Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Sziasztok ! Szeretnem a segitsegeteket kerni. iPhone-rol valtottam, androidra galaxy s8-ra. Elotte felszinkronizaltam, cisnaltam biztonsagi mentest a telefonom tartalmarol mielott eladtam. Minden be volt pipalva hogy szinkronizaljon mindent goggle account stb. De sajnos a nevjegyzekem nem maradt meg. Eltunk cirka ~300 szam emik elegge fontosak voltak. Hogyan tudom elovarazsolni itunes-bol hogy rajta legyen az osszes nev a samsungomon ? Ossze is van szinkornizalva minfdenfele accountal de sajnos csak 100 nevjegyzeket lat. Valakinek valami otlet ? Koszonom ! (remelem ertheto voltam)

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34852) quailstorm válasza Superhun (#34844) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Error: java.lang.SecurityException: Neither user 2000 nor current process has android.permission.MANAGE_USERS.

Szívás :(

1|shell@TB3-850F:/ $ pm uninstall -k --user 0 com.lenovo.tab38
Failure [DELETE_FAILED_DEVICE_POLICY_MANAGER]

A kis aranyos rohadék...
Ha nem gyári app lenne azt mondanám, vírus.

[ Szerkesztve ]

(#34853) Superhun válasza quailstorm (#34852) üzenetére


Superhun
addikt

Jah, szívás. Marad a rootolás.

(#34854) quailstorm válasza Superhun (#34853) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Beraktam azt a képet. Most, hogy kinyomtam, állandóan dobálja a popupot, hogy aktiváljam az eszközkezelőt :DDD
Marha viccesek Lenovoéknál, de komolyan. Úgyhogy akármilyen vicces, bootloader unlock és root kell ahhoz, hogy ne játssza 2 percenként az áruházi demot csutka hangerőn :W
Pedig mikor megvettem még azt hittem ez a legértelmesebb ár/érték arányú gép, amiben még normális GPS is van.

[ Szerkesztve ]

(#34855) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Hogy tudom .vcf (nevjegyzeket) importalni a telefonomra ? 8.0

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34856) quailstorm válasza Fiddlestick (#34855) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Katt, továbbiak, importálás.

Ha google fiók nélkül csak az eszközre, azt most passz, de tuti van arra is valami, ha más nem akkor app.

(#34857) tordaitibi válasza Fiddlestick (#34855) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

7.0 alatt tapicskolas a .vcf fajlra, a felugro ablakba megnyitas a nevjegyekkel.

Vagy nevjegyek/beallitasok/export-import

8... alatt se lehet nagyon mashogy, ha igen a hsz. targytalan.

[ Szerkesztve ]

(#34858) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Van nálam egy HTC One M8 telefon és bizonyos időközönként kiírja, hogy a Google Play services leállt.
Első körben próbáltam törölni a cache-t és az adatait, de ez nem segített. Ezután raktam fel egy másik ROM-ot, egy másik Play services-t, de még mindig csinálja. Mit lehetne még tenni?

(#34859) Fiddlestick válasza quailstorm (#34856) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Köszönöm szepen a segitsegeteket !

@ (#34857) tordaitibi

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34860) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Huh, bocs, rossz topicba tettem :(

[ Szerkesztve ]

(#34861) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Sziasztok! Ujabb segitsegre volna szuksegem. Az oregem telefonja (note4) csinal olyat, hogy egy telefoncsörges utan meg abban a hivasban lenemitja a telefont, es nema is marad, mindaddig ameg vissza nem allitja rajta a hangos. Teljesen random, es onalloan csinalja ezt. Eleg kellemetlen mikor nem erik el, mert magat lenemitja... Piszkalva, alligatva biztosan nem lett. Hallottatok mar ilyesmirol ? Fontos lenne, koszonom !

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34862) rtom


rtom
senior tag

Szevasztok,

Vettem a gyereknek egy kínai tabletet, ami persze nem teljesen az, aminek reklámozták, de egészen jól működne, ha... Rootoltam, eltávolítottam a vau és zbxgy nevű gyanús rendszeralkalmazásokat, meg kismillió háttérképes csiricsárét, telepítettünk játékot, többsége megy, de elkezdte a "a belsö tároló megtelt" hibát dobálni, ami elég idegesítő. Ezután jött a meglepi, a beállítások szerint van egy 1,9 GB-s belső tároló, és egy 32 GB-s "telefon-memória", valójában egy 14 GB-os valószínűleg emmc kártya van benne, több felé partícionálva, de egyik partíció sincs tele. App2SD-vel átmenetileg kezeltem a problémát, de most már megint előjött a hiba, pedig a "belső" tárolón nincs app. Ötlet, hogyan lehetne az 1,9 GB-os tároló helyett valós adatokat látni?

(#34863) gulyasa


gulyasa
őstag

Azt hol lehet beállítani Gmail almalmazásban, hogy ha egy levélben van egy URL, arra bökve ne a beépített böngésző induljon el, hanem a Chrome?
Úgy néz ki, csak a Gmail nem tudja, hogy a Chrome az alapértelmezett internet böngésző alkalmazásom... :F

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#34864) quailstorm válasza gulyasa (#34863) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Beállítások/általános/linkek megnyitása gmailben.

(#34865) Fiddlestick válasza Fiddlestick (#34861) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Valaki :F

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34866) Superhun válasza Fiddlestick (#34865) üzenetére


Superhun
addikt

Nincs engedélyezve valamilyen automatizáló szolgáltatás, ami helyhez/időponthoz kötve némítja le a telefont? Note 4-et nem ismerem, de elképzelhető, hogy van ilyen beállítási lehetőség, amit véletlenül aktiválva lett. Vagy még az is lehet, hogy telepítésre került egy automatizáló app. Több ilyen is van...

(#34867) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az informatika mondta, hogy a vállalati gépeinkre, telefonjainkra fel lesz rakva egy komplett végpontvédelem.
Csak az első pár betűt sikerült megjegyeznem, ha jól értettem. cso...
Mi lehet ez?

(#34868) Fiddlestick válasza Superhun (#34866) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

200km-re vagyok az oregemtol, de az tuti hogy se a beallitashoz nem nyult, se nem frissitett se appot nem telepitett !

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34869) beg válasza GEPESZ66 (#34867) üzenetére


beg
veterán

Én barchoba-ként ismerem.
Vállalati környezetben inkább cisco endpoint security-t hallanék félre cso....-nak.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#34870) GEPESZ66 válasza beg (#34869) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az ilyen végpont védelmeket, ha kikapcsolom a telefont, s a 3 gombos módszerrel csinálok Hard reset-et, akkor lehet-e törölni?
Ha törlöm, akkor azért engedi beállítani a céges levelezést?

(#34871) beg válasza GEPESZ66 (#34870) üzenetére


beg
veterán

Egész eddig tendereztetted az android védelmi szoftvereket. Mire tennének fel neked egyet, le akarod törölni? :DDD

Amúgy igen és nem, de ez a vállalati informatikán múlik. Beszélj az IT-val, hogy mi a koncepció vele. Több módon használható.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#34872) GEPESZ66 válasza beg (#34871) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nem szeretem ezeket a központ dolgokat, hisz a droidnál néha ajánlatos visszaállítást csinálni, s így mindig mehetnék felrakatni ismét.
De majd megkérdezem, ha felkerül a gépekre, ill. telefonokra.
Köszi a választ!

(#34873) Superhun válasza Fiddlestick (#34868) üzenetére


Superhun
addikt

Pedig a gyári android nem csinál ilyet. Amúgy ha ennyire biztos vagy benne, hogy az öreged nem állított át semmit és nem telepített extra alkalmazásokat, akkor szerintem simán bevállalható egy gyári visszaállítás és akkor tuti megoldódik a probléma.

(#34874) gulyasa válasza quailstorm (#34864) üzenetére


gulyasa
őstag

Ott nálam ilyen nincs.
(Gmail verzió: 8.2.25.188905562)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#34875) quailstorm válasza gulyasa (#34874) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor keresd jobban. Ugyanez van fenn nekem is, több, mint 1 éve ilyen már a gmail. Azt azért remélem, hogy a gmailen belül keresed a megoldást és nem a rendszerbeállításokban/Holdon.

[ Szerkesztve ]

(#34876) Viktor0610 válasza gulyasa (#34874) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Gmail beállításain belül tényleg van ilyen menüpont. :)
Gmail Beállítások - Általános beállítások - Linkek megnyitása a Gmailben.

Samsung Galaxy A54

(#34877) gulyasa válasza quailstorm (#34875) üzenetére


gulyasa
őstag

Ha lenne, megtaláltam volna...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#34878) quailstorm válasza gulyasa (#34877) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az automatikus lépegetés után kellene legyen. Ez így eléggé wattafack.

(#34879) meko1 válasza beg (#34869) üzenetére


meko1
tag

a végponti titkosításhoz lövésem sincs....
a másik szó az mi is?barkochba lenne?......

(#34880) beg válasza meko1 (#34879) üzenetére


beg
veterán

Barkochba – Wikipédia
Kicsit özzsekerevedtem a betketüt:)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#34881) gulyasa válasza quailstorm (#34878) üzenetére


gulyasa
őstag

Már azzal is próbálkoztam, hogy töröltem az adatokat és eltávolítottam, majd a Play-ről újratelepítettem a Gmail-t, de az eredmény ugyanaz. A beállításokban az a rész nincs ott... :F

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#34882) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Huawei T3 10 tableten szerettem volna gyári beállítások visszaállítását végezni, de nem nagyon történik semmi. Azóta újraindulgat folyamatosan. bejön a Huawei logo, majd kiírja, hogy factory reset low-level és utána újraindul.

Jah és ebből kikapcsolni sem lehet. Ötlet valakinek?

(#34883) quailstorm válasza gaben1117 (#34882) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kénytelen leszel kívülről ROM-ot újratelepíteni, vagy beadni garanciába.

(#34884) gaben1117 válasza quailstorm (#34883) üzenetére


gaben1117
senior tag

Köszi a választ. Kb 1 hónapja lett véve, szóval beadom akkor garanciális javításra. :(

(#34885) harsak


harsak
csendes tag

Hello!

Segítségeteket kérem, mert jelenleg kifogytam az ötletekből.
Anno sikerült adatot mentenem, de most nagyobb a fa fejsze meg eltűnt...
Szóval adott egy vfd 900-as telefon, bezöldült a kijelzője aztán kipurcant. Garis még, el lehetne vinni szervízbe, de ott adatot nem mentenek. Gondoltam javíttatás előtt leszedem róla az adatokat, de a gép nem érzékeli, mint csatlakoztatott eszköz (mintha az usb-s adatátvitel off lenne). A softreset bejött, de lefagyott, azóta az sem jön be.

Erre (hogy érzékelje háttértárként) van bármi ötlet anélkül, hogy garancia bukása lenne? Adott illetőnek sajna az állása múlik néhány friss fileon.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#34886) harsak válasza harsak (#34885) üzenetére


harsak
csendes tag

Update, reset megy, bootolásnál fagy, továbbra sem elérhető.
(Szerintem túl sokat szerkeszthettem az előző kommentet mert már nincs szerkesztés gomb, ezért új komment.)

(#34887) Viktor0610 válasza harsak (#34886) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Segíteni sajnos, nem tudok, max. abban, hogy 5 percig szerkesztheted az elküldött kommentet.

Samsung Galaxy A54

(#34888) Gave


Gave
addikt

Hello,

Lehet, hogy nem jó helyre írok, de gondoltam megpróbálom itt is.

Tehát az applock zárolja a kontakt és egyéb privát appokat. Ami 11 hónapig nem fordult elő, gondolom a zsebemben a lenyomat olvasó aktiválódott a kelleténél többször.

A supportal levelezek, de nem éppen segítőkészek :)

Kereséssel már kipróbáltam mindent, általában a factory resetre akarnak rábeszélni, de az sehogy sem ideális, hogy minden ilyen esetben factory resetel az ember.

Device: Redmi 4X (EU)
MIUI 9.2.4
Android 7.1.2 (security patch 2018 01 01)

:R

(#34889) mgy


mgy
senior tag

Találkoztatok már azzal a "hibával", hogy autós kihangosítóra BT-n csatlakoztatva a telefont, hívás befejezése után mindig elindul egy adott zenelejátszó?
Sajnos sehol nem találtam olyan beállítást, hogy a zenelejátszó progit kiválasszam. Az lenne persze a legjobb, ha az utoljára használtat szedné elő, de nem vagyok telhetetlen.
Jelen esetben a spotify indul el mindenáron, de volt már korábbi installnál (kábé az újratelepítés volt az egyetlen mód a változtatásra) google music, vagy épp soundcloud is. Kerestem a neten, eddig nem nagyon találtam semmit. Illetve... Mivel benne volt a kifejezésben a spotify is, rengeteg ideges spoti user panaszkodott erről a saját fórumukon, de szerintem ez nem spotify-specifikus probléma, inkább Android gond.

(#34890) tordaitibi válasza mgy (#34889) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Android 7 Resurrection Remix romon van erre beallitasi lehetoseg, Beallitasok/felulet/fejhallgato

Sajnos nem(csak) Android hanem erosen romfuggo.

(#34891) MPM


MPM
tag

Üdv!

Lehet nem jó helyre írok, de jobbat nem találtam. Tudna valaki jó adatkábeleket ajánlani (USB - micro USB)?

A kínai színes csodákkal nincsenek jó tapasztalataim.

Viszont horribilis összeget se szeretnék rászánni, 1 méteresért max egy ezrest fizetnék.

[ Szerkesztve ]

(#34892) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Rootolt redmi 3s primeról lenne szó. 2 problémám is lenne akkumerüléssel kapcsolatban.

Az egyik, hogy a kernel folyamatosan ébren tartja a telót. Olyan, mintha akkutöltés után a töltőről való leválasztás után kergülne meg. Eddig egy megoldást találtam: Akku feltölt, kábelről lehúz, memória ürít, újraindít.

Másik probléma a google play-szolgáltatlások lenne, aminél a significant motion detector dolgozik ezerrel, ez mondjuk szerencsére nem eszik sokat de jó lenne kiszűrni.

Van esetleg valamelyikre ötletetek?

(#34893) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Samsung Galaxy J3:

3 program van feltelepítve a gyáriakon kívül, és rendszeresen dobálja, hogy nem lehet őket frissíteni, mert nincs szabad hely. Ezzel mit lehet tenni? Semmi nincs a telefonon, képek, videók stb. le vannak törölve, bár sejtem, hogy ez más partícióra megy, szóval feleslegesen töröltem le. Újrapartícionálás és trükközés nélkül van valami megoldást, vagy direkt ilyen ***-ra csinálták ezt a telefont?

(#34894) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Ismerős Windows 10-es notiról szeretne kábelen keresztül netet osztani Galaxy S Duos 2-re (jelly bean). A telefonban nem találtam ilyen opciót, úgyhogy elsőre a gépen próbáltam wifi hotspotot indítani, de a menüpont inaktív (usb sticken keresztül van net). Úgy rémlik vannak erre megoldások, melyik a legegyszerűbb? Jelenleg se a gép se a telefon nincsen nálam.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#34895) quailstorm válasza Bdanyy (#34894) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt tudom, hogy az USB-s kábeles reverse tetheringhez root kell, 4.x időkben csináltam.

(#34896) Bdanyy válasza quailstorm (#34895) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi szépen, kár, mert annak biztos nem állok neki

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#34897) Shirko válasza Bdanyy (#34894) üzenetére


Shirko
tag

A Hálózati és internet beállításainál az USB stick adapterbeállításainál a megosztás fülnél pipáld be a "Megengedem a hálózat más felhasználóinak, hogy ennek a számítógépnek az internet kapcsolatát használják"
Ha minden igaz akkor már tudsz hot spotot csinálni.

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#34898) CrAck69


CrAck69
senior tag

Sziasztok. Van egy s7 telenor függő telóm.
Érdekelne, hogy fel tudnám e tenni estleg a gyári független androidot valahogyan.??
(a frissítések miatt)
Eddig wp10 em volt ott ezt tudtam hogyan kell, itt droidnál nem tudom mi a menete.
Van erre mód?
Köszi szépen. :R

Egyszer fenn....

(#34899) Bdanyy válasza Shirko (#34897) üzenetére


Bdanyy
addikt

Megnézem majd holnap, köszi :) Úgy rémlik a kapcsoló egyből visszakapcsolta magát, amint rányomtam.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#34900) mgy válasza tordaitibi (#34890) üzenetére


mgy
senior tag

Maradnék amíg lehet gyári romon (op5t), nem akarom cserélgetni, elmúltak má' azok az idők. :)
Azért köszi a választ!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.