Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) aero. válasza AxBattler (#7699) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A kapcsolatokat vcard formájában a memóriakártyára tudod menteni a gyári telefonkönyvből.

(#7702) AxBattler válasza aero. (#7701) üzenetére


AxBattler
félisten

Ööö... és azt melyik alkalmazással?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7703) ux1 válasza AxBattler (#7702) üzenetére


ux1
addikt

Ööö... Nálam személyek / menü /export...

:D

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#7704) AxBattler válasza ux1 (#7703) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondasz valamit. :D

És ez működik a különböző verziók között is? (2.1 <-> 4.2)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7705) aero. válasza AxBattler (#7704) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen

(#7706) olivera88 válasza Jacak (#7695) üzenetére


olivera88
veterán

Nem birom törölni az apk-t. Hol lehet letiltani a hozzáférését? És az mire jó?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7707) AxBattler válasza aero. (#7705) üzenetére


AxBattler
félisten

:R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7708) András.


András.
tag

Üdv!

Lehet már kérdezték, de megkérdem én is. A stock androidra lehet a gyári billentyűzethez valahogy prediktív szótárt varázsolni?

(#7709) LonGleY válasza András. (#7708) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem. Azért használ az ember 3rd party billentyűzetet, hogy funkcióban és layout-ban megfeleljen. Mi a jó a stock-ban, ha nem tudja azt, amit szeretnél? Nem értem... Annál csak gyorsabbat, szebbet, konfigurálhatóbbat találsz, ami elrendezésre mondjuk hasonít a gyárihoz, és akkor nem lesz hiányérzeted.

Én a Smart Keyboard Pro-t gyűröm kikapcsolt szótárazással, így a leggyorsabb a szövegbevitel. Van olyan, amiben alapból jobb magyar szótár található, de én nem hiszek igazán ezeknek.

[ Szerkesztve ]

(#7710) olivera88


olivera88
veterán

Töröltem a Dalvik cachet, nyertem is 20 mega helyet :DD Most 50 mega helyem van. Valaki azt írta itt nem sok értelme van törölgetni, hát pedig volt.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7711) air válasza olivera88 (#7710) üzenetére


air
nagyúr

:C Indíts el 4-5 alkalmazást, és nézd meg utána mennyi marad!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#7712) aero. válasza olivera88 (#7710) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Tart vagy 2 napig. :D

(#7713) olivera88 válasza air (#7711) üzenetére


olivera88
veterán

Eddig még üres. Pedig használtam pár appot már tegnap este óta.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7714) -PLevi- válasza Victoryus (#7698) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Vagy:

System/build.prop fájlba írd be: ro.config.hwfeature_wakeupkey=1
Az egyenlőség jel után írhatsz 1-est vagy 0-t. Értelemszerűen az 1-es engedélyezi, a 0 letiltja a hangerőgombra való ébredést. :)

(#7715) Victoryus válasza -PLevi- (#7714) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

köszi! Kipróbáltam, ez sem segített. A júliusi rom az gyárilag tudta ezt, de az újabbakból kivették ezt a funkciót. Pedig nagyon hasznos, mert így egy kézzel könnyebben használható a telefon. Már egy rakat appot is kipróbáltam, egyikkel sem működik. Az viszont igen, hogy léptesse a zenéket, meg a hangerő is állítható kikapcsolt képernyővel zenehallgatás közben.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7716) -PLevi- válasza Victoryus (#7715) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Csak egy ötlet volt.
Viszont nem hangzik túl jól, én is nagyon szemezgetek a P780-nal, már vám+áfával is meglenne 63 ezerből. Az egy dolog ami nem tetszik benne az pont a felül található bekacsológomb. Reméltem, hogy van megoldás a hangerő gombos ébredésre... De azért ennél több kell, hogy eltántorítson a P780-tól. :)

(#7717) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Akadt egy kis problémám!
Letöltöttem egy Nexus 5 bootanimációt, aminek elég nagy a mérete (1080×230), ezért átméreteztem (Debian alatt Nautilus-ban). A desc.txt-ben is átírtam a felbontást a megfelelőre és becsomagoltam. Beraktam a helyére (system/media), jogok kiadva (rw-r--r--), majd semmi. Mi lehet a hiba oka? :F

(#7718) flash-


flash-
veterán

nekem olyan kérdésem lenne hogy Android 4.1.2 alatt a wifi beállitások speciálisnál a "wifi bekapcsolva tartása alváskor" beálltásnál bejelölöm hogy "soha", akkor ha a telefonom billentyűzárját ráteszem és kikapcsol a képernyő(tehát elvileg alvó módba kerül a telefon)akkor nem kapom meg a viberen az üzeneteket azonnal ha alvóban van a telefon (hiába volt bekapcsolva a wifi?) csak akkor amikor bekapcsoom a képernyőt(kioldom a billentyzárat?:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7719) aero. válasza flash- (#7718) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha azt nyomod, hogy soha, akkor kikapcsolt kijelzőnél lelövi a kapcsolatot, tehát nem kapsz meg semmit.

(#7720) Victoryus válasza -PLevi- (#7716) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Van másik lehetőség is. Proximity szenzorral ébreszteni. Az működik. Pl beállítani hogy 3x megérinted a tetején. De a hangerő gombbal egyszerűbb. Vagy mágneses flip tok.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7721) kovisoft válasza Victoryus (#7720) üzenetére


kovisoft
őstag

Vagy a gravitációs szenzorral, mint pl. a Gravity Screen - On / Off. Ha fejjel lefelé teszed a zsebedbe, akkor kikapcsolja a képernyőt, egyébként bekapcsolja. Feltéve persze, hogy zsebben hordod...

(#7722) -PLevi- válasza Victoryus (#7720) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Igaz, de ha már a proximitit tapogatom, akkor nincs messze a bekapcsoló gomb sem. :D Valóban a hangerő gomb lenne a legegyszerűbb.

(#7723) Victoryus válasza kovisoft (#7721) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Próbáltam, nem vált be. Összevissza kapcsolgatta.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7724) Keeperv85 válasza -PLevi- (#7717) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem jó a kép formátuma. Csak a szabványosan mentett képeket tudja feldolgozni...

(#7725) -PLevi- válasza Keeperv85 (#7724) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Ööö, ezt hogy érted? Én csak átméreteztem őket, a formátum maradt .png. Mit értesz az alatt, hogy szabványosan mentett? :F

(#7726) Keeperv85 válasza -PLevi- (#7725) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha nem akkora a képek színmélysége, amit a teló drivere támogat > nem játssza le
Ha nem akkora a képek felbontása, amit a teló támogat > nem játssza le
Ha nem az a képek színmódja és színpalettája, amit támogatott: nem játssza le
Ha nem az a kész zip tömörítési aránya, mint a támogatott... nos, igen: nem fogja lejátszani... :(

(#7727) -PLevi- válasza Keeperv85 (#7726) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Értem.
Az első hármat kizárnám, a szimpla átméretezés miatt.
Viszont az utolsó: "Ha nem az a kész zip tömörítési aránya, mint a támogatott..." Erről hogy tudnék megbizonyosodni, hogy az enyém milyen? Illetve milyen a támogatott? (Bár ilyesmire én is gondoltam, ennek érdekében a tömörítést megcsináltam WinRAR-ral kétszer, legjobb, illetve normál fokozatban, Total Commanderrel és Linux alatt a PCManFM bépített tömörítőjével is. :(

(#7729) ux1 válasza -PLevi- (#7727) üzenetére


ux1
addikt

Nos csináld meg konténerként. Ne legyen tömörítés.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#7731) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok, Navon Raptor 7" tabletet miként tudok Root-olni? Nagyon fontos lenne, köszönöm előre is! :)

(#7732) csabiks


csabiks
senior tag

Sziasztok!
Android 4.2.2 használok, és olyan kérdésem lenne, hogy van-e valamilyen beállítási lehetőség azt illetőleg, hogy a gmail üzeneteimet milyen időközönként szinkronizálja? A gyári gmail appot használom, és a szinkronizálás be van kapcsolva. Az összes menüpontot átbogarásztam, de egyszerűen nem találok frissítés gyakorisága vagy valami hasonló menüpontot. Létezik ilyen? köszönöm :R

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#7733) air válasza csabiks (#7732) üzenetére


air
nagyúr

Nem létezik, mert nem az app szinkronizál, hanem maga a rendszer. Ha a szinkronizálás be van kapcsolva, akkor azonnal, úgynevezett push módon megkapod az üzeneteket. Ha kézzel akarod frissíteni, kapcsold ki a szinkronizálást!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#7735) aero. válasza #45553408 (#7734) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

1-3 perc

(#7736) csabiks válasza air (#7733) üzenetére


csabiks
senior tag

délelőtt tesztelgettem, és körülbelül 30másodperc-1 perc körüli késleltetéssel jelenik meg a push üzenet, és ekkor gondoltam arra, hogy biztos be lehet állítani, hogy ellenőrizze óránként vagy ilyesmi, de akkor tévedtem. köszi!

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#7738) aero. válasza #45553408 (#7737) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az bukó. :D

(#7740) aero. válasza #45553408 (#7739) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Kernel ugyanaz? Vagy azt nem cserelted? Nem tudom a te telodon hogy mukodik.

(#7742) aero. válasza #45553408 (#7741) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hát én innen passzolom, nem értek hozzá.

(#7743) Keeperv85 válasza #45553408 (#7741) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Miután lementetted a rendszert, át is konvertáltad az sp flashtool-nak megfelelő formátumba?

(#7745) Keeperv85 válasza #45553408 (#7744) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha meghagytad az eredeti helyén is és aktív a prepare ot flashtool opció, akkor elvileg át tudja konvertálni. :K

(#7747) Keeperv85 válasza #45553408 (#7746) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem egy nagy kaland. A backup fülön van egy prepaere to flashtool gomb is. Ha azt megnyomod backup után, akkor átkonvertálja a már mentett tartalmat. Hogy ezt miért nem csinálták automatikusra, mikor a másik így nem jó, azt viszont nem tudom...

(#7749) Keeperv85 válasza #45553408 (#7748) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nincs mit! :N

(#7750) András.


András.
tag

Üdv!

Két kérdésem is lenne:
1. A Google fiókom jelszavát megváltoztattam, azóta nem szinkronizál a telefon, de a jelszó megváltoztatására sem találok opciót.
2. Ha beállítom a kétlépcsős azonosítást a G fiókomhoz, akkor a telefonnak majd alkalmazásjelszót kell megadjak, vagy milyen jelszó kell a zavartalan működéshez, ha kell egyáltalán bármit is tenni.
(4.4.2)

Ha valami nagyon amatőrt kérdeztem, nézzétek el kérlek, új vagyok még.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.