Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) Somatom válasza lapartman (#34800) üzenetére


Somatom
veterán

A tönkremenő akku tipikus viselkedése. Nem is az akkucsere a gáz egy ilyen telónál, hanem az, hogy mit kapsz. A Zopohoz rendeltem akkut. Kb. 70% -ig merült az új akku, aztán zuhant. Egyszer lemerült kikapcsolásig, utána soha többet nem éledt újra. Az átcimkézett gagyi tipikus esete.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34802) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Sziasztok! Kezdő Droidos vagyok. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy Bluetooth-on szerettem volna asztali gépről a telóra átküldeni egy .csv és egy .kat kiterjesztésű fájlt, de nem akarja az igazat. Ezek miért nem mennek át, illetve hogy tudnám átküldeni őket? Előre is köszi.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#34803) lapartman válasza Somatom (#34801) üzenetére


lapartman
tag

100% hogy nem az. Ahogy írtam, két akkum is van, az egyik az eredeti 2400mAh-s, a másikat most január végén vettem az oldalról egy tagtól aki többet is árusított 3000-ért, az egy 3100mAh-s, mindkettővel ugyan azt csinálja. Csak úgy random pont egyszerre mindkettő elromlott volna mikor pont az usb porttal is gond van? Nincs sok esély rá.

(#34804) Fall-N válasza Digitalpimp (#34802) üzenetére


Fall-N
veterán

Sok módszer van. WiFi-n, Bluetoothon, Emailen saját magadnak zip-be tömörítve stb.

(#34805) Fall-N válasza lapartman (#34803) üzenetére


Fall-N
veterán

Már miért ne lehetne? A gyári tönkrement a másik meg hamis. De egyszerűbb lenne elvinni szervízbe és nem totózni.

(#34806) Digitalpimp válasza Fall-N (#34804) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ok, ezt értem, de ezek a kiterjesztésű fájlok nem akarnak átmenni. Jpg, pdf stb. átmegy simán, ezek meg nem.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#34807) csige791


csige791
tag

Sziasztok

Ismerősnek keresek segítséget.

Telefon: HTC M8

Leejtette, minden működik kivéve az éritőképernyő. PIN nincs beállítva, de nem tudja feloldani mert ugye nem érzékeli az újját.

Csak annyit szeretne, hogy az összes telszámot kinyerje a telóból. Nem, nincs neki beállítva a google felhőbe mentés...

Szóval a kérdés van-e bármi szoftver amivel pc-re kötve lehet valahogy vezérelni a telót, vagy bárhogy kinyerni belőle az összes telszámot?

(#34808) Bozek válasza csige791 (#34807) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha tudja a telefon az OTG-t, akkor kössön rá egy egeret. Azzal tudja vezérelni.

(#34809) kuksa90 válasza Digitalpimp (#34806) üzenetére


kuksa90
őstag

Nevezd át, majd vissza...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#34810) Superhun válasza Digitalpimp (#34806) üzenetére


Superhun
addikt

Bluetooth-on csak meghatározott kiterjesztésű fájlokat tudsz átküldeni. Sztem is csináld azt, hogy átnevezed a fájlt, majd vissza, amennyiben ragaszkodsz a Bluetooth-hoz.

(#34811) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Gyors segítséget kérnék:

Gyerekek életemben először használtam a maximum energiatakarékos módot, de nem tudok visszalépni. Sehogy sem enged be. Jelszót kér, de a billentyűzetet nem adja ki. A legördülő menüben pedig hiába bököm az energiatakarékos módot, nem akarja kikapcsolni. Mi a francot tegyek? :W

Recoveryben már voltam, az nem használt. Most beléptem a downloadba. Majd a hangerő level újraindítottam. A helyzet változatlan. Nem tudom kikapcsolni a legördülöből, hiába bököm és a billentyűzetet nem adja ki a jelszó beírásához. "Hangerő le + power legalább 10 mp-ig!" ez is csak újraindította, de a helyzet változatlan.

Biztonsági (safe) mód sem használt.

Az eredendő baj, hogy a maximális anyagtakarékossági, mód mindent kilő ami nem gyári alkalmazás. Így kilőtte a SwiftKey billentyűzetet. A gyári meg fagyasztva volt. ezért nincs billentyűzetem. Hiányzik a home screenről a jobb felső sarokból a három pont, amivel az energiatakarékossági módot visszalehetne állítani.

Marad a Factory Reset?

Samsung Galaxy S6, Android 7-es rendszerrel és rootolt és a legújabb TWRP van.

Ha flashalnék a TWRP-ből egy Samsung billentyűzetet?

Help! :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34812) Somatom válasza Kékes525 (#34811) üzenetére


Somatom
veterán

Mit lép arra, ha OTG -n rádugsz egy billentyűzetet?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34813) Kékes525 válasza Somatom (#34812) üzenetére


Kékes525
félisten

Kipróbálva. Maximális energiatakarékossági módban nincs USB. Az energiatakarékossági mód kikapcsolásához jelszó kell. Jelszóhoz pedig billentyűzet. A kör bezárult.

A billentyűzet hiányát részben én szúrtam el azzal, hogy a SwiftKey mellett mindent letiltottam. Persze azért érzékelhette volna, hogy az az alapértelmezett. Másrészt azt nem értem, hogy miért nem látom a jobb felső sarokban a 3 pontos menüt, ami az energiatakarékossági mód kikapcsolásához kell. Elméletileg annak ott kellene lennie. Rootban ez nem működik?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34814) zeon.hu válasza Kékes525 (#34813) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Egy ötlet:
Hitelesítési adatok törlése?

#?*@&!

(#34815) Kékes525 válasza zeon.hu (#34814) üzenetére


Kékes525
félisten

A kezdőképernyőn nem tudok túljutni, mert jelszót kér. A beírásához pedig nincs billentyűzet. OTG-én sem tudok billentyűzetet feltenni, mert a maximális energiatakarékossági módban nincs USB.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34816) zeon.hu válasza Kékes525 (#34815) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

(#34817) tordaitibi válasza Kékes525 (#34815) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Vagyis kizartad magad a telefonbol.
Nem tudom hogy a max. energiatakarekossag csak hardveresen tiltja az otg-t, ha igen akkor egy kulso tapos usb hub, ebbe a billentyuzet, igy megkapja az 5 voltot es mukodnie kellene.

(#34818) Superhun válasza Kékes525 (#34815) üzenetére


Superhun
addikt

A TWRP-be be tudsz lépni? Ha igen, akkor abban ADB segítségével tudsz fájlokat szerkeszteni. Már csak az a kérdés, hogy melyik fájlban van eltárolva az a beállítás, hogy max energitakarékosságban van a teló, vagy sem.

(#34819) Kékes525 válasza zeon.hu (#34816) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#34817) tordaitibi

Most már meguntam és feltettem a legújabb 4 fájlost XEH-t. Most már amit lehet visszaállítottam, de nincs root. Ismét root jogot kell szerezni, hogy a TiBi-t használhassam. Dopboxban és a Googledirveon van 2 hetes mentésem.

Apropó a 4fájlos a TWRP-met is lecserélte?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34820) Superhun válasza Kékes525 (#34819) üzenetére


Superhun
addikt

Türelmetlen voltál. :N Ezeket már a telefon topikjában kérdezd meg sztem, ott hamarabb kapsz választ.

(#34821) Kékes525 válasza Superhun (#34820) üzenetére


Kékes525
félisten

Ott már mindent kiveséztünk.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34822) Digitalpimp válasza kuksa90 (#34809) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ok, köszönöm, átnevezve átment! Azt nem tudtam, hogy a bluetooth-on csak bizonyos fájltípusok mennek.Lehet ciki, de nekem az is újdonság. :B

Superhun: Köszönöm neked is!

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#34823) tordaitibi válasza Digitalpimp (#34822) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez az oprendszern mulik, nem a blutuszon, a radiohullamoknak tokmindegy a tartalom. :)
4.2-n meg minden atmegy, akar trojait is tudok fogadni.

(#34824) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Üdv,

Tapasztalatok szerint melyik az a email app, ami a legkevesebb erőforrást fogyasztja a háttérben, de tudja a push értesítést és MS Exchange levelezést ActiveSync-kel?
AquaMailt használom, de úgy tűnik lenne azon még mit optimalizálni a fejlesztőnek.

Köszi,

[ Szerkesztve ]

(#34825) Viktor0610 válasza hgabor19 (#34824) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyári mail appokat állítottam be korábban, de egy ideje már a Nine (fizetős) appot használom.
Sosem tapasztaltam akku-gondot, problémát.

Samsung Galaxy A54

(#34826) hgabor19 válasza Viktor0610 (#34825) üzenetére


hgabor19
aktív tag

A Nine neked nem késik?
Desktop levelezőből egy levél törlés, a Nine app-ban kb 5 perc múlva jeleníti meg csak a változást.
Hiába van push-ra állítva.

(#34827) Viktor0610 válasza hgabor19 (#34826) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az esetek 99%-ában időben érkezik a levél a Nine-ba is. :)

Samsung Galaxy A54

(#34828) hgabor19 válasza Viktor0610 (#34827) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Nem a bejövővel van a gond.
Hanem egy desktopból törölt levél a Nine-ban min. 5 perc, de néha több késéssel aktualizálódik.
Extrém esetben volt ez töb is.

Pedig mókolásmentes Andoid One az OS, levelező app nincs akkukímélő módban.

(#34829) Viktor0610 válasza hgabor19 (#34828) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kipróbáltam a törlést is.
Max. egy perc után látszott a készüléken is a változás.

Samsung Galaxy A54

(#34830) VeryByte válasza hgabor19 (#34828) üzenetére


VeryByte
őstag

OWA-ban mi újság?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#34831) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

kaptam egy galaxy s7-est. ez az elso android-os telom. van arra mod hogy a messenger uzenetekrol ne ertesitsen? kipipaltam mar a settingsbe
az ertesitest de megis itt villodzik a kor alaku panelban ha valaki irt. csak akkor akarom latni az uzenetet ha belepek a messenger appba
ill a kijelzon levo led hasznalatahoz tudtok egy megbizhato appot? pl nemfogadott hivas eseten kek, sms lila emailzold stb stb.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#34832) Superhun válasza dellfanboy (#34831) üzenetére


Superhun
addikt

Ezeket a kérdéseket inkább itt tedd fel: [link]

(#34833) Digitalpimp válasza tordaitibi (#34823) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Köszi az infót, 7-es droid.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#34834) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, a google rosszul tájol be (Duna parton lakok, és azt hiszi, hogy Szlovákiában vagyok :W ) és rohadt idegesítő a szlovák találatokat lesni. Nem találtam érdemi segítséget. Helymeghatározás be van kapcsolva (nagyon pontos), és eddig jutok.
Ha valaki tudna segíteni ebben, meghívom két kávéra/sörre! :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#34835) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Mit gondoltok, keresztül megy minden adat a harmadik fél szerverén, ha úgy csatlakozok androidra, hogy wifi - n, keresztül, AirDroid vagy ehhez hasonló alkalmazásokat használok? Ha igen, akkor inkább maradok az usb - nél.
Köszönöm!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#34836) MC Pite válasza MC Pite (#34834) üzenetére


MC Pite
veterán

Kiegészítés: egyszer a google alkalmazás nézte be, azóta minden böngészőben ez a helyzet.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#34837) zsoltzsolt válasza MC Pite (#34836) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

És próbáltad a Google fiókban a hely előzményeket, adatokat törölni? Pc-n webes felületen.

(#34838) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hello!

Ismerősömnek vettem egy Lenovo Tab 3 8"-et. Hónapokig rendben volt, most viszont az a gond jött elő, hogy folyton demo módba kerül. Állandóan elindítja a jó hangos áruházi demo videókat ha épp nincs használva, ami elképesztően zavaró.
Ezt az "ismerje megy a Lenovo Tab3 eszközét", vagyis a LenovoTab.apk, com.lenovo.tab(modellszám) csinálja. Netes megoldást nem találtam, Lenovo fórumon is csak néhány usert, akinek előjött.

Maga az app system app. letiltani, fagyasztani nem lehet. OS-t FOTA ma frissítettem, nem oldotta meg. A tablet nálam van, mert így használhatatlan ugye.

Nem tudok mást kitalálni, minthogy bootloader unlock, root, és eltávolítás, vagy esetleg ADB-s eltávolítás root nélkül. Beállítások menüben nem találtam demo kapcsolót, álmodozás ki van kapcsolva.

Erre van valakinek ötlete a fent vázolt brutális megoldáson kívül?

(#34839) MC Pite válasza zsoltzsolt (#34837) üzenetére


MC Pite
veterán

Telefonon kikapcsolni próbáltam, az nem segített; törlést nem láttam...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#34840) zsoltzsolt válasza MC Pite (#34839) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

LINK
Itt nézz körül

(#34841) varsam


varsam
őstag

Sziasztok,

van egy Samsung Homesync 1TB-os (GT-B9150) eszközöm, amihez már ahogy látom megszűnt a támogatás, az app már nem megy az S8 készülékemen, kb semmire nem lehet használni normálisan.

Szerintetek erre tudnék valahogy valami értelmes oprendszert telepíteni, pl Win vagy valami Linux, vagy akár egy új androidot? Nem tudom mi van rajta, talán 5-ös verzió.

Hálózati tárolónak, NAS-nak, torrent szervernek, media szervernek szeretném haszálni.

Mit csináljak vele?

(#34842) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e arra mód, hogy ha kilépek/bezárok egy app-ot, akkor az utána meg se jelenjen (illetve automatikusan törlődjön) a legutóbb használt alkalmazások listájából / ról?

Mercury

(#34843) MC Pite válasza zsoltzsolt (#34840) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem könnyen, de töröltem, köszi! Kíváncsi vagyok jó lesz-e.
Régen a here maps is vagy egy évig szlovákiát írt ránk, attól tartok valami hasonló maradvány okozza ezt is, nem jártam odaát.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#34844) Superhun válasza quailstorm (#34838) üzenetére


Superhun
addikt

Próbáld meg adb-vel letiltani a problémás system appokat.

Ez a parancs:

adb shell pm hide "packagename"

Ha nem megy, akkor marad a root.

(#34845) zsoltzsolt válasza MC Pite (#34843) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Remélem siker lesz a vége és maradsz magyarföldön😁

[ Szerkesztve ]

(#34846) MC Pite válasza zsoltzsolt (#34845) üzenetére


MC Pite
veterán

Elsőre jó volt este, még figyelem; bár korábabn ahogy tesztelgettem még annyira jöttem rá, hogy ha kijelentkeztem a googleből(adott böngészőben), akkor helyesen határozta meg a helyzetem.
:R

szerk: Még egy kérdés, ezzel el is tűnik a felhasználói fiókos rész a rolóról?
adb shell settings put global guest_user_enabled 0
Köszi

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#34847) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Üdv. lehet hogy hülye kérdés, de az érdeklne hogy egy Telekom függő telefonon a függetlenítési kódot elég egyszer beírni és onnantól kezdve a készülék bármilyen szolgáltató sim kártyájával üzemképes, vagy szolgáltatónként mindig el kell játszani a dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#34848) Superhun válasza whiteman0524 (#34847) üzenetére


Superhun
addikt

Csak egyszer kell beírni a telefont tulajdonló szolgáltatótól kapott kódot. Onnantól kezdve kártyafüggetlen lesz.

Androidhoz egyébként semmi köze a kérdésnek.

(#34849) csaba17


csaba17
senior tag

Sziasztok!

Elég nagy problémám van: múlt héten vettem egy xoaimi mi note2 mobilt, ma reggel vagy 1 órán keresztül próbáltam a wifi hotspot-ot életre bírni, sikerült is.
A tünet: felcsatlakozik ugyan a noti a wifire de azt írja, hogy nincs internet...
most hazafelé is ezt csinálta.
Telekomos kártya van beállítva mobilnetre, amikor pl a noti kiírja, hogy nincs net akkor mobilon van, hazafelé még egy speedtest-et is csináltam.

Mi lehet a probléma?
Munka miatt kell a netmegosztás, eddig egy redmi 4 prime-om volt de az nem kezelte a hazai 4g-t de ilyen baja legalább nem volt.

Valami ötlet?

(#34850) whiteman0524 válasza Superhun (#34848) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Köszönöm :R És elnézést, a rossz topicért.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.