Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) tildy válasza kovsol (#11849) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha szerencsed van, es jo helyen dolgozol, akkor az eves berletet megveszik ( ez olcsobb , mint 12x a havi) es utana folyamatosan levonjak a reszleteket a fizetesedbol. Ha nincs szerencsed, akkor te veszed , havonta. PErsze lehet "trukkozni" , ami jelen esetben nem csalast jelent:

Ha a munkahely az 1-es zonan belul van, de nem messze a kettestol, te meg mondjuk a 3asban laksz, akkor erdemes inkabb 2-3-as zonas berletet venni es utana buszozni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11852) Cloud31 válasza MaryGoRound (#11839) üzenetére


Cloud31
újonc

Gratula! Én még nem értem a végére. :)

(#11853) Cloud31 válasza emvy (#11844) üzenetére


Cloud31
újonc

Szerintem nem az a lényeg, h honnan indulsz, hanem, h kitartással, akarattal, tud eljutni az ember. :)

(#11854) Cloud31 válasza Wyco (#11842) üzenetére


Cloud31
újonc

Köszönöm a javítást! :B :P
Egyébként a 300 font körüli összeg, az a kajára maradna.

(#11855) Cloud31 válasza kovsol (#11847) üzenetére


Cloud31
újonc

Azért írtam, k középvezető, mert a cégnél ebbe a kategóriába soroltak be. DE semmiképp nem műszakvezető, az külön van a műszakunkban, de ha neked jobban esik, akkor igen, olyasmi. ;)

(#11856) Cloud31 válasza emvy (#11846) üzenetére


Cloud31
újonc

Már látom a mi életvitelünket nem lehet összehasonlítani. :P Megvannak a céljaim, és ennek érdekében képes vok ilyenekről lemondani. Nekem kikapcsolódás gyanánt elég félévente egy kis sörözgetés a haverokkal, szalonnasütés, bográcsozás. :P

(#11857) Cloud31 válasza tildy (#11851) üzenetére


Cloud31
újonc

Rendes vagy tildy! Értem ezt a segítségnyújtásra, amit az előzőekben említettél, na és persze a támogatásra, amit az idelátogatóknak nyújtasz. :C

(#11858) emvy válasza tildy (#11848) üzenetére


emvy
nagyúr

Arra celoztam, h neki ebbol kene mindent allni, kajat beleveve.
Az napi 10 font.

de ebbol most kiszalltam, ugy latom, a megerosites a fontos.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#11859) Cloud31 válasza emvy (#11858) üzenetére


Cloud31
újonc

Nem feltétlenül a megerősítés, szeretnék a realitás talaján maradni. És köszönöm a te hozzászólásaidat is!

(#11860) Cloud31 válasza emvy (#11858) üzenetére


Cloud31
újonc

Egyébként, ha nincsenek nagy igényei az embernek a napi 10 font nem elég megélni? :O

(#11861) emvy válasza Cloud31 (#11860) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha mindent ebbol kell allnod (kozlekedes, stb.), akkor az kb. nyomor. Ha naponta bejarsz, az legalabb 60 havonta. A maradek napi 6 font az Magyarorszagon is szukos. Valszeg tildy ebbol is tudna macbook prot venni, de az atlagember nem.

while (!sleep) sheep++;

(#11862) MaryGoRound válasza Cloud31 (#11852) üzenetére


MaryGoRound
újonc

Nekem is még csak egy buszjegyem van, szóval nem sokkal vagyok előrébb, mint te :)
Már csak azt kéne kitalálnom, hogy London vagy nem London.
Arra gondoltam, hogy itt keresek pár napra szállást Londonban:
https://www.airbnb.hu/
Van valakinek tapasztalata az oldalról?

(#11863) tildy válasza Cloud31 (#11860) üzenetére


tildy
nagyúr

300 font , szamoljunk. Ebbol 1 emberre kb 100 font elmegy kajara. De ebben az van, hogy otthon fozol, otthon pakolsz el minden napra. Ha paroddal vagy, akkor ennyibol siman ki lehet jonni, ha egyedul, akkor inkabb 120-150 , de akkor mar napi szinten meleg kajat tudsz varazsolni , stb.

A kozlekedes attol fugg, mivel jarsz. En lassan 3 eve vagyok itt, ebbol 2 evig csak busszal jartam, mert egyszeruen jo volt a kozlekedes. ez kb 67 font havonta. Aztan most 1 eve kb metrozom, ez januraig 80 font volt ( 2-3 zonas metroberlet , korlatlan buszberlet) , de akkor munkahelyet valtottam, most 130 . a kulonbseg annyi, hogy jelenlegi munkahelyemre idoben nagyon sok lenne a busz.

300 fontbol igy attol fuggoen mivel kell utaznod, marad kb 70-10 font. Nem sok. :((( :(

De azert a nyomortol meg tavol van, 150 font egy fore BOVEN eleg tud lenni kajara. Persze ha nem minden nap etteremben, mekiben, vagy a varosban eszik.

Nem nagy lab, ideig oraig ki lehet belole huzni, de nem nyomor.

Emvy: te total mas teruleten "jatszol". Nem tudom, valaha kellett-e keves penzbol kijonnod, nekem anno rendszeresen, ezert nem szorom a penzt, esszel koltok. Amikor kijottunk ketten egyutt kb havi 1000 fontbol eltunk meg, osszesen. Ebben 540 fontos alberlet, 67 fontos buszberlet benne volt, azaz fejenkent 200 font jutott kajara, szorakozasra, es hasonlokra. Nem volt nagy lab, de nyomor sem.

Egyebkent lehet csak annyi, total mas elkepzelesunk van a nyomorrol. :U Nekem a nyomor az, ha se kajara, se szamlakra nem futja, de amig boven van mit enni, amig tudunk ruhazkodni, havi egyszer sorozni menni vagy barbecuezni, az nalam nem nyomor kategoria.

Es meg valami: azert ennel probalj minnel tobbet elerni. De ha nem egyedul vagy, akkor ket minimalberbol meg lehet ket embernek elni. Nyomor nelkul.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11864) Bondi válasza kovsol (#11849) üzenetére


Bondi
csendes tag

Tildyt megerősítve, nálunk is éves bérlet volt. De még úgy sem érte meg, mert ha külföldiként x hetet távol töltök innen, minek fizessek egész éves bérletet...

Nálunk ha bank holiday-en reggelre kell bemenni dolgozni, akkor rendelnek taxit. Hazajutni meg hazajutunk, ahogy akarunk. :D A birminghami tömegközlekedés (ami egyetlen monopolhelyzetű buszos céget takar) sajnos még rendes napokon is képes kimeríteni a kalap szar fogalmát, vasárnap és munkaszüneti napokon meg még cifrább szavakkal lehetne jellemezni.

(#11865) emvy válasza tildy (#11863) üzenetére


emvy
nagyúr

100 font kajara, egyedul? Napi 3 font? Amikor egy atlagos (nem akcios) kilo kenyer dragabb? Es ha kell egy inget venni a munkahelyre?

Engem tenyleg nem kell oktatni a sporolasrol, de ez nem forumtema, es ezzel ne is ervelj lecci.
Arrol volt szo, h ez megeri-e. En nem latom, miert erne meg.

Ket minimalberrel mar megerheti,ezzel nem vitatkoztam.

Ugy latom, te arra szavazol, hogy egy otthoni kb. 350 fontos disposable income-ot csereljen le 300 fontra a vilag egyik legdragabb varosaban. Hat, szerintem ez rossz uzlet.

while (!sleep) sheep++;

(#11866) Bondi


Bondi
csendes tag

Ezekről a számítgatásokról jut eszembe, hogy nekem még mndig megvan a kis füzetem, amiben a kijövetelem után vezettem a könyvelést, hogy mennyit dolgoztam, mennyi a bevételem és mennyi a kiadásom. Tesco gazdaságos (vég)termékeken éltem hónapokig, ha valami egy fontnál többe került, már luxuskategória volt. 19p volt a tesco gazdaságos „kenyér", amikor fölemelték 21p-re, anyáztuk őket.

(#11867) tildy válasza emvy (#11865) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi dragabb? Egy atlagos kenyer , ami nekem kb 3 napra eleg, 400gr , az £0.7.
Mondom en , hogy mas palyan mozgunk. Nem kilos "csak" 800 gr-os 1.15-1.25 .
Nem akciosan. Mondom en, hogy burzsuj helyen vasarolsz :DDD :DDD :DDD

Amit elfelejtesz, 1. SOSEM mondtam, hogy cserelje le, 2. otthon szerintem ha mindent kifizet nem nagyon marad 30 fontnal tobbje. Igaz itt se biztos, de idovel fentebb tud lepni.

A 350 kontra 300as osszehasonlitasod mar csak azert sem jo, mert otthon 350 font a bevetele, itt meg annyi maradna albi kifizetese utan.

Amugy most meg lehet nem eri meg, sot netan rovid ideig minuszba is mehet az ember, de utana egyszerubb itt talpon maradni , szerintem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11868) emvy válasza tildy (#11867) üzenetére


emvy
nagyúr

Tescoban vasarolok :)

Ha valaki tenyleg penzt akar keresni meg karriert epiteni, akkor irany Hongkong, 15% az ado es magasabbak a fizuk, mint Londonban :)

while (!sleep) sheep++;

(#11869) tildy válasza emvy (#11868) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor joval dragabb termekeket , mint ami az atlag.

Meg a peknel is 1.5-ert kapom meg a 800 gr-os kenyeret stratfordban. Es az raadasul nem ez a tipikus angol kenyer, hanem jo kis ropogos heju, omlos belseju, isteni finom.

Inget en 8 fontert vettem sainsbury'sben, de primarkban is rendszeresen van 4-5 fontert.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11870) emvy válasza tildy (#11869) üzenetére


emvy
nagyúr

Gondolom a 4 fontos ing pont ugyanolyan, mint a harmincfontos. Ezert hasznalsz te is zte telefont es msi laptopot HTC csucsmodell es MacBook helyett, hiszen ugy altalaban hulyeseg, h azt kapod, amit kifizetsz :)

No jo, tenyleg hanyagoljuk egymas vasarlasi szokasait. :)

while (!sleep) sheep++;

(#11871) tildy válasza emvy (#11870) üzenetére


tildy
nagyúr

Mellelottel, egy 4 eves Fujitsu amilo pi3540-em van,a macbook pro nem az enyem, hanem esmeine. :U
A telefont upgradeben kaptam "ingyen", valoszinuleg nem vettem volna meg, ha egyben kell kifizetni, de elofizetes melle adtak.

Mindezek mellett pedig tobbnyire hasznaltruha uzletbol oltozkodom, ha pedig nem, akkor sem szokasom 20 fontnal tobbet kiadni egy ruhaert. :U Egyeb kerdes?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11872) emvy válasza tildy (#11871) üzenetére


emvy
nagyúr

Nincs tobb kerdes, foleg, hogy semmilyen relevanciaja nincs az oltozkodesi szokasaidnak atekintetben, hogy megeri-e vagy sem x osszegert kijonni dolgozni, nem tudom, hogy te miert tartod ezt fontosnak kozolni :)

while (!sleep) sheep++;

(#11873) tildy válasza emvy (#11872) üzenetére


tildy
nagyúr

Emvy, kerlek, ez mar tenyleg nem ide valo, de ha visszaolvasol, te hozakodtal elo azzal milyen lakasban lakok, milyen gepunk, vagy telefonom van , stb.

A maganszfera az maganszfera , ha en megosztom a sajatom az meg oke, de a fentieket te hoztad fel. En sem osztom meg amiket rolad tudok, milyen lakasban laksz, vagy mennyit keresel. Ha te akarsz, majd beszelsz rola.

Most persze terelsz , es mosnad ossze a dolgokat , meg hogy mi koze az egesznek a megeri-e vagy semhez.

Ettol meg nincs harag, csak nem fair viselkedes.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11874) emvy válasza tildy (#11873) üzenetére


emvy
nagyúr

ok :)

while (!sleep) sheep++;

(#11875) Wyco válasza Bondi (#11866) üzenetére


Wyco
tag

en kb 4 eve vezetek eleg reszletes budget filet google docs-ban. igaz csak annyira reszletes h shopping £4 tegnap, eating out £x, stb. azt mar nem irom bele h kenyer volt-e.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#11876) Wyco válasza tildy (#11873) üzenetére


Wyco
tag

Szerintem pedig egy resze idevalo, ha nem is ilyen reszletes szinten. Egyszeruen mindenkinek masok az elvarasai a mindennapokkal szemben, es annak aki azon gondolkodik h kijon annak érdemes ezeket viszonylag realisan látnia.
En pl nem veszek hasznalt ruhat, es a Primarkbol is kiszoktam amikor elkezdtem dolgozni suli után. Ennek egy resze hogy ki mit akar a penzevel csinalni - ezt nem szemrehanyaskent mondom hanem tenyszeruen, ha en is olyanra/úgy koltenem a penzemet, ahogy pl te, akkor relative sok lenne a számlámon, mert nem szórnám el állandóan pl M&S/Zara cuccokra, vagy 3 laptopra két év alatt. Azon persze lehet vitázni hogy ez mennyire értelmes dolog a részemrol. [igaz ebbol egy anyáméknak ment, ami aztán le is halt gyorsba]
Mindamellett én kényelmesen szeretek élni a saját lehetosegeimhez kepest. Heti 1-2x szocializalodas, hetvegen is ezt-azt csinalni, folos idomben meg edzesre járok. Mások olvasnak, jótékonykodak, hazautalnak, gyujtenek amire eppen, vagy szarrá bulizzák magukat és kurvázni járnak.
Azt valoban nem kotelezo kibeszelni hogy kinek van McBook-ja ha nem magátol hozza fel, de olyan dolgon vitázunk aminek nincs 'megoldása' v jó valasza.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#11877) tildy válasza Wyco (#11876) üzenetére


tildy
nagyúr

Wyco , egyetertek veled, de mikor kijon az ember, eleve egy idegen kornyezet, es ahogy latom, szinte mindenkinek az volt a fontos, hogy anyagilag rendezodjon, akarva-akaratlanul osszehuzza magat, es probal keveset kolteni.

Aztan valakinek ez megmarad ( en altalaban ilyen vagyok), hogy keveset koltson , valaki meg nagyon hamar atall. Nem mondom, hogy egyik vagy masik rossz. Mas.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11878) Cloud31 válasza tildy (#11877) üzenetére


Cloud31
újonc

A párom itthon kézilabdázott/megye 1-ben, NB 2-ben, ha van lehetőség szeretné kint is folytatni. Nem tudjátok véletlenül milyen lehetőségek vannak erre? Esetleg bekerülni egy csapatba. Azt hallottuk, h ott kint nem nagyon befutott a kézilabda, mint sportág.

(#11879) Viszlát válasza Cloud31 (#11878) üzenetére


Viszlát
addikt

Én ehhez az egész kijövős témához annyit fűznék hozzá, hogy ha nyelvtudás nélküli minimálbéres munkában gondolkodtok, akkor érdemes Londonon kívül gondolkodni. Ennek nagyon egyszerű oka van, a minimálbér pl Manchesterben is ugyanannyi, viszont a lakhatási költségek jelentősen kisebbek, magyarul több marad a konyhán (optimális esetben a közlekedés sem kerül olyan sokba).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11880) Bondi válasza Viszlát (#11879) üzenetére


Bondi
csendes tag

Viszont „cserébe" nem is feltétlenül van annyi munkalehetőség. Főként, ha a nyelvtudás sincs meg mellé. (Vagy a nyelvértés.) Így utólag már én is azt mondom, hogy akkor se költöznék Londonba, ha fizetnének érte, de persze nekem is csak a sors hozta, hogy nem ott kötöttem ki.

Cloud31:
itt van foci, rögbi, krikett meg golf, és ezzel kb. ki is fújt a nagyobb tömegek által ismert és játszott sportjátékok sora. :) Nekem egyébként főként a golf volt meglepő, hogy nem az újgazdagok sportja, mint otthon, hanem minden társadalmi réteg játssza.

(#11881) Bondi


Bondi
csendes tag

Írtam egy hónapja, hogy a Wizzairrel hogy jártam. Meg is írtam nekik három hete egy panaszlevélben, nem kispistásan :DDD hanem szolidan kb. ugyanezt, amit itt, hozzátéve, hogy ha egy brit állampolgárral bántak volna így, aligha száll föl a gép időben, és leendő ügyfélszolgálati tréningjeiken kiemelten figyeljenek rá, hogy az udvariasság a legelső az ilyen járatokon.
Jött tegnap egy rövid válasz (persze rögtön a megszólításban ezek is jól lebodnároztak -- figyelmesség rulz), hogy elnézést a kellemetlenségekért, megítélni nem tudják, mivel nem voltak jelen(!!), de biztosak benne, hogy nem rosszindulatból válaszolt így a légikísérő hölgy, és hasznos a megfigyelésem, hogy javítsák a szolgáltatásukat a jövőben.

(#11882) alton1978


alton1978
tag

Sziasztok!

Ha jól olvastam van köztetek It-s emberke!? esetleg tudnátok segíteni...Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy jelenleg a világ egyik legkeretesebb szakmáját sikerült magamnak elsajátítanom. A 3D modellezést. Az, hogy ez mennyire keresett, azt szerintem nem is kell bizonygatni. Azonban, arra tudtok-e esetleg tippet adni, hogy hogyan lenne érdemes keresgélnem munkát ebben a szakmában. Valahogy ez nem olyan, mintha feladnának egy takarítói állásról hirdetést.
Egyenlőre maradok a bartenderkedésnél, rosszabb esetben a felszolgálásnál, de mindenképpen a 3D az az, amivel szeretnék kint foglalkozni.
Saját munkáim vannak, főleg Archizecturális Vizualizációban, de gyanítom, egy saját portfólió nem ártana...? Ehhez a szakmához ugye végzettség nincs, munkahelyi referenciám meg végképp nincs! Esetleg valami tippet tudnátok adni, hogy IT-s ( valójában a "sima" IT-nál másabb) munkához hogyan lenne érdemes elkezdeni a keresgetést !? Állás portálok nem játszanak, mert nem hirdetik ezeket a modeller állásokat, pedig abszolúte hiányszakma!

Esetleg tipp valakinek?

Köszi!

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#11883) Viszlát válasza Bondi (#11880) üzenetére


Viszlát
addikt

Direkt nem valami minifalut írtam, bőven van olyan környék, ahol nem kell aggódni a munka miatt. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11884) emvy válasza alton1978 (#11882) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha van portfoliod, akkor segithetek. Ha nincs, akkor legyen, anelkul nem vagy grafikus. Ajanlom az elance-t indulashoz.

Ennek nincs sok koze az IThez, egyebkent. Es csak akkor hianyszakma, ha jo vagy benne. Portfolio nelkul ezt nem fogja senki elhinni egyebkent.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#11885) SityiSXT válasza alton1978 (#11882) üzenetére


SityiSXT
őstag

Szerintem érdemes volna azokat a reklámcégeket megpróbálnod, akiknek dolgozom: Leo Burnett, Arc, Atelier, Holler, Mundocom, stb. A cégcsoport neve, amely ezeket tömöríti a Publicis Group - az ő oldalukról kiindulva fel tudod venni velük a kapcsolatot. (Bocsi, hogy nem linkelek, de perpill nagyon szűkösek a netes lehetőségeim)

(#11886) alton1978 válasza emvy (#11884) üzenetére


alton1978
tag

Sziasztok!

Köszönöm srácok a tippeket! :DD

Rajta leszek, hogy mihamarabb megcsináljam a portfólióm, de ezzel kapcsolatosan...nem lenne esetleg célszerűbb egy saját blogot vagy honlapot csinálni, s ott közzétenni az eddigi munkáim ? :F

Eredetileg nem grafikusnak képzem magam, hanem modellezőnek, bár a bevilágítás és a textúrázás is fontos számomra, s ha mondjuk nem reklám ipar, vagy játékipar, az egyáltalán nem baj. Ugye, ma már mindenhol ( orvostudomány, építészet, autóipar, ruhaipar...stb.) szükség van a 3D-s modellekre. Igen ám, csak ez is rettentően szerte ágazó: Hard Surface, Organics, Environment, Mechanical....stb. Szóval nem egyszerű! Mert hiába is sajátítottam el az alapokat kitűnően, és bármit lemodellezek.
Hülyén nézne ki, ha az anyagomban jószerivel csak Arhitekturális meg bútor modellek szerepelnének, s azzal jelentkeznék egy például...a Rollys Royce-hoz. Most csak mondtam valamit !
Szóval - szerintetek - a portfólió úgy jobb ha "mindent bele", vagy úgy ha specifikus !?
Esetleg jobb "ilyen" és "olyan" portfóliót csinálni!?

Freelance tapasztalatok esetleg vannak? Érdemes belevágni...? Mármint angliai viszonylatban kérdem...

Még egyszer köszi srácok a választ!

Üdv!

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#11887) alton1978 válasza SityiSXT (#11885) üzenetére


alton1978
tag

Köszi SityiSXT a segítséget!

Lecsekkolom mindjárt! :K

Szép napot!

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#11888) Phvhun válasza alton1978 (#11887) üzenetére


Phvhun
őstag

Elég jó rálátásom van a témára.
Angolok sokkal többet fizetnek mintha magyaroknak dolgoznál.
Udvariasabbak, nincs az hogy hétvégén kapod a mailt hogy tegnapra kéne valami, hanem műszak végén szépen mindenki leteszi a lantot, és megy a maga dolgára, vagy ha sürgős valami akkor kifizetik a túlórát, udvariasan megköszönik.
Ha csak a modellezéshez értessz, akkor javaslom inkább csak azt csináld, és a portfóliódat is úgy alakítsd, hogy az legyen a középpontban, nem vagy semmivel sem előrébb ha egy szép modellt elrontassz egy összecsapott textúra/bevilágitás/render kombóval.
Nem kell senkinek a mekkelek a nyóccázmester.
Másik dolog, hogy rendereléshez már komolyabb befektetésre van szükség. Itt kb a 3 i7-es gépről beszélek 16 giga rammal.
Csodát természetesen ettől a szakmától sem kell várni, pár éve valóban nagyon előnyös volt, csak azóta felhígult, és lementek a fizetések is ezzel együtt.

Szerk: távmunkáról beszélek, de gyakorlatilag ha ott vagy akkor sem feltétlenül kell bejárj, hisz otthon sokkal hatékonyabban tudod a feladatodat végezni. ( ez csak spekuláció, itt hunföldön megoldható )

[ Szerkesztve ]

(#11889) alton1978 válasza Phvhun (#11888) üzenetére


alton1978
tag

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Valójában a modellezésen kívül kifejezetten érdekel a világítás, a textúrázás, s a post-production. A textúrázás szerintem jól is megy. De én már nem tudom megállapítani... :W
Nézegettem mások munkáját... Nos, még tanácstalanabbá váltam. Vannak nagyon komolyak, - köpni-nyelni nem tudok - és vannak rettentően siralmasak, nem is értem, hogy jut eszébe portfóliót csinálni!? :D Én meg próbálok minél jobbat csinálni...

Valahol találtam egy olyan oldalt, ahol az Angol "mitudoménmilyen" hivatal adta ki a legkeretesebb szakmák jegyzékét. Ott találkoztam ezzel a 3D modellezéses hiányszakmával.
Az oké, hogy a világ legnevesebb játékgyártó cégei Angliában vannak ( gyerekkoromban még ott voltak !), de az a világ meg már nem vonz...

Abban teljesen egyetértünk, hogy nincs szükség 100 egy tucat "mesterre". Nekem nem is célom ez. Viszont, szeretnék még azért bő 1 évet ennek a tanulásával eltölteni ( topológia és organikus modellezés), nem beszélve a sculptingról, és arról, hogy mellette dolgoznom is kell majd, ami meg rengeteg időt elvesz! :(

Jut eszembe...Ha már magad ebbe belelátsz! A sculptingot ( ZBrush, Mudbox ) is modellezők csinálják, vagy arra is van már speciális munkatárs, aki a "nyers" modellt tovább dolgozza?

A lényeg a lényeg, hogy most adtam el az i7-em, hogy legyen lehetőségem kimenni Angliába melózni valamit, s rágyúrni a portfólióra. A képek már megvannak hozza ( világítás, textúra, render, minden saját), csak valahogy nincs meg az ihlet arra, hogy ebből csináljak egy "anyagot", amivel lehetne munkát keresni.A régi laptopom megmaradt, de szegény meglehetősen döcögős....Komolyabb interiort vagy exteriort már nem is merek vele csinálni !

No, minden esetre köszönöm a segítséget! Itthonról nézve, úgy látom, jó lesz az! Lassan megszülöm magam! :DDD :DDD :DDD :C

Köszi!

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#11890) emvy válasza alton1978 (#11889) üzenetére


emvy
nagyúr

Modellezni egyebkent en az USAba vagy tavol-keletre mennek, Londonban ebben a szakmaban volt az egyik legbrutalisabb leepitessorozat az utobbi ket evben (harom nagy studio lepett le). 3d programozokbol is csomoan keresnek allast.

Nezz korul kaliforniaban is (ha kesz a portfolios).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#11891) alton1978 válasza emvy (#11890) üzenetére


alton1978
tag

Szia emvy!

Távol-kelet bennem is felmerült! Egyenlőre azért mennék Angliába, hogy egy kevéske pénzt csináljak.
Kalifornián gondolkodtam, főleg, hogy 3 nagybátyám Santa Monica-ban él ( abból az idősebbik grafikusként dolgozott a Baljós Árnyak c. filmen is).
Tőlük viszont azt hallottam, hogy a Szilikon-völgy tele van munkakereső grafikusokkal, meg egyéb szakemberekkel. Bár ez kb. 5 éves info.
Azonban gondoltam még Kanadára, de pénz nélkül nem egyszerű! Minden esetre utána nézek a távol-keleti lehetőségnek.

Kösz a tippet!

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#11892) emvy válasza alton1978 (#11891) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat, en azt mondom, hogy Londonban is sok grafikus keres most munkat. De mint ahogy minden szakmaban, jo emberekre mindig van kereslet.

while (!sleep) sheep++;

(#11893) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

halihó :D ! más topicot nem találtam,így ide írom be kérdésem: keresek egy megbízható emberkét ,aki Angliában él,szeretnék egy kis segítséget kérni.abból az ügyből kifolyólag,hogy vennék egy telefont,csak itthon nem kapható samsung captivate glide...csak külföldről beszerezhető....ha esetleg lenne ilyen segítőkész illető ,annak tudnék örülni,akár privátban is megbeszélhetjük a többit,bízom benne,hogy talán lesz vki.... :R üdv

(#11894) legiaap


legiaap
nagyúr

Most komolyan létezik olyan öltözet, ami tökéletes erre a szar időre?!
Egyszer esik, egyszer süt. Ha pulóvert veszek tuti megdöglök olyan melegem lesz, ha csak pólóban megyek megfagyok, az esernyő nem elég ha esik.
Tegnap pl. 200 méteren úgy szarrá áztam, hogy az esernyőm is áteresztett, a gatyám térdig vizes lett, a pólóm és a pulóverem szintén, sőt a táskámban a váltás ruha is.
Nem hiszem el, hogy van aki szereti ezt az angol időjárást.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#11895) emvy válasza legiaap (#11894) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, a technikai ruhazatok (pl. nekem van egy eleg vekonyka, de lelegzo-vizhatlan-kapucnis 'kabatom', ami kb. 5-tol 20 fokig tokeletes, barmekkora esoben).

while (!sleep) sheep++;

(#11896) eszgé100 válasza emvy (#11895) üzenetére


eszgé100
őstag

Nekünk is az van, ha a hőmérséklet okés, akkor fújhat meg eshet ahogy tud, nem igazán érezni

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#11897) legiaap válasza emvy (#11895) üzenetére


legiaap
nagyúr

Azt hiszem nekem is valami hasonlóban kell majd gondolkozni, csak egy a bajom azzal, hogy mivel totál nem kiszámítható az idő ezért mindig az lesz majd rajtam, ergo nem valami változatos. Amíg buszoztam meg metróztam nem zavart az idő, de mióta gyalogolok azóta igen. Bosszantó, hogy mindig akkor esik mikor én épp gyalogolok.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#11898) tildy válasza emvy (#11895) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez ala nem is izzad be az ember? Mert nekem az a gondom, hogy barmit veszek fel, 13-20 fok kozott, barmilyen vekony kabatot, vagy csak inget, siman ala tudok izzadni.

Legiaap: van. Aki ki birja varni azt az 5 percet :D Vagy 10-et:D Azon gondolkodom, volt e mar itt olyan, hogy ugy istenesen sz.rra aztam. Nem emlekszem ra.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11899) emvy válasza tildy (#11898) üzenetére


emvy
nagyúr

Az ember mindig izzad (marmint alkatfuggo), kerdes, hogy a cucc elvezeti-e. Vannak, amik el.

while (!sleep) sheep++;

(#11900) eszgé100 válasza tildy (#11898) üzenetére


eszgé100
őstag

Természetesen izzad az ember, de kb annyira, mintha felvennél egy pulóvert, szóval a vizespóló effekt nem áll fenn, ha erre gondolsz

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.