Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) velizare válasza Geresics (#16798) üzenetére


velizare
nagyúr

nincs, a házimozi-területet továbbra is a hdmi uralja. simán eladták a 4k tévéket hdmi 1.4 csatlakozókkal is. elvileg mozizáshoz meg is felel, mert oda a 24p a nyerő, nem a 60.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#16802) Laja333 válasza velizare (#16801) üzenetére


Laja333
őstag

Szerintem ez a nincs hdmi 2.0 dolog megint ilyen van kalap - nincs kalap szitu. Aki tavaly vásárolt be 4k TV-ből, akkor elég valószínű, hogy még hdmi 1.4-e van... Ami bőven elég filmnézésre. Aki meg játszani szeretne TV-n, tehát alacsony input lag-ot is figyelembe veszi, akkor ne okozzon már gondot a DP-s TV vásárlás. :U

Tök jó az az érv, hogy elég sok helyen van már 4k TV. De ezeknek töredéke alkalmas játékra. Filmre meg ott a HDMI 1.4

(#16803) velizare válasza Laja333 (#16802) üzenetére


velizare
nagyúr

a dp-s tévének nem az ára riasztó, hanem az, hogy nincs belőle választék.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#16804) Gilthanas válasza Laja333 (#16802) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Filmezésre tökéletes valóban, de játékra már kevésbé okés. Az input laggal kapcsolatban meg ha mondjuk 45 ms-os input laggot veszünk az egyáltalán nem sok, ha nem verseny szinten játszol fps-t. 45 milisecundum (ezred másodperc) az 0,045 másodperc késés... ha azt te észreveszed akkor forma 1-es pilóta vagy esetleg profi FPS-es, de akkor úgy is 144 HZ-es monitoron illene játszani, nem 4K tvn. :) Nem mindenki játszik FPS-el. Igen is probléma a hdmi 2.0 ás csati hiánya úgy, hogy nincs átalakító.

A "ne okozzon gondot DP-s Tv vásárlása"-hoz csak annyit, hogy egy normális méretű 4K tv 300K körül van hdmi 1.4a -val egy DP portos csúcsmodell (mert a 95% amin DP port van az csúcsmodel - pár hónapja legalább is így volt amikor vettem a TV-t) meg 700 ezer. Nem egy kategória a kettő..

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#16805) mlinus válasza Laja333 (#16802) üzenetére


mlinus
őstag

csak itt a fórumon már láttam 2-3 embert aki 980tit vett fury miatt a hdmi 2.0 hiány miatt

az amd ráadásul úgy promózza a furykat hogy 4k és nappali. ennek pedig egyik alapfeltétele lenne a hdmi 2.0 megléte.

(#16806) Jack@l válasza Laja333 (#16802) üzenetére


Jack@l
veterán

Szerintem a tévék 95%-án még mindig hdmi van, mert az a moziszabvány. Egy épkézláb, körültekintő ember már múlt évben is hdmi2-es tévét vett.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16807) Gilthanas válasza Jack@l (#16806) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Lehet van itt egy kis félreértés, a 4K TV-ken (az enyémen is) van HDMI 2.0-ás bemenet, az új AMD karikon nincs hdmi 2.0 ás kimenet és ez okozza a problémát.

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#16808) Laja333 válasza mlinus (#16805) üzenetére


Laja333
őstag

Egyértelmű, hogy ha hype-olják, akkor valaki csak emiatt nem fogja előnyben részesíteni az adott terméket. Sőt még azt is simán el tudom képzelni, hogy olyan valaki is emiatt nem vesz Fury-t, akinek nincs, és előre láthatólag nem is lesz 4K TV-je. De a média azt mondja, ne vedd, mert nincs hdmi2.0. Erre a másik oldalon is megvan a példa, a GTX970 3.5 GB-ja: néhányan csak azért nem vették meg, mert hypeolták, hogy jelentősen becsökken a teljesítmény egy idő után.

Input laghoz: Valamelyik nap kipróbáltam Witcher-t TV-n. Nem 4k-s, sima 1080p-s TV. A TV-m elvileg 44.5 ms-t tud. 1 óra után olyan voltam mint egy csipás macska. Ezek után szerintem a 60 ms se lehet valami kellemes.

[ Szerkesztve ]

(#16809) Jack@l válasza Gilthanas (#16807) üzenetére


Jack@l
veterán

Erre írtam: "Szerintem ez a nincs hdmi 2.0 dolog megint ilyen van kalap - nincs kalap szitu"
Én tisztában vagyok mi a probléma, de valaki nem nagyon látja, hogy még csak a millás + philips tévéken van dp perpil...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16810) Laja333 válasza Jack@l (#16809) üzenetére


Laja333
őstag

Akkor leegyszerűsítem: akinek nem szúr szemet a TVk input lagja, annak a 30 Hz se fog. ;]

(#16811) Gilthanas válasza Laja333 (#16810) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

A kettő két teljesen eltérő dolog remélem csak viccből írtad.
Az egyik "késés"-t a másik "képfrissítés"-t jelent.

Szerintem neked sem az input laggtól lettek "macskaszemeid" ;)

Szerk: Akkor megnyugodtam ha tréfa répa volt :)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#16812) Laja333 válasza Gilthanas (#16811) üzenetére


Laja333
őstag

Sehol sem írtam, hogy ugyan az a kettő. Remélem hogy viccből írtad, hogy viccből írtad. :P
Geralt miatt sem lett macskaszemem. :D
A lényeg az, hogy monitor után nagyon zavaró egy 44 ms-es TV.

[ Szerkesztve ]

(#16813) mobal válasza h1mpi (#16800) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

TV ügyében van lemaradásom! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#16814) Jack@l válasza Laja333 (#16810) üzenetére


Jack@l
veterán

Nemtom, egy mostani (újabb) 4k-s samsung tv lagja 25ms, sztem az már elég jó, ha nem vér C:S -es az illető...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16815) #45185024


#45185024
törölt tag

Jópofa ez a Sapphire 390x ismertető videó

[ Szerkesztve ]

(#16816) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Lencsevégen az ASUS Radeon R9 Fury STRIX

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#16817) rocket


rocket
nagyúr

Sapphire Fury Tri-X OC review
Jo halk lett :)
Fogyasztas Fury X szint, GTX980-hoz kepest +~100watt, tuning gyenge.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#16818) HSM válasza Gilthanas (#16804) üzenetére


HSM
félisten

Azt magyarázzátok már el nekem, miért nem jó a 4K TV-n FHD-n játszani (ráadásul jóval több FPS-el)? :U
Máris jó a HDMI1.4 is.
Filmezni 4K-n meg elég a max 30hz, amit tud a HDMI1.4.

[ Szerkesztve ]

(#16819) TESCO-Zsömle válasza HSM (#16818) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gondolom ugyanazért, amiért a FHD-s monitoron se elég a 960x540...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16820) lowzor válasza HSM (#16818) üzenetére


lowzor
veterán

Már egy 32"-es TV-n is olyan pixeles játékokban az FHD, ha nem nagyon távolról nézem, hogy alig bírok ránézni. Akkor mondjuk egy 55"-es TV-n gyönyörű lenne.

(#16821) Yllgrim válasza HSM (#16818) üzenetére


Yllgrim
őstag

Egyszeru, nekem monitorom van, nem TV-m, 1080p eleg ramatyul nez ki, raadasul nem azert veszel egy Ferrarit mondjuk, hogy neha legurulj vele a sarki kozertbe, mar ha erted a lenyeget :)

Egyszoval mar 1440p is eleg latvanyos kulonbseg 4K-hoz kepest, ha nem hiszed el, nyugodtan probald ki valahol.

Raadasul ha 1080p-ben akarsz jatszani veszel olyan TV-t/monitort nem 4K-sat.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#16822) HSM válasza TESCO-Zsömle (#16819) üzenetére


HSM
félisten

Attól függ, milyen távolságból nézed. :U Monitoroknál ez viszonylag fix, 1m körüli távolság.

(#16820) asdxv: Akkor túl közelről nézed. :P Gondolom, a nappaliban játéknak nem az a lényege, hogy belebújunk a TV-be, hanem elfekszünk a fotelben, mint TV-nézéskor. :DD

(#16821) Yllgrim: Tisztában vagyok a felbontások közötti különbségekkel. Nyilván, ha egy méterről nézed a 32"-os monitort, ami az adatlapodon van, akkor ramatyul fog kinézni FHD-ben, de ha normál TV-nézési távolságból nézed a TV-t, akkor ott nem lesz ilyen drasztikus difi, mint 1m-ről, az ahhoz képest óriási monitornál.

Ha gondolod, próbáld ki, hogy 1,5-2 méter távolságból megnézed FHD-ben a monitorod... Máris nem fog olyan borzalmasan kinézni.

Nekem ez amúgy egy teljesen értelmes felhasználásnak tűnik, hogy 4K-ban filmezek, FHD-ben meg játszom a TV-n. Pláne, ha már előkerült, hogy a sebesség is fontos, nem felezem el magamnak. :C

[ Szerkesztve ]

(#16823) proci985 válasza lowzor (#16820) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

valtozo, vadasztam mar 55"os TVn pixeleket az Akira BR remaster kapcsan. nem lettek meg. mondjuk az egy ref lemez.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16824) smkb válasza rocket (#16817) üzenetére


smkb
őstag

530eur, így 100euroval drágább mint a custom oc GTX980-ak. Az itt látott fogyasztás és teljesítményadatok alapján a Nanora az AMD állításai szimpla kamu. Képtelenség, hogy kb. ugyanezt a teljesítményt (vagy max 10%-al kevesebbet, mert ugye 290X-nél nagyobbat ígért a Nano-nál, hozza 175w tdp-n, ráadásul azzal a kis hűtéssel. Kizárt.

Nem csoda, hogy nem ugrottak rá a gyártók, mert érzik, hogy ez így jelentéktelen eladásokat fog produkálni a piacon.

A fogyasztása a kártyának erősen kiábrándító.

[ Szerkesztve ]

(#16825) Gilthanas válasza HSM (#16818) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Szamomra pazarul nez ki a 4K.
De a 4K teven 1440P ben is eleg rendben van mar a felbontas. De 4K ban megjobb. Nekem jobban tetszik. A full hd t mar a monitoron is csunyanak latom ha 1440p bol visszavaltok veletlenul. Kinek mi :) full hd ban meg nem olyan reszletes a jatek se a texturak se a hatter mint erosebb felbontason. Akarmilyen messzirol nezem a Tvt job felbontason jobban nez ki a jatek szamomra.

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#16826) Televan74 válasza smkb (#16824) üzenetére


Televan74
nagyúr

Fogyasztásban mi a jó büdös francot vártatok.28nm,GCN, több shader egység mint a 290X -ben.Csak a HBM memórián nem lehet annyit hozni. :)

Másik a Nano,mindenki úgy beszél róla mint a csodafegyverről,pedig látszik az eddigi fogyasztás/teljesítmény szerint az sem lesz csoda.
És akkor sokan 970 -es árról ábrándoznak.Fel kellene ébredni. :Y

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16827) HSM válasza smkb (#16824) üzenetére


HSM
félisten

Azon fog állni vagy bukni a dolog, milyen áron akarják kihozni.
Ha mehetnek rá a jól sikerült Fury X csipek, meglehet simán a fogyasztás, de az ár nem lesz olcsó. Ha gyengébben sikerült csipek is jók, akkor kicsit rezeg a léc a fogyasztással, de lényegesen kedvezőbb lehet az ár. :U

(#16825) Gilthanas: Bár én egészen más jellegű dolgokat hiányolok inkább a grafikából már FHD-n is, de el tudom fogadni az érvelésed. :R

(#16823) proci985: Hát igen, nem kevés az a 2Mpixel, ha jól ki van használva. :)

[ Szerkesztve ]

(#16828) Laja333 válasza smkb (#16824) üzenetére


Laja333
őstag

Már levezették korábban (asszem gbors), hogy lehetséges a 175w. A Fury Pro is ugyan olyan órajelekkel jött ki, mint a Fury X. Nem értem miért vártatok kisebb fogyasztást, amikor ugyanakkora, vagy kicsit magasabb vcore érték van. Ha a Nano 1000 Mhz helyett mondjuk 800-on jön, akkora a jelentős vcore különbség miatt simán beesik 175W-ra. A Fury Pro is ~250 W körül eszik alap beállításokon reallife terhelés alatt.

(#16829) Goblin12


Goblin12
őstag

(#16830) Dtomka


Dtomka
veterán

Meglepetés: elrajtolt az AMD második csúcskártyája is

Én a 280x -et 1 ilyenre szeretném majd lecserélni. Szerintetek elég lesz 1 darabig?

(#16831) mlinus válasza Dtomka (#16830) üzenetére


mlinus
őstag

Attól függ. 4k-ra biztos nem. 1080p-re hosszú évekig..

(#16832) Dtomka válasza mlinus (#16831) üzenetére


Dtomka
veterán

Igen, 1920x1200 monitorom, van... nem tervezem még lecserélni. Ezek lesznek a Dx12 első vga-i, aztán majd jön a HBM2...

(#16833) #45185024 válasza Dtomka (#16832) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ez tökéletes választás tőled, csak azt nem tudom hogy fogod megvenni mert azt az egyet amit behoznak MO ra én akarom megvenni :))

(#16834) Dtomka válasza #45185024 (#16833) üzenetére


Dtomka
veterán

Ne izgulj, még nem vennék, ráérek... (Előbb cpu + lap csere...majd utána ;) )

(#16835) #45185024 válasza Dtomka (#16834) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ez csak úgy megy ma már több körben, ha valaki ráeszmél hogy majd fél év múlva neki VR kell hát azt sajnálni fogom :)
450 alatt ki sem hozható majd egy ilyen gondolat.
Amúgy egyik tesztben olvastam hogy ma csak a titkosítás van feloldva.
14. étől lehet majd kapni a Pro-kat a boltokban, ahol kb 1 óra alatt hiánycikk lesz :)
Itt vannak a külföldi árak a 3 féle kártyára

[ Szerkesztve ]

(#16836) Jack@l válasza #45185024 (#16835) üzenetére


Jack@l
veterán

Egy árban a 980-akkal jó lenne ez, a kérdés már csak az. hogy mennyi hullik el belőlük az első évben. (perpill tudnék egy jó viccet mesélni amiben van 7970, asus, 15.7)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16837) Dtomka válasza #45185024 (#16835) üzenetére


Dtomka
veterán

A 4 gb HBM memória elég lesz, vagy kellene 8 gb -os is? Úgy értem win 10 + dx 12 alá?

[ Szerkesztve ]

(#16838) #45185024 válasza Dtomka (#16837) üzenetére


#45185024
törölt tag

Directx 12 alatt még jobb lesz a helyzet mint most :) Ha a Fury X nek elég volt a 4 a Pro-nak is elég lesz :)
Úgy látszik bevállt az a technológia amit a 285-ből átültettek.
Mostanra végigolvastam ezt az Asus -Sapphire összehasonlítást, annyi a különbség hogy az ASUS csinált 30 centis nyáklapot a kártyának de nem engedte a feszt növelni 1.1 en megy de van rajta DVI.
Sapphire meg maradt az eredeti fury x lapon és csinált 2 kártyát egyik 1000 másik 1040 en megy és 1.2 re emelte a feszt !!! (annyi mint a fury x en) ezért elég megdöbbentő hogy a Fury X-hez képest 1-2 FPS eltérés van csak meg kb 80 ezer Ft :)

(#16839) do3om válasza #45185024 (#16835) üzenetére


do3om
addikt

De nem azért lest hiány mert viszik mint a cukrot, hanem mert nincs mit megvenni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#16840) Televan74 válasza do3om (#16839) üzenetére


Televan74
nagyúr

Azért nincs megint,mert elvitték mint a cukrot. ;]

És melyik lenne a jobb,ha 100.000 -es készletek állnának a raktárban és nem vinné senki,vagy ami most van,hogy elő kell rendelni és várni kell rá. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16841) #45185024


#45185024
törölt tag

Ha valaki tud Magyar boltban kapható Fury Pro árat kérem vágja már be.
Mindhárom modell érdekel.

(#16842) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

AMD Working On An Entire Range of HBM GPUs To Follow Fiji And Fury Lineup – Has Priority To HBM2 Capacity

"Our sources have told us that AMD management has thrown significant weight behind this new range of graphics chips to accelerate its development and time to market. This is we’re told is to take advantage of a deal established with SK Hynix which gives AMD priority to HBM2 capacity which is going to be in limited supply initially. Capturing as much of the initial production capacity as possible would give AMD an edge against its main rival, Nvidia, going into the next generation of GPUs featuring second generation HBM technology. Which is exactly what the company is gunning for."

[ Szerkesztve ]

(#16843) Anubris válasza Malibutomi (#16842) üzenetére


Anubris
őstag

"If successful this would push Nvidia’s Pascal launch schedule back than what the company originally planned."

Ez jó taktika lenne AMD részéről. :K

(#16844) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

WCCFtech :DDD

A HBM2 mindenkinek elérhető, szóval ezzel nem lesz probléma. Csak annyi a változás, hogy a Hynix előre kéri a pénzt a rendelésekért, és úgy szállítanak. Ez azért van, mert páran nem követik a Hynix javaslatát arra, hogy előbb a HBM1-gyel kezdjenek, hanem ugranak rögtön HBM2-re. Ezt lehet is, de a Hynix előre elkéri a megrendelést, és leszállítják nekik a memóriákat függetlenül attól, hogy azt a partnerük képes-e eladni vagy sem. Nyilván ebben az a fő szempont a Hynixnak, hogy ha egy cég HBM2 konstrukciója nem fog működni, attól ők még megkaphassák a pénzt a lerendelt memóriákért. Akinek ez túl nagy kockázat választhat HBM1-et. Azt lehet utólag fizetni.

Ha az NV leadja a HBM2 rendelését, akkor kiépítik nekik a gyártósorokat. Olyan mennyiségben ahogyan kérik. Csak fizessék ki.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16845) seolwon válasza Abu85 (#16844) üzenetére


seolwon
tag

A HBM2-t nem lehet HBM1-ként működtetni (500 MHz-en)? Sávszélesség meglenne úgyis bőven, viszont ott a dupla kapacitás a HBM2-vel.

Pl. az NV ha HBM1-re akarna először alapozni akkor azt csak középkategóriás kártyákon tehetné meg (a 4GB limit miatt). A GDDR5 7GHz 512bit még mindig csak 448GB/s akkor már jobb az 500MHz HBM2-vel (512GB/s) de 8GB vram.

(#16846) Abu85 válasza seolwon (#16845) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem lehet, mert más interposert igényel. De a HBM2-nek már van 800 és 1000 MHz-es verziója.

A 4 GB nem lenne valós probléma. A konzolokon 300 MB-nyi területre benyomnak olyan textúrázórendszert, ami PC-n megesz 3 GB-ot. Itt nem a memóriával van a probléma, hanem a WDDM 1.3-mal. Pontosan erre a problémára reflektál a WDDM 2.0 virtuális modellje. [link]
Az egyetlen probléma az lenne, hogy hogyan add el az embereknek a 4 GB-ot, mint mennyiséget, amikor korábban arra törekedett a marketing, hogy ez kevés. Nagyon sok ember nem érti, hogy az aktuális problémák jelentős része szoftveres eredetű.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16847) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Akkó most elrajtoltunk a próval vagy mivanmá? :D

(#16848) TTomax válasza Bigemperor (#16847) üzenetére


TTomax
nagyúr

El... [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16849) Bigemperor válasza TTomax (#16848) üzenetére


Bigemperor
senior tag

már csak az első hazai megjelenések vannak hátra, az is vigasz, hogy legalább nem lesz belőle egy darabig. :DDD

(#16850) Ren Hoek válasza Abu85 (#16846) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na akkor 970 3,5 GB-al még jó sokáig jó lehet az új WDDM alatt :P

Amúgy egy valamit nem értek. Úgy beszélünk a HBM-ről, mintha le kéne gyártani és összeszerelni 10000 GPU-t, hogy rájöjjenek, hogyan műkődik... és csak akkor derül ki működik-e.

Ez komolyan így megy 2015-ben a rendkívül pontos fizikai-elektronikai szimulációk világában? Azt nehezen hiszem el, hogy meg kell rendelni 10K csipet, hogy megtervezzenek egy jó interposert. Mérnöki tesztpéldányok nem léteznek? Vagy ez hogy van? Ha megtervezik és 5/5 db-nál stabil, akkor nem vihető még gyártásba?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.