Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy 4.2.2. szoftverrel rendelkező noname tableten szeretném megtudni a MAC addess-t.
A menüben nem elérhető, és valami progi is azt írja ki, hogy a MAC cím: NULL :F
Ismerősömé a készülék, és ő szeretné wifi-re csatlakoztatni az eszközt, amit csak MAC address ismeretében lehet valami spéci hálózaton. :U

Szeretnék neki segíteni, de nincs nálam az eszköz és a wifi hálózat beállításaiba sem szeretnék beleszólni, így ha lehet több megoldást szeretnék mondani neki, ami közül legalább egy műxik is.

Tudtok ebben segíteni? Hogy lehet egy ilyan tablet MAC címét kideríteni?

Ezer köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7152) Keeperv85 válasza Bici (#7151) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Így nézd/nézze meg! > [link]

(#7153) Siriusb válasza Bici (#7151) üzenetére


Siriusb
veterán

Alternatív megoldás lehet egy saját / ismerős router(é)re felcsatlakozni, s a router admin oldalán megnézni a csatlakozott kliensek közt.

(#7154) Bici válasza Keeperv85 (#7152) üzenetére


Bici
félisten

Igen, így azt mondja állítólag, hogy nem található a MAC address... :F

Siriusb: Sajna, ez nem megoldás, mert eléggé vidéken lakik... :B Persze, ha nincs más megoldás, akkor ez lesz, csak addig hetek telhetnek el.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7155) Keeperv85 válasza Bici (#7154) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Akkor azon 100%-os biztonsággal kijelenthető, hogy nem megy a WiFi...

(#7156) Bici válasza Keeperv85 (#7155) üzenetére


Bici
félisten

De megy, mert egy nyilvános wifivel le tudott tölteni MAC address megnéző progit, ami NULL-t adott vissza.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7157) Keeperv85 válasza Bici (#7156) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Kizárt, hogy MAC nélkül megy a WiFi, tiltja az összes protokoll. Tehát a gépnek van MAC címe, max. saját maga nem tudja visszaolvasni....

(#7158) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!

Nem tudom, jó helyen vagyok-e. Akadt egy Android tablet, amit deep brickre vágva vettem (Ainol Novo 7 Tornados). Az eladó adott hozzá linket, ahol az unbrickelés leírása volt... de mint kdierült, az ehhez nem jó :D

Kérdés, valaki tud-e segíteni az ubrickelődésben? A cuccot felismeri a gép, a flashchip lábait rövidre zárva. megvan mint WorldCup device.
A kérdés az, hogy Livesuite-al vagy USB Image burning tool-al kéne flashelni? A USB Burning Tool megáll ott, hogy load spl, illetve a tablet Unknown Device lesz, ha éppen olyanja van a proginak. A Livesuite meg 0%-on marad, közli hog Failed to jump to upgrade node.

Slatedroidon már kérdeztem párat, de nem sok értelmes választ kaptam (ha kaptam egyáltalán).

Ha esetleg valaki tud segíteni, nagyon megköszönném.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7159) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!
Erre esetleg tud valaki valami megoldást? :F

Sic Parvis Magna

(#7160) ronaldo


ronaldo
őstag

Van olyan program, amivel tételesen ki lehet listázni, hogy melyik app tud hozzáférni a mobilnethez és a wifihez? Illetve hogy ezt állítani is lehessen, hogy bizonyos programok egy byte erejéig se férjenek a nethez mobilnet használatakor. Csak ha én manuálisan elindítom.

Illetve hasonló lista arra, hogy melyik app milyen gyakorisággal szinkronizál netről adatokat? Némelyik programnál be lehet állítani, de a legtöbbnél (főleg ami a legjobban zabálja az erőforrásokat, lásd facebook) ott nem.

(#7161) MurdR válasza ronaldo (#7160) üzenetére


MurdR
veterán

Én erre a DroidWall nevű progit használom. Egyenként tudod tiltani az appok nethozzáférését.

Samu keress rá a fórumban az app2sd megoldásra.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#7162) Jacak válasza ronaldo (#7160) üzenetére


Jacak
senior tag

Jellemzően a tűzfalprogik listázzák ki,h. melyik app férhet hozzá wifin,v. mobil adatkapcsolaton át a nethez,ha rootolt a telód,akkor ilyen progival ezt tilthatod,de ha elindítod azt az appot,aminek csak előtérben szeretnéd engedélyezni a forgalmazást,akkor előtte újra engedélyezned kell neki a tűzfalprogiban,ami ilyenformán kissé körülményes... Az apponkénti 'netfogyasztást' meg több adatforgalmazás-monitorozó app is tudja,de úgy tudom,csak 2.2-es droidtól feljebb,és a teló vmilyen vonatkozó adatbázisából szedi az adatokat.

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#7163) Wolfskin


Wolfskin
őstag

heló,

kezdő androidosként lenne kérdésem. sok év symbian után most vettem egy ilyen telót (note3), feltettem rá a hackerskeyboard nevű progit, ami szuper billentyűzet (ugyanaz, mint a pc), csak a magyar verziója sajnos qwerty és nem qwertz. a beállításban ilyen opció nincs, csak a német nyelvű lesz qwertz.
találtam némi háttér infót, a kiosztást tulajdonképpen egy xml fájlban tárolja
(...\java\res\values-en\donottranslate-keymap.xml), abban kéne átszerkeszteni a két (négy) sort:

<string name="key_ad06_main">y</string>
<string name="key_ad06_shift">Y</string>

<string name="key_ab01_main">z</string>
<string name="key_ab01_shift">Z</string>

sajna a készüléken ilyen könyvtárnak/fájlnak nem találom nyomát, végig nézem, végig kerestem mindent, ahova a tcm belát. van esetleg ötlete valakinek?

köszi,
üdW

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7164) Keeperv85 válasza Wolfskin (#7163) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

A data/app alatt van a program. Oda root jogokkal látsz csak be. A ikonjából jól felismerhető lesz. Viszont utána vissza kell fejtened...

(#7165) Wolfskin válasza Keeperv85 (#7164) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia,
root jogot hogy tudok szerezni? az csak rootolással megy?
visszafejteni, azt hogy érted? pc-n sem lehet simán szerkeszteni? tényleg nem értek hozzá, androidban teljesen kezdő vagyok, csak szeretném valahogy megoldani, mert elég zavaró, hogy minden magyar nyelvű klaviatúra qwertz (asztali pc-k, notebook), csak ez qwerty.

ps: a tcm-ben van egy ilyen opció, hogy root jogok használata mindenhol, de nem engedi bepipálni :(

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7166) air válasza Wolfskin (#7165) üzenetére


air
nagyúr

Nem akarok belebeszélni, de kezdő hegymászók sem az Everestre másznak először. Ugye érted mire gondolok? ;)
Ráadásul ahogy látom a magyar nincs a támogatott layout-ok között. Így nem is értem a problémád.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#7167) Wolfskin válasza air (#7166) üzenetére


Wolfskin
őstag

értem igen, és nem is akarok én felmenni, csak a zászlómat szeretném feljuttatni. szóval ha valaki felviszi, az nekem bőven elegendő. ;) egyébként én is azt olvastam, hogy nincs közte, a legutolsó verzióban mégis ki lehet választani a magyar nyelvet, és az ékezetes betűknél is teljesen korrektül csak a magyar ékezeteseket kínálja fel (a->á, o->ó, ö, ő, ö->ő és így tovább.) szóval ha a "z" és "y" helyet cserélne, azzal így bőven ellennék.

egy másik kérdés. rátöltöttem a store-ból a comodo security programot, mert a pc-n is azt használom, de ahogy néztem az avast is szimpatikus volt. ezekről mi a szakértők véleménye?
olyat melyik tűzfal progi tud, hogy az appokat nem engedi ki a netre? letilt mindenféle frissítgetést, kommunikációt. elég ha a mail kliens és az opera kimegy, meg hetente egyszer frissül a rendszer.

köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7168) Keeperv85 válasza Wolfskin (#7165) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem lesz ennyire egyszerű, ugyanis én most átírtam, de az eredmény most engem is meglepett, mert nem veszi fel portartit mode alatt az új felosztást, csak fektetve. Megpróbálom forráskódból leforgatni, de mivel ez egy Mercurial project, amit még soha sem használtam, így már előre félek...

(#7169) Wolfskin válasza Keeperv85 (#7168) üzenetére


Wolfskin
őstag

szurkolok az alaptáborból!!! :)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7170) Wolfskin válasza Wolfskin (#7167) üzenetére


Wolfskin
őstag

közben kipróbáltam két tűzfalat, ami pont ezt tudja, droidwall és avast, sajnos mindkettőhöz rootolt telefon kell... :Y annyira tudtam, hogy telefonálásra telefont kellett volna venni!!! :W valami régi, nyomógombost.

szóval ismét adódik a kérdés: hogyan lehet root jogosultságot szerezni/rootolni? (ez azért fontos, mert az N8 nokián is lezabálták az internet keretet a kis appok és itt is szinte óránként frissíti magát valami. a leveleimet szeretném aktuálisan látni, nagyon ritkán netezni (oprra) de semmi több, más ne mászkáljon ki nekem!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7171) Keeperv85 válasza Wolfskin (#7170) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az előző project holnapra tolódik, mert közel a munkaidő eleje és az Eclipse nem 5 perc mire lejön.

Root: nos, ez csak attól függ milyen készülék, melyik rendszerverzió... stb-stb.

(#7172) Logeeen válasza Wolfskin (#7170) üzenetére


Logeeen
senior tag

Root-tal kapcsolatban hamarabb kapsz választ a telefonod topikjában.

#Xiaomi 13T#

(#7173) Wolfskin válasza Keeperv85 (#7171) üzenetére


Wolfskin
őstag

Galaxy Note3
SM-9005
Android: 4.3
Kernelverzió: 3.4.0.-2019540

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7174) Wolfskin válasza Keeperv85 (#7171) üzenetére


Wolfskin
őstag

"Az előző project holnapra tolódik, mert közel a munkaidő eleje és az Eclipse nem 5 perc mire lejön." -

nem sürgős, de nagy segítség lenne, ha meg tudnád oldani :R

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7175) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok.
A tabletemen(ICS van rajta) szeretnék egy kis helyet csinálni és azon filóztam hogy mit lehet büntetlenül törölni.

3 nagyobb mappán filóztam hogy mi lehet:
-.android_secure
-android/obb
-android/data

Ezekben a mappákban nincs valami fölöslegben?

Ha valamit letöltök akkor van egy apk file és van egy obb. ezt kell feltelepíteni. Feltelepítés után még kell az obb továbbiakban is vagy telepítésnél máshova felrakja ami kell és onnan már nem kell mondjuk az obb?

Vagy ez teljesen rossz elképzelés? kell utána is az obb?

vagy az .android_secure és az android/datában van e valami redundánsan?

remélem nem tánik sokkal hülyébbnek a kérdés mint amilyen :D

szal a kérdés hogy van e valami fölösleg ezekben a mappákban ami nem kell a feltelepített programokhoz vagy minden kell mindenhol hogy rendesen menjenek a feltelepített programok?

(#7176) ux1 válasza ityam (#7175) üzenetére


ux1
addikt

Na ehhez a 3 mappában ne nyúljál! Abban nincs felesleges. Pl. az obb a játék adatait, textúrák, hangok stb. tartalmazza.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#7177) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Lenne még egy kérdésem:

ha megnyomom a home gombot, mivel nagy a hüvelyk ujjam, ami óhatatlanul rálóg a képernyőre, mindig előugrik egy "SAJÁT FOLYÓIRAT" nevű alkalmazás, ami közli, hogy olyan tartalmakat fog szolgáltatni, amik szerintük nekem tetszhetnek... :S
Utánaolvastam, ez a képernyő "lerről-fel" (ahogy Besenyő Pista bácsi mondta) simításával jön el.

Kérdés: hogyan tudnék megszabadulni tőle? Vagy az egész saját folyóiratot törölni, vagy csak ezt a funkciót, hogy a képernyő ilyen érintése alul ne okozzon semmit.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7178) rento


rento
őstag

Sziasztok!

Gyors segítség kellene nekem. Tegnap este sikerült pofára ejtenem a telefonomat (LG Optimus G-t). Szépen be is pókhálósodott a kijelző, ráadásul az érintő része sem működik. Az adatokat szeretném róla lementeni valahogy. A kérdés, hogy hogyan? Csak töltés mód van kiválasztva ha rádugom az usb kábelt, így nem tudom usb storage módban elérni a gépemről. Wifi-n keresztül nem tudom csatlakoztatni, mert nincs bekapcsolva a "wifi-n keresztüli pc suit csatlakozás" a beállításoknál. Valakinek valami ötlete?

(#7179) ux1 válasza rento (#7178) üzenetére


ux1
addikt

Ha nem rootolt és nincs beállítva az USB debug, akkor szvsz sehogy.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#7180) olivera88


olivera88
veterán

Létrehoztam egy esemény a Google naptárban. Annak nem kellene átszinkronizálódnia a mobilba?? Nem látom az eseményt a mobilban. :(((

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7181) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Hogyan tudom a windows phone-on lévő, outlookkal lementettek telefonkönyvet átmásolni androidra?

Mire leírtam már meg is találtam.

[ Szerkesztve ]

(#7182) rento válasza ux1 (#7179) üzenetére


rento
őstag

rootolt és bevan kapcsolva az usb hibakeresés :K

(#7183) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok, anyámnak van egy Navon Platinum táblagépe. Telepítettem a skype-ot de nem működik jól. Ha kikapcsol a képernyő a táblagép elalszik és nem jön értesítés, hogy hívása van a skype-on. Ugyanez a helyzet a Viberrel is, csak akkor jelez, hogy üzenet jött ha már bekapcsolta a képernyőt. Már beállítottam never sleepre a beállításokban de úgy sem jó ha kikapcsoltam a képernyőt ugyanúgy nem mennek át az értesítések. Mit kéne beállítani, hogy jó legyen? Ha egyáltalán lehetséges.

S23

(#7184) jonnyjoker01 válasza olivera88 (#7180) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Be van kapcsolva a szinkronizáció?

Üdv. Johnny

(#7185) olivera88 válasza jonnyjoker01 (#7184) üzenetére


olivera88
veterán

Jó hogy kérdezted. :DD Köszi. Épp a naptár nem volt bekapcsolva, nem is tudtam h külön külön lehet állítani mit szinkronizáljon.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7186) jonnyjoker01 válasza olivera88 (#7185) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:))

Üdv. Johnny

(#7187) Wolfskin válasza Wolfskin (#7177) üzenetére


Wolfskin
őstag

Azt nem tudja valaki, hogy a "SAJÁT FOLYÓIRAT"-tól hogy tudok megszabadulni? a képernyő aljának megérintésével/felsimításával SEMMI ne történjen?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7188) NTonee válasza rento (#7182) üzenetére


NTonee
veterán

adb van?
ha igen, akkor például lehet így:
usb-vel gépre dugod telót
nyitsz egy cmd ablakot és beírod
adb pull "forrás elérési útvonal" "cél"
például ha a dcim könyvtáramat akarnám leszedni a saját telómról, akkor
adb pull /sdcard/dcim c:\kepek

vagy a totalcommanderhez van adb plugin

(#7189) rento válasza NTonee (#7188) üzenetére


rento
őstag

raktam fel adb-t a gépre. az a gond, ha a teló rendesen be van kapcsolva és úgy van rádugva a gépre, akkor mint mondtam, csak töltés módban van csatlakoztatva és úgy nem látja az adb a telefont. ha recovery-ben indítom el a telót és úgy dugom rá, akkor látja az adb viszont így nem tudok másolni ahogy írtad, mert nem jó az elérési út. ls paranccsal listáztam a mappákat, az működik. viszont nem root-ként vagyok benn, csak normál felhasználóként. az su parancsra nem igazán reagál. így viszont hiába listázza ki a mappákat, még belépni be is tudok a cd paranccsal az sdcard könyvtárba, azon belül már nem látok semmit.

(#7190) NTonee válasza rento (#7189) üzenetére


NTonee
veterán

csak töltés módban nem látja az adb a fájlokat? :F Az adb plugint is kipróbáltad? Igaz, hogy más a gyártó, de a htc-nél is külön van töltés és usb mód. Töltés módban is látja az adb a full fájlrendszert nálam.

(#7191) rento válasza rento (#7189) üzenetére


rento
őstag

közben kipróbáltam ezt a total commanderes adb plugint. itt is hasonló a helyzet, mint parancssorba. tehát látom a mappákat, viszont érdekes módon csak a system mappába látok bele, az sdcard-ba nem. tehát valami jogosultság gondom van.

(#7192) rento válasza NTonee (#7190) üzenetére


rento
őstag

ezt látom:

(#7193) hcl válasza rento (#7192) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

SD kártyát meg le tudod olvasni még néhány módon :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#7194) rento válasza hcl (#7193) üzenetére


rento
őstag

és hogy? belső memória.... nem külső sd kártya.

(#7195) NTonee válasza hcl (#7193) üzenetére


NTonee
veterán

csak sdcard könyvtár, de internal storage amúgy. Az optimus g-be nem megy kártya.
rento: Ha itt nem látsz az sdcard könyvtáron belül semmit, akkor jelen pillanatban nincs más ötletem. Simán látnia kellene szerintem, a nexus4-en látja.

[ Szerkesztve ]

(#7196) hcl válasza NTonee (#7195) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ért, sry. (Ilyen találó elnevezést neki... :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#7197) rento válasza NTonee (#7195) üzenetére


rento
őstag

megpróbálom még másik gépen is, szerintem is látnia kellene. megnéztem most az windows eszközkezelőt, és nem látom a telót az eszközök között így, hogy csak töltési módban van rádugva, pedig valamit érzékel a gép, mert mikor rádugom a telót, hangjelzéssel jelzi. ha recovery módban dugom rá, akkor megjelenik adb interface az eszközkezelőben.

(#7198) rento válasza rento (#7197) üzenetére


rento
őstag

mivel tölti mód van kiválasztva, így amikor rádugom egy másik gépre, akkor usb charge only-ként telepíti az eszközkezelő. szerintem azért nem kommunikál rendesen a telóval.

(#7199) NTonee válasza rento (#7198) üzenetére


NTonee
veterán

slimport + tv + bt bill+egér + dropbox? :DDD

szerk: találtam valamit... egy ilyen esetben (törött optimus g) a Moborobo segített valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#7200) rento válasza NTonee (#7199) üzenetére


rento
őstag

hát először megpróbálom a Moborobot:)
az a baj, hogy nincs kábelem tv-hez :N

mod: kipróbáltam ezt a progit. töltési módban nem látja a telót. ha recovery-be indítom akkor látja, de nem tud hozzá csatlakozni. :O

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.