Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) Gézengúz válasza hzx0 (#2300) üzenetére


Gézengúz
addikt

Köszönöm!

Megyek végigtolom az összest.

Nem jó semmi, csak számokat lehet írni, de semmit nem fogad el ezek közül.

[ Szerkesztve ]

(#2302) Gézengúz válasza Gézengúz (#2301) üzenetére


Gézengúz
addikt

(#2303) bl4ze válasza Gézengúz (#2302) üzenetére


bl4ze
veterán

123456 megvolt, próbáltad ?

.:. bl4ze .:.

(#2304) hzx0 válasza Gézengúz (#2302) üzenetére


hzx0
aktív tag

Nem kaptál hozzá felhasználói leírást mikor vetted? Nekem abban is le volt írva a kód. MCU S32F0? Itt egy Youtube videó 3368 kóddal lehet belépni.

[ Szerkesztve ]

(#2305) Gézengúz válasza hzx0 (#2304) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hagyjuk, 4darab nulla volt. Gondolhattam volna. ;]

Ilyen, mond ez valamit?

s32f0_xinrc-18-w_20200327_hb1_6686_4m_d_ff-dsp_c8

[ Szerkesztve ]

(#2306) Gézengúz válasza Gézengúz (#2305) üzenetére


Gézengúz
addikt

CAN-ben lehet valamit állítani? Kormányvezérlést és rükibe kapcsolva a tolatókamera képét alapból tudta.
Nekem nem kell bootolnia, ahogy elfordítom a kulcsot, egyből folytatja ott ahol kikapcsolt, szól a zene stb.

(#2307) feco14


feco14
újonc

Sziasztok!
Valakit tudtok ajánlani MO-n aki szervizel PX5-ös fejegységeket?
Rengeteg naviszervízt felhívtam már, android szervízt is stb..
Köszönöm

(#2308) hzx0 válasza Gézengúz (#2305) üzenetére


hzx0
aktív tag

Nem mond semmit. Nem ismerem ezt a típust.

@feco14
Mi a gond vele? Én a tv szerelömhőz vittem amikor zárlatot csináltam véletlenül. Ha sw bajos azt nem nagyon vállalják sehol. Xda-n rengeteg megoldás van hogyan lehet helyre hozni. Az a tapasztalatom hogy kb lehetetlen sw ügyileg agyon vágni. Az enyémet eddig még mindig sikerült vissza hozni a féltégla állapotból is.

(#2309) feco14 válasza hzx0 (#2308) üzenetére


feco14
újonc

Az xda-s történeteket végigjártam, SOM-hoz gyártottam OTG kábelt, újratelepítettem, minden gond nélkül lefutott a telepítés. Aztán az MCU-hoz vettem egy ST-Link-et újratelepítés lefutott gond nélkül. Fekete képernyőm van, eddig villogtak a gombok a hosszan nyomva tartott POWER gomb után, most már azt se csinálja. Világítani világítanak a gombok.

(#2310) hzx0 válasza feco14 (#2309) üzenetére


hzx0
aktív tag

Mitől lett fekete képernyőd? Magától vagy sw, MCU frissítés után? Mi volt az elözmény?

[ Szerkesztve ]

(#2311) feco14 válasza hzx0 (#2310) üzenetére


feco14
újonc

Valszeg a CAN-bus rendszerem baszakodhatott, sztem az ajtócsatim beázhatott, reggelre elvoltak sötétedve a fényre sötétető tükrök, és fekete kijelző volt. Később egy másik ugyanilyen fejegységnél ugyanez megvolt, ott elég volt egy frissítés a helyén.

(#2312) hzx0 válasza feco14 (#2311) üzenetére


hzx0
aktív tag

Nehéz ügy. Ez lehet valami hardver hiba is. Zárlat a can-bus rendszeren keresztül. Analóg bekötésel is probálkoztál elindítani? Asztalon stabil 12v táppal? Csak ACC és B+ szálra 12v meg egy negatív. A can-bus dobozt lehúzva a csatlakozórol.

(#2313) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni..
Van esetleg ajánlott fejegység egy 2006-os Vw golf 5-ös autóba...
Aliról EU raktárból szeretném megvenni...
50-60 ezer körül jó lenne megállni árban
Köszönöm a segítséget : Laca

(#2314) djherby válasza laca71 (#2313) üzenetére


djherby
tag

Pár napja én is feltettem ezt a kérdést, nem sok sikerrel. Nekem Golf Plus-ba kellett volna, de azt hiszem letettem erről a vonalról. Inkább a minőség, és sima JVC lesz. Semmi egérmozi. Viszont az ali-n nemsokára 11.11 lesz, rengeteg kedvezménnyel. Amit én néztem, egy Isudar PX6 4/32 Gb 720p lett volna kb. 80e körül, persze van olcsóbb is. Néztem egy tesztet PX5 vs. PX6-ról, ahol azt javasolták, ha még nincs fejegységed, akkor mindenképp PX6 javasolt. Amiket ajánlok: Isudar, Junsun, Josmile. Ezeknek tuti van EU raktár is.

(#2315) feco14 válasza laca71 (#2313) üzenetére


feco14
újonc

A can bus adapter be van építve, de azt megkerülve forrasztottam a lábaira 12v-ot ACC B+ szálra. Akkor esélytelen hogy itthon találok rendes szakembert hozzá?

(#2316) petymek válasza hzx0 (#2298) üzenetére


petymek
senior tag

Ugyanezt írtam. ACC bemenet (vezetékkel) vagy Can bus.

Amennyiben nem auto sleepre teszed, mikor az ACC-t bekapcsolod a gyújtáskulcsoddal, akkor indul azonnal, vagy akkor még boot-ol?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2317) petymek válasza petymek (#2316) üzenetére


petymek
senior tag

Még valami, ha az ajtót kinyitod, anélkül, hogy a gyújtáskapcsolót 1-es állásba tennéd, már működnek pl. az ablakemelők?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2318) petymek válasza feco14 (#2309) üzenetére


petymek
senior tag

Szoktam javítani. Hova valósi vagy?

Ha a gombok hátérvilágítása működött, akkor nagy valószínűség szerint az MCU jó volt, amit rossz frissítéssel eltoltál.

Először is az ACCdetect vonalat kell ellenőrízni belül, az alaplapon.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2319) petymek válasza hzx0 (#2312) üzenetére


petymek
senior tag

Asztalon lehet pillanatok alatt haza vágni az ACCdetect vonalat egy kis túlfesszel.

Ugyanígy tönkre lehet tenni az autóban, ha az ACC közvetlen rá van kötve a HU-ra. Ugyanis a generátor a modern autókba igencsak keni befele a szuflát, különösen, ha start/stop, és messze nem stabil 12V-al.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2320) haruspex


haruspex
aktív tag

SZiasztok!

A következőre szeretném

Adott egy 19 éves Seicento, amiben a kazettás magnót szeretném lecserélni valami értelmesebb fejegységre. 1 dinbe kellene beférnie, mellette vannak az ablakemelők kezelői, és felette sincs sok hely, ezért reálisan max a 7 colosok jönnek számításba. Az autó sem ér sokat, ezért nem szeretnék rá egy vagyont költeni, ha nem muszáj. Mivel elégé lent van a kormány távirányító fontos lenne,de ha jól olvastam ezek az univerzálisok az összes fejegységhez hozzákapcsolhatóak. Igazából kb. zenét lejátszania kell és néha jól jöhet a GPS, de igazából arra ott van a telefon is, illetve lehet rákötök majd egy tolatókamerát, is de igazából ilyen kis kocsin az sem fontos.

AMiket találtam azok 1gb rammal vannak szerelve, a 2gb-sek aránytalanul drágábbak, egy elfogadható árút találtam talán, ha EU-raktárból vannak, kérdés hogy ezek az 1gb-s csodákat milyen használni.

A másik, bár az, hogy itt lehet, hogy egy kcsit off topic, de igazából ha nem ragaszkodok az androidhoz, akkor vannak Win CE-s darabok is, érdemes-e őket nézegetnem? Leginkább az 5188-as nevű amelyik szimpatikus volt, ebből lehet találni "komplett" csomagot is.

Előre is köszönöm.

(#2321) petymek válasza feco14 (#2309) üzenetére


petymek
senior tag

Skicceltem egy Mórickát. Ezt az ACC detect vonalat ellenőrírzd először.
Kezd a zener/TVS diódával, majd a tranyó. Ellenőrízd a 3,3V-ot a felhúzó ellenálláson.
Működés: Az ACC vonalat H szintre kapcsolod, a tranyó kinyit, és földre húzza az MCU PB4 bemenetét. Mikor az ACC L szinten van a tranyó lezár, és a felhúzó ellenálláson keresztül +3,3V megy a PB4 bementre.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2322) nojbert


nojbert
friss újonc

Sziasztok!

Egy Junsun V1 Pro 4G 4GB+64GB fejegységet építettem be az autómba kb. 4 hete. Minden jól szuperált, de szerettem volna jobban megismerni a készüléket, így sorra böngésztem a menüket. 8888, 5678, 12345678, 7788, 8877 5555 kódokkal más-más szinten tudtam nézegelődni. Igyekeztem semmit sem elállítani, de valami mégis megváltozott mert a másnapi indítás után az alap állapotot töltötte be. Eltünt a beállított háttérkép, a beállított rádió adók, a hangerő beállítás, a nyelv is visszaváltott angolra, az app ikonok a kezelő felületről szintén eltüntek. Mindent újra betudok állítani, de nem jegyzi meg és
újraindításkor megint az alap beállítással indul.
(A bluetooth, a wifi, a GSM, a telepített applikációk a kormány vezérlők megtartják a beállításokat.)
Tudnátok segíteni abban, hogy mit kellene tennem, hogy megint a beállított értékekkel induljon?

Köszönöm!

(#2323) hzx0 válasza petymek (#2316) üzenetére


hzx0
aktív tag

Ha ezt nekem írtad.
Nincs ACC szál a kocsi iso csatlakozójába. Egy 12v van b+. Semmi nem müködik ameddig a kulcs nincs 1es pozícióba. 30 percre van állítva a teljes kikapcsolás a fejegység menüjébe.. Mondjuk ha reggel nyitom az ajtót mire beülök gyujtásra teszem általaba már be van bootolva. Olyan mintha stand by-bol indulna. Amikor késésben vagyok gyorsan bepattanók akkor még van hogy látom a bootolas végét amikor gyujtásra teszem.

(#2324) petymek válasza hzx0 (#2323) üzenetére


petymek
senior tag

Amennyiben semmi nem működik a kulcs elfordításáig, a sima ajtó nyitásra, sztem semmi nem történik. A készülék alszik, a kulcs elfordításával ébreszted.
Az, hogy az autó gyári csatlakozójába nincs ACC jel nem túl meglepő. A Can dekóder viszont olvasni tudja, és a dekóder egyik kimenetén szokott fizikailag megjelenni a jel, és ez szokott vezetéken a HU-ba menni.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2325) hzx0 válasza petymek (#2324) üzenetére


hzx0
aktív tag

Ajtó nyitásra az autó can rendszere is fel éled. Fel éled a müszerfalon a kijelző is. Vagy ha épp sötét van akkor felkapcsolja a belsö vilagitast. Egyébként ajtó nyitásra kapcsol ki is. Leveszem a gyújtást még müködik a rádió be van kapcsolódva a kijelző is. Amikor nyitom az ajtót akkor megy stand by-ba. A factory setting-be sem véletlen van rá beállítás. Mind a 4 ajtót be lehet állítani hogy vezérelje a ki/bekapcsolást. Ha itt minden ajtót off-ra teszek akkor gyujtásra rakáskor kezd bootolni. Azért mert te még nem találkoztál ilyennel atol még létezik. :K . A kikapcsolásről pont van videóm is. Még miutan vettem akkor csináltam. Itt még szinte új volt.

[ Szerkesztve ]

(#2326) petymek válasza hzx0 (#2325) üzenetére


petymek
senior tag

Ez amiket leírtál nem cáfolat, és nem válasz az írásaimra. Az a baj nem érted. Az, hogy a HU beállításaiban piszkálás módosítja a HU működését, normális. Ebből még nem következik az sem, hogy az ajtó nyitásra a can bus rendszeren az acc jel megjelenjen. Magad írtad a kérdésemre, hogy semmilyen tartozék nem éled az ajtó nyitásra. Mert az acc magyar fordításban az autó tartozékainak bekapcsolását jelenti. Erre minimum működni szokott az ablakemelő. Ez pedig nem egy kínai sz@r működésétől függ. Az autó vezérli a HU-t és nem fordítva.
Az ACC jel is autó specifikus, ha ülsz az autóba, az ajtót nem nyitod ki -nagy általánosságban- az autó akkor is kikapcsolja egy idő után. A videódban látható rendszer pedig egy igencsak fapados android, mindenféle különleges tudás nélkül.
Nézd meg picit fentebb a rajzom, és gondold át, a célzásod a tapasztalatokra.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2327) bl4ze


bl4ze
veterán

Allwinner T8 - 8.1.0 droid
Ezen is be lehet állítani, hogy ajtó nyitásra bootoljon már ?
Nagyon jó lenne.
HW-esen is kell mókolni, vagy tudja SW-ből?
Ha igen, hol kell állítani? Extra settings-ben már voltam, úgy rémlik 123456 a jelszó.

.:. bl4ze .:.

(#2328) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Jó minőség első (menet rögzítő?) kamerát tud vki, ami ráköthető PX6-os fejegységre?

Én igazából a 70mai A800-at szerettem volna, de mivel ennek van saját kijelzője, így gondolom nem tudom rátenni sehogy sem a fejre.

(#2329) petymek válasza bl4ze (#2327) üzenetére


petymek
senior tag

Az ilyen hardveres játékok, az MCU-ban futó firmwaretől függenek elsősorban.
Amennyiben a droid settinsben auto sleepet állítasz, -általában- a gyújtás kulcs elfordításakor ébred -és nem boot-ol- a HU és szinte azonnal használatra kész, függetlenül az ajtótol.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2330) feco14 válasza petymek (#2318) üzenetére


feco14
újonc

Veszprém megyei vagyok, a gombok háttérvilágítása most is működik.
Írok PM

(#2331) svgyula válasza feco14 (#2330) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nálam is volt egy ilyen "fekete" kijelző, aminek persze volt előzménye. Nálam a beállítások-kisegítő lehetőségek méreteit állítottam amikor a következő indításkor sötét kijelző fogadott. Persze a fentről lehúzható menü működött és eltartott egy darabig
mire rájöttem a hiba okára. Volt facktory reset, update de semmi nem segített! Ez persze furán is hangozhat de ezeket a beállításokat nem állította vissza egyik sem. Nálad a fentről lehúzós menü működik? Vagy próbáltad egyáltalán?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#2332) bl4ze válasza petymek (#2329) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem canbus-os a fejegységem.
Car settings/Extra menüben voltak "Door" pontok , de bármit állítottam most délután semmi nem történt.
"Auto sleep"-et hol keressem ? Android settings, vagy car settings alatt ?

.:. bl4ze .:.

(#2333) petymek válasza bl4ze (#2332) üzenetére


petymek
senior tag

Ez androidos beálltás, az Android -> settingsben keresd.
A tiéd nem MTCx, így előfordulhat, hogy az eltérő android miatt esetleg nincs ilyen menü.
Mikor reggel beülsz fordítod a kulcsot, akkor minden alkalommal megjelenik a "hullámzó" android logó (vagy valamelyik márka, ha át van állítva), mjad táblagép indítás felirat...? Mert ez a boot folyamat.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2334) petymek válasza feco14 (#2330) üzenetére


petymek
senior tag

Válaszoltam.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2335) mumtaz válasza (ex)Cat (#2328) üzenetére


mumtaz
senior tag

Anno én is kerestem. igazándiból nem találtam meg az igazit.

ITT írtam pár dolgot a két kameráról, amit megvettem.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#2336) ambudriver


ambudriver
tag

Sziasztok,
vásároltam egy ilyen fejegységet: Seicane Android 9.1 2012 2013 2014 2015 Ford Focus 9.7

Sajnos a kormányvezérlés nem akar működni. Esetleg valakinek van ilyen?
Az autóm Ford Focus III. 2011 évjárat, 2012-ben helyezték üzembe.
Lehet a CAN BUS-al van a baj?
Köszi!

(#2337) bl4ze válasza petymek (#2333) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok megnézem majd az Androis-Settings-ben.

Elsőre a KIA logo jön be, majd utána nagy Android felirat és úgy a launcher.

.:. bl4ze .:.

(#2338) (ex)Cat válasza mumtaz (#2335) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Köszi! Ezek szerint nincs rá használható megoldás. :(

(#2339) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Szebb napot!
Egy ismerősöm Hizpo 2DIN-es fejegységét próbálnám machinálni. Az első baja az volt, hogy megdöglött az FM modul, amit kicseréltem másik típusra és működött. Állítása szerint 1-2hónap múlva meg megnémult az egész, semmilyen hang nem jön ki. Addig eljutottam, hogy eleve a TDA7851-es végfok sem kap semmilyen analóg audió jelet. Majd elkezdtem kimérni, hogy merre-hova megy az FM modul analóg audió jele.Ebbe:

Csak annyi van rajta, T336 és 80pin-es. Semmit nem találtam róla a neten(nyilván),tippem szerint egy ADC/DAC lehet. A bal felső sarokban, az IC alja, egy Cirrius DAC,amiből a 4 analóg audiójel meg a végfokra.

Saját végső megállapításom az, hogy kuka az egész.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2340) hzx0 válasza st3v3np3t3r (#2339) üzenetére


hzx0
aktív tag

Ez a két kapcsolási rajz lelhető fel a neten (MTC.x.). Hátha ez segít valamit. Mikor az enyémet javította a tv szerelőm azt mondta nem teljesen egyezik, de a kipukant alkatrészeket pont be tudta azonosítani ez alapján.

(#2341) st3v3np3t3r válasza hzx0 (#2340) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A kettőből 1et tudok, az Android5.1...-os segítségével cseréltem modult. Megnézem a másikat. Köszi

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2342) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#2341) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Megnéztem, ezzel az a baj, hogy az FM audió nem olyan chipbe fut be, mint ami a Hizpo-ban van. Valószínű, ez már egy újabb kapcsolású lehet. Azért köszi.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2343) bl4ze válasza petymek (#2333) üzenetére


bl4ze
veterán

Sajnos Android-ban nem volt "Auto Sleep" ez MCU-s és az extra settings menüben két helyen van "Door" de ott bármit csinálok semmi nem történik :(

.:. bl4ze .:.

(#2344) elbandi2


elbandi2
tag

Sziasztok, tudnátok ajánlani Budapesten velakit, aki tudna diagolni egy 209es clk automata váltót, ill motorvezérlőt. Csak hibakód olvasás kellene egyelőre. Tőlem 200+ kilóméterre van a kocsi(lányomé) és tegnap limp módba rakta a váltót. Szeretnék képet kapni róla hogy miért. Köszi!

(#2345) elbandi2 válasza elbandi2 (#2344) üzenetére


elbandi2
tag

Uhh nemide bocs..

(#2346) petymek válasza bl4ze (#2343) üzenetére


petymek
senior tag

Akkor valszeg a droid nem tudja. Amennyiben nincs can bus dekódered, és az autó nem ismeri az ajtók állpotát, hiába állítod az ajtóra vonatkozó pontokat.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2347) petymek válasza st3v3np3t3r (#2339) üzenetére


petymek
senior tag

Kínai gyártót kérdeztétek a chip azonosítása végett? Előfordul, hogy segítenek.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2348) petymek válasza ambudriver (#2336) üzenetére


petymek
senior tag

A gyári SYNC rendszerű volt volt, vagy a 4 colos kicsi kijelzős?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#2349) st3v3np3t3r válasza petymek (#2347) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szerinted elárulnák? Szokásos sablon szöveg lenne:
-küld el a szervizükbe
-vagy vegyél másikat.

1,5éves masina és gyártás után 1,5évvel megdöglik?! nem a legjobb márka ez a Hizpo

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2350) petymek válasza st3v3np3t3r (#2349) üzenetére


petymek
senior tag

Van rá esély, épp azért, mert már nem új, nem annyira hadititok.
Nem -csak- a hivatalos szupportot próbálnám, hanem Alin valamelyik nagyobb márka kereskedőjüket, akik hirdetnek utólag kérhető extrákat is, mint pl. DSP, mert ott szokott lenni mérnök, aki ért is hozzá. Ferdíts kicsit, hogy használtan vetted, az előző tulaj tőlük vásárolta, és nálad 3 hét után behalt. Lehet azt is felajánlják, hogy küldenek másik alaplapot valami normális áron. Elnézve a fotód, az alaplap még régebbi eresztés is lehet, mint a vásárlás dátuma. Egy Witson pl. segítőkész.

Ez a másfél év, fene tudja. Sokszor előfordul, hogy tök jó dolgokat csinálnak, de a kivitelezés elkapkodott, nem kifinomult. Talán az ára miatt is.

Egyébként nézted, az a kvarc ott mellette műkszik?

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.