Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) Kékes525 válasza Keeperv85 (#34400) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek szerint a Samsung az S6-on Android 7.0 esetében, még meghagyta a Dalvikot, így a Titanium Backup jelzése nem valószínű, hogy hiba lenne.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34402) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! Van egy umidigi z1 pro kèszülèkem ès tegnap óta a google play megőrült. Vagyis elkezdek letölteni valamit, ès csak tölt, tölt de nem fejezi be. Gyorsitótár ès előzmènyek törlèse megvolt, illetve a play alaphelyzetbe állítása is, de nem segít. Akkor javul meg, ha újraindítom a telefont. Ekkor ugyan letölt 1-2 dolgot, aztán megint semmit. Android 7 van rajta ès 7.2.13 áruház. Valakinek ötlet? A válaszokat köszi

[ Szerkesztve ]

(#34403) Krill77 válasza amdboy (#34402) üzenetére


Krill77
őstag

G p áruhaz vagy service? Mert nekem 4.2.2 n egy alcatelen kellett háttér forgalmat tiltani a play nek mivel állandóan töltötöltört valamit.

(#34404) amdboy válasza Krill77 (#34403) üzenetére


amdboy
senior tag

Ezt nem èrtem :) "G p áruhaz vagy service"

(#34405) Krill77 válasza amdboy (#34404) üzenetére


Krill77
őstag

A Google play áruház vagy a Google play service tolt adatot?

(#34406) amdboy válasza Krill77 (#34405) üzenetére


amdboy
senior tag

Mikor le akarok valamit tölteni akkor csak tölt, de szerintem ez google áruház. A másik azt sem tudom mi :D De ha leirod hogyam tudom a kettőt megkülömböztetni, az jó lenne Bocs, ha ez igy nem èrthető, nem vagyok egy nagy telefon guru :)

[ Szerkesztve ]

(#34407) Krill77 válasza amdboy (#34406) üzenetére


Krill77
őstag

Én lehet frissíteném a Google play service - t. Ird be a böngészőbe majd klik ra es inditja a playt. Vagy ha nem tölti akkor manuálisan az apk mirrorrol. Droidinfo app megmondja melyik verzió kell.

(#34408) amdboy válasza Krill77 (#34407) üzenetére


amdboy
senior tag

Beirtam, hogy google services leszedte az apk-t. Feltelepitette, ès most telepiti amit akarok. Viszont ami èrdekes, hogy ugyan ezt leszedrem már előzöleg az áruházból akkor nem volt jó.. A másik meg, hogy azt irja, hogy a google play alkalmazás csak akkor fog müködni, ha frissitem a google play szolgáltatásokat. Ha rábökök akkor meg azt írja, hogy deaktiválás. Ez mi? Egyèbkènt a tippet köszi, remèlem most már nem lesz gubanc :)

(#34409) amdboy


amdboy
senior tag

Hmm.. Korai volt az öröm, most megint nem tölt. Èn ezt komolyan nem èrtem :(

(#34410) Krill77 válasza amdboy (#34409) üzenetére


Krill77
őstag

Nezd már meg, h a Google play services bol a legfrissebb van a telodon? Esetleg a Google play áruház cachest töröld. Illetve nem frissít valamit a háttérben? Akkor szokott várakozni a letöltéssel ha az elozo folyamatot nem fejezte be. Probald neg, h kikapcsolod az appok automatikus frissítéséta play aruhazban.

(#34411) amdboy válasza Krill77 (#34410) üzenetére


amdboy
senior tag

12.2.09 van fent jelenleg. Viszont ami èrdekes, hogy az alkalmazásokba ha belèpek ès ott keresem meg, akkor a letiltás illetve a kènyszeritett leállitás is ki van szürkülve. Ami mèg talán fontos lehet, hogy minden ami a playel kapcsolatos ès megnyitom, alúl írja, hogy telepitve a play áruházból. Viszont a google play szolgáltatásoknál az szerepel, hogy alkalmazás telepitve a csomagtelepítő oldaláról.

(#34412) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám van hogy playen nem tudok vásárólni. Telekomos univerzális egyenlegről szeretnék vásárólni, fel is van töltve az egyenleg. Playen belül azt irja hogy nem lehet és forduljak a szolgáltatóhóz. Ez meg is történt 2x is de semmi...Mostmár ott tartok hogy a fizetési módiknál csak a bankkártyás látható.
Eddig egy note3mam volt amin semmi ilyen probléma nem volt. Most egy mate10 lite van és nem jó..
Mi lehet a baj?
Ja és még azt is hozzátenném hogy dollárba írja az árakat. Eddig ez is forint volt...

[ Szerkesztve ]

(#34413) beg válasza Benyaking (#34412) üzenetére


beg
veterán

Továbbra is a szolgáltatódat nyaggasd. Ha nem látod most már a szolgáltatót mint fizetőeszközt, akkor elképzelhető, hogy véletlenül tiltották. Menj be egy T-s ügyfélszolgálatra és addig ne gyere ki míg nem működik.

Nem android (szakmai) hiba.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#34414) Benyaking válasza beg (#34413) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Köszi! és elnézést hogy ide raktam

(#34415) Fall-N válasza Benyaking (#34414) üzenetére


Fall-N
veterán

Ne aggódj nekem sem működik. Azért nem megyek csak a Telenorhoz, mert úgyis van bankkártyám.

(#34416) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Hogyan tudom azt beállítani,ha pl. email-ban jött linkre kattintok, melyik böngésző nyissa meg?

(#34417) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#34416) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Megtaláltam az Alkalmazáskezelőben a böngészőre kattintva.

(#34418) Stevan87


Stevan87
tag

Valaki tud abban segíteni, hogy mit állíthattam el... szövegbeíráskor ha ékezetes betűt akarok írni, tehát hosszan nyomom a a-e-o stb karakter,akkor ugye feljön egy kis ablak,hogy milyet írjon,de most nem tűnik el magától ez az ablak,mint az előtt. Hol a hiba? :F Nyelv&bevitelt már átnéztem.

(#34419) air válasza Stevan87 (#34418) üzenetére


air
nagyúr

A billentyűzet alkalmazásod környékén keresgélj! A kérdést pedig az alkalmazásos topikba folytasd, ha nem boldogulsz!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#34420) Krill77


Krill77
őstag

A telo minden második intitáskor nem érzékeli a sim kártyát. Ez mitől lehet?

(#34421) beg válasza Krill77 (#34420) üzenetére


beg
veterán

Mire jutottál eddig?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#34422) Krill77 válasza beg (#34421) üzenetére


Krill77
őstag

Tegnap este volt egyszer, h nem bootolt be a droid. Utána akku ki, majd restart es frissített valamit még a driod előtt. Tényleg nagyon unom már ezt az egészet. Ráadásul pont ugy merül mint a másik telo. Az email címmel való szinkronizálast kikapcsoltam, par Google appot tiltittam. De pl az aquamailben is kikapcsoltsm a szinkront. Tegnap amit tettem még, h a swiftkey t egy régire cseréltem mert mindenben jobb az ujnal. Lehet emiatt merül?

(#34423) lajoka88


lajoka88
csendes tag

Üdv mindenkinek!
A következő problémával fordulnék hozzátok:
Adott egy xiaomi redmi note 3 pro
Nagyon halk a beszéd hangszórója maximális hangerőn.
Rendeltem bele egyet kicseréltem de továbbra is fennáll a probléma.
Most úgy gondolom hogy szoftveres a probléma nem pedig hardver...
Mi lehet a gond? A válaszokat előre köszönöm!

lajoka88

(#34424) Viktor0610 válasza lajoka88 (#34423) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ennek itt a helye, valamelyik topikban. ;)

Samsung Galaxy A54

(#34425) Magicrat


Magicrat
tag

Sziasztok!

Kérdeztem alkalmazásos fórumban, de nem tudtak rá válaszolni, hát itt is bepróbálkozok, hátha:

Lécci segítsetek, ha csak ránézek a telóra fejfájást kapok annyira idegesít :W

A LED folyamatosan jelez, valamit.

Folyamatos wifi frissítésen van a teló, és egyszerre lejött vagy 15 progi frissítése (Ez kb egy hete volt, utána volt még firssítés, és nem tudom elővarázsolni, hogy pontosan melyik program frissült akkor). Azóta folyamatosan villog a led, mintha e-mailt, vibert vagy bármit jelezi szeretne. Ha lehúzom a fölső sávot semmi aktuális nem jelenik meg, ahogy eddig tette minden progi.

Van Light Manager telepítve, kivettem már az összes programot belőle, mindent kikapcsoltam, letöröltem, újraraktam. Nem segített.

A hozzáférésekben nem találok olyat, hogy mi fér hozzá a LEDhez.

Tudtok erre valami módszert a teljes újratelepítésen kívül?

Köszi
Magicrat
ui.: Teló: Jiayu S3, 5.1.1 android, RC5

(#34426) poli27


poli27
veterán

Hali

Van egy asus TF201 es tabom gyári 4.1.1 el, és szeretném rá feltenni ezt : [link] csak nem boldogulok vele, tud valaki segíteni benne?

thx

(#34427) kuksa90 válasza Magicrat (#34425) üzenetére


kuksa90
őstag

Újraindítás megvolt? Lehet, beragadt valami...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#34428) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Rootolt készüléken (5.1) hogy a legegyszerűbb beállítani , hogy egy app automatikusan ujrainduljon minden órában? Automate kill featureje nem működik.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#34429) Magicrat válasza kuksa90 (#34427) üzenetére


Magicrat
tag

Igen, többször is... :(((

(#34430) Krill77


Krill77
őstag

Az létezik, h egy app bekapcsolja a WiFit de nem jelzi a telo? 27% ot merít a wifi a beállításokban. De 1x sem kapcsoltam be.. :S

(#34431) darvinya válasza Krill77 (#34430) üzenetére


darvinya
titán

Helymeghatározás pontosabb kivitelezéséhez háttérben is bekapcsolhatja, ha ez meg van engedélyezve neki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34432) Krill77 válasza darvinya (#34431) üzenetére


Krill77
őstag

Azt meg soha nem kapcsoltam be egy telon sem. Én mindent a lehető legegyszerűbben szeretek. Se szinkron se helymegh. Se semmi. (mondjuk nem is az en telom)

(#34433) darvinya válasza Krill77 (#34432) üzenetére


darvinya
titán

Akkor miért nem veszel 500Ft-ért butafont.?

Amúgy alapból működnek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34434) Krill77 válasza darvinya (#34433) üzenetére


Krill77
őstag

Van olyan is. A szinkron es helymeghatározás mellett egyéb opciók is vannak az "okossá" mellett.
Csak annyit szeretnék, h ne merüljön ha felteszek ra 20 appot..

(#34435) zsoltzsolt válasza darvinya (#34433) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ezt már én is javasoltam 🙂

(#34436) darvinya válasza Krill77 (#34434) üzenetére


darvinya
titán

De minek raksz fel 20 app-ot, mikor neked butafon kell?
Virítson, hogy van 20 app.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34437) Krill77 válasza darvinya (#34436) üzenetére


Krill77
őstag

Miert ne lehetne egy okos telon 20 app? Vibertol a Quickpic ig? Ez a dolga.

(#34438) Somatom válasza Krill77 (#34437) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a Viber -től megvonod a netet, akkor tök fölöslegesen telepítetted. Kérlek, vonatkoztass el a Viber -től, mert ez szinte a teljes OS -re igaz. Soha, semmilyen Google rendszeralkalmazást sem korlátoztam olyan módon, hogy megvonom tőle a netet. Más módszert használok, ami sztem sokkal célravezetőbb. Korlátlan netem van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34439) Krill77 válasza Somatom (#34438) üzenetére


Krill77
őstag

Ezt nem értem. Van net a telon. Illetve csak kiemeltem par appot a 20 eléggé általánosbol. A lényeg, hogy sztem ha a rendszer így van felépítve, h nem pontosan meghatározhato okból merul, akkor az nem annyira jó. Sztem.

(#34440) Somatom válasza Krill77 (#34439) üzenetére


Somatom
veterán

Nem nagyon foglalkozom vele. Van töltőm, meg powerbankom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34441) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok.
Androidon sikerült benyelnem egy vírust. Malewarebytes meg is találta és törölte. (Eszköz adminisztrátornak szerencsére nem rakta be magát)
Két kérdésem is lenne:
-Mielőtt töröltem, megnéztem, és egy csomó engedély meg volt adva a vírusos programnak. Ez hogy lehetséges? Telepítés előtt kiírja a listát a telefon, hogy milyen engedélyeket fog kérni a program, ha ott ezek szerepeltek volna, akkor biztos nem telepítem. Ráadásul utána sem adtam meg neki semmi engedélyt, még csak nem is futtattam a programot. (olyankor szokott felugrani az ablak, hogy engedélyezem-e, hogy X-hez hozzáférjen) :F
-Ilyenkor a törlés elég volt, vagy ha egyszer már fel lett telepítve, akkor már csak a factory reset segíthet?

(#34442) Krill77 válasza Somatom (#34440) üzenetére


Krill77
őstag

Ezt te sem gondolod komolyan.. :)

(#34443) Somatom válasza Krill77 (#34442) üzenetére


Somatom
veterán

Mit vártál? Kamionos vagyok, 0-24 -ben töltőn lehet a telóm. :) "Privátban" is autóval, motorral közlekedem. Mindkettőben van szivargyújtó aljzat. Az akkuidő nálam lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34444) Krill77 válasza Somatom (#34443) üzenetére


Krill77
őstag

Ez egy szubjektív dolog. De ok. Viszont a szoftveres kalamajkára nem a töltő a megoldás.

(#34445) darvinya válasza Krill77 (#34439) üzenetére


darvinya
titán

De pontosan meghatározható mi merítse az akkumulátort.
Viszont távolról hogyan tudjuk mi van használatban, hogyan van beállítva, milyen állapotú készülék.
Médiumot keresel(Tvsóemeltdíjas), aki éteren keresztül megoldja gondodat.

Okoseszköz annyira okos, amennyire használója.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34446) Krill77 válasza darvinya (#34445) üzenetére


Krill77
őstag

Nem hiszem, h egy atlag usernek hatter folyamatok analizálásához nagyon kellene ertenie. Az okos telo nem errol szol. A hogyan van beállítva dologra. Sehogy. Minden szinkron on ra van állítva. Igazából most nem látható sem a wakelockban sem a droid/beállítás/akkuban semmi gond. De érzésem szerint mintha jobban merülne. Legalábbis toltorol levéve 95% ra esett 1 oran belul.

(#34447) Keeperv85 válasza Krill77 (#34446) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hogy elejét vegyük a hitvitáknak: borítékolható, hogy abban az eszközben vagy az akku rossz, vagy valamelyik app, vagy mindkettő...

(#34448) Krill77


Krill77
őstag

A wakelockban mit jelöl pontosan, h egy app neve piros?
Illetve a battery stat plus valami "kulcstarto" (com.android.keychai..) ra ir 60% ot a battery usage ben. Ezt tudja valaki hogy mi? (második a wifi 18% kal [be sem kapcsoltam ma a wifit lol ]) system idle 12% kal a harmadik.)
Kulcstarto? Wtf?

(#34449) tordaitibi válasza darvinya (#34436) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Miért kell basz...ogatni ezért? Ez nem válasz a kérdésére amúgy hogy minek neked okostelefon.
Pl. nekem 1 hónapja meghalt a noname tökgagyi készülékem, a család a tudtom nélkül vett nekem egy 4/64-es 60ezer forintos Xiaomi redmi-t. Azzal kezdtem hogy rootoltam, mert nem szeretem ha az eszköz makacsabb/okosabb nálam, felment rá egy normális twrp meg egy Ressurrection Remix rom amit gyárilag valami eszméletlen jól be lehet állítani, és snitt, ugyanazt a kb. 30 appot használom rajta amit eddig is, még a Gapps csomagon hezitálok, de eddig olyan nagyon nem hiányzik még. Meg lehet ezért szólni, tessék...
Kb. mint az egyszerű öreg sofőr, aki 30 éve Suzukit vezet, annak nem lehet Bentley, vagy Porche? Miért nem, ez ugyanolyan szitu, ami miatt a fórumtársat szapuljátok.
Ja és ennek e készüléknek átlagos használat mellett 2-3 nap az üzemideje, ha nem nyúzom, 4-5 nap felett. Vegyetek ilyet... :)

[ Szerkesztve ]

(#34450) darvinya válasza tordaitibi (#34449) üzenetére


darvinya
titán

Egyáltalán nem ba…gatom.
Egyszerű: Okoseszköz annyira okos, amennyire használója.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.