Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) air válasza junkpod (#10797) üzenetére


air
nagyúr

Igen. Gyári Sony rom. Stock alatt valamilyen gyártói romot értünk, szerintem, nem az alap Androidot. Arra általában azt szoktuk mondani, hogy stock Android.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#10802) 7Sony7 válasza junkpod (#10798) üzenetére


7Sony7
addikt

Csak addig amíg ismerkedik velük. Én így csináltam mindig. Így könnyebb váltani.

-

(#10803) junkpod válasza air (#10801) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor félreértettem eddig a kifejezést.

Box's don't touch!

(#10804) NTonee válasza junkpod (#10800) üzenetére


NTonee
veterán

jahh, igen, külön a play storeból telepített appal elérhetted azt a cikkben is írt alapból rejtett funkciót. Ráadásul már nem is használható 4.4-től. :U A lényeg az volt, hogy a miui alapból tudja ezt a funkciót.
Tehát még1x, a google stock androidban nincs olyan alapból elérhető funkció, mellyel korlátozni tudod az appok jogosultságait.

[ Szerkesztve ]

(#10805) tomy86 válasza 7Sony7 (#10802) üzenetére


tomy86
addikt

Ha sok launchert tesztelsz egyszerre, akkor pl. Home Switcherrel egyszerűen tudsz közöttük váltani, függetlenül attól, hogy be van-e állítva valamelyik alapértelmezettnek.

(#10800) junkpod: pedig még custom romokban sem alap ez a funkció. CM11-ben sincs ilyen. Az hogy a kínai inew-ban mi elérhető, az nem éppen referencia. Félre ne értsd nem a telefont akarom degradálni ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#10806) 7Sony7 válasza tomy86 (#10805) üzenetére


7Sony7
addikt

Na, ezt sem tudtam, köszi! De amúgy nem nekem kell, hanem Kisnokianak!
Én maradok a Nova -nál egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

-

(#10807) tomy86 válasza 7Sony7 (#10806) üzenetére


tomy86
addikt

Valóban, remélem azért ő is elolvassa. Csak nyomogatok itt össze vissza :D

[ Szerkesztve ]

(#10808) 7Sony7 válasza tomy86 (#10807) üzenetére


7Sony7
addikt

Az info bárkinek hasznos lehet. Az átköltözős kérdésére tudtok valamit? Mert én nem :U

-

(#10809) #79335424 válasza kisnokia (#10790) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy mit értesz átköltözés alatt. A médiafájlokat ugyanúgy lekezeli. A névjegyeimet pedig kimentettem a mikro sd -re vcard -ban, aztán droidon importáltam. Én még annyit tennék, hogy létrehoznék egy külön gmail fiókot a telónak. Ez lenne az alapértelmezett fiók, ezt kapcsolnám a Play -hez. Viszont ezen semmilyen személyes dolog nem lenne. Se mail, se névjegyek. Az mehet másik fiókon.

(#10810) kisnokia válasza #79335424 (#10809) üzenetére


kisnokia
aktív tag

A névjegyeim memókártyán átmentve az újban vannak immár. De automatikusan nem hozza fel
onnan a tárcsázó: hogyan tovább?

(#10811) BénaNyurga


BénaNyurga
aktív tag

Help! Adott egy AKAI TAB7800! Beállításokból elérhető a recovery mod! Gondoltam jót tenne neki egy factory reset stb... De az okézáshoz kiválasztáshoz HOME-gomb kéne! Na ezzel csak az a bibi hogy ilyen gomb nincs a készüléken! Akkor hogy tudom a recoveryben leokézni a dolgot? Sajnos az usb csatlakozó hibás rajta így ADB kilőve!(Bevan eseve)
Van POWER Vol+/- és RESET!

(#10812) szili.tamas1 válasza BénaNyurga (#10811) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Probald a powert az "okezashoz". Legalabbis nekem eddig bevalt.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#10813) BénaNyurga válasza szili.tamas1 (#10812) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Nekem nem csinál rá semmit! :) Max ha sokáig nyomom kikapcsol!

(#10814) winhate


winhate
őstag

sziasztok
működésképtelen kijelzovel hogy lehet a telorol adatokat telszamot
stb mindent menteni ? (sk17i)
koszi

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#10815) #79335424 válasza kisnokia (#10810) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lépj a tárcsázóban a névjegyekhez, nyomj egy menü gombot és a felugró ablakban válaszd az exportálás/importálás menüpontot! Dob egy újabb ablakot, abban meg a Neked szükséges opciót válaszd ki!

(#10816) junkpod válasza NTonee (#10804) üzenetére


junkpod
nagyúr

De úgy volt beállítva, hogy csak a miui tud ilyet, pedig van olyan stock android ami tudja, ami meg nem egy appal ott is működik ez. Ezt nem érzem így akkora miui fícsőrnek.
Meg azért lehet érdemes lenne megnézni, másnak is, hogy van-e permissioncontrol.apk a systemben.

Box's don't touch!

(#10817) NTonee válasza junkpod (#10816) üzenetére


NTonee
veterán

te most szándékosan kötekedsz? :F
Ezt írtam: ,,a launherrel nem kapod meg a miui által fejlesztett, vagy átszabott appokat, a romba beépített extra funkciókat (pl: Power Management, App Permissions, MiCloud, stb) és egyéb testreszabási beállításokat"
Én sehol nem írtam olyat, hogy ez egy exkluzív miui funkció lenne. Már csak azért sem, mert az én telefonomon is van ilyen a LiquidSmooth nevű custom romban. Arról volt szó, hogy a MI Launcher telepítésével ezek a dolgok még nem lesznek elérhetőek, ehhez romot kell cserélni. Ha a gyári szoftverbe extraként beépítette a gyártó, vagy a custom rom fejlesztő a saját buildjébe, akkor ott van, igen, nem csak miuiban.

,,ami meg nem egy appal ott is működik ez."
ez sem igaz teljesen, mert csak 4.3 alatt működik a gyári romok esetében az a bizonyos app.

de már unom a témát, így befejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#10818) air válasza junkpod (#10816) üzenetére


air
nagyúr

Paranoid Androidban is van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#10819) junkpod válasza NTonee (#10817) üzenetére


junkpod
nagyúr

Romba épített extra funkcio...
Csak egy apk, egyik telon van másikon nincs de bárki telepítheti.

Box's don't touch!

(#10820) NTonee válasza junkpod (#10819) üzenetére


NTonee
veterán

:W :W :W
a MI Launcherre vonatkozott a kérdés! Szerinted a MI Launcher telepítésével neked lesz olyan apk-d, ha korábban nem volt?

[ Szerkesztve ]

(#10822) #79335424 válasza #20749568 (#10821) üzenetére


#79335424
törölt tag

Billentyűzetre gondolsz, légegérre, vagy játékvezérlőre? Mindhárom létezik.

(#10824) #79335424 válasza #20749568 (#10823) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem vagyok gamer, nem tudom, hogy melyik a tuti. Azt javaslom, hogy keresgélj, vagy kérdezz rá a miniPC -s topikban! Biztos tudnak vmit ajánlani, mert elég gyakori téma a játékvezérlés és több kékfogas vezérlőt is teszteltek már a srácok.

(#10825) kisnokia válasza #79335424 (#10815) üzenetére


kisnokia
aktív tag

:R :R :R Sikerült!

Órák óta kínlódom Bluetooth és egyéb szinkronizációkkal!

Nagyon köszönöm!

(#10826) kisnokia


kisnokia
aktív tag

A leírás alapján nem találtam olyan appot, ami volt a Symbiánon, t.i. gyorshívóknak a kezdőképernyőn való elhelyezése.

(#10827) MurdR válasza kisnokia (#10826) üzenetére


MurdR
veterán

Contact widgetekre gondolsz?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#10828) kisnokia válasza NTonee (#10820) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Az MI launcher csak kínaiul tud?

(#10829) kisnokia válasza MurdR (#10827) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Nem tudom, mire gondolok. Korábban a Symbiánon a gyorshívó, tetszés szerint fényképes ikonokból 8-at ki tudtam tenni a kezdőképernyőre.

(#10830) NTonee válasza kisnokia (#10828) üzenetére


NTonee
veterán

csak nova van nálam, de feldobtam most gyorsan. Én angolra állítva használom a telefonom, így minden angol. Pár widgetnél előfordulnak kínai szavak.

(#10831) #79335424 válasza kisnokia (#10829) üzenetére


#79335424
törölt tag

No, ez pl. tipikus launcher feature. Én Apexet használok. Ennél úgy van, hogy hosszan nyomsz azon a főképernyőn, ahova a gyorshívó ikont szeretnéd. Ekkor dob egy ablakot, ahol a "parancsikonok" -at kell választani, majd a "közvetlen tárcsázás" -t és a névjegyzékből kiválasztani a kívánt névjegyet. Ekkor egyetlen lehetőség lesz. Bökésre az alapértelmezettnek jelölt hívóprogrammal (ez lehet VOIP is, nem csak GSM) hívja a névjegyet. Ha több hívóalkalmazásod van, de nincs alapértelmezett (mint pl. nálam a gyári, Skype, VOIP, stb.), akkor felajánlja a hívóalkalmazásokat, hogy válassz. Ha viszont a "közvetlen tárcsázás" helyett, a "névjegy" -et választod, akkor bökésre nem indul egyből a hívás, hanem több lehetőséget ajánl fel (pl. SMS). Persze csoportosíthatod a névjegyeket a képernyőn, külön mappába rendezheted, vagy akár az alsó ikonsort megváltoztatva, oda is kirakhatod. Gondolom, ezeket a Nova is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#10832) kisnokia válasza #79335424 (#10831) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Ismét: :R :R :R :)

(#10833) kisnokia válasza NTonee (#10830) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Véletlenül nem tudod, hogy a MI feloldási és lezárási hangját hogyan lehet kikapcsolni?

(#10834) #79335424 válasza kisnokia (#10832) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szívesen! Ez még csak a "kötelező gyakorlat", a bilincses kategória. Ennél sokkal többre is képes a rendszer, csak itt még a könnyű kezelhetőség érdekében fixen össze vannak kapcsolva az elemek. Az, hogy milyen adattal, melyik alkalmazás, mit csináljon. Pl. xShortcut -ban ezeket magadnak állítgathatod. Aztán jön a következő fokozat, amikor egy automatizálónak megadod, hogy mit reagáljon a droid, ha pl. a névjegyzékből egy bizonyos személytől, dél és egy között érkezett e-mail tartalmaz olyan kifejezést, hogy "bikmakk". :)

[ Szerkesztve ]

(#10835) NTonee válasza kisnokia (#10833) üzenetére


NTonee
veterán

Kirak valamelyik oldalra a mi launcher egy toolbox mappát, megnyitod. A benne lévő Launcher settings ikonra böksz, Lock screen menüpont és az Enable sound effect mellett lévő kapcsolót lelövöd.

[ Szerkesztve ]

(#10836) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Arra lennék kíváncsi hogy miképp tudom a jelenlegi 4.2 es andriod szoftveremet frissíteni 4.4-re. Illetve ha valami gond lesz, akkor van-e mód rá hogy visszaállítsam az alap beállításokat? zte v987s

kösz

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#10837) enginev3.0 válasza trialboj (#10836) üzenetére


enginev3.0
félisten

Csak akkor tudod, ha a gyártó kiadott rá frissítést, vagy ha nem, akkor megpróbálhatod tört rommal, ezt általában a szakmai topicban mindig kibeszélik az ott lévők, mit hogy hogyan, és igen ilyen esetben van mód a gyári állapot visszaszerzésére

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10839) trialboj válasza enginev3.0 (#10837) üzenetére


trialboj
őstag

Az about phone menüben van egy olyan h wireless update, és ott valami FOTA... ez valami ilyesmire való? Ha ez bele van építve akkor nem vágja gallyra ?!

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#10840) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv! Bár a szoftveres topicban is kérdeztem, de hátha elő lehet csalogatni külső progi nélkül is:

Valami eseménynapló szerűség kellene nekem. Magától kikapcsolt a telóm, ennek az okát szeretném kideríteni.

-

(#10842) kisnokia válasza NTonee (#10835) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Köszi, megvan. A nyelv viszont nyomokban magyar, de az angolon kívül sok kínai. Ezen lehet változtatni?

(#10843) enginev3.0 válasza trialboj (#10839) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, az lenne a rendszerfrissítés, de ott csak akkor tudsz telepíteni, ha a gyártó adott ki rá, viszont ahogy nagyon gyorsan átolvastam a topikját, nem hiszem hogy van 4.4 gyárilag, de kérdezd meg ott, hogy adtak-e ki, ha igen, akkor van remény, ha nem akkor tört rom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10844) 7Sony7 válasza #20749568 (#10841) üzenetére


7Sony7
addikt

Van. Meg egy custom 4.1.2 portolt rom. Csak nem tudom, hol keressem, és ha megvan mit keressek?

-

(#10845) #79335424 válasza 7Sony7 (#10840) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az nem biztos, hogy menni fog. Alapból a logot meg tudja jeleníteni a rendszer, de folyamatosan nem rögzíti. A rendszerleállás az a hiba, amit nem nagyon lehet logolni. Gondolom, ennek érthető az oka. Van ugyan egy "vészlog", de a mentés pillanatától függően vagy benne van a hiba, vagy nem. Másik lehetőség a log folyamatos rögzítésének kikényszerítése. Ez viszont erőforrásigényes. Így lehet, hogy maga a rögzítés is hiba ok lesz..

(#10846) 7Sony7 válasza #79335424 (#10845) üzenetére


7Sony7
addikt

Olyasmire gondoltam, mint win alatt az eseménynapló.

-

(#10848) 7Sony7 válasza #20749568 (#10847) üzenetére


7Sony7
addikt

Nekem sem jó, úgyhogy nem tudom :) De az biztos, hogy nem értek belőle semmit :U

-

(#10850) #79335424 válasza 7Sony7 (#10846) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom, hogy mit szeretnél. Megpróbálok egy rávezető kérdéssel reagálni. Ha hirtelen kiiktatod a PC -n a tápot és ezért azonnal megszűnik működni az oprendszer, akkor mi fog utasítást adni milyen programnak, hogy mentse a logot a hova is? Ahhoz az utolsó pillanatig, folyamatosan, realtime mentenie kell. A ramban pufferelt adat abban a pillanatban elveszik, ahogy a ramnak megszűnik az áramellátása, vagy a folyamatos kapcsolata az oprendszerrel. Én egyébként a Logcat Extreme proját használom. Ez meg tudja jeleníteni a logot floatingban (sztem ez nagyon hasznos feature) és folyamatos mentést is tud.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.