Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) Wiz Khalifa válasza air (#8850) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem. Hát mert az a helyzet hogy kijelöltem az összes Gmail-os névjegyet és töröltem. Aztán megjelent egy olyan üzenet törlés után pár perccel hogy nem sikerült törölni a Gmail fiókból a névjegyeket. De viszont a telefonon nem jelenik meg semmi ha szinkronizálom. Szóval akkor lehet hogy törlődött csak az android megint hülye volt? :DDD

Smoke some weed nigga!

(#8852) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. 4.1.2 alatt nem találom azt a régi telókon megszokott hívásinfót, ami pontosan írja, hogy melyik számot mikor és hányszor hívtam, hívásonkénti időponttal. Csak egy időpontot ír ki, és az sem teljesen pontos. Van, hogy azt írja, : öt perce, de ezután két perccel is ugyanezt írja.

-

(#8853) air válasza 7Sony7 (#8852) üzenetére


air
nagyúr

Alapból annyi van. Tegyél fel valamilyen appot, ami többet mutat!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8854) 7Sony7 válasza air (#8853) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. Hogy kell ezeket keresni? A hivásinfo- ra nem hoz be ilyet.

[ Szerkesztve ]

-

(#8855) air válasza 7Sony7 (#8854) üzenetére


air
nagyúr

call log, call history, call log monitor, call history manager.
E két utóbbi konkrét alkalmazás.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8856) krics


krics
tag

sziasztok, van egy majdnem 100%-osan mukodo miui v5 romom lenovo a760-hoz, ami nem mukodik rajta az a bluetooth. Egy regebbi v5 verzioban a BT teljesen jol mukodik. Van-e arra mod, hogy a regebbi rombol a bluetooth-t erinto reszt atultessem az ujabb romba?

[ Szerkesztve ]

(#8857) SárkánySzív


SárkánySzív
aktív tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok... kellene egy kis segítség...
Neken n 6 vadi új, és valamit elállított rajta az asszonykám. Az van hogy nem lehet a képernyőt lapozni egyáltalán. Ha valamilyen opcióba beszeretne lépni, akkor megjelenik egy sárga keret az ikon körül, s vagy háromszor rá kell klikelni ujjal hogy betudjon lépni a kívánt menübe.
Tudnátok segíteni, hogy vajon mi a fenét állíthatott el, illetve mit kellene visszaállítani?
Köszi előre is!

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#8858) Adamis válasza SárkánySzív (#8857) üzenetére


Adamis
őstag

Nekem a talkback funkció csinált ilyet! Beállítások - kisegítő lehetőségek - kisegítő lehetőségek kikapcs! Ha nagyon nem megy, akkor érdemes nyomni egy gyári beállítások visszaállítását, gondolom még nincs belakva, ha vadi új... ;)

(#8859) SárkánySzív válasza Adamis (#8858) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Biztos hogy az lesz, mondja is hogy azt keresi mint funkciót, de nem találja a beállításokban.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#8860) Adamis válasza SárkánySzív (#8859) üzenetére


Adamis
őstag

Milyen rendszer van rajta?

(#8861) SárkánySzív válasza Adamis (#8860) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Jajj!
Sikerült megtalálni, és kikapcsolni, de aztán nem volt egy egyszerű eset.
Nagy nehezen megoldottam mint egy samsung c 3322 -es tulajdonos :-)
Nem néztem de szerintem a droid 4.2 verzió van rajta.
Köszi az ötletet, és a segítséget! :C :R :R :R

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#8862) Adamis válasza SárkánySzív (#8861) üzenetére


Adamis
őstag

Még egyszer ne kacsoljátok be! Én vagy fél napot szenvedtem vele, mire végre kilőttem. De azt hittem, kivágom közben... :DDD

(#8863) Krisz79 válasza air (#8847) üzenetére


Krisz79
őstag

Azt hiszem semmi nem szinkronizálódott.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#8864) air válasza Krisz79 (#8863) üzenetére


air
nagyúr

Akkor a számok valószínűleg nem a Google fiókodhoz kapcsolva lettek elmentve a készülékbe. Ebben az esetben nem működik a szinkron.
Legegyszerűbb megoldás: a készüléken a számokat exportálod az SD kártyára vcf formátumban. Ezután törlöd az összeset. Majd a vcf fájt a weben beimportálod a Google címtárba. Végül a telefonon bekapcsolod a névjegyzék szinkronizálását. Ekkor letölti a névjegyeket a készülékre a szerverről, és innentől kezdve menni fog a kétirányú szinkron.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8865) Just486


Just486
senior tag

Üdv!

Tudna valaki segíteni abban, hogy 4.1-es Androidot el lehet valahogy úgy piszkálni, hogy ne kerüljenek kézbesítésre a rá küldött SMS-ek? Tehát mintha ki lenne kapcsolva, de közben mobilnet elérésre szükségem lenne. Az nem baj ha én sem tudok utána SMS-t küldeni, csak az a lényeg, ha más telóba átrakom a kártyát, és azzal hálózatra lépek, oda megjöjjenek az üzenetek.

(Hackelt NitDroid fut a telómon, és van egy bug benne, ami miatt csak az első 160 karaktert képes letölteni minden SMS-ből, ezért szeretném kikapcsolni a fogadást. Így ha másik rendszert bootolok, arra megjönnének az üzik.)

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#8866) kakukkmarci válasza kakukkmarci (#8826) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Úgy néz ki, hogy az XDA segített:
samsung remote
Gond nélkül települt MotoG-re, este tesztelem a TV-vel.
:)

noob... rooter... geek

(#8867) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szevasztok!

Olyan döbbenetes dologgal kellett szembesülnöm, hogy nem tudom eldönteni, sírjak-e, vagy nevessek. Nem is vagyok képes felfogni, hogyan történhet ilyen egy milliárdos vállalattal.

Új Androidot tettem a telefonra, 4.3.

Az előzőben, a telefonkönyvben volt egy olyan lehetőség egy-egy névjegynél, hogy "Hívások átirányítása közvetlenül a hangpostára", magyarul letiltás. Ez jól jött volt barátnők esetében, többek között.

Még az előző Android alatt rátettem valakit erre a listára. Telepítettem közben az új rendszert, viszont innen már hiányzik az a lehetőség, nincs is ott ez a négyzet, nem lehet ki-be pipálni, ezért az illető NEM TUD FELHÍVNI!!!

Egészen elképesztőnek tartom, hogyan fordulhat elő ilyen, egy állítólag komoly cégnél.

Kérem, segítsen valaki, hogyan tudom feloldani a letiltást.

Köszönöm.

Aquila non captat muscas.

(#8868) air válasza Hegyirabló (#8867) üzenetére


air
nagyúr

Milyen készülékről van szó? Google-féle stock Android van rajta, vagy valamilyen gyártói verzió?
Ugyanis azt sejtem, hogy ez nem Android specifikus szakmai kérdés.
Bár igazából a problémád sem értem. Ha nincs benne a hangpostára való direkt átirányítás, akkor miért nem lehet téged felhívni? Mi akadályozza meg azt, hogy téged bárki felhívjon? :F

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8869) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Valaki tudna ajánlani ingyenes antivírus és security csomagot? HTC Derise-re menne. Olyan érdekelne, ami tényleg ingyenes, és nem az van ,hogy az első menüponton kívül bármire rányomva "go premium" fogad.

(#8870) air válasza utgyuru (#8869) üzenetére


air
nagyúr

Hidd el, nincs szükséged antivírus programra! :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8871) utgyuru válasza air (#8870) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Miért ?

(#8872) LonGleY válasza utgyuru (#8871) üzenetére


LonGleY
veterán

Mert csak úgy juthat be, ha direkte telepíted. A "vírus" is többnyire csak egy kéretlen reklám, ami egy appal együtt kerül fel. Kiiktatható úgy, hogy ha leszeded a kérdéses appot.

A megoldás az, hogy a Play-en meg nem kell olyat telepíteni, amit a kutya nem ismer. A warezzel nekem ugyan jó tapasztalatom van, de ott sem árt megbízható helyről tölteni. De ezt a kategóriát inkább sehogy. Én is csak azért, mert sok appot tesztelek, nem saját kényeztetésre. Amit használok, azt megvásárolom.

[ Szerkesztve ]

(#8873) utgyuru válasza LonGleY (#8872) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Értem. A lopásvédelmi rész viszont még mindig érdekelne. Milyen megoldásokkal lehet a legjobban bevédeni a telefont ? Érdekelnének direkt erre való appok, de alternatív megoldások is jöhetnek. Múltkor olyat hallottam, be volt állítva a telefonon, hogy a fotók mappát szinkronizálja dropboxra, és miután ellopták a telefont, így meglett az elkövető arcképe. Ilyesmik is érdekelnének. Felraktam most ezt a Lookout security-t, pl ez hogyan találja meg a telefonom? Gondolom valami mobilnetnek vagy GPS-nek mennie kéne, de állandóra meg nem akarom bekapcsolni. Valahogy meg lehet csinálni, hogy a program bekapcsolja magának, mikor meg akarom kerestetni ?

(#8874) air válasza utgyuru (#8873) üzenetére


air
nagyúr

Ezt a témát az Android appok topikban hetente legalább egyszer kibeszéljük. Nézz be oda, és olvass vissza néhány napot, hetet!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8875) trialboy


trialboy
tag

Sziasztok!

Egyik barátom hozott egy tabletet, hogy az android felirat után megáll a kütyü. Hosszabb utánajárás után, annyira jutottam h a tablet egy Rockchip rk3066 típusú. Hangerő fel + power gomb lenyomása után egy piros háromszöges android figura van a képen, rádugtam a gépre, feltelepített egy drivert, itt járok jelenleg. Mivel lehetne újratenni a szoftvert, illetve hol találok ehhez bármit is?

Előre is köszönöm!

(#8876) #79335424 válasza trialboy (#8875) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez csak tipp! 3066 -osból nekem miniPC -im vannak. Azokon a gyári romokat (img kiterjesztés) egy Batchtool nevű programmal lehet flashelni. Custom romokat (system, recovery, stb. külön-külön) pedig a Flashtool -lal lehet felrakni. Pl. a Vondroid.com -on lehet ilyeneket találni, vagy a freaktab.com -nak is vannak 3066 tab topikjai.

(#8877) trialboy válasza #79335424 (#8876) üzenetére


trialboy
tag

Hol találok hozzá gyári romot?

(#8878) #79335424 válasza trialboy (#8877) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mármint a "barátom által hozott" típusú tablethez? Honnan tudhatnám? Nem hallottam még erről a típusról. Kismillió tabot szereltek Rockchip RK3066 SOC -cal.

(#8879) air válasza trialboy (#8877) üzenetére


air
nagyúr

Esetleg a gyártó weblapján nézted már?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8880) trialboy válasza #79335424 (#8878) üzenetére


trialboy
tag

Annyit tudok még, hogy a hátuljára rá van nyomtatva egy logo, IEC (international education center) és az android felírat előtt egy ilyen logós képet bedob. Ez márka lehet? (bár én kétlem)

(#8881) tomy86 válasza trialboy (#8880) üzenetére


tomy86
addikt

Biztos nem. IEC

(#8882) Rolee87


Rolee87
tag

Sziasztok!
Ide is felteszem a kérdésem.
Adott egy i9500 mtk6572_S00 s4 klón,ami romcsere után fehér kijelzőt produkál,illetve szines halvány csíkozódást.Maga a telefon működik,az érintő is,szóval az lcd driverrel van a gond.Hiába próbáltam több romot,ugyanez a hiba.VISZONT:
Az SPMultiportFlashDownload nevű okos programmal,ha megnyitjuk a scatter fájlt,akkor az uboot.bin fájlban tárolt többféle kijelző és kameradriverek közt lehet választani.Namármost ez engem megmentene,csak az a baj hogy akármelyik verzióval próbálkozok,akármelyik scatter fájl-al,mindig azt az üzit dobja hogy "incorrect scatter file naming!,vagy format.
Hiába nevezem át,ne legyen az elérési út kínai betüs vagy ilyesmi,mindig ugyanaz a hiba.

Valaki esetleg találkozott már ezzel,vagy tud e megoldást az uboot.bin szerkesztéséhez?

(#8883) trialboy válasza tomy86 (#8881) üzenetére


trialboy
tag

Igen ezt én is megtaláltam, ezért is írtam.
Kép1
Kép2

Hátha valaki felismeri.

(#8884) air válasza trialboy (#8883) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem ez az "egyszerhasználatos, eldobható" kategóriába tartozik. Kb. 0 az esély, hogy bármit találsz hozzá.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8885) #79335424


#79335424
törölt tag

Először megpróbálom itt, hátha... SGS2 AOSP 4.1.2. A gyári screenshotot szeretném, de nem a home+power -re, mert azt soha nem sikerül úgy megnyomni, hogy screenshot legyen belőle. Tudom, hogy van rá alkalmazás, de a gyári nem a médiahangerőt használja, tartozik hozzá egy képi effekt és forgatáshelyesen készíti el a képet. Ezért arra gondoltam, hogy automatizálóval meghívom a gyári activity -t. Átnyálaztam a Secure Settings -ben az activity listát, de nem találom. Nem tudja valaki a pontos nevét, vagy hogy mivel tudnám "elcsípni"?

[ Szerkesztve ]

(#8886) Logeeen


Logeeen
senior tag

Sziasztok!

Adott egy CM 10.2 zárt Bl készített változata.
Viszont van pár játék, ami nem fut rendesen.

Szerintem a google szerverével lévő kapcsolatnál hal be a dolog

Logcat

Valaki tudna segíteni benne?

#Xiaomi 13T#

(#8887) xperiasigi


xperiasigi
őstag

sziasztok.valamiert a telefon nem eszlel tererot es semilyen halozatott.probaltam ujrainditani sim kartya ki be mindent amit csak tudok.esetleg vmi otlet?

Iphone 6s

(#8889) LámaZ


LámaZ
addikt

Sziasztok!

A problémám a következő:
Van az aláírásomban jelzett kínai okostelefon.
1. A töltés mikro-USB-ről működik, mint a legtöbb okostelóé.
2. Ha a mikro-USB aljzatba bedugok egy OTG-kábelt vagy mikro-USB-s csatlakozóval felszerelt USB-pendrive-ot, a teló lefagy, és csak az aksi kivétele, majd újbóli behelyezése után tudom újraindítani.
3. Android 4.0.9 van rajta: Beállítások -> Fejlesztői opciók: USB-hibakeresés be van kapcsolva, de ha kiveszem onnan a pipa jelet, akkor is lefagy az OTG-kábel/pendrive csatlakoztatásakor (a töltő csatlakoztatásakor nem).
4. Ha a telefont USB-kábellel a PC-re csatlakoztatom, akkor nincs baj.

Mitévő legyek?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#8890) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Létezik, hogy nem lehet a telefonszámokat a sim kártyára átmásolni? :F

Vagy nagyon hülye vagyok, vagy tényleg nincs ilyen opció, de nem csak itt, hanem sehol sem látom.
Ez régen nem volt probléma, most viszont nem találom hol lehetne, pedig nagyon fontos lenne :(((

(#8891) air válasza LámaZ (#8889) üzenetére


air
nagyúr

- 4.0.9-es Android nincs.
- Működött-e valaha is az OTG?
- Támogatja-e a készülék egyáltalán az OTG-t?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8892) krob81


krob81
tag

Sziasztok!

Nekem egy Blu quattro 4.5 mobilom van.
Lehet láma lesz a kérdésem mi a különbség az internál és az usb storage között?
Plusz külön az SD
Hogy tudnám megoldani, hogy több helyem legyen?
Köszi

(#8893) LámaZ válasza air (#8891) üzenetére


LámaZ
addikt

Helló!

Ez egy egyedi Android-verzió, ez a száma.

Amúgy, elkezdtem belemerülni a témába, és nem vagyok egyedül a problémával.
Lásd ezt és ezt a cikket.

Most vásároltam egy olyan pendrive-t, amelynek egyik vége normál USB, míg a másik mikro-USB, és ekkor ütköztem ebbe a problémába. Gondoltam, jaj de egyszerű lesz a fájlok átvitele a PC és az okostelefon között. Hát, nem!
Amúgy a kis kütyü szuperül működik a tablettel.

Az okostelefonnal meg soha nem próbáltam sem az OTG-t, sem sima USB-s tárhelyet, ezért nem tudtam a hiányosságról. Valszeg soha nem volt OTG-támogatása.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#8894) Sofian


Sofian
őstag

Nahkérem.. végre.. :C

(#8895) LámaZ válasza Sofian (#8894) üzenetére


LámaZ
addikt

Ideje volt....

Legyen minden jó!

(#8896) air válasza LámaZ (#8893) üzenetére


air
nagyúr

Nagyon egyedi verzió. Annyira, hogy ilyen nem is létezik.
Én inkább úgy mondanám, hogy valamilyen kókányolt ROM, ki tudja milyen kernellel.
Esetleg a készítőjét kellene megkérdezni, hogy implementált-e USB-OTG támogatást.
Viszont ha soha nem volt ilyen támogatás, akkor miért várod el, hogy működjön? :F
Ha a pendrive tablettel működik, akkor a tabletben van OTG támogatás, de ez a telefonra vonatkozóan nem jelent semmit.
A két linkelt cikk pedig nem értem milyen értelemben kapcsolódik a problémádhoz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8897) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

nem tudom hol tehetném fel ezt a kérdésem ezért próbálkozom itt.
na mármost van egy zte blade-em. amikor bedugom a Nokia WH-520 headsetet torz a media hangja, de ha lenyomom a mikrofon gombját jó lesz. mp3 lejátszóval alapból tökéletes. ez mitől lehet és mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#8898) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Ismerősnek olyan problémája lenne (Samsung Galaxy Trend Plus) h a google fiókjával szinkronizálta a teló a névjegyeket és e-mail címeket is beledobált, illetve sok számból 2-3 db-ot is betett egymás után, van vmi lehetőség arra h ne szinkronizálja le újból és újból a teló ezeket? Nekem LB-m van, ott be tudom állítani h hol található névjegyeket jelenítsen meg, illetve ha ott leállítom a szinkronizálást a beállításokban akkor nem szinkronizálja megint be a névjegyek közé az összes dolgot, míg neki igen, valakinek van vmi 5lete?
Előre is köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#8899) air válasza marec1122 (#8897) üzenetére


air
nagyúr

Xperia U + Nokia WH-205 headset nálam is ezt csinálja.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.