Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) darvinya válasza Krill77 (#34249) üzenetére


darvinya
titán

MTP mód nem tár meghajtó, hanem hálózati csatoló.
Megoldás min. WinXP SP2, és MTP driver felrakása.
Ekkor Saját gép programban külön telefon ikon alatt lesz belső tár.

(#34250) Fall-N

Szuper, de kifizeted az új sz.gépet, hogy új Win10 menjen?
Amúgy egy jó belött WinXP is magában felismeri.
Az a legjobb az új rendszerben, mikor rossz driver-t rak fel, s ezután ez kiiktatni kész mulatság. (MI 4C)

(#34252) Keeperv85

PPT van alapból WinXP-n, s csak fent link-elt MTP driver kell és működik is MTP mód az összes telonál.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34252) Keeperv85 válasza darvinya (#34248) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hint: az Xp-ben NINCS MTP támogatás. Külön kell telepíteni. Ha megtalálod a megfelelő verziót...

(#34253) Somatom válasza darvinya (#34251) üzenetére


Somatom
veterán

"Szuper, de kifizeted az új sz.gépet, hogy új Win10 menjen?"

Normális OS lett neki javasolva, nem mindenképpen Win10. (A magam részéről nem is értem, hogy kerül a Win10 ebbe a kategóriába.) De, új számítógép semmiképpen sem szükséges az OS cseréhez.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34254) darvinya válasza Somatom (#34253) üzenetére


darvinya
titán

De igen, mert amin röhögve elfut WinXP, azon már Win7 nem.
Konkrétan nálam RAM hiány miatt nem tudok OS fejleszteni, de mivel porfogó sz.gép emiatt nem fogok venni bele több RAM-ot.
Az, hogy én összeraktam WinXP-t, hogy USB C-t is kezelje, az már más…

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34255) Somatom válasza darvinya (#34254) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom, hogy mennyi az a kevés RAM. 160MB -on már futtattam normális Puppylinuxot, grafikus felülettel. 512MB -on kacagva szalad egy modern Pupplet. Alapértelmezett működése a "frugal" mód, azaz nem igényel telepítést. Bootnál külső meghajtóról betöltődik a RAM -ba, és onnan fut.
Skamilinux.hu

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34256) darvinya válasza Somatom (#34255) üzenetére


darvinya
titán

Ja…Linux, csak hogy ezekhez még nehezebb sz.gép HW összehegeszteni.
Próbáltam, de mindig nyűgje volt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34257) tordaitibi válasza Somatom (#34253) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

De igen, nalam egy 8 eves htpc az otthoni mindenes gep, tutira koppra minden bekonfigolva, a halozat a nyomtatok, a tv tunerkartya szkenner kulso dac, teljes koru taviranyitas stb stb es a gep nem w10 kompatibilis, egy santa csiga lesz belole windows 10-zel, valamint driverhiany miatt kicserelhetnem a periferiaim 70%-at. Hat nem.
Abban igazad van hogy masik oprendszer, a melohelyemen mar fel eve.Linux fut, es sikeresen megfertoztem vele a kollegaimat is.
Es megegy, en sok regi droid 4.xx rendszeru keszuleket javitgatok, az meg win 10 alatt driverbugos.
Ujak meg mar csak a tizes alatt mukodnek, vagyis megfelelo szerszamot az adott feladathoz.
Tudom win ellenes vagy de erdekes modon a root, flash egy egyeb celszoftok linuxra..? Csak windowsra vannak, par kattintassal gui alol, ugyanezek linux alol tobb 100 soros buveszkedesek terminalba es nem minden megy igy sem.

(#34258) Krill77 válasza Fall-N (#34250) üzenetére


Krill77
őstag

Egyszerű szoftveres probléma. Hisz a saját progijával megy a masolas. Hülye biztos de inkább gáz.

(#34259) Somatom válasza tordaitibi (#34257) üzenetére


Somatom
veterán

Valóban nem szeretem a Win -t, de ha muszáj, akkor használom. Itt egy fájlkezelési problémáról volt szó, nem flashelésről. Sztem ez Linux alatt is símán megoldható. Az sem számít, hogy van egy bekonfigolt Wined. Mint írtam, a Puppy tud függetlenül működni a Win -től. Egy pendrive -ról is működik. A működési sebességét sem befolyásolja, max. a boot lassabb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34260) darvinya válasza Somatom (#34259) üzenetére


darvinya
titán

Már Linux alatt sem könnyű a file kezelés, főleg csak MTP módban hajlandó kommunikálni.
Telefon gyártó egyedi eltérés miatt Linux alatt lehetetlen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34261) Somatom válasza darvinya (#34260) üzenetére


Somatom
veterán

"Telefon gyártó egyedi eltérés miatt Linux alatt lehetetlen."

Jön a szokásos frázispuffogtatásod. Én itt kiszálltam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34262) Krill77


Krill77
őstag

Hi. A superuser feltettem majd a kingrootot. 90% ig lement. Aztán megallt. Most az adaway el sem indul viszont a kingroot azt írja "zöld nyitott lakat (have root). De ahogy rányomok, h go to superuser az jon, h a Suser alkalmazás leallt. Magyarán vissza sem tudom csinálni.
- egy resi utan megjavult. Boot utan frissitett. Most jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#34263) darvinya válasza Somatom (#34261) üzenetére


darvinya
titán

Van ilyen készüléked, s próbáltad Linux alatt?
Akkor honnét veszed, hogy könnyű alatta.
Sajnos win az uralkodó, így azzal könnyebb kommunikáció és gyártó is arra nyit.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34264) Bozek válasza darvinya (#34263) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az ugye megvan, hogy az Android alapvetően Linux alapú? Akkor miért is lenne kevésbé támogatva?

(#34265) Krill77


Krill77
őstag

Az adaway azt irja, h a host fajlok masolasa sikertelen... Erre tud valaki valamit?

(#34266) darvinya válasza Bozek (#34264) üzenetére


darvinya
titán

Tudom, hogy Linux alapú, de mint minden gyártó belerondít.

Kezdjük, Hun gyártmányú IBM sz.gépemre Linux(vagy 10 fajtát próbálva) gondjai:
- Nincs SATA támogatás (ez összesnél volt hiba), csak IDE van
- Nincs AGP támogatás (nem mind1nél), csak alaplapi alap kép
- 8 USB-ből egy működött
- Nincs Soros aljzat támogatás
- Nincs Párhuzamos aljzat támogatás
Magyarán egy jó gépből lesz rettentően korlátozott nehezék.

Xperia P/SP miatt akartam Linux-ot, aztán beláttam, hogy még gyártón belül is eltérnek, mert amelyik Linux alatt működött az USB, azon csak SP-nél tudta SD kártyát felismerni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34267) Krill77 válasza Krill77 (#34265) üzenetére


Krill77
őstag

Az smlink letrehozása sikertelen. S-on nevű funkció. Keressek s-off megoldást a telora(tablet)

(#34268) Keeperv85 válasza darvinya (#34266) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ezek nem a Linux gondjai, hanem az a gép valami tákolt végtermék... és akkor még finoman fogalmaztam. Az összes Linuxban van SATA támogatás, még a legősibb kiadásokban is. AGP támogatás is van. Van 3 db. P4-es tesztgépem... 3/3 működik... 8 USB-ből egy valódi, a másik 7 a HUB, amint ebből ki is derült, hogy milyen "minőségi" vas is ez... Soros/párhuzamos port... Nem mintha bármire is kéne még napjainkban, de amúgy még eddig minden Linuxban megvolt..

Tudod mire jó az a gép? Próbáld lehetőleg nem túl nagy helyre összecsomagolni, hogy beférjen a veszélyes hulladék tárolóba! :U

Ja és tegyem hozzá, hogy múltkor egy Arch-ot sikerült egy 386-oson beindítani....

(#34269) darvinya válasza Keeperv85 (#34268) üzenetére


darvinya
titán

Ja…tákolt IBM gép, s ezeket használták belügyminisztériumba.
6 USB alaplapon van, 2 USB aljzat alaplapi kivezetés hosszabbíton.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34270) Keeperv85 válasza darvinya (#34269) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Kutyát nem érdekli, hogy a BM milyen szemetet hordott össze, már ne is haragudj! 6 USB-ből ezek szerint sikerült egyet nem az USB HUB-ra kötni, amin a többi lóg. Tényleg csodálatos... A kuka mellé nem merném levinni az ilyet, nehogy valaki megverjen, aki összeszedi... :U

Van elég OKF hulladék heti szinten amúgy mellettem, csak úgy lubickolunk a f.s tengerben, amit azok is gépeknek hívnak...

(#34271) tordaitibi válasza Somatom (#34261) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ne pörögj be, nem frázisok ezek, mégha darvinya nem is jól fogalmaz, attól még a dolog él, létezik, itt most nem az usb mtp vagy az adb támogatásról van csak szó.
Múlt héten rootoltam egy Xiaomi Redmi4 note telefont. Ennek root feltétele a bootloader nyitás, ez a Xiaomi összes készülékén legálisan elvégezhető, DE:
Kell hozzá egy MiFlashUnlock program, és még utána legalább 3 célprogram hogy elmentsd az imei-ket (ugye egy flesselésnél bármi előfordulhat), felpakolj egy normális twrp-t stb. Ezek EGYIKE sem érhető el semmilyen disztró alá.Se debian se ubuntu se fedora se slax, se android se mac. Csak win. Ha igen, mégis, akkor ünnepélyesen bocsánatot kérek, de tudomásul kell venni hogy win nélkül jóval szegényesebb lenne az it világa.
Ezt nem elkötelezett redmond hívőként állítom, hanem megpróbálom tárgyilagosan és platformfüggetlenül leírni a véleményemet. Mint mondtam, fél éve állok át linux rendszerre és már nagyon jól körvonalazódik hogy miért köpködik a linuxot VAGY a windowst, és miért szeretik a linuxot VAGY a windowst.
A kettő pozitív tulajdonságait összegyúrva meglenne a NO1 oprendszer.

[ Szerkesztve ]

(#34272) Somatom válasza tordaitibi (#34271) üzenetére


Somatom
veterán

Nem fogok széllel szemben pisálni, túl vagyok a lázadó korszakomon. Írtam, hogy ha muszáj, akkor használok Win -t. Egy mini PC -t vettem, amit gyárilag Win 10 -zel adtak. Szerencsére még csak egyszer volt szükségem arra, hogy Win -t bootoljak. Nyilván nem fogok nyafogni a hardverkonfigja miatt, hiszen vásárlásnál alapvető szempont volt a Linux kompatibilitás. Android alatt is szépen működik. De, azért nem fogok a mindennapjaimban Win -t használni, mert X telót csak azzal tudok flashelni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34273) Keeperv85 válasza tordaitibi (#34271) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Khm.... [link]

(#34274) ux1 válasza Keeperv85 (#34273) üzenetére


ux1
addikt

Flash még manuálisan is megy Linux alól. Az unlock-ra nem találtam megoldást én se.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#34275) tordaitibi válasza Keeperv85 (#34273) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Khm.. :) Félig ünnepélyes bocsánat, félig meg nem, a lényeget ux1 leírta, ezzel (vagy komolyabb ismeret birtokába natívan) romot és firmware-t lehet flesselni, a bl. nyitás sajna továbbra is win feature maradt.

(#34276) Fall-N válasza darvinya (#34251) üzenetére


Fall-N
veterán

Milyen új számítógép? Itt elméleti kérdés volt, hogy meg lehet-e oldani. XP-vel nem. Pont. A többi fölösleges.

Másrészt én sokkal modernebb Win 7 kölcsön géppel szívtam, mert nem ismerte fel az A1-et. Hibába telepítettem bármit. Win 10 a helyi könyvtárban rögtön felismerte. Nincs gépem évek óta, azért kellett valami megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#34277) darvinya válasza tordaitibi (#34275) üzenetére


darvinya
titán

Flash egy egyszerű feltöltés, amihez nem kell sok minden.
Persze Soros portos jtag, rs 232, stb. közvetlen kapcsolathoz már több minden kell.

Már nem vitatkozik velük, mert másé tré csak felfejlesztet csoda ami jó.
Szerettem Linux-ig, ameddig P2-m volt, de ami van IBM P4 már nem megy.

(#34276) Fall-N

Nem kell új sz.gép, ha tudja kezelni régit, hogy működjön régin is.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34278) Keeperv85 válasza ux1 (#34274) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintem a fastboot-tal "beszélget"a háttérben, de nincs kéznél olyan eszköz, amivel lehetne követni. Van Win specifikus eszköz viszont, nem is egy amúgy, de azok inkább az MTK szerelemgyermekei...

(#34279) ux1 válasza Keeperv85 (#34278) üzenetére


ux1
addikt

Sajnos az unlock tool csak a xiaomival beszél, különálló Windows program. A fastboottal nem tárgyal. :K

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#34280) Keeperv85 válasza ux1 (#34279) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az stimmel, hogy ahhoz van egy külön felület, de szerintem az a felület a háttérben a fastboot-ot simogatja... Avagy nem: nem tudom amúgy. Valahogy el kéne csípni mi is történik...

(#34281) darvinya válasza Keeperv85 (#34280) üzenetére


darvinya
titán

Bootloader-rel kommunikál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34282) Keeperv85 válasza darvinya (#34281) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Stimmel. Miként a fastboot is pont csak annyit tud. Kizárólag a bootloaderrel kommunikál.

(#34283) Salex1


Salex1
senior tag

segítséget szeretnék kérni. Kaptam egy Xiaomi MI4-et, amin nincs rendszer. Letöltöttem a gyári rom-ot, amit sideloaderrel próbáltam telepíteni (ADB-vel küldtem rá). Telepítés közben viszont kiírta, hogy: "Installation aborted" Error 7. Mi lehet az oka ennek? Mivel próbálkozzak?
(telepítésnél két System van, az egyik az active a másik sima...az elsőre próbáltam.)

(#34284) darvinya válasza Salex1 (#34283) üzenetére


darvinya
titán

MIFlash-el flash-elj, hogy töröljön mindent utána írjon.

(#34282) Keeperv85

Flashboot egy csatorna feltöltéshez, unlock pedig magában bootloader-t módosít.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34285) Bozek válasza ux1 (#34274) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem megy a fastboot oem unlock parancs? Mi A1-hez írták ezt, ahol képekkel is illusztrálva van, hogy működik. De találtam Redmi Note 3-hoz fastboot oem unlock-go parancsot is.

[ Szerkesztve ]

(#34286) Krill77 válasza Krill77 (#34267) üzenetére


Krill77
őstag

Ez megoldodott magatol.
Viszont akkor ez xp-s géppel tényleg nincs lehetőség "latni" a telo tartalmat? 5 os droid a telo. A másik eszközök 4 esek es siman felugrik az intező a csatlakoztatom.

(#34287) Fall-N válasza darvinya (#34277) üzenetére


Fall-N
veterán

De ki írta, hogy kell új gép? XP egy több, mint másfél évtizede kijött elavult, biztonsági hibáktól hemzsegő OS, amin fut az is ilyen régi matuzsálem gép lehet.

De ha kellene is, akkor már 20 ezer Ft körül kapni olyan használt PC-t, amin elfut valami modernebb. Nem lehet elvárni, hogy normálisan működjön egy muzeális értékű PC. Tulajdonképpen mai elvárásoknak abszolút nem elég. Csak azért használni mert még működik nem érdemes.

(#34288) Keeperv85 válasza Krill77 (#34286) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

De van, csak alapon nem támogatott az MTP mód. Ha felrakod hozzá a fentebb linkelt drivert, akkor talán működik. Rosszabb esetben nem....

(#34289) darvinya válasza Fall-N (#34287) üzenetére


darvinya
titán

Érdekes, hogy semmilyen védelem nincs XP-n, még sem jött semmilyen támadás, kártevő.
Felfejleszteni gépemet kb. 5000Ft lenne s akkor már Win10 is felrakható, de egy jó beállított gépet újra felépíteni nem 1 nap volt.
S ehhez már sem időm, sem kedvem nincs.
Ha meg most is meg tudom csinálni, amit újabbal, akkor minek porfogónak?

(#34288) Keeperv85

Működik az a driver, mert az van gépemen, s nem 1 telonál használtam.
Még az új A1-nél is működik.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34290) Krill77 válasza Keeperv85 (#34288) üzenetére


Krill77
őstag

Melyik driver?
(nekem amikor feljon az intező, akkor a legalso egy mtp ikon..)

[ Szerkesztve ]

(#34291) darvinya válasza Krill77 (#34290) üzenetére


darvinya
titán

Ami neked válasz hsz-embe volt. [link]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34292) Bozek válasza darvinya (#34289) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Felfejleszteni gépemet kb. 5000Ft lenne s akkor már Win10 is felrakható"

Mesélj még. Mit veszel 5000 Ft-ból, ami miatt egy jelenleg csak XP-re képes gépen elfut a Win10?

(#34293) Krill77 válasza darvinya (#34291) üzenetére


Krill77
őstag

Nem tudom. Most h letoltottem a drivert a tabommal es radugtam a gepre, ez is mtp modban van. Bar ez 4.4 droid. De mindjárt kiderul.

(#34294) Krill77 válasza Krill77 (#34293) üzenetére


Krill77
őstag

Nincs változás. De az win eszközkezeloben az mtp az sárga kérdőjel es felkialto jeles is. (toroltem, vissza tette magát majd kiirza egy buborék ablak h nem fog működni

(#34295) Fall-N válasza Bozek (#34292) üzenetére


Fall-N
veterán

Itt én is kiszállok. No comment. :D

[ Szerkesztve ]

(#34296) darvinya válasza Bozek (#34292) üzenetére


darvinya
titán

RAM hiány miatt csak XP tud futni.

(#34294) Krill77

Driver felrakása után újra kell indítani sz.gépet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34297) Krill77 válasza darvinya (#34296) üzenetére


Krill77
őstag

Természetesen megvolt. Remélem nem az a baj h sp2..

(#34298) darvinya válasza Krill77 (#34297) üzenetére


darvinya
titán

Az min. ami kell neki.
Ha meg volt az újraindítás, akkor kis sárga ikonos eszköznél rakjad újra a driver-t automatikusan, mert még régi driver van hozzá, nem amit linkeltem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34299) Krill77 válasza darvinya (#34298) üzenetére


Krill77
őstag

Ezeket mar 3x megcsináltam. 3 felol leszedtem a drivert is. A lenovo telepítő is kiirta, h driver installed. De azt irja z mtp re kattintva "Nincs hozzáférési engedélye az eszközhöz". Az eszközkezeloben pedig tovabbta is sárga kérdőjel es felkialto jel is van az mtp - n.

(#34300) darvinya válasza Krill77 (#34299) üzenetére


darvinya
titán

Én csak 1 driver-t linkeltem.
Azt telepíteni kell, sz.gépet újraindítani, eszközt rádugni, aztán újrarakni driver-t, hogy a linkelt driver-t illesze rá.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.