Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) Mr Dini válasza malphitee (#17695) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

#17675 hsz!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17702) Mr Dini válasza Keeperv85 (#17698) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

:R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17703) migabi24


migabi24
nagyúr

Tudja valaki mi a feladata a sys/block/mmcblk0/iostats-nak? Mert sok tweak packba kikapcsolják, kíváncsi vagyok mi ez

(#17704) Kiskopika válasza Kiskopika (#17690) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nah berendeltem mindent, mar csak meg kell erkeznie! Miutan megjott, lehet hogy kereslek meg Somatom, ha nem banod 😄
A mikrofon hangerejet van lehetoseg hangositani, mint windowsba? Illetve ha az usb hangkartya mic bemenetet egy jack elosztoval megosztom hasznalhato esetleg ket mikrofonnal, vagy mar nagyon gyenge lenne a jel? (Ket kulon szobaba lenne a a ket mikrofon)

(#17705) palocz


palocz
tag

Sziasztok. segítsé kellene 1 Neken n6 2giga ram, 32 giga rom telo felélesztésében. itt vettem a telot 1 fórumtárstol, és a gyári romot sikeresen rá is tettem. minden tökéletes volt. pénteken délelőtt viszont kikapcsolt a teló, és azóta nem indul el. a romra meg a flashtool 4032 es hiba kódót ír. valaki tud megoldást?

06703448537 ezen keress ha nem válaszolok

(#17707) cappa72 válasza palocz (#17705) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem érdemes 4 helyre kiírni a dolgokat. Érthető, hogy ideges vagy, de a dual sim, dual sim mélyvíz, kínai telefonok és szakmai topik mindegyikébe ugyanazt leírni...
Végy egy (több nagy) levegőt és olvasd el amit írtam. Tudom linkekkel tarkított, de a lényeg, hogy meta-mode alatt próbáld meg a readback-et.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#17709) cappa72 válasza #40993792 (#17708) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor rosszul tippeltem
Előfordul. Mindenkivel. :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#17710) migabi24 válasza migabi24 (#17703) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez tényleg ilyen komoly kérdés lett volna, na mindegy, legalább azt mondja meg valaki, hogy ha ez kikapcsolom okozhat-e problémát, mert mintha nyernék vele némi performancet

(#17711) David75


David75
őstag

Heloka. Tud valaki olyan stílusú alkalmazás váltót ami hasonlít a windows phone-éra? Igazából az előnézet a fontos.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#17712) cappa72 válasza David75 (#17711) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szierintem itt, az alkalmazásos topikban gyorsabban kapsz választ.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#17713) #79335424 válasza migabi24 (#17710) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. Ez ilyen komolytalan kérdés. Ha komolyan érdekelne, akkor bepötyögnéd a gugliba, hogy iostats és tengernyi találatot hozna, mivel ez alapvetően Linux parancs. Egyébként, mint ahogy a neve is utal rá (IO statisztika), a rendszer írási/olvasási műveleteit monitorozza.

[ Szerkesztve ]

(#17714) migabi24 válasza #79335424 (#17713) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem vagyok nagy angolos, meg a linux nyelvet se beszélem, kb ilyesmire gondoltam, de szükségem volt némi megerősítésre, amit most meg is kaptam tőled, köszönöm, gondolom akkor nagy bajt nem csinálok, ha kikapcsolom

(#17715) Keeperv85 válasza migabi24 (#17714) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Akkor sem, ha ott hagyod… kvázi semmi jelentőssége sebesség tekintetében…

(#17716) migabi24 válasza Keeperv85 (#17715) üzenetére


migabi24
nagyúr

Azért csak 1 feladattal kevesebb a cpu-nak, én érzek egy pici lendületet kikapcsolt állapotba, meg ha nincs rá szükségem minek monitorozgasson szegény, másik kérdés, ha már így felpiszkáltam a szakikat, ti az sqlite-ről mit tudtok? Miért lehet az, hogy ami pl ilyen tweak packokba van, lefut az sqlite script és laggolni kezd a telefon, holott ennek épp optimizálni kéne valamit, az android verziónak megfelelő binárist rakom fel, nem user error van

(#17717) alfalibra


alfalibra
tag

Helló!
AZokban a samsung csúcskészülékekben, amelyekben nincs rádió, ezt főzött rommal ki lehet küszöbölni, vagy ez hardverkérdés és tényleg alkalmatlanok a rádiózásra?

(#17718) #79335424 válasza Kiskopika (#17704) üzenetére


#79335424
törölt tag

Talán praktikusabb lett volna, ha rendelés előtt diskurálunk erről, de végülis, nekem nyóc. Biztos, hogy vhogy lehet módosítani a mikrofon bemenet érzékenységén, mert a VOIP kliensemben van ilyen feature. Biztos lehet több mikrofonos megoldás is, de ezt inkább külön hardverrel kéne megoldani (vmi elosztó/közösítő jelpiszkálóval) és annak a kimenetét rádugni a kütyü bemenetére. Egyébként milyen miniPC -t szeretnél használni ehhez?

alfalibra:
Ha konkrétan FM rádióra gondolsz, az egy hardver. De neten tudsz rádiózni (pl. TuneIn -nel). Egyébként, ha lenne benne rádió, az csak fülessel működne, mert az egyben ah antennája is. Rádiós fülest meg occón lehet lőni, úgyhogy sztem nem olyan nagy érvágás a rádió hiánya.

[ Szerkesztve ]

(#17719) migabi24 válasza alfalibra (#17717) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nincs fm modul bennük

(#17720) alfalibra válasza migabi24 (#17719) üzenetére


alfalibra
tag

Tehát, ha jól értem, nem lehet mit tenni (no comment...:(( ) Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#17721) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok.
olyan kérdésem lenne van a családban egy samsung galaxy grand prime.
Rendeltünk hozzá s view tokot. Az lenne a kérdés hogy tudom ezt használni szoftveresen kell valamit be állítani vagy ennek a funkciónak alap benne kéne hogy legyen a telóban.
néztem közelség érzékelőt használó progikat de sok rosszat olvastam róluk.
Előre js köszönöm a válaszokat.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#17722) #79335424 válasza csucsu21 (#17721) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem az aláírásomban levő, kínai telóm van. Rendeltem hozzá egy gyári, flip (szintén S View) tokot. Csak beletettem a telót és álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen szinten alkalmazkodik hozzá a teló. Komolyan megdöbbentett. Sőt, van olyan feature, amiről gőzöm sincs, hogy csinálja. Sztem a Samunál is rendben lesz, ha gyári tokot rendeltél hozzá. De ez úgyis használat közben derül majd ki.

[ Szerkesztve ]

(#17723) Keeperv85 válasza migabi24 (#17716) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Egészen biztos, hogy ettől a feladattól te wz életben soha sem veszed észre a javulást.

Sql? Az peig alqpban rednszer szinten támogatott és nem fut csak úgy le…

(#17724) migabi24 válasza Keeperv85 (#17723) üzenetére


migabi24
nagyúr

Persze, hogy támogatott, de akkor miért van tele ilyen tweakel az xda ha nincs értelme vacum reindex parancsra gondoltam init.d scriptel, gondolom frisseb sqlite3 binárissal frissítené a data db fájlokat, de nem értek hozzá csak próbálom a legtöbbet kihozni a telefonomból, nem is értem miért nem téma ez itt

[ Szerkesztve ]

(#17725) Keeperv85 válasza migabi24 (#17724) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

…hogy aztán nyomj egy factory resetet, ami kidobja az összeset. Vagy beállíts valamit, ami úgyis a régit teszi vissza…

Hagyjuk a XDA-t békén… ömlik az ostobaság onnan mostanában.

Ezt a fos autokorrekt bill.-t meg azt hiszem le kéne cserélni…

(#17726) #79335424 válasza migabi24 (#17724) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mert adsz egy kis lendítő pofont a telónak és egy rohadt nagy saller formájában kapod vissza tőle akkor, amikor a legkevésbé számítasz rá. Inkább olyan telót választok, amiben csodatweakek nélkül is elegendő a kraft. A topikban sem hiányoznak nekünk a tweakek, mert a Google és a gyártók gazdagon ellátnak minket témával.

[ Szerkesztve ]

(#17727) aprokaroka87 válasza Keeperv85 (#17725) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

tényleg ezek a database optimalizációk mit csinálnak?
én arra gondolok hogy az esetleges hibákat kezeli illetve törli a felesleges sorokat a db fájlból.
De újrainditás után szerintem vissza is áll.

(#17728) beg válasza migabi24 (#17724) üzenetére


beg
veterán

Sd maid is tud sql vacuum-ot. Tudod mennyivel lesz gyorsabb a telefonom utána? Kb. 3 század másodperccel. Ne ezzel kezd az optimalizálást.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#17729) migabi24 válasza Keeperv85 (#17725) üzenetére


migabi24
nagyúr

Értem, azt nem tudjátok véletlen, mitől lehet az, hogy reggel bekapcsolom a telót, minden smooth, aztán ahogy telik az idő egyre több akadás röccenés jön elő, mi történik, ezt nem lehetne megoldani kis piszkálással? Ram nem fogy el, abból van 1Gb szabadon, inkább a vm-re tippelek

[ Szerkesztve ]

(#17730) vicze válasza migabi24 (#17724) üzenetére


vicze
félisten

Csak hogy értsétek is:
VACUUM - Fogja a az adatokat és egy átmeneti file-be elkezdi átmásolni azokat, majd a végén, kicseréli az új file-ra a régit. Lényege, hogy a törölgetés által keletkezett töredezettséget megszüntesse.

Értelme telefonon, ahol ilyen 2MB egy db max. és alacsony az I/O hozzáférés ideje, közel 0.

REINDEX - Ez újraépíti az Indexeket az adatbázisban. Tehát az index kritériuma szerint sorba rendezi az adatbázis rekordjait. Ugyan úgy mint a fentinek töredezettségmentesítés a lényege, értelme ugyan annyi.

Mint DBA mondhatom, hogy a körülmények függvényében a fenti dolgok még 100GB adatbázisnál se hoznak feltétlen lényegi gyorsulást. Illetve a DB töredezettsége kicsi adatbázisoknál ritkán probléma. Ráadásul Android esetében nem éppen soktáblás DB-ről bonyolult lekérdezésekkel beszélünk tonnányi lockolással.

@(#17729)migabi24: Ezt így külön inkább
Igazából azt kéne megnézd, hogy mi okozza a lagodat, pl. túl agresszív memória kezelés, hogy tenni tudj ellen különben csak vakon lövöldözöl a semmiben. Ha pl. 1GB szabad RAM-od van állandóan, az nagyon nem jó, mert a rendszer nem preload-ol nem kerülnek memóriába a programok és minden a diskről olvas be állandóan újratöltögeti az appokat, ami te lag ként érzékelsz leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#17731) migabi24 válasza vicze (#17730) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez igen, ilyen magyarázatot vártam, így már értem, hogy nem kell ezzel kínlódni, naponta töbször is végzek ramtisztítást, akkor lehet pont ez okozza a laggot nálam, kipróbálom hogy nem nyúlok hozzá, köszönöm még 1x a kielégítő és érthető magyarázatot

(#17732) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Milyen appal tudok a legegyszerűbben wifin keresztül fájlokat másolni a telefonról (One m7)?

(Bocs hogy nem olvasgatok vissza, de bedöglött a telón az usb port, és 20%-on áll az akkuja...)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#17733) Mr Dini válasza Bdanyy (#17732) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mondjuk csinálsz egy ftp sharet pl es file explorerrel. Vagy felrakod Gdrivera.

Am android appz topic... :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17734) Bdanyy válasza Mr Dini (#17733) üzenetére


Bdanyy
addikt

Bocs, azt hittem ez az a topic :) x-plore samba megosztásra másol közben.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#17735) Quasi_modo válasza migabi24 (#17731) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

naponta töbször is végzek ramtisztítást
Ne tedd.

valami

(#17736) nubreed


nubreed
veterán

4.1.2 JB alá létezik olyan hang menedzser vagy bármilyen rendszert hekkelő app ami "meghekkeli" a gyári hangbeállításokat és pl ébresztőhöz be tudok állítani emelkedő hangerőt? Meg a másik, ha "silent" módba teszem a telót akkor csak azt akarom hogy ne csörögjön, de vibráljon, ezt meg lehet csinálni? Mert gyárilag sajna úgy van, hogy ha silent akkor nem is csörög de nem is vibrál. Régen ez működött, nem tudom miért kell a jó és hasznos funkciókat kiherélni.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17737) beg válasza nubreed (#17736) üzenetére


beg
veterán

Silent/Vibrate/Normal profilok gyárilag megvannak.

A Silent se nem vibrál se nem zörög. A Vibrate csak zizeg, a normál meg mindkettő, de ott a rezgést le is lehet kapcsolni.

Emelkedő ébresztésre meg AM Droid.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#17738) nubreed válasza beg (#17737) üzenetére


nubreed
veterán

Tudom igen, hogy ezek gyárilag meg vannak. Na mindegy, akkor ezzel kell együtt élnem, köszi.

És köszi az appot is.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17739) csudri válasza #79335424 (#17684) üzenetére


csudri
őstag

Köszönöm a topik javaslatot, nem gondoltam, hogy pont ott foglalkoznak gamepadekkel. :)

(#17740) Bozek válasza #79335424 (#17718) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kollégának egy régi butatelefonja volt még korábban, azon gond nélkül ment füles nélkül is a rádió. Sajnos ilyeneket már nem építenek be újabban a telefonokba. Meg lehet oldani, hogy elinduljon az alkalmazás, csak akkor sistergés lesz az egész, szóval nincs sok értelme.

(#17741) Kiskopika válasza #79335424 (#17718) üzenetére


Kiskopika
senior tag

[link]

Egy ilyet rendeltem, nem teljesen direkt, mert dolgoztam közbe és kicsit figyelmetlen volt :) És ha már ez meg van akkor mellé egy usb hangkártya.
A kérdések azért merült fel bennem, mert több oldalon olvastam, hogy a HAMA CS461 asztali mikrofonnal elégedettek mint mikrofon, és 3-4 méterről a szobában minden gond nélkül tudnak kommunikálni.
Sikerült egy ilyet is szereznem, nah de nekem csak akkor elfogadható a hangereje, ha winbe a világon minden mikrofonra vonatkozó erősítőt felhúzom a plafonig

(#17742) #79335424 válasza csudri (#17739) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miért fura ez? Az egyik leggyakrabban előforduló kérdés a miniPC -s topikokban. Sztem is adja magát, hogy csomó Androidos játékot tök jó lenne nagy kijelzőn nyomni. Egyébként a kontrollerek gombjainak és a játék vezérlőgombjainak összehangolásához szükséges segédprogram a legtöbb miniPC -n gyári rendszeralkalmazás.

(#17743) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!Lehet hülyeséget kérdezek!
De az Android a Neon Coprocesszort használja az UI renderelésére?

(#17744) beg válasza aprokaroka87 (#17743) üzenetére


beg
veterán

Az Advanced SIMD (Továbbfejlesztett Egy utasítás - több adat), a NEON néven ismert technológia a média és jelfeldolgozás gyorsítására kínál utasításokat. Egy 10 MHz-en futó NEON-képes processzor képes MP3-dekódolására, egy 13 MHz-es pedig a GSM-eknél használt AMR (Adaptive Multi-Rate) kodek használatára. Az ASIMD új utasításokból, új regiszterkészletből és külön futtató hardverből áll. Támogatja a 8, 16, 32 ill. 64 bites egészeket és az egyszeres pontosságú lebegőpontos értékeket, amelyeket SIMD módon kezel így audió/videó/grafika- és játékszámításokra alkalmas. A NEON-ban a SIMD párhuzamosan akár 16 művelet elvégzésére is képes.

Tehát: Elvileg igen, gyakorlatban úgy tudom sehol senki nem. De lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#17745) aprokaroka87 válasza beg (#17744) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem azzal számolja
Mert nem a Gpu,azt külön lehet bekapcsolni.

(#17746) Keeperv85 válasza beg (#17744) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szinte az összes lejátszó neon codecre épül…

(#17747) beg válasza Keeperv85 (#17746) üzenetére


beg
veterán

Akkor gondolom a kevésbé erőforrás igényű ui-t is viszi. Vagy?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#17748) Keeperv85 válasza beg (#17747) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem, azt a GPU hardveres gyorsítása viszi. Hogy mi módon az SoC függő.

(#17749) aprokaroka87 válasza Keeperv85 (#17748) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igen,de akkor a fejlesztői beállitásokban a "hw fedvények letiltása és a 2d gpu rendering opciók" mit változtatnak?
Illetve csak én látom úgy az Android a grafikai müveletre használja a legtöbb Cpu erőt?

(#17750) Keeperv85 válasza aprokaroka87 (#17749) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Fogalmam nincsen mire jók azok a beállítások, még nem foglalkoztam velük.

Illetve csak én látom úgy az Android a grafikai müveletre használja a legtöbb Cpu erőt?

Helyesebb megközelítésnek látszik, hogy jelen pillanatban jóformán grafikus műveletek léteznek hétköznapi használatban, amik igénybe tudják venni a CPU-t. Nem hiszem, hogy valaki pl. fájlszerveren futtat droidot…

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.