Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Abban segítsetek, hogy az SD kártyánál van-e jelentősége, hogy FAT32 v. EXT3/EXT4 fájlrendszerre van formázva. A formázást a telefonról kell végrahajtani vagy Gparted- del Linux alatt is csinálhatom?
Most maniac CM7.2 fut a Defy- n, de újratelepítésnél, ha lehet, már EXTx fájlrendszerről telepíteném, valamint a CM10, CM11 esetén jól tudom, hogy a telepítő csinálja meg a fájlrendszet? Vagy az magán a telefonon csinál fájlrendszert?

Biztosan láma kérdések ezek, de sokat olvastam, mégse világosak ezek a részletek.

előre is :R

(#18652) Sgt. Chris válasza #79335424 (#18650) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Hát már fent volt a 4.2.2-es változata, az működött és minden probléma nélkül fel is tudtam tenni. Most, hogy eladóvá válik a telefon, gondoltam tolok egy friss rendszert rá, hogy törlődjön minden előzmény. Hát eddig nem jött össze...bár a bootloaderbe már be tudok lépni, megvolt párszor a swipe cache, meg, minden amit írnak, de ennek ellenére semmit nem jutok előbbre. Most leszedtem a régi ROM-ot megint az xda-ról, ráinstallálom, hátha azzal elindul.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#18653) Bozek válasza ubyegon2 (#18651) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem nem nagyon van olyan telepítő, ami a külső SD-t formázná. Egyébként a FAT32-nél a 4 GB-os fájlkorlát a probléma, az EXT2/3/4 esetében meg az, hogy a Windows nem ismeri fel. Sokkal inkább ajánlott az exFAT, ha a telefon tudja (én egy Z1 Compact-on ezt használom).

(#18654) Sgt. Chris válasza Sgt. Chris (#18652) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Na, hál istennek sikerült, feladtam a 4.4.4-el való küszködést és feltettem rá egy régebbi 4.2.2-t. Frankón működik rajta minden. Ha nem tetszik, akkor majd a reménybeli új tulajdonosa tesz fel rá, amit szeretne.

Szóval van egy tökéletesen működő, eladó S+ (T-mobile), friss CM 4.2.2-vel, bár a töltőnyílásnál megkopott a keret, de amúgy minden okés a telóval.

Érdeklődés priviben. :R

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#18655) Bozek válasza Sgt. Chris (#18654) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hirdetés meg a megfelelő helyen, ami nem itt van. Olvass szabályzatot. :)

(#18656) muszor


muszor
tag

Galaxy s4 i9505 towelroot után nem írja ki az értesítősávban, ha csatlakoztatok egy fülhallgatót, és nem hajlandó a hangszóró helyett, csak a fülesen keresztül leadni a hívások, vagy értesítések hangját. Szól mind a kettőn. Xposed fenn van. Valami beállítás?

zsoltee

(#18657) Sgt. Chris válasza Bozek (#18655) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Szuper! Akkor már ezt is tudom...

Amúgy, ha az előzményeket olvastad, akkor láthatod, hogy a hsz-eim lényege nem az eladásról, hanem a telefon ROM-jának telepítéséről/frissítéséről szóltak... Az utolsó mondat leginkább egy megkönnyebbült sóhaj, mintsem komoly hirdetés (mert akkor tolok egy linket is, csakhogy kerek legyen a történet! )

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#18658) ubyegon2 válasza Bozek (#18653) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi! :) Akkor a rom telepítéskor a belső memót alakítja igénye szerint.

A fájlrendszerekkel nincs gondom, Linux alatt nem ártott megismerkedni velük, de a telefon külső/belső memória, custom romok kezelése az kissé homály volt. Ill. most is az.
Winnel nem sok gondom van. (mi az amúgy) ;]
:F Exfat, nem tudom megállapítani jelenleg, hogy kezeli- e a Defy, sajnos a fóruma eléggé freezzzz.

Akkor formázhatom a Gparted- del szerinted vagy használjam a telefonon lévő 2initd v. hasonló nevű recoveryvel?

[ Szerkesztve ]

(#18659) Edi77


Edi77
őstag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi megoldással vagy akár a megfelelő topicba irányítással, ha nem jó helyen kérdezek (ami sanszos). Kérdeztem az LG topicban is, de hátha itt előbb kapok választ:

Adott a teló LG L70 4.4.2 es rendszerrel, gyári ROM-mal, független. Sehogyan sem sikerül a routerhez (wifi) csatlakoztatni, hiába adjuk meg a felhasználónevet és a jelszót, nem enged fel, azonnal eldob. Más a saját telójával simán fel tud a routerre csatlakozni az én adataimmal. Mi lehet a gond? Más nyílt wifihálózatra (meki) simán felmegy a teló.
Előre is köszönöm szépen a segítséget!

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#18660) chris94


chris94
tag

Sziasztok!

Mediatek chipsetes (MT6572 konkrétan) telefonhoz értő fórumtag van itt? :)
ROM-al / ROM-olással kapcsolatos segítségre lenne szükségem.
Egy 4.2.2-es custom rendszert - ez már részben megvan csak portolni kéne az eszközre - vagy ha lehet KitKat-et szeretnék rátenni a jövőben valamikor.
Jelenleg a CWM portolás cappa72 fórumtárs segítségével a közeljövőben meglesz.
Root természetesen már megvan.

Bármilyen segítség jól jönne ilyen téren
Ha esetleg van olyan ember aki jártas az MTK-s custom romokban vagy szimplán az MTK-s eszközökkel van tapasztalata kérem jelezze itt ph-n ;)

Nothing Phone (1) #spacewar #Android 14 | TicWatch Pro 3 GPS | Android: 2010 - ...... | #customrom #customrecovery #androidmodding | Magyar nyelvű lokalizációért felelős fordító #novalauncher #vanced #revanced #evo-x #xiaomi.eu stb.

(#18661) Bozek válasza ubyegon2 (#18658) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem simán formázhatod Gparted-el.

(#18662) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

A készülék egy Samsung Galaxy S3 LTE (i9305).
Jelenleg Android 4.3-as verzió fut rajta. A napokban jelezte a telefon, hogy a rendszer frissíthető Android 4.4.4-es verzióra.
Érdeklődnék, hogy érdemes a jelenlegi rendszert (4.3), ami hiba nélkül működik frissíteni 4.4.4-es verzióra? Az új rendszer többet tud?
Üdv,
GBoy

(#18663) diablo1984


diablo1984
veterán

sziasztok.

nemrég raktam fel egy főzött rom-ot a telefonomra, elvileg 4.4.2es droid, viszont van a menjüében pár opció, amit a telefon nem támogat(pl: zseblámba menü, holott nincs is benne vaku), ezeket az opciókat nehéz kitakarítani belőle? kamera drivert nehéz benne cserélni? egy másik romban sokkal jobb volt a kamera, ebben a hdr-t sem jelzi sehol....

(#18664) Mr Dini válasza diablo1984 (#18663) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

1. kérdésedre (talán) tudok válaszolni. Ha system appként bele van égetve a romba, akkor csak roottal és egy root app deletorral, vagy titanium backuppal, esetleg egy fájlkezelővel (rootot tamogató) tudod törölni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#18665) diablo1984 válasza Mr Dini (#18664) üzenetére


diablo1984
veterán

és ezt hogy derítem ki?

(#18666) Mr Dini válasza diablo1984 (#18665) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nyilván ott lesz a tiba, vagy a root app deletor, vagy a fájlkezelődben az app, vagy a csomagneve. Akkor rendszerapp egy alkalmazás, ha az alap droid settingsben nem tudod törölni az alkalmazást.

Ui.: De vigyázz mit törölsz!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#18667) #79335424 válasza gameresboy (#18662) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha nem rootolt a teló és használsz mikroSD -t, akkor én nem frissítenék. A 4.3 még JB, a 4.4 már KK és a Google KK -en korlátozta a külső meghajtóra írást.

(#18668) diablo1984 válasza Mr Dini (#18666) üzenetére


diablo1984
veterán

köszi, sikeresen leszedtem róla! :K :C :R

(#18669) G@ben


G@ben
addikt

"Nagy" problémával fordulok hozzátok: vissza kellett állítanom a gyári beállításokat a 2.3.4-es Androidon és a gyári naptárban a jegyzetek melletti vonal rózsaszín lett, pedig eddig zöld volt. Tudja valaki, hogy lehetne visszarakni zöldre? Elég zavaró. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#18670) Mr Dini válasza #79335424 (#18667) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

+1

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#18671) #40351744 válasza G@ben (#18669) üzenetére


#40351744
törölt tag

Kollega, ezt a Pro topikban miért nem írtad? :D

Mellesleg ha rányomsz hosszan egy jegyzetre, ott kellene lennie egy jó kis színválasztéknak. Nincs ott?

(#18672) G@ben válasza #40351744 (#18671) üzenetére


G@ben
addikt

Nem akartalak már zaklatni a hülyeségeimmel. :D
Nekem csak olyan van, hogy esemény megtekintése, szerkesztése, törlése, új esemény.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#18673) #40351744 válasza G@ben (#18672) üzenetére


#40351744
törölt tag

Szerkesztés lesz az. Nekem egy festékpaletta ikonnal van jelezve és ott lehet színt választani. Szerintem ott kell lennie a Sony gyáriban is. Nekem itt van, 4.4.4-en, Gingerbread-en is fix, hogy van.

(#18674) G@ben válasza #40351744 (#18673) üzenetére


G@ben
addikt

Nincs benne ilyen lehetőség. Legalábbis ott, ahol mondod, nincs, csak az emlékeztetőt lehet szerkeszteni, hogy mit, mikor.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#18675) air válasza G@ben (#18674) üzenetére


air
nagyúr

Lépj be egy böngészőben, weben a naptáradba, és ott állítsd át a színt, hátha így szinkronizálódik a készülékre is!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#18676) G@ben válasza air (#18675) üzenetére


G@ben
addikt

Meg fogom próbálni otthon, mert a cégnél sok funkció le van tiltva. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#18677) descence


descence
tag

Sziasztok! Remélem jó helyre írok, ha nem, akkor bocsánat.

A problémám a következő. Az alap google fiókom egy mailboxos címre van regisztrálva. Eddig a mailbox a google rendszerét használta az emailhez. Node most beraktak egy saját email rendszert amivel elérték a következőket (nálam):

1) Csak böngészőből tudom megnézni a leveleimet
2) a gmail app nem hajlandó frissíteni a leveleimet

Nem tudom, hogyan tudnám újra működésre bírni a gmail appot. Töröljem le azt a fiókot? De akkor ugrik az egész fiók.... Adjam hozzá, mint privát (nem google) email cím? Nem jó, mert már van olyan nevű fiók.

Egyszóval tanácstalan vagyok az ügyben. Remélem tudtok segíteni.

(#18678) potty82


potty82
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni beállítások kapcsán.

Vásároltam egy Levono vibe x2 független új telefont Magyarországon.
Ausztriába élek jelenleg és a külföldi kártával roamingba üzemel a telefon. Vectone a szolgáltató. Kiprobáltam amit itt kint vettem,szintén független és ott nincs roaming. Van egy régi magyar telóm és ott is jó. Na most két éve volt egy alcatel 3060D szintén magyar és ott is ezt csinálta.vecton hálozat van lehet választani 2g 3g és 4g-t is. ja és a APN-t is beállítottam.
Elöre is köszönöm a segítségeket.

(#18679) Mr Dini válasza descence (#18677) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha a gyári Gmail app nem adja magát, rakj fel mondjuk egy k-9 mail-t. És arra szinkronizáld a 2.-ik fiókot.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#18680) descence válasza Mr Dini (#18679) üzenetére


descence
tag

Megpróbálom, hátha menni fog.

(#18681) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy SGS5- ön csináltam wipe reset-et és nem jött vissza semmi magától. Sem a wifi jelszavak, telefonkönyv, appok és azok beállításai stb... Ez mért van? Ellenőriztem minden le volt szinkronizálva. Amikor beloginoltam a reset után semmit nem állított helyre! Mondom OK akkor beloginoltam a my samsung-ra is. Onnan visszarakott pár dolgot pl üzenetek, háttérkép ilyenek de semmi fontosat nem! Pedig ott is minden kivan pipálva amit csak lehet és az is le volt szinkronizálva!

Miért nem backupol a googles szinkronizálásaim? A Samsung fiókoknál van olyan, hogy helyreállítás. De az magától is helyreállt. A google-nál nincs. Segítsen valaki miként működik ez.

(#18682) KKope


KKope
tag

Sziasztok!

Van egy Huawei g630as telom. Nem tudok témát beállítani. A gyáriak sincsenek meg. Töltettem többet is, de nem sikerül beállítani. Olyan mint ha nem lenne rajta téma. Alapértelmezett tároló az sd. Oda hozza létre a theme mappát. De oda hiába másolom be a témát, nem lehet betölteni.

Help pls!

KKope

(#18683) Shinnokina válasza KKope (#18682) üzenetére


Shinnokina
tag

Sziasztok! Biztosan hülye kérdés de... Ma feldobta a szoftverfrissítés lehetőségét a Note3-mam, de akkor épp nem volt alkalmas, merült az aksi, nem voltam wifiközelben sem, így kértem az emlékeztetőt. De később értem haza, mint gondoltam, és addigra már eltűnt a push üzenet. Elő lehet csalogatni valahogy, vagy várni kell, míg magától felbukkan megint? (Ha utóbbi az elég gáz, az ember nem csinálhat szoftver update-et akárhol, ahol éppen van...). Köszönettel.

(szerk: elnézést, nem a válasz gombra akartam nyomni, csak így sikerült)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#18684) Mr Dini válasza KKope (#18682) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Milyen fajta témát szedtél le, illetve mihez kéne? Ahhoz, h berakj egy témát, a romodnak támogatnia kell azt. Esetleg egy testreszabható launcher segíthet, ha csak azt szeretnéd módosítani.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#18685) Mr Dini válasza Shinnokina (#18683) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nekem a beállítások>a telefonról>szoftverfrissítés alatt bármikor lehet csekkolni/telepíteni az updateket. Picit túrd át a beállításokat! Ott lesz az! ;)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#18686) ЯΞD válasza Mr Dini (#18685) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Samsungnál a beállitások, általános, az eszköz névjegye.
S5-nél legalább is itt található a szoftver frissítés.

(#18687) Shinnokina válasza Mr Dini (#18685) üzenetére


Shinnokina
tag

Vaah köszönöm! Az Általános>Eszköz névjegye alatt bujkált :)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#18688) Mr Dini válasza ЯΞD (#18686) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nekem is samum van, csak cyan csücsül rajta. :)

Köszi, ezt feljegyzem!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#18689) gameresboy válasza #79335424 (#18667) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Hello!

Nincs a telóban microSD, minden progra ma belső tárhelyről fut.
Ebben a zesetben mindne gond nélkül frissíthető a 4.3-as verzió 4.4.4-re?

(#18690) #79335424 válasza gameresboy (#18689) üzenetére


#79335424
törölt tag

Majd kiderül, hogy gond nélkül frissült -e. Bocs, de én másképp állok hozzá. Ami jó, azt nem kell megjavítani. Ha van vmi olyan feature, ami nekem hiányzik és csak az új verzióban van, akkor esetleg elkezdek utánajárni, hogy konkrétan az én telómmal kapcsolatban mik a tapasztalatok. De csak azért biztosan nem frissítenék, hogy 4.4 -en használjam azt, amit jól bejáratottan, 4.3 -on is használhatok.

(#18691) Mr Dini válasza #79335424 (#18690) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

+1

Sztem is a JB a legjobb! Tényleg.

Amúgy vold.fstab file van még 4.3-on?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#18692) #79335424 válasza Mr Dini (#18691) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, de sztem kéne legyen. Sajnos, az enyémen már KK van. Bárcsak 4.3 lenne! Az SGS 2 -met most fogom újrarakni (2013. március óta megy rajta a gyári 4.1 alapú, Wanam ROM. A decemberi telóváltásig, gyakorlatilag nonstop üzemmódban). Sejted, hogy mit rakok rá. Ugyanazt.

(#18693) cappa72 válasza Mr Dini (#18691) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, van.
A 4.4-től költözött a boot ramdiszkbe.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#18694) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ha veszek egy bluetoothos egeret, akkor azzal lehet irányítani egy bluetoothos samu mobilt? (Droid 4.2 cm10.1)

Ha igen, milyet ajánlotok? (Viszonylag olcsót, de használhatót)

Ui.: Az én mobilomra is van cm10.2(igaz unofficial), de nem sikerül felrakni. :( Pedig az ugyanúgy unofficial cm10.1 simán felment.... :F

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#18695) Mr Dini válasza Mr Dini (#18694) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ezer bocs... Közbe eszembe jutott még 1 question.

Ha ezt beleírom a build.prop-ba, akkor működni fog a fastboot? : o.sys.bootfast=true

Mert odin módban (download mód) nem megy a fastboot. Vagy csak nincs hozzá megfelelő driver?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#18696) #79335424 válasza Mr Dini (#18694) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha adapter nèlkül akarod megoldani, akkor ahhoz HID profilos egér kell. Ezek viszont nem olcsók. Nekem egy Logitech m555b van, de ha jól tudom, akkor a Microsoft -nak is van HID profilos egere. Mielőtt rákérdezel, igen, billentyűzetből is van ilyen. Microsoft -nak is, de én Apple bt. bill. -t használok. Vannak olcsóbbak is, de azok nem Magyar kiosztásúak. Ja és igen, közben MHL adapterrel mehet a kép a monitorra/TV -re. :)

[ Szerkesztve ]

(#18697) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok! Android telefonon (lezárva) mikor kétszer (másodszor hosszan) megnyomódik (zsebben) a ki/bekapcsoló gomb, akkor kijön az a ablak, hogy kikapcsolás, újraindítás, stb... Hogy lehet azt megoldani, hogy ez ne történjen meg, szóval tényleg teljesen le legyen zárva a telefon?

[ Szerkesztve ]

(#18698) #79335424 válasza littleNorbi (#18697) üzenetére


#79335424
törölt tag

Xposed + Xposed Additions modullal át lehet variálni a hardvergombok funkcióit. De a Power funkcióiba kockázatos belekavarni.
Másik lehetőség, hogy pl. a Proximity Screen Off Pro -val beállítható, hogy a közelségérzékelő felülbírálja a hardvergombokat. Tehát, amikor benyomódik a power, akkor mér egyet a szenzorral és ha közelt érzékel, akkor nem hajtja végre az utasítást. Lehet, hogy van más módszer is, de én ezeket ismerem. A root persze alap ilyen módosításoknál.

(#18699) littleNorbi válasza #79335424 (#18698) üzenetére


littleNorbi
aktív tag

Köszönöm, ez a Proximity Screen Off Pro jónak tűnik...

(#18700) #79335424 válasza littleNorbi (#18699) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy jótanács! Amíg nincs meg a tuti beállítás, addig ne engedd, hogy boot -tal induljon (én utána sem engedném)! Egyszer majdnem sikerült kizárnom magam a saját Galaxy -somból.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.