Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) Directors válasza darvinya (#34149) üzenetére


Directors
senior tag

Beállítások/ SIM kártyák és mobilhálózatok/ SIM kártya beállítások/Hozzáférési pontok nevei(APN)/
Itt kettő közül lehet választani. Van olyan hogy " VF internet (internet.vodafone.net)" és egy olyan hogy 'VMAX Internet (vitamax.internet.vodafone.net). E kettő közül pedig a VF Internet van kiválasztva. Ez így jó ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#34152) hati válasza mexel (#34150) üzenetére


hati
addikt

Javaslom az Android programozás fórumot.

(#34153) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

Olyan ingyenes programot keresek PC-re, amivel az mms üzenetben kapott képeket lementhetem.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#34154) mexel válasza hati (#34152) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, igaz :R

(#34155) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Valaki tudna segíteni, hogy mi az ott alul?? Dex2oat????

[ Szerkesztve ]

(#34156) Viktor0610 válasza Tamy (#34153) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem egészen értem a kérdést.
A PC-n hogy fogadsz MMS-t? :P
A telefonon pedig simán lemented a képet, amit aztán oda küldesz, teszel, ahova akarsz.

Samsung Galaxy A54

(#34157) Viktor0610 válasza zsoltzsolt (#34155) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Google keresés a Dex2oat kifejezésre, első találat:
"dex2oat is a utility used when installing or updating applications, so that was likely just a remnant of your "Android is upgrading" phase that you saw after the initial/first reboot after the system/software update."

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#34158) zsoltzsolt válasza Viktor0610 (#34157) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:R

(#34159) Tamy válasza Viktor0610 (#34156) üzenetére


Tamy
senior tag

Lementést írtam, nyilván nem a gépen akarom fogadni :)
A telefonon mappába mentést ismerem, és végül így meg is csináltam, csak mivel 70-80 db képről volt szó, így egyesével kézzel mindet lementegetni elég macerás volt.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#34160) bb71


bb71
őstag

Remélem ide jó lesz a kérdés:

Android 6 és 7.1.2 rendszer.
A Preferred network változó értékét tudja valaki hogyan lehet permanensen átírni?

A Settings\About Phone\Internal memory sokszor tapizva\Phone information1 - itt átállítható a Set preferred network type-nál, hogy milyen hálózaton működjön. De boot után visszaáll az eredeti értékre.

4.4-es androidon a settings.db-ben átállítva ez működött boot uán is.

De 6 és 7-en ugye már nem database-ben tárolják ezeket az értékeket, hanem kikerültek xml fájlokba, azokat viszont - egy helyen ahol találtam - hiába írom át így:

adb shell settings put global preferred_network_mode 1
adb shell settings put global preferred_network_mode1 1

adb shell stop ril-daemon
adb shell start ril-daemon

visszaáll az eredeti értékre. IGAZ, hogy a stop start ril-daemon-t nem adtam ki, mert nem vettem észre, hogy a része a leírásnak...

Mi a megoldás?

(#34161) Macsekp


Macsekp
tag

Sziasztok!
Lányomnak LG Spirit-je van és nem tudom bekapcsolni. Illetve bekapcsol, de mikor be szeretném írni a főképernyőn a jelszót, nem a billentyűzetet adja ki, hanem az android gombokat. Régebben is csinálta, de akkor pár újra indítással megoldódott. Mivel a gyerkőc telerakta minden játékkal, alkalmazással, stb kevés a tárhely. Kb. 100-szor indítottam újra, de nem jön fel a billentyűzet. Ezután gondoltam "hard reset" következik, de az sem megy. Megpróbáltam már minden gomb kombinációval, de nem történik semmi. Elindul és kész. Még azt tudtam csinálni, hogy előhoztam a fényképezőt a gyors gombbal, de rögtön kiírja a "kevés tárhely"-et és visszaugrik főképernyőre.
Valakinek ötlete?
Köszi!

(#34162) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Samsung Galaxy A5 2017-es készüléken az SMS-nél olyan gondom van, hogy a Bankom egyenlegközlője mindig SMS-t küld a jóváírásokról és terhelésekről. Ahány üzenetet küld az mind különböző számról jön. Általában 4-5 ilyen számról szokott jönni. Ezeket a számokat hozzárendeltem egy névjegyhez. Azt valahogy meglehet oldani, hogy ezek az SMS-ek egy név alatt jelenjenek meg? Tehát valahogy összefűzze?
Mert most mindegyik SMS külön jelenik meg.

Köszönöm előre is!

Impair

(#34163) Viktor0610 válasza Macsekp (#34161) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Így próbáltál már hard resetelni?
Csak mert nekem így eddig jellemzően mindig sikerült. :)

Samsung Galaxy A54

(#34164) #77646080 válasza Impair1980 (#34162) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia! Nálam is hasonló a helyzet. A Google fiókban viszont egy névhez rendelhető több (akár 5) telefonszám is, így mindegyik ugyanazon a néven jelenik meg. Ha a telefonon vagy a SIM-en tartod a számokat, akkor viszont ez nem lehetséges. Szóval ha nincs ellenedre, akkor inkább használd a Google fiókot.

(#34165) Somatom válasza bb71 (#34160) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, lehet, hogy fontos. Az előző chinafonomon a 2/3G között tudtam automatizáltan váltani, de 4G re/ről csak úgy, ha előtte megszakítottam a szolgáltatást.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34166) Impair1980 válasza #77646080 (#34164) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Szia!

Természetesen Google fiókot használok. Most a névjegy alatt 5 mobilszám van elmentve! Mégis ha értesítést kapok, akkor külön sms-be jönnek! Előtte windows phone volt, ott 1 alá vette az összeset! Most is ugyanazon a néven jelenik meg, csak nem 1 csevegő ablakba rakja, hanem több SMS-ként jelenik meg! Nagyon zavaró!
Nem tudom mi lehet!

[ Szerkesztve ]

(#34167) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!
Vettünk Kínából egy androidos vonalkód olvasós terminált, ami gyakorlatilag olyan mint egy normális telefon, csak van benne scanner. Írtunk rá egy applikációt amit szerettünk volna telepíteni, de jelszót két a telepítéshez. A menüben van is egy olyan menüpont, hogy install app password change, de ugye nem tudjuk mi a deafult jelszó. A dobozban semmi nem volt, semmi leírás, és persze nincs az eszköznek márkajelzése. Android 4.2.2 fut rajta, van valakinek ötlete, hogy mi lehet a jelszó, vagy hogyan kerülhetnénk meg ezt a problémát?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#34168) darvinya válasza Impair1980 (#34166) üzenetére


darvinya
titán

SMS kezelő app hiba, mert nem névjegy alapján listáz, hanem szám alapján.
Google fiókba mentet számokat azonos titulusúak (pl: Munkahelyi) legyenek.
Keres másik SMS kezelő app-ot, ami ezt tudja.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34169) mobilizmo válasza bb0t (#34167) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha webáruházban vásároltátok akkor az eladót megkereshetitek.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#34170) Impair1980 válasza darvinya (#34168) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Szia!

Köszönöm! Esetleg tudsz olyan SMS appot ami jó lehet?

(#34171) darvinya válasza Impair1980 (#34170) üzenetére


darvinya
titán

Nem igazán, s előbb titulust csinálnám azonosra, hátha azt figyelembe veszi.

Itt tedd fel app kérdést.[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34172) Impair1980 válasza darvinya (#34171) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Titulus azonos, mindegyiket mobil-ra tettem, de nem változott semmi!

Köszönöm!

(#34173) bb0t válasza mobilizmo (#34169) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

A kolléga aki intézte beteg, és én rapid megoldást szerettem volna. Ezek szerint nincs ismert default jelszó?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#34174) mobilizmo válasza bb0t (#34173) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem hinném, de próbálkozhattok néhány általánosan használttal, mint például: admin/admin.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#34175) Macsekp válasza Viktor0610 (#34163) üzenetére


Macsekp
tag

Sikerült! Rosszkor nyomtam meg a power gombot
Nagyon köszönöm a segítséget!

(#34176) bb0t válasza mobilizmo (#34174) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

123456 :C

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#34177) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy android guru, nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést egyáltalán.

Van egy alcatel 6030D telefonom, 1000 éves, még anno felraktam rá egy custom romot, de így csak angolul tud a telefon. Most szeretném visszavarázsolni rá a gyári cuccot, elvileg csináltam backupot, de kb. semmire sem emlékszem, hogy mit és hogy kell, ilyen folderjeim vannak a pc-n:

- ADB usb driver
- adt bundle win x86
- backup (carlive, MTK DT)
- stock 4.2.2 original 6030D
- framaroot

Szóval halvány elképzelésem azért van mi micsoda, de valaki le tudná írni pár sorban a visszaállítás menetét?

Köszi :R

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34178) UFO1


UFO1
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy másik telefont és próbaképp feltettem a viber-t be is állítottam ugye kérte a telefonszámot és küldte a kódot beírtam, a régi telefonra jött meg a kód mert abban volt a SIM kártya. Az a gondom, hogy az összes beszélgetésem elveszett a régi telefonról is. Sajnos nem tudtam, hogy nem lehet 2 telefonon egyszerre.
Valahogy vissza lehet ezt állítani? Elvileg meg kell lennie mert 159MB-ot ír ki összes adatként.
PC-n is fent van ott az összes beszélgetésem megvan, hogy tudom átmásolni vagy visszanyerni a beszélgetéseket?
Másik fórumon olvastam van rá megoldás csak én nem értek hozzá.

Nagyon fontos lenne akár fizetnék is érte kérem segítsen valaki. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#34179) Somatom válasza UFO1 (#34178) üzenetére


Somatom
veterán

A linkelt megoldásban egyértelműen írják, hogy root jogosultságot igényel. Utána már bármelyik normális fájlkezelővel láthatod a Viber app /data/data/.... elérési útján levő adatait. Pl. Root Explorer -rel az adatbázis fájlokba is belenézhetsz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34180) darvinya válasza Somatom (#34179) üzenetére


darvinya
titán

Nem érti meg, hogy Viber -t csak egy az egyben lehet root mellett átmenteni.
Mivel már rátelepítet, az elveszett.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34181) UFO1 válasza Somatom (#34179) üzenetére


UFO1
senior tag

És a root nem nem írja felül azt a fájlt amiben a beszélgetéseket megtalálom? Nem oda települ fel?
Mivel root-oljam, mert próbáltam régebben, de nem akart felmenni rá ez egy MyPhone Fun4-es egyszerű telefon. Mit javasolsz, hogy kezdjek hozzá. :R :R
Mert ha elveszhetnek inkább elviszem adatmentő céghez nagyon fontos beszélgetések voltak rajta nem veszhetnek el.

(#34180) darvinya
Nem telepítettem rá csak az új telefonra tettem fel a vibert és így tűntek el a régiről a beszélgetések, tehát nem írta felül semmi ezért is írja ki az alkalmazásoknál, hogy 159MB az új csak 80 körül van. Máshol azt írták azért nem látom a régi beszélgetéseket mert új kódot kaptam és a titkosítás miatt nem látja az app a régit.

A legfurcsább az hogy miért nem szinkronizál PC-ről telefonra mikor visszafelé igen. A legszebb az hogy a PC-s verzión nincs mentési lehetőség se pl. drive-ra mert már ezt is javasolták egy adatmentő cégnél csak olyan nincs a PC-sen.

[ Szerkesztve ]

(#34182) darvinya válasza UFO1 (#34181) üzenetére


darvinya
titán

Az teljesen mind1, hogy rátelepítettél vagy másik készülékre telepítetted a Viber -t.
Mert ahogy belépsz fiókodba új Viber -be az új kódolást generál.
Régi Viber app-ba belépkor is átáll az új kódolásra.

De ez itt totál OFF topik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34183) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Felteszem ide is mert a topikjaban nem tudjak, es 99,9%ban android hibanak tunik.
Xiaomi Redmi Note4, Android 7 Nougat Resurrection Remix N5.8.5

Kis segitseg kene,
eddig kb. 5 smb/cifs megoszto alkalmazast probaltam a telefonon.
A Sambadroid az smb server indulasnal megfagy, a AndSmb szinten, a masik 2 kilep minden uzenet nelkul, a Samba Filesharing neha inditasnal azonnal kilep, neha a mellekelt uzenetig meg eljut:

Mi akadalyozza meg a samba server mukodeset, tuti valam rom vagy Android nyavaja, a regi telefonomon es az asszony tabletjen mind az 5 app elsore tokeletesen teszi a dolgat, leteszteltem.

(#34184) darvinya válasza tordaitibi (#34183) üzenetére


darvinya
titán

Nincs engedélye WiFi/WiFi hotspot bekapcsolásához.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34185) tordaitibi válasza darvinya (#34184) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Be van kapcsolva,
de ha ez a baja, hol kell ezt engedelyezni neki?

(#34186) Somatom válasza tordaitibi (#34185) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem kéne függjön a hotspot -tól. Tök mindegy, hogy a hálózat mely eszközén fut az SMB szerver. Én a Servers Ultimate pro SMB -jét használom. Abban van log, amiből kideríthető, hogy min hasal el a szerver. Nálam jelenleg a root hiányán.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34187) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Lehet, hogy nagyon hülye amatőr a kérdés, de mitől függ, hogy az autóban a töltő hogy tudja tölteni a telefont? Kábel/szivargyújtós töltő? Mert a Honor 7-esem a kocsiban egy Nillkin 2,1A-es töltőbe van dugva egy Telekomtól vásárolt MaxMobile double sided USB kábellel (elvileg ez is gyorstöltős, 2,1A-es). Ennek ellenére a telefonomat néha - navigálás közben - épp hogy szinten tudja tartani, nem hogy tölteni....

(#34188) air válasza Gabesz87 (#34187) üzenetére


air
nagyúr

A telefontól és a kábeltől.
De ez itt teljesen off.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#34189) janos1988


janos1988
addikt

Hali.

Van olyan problémám, hogy a rendszer (Lenovo P70-A, 5.1-es driod) pár percenként megakad fél mp-re aztán rá megint megakad 1-1.5 mp-re. Ez mitől lehet? 1-2 hete kezdte el ezt csinálni. Minap full reset és újratelepítés volt, de csak csinálja...

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#34190) magortaltos


magortaltos
csendes tag

Van egy maszekban függetlenített androidos mobilom,
ha a gyári beállítások visszaállítása funkciót kiválasztom, akkor megint kártyafüggő lesz?

(#34191) air válasza magortaltos (#34190) üzenetére


air
nagyúr

Nem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#34192) magortaltos válasza air (#34191) üzenetére


magortaltos
csendes tag

Köszönöm! :C

(#34193) Keeperv85 válasza air (#34191) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

...és garanciális sem... :U

(#34194) magortaltos


magortaltos
csendes tag

Annak már mindegy. Ócska Y200 hüvely, csak működjön valamennyire, :N

(#34195) salapp


salapp
addikt

Hogyan lehet eltüntetni a kezdőképernyőről a google search bar-t? (6.0.1)
Köszönöm

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#34196) Viktor0610 válasza salapp (#34195) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Másik launcher.
Előtte megpróbálhatod a Google app letiltását is, ha nem használod.

Samsung Galaxy A54

(#34197) salapp válasza Viktor0610 (#34196) üzenetére


salapp
addikt

Semmilyet nem akarok. Csak foglalja a helyet. Videókon mutogatják, hogy beállítások/alkalmazások/google app és ott letiltják. Na nálam semmi ilyen nincs, amit le lehetne tiltani.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#34198) Viktor0610 válasza salapp (#34197) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pedig más megoldás nemigen van, ha nem tudod letiltani a Google appot.
Tennél be egy képet a Google app alkalmazásinfójáról? Ahol a letiltás, leállítás gombok láthatók?

Ja, még valami. Van olyan beállítási lehetőség, hogy rendszerappok mutatása. Ez alapból nem aktív.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#34199) Somatom válasza Viktor0610 (#34198) üzenetére


Somatom
veterán

A Google app letiltása nálam is szürke. Csak a kényszerleállítás aktív. Apex -ben tiltom a keresősávot.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34200) darvinya


darvinya
titán

Itt az Oreo, de valamiért ami eddig működött v7-en az most már nem.
Konkrétan osztott képernyős mód, mert legtöbb app-nál közli, hogy nem támogatott.
Bekapcsoltam kényszerítést, de akkor sem megy.
Vagy csak egyedi fw bug?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.