Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) Viktor0610 válasza darvinya (#34200) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam nincs gond vele.

Samsung Galaxy A54

(#34202) darvinya válasza Viktor0610 (#34201) üzenetére


darvinya
titán

Ok, de itt már kérdés ugyanazt app-okat használjuk osztot képernyőn?

Maga a funkció működik, de amit megszokott app-okat használnám, már sikít, hogy ez nem támogatja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34203) Viktor0610 válasza darvinya (#34202) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Milyen appot szeretnél használni osztott kijelzőn? :)

Samsung Galaxy A54

(#34204) darvinya válasza Viktor0610 (#34203) üzenetére


darvinya
titán

Opera Béta böngésző / MyTv, HayDay, stb. app-ok.
Ezek működtek v7 Vernee Mars készüléken kényszerítéssel, de most A1-en ugyanúgy kényszerítéssel már nem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34205) Viktor0610 válasza darvinya (#34204) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most kipróbáltam a MyTV-t és az Opera betát, ment osztott képernyőn. Nincs kényszerítés.
(Bár a MyTV többször kifagyott. :F )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#34206) darvinya válasza Viktor0610 (#34205) üzenetére


darvinya
titán

Hát ez az.
Ami eddig ment gyengébb HW, az most nem elvileg erősebb HW-n.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34207) Viktor0610 válasza darvinya (#34206) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem is Mi A1 van Oreoval, szóval a hiba nálad lesz.
Én egy HR-t próbálnék, vagy ROM telepítés (a másik topikban említett program sem volt nekem a telón), aztán HR.

Samsung Galaxy A54

(#34208) darvinya válasza Viktor0610 (#34207) üzenetére


darvinya
titán

Nálam is működik már MyTv(nem áll le), de nem elsődlegesen (felül).
Biztos nincs fent az a app? (Oreo-n nincs App listába, azaz nem látható)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34209) laacika


laacika
tag

Sziasztok.

Segitsen valaki mert szézrobbanok az idegtől,szóval van egy Samsunk Androidos tabletem,évekig böngésztem vele úgy a face book ot (Chrome böngéazővel) hogy www.facebook.com.

Volt mikor elétette az m betüt de helyes linkre kattintva ment rendesen mintha asztali gépen böngésznék (nagyitható képek stb)

Most valamiért az istennek se megy,beirom hogy www.facebook.com és elé teszi azt a rohadt m betűt és máris más az egész felület.MEGŐRÜLÖK ETTŐL!!

Eddig a tablet saját böngészőjében is ment igy a face most már ott is elé teszi.

Ha valakinek van valami ötlete kérem segitsen mert vagy magammal végzek vagy a tablettel vagy az androidot felejtem el örök életre.

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#34210) Somatom válasza laacika (#34209) üzenetére


Somatom
veterán

A Chrome egy alkalmazás, a FB pedig egy webes felület. Egyik sem ebbe a topikba tartozik. Sztem az Android alkalmazások topikban nagyobb esélyed lenne. Nem FB -ozom, a Chrome -ot pedig kapásból tiltom, ezért konkrét segítséggel nem tudok szolgálni, de én a helyedben megpróbálnám olyan böngészővel, amelyikben alapértelmezetté tehető az asztali kliens mód.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34211) laacika válasza Somatom (#34210) üzenetére


laacika
tag

Köszönöm szépen a tanácsot :R

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#34212) Shirko


Shirko
tag

Amíg nem sikerül leütnöm a vaterán valami nexus készüléket, addig is kisérletezgetek. Most éppen NOX playeren:
Sikerült beazonosítani a boot.img particióját. Be is tudom mountolni és tudok is írni rá.
[kép]
[kép]
Ami viszont nem akar menni semmiképpen: a ramdisk windowson való kicsomagolása - szerkesztése - visszacsomagolása után ha kicserélem az új fájlra, akkor a NOX dob egy hátast és csak az eredeti állapot visszaállítása után hajlandó elindulni az Android.
Először a rootfs-t akartam irhatóra remountolni, utánna már megelégedtem volna, ha létrehozok egy /IttjartMatyaskiraly könyvtárat, de úgy tűnik minden változtatás fatális. Nem tudom, hogy ez valami védelem, vagy a vissza csomagolási metódusom nem megfelelő. Próbáltam 7z-vel és sima TC-s zippel.
Tudtok valami eszközt, ami "hiteles" ramdisk fájl előállítására alkalmas?

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#34213) Shirko válasza laacika (#34209) üzenetére


Shirko
tag

A gyakorlatban amit Somatom mondott:

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#34214) Doki16


Doki16
addikt

Sziasztok!

Vettem egy Xiaomi Mi A1 használtan. Az első kapcsolásnál felmentem a wifire és csatlakoztam a saját Google fiókomhoz. Majd amikor belépett az enyémre ezt írja ki a készülék és innen nem tudok tovább lépni. Beszéltem a tulajjal és ő se nagyon tudja, hogy mi lehet a gond.

Érthető okokból nem akarja megadni az ő fiókját amit nem is kértem. Ő onnan otthonról meg tudja ezt valahogy csinálni számítógépről?

Köszönöm szépen előre is a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34215) zeon.hu válasza Doki16 (#34214) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az eladó nem törölte a google fiókját.
Megoldás lehet, hogy ő jelszót változat, majd az adatokat megadja neked. Belépsz, utána törlöd a fiókot.
Ha megvan, akkor ő már vissza tudja állítani a régi jelszavát.
Amennyiben erre nem hajlandó, vissza kell vinned hozzá.

#?*@&!

(#34216) Doki16 válasza zeon.hu (#34215) üzenetére


Doki16
addikt

Sejtettem, hogy ezt csak fizikailag lehet megoldani. Nem lesz egyszerű a távolság miatt, de nincs rá nagyon más megoldás.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34217) zeon.hu válasza Doki16 (#34216) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor erőltesd az első megoldást!
Sajnos az ő hibája, még ha nem is tudott róla.
(Meg persze a google-é, hogy nem figyelmeztet erre ordas nagy betűkkel...)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#34218) Real_Necro válasza zeon.hu (#34215) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én vagyok a "bűnös", bár emlékeim szerint FR és HR is volt a készüléken.

A google fiókban a Fiókhozzáférés majd Eltávolítás nem orvosolhatja a dolgot? Mondjuk azon már túl vagyok, de egyelőre nincs változás, ha csak nincs átfutási ideje.

Sajnálom a dolgot és természetesen állom az utaztatás terheit, ezt már megírtam Dokinak is.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#34219) zeon.hu válasza Real_Necro (#34218) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Javasoltam egy megoldást.
Ha közben telefonon beszéltek, 1-2 perc alatt megvan, időt és pénzt spóroltok vele.

#?*@&!

(#34220) Real_Necro válasza zeon.hu (#34219) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bizalmi kérdés, de elég sok dologra használom azt a fiókot, így szerintem érthető, hogy nem szeretném kiadni a jelszavam hozzá. Keresünk alternatív megoldást, egyelőre google fiókból asztali gépen és telefonon is eltávolítottam a fiókhozzáférést a készüléknél.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#34221) Doki16


Doki16
addikt

Lezárult a sztori, a telefon topikjában segítettek. Van hozzá valami szoftver ami segít a FRP kikerülésében. Így most már tudom használni a telefont rendesen.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34222) zeon.hu válasza Doki16 (#34221) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, csak ez tiltott itt, volt már róla szó párszor :)

#?*@&!

(#34223) Doki16 válasza zeon.hu (#34222) üzenetére


Doki16
addikt

Nem tudtam ne haragudj. Nem használtam rossz célra egyáltalán.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34224) zeon.hu válasza Doki16 (#34223) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Én nem haragszom, nem én minősítettem tiltottnak :))

#?*@&!

(#34225) togvau


togvau
senior tag

az mitől függ, hogy ez a windowsosodó rendszer fenntartja e a wifi kapcsolatot sleepben? Mert ugye a wifi beállításoknál az erre vonatkozó beállítás már 6.0 óta csak dísznek van.

Van egy 6-os telefon, meg egy 6-os tablet. A telefon az otthoni wifin folyamatosan fennmarad, a munkahelyiről lecsatlakozik ha sleepbe megy, ha bekapcsolom a kijelzőt, akkor visszacsatlakozik, majd sleepnél megint le...
Tablet az egyik otthoni wifi eszközön csatlakozva marad, a másikon sleepnél disconnect, ha kiveszem sleepből akkor visszacsatlakozik.
Nem, nincs baj a wifi jelerősséggel, és stabilitással.

Na meg az is érdekelne, hogy a tablet ha wifin marad, miért csak spotify-al tud sleepben is folyamatosan zenét lejátszani, smb-ről vagy dlna-ról vlc-vel is meg bármivel, egy idő után megáll a lejátszás, pedig az akksi optimalizálásból is ki van zárva a zenelejátszó. Telefonnak egyik sem gond.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#34226) darvinya válasza togvau (#34225) üzenetére


darvinya
titán

Aksi optimalizálás egy dolog, de ha nincs app-nak korlátlan net engedélye, akkor leáll.
Ha Akkumulátor menüben Intelligens mód be van kapcsolva, akkor sleepben adatforgalom nélkül 5 perc után megszakítja kapcsolatot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34227) togvau válasza darvinya (#34226) üzenetére


togvau
senior tag

nincs olyan, hogy korlátolt, meg korlátlan net engedély. Vagy van net engedély, vagy nincs. Intelligens mód sincs, és mint mondtam egyik wifin ilyen, másikon olyan, és éppen kéne lennie adaforgalomnak, csak hát nem lehet, mivel nincs wifire csatlakozva...

hitler, sztálin, micro usb

(#34228) Shirko


Shirko
tag

Valaki valamit erre nem tud?

[link]

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#34229) Davos73


Davos73
csendes tag

Sziasztok!

Honnan lehet megtudni a telefont vizsgálva, hogy MHL képes e, ha nincs fenn a gyártó honlapján?
Úgy tudom az újabb telefonok már alapból tudják ezt vagy csak a felsőbb kategóriásak?

Köszi : L

(#34231) Igorovics


Igorovics
csendes tag

Sziasztok,

LG Optimus L9 II telefont használok, nagyjából 3 és fél éve. Az utóbbi időkben előforduló jelenség, hogy a telefon kikapcsol és csak úgy tudom visszakapcsolni, ha kiszedem, majd visszarakom az akksit. A telefon topicjában kaptam pár ötletet, valamint a neten is keresgéltem a hiba alapján, úgy tűnik másoknak is volt ilyen problémája ezzel a típusú típusú készülékkel. Valamint sokkal inkább tűnik hardware, mint software hibának.

Szerintetek az akksi cseréje segíthetne a problémán?

(#34232) Viktor0610 válasza Igorovics (#34231) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valószínű, akkuhiba, igen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#34233) Storms


Storms
őstag

Üdv!

Ha egy beépített rendszer alkalmazást (beépített tisztító gyorsító program) ezzel : [link] eltávolítok, akkor az gyári adatok visszaállításakor visszaállítódik?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#34234) darvinya válasza Storms (#34233) üzenetére


darvinya
titán

Ez mekkora kamu app.
Rendszerhez root nélkül nem férsz hozzá.

Gyári visszaállítással törölsz mindent.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34235) mobilizmo válasza Storms (#34233) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igen.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#34236) beg válasza darvinya (#34234) üzenetére


beg
veterán

Az app leírásában szerepel, lapozz lejjebb:
"Megjegyzés: A rendszer alkalmazások eltávolításához root jogosultság szükséges"

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#34237) Viktor0610 válasza beg (#34236) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Másként is lehetne? ;]

Samsung Galaxy A54

(#34238) beg válasza Viktor0610 (#34237) üzenetére


beg
veterán

Kamu alkalmazásokkal mindenképp. Főleg ha a méltán híres towel meg king root-ot tologatják fel, majd azok segítségével ígérik a rendszer app eltávolítást. :D

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#34239) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Stock S7-esemen ADB-ből bekapcsoltam annó az adoptable storage funkciót.
Viszont ez hazavágta a RAW fotózást. Szeretném visszaállítani a telefont, de nincs leírás hogy kell visszavonni az adoptable storage-et.
Valamint a kártya formázása és a telefon reset-elése nem állította vissza alaphelyzetbe.
Tudtok erre megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#34240) Viktor0610 válasza Teasüti (#34239) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Teasüti:
Mikor én formáztam a Mi A1-gyel a kártyát, rákérdezett, hogy belső tárként használnám-e vagy memóriakártya-helyként.
Én a készüléken kívül leformáznám a kártyát.

beg:
:D :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#34241) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Sziasztok.

Vettem egy Használt S7-et és érdekelne hol tudom neten a legtöbb infót lekérni róla IMEI vagy más alapján, linkelen valaki ilyen oldalt?

Köszi.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#34242) air válasza Miamiquake (#34241) üzenetére


air
nagyúr

Milyen infókra gondolsz, amik a neten, IMEI alapján publikusan elérhetők? :F
Szerintem semmilyen hasonló oldal sincs.
Legalábbis remélem. :B

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#34243) Teasüti válasza Viktor0610 (#34240) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vissza tudom pakolni az azóta belakott telefonon az adatokat vhogy csak a belső tárhelybe?
Vagy elveszik mindkettő?

(#34244) Viktor0610 válasza Teasüti (#34243) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát passzolom, én gépre menteném, mert szerintem nem tudod, mi van a kártyán, mi van a belső memóriában.

Samsung Galaxy A54

(#34245) Krill77


Krill77
őstag

Hi. Van itt nalam egy lenovo a1000. Xp - s géppel, telepítve adb, nem latom a fajl rendszert. A telon van egy 40mb is elérhető rész amit lemez meghajtómak lat a gép. Arrol a sajat szoftverét felrakva megy a masolas (app kep zene). De siman intezobol nem ugrik felpendrive szeruen. Valami tipp? Köszi.

(#34246) Keeperv85 válasza Krill77 (#34245) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Persze. Xp-d van? Akkor dobd ki a ..ba... és tégy fel valami olyan rendszert, ami kezeli az MTP-t fekete mágia ismerete nélkül is...

(#34247) Krill77 válasza Keeperv85 (#34246) üzenetére


Krill77
őstag

Az összes tab/telo ment eddig. Bar azok 4 es droidok. Ez lenne a gobd? Hisz a saját progijával tudok ra masolni.

(#34248) darvinya válasza Keeperv85 (#34246) üzenetére


darvinya
titán

Más rendszeren is MTP mód ugyanúgy kezeli, mint az XP.

(#34247) Krill77

Nem.
Telotól fw-jétől, ami nem tudja felcsatolni háttértárkent, csak MTP -ben.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34249) Krill77 válasza darvinya (#34248) üzenetére


Krill77
őstag

Magyarán nincs megoldás? Érdekes, h ott egy H: meghajto de csak egy 40mb tos az egesz. Azon vannak a progik a pcre.

(#34250) Fall-N válasza darvinya (#34248) üzenetére


Fall-N
veterán

Dehogy is. Normális modern OS rögtön felismeri és telepíti a drivert és már működik is. Win 8+ kell hozzá. Nekem a Win 7 nem ismerte fel a Mi A1-et de a Win 10 már rögtön még fastboot módban is. XP egy több, mint 15 éves elavult OS, ideje cserélni.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.