami a hibát. Ehhez először áramtalanítsuk a routert, majd a WPS gombot lenyomva tartva ismét kapcsoljuk be, vagy helyezzük áram alá, és a gombot ezt követően is tartsuk még lenyomva, úgy ~15mp-ig. Ez alatt a LED-ek villanása jelzi majd az NVRAM törlését, majd elengedhetjük a gombot, és a router újraindul a rajta lévő firmware alapbeállításaival."

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#1571) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ma egy nagy újratelepítéssel és NVRAM törléssel sikerült a routert helyrehozni, most már nem csak 1 magot hajt a 2 mag-bol, és nem hajtja szénné azt az 1 magot így.
Nagyon úgy néz ki hogy valami beragadt, vagy hátramaradt valami az előző verzióból, ami bekavart.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1572) krx21 válasza zsolt501 (#1571) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt a status-ban láttad?

(#1573) zsolt501 válasza krx21 (#1572) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Igen ott, illetve puty-ban is meg lehet nézni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1574) AtHoS válasza zsolt501 (#1571) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A problémás verziót raktad vissza?

read-only mode on the forum

(#1575) zsolt501 válasza AtHoS (#1574) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Bizony, de előtte takarítottam az NVRam-ot és telepítés után újra takarítottam az NVRam-ot, és most mondhatni tökéletes, 1 dolgot vettem észre, mégpedig az OpenVPN szerver csatlakozást kissé lassan veszi a webes felület tudomásul, a régi verzióval lényegesen gyorsabban megjelent a csatlakozott készülék, de ez nem egy óriási gond.

Biztos vagyok benne hogy jó úton haladnak, és jó lesz majd a router sokáig.
Hacsak nem cserélek az új 8 portos verzióra.

Tomatot akartam feltenni, de utánna néztem, és páran panaszkodtak az OpenVPN-re, ami nekem fontos.

Amit szeretnék megoldani, hogy a Digi nomadikus szolgáltatását is be tudjam úgy üzemelni mobilnet és OpenVPN segítségével, a Zoiper nevű programot mintha otthoni hálózatot használnám, eddig csak a Skype programot sikerült működésre bírni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1576) krx21 válasza zsolt501 (#1575) üzenetére


krx21
nagyúr

"Biztos vagyok benne hogy jó úton haladnak, és jó lesz majd a router sokáig."

Azért ideje, nem olyan új már ez a router... :N De legalább foglalkoznak vele.

(#1577) zsolt501 válasza krx21 (#1576) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nézd a gyártó is ad ki szinte havonta rá frissítést, és sok új funkció is bekerült ami a nagyobb verziókban volt megtalálható, szóval maga a vas nem rossz, csak a szoftver szorul csiszolgatásra.
A másik fejlesztési irány viszont a Merlin és a Tomato ami megint csak egy elég biztos fejlesztési pont a router szempontjából, már csak azért is, mert a tomato alatt is már megoldott a HW-NAT, az is igaz, hogy a tomato mellett nincs gyári segítség, úgy mint a Merlin esetén, mert bizony a Merlin a gyáriból építkezik, és a gyári szoftveresekkel is kapcsolatban van.

Mellesleg routert ritkábban cserél az ember, nem úgy mint számítógépet, vagy telefont.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1578) krx21 válasza zsolt501 (#1577) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, én pont ezért vettem ilyen router-t. De azért vicc nem, hogy mindig van mit javítani... :U

(#1579) zsolt501 válasza krx21 (#1578) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az a baj, hogy mikor bekerültek a Trendmicro cuccai akkor nem nagyon voltak tesztelve, volt olyan fejlesztés is amit stabilitási gondok miatt kihajítottak pl. AdBlock is ilyen volt, sokszor éles körülmények között derül ki, hogy valami működik e rendesen vagy nem (tudom lehetne béta tesztelőket alkalmazni, de az elég körülményes, illetve lehetetlen felkészülni ott minden eshetőségre).
Az asus még ebből a szempontból élen is jár, érdemes megnézni a többi gyártó routerét, és az ember tépi a haját olyan hibák vannak már évek óta benne amit nem javítanak.
Lásd Dlink és Belkin "linksys"esetét, de több gyártó routerét is fel lehetne itt sorolni, amikkel évek óta gond van a gyári szoftverrel, és ha az ember akar valamit akkor cseréli a gyári szoftvert ezeken.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1580) nilrem


nilrem
tag

Volt egy szép net lassúlásom, nem csináltam semmit a routerrel (újra se lett indítva) aztán megint jó lett és ezt találtam a log-ban a kérdéses időszakra. (Két napja volt és tökéletes azóta- nem volt semmilyen komoly net forgalom egyetlen gépen web)
mDNSNetMonitor: GetLargeResourceRecord: opt 65002 optlen 8 wrong
Asus-os névfeloldás okozhat ilyet vagy inkább ez szolgáltató lehetett?
WAN DNS beállításnál automatikus javasolt vagy konkrétat írtok be?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#1581) Gabe81 válasza nilrem (#1570) üzenetére


Gabe81
tag

Megcsináltam az NVRAM törlést, köszönöm a segítséget! Most úgy néz ki jobb a helyzet, stabilabb a rendszer. Három napja megy és minden oké, a TV 'látja' a hálózati dolgokat rendesen és a RAM 30% körül mozog.

Már csak azt szeretném megtudni, hogy a routerre dugott külső meghajtót hogyan tudom rávenni,hogy hosszabb inaktivitás után, legyen mondjuk 5 perc, leálljon és ne pörögjön, mint ahogy most is teszi?

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#1582) AtHoS válasza Gabe81 (#1581) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nézelődj jól szét, mivel van rá lehetőség, de most melóból nem tudom neked megnézni, mivel a távadmin részt nem engedélyeztem, de én beállítottam, hogy 10 perc (600 sec) inaktivitás után szépen kapcsolja le, amit meg is tesz

read-only mode on the forum

(#1583) Gabe81 válasza AtHoS (#1582) üzenetére


Gabe81
tag

Megnéztem, és szerintem meg is találtam a beállítását, de valamiért nem akar leállni a HDD, pörög állandóan. Azt hiszem azt kell megnéznem mi megy a háttérben ami nem engedni leállni.

Ja, amúgy 42.9990 a router az edigitalnal a Black Friday akciójuk alatt.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#1584) AtHoS válasza Gabe81 (#1583) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az egész jó ár lenne érte, ha sikerül valakinek kosárba is rakni ;]

Sajnos túlterheléses támadásnak vették a vásárlók online "rohamát", így levették 20.000-re az egyszerre bejelentkezések létszámát. Azzal sajnos nem kalkuláltak, hogy korlátozzák a bent eltölthető időt, így cumicecil van egyelőre

read-only mode on the forum

(#1585) Gabe81 válasza AtHoS (#1584) üzenetére


Gabe81
tag

Igen, jó ár, főleg ha nem járt volna le a szerkesztési idő, és 42.990 Ft -ot írtam volna. :)

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#1586) azigazimoris válasza Gabe81 (#1585) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Nekem sikerült a visszajelző emailból ítélve, pedig reggel a webes felületen már nem engedte a megrendelést. Kíváncsi leszek melyik a valós.
De nagyon kellene annyiért :-)

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#1587) Gabe81 válasza AtHoS (#1582) üzenetére


Gabe81
tag

"Disk spindown idle time (in seconds) 0 = disable feature" A "Tools, Other settings" részben van. Ez lenne az, szerintem, ami leállítja a HDD-t. Beállítottam 300-ra, de szerintem így sem áll le a vinyó.

[ Szerkesztve ]

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#1588) zsolt501 válasza Gabe81 (#1587) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az a baj, ha valami ráolvas vagy ír a HDD-re akkor a visszaszámlálás is újraindul, szóval ez lehet a probléma, ezért nem áll le.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1589) daam


daam
tag

Sziasztok.

Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy beillesztem ezt a sort:
mount -o bind /jffs/transmissionweb /opt/share/transmission/web
a script/ init-be, de újraindításnál ezt mégsem hajtja végre, ennek mi lehet az oka??? :( :( :( :F

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1590) Intruder2k5 válasza daam (#1589) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáld meg így...

sleep 15 && mount -o bind /jffs/transmissionweb /opt/share/transmission/web

Ezzel előbb várni fog 15mp-et, majd utána mountol. Ha így jó lesz, akkor lehet megpróbálni csökkenteni az időt, 10, majd 5,mp-re.

[ Szerkesztve ]

(#1591) daam válasza Intruder2k5 (#1590) üzenetére


daam
tag

Kicsit félve kérdem, mert lehet, hogy az én készülékemben a hiba, de hogy kell ettől elválasztani a fentebb említett sort: cp -r -f -p /jffs/rootfs/* /?
Elég ha csak új sorba írom? :F

(#1592) Intruder2k5 válasza daam (#1591) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, elég ha új sorba írod, semmi egyéb nem szükséges.

(#1593) daam válasza Intruder2k5 (#1592) üzenetére


daam
tag

Hát akkor passzolok, nem akarja csinálni pedig már 30 mp re is felnyomtam, valamiért nem hajlandó megcsinálni, ha puttyban adm ki a parancsot akkor meg végrehajtja.
Mi van, ha bemásolom az opt/share/... alá a tartalmat és akkor nem kell mountolni?

(#1594) daam válasza daam (#1593) üzenetére


daam
tag

Az előző hozzászólást már nem tudom visszavonni, de a 20. újraindításra most elkezdett működni, és egészen 5 mp-ig le lehet nyomni, ha törlöm a késleltetést akkor megint nem csinálja.

Köszi a segítséget.

(#1595) Intruder2k5 válasza daam (#1594) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Be is másolhatod /opt alá, őszinte legyek azt nem is figyeltem, ezt a módszert én ugyebár az integrált verzió cseréjéhez találtam ki, amit nem tudsz felülírni csak a következő újraindításig.

(#1596) kezo0


kezo0
addikt

Helló,

a napokban végre a router saját GUI-ja figyelmeztetett rá, hogy új fw-frissítés érhető el, így anélkül frissíthettem a 3.0.0.4.378_9313 verziószámra, hogy az ASUS oldalán kellett volna keresgélni hozzá.
A frissítés csuda gyorsan lezajlott, és bevallom, se előtte, se utána nem reseteltem a routert (a frissítés előtt sem írtak ennek szükségességéről a felugró üzenetben), szóval csak egyszerűen ráfrissítettem a meglévő konfigra. A router azóta is tökéletesen működik, pedig jelenleg 18 különböző eszközt szolgál ki - persze igaz, nem mindet egyidejűleg (bár egyszer majd kipróbálom azt is :) ). Mondjuk az alapbeállításokhoz képest nálam nincs is túl sok minden elbarmolva azon kívül, hogy minden eszköznek egyedi IP-címet oszt a router, meg még pár apróság.

Tetszik az új bejelentkező képernyő:

Az is tetszik - bár tudom, apróság - hogy az egyes eszközökhöz most már hozzá lehet rendelni saját készítésű piktogrammokat is, és az eszközök nevében szóközöket is használhatunk (persze lehet, hogy ez csak most tűnt fel nekem, és már egy korábbi fw is lehetővé tette, nem tudom). Ez utóbbival annyi gondom van, hogy fura módon nem minden eszköznél engedélyezi, hogy utólag átírjam a nevét, egyeseknél ugyanis ez jelenik meg, ha át akarom nevezni:

Miért lehet ez?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1597) Spuri2000 válasza kezo0 (#1596) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Pedig a frissítés után a router újraindult. Ezért tartott kb. 3 percig az egész. :DD

(#1598) kezo0 válasza Spuri2000 (#1597) üzenetére


kezo0
addikt

Ööö... ezt most mire írod? Írtam olyat, hogy nem indult újra? De az ugye nem azonos a reset-tel. Vagy akkor nem értem, mit akarsz ezzel mondani.

szerk.: Ja, hogy dícséred a routert, hogy még újraindulással együtt is csak 3 perc volt neki egy frissítés, ahha! Jogos! ;)

Mindenesetre volt egy kérdésem, arra nincs ötleted?

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1599) Spuri2000 válasza kezo0 (#1598) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Jó kis router ez. Én Merlinnel használom. Az egyedüli szívfájdalmam, hogy dupla NAT miatt a DYNDNS-t nem tudom belőle használni.

(#1600) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Megint előjött a routernél, hogy a router procijából csak az egyik mag dolgozik, ez valami szoftveres bug lesz, ami egy idő után előjön.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.