Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!
Meg akartam oldani ezt a problemat: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2730486
bocs a linkert! Mobilrol vagyok.
Egeszen egyszeruen annyi lenne a bajom, h a Root Explorernek nem sikerul atmasolnia ket fajlt, copy failed hibauzenetet kapok.
A telefon rootolva van, az explorert legalisan vasarotam playrol, mtk6582, android 4.4.2...
Nem tudom mi lehet a hiba.
Irasvedett lenne a mappa, nem elegge kaptam meg a root jogot? :D imanoob
Valaszokert elore is koszi. :)

mAtx4ever!

(#17752) #79335424 válasza lukaszokni (#17751) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó kérdés. Valamiért én sem tudok írni a rendszermappákba (MTK6595M). Ugyaníg failedet kapok. Recovery -ből szoktam megoldani, Aroma fájlkezelővel. Az enyémen csak az 1.8 -as Aroma működik, az újabbak nem reagálnak az érintésre.

[ Szerkesztve ]

(#17753) vicze válasza aprokaroka87 (#17743) üzenetére


vicze
félisten

Pontosan 0 mértékben használja.
Az hogy mi csinálja az UI renderelsét a telefontól és a HW-tól függ.
Első esetben a CPU csinálja. 2. esetben a GPU csinálja 4.0-tól(3.0 valójában) opció a GPU gyorsított felület renderelés(egyes készülékeken 2.x estében is volt pl. egyes HTC modellek).
3. eset, hogy a GPU-nak lehet külön 2D render része, ebben az esetben az csinálja, ez inkább ritka.
De a NEON-t semmiképp. :)

"Szép" a magyar fordítás, de maradjunk inkább az angolnál. "Force use of GPU for 2D rendering", ez a 2. esethez tartozik. Az appok számára a fejlesztő mondja illetve engedélyezi a GPU rendert, ez az opció kikényszeríti mindre elméletben, de okozhat grafikai hibákat. A többi itt található opció is ehhez tartozik.

@Keeperv85: "Nem hiszem, hogy valaki pl. fájlszerveren futtat droidot…"
Droidot mindenre raknak má. Láttam Androidos routert, file szerverrel, FTP-vel, torrenttel, "csodás"...

[ Szerkesztve ]

(#17754) #72797440


#72797440
törölt tag

Mi az az
OEM készülék és miért olcsóbb több mint húszezerrel mint a nem OEM. Ha csak a magyar nyelvű menü hiányzik azt rendszer újratelepítéssel meg lehet oldani.

(#17755) lukaszokni válasza #79335424 (#17752) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Úristen de nagyon köszönöm a tippet! Tulképp 40 munkaórám volt a dolog megfejtésében, root-tal kezdve (csájnafon ugye, dzsunkáról, zéró szupport)....
Szóval TWRP fájlkezelővel sikerült, előtte a Mount menüben mindent láthatóvá kellett tennem. Utána a másolásnál a végeredményt nem is láttam, csak amikor újraindítottam a telefont. Meni tenx!

mAtx4ever!

(#17756) nubreed


nubreed
veterán

Sajnos az én telefonommal nem kompatibilis a ClockWorkMod, milyen más ingyenes appot tudnátok ajánlani a jelenlegi ROM biztonsági mentésére?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17757) cappa72 válasza nubreed (#17756) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lehet, hogy ha megtudnánk a telefon típusát, akkor jobban lehetne tippeket adni.
Sok platformon eltérő megoldások vannak, illetve nem tudjuk, hogy van-e root elérésed.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#17758) nubreed válasza cappa72 (#17757) üzenetére


nubreed
veterán

Hát magyarországon egy nem elterjedt márka: QMobile Noir A20 a készülék és Jelly Bean 4.1.2 van rajta gyárilag és rootolva van.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17759) cappa72 válasza nubreed (#17758) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha jól néztem, akkor MTK 6589 lehet benne, tekintve hogy a spec 1.2GHz, 4 mag-os processzort ír, és SGX GPU van benne.
Ha valóban MTK alapú, akkor nézd meg a blogomat. 3 féle mentést írtam le MTK-ra (Flashtool, MTKDroidTools, dd), és CWM is kérhető szintén a blogomban.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#17760) Deck válasza nubreed (#17756) üzenetére


Deck
titán

TWRP Recovery van rá.

PS5

(#17761) Beni2360 válasza #72797440 (#17754) üzenetére


Beni2360
félisten

Az OEM szerintem csomagolatlan készüléket jelent vagyis nem gyári csomagolás. A másik kérdés meg az árra vonatkozóan valószínű egy vissza küldött telefon amit megjavítottak és csupaszon adják el. :Y
Mások véleményét is várjuk. :))

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17762) gaben1993


gaben1993
tag

Sziasztok.
Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy megoldható e egy alkalmazás sd kártyára telepítése.
Szeretnék nagyobb terjedelmű játékokat telepíteni, de egyrészt alapból a belső memóriára telepítene, ahol nincs hely, de ezt még valahogy megoldanám, ha miután feltelepítettem egy nagy terjedelmű alkalmazást, a beállításokba áthelyezném sd kártyára, de a mondjuk másfél gigából mindösszesen mondjuk 30mb-ot helyez át.
Létezik erre bármiféle megoldás?
Vagy a memóriakártya csak adatok tárolására alkalmas?

(#17763) Redcaster válasza gaben1993 (#17762) üzenetére


Redcaster
őstag

Én is pontosan erre lennék kíváncsi. Azt láttam, hogy megoldható rootolt készülék esetén, de én nem szeretném rootolni. Anélkül lehetséges ez, vagy inkább felejtsem el?

(#17764) gaben1993 válasza Redcaster (#17763) üzenetére


gaben1993
tag

Nem is gondoltam rá, amikor megvettem a telómat, mert az előzőbe nagyobb belső memória volt.
Nem értem a dolgot, a telók 90%-a 10gb alatti hellyel rendelkezik, ami erősen korlátozza ezt.
Aki nem 100ezer környéki készüléket vásárol, az felváltva telepíthet csak nagyobb alkalmazásokat?
Régóta használok android rendszert, de ez meglepett, egy kiforrott operációs rendszer ilyen gyerekbetegségtől szenved?
Valahol olvastam hogy valahogy át lehet particionálni a memóriakártyát hogy belsőnek lássa, de úgy emlékszem ahhoz root szükséges.

(#17765) Mr Dini válasza gaben1993 (#17764) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ha nem akarsz rootolni, akkor adb-n van egy egyszerű parancs.

Ha meg rootoltsz, akkor ez kell neked:

http://danforuma.uw.hu/index.php?topic=14.msg14#msg14

Illetve, ha az appok sdre helyezett .obb fájljai nagyok, akkor foldermount(szintén rootos)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17766) Redcaster válasza Mr Dini (#17765) üzenetére


Redcaster
őstag

Ezt az adb-s dolgot kifejtenéd bővebben? Ha jól gondolom erről van szó. Ez alapján lehet próbálkozni? Nem áll fent annak a veszély, hogy esetleg elavult lenne a cikk, és ma már nem működik?

(#17767) Mr Dini válasza Redcaster (#17766) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Srry csak most értem ide. Esti műszakom van.... :/

Ha csak adb kell és winre, akkor ne rakd fel az sdk-t, hanem elég ez:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

Ui.: ha kérdésed lenne, akkor írj itt, v pmben. ;)

Szerk.: kihagytam a lényeget... :DDD

Ez maga a command:

adb shell pm set-install-location 2 (ha 0 akkor ő dönti el, ha egy, akkor belső, ha 2 akkor pedig sd)

Ezt a módszert én nem használom, de úgy rémlik, működik.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17768) #72797440


#72797440
törölt tag

Kinek van tapasztalata Xiaomi Mi 4 és Huawei Ascend P7 telefonokkal.
Tegnap tapiztam egy Ascend P7-et. Nagyon tetszett. A másik is van ilyen jó? Az SD kártya hiányát leszámítva.

[ Szerkesztve ]

(#17770) Velocity


Velocity
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi ha off, esetleg ha tudtok ajánlani releváns topikot azt megköszönöm. Addig is hátha kapok itt is választ

Szóval olyan szakembert keresek Pesten, aki tudna forrasztani 6 db vezetéket egy Androidos telefon alaplapjára, a bekapcsoló és a hangerőszabályzó gombok lábaira :)

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#17771) gerii


gerii
addikt

Üdv!

Olyat lehet már Androidon, hogy az általam megvett programot egy másik fél is használhassa (családi opció a'la iOS), vagy átruházhassam?

(#17772) dekrer: Köszi, akkor egyszerűbb, ha belépek azon a telefonon a fiókomba amíg használom a programot..

[ Szerkesztve ]

(#17772) Deck válasza gerii (#17771) üzenetére


Deck
titán

Közös fiók amire megveszed.

PS5

(#17773) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Lehet valahogyan manipulálni a gps-t? Azt érzékelje a satellite hogy tök más a pozícióm.

Üdv. Johnny

(#17774) air válasza jonnyjoker01 (#17773) üzenetére


air
nagyúr

Annak mi értelme? :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17775) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Rom-ot szeretnék cserélni telón. cm11 ről egy másik készitő cm11-jére. Hogyan tegyem, hogy ne keljen újra belakni a rendszert és minden úgy legyen ahogy volt?

Köszi

(#17776) Redcaster válasza Mr Dini (#17767) üzenetére


Redcaster
őstag

Szia!

Köszönöm a gyors válaszodat, de szerencsére sikerült megoldani, összesen csak 1 játékot akartam felrakni a telefonra, de hála Istennek, nehezen de összejött :K

(#17777) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

http://index.hu/tech/2015/04/15/visszater_a_mobilokra_az_nng/
Ingyen IGO!!!

(#17778) #79335424 válasza jonnyjoker01 (#17773) üzenetére


#79335424
törölt tag

Régebben EZT használtam. Akkor működött, most nem tudom, hogy mi a szitu. De írd be a Play keresőbe, hogy Fake GPS!

air:
Régebben a Google helykeresésben magasabb prioritású volt a GPS infó. Ha tudtál küldeni egy fake GPS infót, akkor nem keresgélt tovább, hanem símán kajálta, hogy New York -ban vagy. Így le tudtál tölteni régiókorlátos alkalmazást. Pl. anno a SoundHound realtime szövegmegjelenítője, vagy a Google Voice ingyenes hívásregisztrációja működött így (bár a Google Voice -hoz még egy USA VPN is kellett).

(#17779) air válasza #79335424 (#17778) üzenetére


air
nagyúr

Azt értem, hogy régen miért volt rá szükség. De most miért van?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17780) tomy86 válasza air (#17779) üzenetére


tomy86
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#17781) #79335424 válasza air (#17779) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom. Én csak akkor szoktam ilyen részletekkel foglalkozni, ha süt a kérdésből a hülyeség. Felnőtt emberek vagyunk (többnyire :) ), csak tudja, hogy miért van rá szüksége. Ha van megoldásom, vagy ötletem rá, akkor megírom és ennyi.

(#17782) air válasza #79335424 (#17781) üzenetére


air
nagyúr

Én meg kíváncsi vagyok, de komolyan.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17783) Mr Dini válasza air (#17782) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A kérdezőt kérdezd... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17784) air válasza Mr Dini (#17783) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem azt tettem. ;)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17785) Kiskopika válasza Kiskopika (#17741) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Na ma megjött az usb hangkárty. Ma rádugtam a telómra (Htc M7) próba kép és egy HAMA CS461 mikrofont. Hát csalódott vagyok ugyanis csak akkor aktíválodik a Google Now ha egyenesen bele, szinte a számba veszem a mikrofont. Lehet valahogy emelni a mikrofon érzékelésén? gstrins és Mobileuncle vel nem sikerült mást meg nem találtam a neten

(#17786) Quasi_modo válasza GEPESZ66 (#17777) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Vótmá. Soxor. [link]

valami

(#17787) gorje válasza gorje (#17775) üzenetére


gorje
senior tag

Valaki esetleg? [link]

(#17788) Bozek válasza gorje (#17787) üzenetére


Bozek
nagyúr

Másik készítőnél nincs CM11. Esetleg CM11 alapokon nyugvó szoftver, de CM az a CyanogenMod és ennyi.

(#17789) gorje válasza Bozek (#17788) üzenetére


gorje
senior tag

Na igen.. Nem jol fogalmaztam meg de remelem a lenyeg igy is ertheto?!

(#17790) air válasza Bozek (#17788) üzenetére


air
nagyúr

Előfordulhat unofficial, portolt rom.
Zárt BL-es SP-re is legalább 4 felé CM11 volt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17791) Bozek válasza air (#17790) üzenetére


Bozek
nagyúr

A gyári FW-n alapuló romokat se nevezzük stock-nak, akkor a CM-en alapulókat se nevezzük CM-nek...

(#17792) #79335424 válasza Kiskopika (#17785) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne küzdj a telóval! Várd meg a miniPC -t! Más a cucc. A CS918 -on majd nézz egy Lan sebességet, nehogy a buhera közepén derüljön ki, hogy a rossz vezérlőchipes szériából kaptál!

(#17793) air válasza Bozek (#17791) üzenetére


air
nagyúr

Ezek nem CM-en alapulnak, hanem teljes értékű CM-ek. CM forrásból vannak fordítva. Egyébként az SP-hez volt hivatalos CM11 is, de azt csak nyitott BL-esre lehetett telepíteni.
Mindössze annyi történt, hogy Bagyusz megoldotta a 4.3-as, gyári kernelen történő futást.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17794) Kiskopika válasza #79335424 (#17792) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Ok, csak be voltam zsongva mar! Mit ertesz rossz vezerlochip alstt? Lassu a net, vagy egyartalan nem kap netet?

(#17795) #79335424 válasza Kiskopika (#17794) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lassú. Akár külső adapter stick -hez, (vagy Tablet -hez), akár box verzió, beépített modullal, itt tulképp egy USB - Lan adapterről van szó. Ilyenből Asix 88772 -es chip -pel szerelt kell, mert a többit (pl. RD9700) csak USB 1.1 -en csatolja. Ezért csak vánszorog rajta az adat. De ezek az infók inkább az MK908 (RK3188) topikba valók. Ott olvashatsz a CS918, K-R42, T-R42 fínomságairól, meg a Rockchip merényletéről a 3188T procival.

[ Szerkesztve ]

(#17796) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Lesz ez az IGO akció.
Ha feltelepítem, akkor hogyan tudok erről az appról egy olyan biztonsági mentést csinálni, hogy egy gyári visszaállítást követően visszaállíthassam?
LG telefonom van.Ott van egy gyári biztonsági mentés aplikáció.Nem szoktam biztonsági mentéseket csinálni.Ez alkalmas-e erre, vagy mit javasoltok?

(#17797) Deck válasza GEPESZ66 (#17796) üzenetére


Deck
titán

Kimented az az apk-ját. Elég sok backup app van playen.

PS5

(#17798) GEPESZ66 válasza Deck (#17797) üzenetére


GEPESZ66
veterán

De melyik az, amit ajánlatok, esetleg magyarul is tud?

(#17799) tomy86 válasza GEPESZ66 (#17796) üzenetére


tomy86
addikt

A legtöbb értelmes fájl kezelő is el tudja menteni az apk fájlt. Én ES-t használok, de szerintem a TC, Solid stb szintén képes erre. Vagy pl. a SuperBackup progi is tudja (bár lehet, hogy ennek root kell).
Vagy ezen az oldalon beírod a progi nevét és le tudod tölteni az apk fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#17800) GEPESZ66 válasza tomy86 (#17799) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ha valamit a Play-ból telepítek, akkor az apk-fájlt a telefon menürendszerében hol találom, hogy a fájlkezelővel elmenthessem?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.