Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) Snoop-y válasza BÁ Nutrition (#25899) üzenetére


Snoop-y
veterán

Aham es a 200K az hogyan kerul a bankba? :F

Errol mindig lemaradok :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#25902) Devid_81 válasza Snoop-y (#25901) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ahhoz eleg jo melohely kell ;] :DDD

...

(#25903) Snoop-y válasza Constantin (#25900) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hogy draga kornyek (mint szinte minden Surrey-ben) :D
Ismerosom lakott ott illetve en meloztam arra par evvel ezelott. Weybridgben laktam onnan nincs messze.
Vannak szimpatikus reszei de osszessegeben nem nagy durranas.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#25904) Constantin


Constantin
tag

Igen, drága sajnos. De ezen a környéken fogok dolgozni, szóval valahol itt kell albi.

(#25905) Snoop-y válasza Devid_81 (#25902) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mi 100K-t raktunk a hazba nem annyira latom miert lenne jobb bekaszalni 5K -t evente mikor annyit fel is megy az ara minden egyes evben sot meg tobbet is.

Es akkor ugye a sajatomban lakom etc...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#25906) BÁ Nutrition válasza Snoop-y (#25901) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Videoban nem volt bent? Rent vs mortgage kulonbseg + onresz amit a hazba tennel es ezek kamatos kamatai 25 evre. Persze ha a kulonbseg el van baxva masra mert most karacsony van, beteg a gyerek, nyaralunk, rossz a kocsi akkor sosem kerul a bankba, igy aki nem eleg tudatos annak jobb a mortgage mert ott a bank elveszi ha tetszik ha nem

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#25907) BÁ Nutrition válasza Snoop-y (#25905) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ez tovabbra sem ez a topic. Nem vagom miert vagy lusta utanaolvasni :F

Szavazasrol velemeny? Valaki szavazott mar innet?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#25908) aero. válasza BÁ Nutrition (#25907) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Kérvényezni kell a külképviseleti névjegyzékbe való felvételt, ügyfélkapun. [link]

Utána lehet majd szavazni a szavazóponton, azt hiszem Londonban és Manchesterben.

(#25909) G.Zs. válasza Snoop-y (#25895) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Masik kolleganak hmn mi?
Lakast venni Londonban hitel nelkul? Ha ez neked sikerult le a kalappal de ugye abban megegyezhetunk ,hogy te sem az atlagembert kepviseled ha zsebedbe nyultal es kikohogtel 600K+ fontot?

Hmm, nezem a hozzaszolasokat, es mivel nem irt senki ilyet, lehet hogy az en hozzaszolasomat olvastad felre. En depozitot irtam, nem a teljes lakasarat. Az eleg durva lenne.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#25910) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

amugy elbaxtam mert rossz videot linkeltem, csak azt dobta fel a jutyub es bemasoltam :D en hanyagsagom volt sorry, telorol irtam es hiba volt
valami ilyesmire gondoltam helyette: [link]
itt vilagosan latszik hogy lesz meg durvan a lakasravalo rent mellett. nyilvan van par dolog amivel itt sem torodnek pl h a lakashitel kamata nem fix.. igy valojaban kozelebb fognak egymashoz allni a szamok, de sebaj.

van is egy relativ friss video a 30as nyugdijas oldalan [link]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#25911) Viszlát válasza BÁ Nutrition (#25910) üzenetére


Viszlát
addikt

En nem mondom, hogy a berles ordogtol valo, de ennek a videonak zero koze van a valosaghoz. Vagy lehet, hogy Torontoban igy mukodik a dolog (ezen is erosen csodalkoznek), de Angliaban ez egyszeruen irracionalis (a hazvasarlas resze foleg). Mar rogton az santit, hogy ilyen feltetelekkel nem kapsz jelzaloghitelt, onnantol fogva meg minden tovabbi kovetkeztetes rossz.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25912) BÁ Nutrition válasza Viszlát (#25911) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Szerintem a kiszamolon magyar feltetelekkel se lett masabb az eredmeny
A titok inkabb az h tenyleg felrerakod-e a kulonbseget. Pl az is ki lett szamolva h egy atlag dohanyos elfustoli egy panellakas arat palyafutasa alatt, de ha lerakja a cigit akkor nem rakja ossze a penzt hanem elkolti masra igy meg egy volt dohanyosnak se lett igy lakasa. Detto ugyanez a hiteles ujauto vs 6 eves auto vasarlas 6 evenkent ugyanabbol a tipusbel pl ford focus. A reszletek mindig szamitanak nyivan, ezert csinalnak tobb kalkulaciot h tudj varialni

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#25913) Snoop-y válasza BÁ Nutrition (#25906) üzenetére


Snoop-y
veterán

Rent vs mortgage kulonbseg az nem annyira a rent javara szol vagy arra gondolsz hogy emberek levalasztott putri szobaban laknak £500 -ert? :D

Minden egyes ingatlan vasarlasakor (a mi esetunkben) a torleszto kevesebb volt az adott lakas/haz berleti dijanal.

Lakas (torleszto 980 vs rent 1100)
Haz (torleszto 1070 vs rent 1500 utobbi biztosan ennyi mert ennyiert van kiadva)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#25914) Balinov válasza Snoop-y (#25913) üzenetére


Balinov
félisten

Közös költség, ilyesmiket hogy számoljatok? Itt pl mi berlunk, apartman, rent, +gaz+villany +tv/net a fix havi költség. KK, szemetdij, takarítás, Kertész, a landlord fizeti mind. Nem tudom pontosan mennyi /év de a szomszéd estaten hirdetett lakasnal írjak, hogy 1600/ev.

Szerintem úgy fair a rent vs buy összehasonlítása ha ezeket a tételekkel, amit a landlord fizeti kéne közös nevezőre hozni a havi törlesztővel. Úgy picit objektivebb lehet a szammisztika.

Apropó, Tildyvel mi van? Megvan már náluk a második baba? Igen eltűnt a topikból, remélem alles in ordnung

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25915) BÁ Nutrition válasza Snoop-y (#25913) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

rent vs buy osszes koccsege

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#25916) Viszlát válasza BÁ Nutrition (#25912) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezer sebből vérzik a dolog mint írtam, néhány gondolat (angliai és/vagy magyar tapasztalatok alapján):

- A rent sosem alacsonyabb mint a törlesztő, a kutya se fektetne ingatlanba ha ez nem így lenne.
- Az adók és egyebek költsége az esetek 99%-ában - nyíltan vagy burkoltan - a bérlőt terhelik.
- - Az előző két pontból adódóan nincs befektethető pozitív különbség bérlés esetén.
- 475k jelzáloghoz minimum évi 120k bruttó jövedelem kell jelenleg Angliában.
- - Irreális alaphelyzet, hogy havi 6-6.5k nettó kereset mellett 25k önrésszel vágjon bele a delikvens a vásárlásba, főleg egyedülállóként, főleg az angol pontozós rendszerben.
- Akár az értékmegtartó, akár az értéknövelő kiadásokról van szó, iszonyú veszélyes dolog átlagolva, statisztika alapján számolni, az az 1.25%/év érték lehet nagyon kevés és lehet nagyon sok is.
- Kizárólag inflációval számolni a rent éves növekedését szintén életszerűtlen, eleve az esetek nagy részében jelentősen befolyásolja a tulajdonos hitelének alakulása, illetve hatással vannak rá olyan környezeti tényezők amik a hitelre nincsenek, például bevásárlóközpont nyílik két saroknyira. Értelemszerűen csökkentő hatású változások is történhetnek, ám ezek jóval ritkábbak és jóval lassabban realizálódnak.

És még sorolhatnám hosszasan, de szerintem már ennyi is bőven elég, hogy az ember lássa, ez a videó youtube-os pénzkeresésr céljából készült, nem valós tájékoztatás vagy segítés céljából.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25917) emvy válasza Viszlát (#25916) üzenetére


emvy
nagyúr

Valojaban tuti tippet nem lehet adni, mert a rent vs. buy az mar alapszinten (pusztan penzugyi oldalrol) is minimum olyan bonyolultsagu kerdes, mint a 'milyen reszvenyt vegyek' (egy hosszutavu befeketes van osszevetve egy rakas rovidtavuval, es mindkettore sok dolog hat, kamatkornyezet, vilagpolitika, blablabla), megspekelve ezer egyeni preferenciaval.. az valoszinu, hogy nem all egymastol _nagyon_ tavol a ketto.

while (!sleep) sheep++;

(#25918) Snoop-y válasza Balinov (#25914) üzenetére


Snoop-y
veterán

Koltseg a lakasnal:

160 service charge plusz 158 council tax.

Ezt akkor is mi fizettuk mikor bereltuk.

A hazunk freehold. A szemetszallitas dija a council taxban van benne (£178)

Igy minden koltseg a benne lakot terheli.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#25919) Snoop-y válasza BÁ Nutrition (#25915) üzenetére


Snoop-y
veterán

De kiindulasnal hogy legyen minek bekaszalni a kamatat akkor mar a zsebedben kene lennie annak a kulonbsegnek amirol beszelsz.

Ha 100K -t beleraksz egy ingatlanba normalis helyen angliaban 100% hogy jobban jarsz mintha csak a bankban ul a penzed. Most a kurvakat futtatok bitcoint veszek egyeb tozsdei varazslatoktol tekintsunk el mert annak semmi koze a rent vs buy temahoz.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#25920) emvy válasza Snoop-y (#25919) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ha 100K -t beleraksz egy ingatlanba normalis helyen angliaban 100% hogy jobban jarsz mintha csak a bankban ul a penzed.

De hat ez tenyszeruen nem igaz. Ha 100% lenne, akkor miert nem teszi mindenki ingatlanba a penzet?

while (!sleep) sheep++;

(#25921) G.Zs. válasza emvy (#25920) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mert mondjuk meg jo par mas dolog is letezik ami jobban megeri mint a bankban tartani a penzed? :U

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#25922) emvy válasza G.Zs. (#25921) üzenetére


emvy
nagyúr

Akkor mashogy mondom, hogy ertsd: miert tartanak egy csomo penzt cash-ben (==alacsony kockazatu, magas likviditasu eszkozben, pl. bank, allamkotveny, etc.) ahelyett, hogy ingatlanba fektetnek?

while (!sleep) sheep++;

(#25923) soldi3r válasza emvy (#25922) üzenetére


soldi3r
veterán

Azzal azert foglalkozni is kell. Az angol minosegu hazakat 10 evente fel kell ujitani, 20 evente meg kb ujja kell epiteni. Plane, ha egy uj epitesut nezel, ami mondjuk OSB fodemes.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#25924) G.Zs. válasza emvy (#25922) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Azert remelem te is erzed, hogy ez a kerdes mar nem teljesen ugyanaz mint amirol szo volt.

De hogy valaszoljak is:

1.) Nincs eleg penze, hogy letegye a depozitot. Addig a megtakaritasat masba fekteti, leginkabb azokba amiket felsoroltal.

2.) Nagyon sok penze van, egy vagy tobb ingatlannal rendelkezik, diverzifikalni akar, nem akar teljesen az ingatlanpiactol fuggni, vagyona egy reszet alacsony kockazatu befektetesben tartja.

3.) Vandorlo eletmodot el, egyik orszagrol a masikra. Olcso alberletekben lakik, nem torodik tulzottan a lakhatasi korulmenyeivel. Az ilyen embernek altalaban nyug a sajat ingatlan, a megkeresett penzet masban tartja, amibol rovid tavon is ki lehet ugrani, ha eppen megszorul.

4.) Az emberek eleg nagy szazaleka sajnos tok hulye nem nagyon ert a penzugyekhez, igy semmifele racionalis oka nincs annak, hogy eppen miben tartja a penzet. A szomszed azt mondta hogy x befeketetes milyen franko, ugyhogy jo lesz az neki is.

Satobbi. Ezer oka lehet meg.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#25925) BÁ Nutrition válasza Snoop-y (#25919) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Senki nem mondta a beteszed a pénzed a bankba az játszik ebben a sztoriban. Kb sosem fizetnek infláció felett így alapból kiesik
A lényeg H a ingatlan nem hoz többet mint a tőzsde, max időszakonként vannak olyan eltérések H rá lehet cuppanni és bizonygatni a saját igazad. Csak ki kell választani az igazadhoz aktuális idotavot és időpontot és kész is vagy.

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#25926) tildy válasza Viszlát (#25916) üzenetére


tildy
nagyúr

Reg volt, de pl annak idejen 2005-ben nezegettunk Magayrorszagon lakashiteleket, chf alaput persze.
32 nm-es felujitando ingatlan 10 millas, ebbol volt 500 ezer oneronk. 15 evre 80 ezer forint lett volna a hitel,
meg lett volna egy 32 nm-es lakasunk, amit pikkpakk kinottunk volna, a berleti dij akkor 50 ezer forint volt.
Maradtunk a berlesrnel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25927) tildy válasza Balinov (#25914) üzenetére


tildy
nagyúr

Tavaly marciusban elvesztettunk egy babat 16 hetesen. kisfiu lett volna. Most a 28. hetben vagyok, picit para volt, hogy potyara dobtam ki havi 300 fontot magan egeszsegbiztositasra havonta, hogy privatban tudjak szulni, mert nem lett volna teljesen eleg a maternitys limit. Szerencsere ugy nez ki tudok mgis privatban szulni, lenn van a lepeny, emiatt veszelyeztett vagyok, £1.99 millios keretem van a szulesre , szoval annyiba csak belefer mar . Igy ha az orvosom rabolint a Portland Hospitalban szulok, maganban.

Munkahelyet valtottam oktoberben, otthagytama Sainsburyst a ...csaba ( csak rohogni tudok azon, hogy oke nem startup, de kaptam brutto 600 font eves bonuszt toluk , es meg mondtak, hogy oruljek, mert a startupoknal hiaba negyedeves a bonusz, de van mikor nincs, itt meg mindig van, haha)

Majdnem 500 fonttal tobbet hozok haza havonta az uj helyrol + van negyedeves bonusz, ami mar jocskan meghaladja a sainses eves bonuszt, plusz 50 font csak ugy computer accessoriesra, plusz tanfolyamok, trainingek, plusz 500 font technikai kutyure csak ugy.

Szoval minden rendben, kicsit porgos az elet, mert ezerrel dolgozok, ha minden igaz akkor a szulesig ( utolso honapban mar itthonrol)
---------------
Nalunk amugy 100 font a service charge + 57 a villany ( ha banyaszunk , akkor 120), 17 a gaz, 39 a net es a telefon, 20 a viz.

-------------
A mi lakasunk 2015-ben 262 000 volt, ketszobas, ujepites ( 8 eves volt akkor) , kertes a 3-as zonaban. Elobb utobb meg fogjuk venni a 100 szazalekot (40%-os tulajok vagyunk), iden kesz a crossrail ot perc gyaloglasra. Nagyon nem bantuk meg, hogy megvettuk ( oke, a konyha/furdo kivitelezese hagy kivannivalot maga utan, de azt majd idovel felujitjuk)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25928) Snoop-y válasza emvy (#25920) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azert mert egy atlag angol csaladnak kevesebb mint £1000 megtakaritasa van mert azt hiszik azert van 5 db hitelkartyajuk hogy mindet kimaxoljak.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#25929) qqzs


qqzs
őstag

Az osb fodemrol jutott eszembe hogy meg jo par eve a kozelunkben felhuztak egy egesz lakotelepet. Nem akartam hinni a szememnek vaskeretes egy retegu ablakokkal.

Meg ez a hulye szobaorulet hogy minden lyukat szobanak hivnak. Kiadasnal sose de eladoknalnse tudtaka negyzetmetereket csak szobaszamokat meg hogy single meg double. Egyszeru angol agy.

De errol meg a masik kedvencem jut eszembe hogy a kajabol max negyfele van egy boltban. Pl porlevesbol van 20fele marka mindegyik negyfele izben. Vagy a jegkrem is van piros feher barna. Kesz. Persze nagy szupermarketben van tobb is de porlevesbol ottse:)

Eladó: GTS450

(#25930) tildy válasza qqzs (#25929) üzenetére


tildy
nagyúr

Az semmi, ma az off topicban linkeltem. Így ment a fütés csöve a fal mögött, keresztbe a gipszkarton felfogatás előtt. Valakinek már korábban is sikerült belefúrni,es belecsavarnia gipsykartont tartó csavart. Szerencse, hogy nem folyt ott eddig.

Ma mi voltunk a szerencsések...


Telibe.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25931) soldi3r válasza qqzs (#25929) üzenetére


soldi3r
veterán

Nagyjabol ennyire valtozatos az angol etrend. Hal krumplival, steak krumplival, esetleg meg krumpli hallal vagy steakkel :)
Ez a futes nalam is szuk keresztmetszet. Van 1-2 radiatorom ami sorosan van bekotve! A hohidakat pedig nem feltetlen probaljak elkerulni :)
De nem is konnyitik meg az ember dolgat. Pl egy csap athelyezesehez vettem 32-es lefolyocso konyokoket es csovet. Egy helyen, ugyanazt a markat. Minden oke volt, csak a fittingek (a leirasuktol elteroen) 34mm-es csore valok. Nem elcsomagolas, mert mind a 3 tipus ilyen volt.

E30 (oo=[][]=oo)

(#25932) radi8tor válasza tildy (#25930) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vegyél lottót, ha ilyen jól megy a telitalálat. :C :Y
Baba-ügyileg pedig kitartást és kevés stresszt!

qqzs: Bár én csak turistáskodni voltam Londonban, de sosem porlevest ettünk. Lehet jó és egészséges kaját kapni ott is. Vagyis inkább úgy fogalmazok, hogy ott lehet.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25933) fojtviki válasza radi8tor (#25932) üzenetére


fojtviki
senior tag

O inkabb ugy ertette, hogy mondjuk munkabol hazaerve enne egy jot, gyorsabban mintha elkeszitene o maga. Tehat ugy tenyleg nem sok valasztas van. Kozepes minosegu helyre beulni pl. Van steak, hamburger, talan valami csirke. Igazabol szinte minden egyen izu barmelyik restaurant-ba ulsz be. A legalja ugye ami ugymond olcso, az meg kebab, rossz hamburger, pizza, kinai, amiknek semmi ize :( Termeszetesen vannak jo helyek, ahol jot lehet enni, jol elkeszitve, viszont ez azert mar nem erheto el az atlagnak, mondjuk heti 4-5 alkalommal. Termeszetesen, ha valaki latogatoba jon ide, akkor nem kell nelkulozni az izeket. Igazabol ez az erzes akkor jon elo amit fentebb irtak, ha eletvitel szeruen itt elsz. Nalam ez olyan 1-1.5 ev volt, amikor mar azt mondtam, hogy pff inkabb fozok. A paromnal ez mar 3-4. honap utan jelentkezett, de o ugye szakmaja szerint szakacs. Szoval neki rosszabb volt :DDD :DDD

(#25934) emvy válasza fojtviki (#25933) üzenetére


emvy
nagyúr

Londonban vannak talan a legjobb ettermek Europaban (na jo, Koppenhaga megveri). Raadasul olcsobban, mint pl. Magyarorszagon. (Pl. Londonban ettunk 17 fontert 3 fogasos menut egy Michelin-csillagos etteremben -- hadd ne mondjam, hogy itthon mit kapsz a Costesben 17 fontert.)

while (!sleep) sheep++;

(#25935) Tufa_ válasza emvy (#25934) üzenetére


Tufa_
aktív tag

+1..
Nagy sushi rajongok vagyunk, akarhanyszor mentunk Magyarorszagra, a csaladi unnepleseket mindig valami jobbnak titualt japan etterembe ejtettuk meg, de egyik magyarorszagi etterem sem kozeliti meg azt a sushi szinvonalat pl amit egy itsuban vagy wasabiban kapsz itt, es meg dragabb is.

[ Szerkesztve ]

(#25936) fojtviki válasza emvy (#25934) üzenetére


fojtviki
senior tag

En meg ilyen etteremmel nem talalkoztam:) Egy egyszeru Harvester is dragabb £17-nal ha 3 fogast akarsz enni. Elhiszem egyebkent, de hihetetlen ez az osszeg szamomra.

(#25937) soldi3r válasza emvy (#25934) üzenetére


soldi3r
veterán

Nalunk a legolcsobb steak korettel £16, ami kb fel adagnyi...

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#25938) tildy válasza emvy (#25934) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi Jamie Oliver egyik fő éttermében voltunk22 font per fő per 3 fogás. ( fifteen) vannak nagyon jó éttermek , valóban .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25939) fojtviki válasza tildy (#25938) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igazsag szerint, soha meg csak arlapot sem neztem ilyen helyeken :DDD Nem igazan mertem, a normal noname ettermek arai utan. De igy azert valoban nem veszes, lehet majd megnezzuk egyszer.

Most rantott karaj, zoldbab fozelekkel £13-bol 2 napra. Igy azert megiscsak jobb :DDD

(#25940) emvy válasza tildy (#25938) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondjuk szerintem a Jamie's az pont elég ... nem jó :), de mondjuk nem is rossz.

while (!sleep) sheep++;

(#25941) G.Zs. válasza fojtviki (#25939) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Erdemes megnezni, mert ar/ertek aranyban nagyon jok a londoni ettermek. Az ugymond mainstream kategoriaban is finom kaja van normalis kiszolgalassal es 15GBP/fo kornyekebol ki lehet hozni a vacsorat (Nando's-ban peldaul biztosan, Wetherspoon-ban meg meg olcsobban).

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#25942) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Mi Tibits-be járunk, ha Londonban vagyunk.

⭐ Stella

(#25943) emvy válasza soldi3r (#25937) üzenetére


emvy
nagyúr

Az Arbutus volt ez konkrétan.

while (!sleep) sheep++;

(#25944) Balinov


Balinov
félisten

Weatherspoon-rol mit gondoltok? Aberdeen-ben voltam egyben, a sor OK volt, de olyan lassan akartak kiszolgalni minket, inkabb egy thai etteremben kotottunk ki. Viszont itt Dublinban a Blanchardstown SC melletti outleteknel levo egyseg kimondottan nivos, franko kozeg, kaja minosege, ara es mennyisege is pont rendben volt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25945) G.Zs. válasza Balinov (#25944) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Wetherspoonbol rengeteg van es en ugy vettem eszre hogy nagyon valtozo a kaja minosege attol fuggoen, hogy epp melyikben vagy . Viszont mint kaja mint sor arban ez a legolcsobb.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#25946) Snoop-y válasza tildy (#25938) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk a JO fogasok meg ha 3 is nekem a fel fogamra nem eleg. Amugy egesz eheto de gyakorlatilag egy atlag chain szinvonalat hozza...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#25947) qqzs


qqzs
őstag

En kifejezetten nehany dolog valtozatossagara gondolok boltokban mem etteremre. Bar a pubokban az a steak pie hal vega negyes se semmi.
Nem porlevesen eltem csak azert maradt meg bennem ez mert mikor otthon voltam es a tesco porleves osztalyon talatam vagy 30 felet a jegkrem osztalyon meg 50 felet nem ertettem hogy miert a gazdag nyugaton tizedannyi a kinalat mint a csoro magyarorszagon. Emlekszem akkor egy ideig mikor bementem egy uj szupermarketbe mindig megrohantam a porleves reszleget de mindig csak negyfele iz volt.:)
Ja meg meg a felvagott kinalat is durva az otthonihoz kepest. Danszalami germanszalami meg max egy kolbasz. A tobbi sonka variaciok egy temara.

Eladó: GTS450

(#25948) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Van valahol munkaora kalkulator vagy hasonlo? Eddig ugy volt a paromnak, hogy 5 nap munka 3 nap szabad. 14:00-tol 23:00-ig 40 perc szunettel. 42 oras a szerzodese hetente. Allitolag ez igy nem fedezi, a heti 42 orat, ezert most 14:00-tol 00:15-ig fog dolgozni szinten 40 perc szunettel. Hogyan lehet ezt igy kiszamolni pontosan?:) Koszonom.

(#25949) soldi3r válasza fojtviki (#25948) üzenetére


soldi3r
veterán

A legkisebb kozos tobbszoros 56 nap.
Az 8 het, 5+2-vel szamitva 336 munkaora.
5+3 nap eseten ez 8 napos het, 7 fordulo, 8 1/3 ora munkaidovel ez pedig 291 es 2/3 ora, ha jol szoroztam.

E30 (oo=[][]=oo)

(#25950) fojtviki válasza soldi3r (#25949) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom :DDD Bar en meg a matek, haat fogalmazzunk ugy, hogy nem vagyunk baratok :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.