Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) Wyco


Wyco
tag

Ah, bonyolitjatok mind itt a kaja kerdest...egyetek Huel-t inkabb, sokkal kevesse bonyi :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#25952) tildy válasza Wyco (#25951) üzenetére


tildy
nagyúr

Az tuti;) btw Esmein elhagyta a 100at(és meg mindig csökken a súlya) lassan rá se ismersz majd ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25953) emvy válasza Wyco (#25951) üzenetére


emvy
nagyúr

Abszolút nem világos, hogy a Soylent/Huel/etc. cuccok hosszútávú hatása mi.

while (!sleep) sheep++;

(#25954) Wyco válasza emvy (#25953) üzenetére


Wyco
tag

Nem lehet rosszabb mint egy standard vegan diet. Nem utolsosorban mert pontosan le van irva h mi megy bele.
Mondjuk Lajossal (esmein) ellentetben en nem exkluzivan ezen elek, kajalok "rendeset" is, de ketlem hogy rosszat tenne.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#25955) Wyco válasza tildy (#25952) üzenetére


Wyco
tag

Peter mondta :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#25956) tildy válasza emvy (#25953) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez igaz, de én meg olyan kiegyensúlyozott vércukor görbét életemben nem láttam, mint nála. 2 hétig cgmt hordott.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25957) emvy válasza tildy (#25956) üzenetére


emvy
nagyúr

Az oke, csak az egy szam a sok kozul. (Amikor 5 honapig ketoztam, akkor szerintem nekem is jo stabil volt a vercukrom :) ahhoz csak jo sok zsir kellett.)

Ettol meg lehet jo, nem mondom, hogy nem az, csak egyelore ugy nez ki, hogy ha beviszel minden szukseges tapanyagot, az meg nem eleg, mert nem mindegy, hogy milyen formaban. Es ez a terulet meg nincs rendesen kikutatva.

while (!sleep) sheep++;

(#25958) tildy válasza emvy (#25957) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem azt mondjuk, hogy valaki ezen eljen elete vegeig. A fogaknak is kell a ragas, stb, a gyomornak is a szilard etel. Azzal egyetertek, hogy hossyutavu hatasai nincsenek teljesen kikutatva. Minden evben megyunk egeszsegugyi felmeresre, ugyanis kell az egeszsegbiztositasunkhoz, kiderul.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25959) emvy válasza tildy (#25958) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, ez így tök jó.

while (!sleep) sheep++;

(#25960) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Szerintetek itt kint hogy allnak hozza ha valaki kevesebb mint egy even belul valt poziciot, mid-senior szinten?
Az volt a terv hogy maradok a jelenlegi helyemen, (esetleg majd innen Svajc ha sikerul) meg legalabb 1 evet de jott egy lehetoseg ami jelen allas szerint majdnem mindenben jobb mint a mostani munkahelyem.
Jelenlegi is a masik pozicio is Financial controller.
Mostani ceg egy privat tulajdonu top20 5 csillag hotel, valoszinuleg 0 karrier lehetoseg ennel tovabb (group FC lehetek, de kb 10ev kene hozza es nem hiszem hogy akarnam..) viszont nem szakadok meg a munkaban, sot.. 0 stressz es 0 tulora.
A masik lehetoseg egy multi, rengeteg lehetoseggel a vilag tobb pontjan, a hotel csak egy 4 csillagos hotel, viszont van egy olyan erzesem hogy biztosan sokkal tobb munka es mas elvarasok (ez kerdeses, mindenki ijesztegetett hogy a privat tulajdonu cegek a legnehezebbek, ehhez kepest semmiseg) mint a mostani. Viszont, bonuszt leszamitva 30%al magasabb fizetes. Benefitekrol nem tudok semmit, valoszinuleg hasonlo..
Ami kisse bizonytalanna tesz, a mostani poziciomban csak tavaly marciusban kezdtem, ergo nincs egy ev sem..

(#25961) soldi3r válasza Tufa_ (#25960) üzenetére


soldi3r
veterán

En hasonlon mentem at a honap elejen, csak mas pozicioban. Nehany het mulva koltozom. :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#25962) G.Zs. válasza Tufa_ (#25960) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Tekintettel arra, hogy mar januar vege van es gondolom van kb 1 honap felmondasi idod, en egy marcius 1 -es kezdessel dobbantanek. Az mar gyakorlatilag egy ev. Ha van karrierlehetoseg egy cegnel, az hosszu tavon jobban fog motivalni, es a fizu is jobb lesz.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#25963) Tufa_ válasza G.Zs. (#25962) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Igen, 1 honap notice, bar egy ev utan ez 6 hetre emelkedik szoval sietnem kell. :)
Igazabol nekem a legnagyobb pozitivum a lehetoseg a relokaciora (ez meg igaz nem 100%..), meg ha csak fix idotartamra is es persze a jelentos fizetes emelkedes sem elhanyagolhato. A munkahely kozel azonos tavra lenne, bringaval az 2 perccel kevesebb.. Egy picit rossz szajizem van attol hogy egy "top" hotelbol visszalepek egy alacsonyabb szintu hotelbe de ezt penzugyi oldalrol nem hinnem hogy figyelembe venne barki is.. Talan inkabb elony a multi..
FC-bol mar csak group FC vagy financial director lehetek, ami igazabol a top pozicio ezen a karrier letran(exc cfo), igy alaposan at kell gondolnom hogy epitem a CVmet a kovetkezo par evben..

(#25964) qqzs válasza Tufa_ (#25963) üzenetére


qqzs
őstag

csak a stautory emelkedik elbocsajtas eseten es ket ev mulva kezd emelkedni, felmondas eseten lehet masmilyen is, nalunk kulon van a ketfele eset

Resignation Notice:
You are required to give ……… days notice

Termination with Notice:
In the event of the Company terminating your employment you will receive …….. days notice, unless statute provides for a greater length of time based upon your length of service.
Length of Service - Minimum Notice Period
Less than 1 month - Nil
One month or more, but less than 2 years - 1 week
2 years or more, but less than 12 years - 1 week for each year of continuous service
12 years or more - 12 week

Eladó: GTS450

(#25965) Tufa_ válasza qqzs (#25964) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Ez csak a terminationra vonatkozik. A munkaltato kerheti szerzodesben a hosszabb notice-t

(#25966) qqzs válasza Tufa_ (#25965) üzenetére


qqzs
őstag

Csak arra akartam ramutatni hogy fixalhat kevesebbet is mint a stautory es akkor jobban jarsz

Eladó: GTS450

(#25967) Tufa_ válasza qqzs (#25966) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Ah ertem.
Ha ez a masik hely bejon akkor elobb megyek igyis ugyis, utana meg valoban egyeni megallapodas kerdese..

(#25968) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Szerintetek "introductory meeting" ugyanaz mint egy interview?

(#25969) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

Uk-ban junior software fejlesztokent milyen fizut lattok realisnak, mennyi ido mire fizuban elore lehet lepni, ill mennyire nezik a papirt? Mit ismernek el ha az lenyeges? Vagy inkabb feladatokkal tesztelnek interju utan? Vagom h sok mindentol fugg ez is de kivancsi lennek par velemenyre. Ill mennyire foglalkoznak az eletkoroddal? Pl 40

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#25970) emvy válasza BÁ Nutrition (#25969) üzenetére


emvy
nagyúr

25k-50k kozott. Elorelepes: ha minden jol megy, 2 ev mulva +20k. Papirt juniorkent nagyobb esellyel nezik, mint kesobb.

(Forras: sokat interjuztattam odakint juniorokat (is).)

while (!sleep) sheep++;

(#25971) BÁ Nutrition válasza emvy (#25970) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Már nem vagy kint?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#25972) emvy válasza BÁ Nutrition (#25971) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem.

while (!sleep) sheep++;

(#25973) BÁ Nutrition válasza emvy (#25972) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Pedig pont gondolkodtam rajta h ideje lenne mar atugornom swindonba :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#25974) soldi3r válasza emvy (#25970) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha nem nagy macera, mit saccolnal mondjuk egy kello tapasztalalttal rendelkezo gepesz-tervezo mernoknek? Illetve ha mar igy szoba kerul, vajon "maszek" orabert, szinten erre a poziciora mennyit lehet elkerni? Johet akar privatban is, ha nem publikus.

E30 (oo=[][]=oo)

(#25975) emvy válasza soldi3r (#25974) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem tudom sajnos.

while (!sleep) sheep++;

(#25976) soldi3r válasza emvy (#25975) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem problema, kossz. Majd valamit kitalalok.

E30 (oo=[][]=oo)

(#25977) BÁ Nutrition válasza soldi3r (#25974) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Osszel hirdetett egy iroda itt a varosban meg egy magyar srac feszbukon h 20-30 fontert keresnek tervezokollegat. Nx-et ha tudod hasznalni a +30-os allasokat nyugodtan palyazhatod

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#25978) tildy válasza BÁ Nutrition (#25969) üzenetére


tildy
nagyúr

25k-30k. Amit emvy mond , hogy 2 ev mulva 50 k nem tudom hol van, en lassan 8 ev utan sem ertem meg el az 50k-t. AKit leggyorsabban lattam, ott is 4 ev utan lett 25-rol 50 felett.
Egyebkent pont msot goldolkodom, mire kellene specializalodnom szoftverfejlesztes- automatizalt tesztelesen belul, security jonak hangzik, a tobbi reszbol azert jocskan van tapasztalatom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25979) emvy válasza tildy (#25978) üzenetére


emvy
nagyúr

BA kolléga hátterét ismerve feltételezhetően el tudna kezdeni a pénzügyi szektorban, ott kb így indulnak a fizuk. De nyilván egyéntől is függ, nem csak szektortól.

Google meg FB szenior mérnököknek részvényekkel együtt valami 200k körül fizet, az elég kemény.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#25980) soldi3r válasza BÁ Nutrition (#25977) üzenetére


soldi3r
veterán

Akkor tenyleg itt az ido hazamennem.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#25981) Mottie válasza tildy (#25978) üzenetére


Mottie
őstag

Tesztelo vagy? :)

Be Victorious!

(#25982) G.Zs. válasza BÁ Nutrition (#25969) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Amugy hajlando lennel Londonba koltozni az IT karrier miatt vagy inkabb videken maradnal? Az elerheto fizu nagyban fugg ettol (meg a koltsegek is termeszetesen).

Ezen az oldalon peldaul eleg sok infot ossze tudsz szedni es kaphatsz egy realis kepet a varhato fizetesekrol egy-egy adott regiora leszurve. A linkelt londoni Java-s fizuk tapsztalataim alapjan a realitast mutatjak.

Ha a sajat tortenetemet nezzuk, en medior fejlesztokent 40k-val kezdtem a mostani munkahelyemen, 1 ev mulva 50k-ra emeltek, meg egy ev mulva 60k-ra (ehhez mar a felmondasomat is meg kellett lobogtatni).
Most a harmadik ev vegevel valoszinuleg lezarul ez a tortenet, es contractorkent folytatom tovabb 1-2 evig, de ez meg csak terv.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#25983) tildy válasza emvy (#25979) üzenetére


tildy
nagyúr

Az az. En be ragadtam, sokrétű a tudásom frontenden és PHP ben, de nem elég mely egy területen is, ezt meg nem fizetik meg ( full stack, mid level)

Mottie: Product developer. Nálunk nincs külön a, de a fejlesztők jó része utalja az automatizált tesztelést , én viszont imádom, mert a jó tesztek rámutatnak arra, hogy hol van architektúra listán elcseszve a kód . Most emiatt akarok kicsit olyan területre ‘menni’ ahol kicsit több is bejöhet , jobban megfizetik .

Mondjuk ennél a cégnél könnyebb kész előrelépni , pont most néztem mi volt a sajnsburysnel, ház 2013ban többet kaptam tőlük, mint szinten tőlük 2016-2017ben. Csak ugye pici babával vagy terhesen ( az elmúlt egy évet majdnem végig terhesen vittem, több vetelesem volt, terhesen váltottam munkahelyet is) azért kevésbé pattog az ember.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25984) BÁ Nutrition válasza emvy (#25979) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem tudom. Van egy közgazdasági diplomám, de sosem dolgoztam benne. Ezt az évtizedet cnc programozóként töltöttem, és az utazó 3 évben kupaltam ki magam egy bizonyos szintre pénzügyileg. Meló közben sok a szabadidőm gondolkodni, videózni, olvasni vagy podcastot hallgatni, a jelenlegi melom nem köt le, kicsit kiegtem. Ez viszonylag szorgoskodós szakma, sok órával és éjjel 50 környékén keresek, ehhez jön hozzá még pár dolog. Igazából azért nem ártana ha reális cél lenne valami hasonlót elérni. Ill ami még lényeg H 20 éve jártam egy rendszer programozó tanfolyamra, 2,5 évből csak 2 évet csináltam meg. Most elkezdtem jutyubon a szanfransziszkobol jöttem videóit nézni, a programozási alapismeretek vmi 23 videó mind végignéztem meloban, minden tiszta és ismerős volt. Elég érthető ahogy magyaráz, meglátom mire jutok velük. Viszonylag lemaradtam IT vonalon van mit bepotolni. Egyenlőre nem az lesz a kérdés H hol szeretnék dolgozni és mennyiért hanem H felvesznek e valahova a leendő tudasommal. A cnc jól megy csak kicsit unom és elértem egy plafont fizuban, vagy legalábbis úgy biztosan H csak ilyen sok szabadidőm legyen meló közben azt nem lenne könnyű kibulizni:) az én célom amúgy ilyen 100k környéke lenne fizuban, cnc vonalon ha lenne elég motivációm nem lenne lehetetlen de már nagyon durván top fizunak számít és fel kéne tudnom a mostani kenyelmem, ami nehéz mert ki vagyok égve. Az viszont meglepett H Tildy nehéznek látja az előrejutást mert ennyit még Magyarországon is elérhetőnek gondoltam

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#25985) tildy válasza BÁ Nutrition (#25984) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem en jocskan beragadtam, jo kornyezet volt, fizu meg kevesbe szamitott. Aztan elcseszodtek a dolgok . Most ha az eves bonuszokat, meg minden kutyafulet hozzaadoma brutto fizumhoz, akkor megvan az 50, meg tobb is, ha csak a brutto fizum nezem akkor nincs. Viszont valoszinubb a fentebb lepes, hamarabb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25986) emvy válasza BÁ Nutrition (#25984) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha gondolod, szivesen segitek abban, h belodd, hogy kb. milyen szinten tudnal kezdeni, es mit erdemes megtanulni.

while (!sleep) sheep++;

(#25987) emvy válasza tildy (#25985) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondjuk te gyereket is szultel es neveltel is kozben...

while (!sleep) sheep++;

(#25988) tildy válasza emvy (#25987) üzenetére


tildy
nagyúr

Az csak 10 honap kieses. Amugy tudnal otletet adni, automatizalt teszt teruleten mire erdemes ragyurni?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25989) emvy válasza tildy (#25988) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat, a jo auto. tesztelo az nem gyakori allatfaj. Igazabol jellemzoen ketfele ember van: aki tud programozni, es emiatt inkabb fejlesztoi allasokat keres, meg aki nem tud, es emiatt megy inkabb teszternek. Holott a piacon van igeny olyanokra, akik fejlesztoi tudassal rendelkeznek, de teszteket tudnak/akarnak irni.

Ebben nem vagyok annyira kepben, de nalunk volt/van ilyen feladat/problema. A lenyege vegulis az, hogy a teszteleshez harom dolog kell: tesztleiras, tesztkornyezet, teszt. A legtobb tesztmernok az utobbit kepes megcsinalni az elso alapjan. Amivel novelheted a piaci ertekedet, az a domain language ismerete (pl. ha autoiparban tesztelsz, akkor pl. a kormanymuveket, vagy mittudomen), ergo ha a tesztszkripteket konnyen megerted (mivel ismered a domaint). Amivel _durvan_ megnovelheted a piaci ertekedet, ha a tesztkornyezet fejlesztesebe es modositasaba is bele tudsz szallni.

Pl. az oke, hogy pl. Nightwatch.js-sel meg Seleniummal tesztelsz egy weblapot, es tudsz tesztet irni ra. Kerdes, hogy mi van akkor, amikor a tesztjeid lefuttatasa 5 oraba kerul. Meg tudod-e oldani, hogy kirakd egy clusterre? Stb. stb., tehat ha a konkret tesztszriptek 'folott' is tudsz dolgozni, az priceless.

while (!sleep) sheep++;

(#25990) tildy válasza emvy (#25989) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugy erted jenkins meg gocd/docker konfiguralas meg melle? Tanulom. Az utobbi jo fel evben mocsok sok tesztet irtam, es iszonyatosan ramutatott arra, milyen hianyossagokat hagytak korabbi fejlesztoka kodban, amit persze volt, hogy igy javitanom is kellett. ( nem is ertem, ohgy mehetett at a reviewn)
Egyebkent lehet egyik clientnel pont ez lenne majd a feladatom, ezt rebesgettek, igaz nullarol meg sosem epitettem fel teljesen egy teljes komplex, mindenre kiterjedo tesztrendszert, talan pont itt lenne az ideje.
Selenium, cucumber, chai, protractor, Nightwatch, jest,jasmine, junit , php oldalon is phpunit, illetve behat.
Az egyik rendszernel 3%-rol toltam fel 70%-ra a teszt coverage-t (tudom,a coveage egy dolog, de emellett valtoztatasokat is kertem, mert nem teljesitette par dolog az acceptence criteriat, illetve AC kidolgozasban is reszt vettem) .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25991) Mottie válasza emvy (#25989) üzenetére


Mottie
őstag

En telecom szoftver cégnél vagyok tesztelo/tesztmérnok, igaz nem web ugyhogy a field nagy részével nem fedi egymást, hogy mit csinálunk :)

Eros RST (Rapid Software Testing) backgroundom van mondjuk, ileltve szakmán belul is foleg olyanokkal érintkezem akik ilyen irányból kozelítik meg a tesztelést, de meglep hogy ez lenne a fo elvárás. Nagyobb korben kellene találkoznom kollégákkal.

Mindenesetre a "DevOps" az nagy buzzword most, és sokan próbálják beletolni a """teljes tesztelést""" is.

Be Victorious!

(#25992) tildy válasza Mottie (#25991) üzenetére


tildy
nagyúr

A devops inkabb "felhobuzerator", ahogy ferjem nevezi. Continues deployment/integration teruleten.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25993) soldi3r válasza BÁ Nutrition (#25984) üzenetére


soldi3r
veterán

Ilyen bevetel mellett miert nem sajat vallalkozasban gondolkodsz? 1-2 Ev alatt siman berendezheto egy muhely hozza.

E30 (oo=[][]=oo)

(#25994) emvy válasza tildy (#25992) üzenetére


emvy
nagyúr

A devops nem egy pozíció, hanem egy projektszervezési elv; kb semmi köze a felhohoz szerintem.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#25995) BÁ Nutrition válasza soldi3r (#25993) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

van oka, en inkabb ere, mmm szinten gondolkodom, nem azon h a kovetkezo 10-15 evben szivathassam magam egy komoly beruhazas talpraallitasaban, felfuttatasaban, +mondjuk kuzdelem az adohivatallal, a megrendelokkel stb. valojaban 1-2 ev max ami alapvetoen hatra lenne egy eleg jo szinthez ami kigondoltam magamnak, igy a brexit ill a citizenship esetleges elerese egy jo kiszallo idopontkent is mutatkozhatna, jelenleg nem vagyok se stressz se risk szinten terhelve, ehhez merten epp elfogadhato szint aljan mocorgok mondjuk, ezt nem nagyon cserelnem fel a forditottjara, pl nyitok otthon egy muhelyt es nyakamba szakad egy csomo nem kivant problema kozben a bevetel meg jo esetben megutheti azt mint amit most osszekalapalok, sot ha annal joval kevesebb energiat magamba fektetek mondjuk 4-5 evig(ami mar nem igazan cel a lablogatas helyett)akkor pl talan sikerulhet megcsipni egy-ket extremebb melot fizuban, osszel is ajanlottak csak nem mentem.. bent ulok a nyugiban es varom h beteljesuljon a fenti 1-2 eves idoszak, es inkabb utana lepnek, a szoftverfejleszto melo azert jott kepbe mert olvastam par cikket es kicsit feltuzelte, igy elkezdtem felfrissiteni az alapismereteim, es szeretnem kiprobalni magam, meglatjuk h sikerul, a mostani melom mellett sokszor van h mondjuk napi 10 orat boklaszok a neten akar aktiv akar passziv formaban pl podcast vagy videok hallgatasaval. ezert is nem valtottam egyenlore innen, mert ugye nem igazan vagyok megfizetve, de ha ezt a benefitet hozzateszem akkor elmegy. mindig is tobb vonalon mozogtam volt h 3 suliba jartam egyszerre, de a szoftverfejlesztes azert masabb mert itt nem a vakok kozott kellene "felszemunek" lenni, hanem a legokosabb emberek egyik gyujtohelye ez/ masik a tozsde pl. ez a ketto erdekel, utobbi prioritast kapott nalam, mert 5 eves korom ota erdekel. viszont mivel ha amugy is nyugdijba mennek hamar akkor lenne mihez kezdenem meg, igy a szanfransziszkobol jottemes anyagok alapjan talan elerhetonek tunik a swdeveloper dolog. hosszu tavon (5+ ev) inkabb valami felig bejaros melo erdekelne ebbol is, legalabbis igy gondolom. szerencsere abban a helyzetben vagyok h a kepzeseket konnyeden megengedhetem magamnak, az meg mindig az egyik legjobb es legfontosabb befektetes..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#25996) BÁ Nutrition válasza emvy (#25986) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ezugyben majd megkereslek ha leszek olyan szinten h van mit merni egyeltalan :B :R

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#25997) tildy válasza emvy (#25994) üzenetére


tildy
nagyúr

Elég sokrétű valóban , bár Esmein ezt csinálja már 3 éve lassan , náluk a fő részt a deployment management el, teszt és éles rendszerek tervezése és konfiguralasa, automatizálás teszik ki. Az esetek nagy részében felhőben . (Aws)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25998) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló mindenki!

Furi kéréssel jönnék ide.

Szeretnék vásárolni angliából Ebay-en de nem érem el az eladót, nem ír vissza.

Lehetne olyan kérésem, hogy valakinek elutalnám a pénzt megvenné amit szeretnék (ebayen vagy azon kívül nekem mind1) és feladná nekem magyarországra amit szintén fizetek természetesen.
3 termék kellene és nem akarom leütni mindet nehogy 3 posta költséggel küldje ki

Tudna ebbe segíteni valaki?
Nagyon köszönöm előre is.

Ő lenne az eladó [link]

ez a 3 termék kellene
[link]

[link]

[link]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#25999) soldi3r válasza Kiskokó (#25998) üzenetére


soldi3r
veterán

A nemet Amazon szallit Magyarorszagra. En ott neznem meg.

E30 (oo=[][]=oo)

(#26000) Kiskokó válasza soldi3r (#25999) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na látod a német amazont nem néztem csak az angolt.
Köszi megnézem. Ott talán jobb áron is vannak fent.
De azért ha valaki mégis tudna segíteni ne tartsa magában.

Köszi

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.