Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) Superhun válasza Drone86 (#35350) üzenetére


Superhun
addikt

Neten utánaolvastam és úgy néz ki, hogy egy kínai verziót fogtál ki, mert annak a verziónak az automatikus frissítése leállt a 7.x verziónál. Ezért nem szerencsés gsm boltban vásárolni telefont, mert nem lehet tudni, hogy milyen forrásból szerzik be...

(#35352) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Euronicsból hoztunk ma egy a P20 Lite telót..Kipróbálni nem tudtuk mert le volt teljesen merülve.
Otthon bekapcsolás után jelszót kér.. WTF ? :Y
Van valami gyári jelszó, vagy ez már egy visszaküldött használt telefon amire az előző tulaj csinált egy jelszót ? :F

Lumia 950XL

(#35353) air válasza ZsoltG60 (#35352) üzenetére


air
nagyúr

Használt, próba készülék. Vidd vissza!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35354) ZsoltG60 válasza air (#35353) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Már közben csináltunk egy HR-t így újra alapról indul a rendszer...és használható
Valahogy ki lehet deríteni mennyi üzemidő van a készülékben ? Raktárból dobozában hozta ki az eladó. A készüléken használat nyoma nem látszik..bár akkor sem korrekt dolog így átbaszni a vevőt..
Ez volt az utolsó készülék a boltban így nem igazán lenne mire cserélni.

Lumia 950XL

(#35355) air válasza ZsoltG60 (#35354) üzenetére


air
nagyúr

Akkor szerencséd van, hogy FRP nem jött be.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35356) Lacielvtárs válasza ZsoltG60 (#35354) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Olyan sok üzem idő nem lehet benne, mert alig hogy megjelent egy két hónapja az a telefon...
Szerintem pár napon belül vissza vitt készülék lehet csak eladó 'elfelejtett' egy resetet nyomni a telefonnak...
Attól lehet még rendben lesz :K
Persze bosszantó, de a mai világban elég sokan csináljak azt hogy megveszeik, egy két napig próbálják es visszaviszik minden ok nélkül...
Aki neten vásárol ott még nagyobb az esélye hogy valaki/valakik által 'felprobalt' termékhez jut az ember...
Én ezért sem vagyok híve az ilyen jellegű 'probalgatasnak'

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#35357) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
A telefonom a névjegyek egy kicsit megsokszorozódtak. 5-6-szor is szerepel egy de általában csak az egyik tartalmazza a telefonszámot. Valahogy lehet ezeket mergelni? Nem igazán segít gugli.
Huawei P8, Android 6.
Előre is köszi!
dkaro

(#35358) tvamos válasza dkaro (#35357) üzenetére


tvamos
nagyúr

Így pl. meg lehet oldani: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35359) hawkins2


hawkins2
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung GT-I8552-es készülék, melynek betört a kijelzője. A kijelző jobb oldala úgy-ahogy látszik, így az usb hibakeresési funkciót sikerült bekapcsolni rajta.
Van rá lehetőség, hogy adb-n keresztül leszedjem a névjegyeket, amit használni tudok? Természetesen a névjegyek nem voltak szikronizálva a gmail-es fiókkal, csak a telefon memóriájába voltak elmentve.

Köszi előre is!

(#35360) ZsoltG60 válasza hawkins2 (#35359) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Esetleg a samsung gyári programjával pc-re le tudod menteni.. :U

Kies

Lumia 950XL

(#35361) trialboj


trialboj
őstag

SOS segítség kellene

Nekifogtam másik keretbe rakni a xiaomi mi4c telefonomat, és kicsit elakadtam, mert a videó amit követtem kicsit eltér a telefonomtól.

[link]

Ez alapján csinálom, de a gond az hogy nekem a felső részen van 1 kis rezgő motor is, ami 2 műanyag pöcökkel van odafogatva.

[kép]
[kép]

Na most az a gond, hogy nem tudom ezt hogy lehet eltávolítani, óvatosan feszegettem alulról, de a képen is látszik hogy csak a szélét karmolta meg, nem pattant ki.

Van mindenféle műanyag spatulám, egy olcsóbb készletet vásároltam a feladathoz, mivel kellene nekiesnem?

Illetve ez a rezgőmotor hol van csatlakoztatva az alaplaphoz?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#35362) laleeee


laleeee
őstag

Tudja valaki hol tudok vásárolni google play-hez kódot ? App vásárláshoz kéne,mert nincs megfelelő bankkártyám

(#35363) Somatom válasza laleeee (#35362) üzenetére


Somatom
veterán

A hegyeshalmi határ túloldalán, a Shell kúton.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35364) laleeee válasza Somatom (#35363) üzenetére


laleeee
őstag

És azzal tudnék itthon fizetni ?

(#35365) Somatom válasza laleeee (#35364) üzenetére


Somatom
veterán

Passz. Nem próbáltam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35366) laleeee válasza Somatom (#35365) üzenetére


laleeee
őstag

Miért dobja fel vajon a magyar play fizetési módként, ha itthon nem lehet feltölteni ?

[ Szerkesztve ]

(#35367) Fall-N válasza laleeee (#35364) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos nem. Azt fogja írni hogy nem támogatja az ország. Ha átállítod a régiót osztrák/német címmel akkor el fogja fogadni.

@laleeee: Azért mert a Playben benne van a funkció és lefordították. Később elérhetővé tehetik több régióban ezért benne hagyták.

Egyébként az a vicc, hogy ahogyan írta Somatom is külföldön simán lehet venni feltölthető egyenleget Playhez. Sőt van automata is ahol lehet kapni. Itthon is el tudnám képzelni, mert kényelmes lenne.

Azt meg meg sem említem, hogy USA-ban lehet is nyerni vagy kapni promócióban.

[ Szerkesztve ]

(#35368) hawkins2 válasza ZsoltG60 (#35360) üzenetére


hawkins2
csendes tag

KIES-t próbáltam, a samsung driver fenn van, kiírja, hogy csatlakozás és pörög-pörög a nyilacska. Nem csatlakozik.

(#35369) laleeee válasza Fall-N (#35367) üzenetére


laleeee
őstag

Hol tudom átállítani a régiót ?

(#35370) Somatom válasza laleeee (#35369) üzenetére


Somatom
veterán

#125227 -től olvasgass az alkalmazások topikban! Ott írták le nekem a külföldi cím létrehozás módját.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35371) laleeee válasza Somatom (#35370) üzenetére


laleeee
őstag

Paypal számlámon van pénz, szerinted fogom tudni használni ?

(#35372) Somatom válasza laleeee (#35371) üzenetére


Somatom
veterán

Miiivaaan??? Miért tőlem kérdezel ilyeneket? Sosem csináltam ilyet. Rábökök a Playen egy alkalmazásra, kifizetem a kártyámmal és ennyi.
Figyu! Azt meg tudom tenni érted, hogy itt kint veszek a kúton ilyen Google-izét. A többit találd ki, hogy hogy legyen, és írd meg priviben!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35373) laleeee válasza Somatom (#35372) üzenetére


laleeee
őstag

Azért kérdezem csak ,mert Ausztriában és Németországban
lehet paypal-al is fizetni a google play-en :)
Ha sikerülne átállítanom mondjuk németre a play-t , esetleg használhatnám a paypal-omat is

[ Szerkesztve ]

(#35374) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Android 7.1.2, RR rom,
lehetseges tartalom atkuldese kozben (Miracast) a telefon kijelzojet kikapcsolni?
Sokat nezek filmeket egy 22" monitoron amire egy Miracast adapteren keresztul van atvive a kep es a hang, ilyenkor szuksegtelen lenne a sajat kijelzon is megjeleniteni.

[ Szerkesztve ]

(#35375) jtnano


jtnano
csendes újonc

Sziasztok egy törőt telót vettem megcsináltam de
A tulaj resetelve adta ide. A gond az, hogy nem tudok belépni a saját google-es accountommal, mert azt kéri amivel előtte be volt jelentkezve.
Toltam rajta én is egy hard resetet, de semmi se változott.
YouTube kerestem találta is de nekem nem sikerült
Valakinek erre ötlet?
köszi

(#35376) trialboj


trialboj
őstag

Sikerült életet lehelnem egy fél éve nem használt Xiaomi MI4C-be, húgom telefonja volt, kijelző tört, most javítottam és működött egyből.

Toltam egy factory resetet a boot menüből, de most elkezdett szívatni a mi account kódjával, amit már húgom sem tud, és nem is értem miért kérdezi mikor teljesen törölni akartam. A saját fiókomat szeretném rajta használni.

Van ötlet hogy oldjam meg?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#35377) trialboj válasza trialboj (#35376) üzenetére


trialboj
őstag

Vért pisilve sikerült megtalálni a jelszót.

Hogy lehet ezt a miui accot véglegesen törölni? a hozzá rendelt tel szám, már másik miui accal működik, erre a tellefonra meg az én accom jön majd.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#35378) tordaitibi válasza trialboj (#35377) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Barmelyik Xiaomi vagy miui topikba talan sokkal jobban tudnak ezugyben segiteni. Miui kulon allatfajta. Legalabbis a MI account resze.

[ Szerkesztve ]

(#35379) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

Zárolt képernyőre vagyis kezdőképernyőre hogy tudok kirakni egy telefonszámot, hogy azt mutassa, hogyha valaki esetleg megtalálná akkor lássam hogy ki kell felhívni?

Köszi

(#35380) eclipse19 válasza seadrone (#35379) üzenetére


eclipse19
senior tag

A lezárási képernyő beállításainál lehet megadni.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#35381) zeon.hu válasza seadrone (#35379) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez nem szakmai kérdés.
De ha a telefonon nincs erre lehetőség, akkor megoldható pl külső lockscreen alkalmazással is (nálam ez a C-locker, de Pro verzió kell hozzá), amire bármilyen egyedi widget kirakható (pl Zooper).

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#35382) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Remélem most jó helyre írok :)
Adott 1 Samsung Galaxy J5 és a tulajdonosa úgy gondolja, hogy kémprogram lehet rajta. Hogyan lehet kideríteni, hogy valós a gyanúja?

És mit ajánlotok ilyen esetben? Én Hard resetre gondoltam.
A segítséget előre is köszönöm!

(#35383) Fall-N válasza laleeee (#35373) üzenetére


Fall-N
veterán

A fiók adatait kell módosítani. Lehet, hogy böngészőből kell, sőt biztos.

Viszont muszáj átállítani a címet, mert a mi régiókkal biztos, hogy nem működik! Próbáltam, hogy egy honlapon kellett osztogatni reklámot és cserébe adnak 2 $ Google Play Store utalványt. Amikor be akartam írni, kiírta, hogy nem támogatja az adott ország.

(#35384) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Vettem egy olcsó kínai Androidos telefont.
A System infó szerint 6.0-ás Android van rajta, ugyanakkor a kernel verziót 3.10.72-nek írja.

A 3.10-es kernelhez úgy tudom, Android 4.4-es tartozik. Akkor lehet, hogy átvágás rajta az Android verzió, és valójában 4.4-es van rajta?

Köszönet

(#35385) Somatom válasza batagy (#35384) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs ilyen összefüggés az Android verzió és a kernel verzió között. Ez csak azt mutatja, hogy kutyaütő a gyártó, amiért arra az ős régi kernelre húzta rá a 6 -os Androidot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35386) air válasza batagy (#35384) üzenetére


air
nagyúr

Igen, sajnos előfordulhat, hogy hamis verziót jelenít meg a készülék a tulajdonságai között.

De az is lehet, hogy a kernel verziója van hibásan feltüntetve.

Konkrétan milyen készülékről van szó.

Az előző hozzászóló remélem csak viccnek szánta amit írt, ugyanis van összefüggés a kernel és az Android verzió között.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35387) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Furcsa kérdésem lenne Hozzátok: Melyik az az okostelefon, amelyiket le lehet butítani? Magyarán könnyű kezelhetőségre lehet állítani. Nekem Sony Xperia Z2-m van, és azon van ilyen funkció, viszont kollégám telefonján nem találtunk ilyet. Vagy ez Android verziószámától függ?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35388) batagy válasza air (#35386) üzenetére


batagy
őstag

Soyes 7S (nagyon apró) készülékről van szó.

A másik problémám jelenleg, hogy minden Wifi ki és bekapcsoláskor változtatja a MAC címét, és így a routeren a MAC address szűrést nem tudom alkalmazni. Számomra ez blocking issue, így ha nem tudom kijavítani, megszabadulok tőle. Van erre esetleg megoldás?

(#35389) air válasza Satyricon (#35387) üzenetére


air
nagyúr

Gondolom a "nagymamás" kinéztre célzol.

Ezt launcher segítségével tudod megoldani.

Play-en arra keress, hogy big launcher, vagy senior homescreen!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35390) Shirko válasza batagy (#35384) üzenetére


Shirko
tag

Leggyakoribb kernelek a 3.10 és a 3.18 Marshmallowig. Custom romok esetén nagy a szórás. Nexus 5 Dirty Unikorn Oreo 8.1 ROM-mal 3.4 kernelt ír és működik.

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#35391) Somatom válasza air (#35386) üzenetére


Somatom
veterán

Egyáltalán nem viccnek szántam. Az én telóm (Moto Z Play) 6 -os Androiddal és 3.18 -as kernellel jött ki. Ugyanerre a kernelre kapta a 7 -es, majd a 8 -as Androidot is. A Samsung S -ek pedig már a 7 -es Androidot is 4.x kernelen futtatták (talán már a 6 -ost is). Akkor szted milyen összefüggés van a kernel verzió és az OS verzió között?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35392) Satyricon válasza air (#35389) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, valami olyasmire gondolok.

De akkor azt egyszer el kell indítani és onnantól kezdve úgy is fog működni?

Mert nekem(az illetőnek) olyan kellene, amit egyszer beállítunk, és onnantól kezdve úgy is fog működni.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35393) laleeee


laleeee
őstag

A google play-en kéne még lenni alul egy olyan sornak, hogy "országok és profilok" . Szerintetek nekem miért nincs olyan ?

[ Szerkesztve ]

(#35394) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok, elég furcsa problémám lenne. Adott egy telefon 4.4.4-es androiddal, és azt csinálja, hogy amikor laptopról töltöm (akár úgy is, hogy a gép ki van kapcsolva), a képernyő kikapcsolása után véletlenszerűen újraindul, de nem teljesen, csak lejátssza a boot animációt, és újraindítja a programokat, uptime-nál is megmarad a bekapcsolva töltött idő. Ha gépre dugva használom, semmi baja, nem indul újra, csak ha lezárom a képernyőt, és nem csinálok vele semmit. Hogyan lehetne kideríteni, hogy mi okozza ezt? ADB logcat-et próbáltam, de le van tiltva a ROM-ban. USB MTP kikapcsolása után se változott semmi. Teszteltem több USB kábellel, másik géppel is, ugyanez. Ha akkuról megy, tehát nincs töltve, akkor semmi baja, nem indul újra több nap után se. 20%-ról 100-ra feltöltés alatt ezt 4-6x legalább eljátssza.

[ Szerkesztve ]

(#35395) air válasza Somatom (#35391) üzenetére


air
nagyúr

"A Samsung S -ek pedig már a 7 -es Androidot is 4.x kernelen futtatták"

Tévedés.
Galaxy S7 Oreo:

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35396) #71166720


#71166720
törölt tag

Szép és vidám hétvégét mindenkinek!

Android 8.0.0 Oreóhoz szeretném kérni a segítségeteket. A héten, kedden beruháztam 1 szolgáltatós (Telekom) Huawei P20 Pro-ba. Nem bántam meg, bár kicsit nagy váltás (idáig leginkább Honor készülékeim voltak, 7es Androiddal a fedélzeten). A háttérben futó alkalmazások kigyomlálása idáig pofonegyszerű volt, legalábbis szerintem. Beállítások - Akkumulátor menüpont ugye... Oreóban ez teljesen megszűnt. Helyette vagy a rendszerre bízod (így viszont felugrálnak értesítések, melyek szerint ez és az az aksit használja) vagy Csoportos (manuális) beállítási lehetőséget találtam csak: 1: Automatikus indítás, 2: Másodlagos futtatás, 3: Háttérben futás. Itt kellene kipipálgatnom mindent, azokat bennhagyva, amiket szeretnék a a képernyő kikapcsolása után is ébren tartani? (TinyCore, Google Play Szolgáltatások, stb.) A legjobbat/legtöbbet szeretném kihozni az új telóból, nem vagyok kezdő a témában de 8.0.0-ban fogadott pár hasznos/haszontalan meglepetés... :(( Előre is köszi a válaszokat!

(#35397) Somatom válasza air (#35395) üzenetére


Somatom
veterán

Remek. Az S9, Note9 pedig 4.x -en futtatja az Oreot. Tehát, akkor milyen összefüggés van a kernel és az OS verziója között?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35398) Bozek válasza Somatom (#35397) üzenetére


Bozek
nagyúr

Semmilyen. A Sony XZ1 Compact-nál 8.0.0-n 4.4.78-as a kernel, az S8-nál 4.4.13-as. Az XZ2-n a P béta meg 4.9.84-est használ.

[ Szerkesztve ]

(#35399) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Lenovo K3 Note egyik napról a másikra, nem hajlandó csak 870mA körül felvenni töltés során a töltőből. Eddig gyors volt, 2A körül ment. Ez mi lehet? Több töltővel és kábellel + másik akksival is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#35400) laleeee


laleeee
őstag

Google play alkalmazást hogy tudom frissíteni ?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.