Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) BlackSoft válasza NTonee (#10449) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az szép, és jó hogy nálad nincs ilyen probléma. Viszont Nexus 4-ed van. A két telefon közt lehet elég sok különbség sajnos. :( Na mindegy, valószínű ezzel nem fogok tudni kezdeni semmit se. Várhatom a 4.4.4-et :P

(#10450) 7Sony7: Ilyet sosem tapasztaltam... Ha újraindítom a telefont (amivel kilő minden appot) akkor nemhogy egy tárcsázó, de a facebook app is 1sec alatt feláll. Tárcsázó azonnal ottvan, ahogy rábökök reset után...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10452) szili.tamas1 válasza 7Sony7 (#10450) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nalam a lenovon se kell ra varni. Sony betegseg az nemis kicsit...

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#10453) NTonee válasza BlackSoft (#10451) üzenetére


NTonee
veterán

Egyébként nem tudom, hogy mennyire segítene rajtad, de szerintem meg kéne nézned a Titanium Backup-ot, mint lehetőség a biztonsági mentésekhez, hogy image-ből újratelepítsd a romot. Root jog szükséges. Az N5 topikban egy teljes leírást linkeltem (talán) ma korábban.

(#10454) 7Sony7


7Sony7
addikt

Lehet rosszul fogalmaztam. Ha nemrég használtam, akkor ahogy hozzáérek ott van, de ha régen, akkor kb 1 sec míg beönnek a pici képek is. Persze nem sony, az rég volt. :) így értettem a kérdést, hogy másnál is kilövi egy idő után a rendszer a ramból?

-

(#10455) Acef válasza BlackSoft (#10448) üzenetére


Acef
addikt

Az ota frissítés okozhatja a gondot.
Tedd fel pc-vel a jelenlegi romot. Előtte csinálj egy backupot, vagy a rom felrakásánál ne csinálj wipe factoryt.

(#10456) air válasza Keeperv85 (#10446) üzenetére


air
nagyúr

Ezt pontosan hogyan kell érteni?
Sony-m van 4.3-mal, és semmiféle Facebook integrációt nem látok benne.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#10457) XtremLor


XtremLor
őstag

Udv

Ide is felteszem a kerdest hatha valaki tud valaszolni, sajnos a Young-os topik kihalt :U

"Ismerosom most vett 2db young-ot a T-tol, nem talalom a mass storage modot, usb debugging belove, de otlete sincs hol keressem mar...sajnos 2 atviteli modot dob fel amik kozul nekem egy se jo, mivel van olyan file amit igy nem tudok atmasolni ezekkel, ftp-n huztam keresztul nem volt jobb otletem.....de lassu atl. 1MB/s sebesseg mellett"

"Legen...Wait for it...Dary"

(#10458) air válasza XtremLor (#10457) üzenetére


air
nagyúr

Nem ismerem a Galaxy Youngot, ha erről van szó, de elképzelhető, hogy nincs benne mass storage mód. Próbáld meg a TC Media Audio pluginjét!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#10459) XtremLor válasza air (#10458) üzenetére


XtremLor
őstag

Koszonom, kiprobalom ha a kezem ugyebe kerulnek kovetkezore! :R

"Legen...Wait for it...Dary"

(#10460) Keeperv85 válasza BlackSoft (#10448) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tisztában vagyok vele, hogy a Nexus mit jelent, de légy szíves magyarázd már meg az app fejlesztőknek is, hogy írjanak olyan kódot, ami véletlen sem zavartatja magát, ha történetesen kiszeded alóla az egész API-t, majd kap egy másikat.... Amúgy szerintem valamelyik használt cucc beragad, attól ilyen. Tehát ha kellenek az adatok, ha nem kellenek, factory reset nélkül nem lehet és nem is szabad rendszert cserélni. Mert itt cseréről van szó, nem csak egy kis kozmetikázásról, majd verziószám növelésről ugyan azzal az alappal...

(#10461) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv! a 10454 kérdésem még mindig aktuális, másnál is van ilyen?
(Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de így tanul az ember :U )

Más: Android verziók között mi a számottevő, használható különbség: Úgy értem, hogy én pl: 4.0.4 ről váltottam 4.1.2 re, és kb annyit vettem észre, hogy a felső menüsorban jóval több, használható kapcsoló van. Tehát nem arra lennék kíváncsi, hogy mi a teljes változás, hanem csak ami tényleg észrevehető, és használhatóbbá teszi a rendszert.

Előre is köszi.

-

(#10462) gzbotii válasza 7Sony7 (#10461) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10463) Viktor0610 válasza 7Sony7 (#10461) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A tárcsázóra mindig kell várni, ha nincs memóriában.

Más készülékem van, de direkt kipróbáltam.
1. Első betöltés, minimális várakozás, bejön. Kilőni a memóriából, ismét elindítani, min. várakozás ismét.
2. Első betöltés, minimális várakozás, bejön. NEM kilőni a memóriából, elváltani, ismét elindítani, nincs várakozás. :D

Samsung Galaxy A54

(#10464) 7Sony7 válasza gzbotii (#10462) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi, bár nem egészen erre gondoltam. Nálam pl a projekt butter, ha nem tudom, hogy van, nem veszem észre.
Olyanra gondoltam, hogy ha valakinek odaadnak egy 4.1.2 után egy 4.2 v. 4.3 v. 4.4 telót, és használja, mi a szembetűnő változás?

-

(#10465) Viktor0610 válasza 7Sony7 (#10464) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én észrevettem a project butter jelenlétét, mikor váltottam, de persze, lehet, csak észre akartam venni. :D

Samsung Galaxy A54

(#10466) 7Sony7 válasza Viktor0610 (#10463) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. Akkor megnyugodtam, nem csak nálam ilyen. Igaz, hogy ez okostelefon, de azért mégiscsak nálam elsősorban telefon. Megoldható valahogy, hogy a memóriában maradjon?

(Amúgy milyen teló?)

[ Szerkesztve ]

-

(#10467) Viktor0610 válasza 7Sony7 (#10466) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én sosem zárok be semmit, csak elváltok a home/vissza-gombbal. Így a memóriában marad és nem gondolkodik újratöltéskor.
Amennyiben a memória kevés és/vagy a rendszer nagy memóriaigényű, nem nagyon van mit tenni, az Android alapból kilő akármit, ha fogyóban a memória.

Jelenleg Xiaomi Hongmit használok, a project butteres példa Galaxy S2-vel volt, ott én úgy gondolom, érezhető volt a különbség. :D

Samsung Galaxy A54

(#10468) FCsabi24


FCsabi24
tag

Sziasztok!

Ha a Biztonsági mentés és visszaállítás beállítás pontnál kiveszem a pipát az adataim biztonsági mentésénél, akkor a Google+-os bejelentkezéssel társított játékokkal eddig elért eredményeim elvesznek?

(#10469) Keeperv85 válasza 7Sony7 (#10464) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A 4.1.2 után tuti feltűnik az, hogy totál más a zárképernyő és a kamera kezelőfelülete és az egész álapotsori kapcsolósor. A 4.3-ban igazán nincs túl sok új, a KitKat viszont kifejezetten másképp néz ki minden részén, mint az elődök, szóval azt megint csak nem lehet összekeverni...

(#10470) 7Sony7 válasza Keeperv85 (#10469) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. Akkor, ha jól értelmezem, egy átlag felhasználó számára azért még nem nagyon gáz , ha lemarad 4.1.2 nél.

-

(#10471) #79335424 válasza 7Sony7 (#10470) üzenetére


#79335424
törölt tag

Attól függ, hogy mennyire átlag és mit szeretne. Ha átlátszó statusbar -t, akkor az neccesebb JB -n. De ha automatizált sms küldést, akkor kifejezetten előnyös a bab.

(#10472) Keeperv85 válasza 7Sony7 (#10470) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

De. A KitKat-hez képest egy technikai zsákutca volt a JB. Nem kéne ott leragadni...

(#10473) 7Sony7 válasza #79335424 (#10471) üzenetére


7Sony7
addikt

Nekem elég, ha a navibar átlátszó. (Xposed, Gravity) .Sms -t meg 20 at küldök évente. :U

-

(#10474) Viktor0610 válasza #79335424 (#10471) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

4.2-n vagyok és átlátszó a státuszbarom. :P

(Gravitybox vagy MIUI. :D )

Samsung Galaxy A54

(#10475) 7Sony7 válasza Keeperv85 (#10472) üzenetére


7Sony7
addikt

Bár én kénytelen vagyok, mert nincs újabb, de kíváncsi vagyok, mondhatnál egy-két dolgot. (semmi cinizmus, komolyan kérdezem)

-

(#10476) Keeperv85 válasza 7Sony7 (#10475) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Kellett hozzá a KitKat, hogy "felismerjék" hogy hiába optimalizálják a dalvikot, halálra van ítélve... A legtöbb kritika ott érte utol, hogy folyamatosan mikrolagol. Ezt nem lehetett kivenni, technikailag reménytelen volt a korábbi API-vel. Ezen felül a felület túl sötét a legtöbb ember ízléséhez, ezért a KitKat-nál világosítottak, ahol lehet. Mondhatjuk úgy, hogy felnőtt a droid végre benne és elhagyta végre a gyermekbetegségeit... Az már más kérdés, hogy j9ttek helyette sokkal komolyabbak. Mondhatjuk a "szívátültetés" nem éppen zökkenőmentes. Az ART engine még nincs készen...

(#10477) #79335424 válasza Viktor0610 (#10474) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na és? Tán azt írtam, hogy nem lehet?

(#10478) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Csináltam egy logout bejegyzést knock lock-ról, terjesszétek, próbálgassátok.

Annyit kérnék tőletek, hogy akár működik a cucc, akár nem, írjátok le, és beteszem a lista aljára. Köszönöm előre is.

Live-Die-Respawn

(#10479) Viktor0610 válasza #79335424 (#10477) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jóvanna, ne harapd le a fejem! :P :)

Samsung Galaxy A54

(#10480) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Arra gondoltam, hogy jó lenne egy aroma telepítő, amit tele lehet pakolni programmal. És rom telepítés után ki lehet választani milyen progikat tegyen fel. Ilyet akarok, xda-n próbálok keresni egy alapot, amit nekem csak tele kelljen tömni a progikkal. Tudtok ilyenről, hogy létezik?

(#10481) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Jó estét !! TWRP Manager lehet vele romot fel rakni ?

(#10482) Blue Eagle válasza muszi0521 (#10481) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Magával a TWRP Manager alkalmazással szerintem nem. Romot felrakni Recovery módban lehet. A Manager felteszi a recovery.img-t, így recovery módban már tudod majd indítani a telót, és ezután mehet a buli. Rendszer alól nem lehet rendszert feltenni!

[ Szerkesztve ]

(#10483) muszi0521 válasza Blue Eagle (#10482) üzenetére


muszi0521
aktív tag

Köszi !!

(#10484) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

S3 minin 4.1.2-es android van.
A telefon aksija egyik napról a másikra mintha 30%-on üzemelne. 15 óra alatt lemerül.
Ismerős mondta, hogy van wakelock progi, azzal nézzem meg.
Azt írja, hogy a készülék 98%-ban awake, azaz nem megy sleep módba.
Aznap amikor ez történt egy QR kódolvasót szedtem play-ről, amit azóta le is töröltem.
A listázott programoknál az exchange szolgáltatás tartotta legtovább ébren a gépet, de az is összesen 1 percig (ez azelőtt is be votl kapcsolva)

Lehet valahogy listáztatni, hogy mégis mi a fene eszi az akksit?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#10485) tboy93 válasza Lokids (#10484) üzenetére


tboy93
nagyúr

Barátnőm anyukájának az S4 minije is eljátszotta ezt, aztán másnapra meggyógyult...

(#10486) FCsabi24 válasza FCsabi24 (#10468) üzenetére


FCsabi24
tag

Egy választ megköszönnék! :)

(#10487) Adamis válasza Lokids (#10484) üzenetére


Adamis
őstag

Lehet, hogy beragadt valamelyik program. Újraindítással próbálkoznék! ;)

@Csabi: ha nem szinkronizálja le, szerinted elmenti? ;) Ha később veszed ki a szinkronizációt, egy régebbi mentés talán ott marad.. :U

[ Szerkesztve ]

(#10488) @matthew@


@matthew@
őstag

Üdv.
A héten szeretném szervizbe vinni androidos telómat, azonban előtte szeretnék csinálni egy gyári beállítások visszaállítását, mert nem szeretném h a szervizben a képeim, emailjeim és minden egyéb fent legyen még a telón. A kérdésem az lenne h ha megcsináltam a resetet, akkor ugyebár bekapcsolásnál kérne tőlem Google fiókot meg minden egyebet, ez által az emaileket le is szinkronizálná és sok mindent, vagy azt nekem nem kell beküldeni, majd a szervizes ír be vmit és használja azzal vagy hogyan tesztelik?
Köszi előre is a választ!

Matthew 24:42

(#10489) Keeperv85 válasza @matthew@ (#10488) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Üdv!
El lehet nyomni azt a képernyőt, nem kötelező megadni a fiókot. :K

(#10490) @matthew@ válasza Keeperv85 (#10489) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#10491) gzbotii válasza Blue Eagle (#10482) üzenetére


gzbotii
veterán

Azert van egy olyan, hogy ROM Manager, amiben csak kivalasztod, hogy milyen ROMot akarsz telepiteni a tobbit meg o intezi (recovery, kernel, flasheli a ROMot)
Csak root kell hozza.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10492) laci laci válasza raulicio (#10413) üzenetére


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.Ezt próbáld meg.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#10493) cappa72 válasza gzbotii (#10491) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez használható mtk platformon is?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10494) gzbotii válasza cappa72 (#10493) üzenetére


gzbotii
veterán

Azt nem tudom. En egyszer hasznaltam, amikor eloszor csereltem ROM-ot Xperia Mini-n (es akkor meg nem nagyon vagtam a romulankodast).
De ha letoltod, megmondja, hogy kompatibilis e. Bar szerintem nem lesz az..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10495) FCsabi24 válasza Adamis (#10487) üzenetére


FCsabi24
tag

Köszönöm az információt! :)

(#10496) laci laci


laci laci
addikt

Szeretném megkérdezni,hogy ha adott egy telo(inew v3)és vannak romok amiben a telenor 3g nem megy,mit kell(lene)és hol,hogy tudjam mit kellene kicserélni egy másik romból?Nyugodtan jöhet szak szavakkal,én úgysem értem,de a fórumtársaim igen.Nagyon köszönöm. :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#10497) Blue Eagle válasza gzbotii (#10491) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem. Ez volt az eredeti kérdés: "TWRP Manager lehet vele romot fel rakni ?"
Válaszom most is: Nem, önmagában ezzel nem lehet romot felrakni sehova sem.
Az általad linkelt ROM Manager-rel sem lehet, csak önmagában felrakni romot.
Ahhoz, az eredeti gyári recovery helyett custom recovery kell. Ugyanis a Manager csak segédkezik rendszerezni, átlátni a mentéseinket, letölteni Romot. Viszont letöltött rom telepítését és visszaállítást csak úgy tud végezni, ha újraindul a telefon CWM vagy TWRP recovery-ben. De ehhez ugye ezek kellenek, ez nélkül nem megy.

(#10493) cappa72

A Lenovo P780 esetében ez tuti nem jó! Próbáltam. És jól ismerem eme alkalmazást, a néhai LG L9-en használtam.
Ezzel raktam fel az első CWM-et. Bootloader nyitás és rootolást követően. Ez utóbbiak nem volt kis kihívás.

(#10498) air válasza laci laci (#10496) üzenetére


air
nagyúr

Az APN jól be van állítva?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#10499) laci laci válasza air (#10498) üzenetére


laci laci
addikt

Igen,a hibák romon belül van....a jó--ból kimenteném és áttenném a rosszba és így javulna....csak nem tudom mi lenne az..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#10500) Keeperv85 válasza laci laci (#10496) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.