Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) Csabex válasza MEKK (#2742) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,

Természetesen a nagyobb rom/ram és magok száma az előny, de a te figyelmedbe is ajánlom ezt amit Toti-nak írtam.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#2752) MEKK válasza Csabex (#2751) üzenetére


MEKK
aktív tag

Köszi írtam az eladónak!

(#2753) pacek66


pacek66
újonc

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az androidos fejegységből hogyan lehet kiolvasni a beépitett hardwereket tipusát? Esetleg van valamilyen alkalmazás rá? (az erősítő és a rádió chip típusa érdekelne)
Azért szeretném,mert szerintem nem azokkal van szerelve a fejegység mint amit kínáltak,és én viszon azt fizettem. Szétszerelni egyenlőre nem szeretném.

(#2754) petymek válasza MEKK (#2742) üzenetére


petymek
senior tag

Ha más javaslatot is elfogadsz, mint amiket linkelték, akkor azt javaslom ezeket kerüld el messzire.

2744:
Van érezhető különbség, de csak akkor, ha nem csak dísznek, visszafogva használhatók azok a magok.

Amennyiben olyan autóba keresel mint Csabex, akkor érdemes megnézni mit rendelt /és remélhetőleg mit kap ;] / Ő.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2755) petymek válasza Toti10 (#2740) üzenetére


petymek
senior tag

Harmatos hardverek. Az elsőnél a címben android 9-ről regél, lentebb a leírásban, továbbá képek között droid 7.1, Px3.
A másodiknál elnézve az alaplap, SOM méretét, nem sok jót sejtet, már a hőtermelés szempontjából sem, amennyiben valóban ki van használva a hardver tudása, és nem csak az számít miket aggattak rá.

Ja még annyit, ahogy már írtam, ezek a nagy kijelzők leginkább paraszt vakításra vannak, ráadásul a felbontása is gyengusz..

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2756) gyvince


gyvince
senior tag

MTCE MCU-t lehet frissíteni?

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#2757) petymek válasza gyvince (#2756) üzenetére


petymek
senior tag

Amíg jönnek rájuk a frissítések addig igen. Fentebb linkeltem, kiemelve, ahol megtalálod az /egyik/ MCU gyűjteményt.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2758) petymek válasza Toti10 (#2739) üzenetére


petymek
senior tag

Ez ha igaz, a leírás szerint Intel SC9853i alapú. 2017-ben hozták középkategóriás mobilokba. Elvileg gyorsabb mint a PX5. Joying szerel ilyenekkel.
Amennyiben ezt veszed, majd írd meg mennyire melegszik teszt alatt megterhelve.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2759) gyvince válasza petymek (#2757) üzenetére


gyvince
senior tag

Az lehet hogy frissebb van fent gyárilag mint ami a gyűjteményedbe van??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#2760) petymek válasza gyvince (#2759) üzenetére


petymek
senior tag

Nem az enyém a gyűjtemény, és igen lehet. 4PDA-n, XDA-n utána /főleg előbbin/ utána tudsz keresni, mi most a legfrissebb ebből.
Szerencsével még azt is megtalálod, mivel bővült az újabb.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2761) petymek válasza petymek (#2758) üzenetére


petymek
senior tag

Toti:
Vincére figyeltem, közben lejárt a szerkesztési idő.
XDA-n egy infó az Intelről. Hova tennéd a bordát, ha szükséges?

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2762) gyvince válasza petymek (#2760) üzenetére


gyvince
senior tag

nem találok semmit..... :(

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#2763) Toti10


Toti10
csendes tag

Köszi a válaszokat! Most írok az eladónak. Ezt írta a paramétereknél.
MEGJEGYZÉS: Ha rl/RR kimenő kábelre van szüksége, kérjük, hagyjon üzenetet, amikor megrendeli: RL / RR kimenő kábelre van szükségem.
Ez mit jelent?

(#2764) Toti10 válasza petymek (#2761) üzenetére


Toti10
csendes tag

Néztem, mintha kínaiul beszéltek volna :)

(#2765) Csabex válasza Toti10 (#2763) üzenetére


Csabex
őstag

Szerintem ezt a hátsó hangszórókra érti. Ugye nem minden felszereltség tartozéka és ezért a kérdés talán, de ez egy 0,1 $-os tétel nekik, nem is értem :)
RL = Rear Left és RR = Rear Right, ebből következtettem erre...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#2766) Ronak8409


Ronak8409
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Golf 6 autóm, amiben van a egy kínai fejegység (Android 9, 2 din.). A kínaiak által adott kábellel nem működött megfelelően a rádió, mivel nem volt meg a gyújtás 12v, valamint a világítás sem működött. Vettem hozzá egy Iso Can bus adaptert amivel már tökéletesen megy a rádió.
Azonban most szerettem volna egy tolatókamerát is betenni, azonban a hátramenetbe kapcsoláskor nem kapcsol a fejegység kijelzője, viszont a nem Can busos kábellel kapcsol.
Erre a problémára tud valaki valamilyen megoldást?
Előre is köszi a választ.

(#2767) Toti10 válasza Csabex (#2765) üzenetére


Toti10
csendes tag

Köszi! Így már leesett nekem is. Természetesnek gondoltam, hogy adnak hozzá. :)

(#2768) KAMI911 válasza GraphX (#2726) üzenetére


KAMI911
aktív tag

MagicEarth, vagy F-droidból Maps.me illetve OSMAnd.
Mindegyik free, offline térképpel.

(#2769) petymek válasza Toti10 (#2764) üzenetére


petymek
senior tag

gugli fordító segít. Panaszkodnak a melegedésre /nyáron 80-100fok/, támogatás hiányára, stb. Ebbe nem tudsz utólag bordát sem tenni, mert nem fér bele.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2770) petymek válasza gyvince (#2762) üzenetére


petymek
senior tag

4PDA-n tuti meg lehet találni a pontos MCU típus alapján.
Egyébként minek frissítenéd? Láthatóan nem régi.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2771) svgyula válasza petymek (#2769) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nem okvettlenűl kell a plusz hűtőborda. Simán elég a kis ventilátor vagy egy processzor vagy VGA A légyeg legyen csapágyas.. Egy ilyen hőkapcsoló.megoldja a kapcsolást. Nem zörög feleslegesen és ha meleg van akkor bekapcsol.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#2772) petymek válasza svgyula (#2771) üzenetére


petymek
senior tag

Hali! Ezek a pici ventillátorok, nem jó hatásfokúak, hangosak, bele megy a por megáll. Nem jobb előre gondolni, normális méretű házzal venni? Több linket is adott, az egyik alatt, már alapból 2 venti van egy lassabb (kevésbé melegedő) hardverben.
A sebességnek, tudásnak ára van. Ha me már venti, akkor inkább PWM-es.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2773) svgyula válasza petymek (#2772) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A 8cm-es neked pici? :) Vagy a csendes 12cm-es? Azok lefújják a hajadat is. Én nem a múzeumi ventilátorokra gondoltam azok amit te mondasz amúgy is 5V-os. A mostani VGA kártyámon 2db 8cm-es ventilátor pörög, a procin pedig 9cm-es igaz a PWM vezérlésű DE annyit nem ér a rádió, hogy szarakodjak még egy fordulatszám szabályozós hűtéssel! Amit linkeltem az ilyen helyre tökéletes. Ha bemelegszik bekapcsol és megy a ventilátor, ha lehűl mert nincs terhelés akkor pedig leáll ez ennyire egyszerű. Van belőle x fajta 5c°-ként kinek melyik a jó de ez a 300ft mégsem egy zsebürítő és semmi más nem kell hozzá ami a legfontosabb!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#2774) MEKK válasza petymek (#2754) üzenetére


MEKK
aktív tag

Erről mi a véleményed?

[link]
[link]

(#2775) petymek válasza svgyula (#2773) üzenetére


petymek
senior tag

4-5cm-es ventillátorokra gondoltam. Ezekből van 5 és van 12 V-os is /meg iparban haszálnuk más feszültségűt is, amik itt az ár miatt nem játszanak/. A 8-as már az a méret, ahol a hátlapot faragni kell, mivel bele nem fér, a 12-es pláne. A levegővel együtt megy be a por is. Igen még ott a műszerfal mögött is van.
Most nem értünk egyet de így kerek a világ. A kapcsoló amit linkeltél láthatóan TO220 tokozású, így lábak nélkül is, a szélessége 1cm, a magassága több mint 1,5cm, és egy 3mm-es csavarral lehet rögzíteni, vagy forrasztani. Alább egy kép, hogy szereled rá a SOC-ra?
Továbbá, a linken szerplő képekből látható, hogy az eszköz hátulja műanyag. Az alaplapon a 3300 mikrós puffer elkó magasabb mint a SOM. A csatlakozók kibújnak a hátfalon, így a SOM és a burkolat között alig lehet hely. Még az sem biztos, hogy akár egy lemez darab van hűtésnek a chipen.

alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2776) petymek válasza MEKK (#2774) üzenetére


petymek
senior tag

A Rockcip+MTCx eszközökkel szimpatizálok. Egyrészt ezekből van a legtöbb, másrészt a támogatottsága is jelentősen jobb a többi hardveres megoldással szemben, különösen, hogy ezekre vannak egyedi szoftveres lehetőségek is.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2777) torok6


torok6
aktív tag

LOC a rádiónál mit csinál? Van értelme bekapcsolni?

(#2778) KAMI911 válasza MEKK (#2774) üzenetére


KAMI911
aktív tag

PX6 vagy PX5 az elég jó. Alább nem adnám.

(#2779) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv!

Van egy iMars 7"-os Androidos fejegységem.

Az elején minden rendben ment , volt GPS jel, ment a navi is.

Viszont pár hónapja semmi, se álló helyzetben, se mozgás közben.

Vevő látható helyen, de próbáltam azt is odébb tenni. GPS Signal app-ot feltettem ,de nem mutat holdat.

Járt már így valaki kínai kütyüvel, vagy van tippje a megoldásra? :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2780) Gézengúz válasza Graphics (#2779) üzenetére


Gézengúz
addikt

Bekrepált az antenna, ugyanígy jártam, szerintem párát kapott, de milyen mérges voltam, széthúztam, összedugtam, 1 napig jó volt. Nem értettem, majd csak beledugtam egy koax kábelt a helyére és megjavult, olyan pontos nincs mint volt, egyelőre megteszi, majd veszek hozzá másik antennát csak nem tudom mi garantálja, hogy ne járjak ugyanúgy.

(#2781) Graphics válasza Gézengúz (#2780) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mármint a kis műanyag egység krepált be?

Hát akkor rendelek aliról egyet, aztán teszek rá egy fóliát :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2782) Gézengúz válasza Graphics (#2781) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ja, kis nyák van benne, az lehetett a ludas, pedig olyan jól le volt zárva, (szétszedtem).

(#2783) Graphics válasza Gézengúz (#2782) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De látszik valami "égésnyom" vagy hogy megsült benne valami?

Most nézem, 2$-os vacakról van szó :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2784) Gézengúz válasza Graphics (#2783) üzenetére


Gézengúz
addikt

Semmi, tök jól nézett ki. De mégsem volt jó. Kérdeztem is itt a fórumban, de sehol semmi infó.

Ja nem itt írtam, hanem a hobby elektronikában, először azt hittem a kábele van kitörve.

[ Szerkesztve ]

(#2785) Pityu89 válasza torok6 (#2777) üzenetére


Pityu89
senior tag

Ha azt bekapcsolod akkor kihagyja a gyengébb jeleket. Pl ha elhagyod Pestet akkor a Tilos rádiót már nem fogja be, de ha kikapcsolod akkor igen.

(#2786) svgyula válasza petymek (#2775) üzenetére


svgyula
addikt

Nos a rádióm hátsó része egy nagy hűtőborda. Eze van a SOC és az erősítő hűtése is csatlakoztatva. Én kívülre rakom és annak a hőmérsékletét méri. Ezt hűti a ventilátor is. A többi rész zárt. Nem pakolok semmit a SOC környékére. Annak akinek zárt dobozba(!?) van beépítve hűtés?? nem tudok ötletet adni mert az simán egy tervezési hiba fusi munka....

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#2787) torok6 válasza Pityu89 (#2785) üzenetére


torok6
aktív tag

Köszönöm! :R

(#2788) svgyula


svgyula
addikt

Urak! Egy akciós ajánlat akinek megfelel az univerzális méret. Én Ilyet használok egy éve. Egyszer volt nyáron a 40c°-ban lefagyás mert túlmelegedett(kicsit hagosan hallgattam a zenét :B ) amúgy teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#2789) petymek válasza svgyula (#2786) üzenetére


petymek
senior tag

Az jó ha a tiéd ilyen, de nem arról volt szó. A kérdező által érdekelt másik eszköz volt.
Ez a hőkapcsoló amit linkeltél, milyen gyártmány? Azi Alis leíás szerint bimetál, ezt meg tudod erősíteni? Pontosan kapcsol?
Mióta használod, hogy bírja a kapcsolgatást?

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2790) svgyula válasza petymek (#2789) üzenetére


svgyula
addikt

Ha azt kérdezed szétszedtem-e, nem. Ha melegítem zárja az áramkört és nincs hangja. Nyilván egy jó tokozás is tud csillapítani de engem csak az érdekel, hogy kapcsoljon amikor elérte a hőfokot.
Ilyen közelről. Az adatlap.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#2791) Csabex válasza petymek (#2754) üzenetére


Csabex
őstag

Na végre ! Eljött a nagy nap :) Tegnap megérkezett az egység épen, egészségesen, szóval túlélte a 8556 Km-t :DDD Az ünnepekhez képest egész jól érkezett, 22 nap alatt itt volt.
Készült egy kicsomagolós videó is, de mivel nem nagy kunszt, nem foglalkoztam vele, inkább fotókat rakok fel majd. Szerencsére azt kaptam amit ígértek, tehát ilyen téren nem ért csalódás.

A kijelzőn még rajta van a fólia, mertelső körben csak próbaüzem volt, nem szereltem be véglegesen, tehát ez nem az eredeti képminőség. Az egység pedig így néz ki és valóban passzol a gyári helyére.

A teszt része nem sokból állt, valójában egy haza úton a melóból próbáltam ki, viszont indulás előtt beállítottam nagyjából, hogy menet közben ne keljen babrálni. Első bekapcsolásnál nagyon beparáztam, mert olyan doboz hangja volt, hogy az valami hihetetlen, de aztán megtaláltam az erősítős és hangszín kezelő alkalmazást, aztán avval sikerült "normalizálni".
Csodát ne várjunk tőle, tehát aki JBL vagy Bose vagy más prémium hangrendszer hangzására számít, az ne élje bele magát, mert ez meg sem közelíti azt a szintet. Nem mondom, hogy nagyon ótvar a hangzása, de nekem előző autómban 5 év után egy középkategóriás JBL rendszerrel mögöttem nem állíthatom, hogy hozza azt a szintet, viszont funkcionalitásban és sokoldalúságban nagyon remek! Értem arra, hogy pl. ha nincs kéznél pendrive, akkor gondolok egyet, itthon a google drive-ra feldobom a zenéket, vagy videókat és indulásnál az autóban csak letöltöm őket. Egyébként bevallom őszintén, rosszabbra számítottam...
Kommunikáció terén a WiFi ahhoz képest, hogy az egység hátán van az antenna, meglepően jó a hatótávja, illetve a gps modul is szépen pozícionált meg a rádió sem sistergett, vagy ment el a hang és az RDS adatokat azonnal betöltötte. A multi gombokat sikerült elsőre összehozni vele, illetve amit elfelejtettem említeni az, hogy egy BT hívást is indítottam és a másik fél az egységen lévő mikrofonnal nem a legjobban hallott, viszont én őt tökéletesen. Ezt a problémát majd kiküszöböli a vezetékes mikrofon amit kaptam hozzá, viszont valahol van itthon egy Sony-m, azt fogom bekötni majd. Kamera terén nem tudok semmit mondani, mert még nem érkezett meg, de van két kamera bemenet meg egy AV1 és AV2 out ami talán hátsó fejtámlás kijelzőhöz mehet, de pontosabban az alábbi bekötési rajzon láthatjátok.

Hirtelen ennyi, aztán ha majd bekötöm véglegesen és több tapasztalat lesz, akkor írok még róla, de addig is tuti lesznek még kérdéseim felétek, szóval nem foglak kímélni, főleg téged Petymek :DDD Hálás köszönet még egyszer, hogy segítettél a kiválasztás folyamatában :R

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#2792) petymek válasza Csabex (#2791) üzenetére


petymek
senior tag

Látod megérete az időt a keresgetés, és nem az elsőt megvenni. A képek alapján abszolut naprakész még az MCU firmware is. Képeket a belsejéről is készíts! Nem látok HDMI kimenetet, de ezt orvosolhatod, ha a PX6 SOM-on van forrasztott csatlakozó. Írj visszajelzést az Ali, oda is tegyél képeket, ahol látszik mi a portéka.

Sajnos én a bráner rossz oldalára kerültem, rendelt alkatrésszel. Ezt is ma hozta a postás:

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2793) petymek válasza svgyula (#2790) üzenetére


petymek
senior tag

Milyen régóta nyúzod a te fejegységedben?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2794) petymek válasza Csabex (#2791) üzenetére


petymek
senior tag

Még valami fontos. A piros táblát leszedted ugye , a két csavarral együtt?
A szállításnál a DVD-t rögzíti.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2795) Csabex válasza petymek (#2792) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, nagyon megérte :) Igen, ezen lepődtem meg én is, hogy az MCU résznél csak pár hónapos a verzió. Még nem szereltem be véglegesen, ezért fogok lőni 7végén pár képet a beléről is :D HDMI-t a fejtámlás kijelző miatt kérdezted, vagy másra is lehet használni? Visszajelzést írtam nekik és fotókat is dobtam be, de odatettem azért, hogy még nem szereltem be véglegesen :D Nagyon segítőkészek voltak, manualt is küldtek Alin és mondták ha bármi van, akkor csak írjak és állnak rendelkezésre.
Ugye paráztam meg tervezgettem, hogy milyen kondis megoldás legyen, ha netán elmenne az áram az egységtől is indításnál, de képzeld nem tűnik el, szerencsére zökkenőmentes az indítás. Ma babrálgattam a menüjét és ki pakoltam az akku fesz ikonját a felső értesítési sorba, de más visszajelzést nem találtam ami mondjuk a CAN-en jönne, mert ezt a fesz kijelzést szerintem az épp aktuális betápról szedi, ez nem CAN-es adat. Létezik olyan android app ami kiolvassa CAN-ről és megjeleníti a kijelzőn az adatokat? Vagy pl. középkonzolon lévő fogyasztás, ASR ki - be kapcsolás meg a menü pontok adatait esetleg?
Szegény fejed... nem semmi ez a marás / lakkozás, hogy csak így lejönnek a kontakt pontok :( Nem irigyellek.

#2794: Leszedtem persze, mert gondoltam, hogy a rögzítés miatt írta a beszerelés előtt távolítsd el szöveget.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#2796) petymek válasza Csabex (#2795) üzenetére


petymek
senior tag

A fenn lévő Android pofájáról is tehetnél fel képeket (menüben be tudod kapcsolni, hogy tudj képernyő képeket készíteni). Amennyiben érzed magadban az erőt, akkor SOM ki, és legújab RKDumperrel egy biztonsági mentés készítése (sajnos a legújab nekem sincs meg, és -működő- letöltési helyet sem tudok, így 4PDA-n kell kuncsizni), de csak ha teljesen biztos vagy benne, van elektronikai gyakorlatod.
Utána, vagy ezt kihagyva, rakhatsz fel egyedi droidot, Malaytól, vagy Alextől. Vagy az eladót kérheted, adjon már egy linket, ahonnan letölthető egy biztonsági másolat. Kíváncsi lennék mit mond, hogy áll hozzá.

Sajnos nem csak az a két kondi vált el a testétől, és a nyák fóliát is felszedték több helyen.

A múltkor adott linken egyébként Android-ok is vannak fent, szintén csak ha tuti vagy magadban. Nehogy első napokban kiüsd.
Esetleg elgondolkodhatsz Alex verzó cserélő alkalmazásán.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2797) Atesz187


Atesz187
csendes tag

Üdv egy kis segítségre lenne szügségem van egy Androidos fejegységem és olyam bajom lenne vele hogy betőltéskor az Android felíratnál tovább nem megy. tipusa RK-A718.

(#2798) Csabex válasza petymek (#2796) üzenetére


Csabex
őstag

Screenshotot bekapcsoltam ma. Majd készítek a menü pontokról pár mentést aztán bedobom ide. Persze, megvan az erő, csak a tool-okat kell beszerezni :D Ezekhez mit szólsz, láttál újabbat esetleg? Ja, a belső fotók a SOM miatt is érdekesek, ezért kérdezted ugye?
Ezt a lépést nem hagynám ki, szóval "ezt kihagyva" nem játszik, mert mi van ha nyáron mondjuk a 60 - 70 fokos műszerfal alatt terhelés közben megmakkan és nem lesz imagem hozzá? Akkor hiába írnék nekik egy féléves vásárlásra hivatkozva... Sőt, lehet már más néven futna a bolt :D Írtam az eladónak is, hátha dob egy linket és akkor kihagyhatom a biztonsági mentés részét :) Nem semmi az a nyák akkor... :(

szerk. A link amit ide dobtál be, vagy privátban küldted? Már nem rémlik és hulla vagyok, nemsoká fekszem le. Áhhhh nem, első körben még ismerkedem vele, beszerelem véglegesen, aztán ha van biztonsági mentés, akkor elkezdek vele kisérletezgetni és akár az Alex verziócserés appját is megnézem majd.

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#2799) svgyula válasza petymek (#2793) üzenetére


svgyula
addikt

Kb fél éve de ilyen időben teljesen feleslegesen van bent mert nálam csak 35c° felett van értelme addig be sem kapcsolja a ventilátort :N

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#2800) petymek válasza Csabex (#2798) üzenetére


petymek
senior tag

"Csak" azt veszíted biztonsági mentés nélkül, hogy ugyanazt nem tudod visszatenni. A link amit beraktál, az megint a mákos tészta, ha jól látom 2 napja rakták be. Sok malac húst fogyasztottál elsején?. ;]
Ki kell próbálni, Android 10 rendszert még nem próbáltam menteni.
XDA-n van valahol OTG kábel gyártáshoz egy egyszerű kapcsolás. Mégegyszer, körültekintően, nagyon odafigyelve.

Ha leveszed a burkolatot, akkor a PX6 coreboardnál két látvány fogadhat, az egyik, hogy a gagyi spiáter, amit hűtésnek dobtak rá, az, hogy bordás a teteje, a másik eset, hogy sima. Utóbbinál a napokban ajánlott kollégától tudsz venni rá méretazonos bordát, előbinél sajnos nem annyira egyszerű a helyzet, mivel nem sík a teteje.
Stresszeld, monitorozd, milyen frekin ketyegnek a magok, meddig megy fel a hőmérséklet. Sztem neked is kell rá a borda.

A link amiről írtam, ide került, ott találhatóak az MCU firmwarek is. Jut eszembe firmware, könnyen lehet, hogy többen imába foglalnák a neved, ha mentenéd, és bedobnád a közösbe, nagyon friss, nem igen van még közkézen, de ennek mentésébe inkább ne fogj bele.

Nem valami jó kép, a saját OTG-m ideiglenesen (már évek óta) egy ilyen tüske sorral szereltem:

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.