Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) Shirko válasza tukko1 (#35250) üzenetére


Shirko
tag

[android_dual_sim_ket_sim_okostelefonok_topikja]
A mélyvíz topikban már a boot.img kicsomagolás és visszacsomagolás több módon is fent van.
De azt, hogy mit kéne az init.rc be írni, ami kihat egy el sem indított rendszerre azt nem tudom. Nem a bootloadert kellene programozni? Persze megint itt a kérdés: hogyan?

Elromlott a bekapcsológomb? :-)

Bár ezt a régi telefont nem biztos, hogy van miért bekapcsolni.

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#35252) tukko1 válasza Shirko (#35251) üzenetére


tukko1
aktív tag

A dual sim-es topic az igazábó android mélyvíz topic?
Erre a hozzászólásra gondoltam:
"edit: after some research and I don`t remember how many google pages and searches I found that you can achieve this function using:

1. Enter Fastboot Mode (adb reboot bootloader)
2. Enter Command: fastboot oem off-mode charge 0
3. Enter Command: fastboot reboot

if that is not working for you maybe this one will work:

1. search in /system/bin/ for playlpm, ipod, lpm, kpoc_charger or any other file that have inside some reference to battery animation.
2. edit that file, delete all content inside and add
#!/system/bin/sh
/system/bin/reboot

if that is not working you can try this:

1. Unpack boot.img and edit init.rc.
2. Add following to the end of file:
#Check if chargermode and start autoreboot service.
on property:ro.bootmode=charger
start autoreboot

#autoreboott service which command reboot
service autoreboot /su/bin/su /system/bin/reboot -c reboot now
user root
oneshot

3. re-pack boot.img

None of that worked for me but I had an idea. Why not just create that damn file inside /bin ???

1. unpack boot.img
2. edit > ramdisk > init.target.rc
3. add start kpoc_charger to “on charger” line *** “kpoc_charger” can have any name be free to name it ***
4. add after:
service kpoc_charger /system/bin/kpoc_charger
class charge

5. create kpoc_charger file on root/system/bin/ with 755 permissions using any root file managers
6. edit file and add:
#!/system/bin/sh
/system/bin/reboot

Have fun and enjoy this."

(#35253) Somatom válasza tukko1 (#35252) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem látom, hogy hol van ebben az automatikus indulásra vonatkozó rész. :F Ezek az elérési utak mind a bootolást követően lesznek érvényben. A parancsban azt látom, hogy "reboot". De, mitől lesz boot, amit lehetne rebootolni? Sztem amit szeretnél, az nem csak szoftver, hanem hardverfüggő is. Tehát, hardveres módosításra lenne szükséged. Egy olyan áramkörre, ami áram alá helyezve, a szükséges időre zárja a bekapcsoló gomb érintkezőit.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35254) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Samsung telefon esetében a céges email-ok olvasására a Samsung gyári lebvelezőjét használjátok, vagy inkább a Gmail appon belül a Gmail-fiók mellett a céges fiókot is beállítva?

(#35255) géeles válasza Somatom (#35253) üzenetére


géeles
aktív tag

Vagyis inkább ide: (#35250) tukko1

Ez ritka dolog, még csak Cyanogen rendszereken láttam ilyesmit, ott meg van adva mennyi akkuszázalék után kapcsolódjon be. Nem biztos, hogy hardveresen szükséges valami, de ez nem néhány sor szerintem, főleg nem a gyári romban....

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#35256) Somatom válasza géeles (#35255) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem az teljesen más tészta. Ha elindul a rendszer, akkor már lehet szoftveresen késleltetni, vagy megakadályozni a további folyamatokat. De, egyszer el kell indítani. A CM egy ROM. Sztem az is csak a betöltődés után (közben) tud bármin változtatni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35257) Somatom válasza géeles (#35255) üzenetére


Somatom
veterán

Tévedtem. Ha így el lehet indítani, akkor sztem elindítható töltőre is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35258) Oldman2 válasza Somatom (#35257) üzenetére


Oldman2
veterán

Huh... ez elég érdekes megoldás. Ugyan hogy jött rá, aki rájött?

(#35259) Somatom válasza Oldman2 (#35258) üzenetére


Somatom
veterán

Jó kérdés.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35260) air válasza GEPESZ66 (#35254) üzenetére


air
nagyúr

Ez nem szakmai kérdés, hanem alkalmazás.
Egyébként én az Outlookot és a BlackBerry HUB-ot szoktam, mostanában.
Korábban a Nine-t.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35261) hati válasza air (#35260) üzenetére


hati
addikt

Nine

(#35262) Shirko válasza tukko1 (#35252) üzenetére


Shirko
tag

Az első módszer biztos a bootloadert "programozza"

A második szerintem azt feltételezi, hogy alapbeállítás szerint a töltőre dugva elindulna a rendszer, csak át lett programozva, de miután a kérdéses fájlokat töröljük és újraindítunk visszaáll alapértelmezésre.

A harmadik megoldás ugyanazt csinálja mint a második, csak kívülről belenyúlva.

A 2. és 3. módhoz root és/vagy oem unlock biztosan kell.

Az első szerintem ezek nélkül is működhet, ha a telefon firmware tartalmazza a funkciót a fastboot hívásra.
A fastboot boot parancsnál kitárgyaltuk, hogy ezt nem minden telefon hajtja végre...

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#35263) Shirko


Shirko
tag

Nexus 5 -ön most próbáltam ki a "fastboot oem off-mode charge 0" parancsot, amire azt válaszolta, hogy unknown command. Pedig ez egy google referencia telefon. Tehát sajnos típusfüggő.

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#35264) Somatom válasza Shirko (#35262) üzenetére


Somatom
veterán

Egy Note1 esetén milyen hátrányai lehetnek a root -nak? Legfeljebb banki alkalmazások, vagy TV-GO. Én biztos nem kezdenék bele ilyen buherába úgy, hogy nincs mindenről mentésem, egy működő CWM/TWRP és az adott telón kipróbáltan működő Aroma fájlkezelő.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35265) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Ezt mi okozza szerintetek? Mint látható, vatta új kijelzőval műveli ezt a telefon. Gyári vagy szerelési hiba okozhat ilyet? Egyáltalán ez mitől van?
Előbb kaptam egy olyan tippet, hogy statikus felöltődés miatt lehet. Azt mondták 2-3 nap kikapcsolt állapotban való pihentetés után megjavul, de sajnos nem így lett.

Menthető szerintetek valahogy vagy megint csere?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#35266) tukko1 válasza Shirko (#35262) üzenetére


tukko1
aktív tag

Arra jutottam, hogy a legutolsó gyári romot felraktam és abban volt a /system/bin mappában egy playlpm fájl, amibe beleírtam ezt a 2 sort:

#!/system/bin/sh
/system/bin/reboot

Akkor kikapcsolt állapotban töltőre dugva szépen bebootol a telefon, szóval működik dolog! :)) De a legutolsó gyári android rá 4.1 és nekem valami újabb kellene, ezért CM rommal próbálkozok de abban nincs ilyen fájl!

Találam egy orosz fórumot amiben van egy leírás CM-hez, de unpackolni kellene a gyári és a CM boot.img fájlt.
Az Android Image Kitchen ajánlják, de nem sikerül kibontani vele se a gyárit, se CM-es boot.img fájlt!
Tudna nekem ebben valaki konkréten segíteni, hogy bontsam ki a boot.img fájlokat.

Ha valakit érdekel:

Orosz topicban a leírás

Orosz topicban a leírás magyarra fordítva (egész jól lefordítja a google fordító)

Youtube videó

(#35267) Shirko válasza tukko1 (#35266) üzenetére


Shirko
tag

NOX Player Samsungot emulál, ott nekem nem kibontani kellett a boot.img-t, hanem ext4fs-ként mountolni. Bár egyáltalán nem biztos, de lehet, hogy nálad is ez a metódus.
Az initrd fájlt kellett kibontani, majd szerkesztés után visszacsomagolni. Ez nem is volt olyan egyszerű, csak linux alatt ment. A mélyvíz topikban keresd vissza, mert leírtam a menetét.

Azt azért megjegyzem, hogy egy 7 éves telefonért már nem küzdenék ennyit, hacsak persze nem kimondottan a "Kihívás" teljesítése a cél. :)

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#35268) Somatom válasza Shirko (#35267) üzenetére


Somatom
veterán

Attól függ, hogy mi a célja. Telóként tényleg eljárt fölötte az idő, de pl. autóba beépített egységnek még tökéletesen megfelelhet. Úgy már ér némi mókolást a dolog, mert annál a módnál praktikus a töltésre bootolás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35269) tordaitibi válasza tukko1 (#35266) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

MTK-s a telefon?

(#35270) air válasza tordaitibi (#35269) üzenetére


air
nagyúr

Vagy UTE-s? :)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35271) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Van nálam egy régebbi Samu Note.
Töltést elvileg veszi (nem jelzi, de a műszer szerint megy bele, bár lassan), mégsem reagál semmire, se power gombra, se kombinálva másik gombbal, a töltést mutató képernyő se látszik.
Aksi vagy komolyabb gond lehet?
Állítólag ment, csak folyton reboot volt, ami vagy végigment vagy bootloop-ba került sokáig.
Gépre még nem próbáltam kötni, amíg nem mutat életjelet.

#?*@&!

(#35272) tordaitibi válasza air (#35270) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

:) Esetleg FTC.

MTK hoz van egy többször kipróbált jól működő boot.img ki-be csomagolóm Windows alá, ezért kérdeztem.

Zeon.hu, valahogy rá kéne mérni az akkura. Ha 3V alatt van, megvan a bűnös. Ha jóval felette és terhelésre se esik be akkor viszont szoftverhiba lesz.

[ Szerkesztve ]

(#35273) Bli92


Bli92
tag

Sziasztok!

Azzal fordulok most hozzátok, hogy a minap sikerül a telefonomba (Sony z5 - android 7.1.1) belépnem a "Tesztelés" menübe (*#*#4636#*#*), azon belül is a telefon adataiba mert nézelődtem mi a helyzet.
És ekkor jött a baj, mikor a jobb felső sarokban rányomtam a pontokra, a legördülő menüben véletlen kiválasztottam a "Rádiós hullámsáv kiválasztása" opciót és ezután pillanatok alatt véletlenül rányomtam a United States-re.

Ezóta a készülék csak LTE hálózaton képes működni, ha kikapcsolom azt akkor nincs térerő se.
Ahol ezt a beállítást sikerült összehoznom, ott pedig nincs másik választható opció.

Valakinek van valami ötlete mit tegyek? :D

(#35274) Somatom válasza Bli92 (#35273) üzenetére


Somatom
veterán

Üdv a klubban! Ez egy csúf hiba a Google-féle Androidban, amit a gyártók sem javítottak. Találsz róla infót a neten. Nekem Moto Z Playem van, de még sok típus érintett. Az FR sem állítja vissza a modem beállításait. Nálam a MM -ról, Nugátra történt frissítéssel állt vissza az EU -s frekikre. Szvsz ROM újrahúzás a megoldás. Material design van, hibajavítás nincs. Köszi, Google!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35275) zeon.hu válasza tordaitibi (#35272) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Csak azt tudom mérni, ami a töltőből kimegy, a méréshez olcsó usb-s kütyü van, de eddig pontos volt.
Aszerint 2 óra alatt 440mAh-t vett fel, max 0.23A-el.

#?*@&!

(#35276) Bli92 válasza Somatom (#35274) üzenetére


Bli92
tag

Köszönöm az infót! :D
Kicsit olvasgatok róla még, de akkor tartalék teló elő és este meg jöhet a ROMozgatás.

(#35277) szilvásbukta válasza 2544AACD (#35247) üzenetére


szilvásbukta
tag

Kipróbáltam amit javasoltál, leakarítottam alkohollal az akksi érintkezőit, bár korróziónak nem volt nyoma. Fél siker... :D Telefonálni már tudok, így nyertem vele valamennyit, azonban a kihangosítástól vagy a mobilnet puszta bekapcsolásától továbbra is újraindul és néha elfelejti az időt is.
Azon gondolkodtam, hogy talán ha vennék bele 1 új akksit, az segítene. Szerinted lenne értelme vagy csak kidobott pénz?

(#35278) tukko1 válasza Shirko (#35267) üzenetére


tukko1
aktív tag

Köszi srácok! :R Közben én is rájöttem, hogy nem lehet kibontani a boot.img. Linux most nincs telepítve semmi, de feldobok egyet!
Amugy kis media centert akarok késziteni belöle a konyhába, de autóba se lenne rossz ötelet!
Telefonként sztem már használhatatlan!

(#35279) tordaitibi válasza zeon.hu (#35275) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sajnos másik akku, vagy kivéve feltölteni mert a töltőkör is lehet hibás és lehet az zabálja be a 440mah-t, vagy mérés. Így lehetne kizárni az akkuhibát és tovább lépni. Vagy ha minden jó, elképzelhető hogy a telefon hardverhibás és olyan árammal terheli be az egyébként még működőképes akkut hogy annak leesik a feszültsége, a telefon kikapcsol...---> és bootlopnak tűnik.
Egy Wayteq tablet ami procihibás volt, pontosan ezt produkálta. Megtáplálva külső 4voltról, azonnal kiugrott a brutális áramfelvétel, majdnem kiforrasztotta magát az MTK chip. Természetesen kuka.
Annak a 440mAh-nak valamivé át kell alakukni, ha hiba van, jellemzően hővé.

(#35280) zeon.hu válasza tordaitibi (#35279) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Még több is volt, de csak az utolsó 2 órát mértem.
Melegedés nem volt.
Sajnos kivéve nem tudom tölteni az aksit.

#?*@&!

(#35281) ksanc válasza tukko1 (#35278) üzenetére


ksanc
őstag

Szia!

A Carliv-féle Image Kitchenről beszélünk?
Mert azzal eddig mindent ki tudtam bontani, sőt, összecsomagolni is.
A trükk az néha, hogy az MTK-s boot.img-hez is az Android regular-t kell választani, nem a Mediateket...

(#35282) tukko1 válasza ksanc (#35281) üzenetére


tukko1
aktív tag

Azt hiszem ezzel is próbáltam, de majd holnap délután megpróbálom még egyszer!

(#35283) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!
van egy céges sz@r LG Leonom és nem tudom miért, de ha összekötöm PC-vel nem ugrik fel az engedélykérős kis ablak, így nem mutatja a PC-n a tartalmakat. Elég kínos, mert szükségem lenne néhány fontos kép lemenétésre (meg amugy is...) Néztem a beállításokban, de a tárhely és usb-nél nincs is az usb kapocslatra vonatkozó beállítási lehetőség :(
Kérem segítségetek, mert már agyf@aszt kapok!
Köszi!

(#35284) molnartom válasza akos3 (#35283) üzenetére


molnartom
aktív tag

MMS, email, bluetooth átküléds nem játszik?

Másik kábel?:

[ Szerkesztve ]

(#35285) akos3 válasza molnartom (#35284) üzenetére


akos3
addikt

MMS BT, nem, e-mailben gondokodtam csak sok képről van szó, egyszerűbb lenne áthúzni.
Meg a jövőben még is csak jó lenne ha tudnám összekötni PC-vel :F

szerk.
Próbáltam, semmi.
Mindkettővel rezeg, meg kiteszi felülre a kis ikont is, de az a hülye ablak nem jön fel ahol engedélyezni kéne a kapcsoaltot. anélkül meg cseszhetem.
Korábban mindig magától feljött.

[ Szerkesztve ]

(#35286) air válasza akos3 (#35285) üzenetére


air
nagyúr

Google Fotók.
Én kb. 4 éve nem kötöttem össze a készülékeim PC-vel, max. azért, hogy ADB-n engedélyt adjak pl. A Wakelock Detectornak vagy a Heliumnak. Hogy rootoljak, kernelt cseréljek vagy új romot flasheljek.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35287) ksanc válasza akos3 (#35285) üzenetére


ksanc
őstag

És biztos, hogy nem látod? :)
Nézd meg a sima Intézőt és az Eszközöket

(#35288) Shirko válasza akos3 (#35285) üzenetére


Shirko
tag

Ha az értesítési sávot lehúzod, ott a listán sem lehet semmit továbblépni az usb értesítésnél?
Biztosan adatkábellel próbálkozol? (Powerbankokhoz pl. jellemzően csak töltőkábelt adnak.)
Gondolom régebbi Droid. Újabbaknál a fejlesztői lehetőségeknél is kiválasztható mi történjen usb rádugása esetén.

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#35289) Shirko válasza Shirko (#35288) üzenetére


Shirko
tag

[Wifi Pendrive]
Nekem ilyenem is van. Nem kell OTG. :)

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#35290) molnartom válasza Shirko (#35289) üzenetére


molnartom
aktív tag

Talán[ilyen]?

Ez közvetlenül tud csatlakozni telefonhoz, tablethez (iOS, android)? Nem kell hozzá router?

(#35291) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok? Ezt miért csinálja az S7-em minden újraindításkor?
A kép illusztráció.

Sziasztok? Ezt miért csinálja az S7-em minden újraindításkor?

[ Szerkesztve ]

(#35292) molnartom válasza molnartom (#35290) üzenetére


molnartom
aktív tag

Közben taáltam egy cikket:

[link]

(#35293) molnartom válasza d@minator (#35291) üzenetére


molnartom
aktív tag

(#35291) d@minator

Nincs benne egy memória kártya amin valami ROM van?

(#35294) d@minator válasza molnartom (#35293) üzenetére


d@minator
addikt

Nincs benne SD kártya. Wipe cache volt. Új alkalmazás nem lett felrakva. Víruskeresés volt. Alkalmazásfrissítések eltávolítása megvolt. Memória nincs tele.
Kb. 10-15 percig csinálja ez és csak utána indul a telefon. Tegnapig semmi baja nem volt.

(#35295) Shirko válasza molnartom (#35290) üzenetére


Shirko
tag

Ilyen, de az enyém csak 16 GB. Saját wifi hálózatot csinál.

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#35296) akos3 válasza Shirko (#35288) üzenetére


akos3
addikt

Á, köszi! :) Le kellett húzni az értesítési sávot és onnan át tudtam menni az usb beállításokhoz. Töltésre volt állítva ezért nem kérdezett rá.
Már csak azt nem értem, hogy a Beállítások/ Tárhely és USB-nél miért nem lehet beállítani...na mindegy, a lényeg hogy mot jó!

(#35297) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Próbáltam a Kaspersky for Androidot, Samsung A3 2016-on.
A Samsung gyári email appjához van felvéve a céges Exchange fiók..
Ha a Kaspersky lopásgátlóját aktiválom, akkor nem tetszik neki az Exchange fiók telepítése során engedélyezett biztonsági dolgok, ezért törli a fiókot.
Használja-e esetleg valaki a Kaspersky-t Exchange fiók mellett?
Esetleg a Kxox bekapcsolása segítene ezen?
Érdemes bekapcsolni a Knox-ot?

(#35298) air válasza GEPESZ66 (#35297) üzenetére


air
nagyúr

->Alkalmazás topik!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35299) d@minator válasza d@minator (#35291) üzenetére


d@minator
addikt

Esetleg ha valakinek ilyen problémája lesz és visszaolvas. Nem tudtam megoldani csak factory resettel.

(#35300) PioDVD


PioDVD
senior tag

Máshol is kérdeztem, de öreg telefon lévén nem nagy ott a forgalom, hátha itt.

Üdv!
Fiamnak van egy Asus Zenfone 2 laser (ze550kl)telefonja. Működött rendesen, míg össze nem tört a kijelző. Még ment utána is, aztán jött egy frissítés és aztán nem bootolt, az Asus logó után újraindult.

Felraktam újra a rom-ot, de nem változott. Az újraindulás változó, vagy az Asus logónál teszi, vagy eljut az Android telepítésig, ritkán az Android frissítésig. Egyszer valahogy végigment a telepítés, ment majdnem 1 hétig hibátlanul a telefon, de egyszer elment a wifi (vagy a sim, hirtelen nem tudom), sehogy sem akart visszajönni, restart, azóta megint az újraindulás különböző pontoknál.

A recovery hibátlanul fut és fastboot módban is indul. Gondoltam, rárakok egy korábbi rom-ot. Próbáltam adb-vel, a telefont látja a gép (eszközkezelő), de az adb devices nem listázza és a fastboot sem találja. Talán nincs bekapcsolva az usb hibakeresés, nem tudom megnézni.

Van valakinek ötlete, mivel lehetne próbálkozni?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.