Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Huawei Swype-ban kikapcsoltam az automatikus javítást, a bevitelnél is, mégis kijavítja. Pl. a "voxel rush" játék nevét szeretném beírni, de kijavítja "viccel"-re. Hol tudnám tényleg kikapcsolni?

(#17202) Mr Dini válasza Apollyon (#17199) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A lucky patcher ha jól emlékszem Chelpus találmánya, amibe vann iap hack és custom patch többek közt a link2sd prora. Gondolom a hexáját módosítja donate verzióra. De ez warez, ami egyrészt nem az én műfajom, másrészt kicsapnak a PH! Ról, ha ilyeneket reklámozok...

Azt meg nem akarom ezért max pm-ben kérdezz! (Én soha nem használtam, de ismerem sajnos hogy mire való...)

Offba rakom.

Ui.: Kérem, a moderátokat, hogy töröljék ezt az üzenetem, ha eljutott a címzetthez ha lehet. Thx! :)

Meg minek használsz akkor friss droidot? Biztos van valami 2.3.6-os rom a készülékedre. Tedd fel azt a mobilodra!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17203) #79335424 válasza Mr Dini (#17202) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt is írhattad volna priviben. Talán úgy hamarabb el is jut hozzá, mivel kap róla mail -t.

(#17204) géeles válasza Apollyon (#17199) üzenetére


géeles
aktív tag

Kérnek érte.
:K
a win rossz példa, de értjük mi bánt....

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#17205) Mr Dini válasza #79335424 (#17203) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sorry, még kezdő vagyok... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17206) Bozek válasza Apollyon (#17199) üzenetére


Bozek
nagyúr

"mostantól a Sajátgép (Számítógép, intéző stb. már passz hogy van magyarul) használatáért pénzt kérnek"
Ha nem lenne alternatíva, akkor fizetnék érte. Vegyük például a ClassicBoy-t (emulátor), ami ingyenesen is tökéletes, csak a mentés nem megy benne. Megvettem a teljeset, pedig erre a funkcióra nincs nagy szükségem, játékon belül úgyis lehet menteni akár az ingyenessel is. Úgy éreztem, hogy ha már valaki csinált egy ilyen programot, akkor támogatom, mert hasznos. Persze ez nem teljesen ugyanaz az eset, de az elv igen.

Gondolj bele abba, hogy a fejlesztő 5 év alatt hány munkaórát beleölt az alkalmazásba, mindezt ingyen. Úgy gondolta, eljött az idő, hogy hasznot is húzzon belőle, amiben nincs szerintem semmi kivetnivaló.

[ Szerkesztve ]

(#17207) bdani94


bdani94
tag

Sziasztok!

Olyan Kérdéssel állok szemben amivel nem nagyon tudok mit kezdeni...Nem mountja a telefon a Data patriciót..ez egy Samsung Galaxy Ace 5830i telefon..sok mindent probálam de semmi szinte.:\

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#17208) Velocity


Velocity
aktív tag

Sziasztok!

Egy ki segítségre lenne szükségem :)

Galaxy Note N7000 készüléket szeretnék egy speciális célra használni, ami azzal járna, hogy csak a képernyő lenne hozzáférhető, sem az előlapi gombok, és egyelőre úgy néz ki, hogy a bekapcsológomb sem (a felesleges kérdések elkerülése végett: műszerfalba lenne beépítve)

Melyik romot ajánlanátok, hogy be tudjak állítani onscreen gombokat, illetve duplakattintásos ébresztást, mint az LG G2-n (nexus 5-höz már találtam valami hasonló megoldást)

A készülék saját topikjában is feltettem a kérdést, de nem túl aktív ott az élet, ezért remélem, hogy van olyan fórumtárs itt, aki tudna segíteni nekem ebben a dologban :))

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#17209) #79335424 válasza Velocity (#17208) üzenetére


#79335424
törölt tag

Képernyőre bármilyen rom -mal tudsz gombokat tenni. A kopogtatós ébresztéshez kernel támogatás kell, vagy trükközés. Az amoled fogyasztása attól függ, hogy milyen képet jelenít meg. Szerencsés esetben a teljesen fekete kép nulla energiaszintű. Tehát a trükk az lenne, hogy a bekapcsolt kijelző lenne a kikapcsolt kijelző. A hardvergombokat xposed + xposed additions modullal lehet tiltani. Csak azt nem tudom, hogy ha egyszer kikapcsol, akkor hogy fogod bekapcsolni. Az Xperia minim automatikusan bebootol, ha tápot kap. De tudomásom szerint a Samuk nem.

(#17210) Velocity válasza #79335424 (#17209) üzenetére


Velocity
aktív tag

Köszi :)
Hardvergombokat nem kell tiltani, elég ha van "mellettük" onscreen is. Vagy a kettő együtt nem műkösik? :F
Az is jó, ha valamilyen launcherrel meg lehet oldani és nem kell romolni. Apropó rom: adott esetben melyiket ajánlanátok ami megbízható és gyors? Valamilyen Kitkatesre gondoltam, de igazság szerint mindegy, csak minél frissebb és minél jobb legyen...

Fontos továbbá, hogy fekvő lesz a tájolás, tehát a főképernyőnek is fekvőnek kellene lennie, mint a tableteken...

A készülék elvileg kivehető lesz, de nem olyan egyszerűen, hogy azt minden alkalommal eljátsszam, hogy legyen képe. Folyamatos lesz a tápellátás is. Még annyit megpróbálok, hogy a bekapcsológombhoz kivezetek egy pöcköt, amivel tudom majd kapcsolgatni, hogyha máshogy nem megy...

[ Szerkesztve ]

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#17211) #79335424 válasza Velocity (#17210) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az hasznos lenne, ha kivezetnéd a power -t. Ha nem kell tiltani a hw -gombokat, akkor az a rész tárgytalan. Én Apex pro -t használok, az tudja, amit szeretnél (van Samum, ismerem a TW hátrányait és forgatom a kijelzőt. Bár én egy kicsit másfelé indulnék el, nem egy Note -ot használnék alapnak és nem érintőképernyőben gondolkodnék, hanem könyöklőbe süllyesztett hanyattegérben). Feltehetsz egy CM romot, az elég minimalista, de én hagynám a gyárit, csak "lepucolnám". Viszont egy jó kernelt érdemes lenne nézni rá, mert azzal át lehetne hangolni a telót az új feladatra. Alapvetően egy telónál a teljesítmény - hőháztartás - akkuidő trió összhangjának a megtalálása a nehéz. A Te esetedben ebből a hőháztartás a legnagyobb gond. A műszerfal nagyon meleg lehet. Én mindenképpen gondoskodnék valami ügyes hűtőmegoldásról. Ha ez megvan, akkor viszont adhatsz neki kakaót, mivel az akkuidő nem szempont. Nem CPU húzásra gondolok, hanem pl. a governorok és shedulerek átállítására. Ez azt jelenti, hogy pl. amikor hozzáérsz a kijelzőhöz, akkor azonnal pörögjön fel az összes mag és teljes kapacitással álljon rendelkezésre. Remélem a Tiedhez létezik ilyen kernel. Nem hinnéd el, hogy mire képes a teló, ha csak a teljesítmény számít.

[ Szerkesztve ]

(#17212) valory


valory
tag

Sziasztok,

Már írtam a problémáról, most meg is van a "hiba", csak a megoldás kellene.

Egy kis segítségre lenne szükségem. Telefon csere, névlista sikeresen betöltve fiók csatolása után a gugliról. A problémám az, hogy a telefonszámok országhívó prefix nélkül vannak mentve. Ez hívásnál nem gond, jól kezeli de ha pl üzenetet küld valaki, az prefixel jön meg és nem ismeri fel mentett számként, hanem ismeretlen/új számként írja ki. Ha a mentett szám prefixes és ha hívást kezdeményez felém, nem rendeli a mentett névhez, mivel hívásnál prefix nélkül írja, üzenetnél prefixel. Elég érdekes probléma, más telefonnál mindegy volt, h prefixel vagy nélkül van mentve....
Android 4.4.2, telefon Lenovo S860

Annyit találtam, hogy a MIN_MATCH hosszát át kell írni 11 digitről, 7 digitre. Ez lenne a Number match bits (?).
Természetesen nincs erre menüpont, legalábbis én nem találtam.
Ebben kéne vaki okosabb segítsége, hogy tudjam ezt megoldani, lehetőleg minél egyszerűbben.

Válaszotokat előre is köszönöm !

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#17213) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Mennyivel jobb, ha a gyári visszaállítást nem a telefon menüjéből végzem, hanam billenytyű kombibnációval csinálom a HARD Reset-et?

(#17214) LámaZ válasza #79335424 (#17200) üzenetére


LámaZ
addikt

Az Android még mindig gagyi. Ennyi!

@Velocity:
Van autós érintőképernyős mini PC (androidos is, tudtommal), miért nem azt teszel be?
célhardver.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#17215) Velocity válasza LámaZ (#17214) üzenetére


Velocity
aktív tag

Mert csak 5"-os készülék fér be a tervezett helyre (a gyári navi helyére menne, de így is kicsit vágni kell majd), és a Note 1 van számomra a legjobb ár-érték arányban. Kínai klóntelefont meg ilyesmit nem szeretnék betenni, szóval maradt a note 1, ami megfizethető és méretben jó. Szívesen betennék egy nexus 5-öt is, de az nekem most drága ilyen célra...

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#17216) air válasza LámaZ (#17214) üzenetére


air
nagyúr

"Az Android még mindig gagyi. Ennyi!"

Nem tudom, hogy erre mi a megfelelő reakció egy Android szakmai topikban: :Y vagy :W vagy esetleg :O
Viszont még így is messze jobb mint a WP, ami most azzal próbál felhasználókat csábítani, hogy Android alkalmazások futtatásának lehetőségét vetette fel. Persze ez is kevés lesz nekik.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17217) Keeperv85 válasza air (#17216) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez azon ritka alkalmak egyike, mikor 100%-ig egyet kell értenem veled…

(#17218) air válasza Keeperv85 (#17217) üzenetére


air
nagyúr

Hát ezt is megértük. ;) "disz iz the bigining óf ö bjutifúl frencsip" :C

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17219) Apollyon válasza #79335424 (#17200) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, belátom igazad van, lehet nekem voltak nagyok az elvárásaim. Abban viszont kiegyezhetünk, hogy most már jóval nehezebb megoldani ezt az SD kártyás problémát mint korábban. Legtöbb alkalommal elég volt rootolni a telót, és a megfelelő programmal már lehetett is a programokat (nagy részét) a frissítéseivel együtt átküldeni SD-re a telefonról.
Az ismerősi körömben ezt mindenki meg tudta csinálni, és még én is, most abszolút halott a dolog. Na mindegy, a türelmeteket is köszi.

BTW az Android alapjáraton sokkal jobb mint az összes többi mobilos platform, ms meg apple terméket még ha fizetnének érte sem használnék.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17220) Viszlát


Viszlát
addikt

Tiszteletem!

Vásároltam egy HTC One S készüléket használtan és amatőr módon egy factory resettel kezdtem, ami után bár maga a telefon bekapcsol és elvileg elindul, csak egy nagy feketeség és az állapotsáv jelenik meg. Mint kiderült, a telefon root-olva van, amire nekem egyáltalán nincs szükségem, szeretném visszatenni a gyári ROM-ot. Több RUU-val is próbálkoztam, de mindig 155-ös hibakódot kapok, vagyis elméletileg nem passzol a cucc a típushoz (nyilván adott típusra kerestem rá).

Próbáltam rákeresni leírásokra, de azokkal meg elakadok ott, hogy akár recovery mode-ban, akár bootloadert indítva a com.android.htcdialer folyamat sajnos leállt üzenet fogad. Ma este szülinap és a telefon használhatatlan, nagyon hálás lennék ha kapnék egy kis segítséget a megoldáshoz.

Szeretném kihangsúlyozni, hogy a látszat ellenére ( :) ) abszolút nem értek a dologhoz, pár órája böngészem a netet, így egy-két fogalommal már tisztába kerültem, de ennyi...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17221) Wyll


Wyll
őstag

Urak!

Lehetséges-e az, hogy egy Galaxy S3 Mini -nek elvész a garija, mert csináltam rajta egy hard resetet?? :Y :F

(folyamatosan újraindult a teló --> spec. gombnyomási kombináció indításkor, Factory reset)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#17222) vicze válasza Viszlát (#17220) üzenetére


vicze
félisten

Elsősorban inkább a készülék topikját ajánlom főleg a következők miatt. Nem olyan egyszerű ez sajnos.
Ha rootlva volt, abban az esetben a készülék Bootlodere(HBOOT) nyitva van valamilyen módon(HTCDev/feltölrték/HW unlock<-legjobb eset). Ez már elve beleszól valamennyire a visszaállításba, elvileg az unlock miatt lehet olyan RUU ami elhasal cert errorral.
Másrészt One S-ből 2fajta verzió létezik az egyik a Sanpdragon S4-gyel szerelt verzió kódnév Ville, a másik a Snapdragon S3-mal szerelt verzió Ville C2 néven fut.
Először is azt kell kiderítsd melyik verziód van, illetve milyen HBOOT állapota. (S-ON/S-OFF, tempred, locked, stb.) Ezután lehet tovább lépni.

[ Szerkesztve ]

(#17223) Bozek válasza Wyll (#17221) üzenetére


Bozek
nagyúr

Sőt, 48 órán belül meg is semmisíti önmagát. :D

(#17224) Viszlát válasza vicze (#17222) üzenetére


Viszlát
addikt

Rendben, köszönöm!

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17225) Wyll válasza Bozek (#17223) üzenetére


Wyll
őstag

köszi!
Akkor ez egy "nem, valóban nem veszíti el a garit" válasz, ugye? :B

Ez esetleg le is van írva valahol?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#17226) Keeperv85 válasza vicze (#17222) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Ha rootlva volt, abban az esetben a készülék Bootlodere(HBOOT) nyitva van valamilyen módon(HTCDev/feltölrték/HW unlock<-legjobb eset)."

Ez egyáltalán nem biztos! ideje volna kiverni a fejetekből, hogy a bootloadernek nyitva kell lennie a roothoz, mert ez nem igaz, nagyon fals infó a legtöbb esetben!

(#17228) Bozek válasza Wyll (#17225) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen. a Factory Reset a gyári állapotba történő visszaállítás, tehát olyan lesz, mint ahogy megvetted.

(#17229) LámaZ válasza Apollyon (#17219) üzenetére


LámaZ
addikt

Az igazi szerintem az – rútolt telóval – amikor a build.prop-ot átírod, és azt mondod a gépnek, hogy a belső tárhely az SD-kártya, és fordítva. Ez – és minden ilyen buhera – addig müxik, amíg az SD-kártya bedobja a törölközőt.

Legyen minden jó!

(#17230) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Uj vagyok Android fronton. Ezek a kulonbozo Battery doctor/saver/stb. appok ernek valamit, erdemes ilyet hasznalni?

(#17231) LámaZ válasza Peetey91 (#17230) üzenetére


LámaZ
addikt

Égegyadta világon semmi értelmük. Ha a telód tudja, jó, hanem ámen.

Legyen minden jó!

(#17232) vicze válasza Keeperv85 (#17226) üzenetére


vicze
félisten

HTC esetén nincs semmi más esélyed, ott szignóznak mindent, vagy az utóbbi 5évnyi "HTCzés" alatt valamit nagyon kihagytam. :) HBOOT még unlockolva is egy elég érdekes állat, mert pl. HTCDev unlockkal nem tudsz recovery-ből kernel flashelni, csak fastbootból. Ha SW-vel van feltörve, akkor RUU-k nem működnek(HTCDev esetén se), meg van vagy csomó fajta állapota ha jól emlékszek 3 paraméter alapján.

(#17233) Peetey91 válasza LámaZ (#17231) üzenetére


Peetey91
senior tag

Koszonom! :)

(#17234) Feri1977


Feri1977
senior tag

:-( Egy kérdésem lenne, egyik lányismerősömnek lg l65 van, tudom már írtam erről és a problémáról, és van topikja, de ott csesznek írni választ, nem értenek hozzá ennyire, így muszáj leírnom újra, mert nem akarom hogy eladja! Az első baja volt, hogy nem lehet felvenni normálisan a telefont, mert el kell húzni ugye a hívás fogadót, és sokszor nem sikerül neki, próbáltam minden beállítást megnézni, mert nagyon sok telón be lehet állítani hogy home gomb fogadja mondjuk stb. de itt bezzeg nincs ilyen, a fenébe, bezzeg az l70-en már van, grrr. na ettől kb. elég ideges szokott lenni, és néha odavágja az ágyhoz stb. a telefont, mert elege van, ami érthető is, erre a problémára még call programok se jók, kipróbáltam párat, egyik se tudja normálisan kezelni a fogadást mondjuk home gombon vagy bármi, de ez a kisebbik gond. Nokiája volt idáig, ami bírta 7 napig, tudjuk az okosteló csak 1-2 napig, DE az lg-be viszonylag erős aksit is építettek ráadásul, és még így is lemerül neki, pedig csak 2 játék van fent, meg viber, és 1 nap alatt lemerül, és most is épp neteztünk mert valahol volt, és vibereztünk, és merül merül, elkezdett káromkodni neten velem, hogy eladja a ..ba a telefont elege van, már megint 10 %-on van, és használhatatlan most is mindjárt lemerül...na mondom ebből nekem is elegem van, azaz kérdés, mit tudok csinálni, ki akarom rootolni a telót, hogy leszedjem a sok gyári baromságot ami gondolom háttérbe dolgozik, és jobb legyen az üzemidő, és itt jön a kérdés, az lg l90-hez való purpledrake rootolás jó e ehhez, hogy rákötöm gépre a telót, és elindítom azt a programot fekete dos ablak jön elő ugye és csinálja...mert ki akarom rootolni! Írjatok kérlek, mert tisztára kivan a csaj, köszönöm!!!! :F

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#17235) Keeperv85 válasza vicze (#17232) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

4.4.4-ig minden tele van expolitokkal, nem kell oda semmi szignó, csak egy adb kapcsolat... ;) Az már persze más lapra tartozik, hogy a RUU kiszúrja esetleg a root-ot. Egyszerűbb nyitott bootloaderrel, azért csinálják úgy, de nem feltétel.

(#17236) vicze válasza Keeperv85 (#17235) üzenetére


vicze
félisten

Igazad van, mivel van unlock HTC-re gyárilag szinte minden estben, ezért a "külön" exploit megírásával ritkán szenvednek ahogy írod, + a HTC kernelek elég jól foltozottak és nem mindegyik működik rajtuk azért. Sokszor csak temproot-ig jutnak, tényleg sok HTC készüléket követtem XDA-n és elég ritkán láttam unlock nélküli root-ot, pár Verizon készülékhez csinálták meg, amikhez nem volt unlock jó ideig. De azért a többséghez nincs egyáltalán sima exploitos root.

Jelen esetben az RUU biztos, hogy a nyitott bootloder miatt megy fel a hibakód alapján.

(#17237) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Taskerben van olyan opció/shell script, ami kiír a képernyő aljan egy fekete dobozban lehetőleg ékezetes szöveget? Ez a fekete doboz pl a supersu/superuser "Tasker has been granted superuser permission" hoz kéne hasonlítson.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17238) Zola007


Zola007
veterán

Keresném a legkisebb (max 2 ikonhelyes) és leglevésbé adatforgalomigényes időjárás widgetet.
Nekem csak annyi kell, hogy hány fok van az adott helyen pontosan, esetleg viharelőrejelzés kis szöveggel vagy ikonnal
Van ilyen?

Megnéztem már majdnem mindet, de 30-40 megák, az accuweather jött be a legjobban, de sok helyet foglalnak a képernyőn is és még pontatlan is a legtöbb :F

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17239) Wyll válasza Bozek (#17228) üzenetére


Wyll
őstag

Ezt figyeld:
a Samsung chat-es ügyfélszolgálatával is beszéltem, és utána fel is hívtam őket telón, és mindkét helyen azt mondták, hogy az említett menüből nem ajánlott a gyári visszaállítás, és ilyenkor egy samsung szerviz egy bevizsgálás után fogja tudni eldönteni, hogy még él-e a gari, vagy sem...

- Mondom wtf?! :Y

- Igen, bizony, ha a készülék újraindulása miatt nem érhető el a normál gyári visszaállítás menüpont, akkor innentől egy szerviz tud segíteni..

- és ha garantált, hogy nem rootoltam a telót az ezen mit sem változtat?

- majd a szerviz fogja tudni... blabla

- Kérdezem, hogy és a szerviz mégis mi alapján fogja mérlegelni a gari meglétét? Szubjektíven? Hol van leírva hogy milyen sw funkciók használata jár garivesztéssel?

- Nincs erre vonatkozó leírás, és majd a szerviz.... blabla

A telefonos nő amúgy idegesítőbb volt, mert élőben hallottam az (amúgy szar) bullshitet.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#17240) Keeperv85 válasza Wyll (#17239) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nagy valószínűséggel valami droid volt, akit oda tettek, hogy ezt kell mondani, de fogalma nem volt mit beszél. Nincs nyoma a gyárira állításnak, sehol…

(#17241) air válasza Wyll (#17239) üzenetére


air
nagyúr

"az említett menüből nem ajánlott a gyári visszaállítás, és ilyenkor egy samsung szerviz egy bevizsgálás után fogja tudni eldönteni, hogy még él-e a gari, vagy sem..."

Na itt kellett volna egy erőteljes köszönöm után a fogyasztóvédelmi hatóságot és egy pert kilátásba helyezni.
Ez egy ócska lúzer lerázó szöveg. Ha bedőltél neki, akkor elérték a céljukat.
Ha a készülék garanciális és semmiféle beavatkozás nem volt korábban, akkor ilyen dumával nem vonhatják meg a garanciát.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17242) vicze válasza vicze (#17236) üzenetére


vicze
félisten

Mégy utolsó megjegyzés ehhez, talán van akinek érdekes.
Itt leírják hogyan működik a unlock nélküli root M8-ra, és hát ez nem kernel expolit, hanem egy elég HTC specifikus bug. De pl. M7-en nem működik egyáltalán tudomásom szerint.

(#17243) Bozek válasza Mr Dini (#17237) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tasker topic

Amúgy igen, van lehetőség az Alert menüben a Flash opcióval. A Text-hez beírod, amit szeretnél és ennyi. Ha kipipálod, hogy Long, akkor hosszabb ideig jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#17244) #79335424 válasza LámaZ (#17229) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ebben tudnál egy kicsit részletesebben segíteni? Mit és mire kéne átírnom a build.prop -ban ahhoz, hogy felcserélődjön a két tárhely?

(#17245) air válasza #79335424 (#17244) üzenetére


air
nagyúr

;] :C

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17246) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Adott egy telefon amin nem töltődik be az Android. A készülék LG Optimus One.
Van valami trükk amivel be lehetne lépni egy hibaelhárító módba?
Illetve bármilyen segítség jól jönne a hibakeresést illetően.

Előre is köszi.

(#17247) beg válasza LámaZ (#17229) üzenetére


beg
veterán

Ha nem tudod, inkább ne írj hülyeséget.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#17248) WOT-H-A-C válasza m.zmrzlina (#17246) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

1. hsz.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#17249) Keeperv85 válasza #79335424 (#17244) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez engem is erdekel! ;]

(#17250) m.zmrzlina válasza WOT-H-A-C (#17248) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Szép átfogó leírás.

Segítenél, hogy melyik linken keressem. /Csak hogy ne kelljen az egészet átbogarásznom./

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.