Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) HSM válasza Ren Hoek (#16850) üzenetére


HSM
félisten

A 3,5GB-al eddig sem a méret miatt volt a gond, hanem mert ha az utolsó 512MB használva van, arra az időre akár le is felezheti a másik 3,5GB sebességét. Ez még okozhat gubancokat. A játékfejlesztő ugyanis nem arra fog törekedni, hogy 300MB-al bűvészkedjen, hanem megnézi, mekkora területtel gazdálkodhat, és azt igyekszik majd jól belakni.

(#16852) Ren Hoek válasza HSM (#16851) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Bizonyos játékokban driverben lekorlátozták már, így nem okoz FPS dropot. Tehát van egy 3,5 GB kártya, ez van - gonosz nvidia. Pascalig reszelni fogják driverből, ez tuti... nem is lesz vele sok gond. Pascal előtt meg el kell adni, és nincs para.

(#16853) HSM válasza Ren Hoek (#16852) üzenetére


HSM
félisten

Én inkább jogi oldalról aggódom. Jogilag nem tehetik meg, hogy DX12 alatt 3,5GB-ot jelentsen a kártya, hiszen 4GB-osként volt eladva. Ha viszont 4GB-ot jelent, akkor a program 4GB-al kezd majd el gazdálkodni, márpedig DX12-ben innentől elvileg már a driver nem fog tudni mit kezdeni a szituációval, a programon fog múlni a dolog.
Aztán majd nyilván kiderül, hogy fog ez kinézni a gyakorlatban... Valószínűleg a fejlesztőn fog múlni, figyel-e külön a 970-nél erre a marhaságra.

[ Szerkesztve ]

(#16854) Ren Hoek válasza HSM (#16853) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Rengeteg 970 van kint, és még mindig best buy a hibája ellenére. Amíg Nano nem jön ez marad is. Szóval kénytelenek rá figyelni a fejlesztők.
Meg ha nagyon kijönne ez, akkor BIOS-ból szerintem megoldható... vagy akár driverből, hogy általánosan legyen leblokkolva... de ez még nagyon odébb van, egyelőre nem általános a 3 GB használat sem FHD-ben... DX12-ben szerintem javulhat is...

[ Szerkesztve ]

(#16855) HSM válasza Ren Hoek (#16854) üzenetére


HSM
félisten

De épp ez az, ha teljesen letiltják, akkor egy rakás per elébe nézhetnek... Pedig az teljesen jó megoldás lenne technikailag.

(#16856) Ren Hoek válasza HSM (#16855) üzenetére


Ren Hoek
veterán

BIOS mod-ra gondolok... feszt, ventit lehet tweakelni akkor ez sem gond. Na de ez off ide. Szerintem mire ez valos problema lesz (ha lesz) akkorra HBM2 lesz már az etióp kisgyerekek OLPC-jében is :D

HBM találgatás viszont on lenne amit felvetettem.

[ Szerkesztve ]

(#16857) gbors válasza HSM (#16853) üzenetére


gbors
nagyúr

Rendes Tőled, hogy így aggódsz :D Múltkor szerintem már írtam, hogy ez a probléma driver szinten kezelendő, nehezen hiszem, hogy az alkalmazás tudni fogja, hogy az allokált VRAM "szeletekből" melyik van a kritikus területen.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16858) HSM válasza gbors (#16857) üzenetére


HSM
félisten

Alacsonyszintű elérésnél elvileg éppenhogy nem lesz driver a VRAM és a program között. A notebookos optimus meg hasonló VGA-váltogatós mókák is emiatt gázosak, mert a program garázdálkodik a VRAM-mal, nem a driver, így nem lehet tudni, hol van a képbuffer, amit át kéne másolgatni a vezérlők között.

(#16859) Abu85 válasza HSM (#16858) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A program is ismerni fogja, hogy a memóriának mely területei gyorsak és melyek lassúak. Erre lehet GTX 970 specifikus kódot írni. És erre az NV már kínál is a fejlesztőknek egy leírást, hogy hogyan kell csinálni. Persze ez a fejlesztők munkája lesz, de nem nagy meló. Minden memóriaallokációval kapcsolatos probléma szoftveresen kezelhető.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16860) HSM válasza Abu85 (#16859) üzenetére


HSM
félisten

Persze, ez teljesen világos. De a fejlesztőnek kell majd figyelni rá, aki vagy odafigyel majd, vagy nem. :U
Azért azt is látni kell, hogy itt jelenleg EGYETLEN ilyen nyakatekert VGA miatt kell a fejét törni és plussz kódot írni a fejlesztőnek.

(#16861) gbors válasza Abu85 (#16859) üzenetére


gbors
nagyúr

Honnan fogja tudni? Hacsak nem kap olyan funkciót a drivertől vagy az OS-től, amivel ezt le tudja kérdezni, honnan tud ez kiderülni?

(#16858) HSM: low level elérésnél is allokált memóriába dolgozik, amit az OS-től kap.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16862) HSM válasza gbors (#16861) üzenetére


HSM
félisten

Igen, de ha megkapja a 4GB tartományt, akkor az a gáz, ha csak 3,5GB-ot kap, akkor meg amaz. Azt nem hiszem, hogy külön lehet majd allokálni lassú és gyors memóriát a VGA-n az OS-től. :DDD

(#16863) #45185024


#45185024
törölt tag


POWERCOLOR is kihozza a maga kis Fury Proját bár elég ingerszegény az infó róla, se feszt se hátlap képet se hútőborda szintű képet nem közölnek. Meg azt se hogy mikor :)

[ Szerkesztve ]

(#16864) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

AMD vs NV topik

A 970 memszervezese itt off.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16865) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Amúgy a DX11 5-30% gyorsulásos csodadrivert nem a Proval adták ki Win 10-re? Vagy az már kijött? Nekem teljes kavarc van az ígért branch-ekkel...

Esetleg win 10 starttal lesz hivatalos 29-én?

(#16866) Laja333 válasza Ren Hoek (#16865) üzenetére


Laja333
őstag

Amit most kiadtak, már egy félcsoda driver. :D Ez már a 15.200-as (Egészen pontosan 15.200.1046.0 asszem), amivel eddig is bűvészkedtünk páran, hogy működjön win8.1 alatt is. Van már hivatalosan win10-re is. Amit Abu mondott, az majd a 15.300 lesz állítólag. :)

(#16867) Anubris válasza #45185024 (#16863) üzenetére


Anubris
őstag

Hát ez elég egyszerűre sikeredett. A 290x változat szerintem szebb volt, pláne a Devil.
Kíváncsi vagyok lesz-e végül az a kompakt vizes megoldás 390x vagy Fury-ra tőlük amit korábban már a nyáron bemutattak.

(#16868) #45185024


#45185024
törölt tag

Amúgy DirectX12 ben miért ne lehet még letesztelni a Furykat?
Van már csomó ember akiknél Win 10 fut nincs semmi olyan dolog amiben össze lehetne valamilyen módon mérni az eltérést? Most nem directx12 játékra gondolok persze de nincs valami teszt ami már win10 en is működik ? Na most értem én hogy egy még meg sem jelent op rendszerre ne várjak túl nagy szoftverválasztékot :D De azért csak tesztelik dolgokkal a win 10 et is.

[ Szerkesztve ]

(#16869) schawo válasza #45185024 (#16868) üzenetére


schawo
titán

Nincs még mivel tesztelni, nincs játék.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16870) Crytek válasza schawo (#16869) üzenetére


Crytek
veterán

Augusztus 25-én jön a Gears of War. Bár amennyire várom ezt az első dx12-es game-et tuti benyögik, hogy egyelőre dx11-el jön és csak később teszik bele a dx12-öt :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#16871) Jack@l válasza Crytek (#16870) üzenetére


Jack@l
veterán

Mivel ms a készítő, nagy valószínűséggel nem fogják benyögni... (nekik is egy promóció lesz az új win-re)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16872) kalozhun100 válasza Jack@l (#16871) üzenetére


kalozhun100
őstag

Kijött a Win 10-re a build 10240 TH Porfessional, ami elméletileg már az RTM verzió.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#16873) #45185024 válasza schawo (#16869) üzenetére


#45185024
törölt tag

-Nincs még mivel tesztelni, nincs játék.
-De már van
Gyorsan kap DirectX 12-es tesztprogramot a Windows 10

(#16874) zoli7903


zoli7903
csendes tag

"Fury just launched, actually, this week and we will be launching Nano in the August timeframe." mondotta tegnap Lisa Su asszony:).
link

(#16875) schawo válasza #45185024 (#16873) üzenetére


schawo
titán

De már van
Majd lesz valamikor, a jövőben. De most még nincs. És ez is csak egy félsiker, nem játék, hanem egy még ismeretlen minőségű szintetikus teszt lesz először. Majd ősszel lesz belőle játék.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16876) #45185024 válasza schawo (#16875) üzenetére


#45185024
törölt tag

Picit több mint szintetikus teszt mert játékmotor...

(#16878) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Van arról infó már, hogy a Nano itthoni árakon mennyiért fog debütálni? Mert a Fury (Pro) is húzósnak ígérkezik, így arra sem fogok beruházni valszeg.

(#16879) Crytek válasza Bigemperor (#16878) üzenetére


Crytek
veterán

290X teljesítmény rebesgetnek ezért kötve hiszem hogy egy krajcárral is olcsóbb lenne annál.Tehát 110+ ezer mindenképpen.

Next PC Upgrade: 2022

(#16880) Ren Hoek válasza Crytek (#16879) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja és első körben kihozzák gondolom azt a pici egyventis ref hűtéssel. 175 W-ra nem tudom hogy gondolják. Hangos lesz az fix...

Ha lennének minimum olyan customok, mint a 970-re - akkor jó lesz. Nagyon jó kis kártya lehetne, és gondolom menne tuningban is, ha nem egy 8-as csatit raknának rá meg ref hűtőt. Ezzel még tudnának egy igazi nagyot dobbantani, de félek hogy elszúrják a reffel és a 8 pinnel, csak hogy "kicsi" legyen...

(#16881) Laja333 válasza Ren Hoek (#16880) üzenetére


Laja333
őstag

A 970 mini itx is egész jól bírja egy ventivel. Az is ~170 W körül van.

(#16882) oliba válasza Laja333 (#16881) üzenetére


oliba
őstag

Csak ott a TDP viszonylag nagy részét a memória teszi ki, amit nem kell lehűtenie. Nano-n pedig szinte mind a 175W-ot hűteni kell.

(#16883) Laja333 válasza oliba (#16882) üzenetére


Laja333
őstag

Viszonylag nagy rész = ~20 W. :) Azt is kell hűteni ám.

(#16884) oliba válasza Laja333 (#16883) üzenetére


oliba
őstag

Tudod mi a 20W? Az, amikor megtuningolom 1250MHz-ről 1500MHz-re a memóriám :D Az a 20W legyen simán 30-50W, ami pedig a 175W TDP-nek a ~20%-a.

Amúgy itt hogyan van lehűtve a memória? Ráfúj a venti? :D HBM-nél egy egy picit karcsú lesz.

(#16885) #45185024 válasza Ren Hoek (#16880) üzenetére


#45185024
törölt tag

Hoek azért az nem úgy van.
Ha tennének rá 2 *8-as csatit vagy 6+8 at sokan szétégetnék a túlhúzással az egyventis GPU-t. Oka van annak azért hogy meg sem vágja a PRO szintjére SEM.
(Cores 4096 ) Azon gondolkozzatok el mi ez az ok.
Ha meg kiadná customba akkor mint Asus is a PRO nál áttervezheti a nyákot és tehetne rá plusz csatikat meg feszt ugyanott van. Majdcsak pislogtok ha kijön kint 150 be Magyarba meg mivel itt nincs AMD supported nagyker majd begyűrűzik 170 ezerbe.
Amúgy mitől lenne hangos egy egy ventis kártya, mikor a sapphire pron a 3 ventit se hallod :)

[ Szerkesztve ]

(#16886) Bandi79 válasza #45185024 (#16885) üzenetére


Bandi79
aktív tag

"Amúgy mitől lenne hangos egy egy ventis kártya, mikor a sapphire pron a 3 ventit se hallod :)"

Mert 1 venti 2500 rpm-en hangosabb mint 3 venti 1500 rpm-en... 175 W-ot 1 ventillátorral lehűteni halkan még senkinek sem sikerült (lásd rövid GTX 970-ek)

(#16887) #00137984 válasza #45185024 (#16885) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szerintem a Nano-ra custom hütés és egy 8-as tápcsati lehet az ajánlott. Azt a 3584 shadert amúgy is hűteni kell és a HBM VRAM hőtermeléséről sincsenek még tapasztalataim. Én sem szeretnék 100ezernél többet kipengetni érte és amúgy is az OC-s változatokat ezek után kerülni is fogom. Legyen aránylag hüvös és halk és a ventik száma eddig sem érdekelt amig a célnak megfelel. Zalman VGA hütése elég jó volt régen egy ventivel is, mert sok ATI és GTX kártyára is felkerült (nekem HD4850-en volt ilyen).

(#16888) #45185024 válasza #00137984 (#16887) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nekem még most is az van :) 4850 Zalcman az a rézszinű bordás.
Pont ezért gondolkozom Proba mert nem mindenki engedheti meg magának hogy évente vegyen kártyát
egyszer veszek az legyen jó 5 évig. VR ig már nem jön ki erősebb kártya úgyse, a kétmagos megfizethetetlen lesz Magyaroknak Nanóval az a baj hogy az Új technológia hiába várjátok olcsón tuti 150 fölött lesz a Magyarországi bolti megjelenés a HBM miatt, és 290x meg már elég kevés manapság. Vr re meg belépőnek se elég.

[ Szerkesztve ]

(#16889) stratova válasza oliba (#16884) üzenetére


stratova
veterán

HBM-nél a rézmag/talp/hőcső eleve érintkezik a memóriával is :)


Ha 175 W-os TDP-re tervezik a kártyát, adná magát az gyáriak szerint 190 W TDP-s R9 285 Compact hűtése, ahol a kártya peak (Tomb Raider 4K) alatt mért fogyasztása 200 W, a maximális (Furmark) 250 W [70 °C].
TPU R9 285 Dual-X OC esetében peak értéknek 207 (Metro: LL) maximálisnak 250 W-ot mért.


Compact hűtése THW szerint moderált zajt produkál.

[ Szerkesztve ]

(#16890) oliba válasza stratova (#16889) üzenetére


oliba
őstag

Hát úgy legyen, hogy jó legyen :)

(#16891) seolwon válasza oliba (#16882) üzenetére


seolwon
tag

Ha a TDP nagy részét a memória teszi ki, amit a borda nem hűt akkor hogy nem ég le?
Ha viszont egy kis tavaszi szellő (amit a venti csinál) elviszi róla a hőt akkor meg nem teheti ki a TDP nagy részét.

(#16892) Ren Hoek válasza oliba (#16882) üzenetére


Ren Hoek
veterán

MOD: Bocs nem neked akartam válaszolni, hanem erre:
(#16881) Laja33
A 970 mini itx is egész jól bírja egy ventivel. Az is ~170 W körül van.

Persze le lehet hűteni. Bármi le lehet hűteni 10000 RPM-es ventivel :D
Itt nem is ez a lényeg. Hanem a 970-ek hasonló fogyasztással, baromi jó tuningpotenciállal rendelkeznek és el is elkél rájuk egy 2-3 ventis halk borda és 8+6 tápcsati. Én pl nem akarnék ITX-et a házamba, mert minek mikor nagy házam van? Azért nem arról híres, hogy szét lehet tuningolni halkság mellett...

A Nano lehet jó lesz 8 pinnel és 1 ventivel, de ha beférne a házba rendes hűtéssel akkor minek szívjunk ITX-el és egy hangosabb 1 ventivel? Az ITX verzió egy külön feature kéne hogy legyen, csak egy opció mint a 970 esetében... amúgy inkább tesszük bele nagyobb házba nagy, csendes hűtővel jól tuningolhatóan. A 970 ezt a mércét állította 1 éve, akkor a Nano-nál is ez az igény. Nálam legalábbis.

[ Szerkesztve ]

(#16893) Malibutomi válasza Ren Hoek (#16892) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az amit mutattak a ref kartya, direkt arra hajtottak hogy kicsi legyen (Nano).
A customok tuti jonnek ket ventis hutesekkel majd.

(#16891) seolwon
El kellene donteni mit hiszunk...vagy nem fogyaszt a GDDR5 annyit amennyit pl Abu mond, es akkor a Fiji chipeknek jo a fogyasztasa, nem a HBM miatt ment le a TDP vagy a Fiji fogyasztasa nem csokkent dramaian, de a HBM sokkal kevesebbet fogyaszt mint a GDDR5.

Egyebkent az elobbi. keress ra a Titan X hokameras kepekre...100 fokosak a memoriak rajta, megsem megy tonkre.

[ Szerkesztve ]

(#16894) oliba válasza seolwon (#16891) üzenetére


oliba
őstag

Nálam, csak az, hogy 2D-ben 625MHz-ről 1625MHz-re emelem az órajelet, azzal változik 117W-ról 142W-ra a fogyasztás és itt még nem is játszottam, stb.... El lehet akkor gondolkodni, hogy az én kártyámnál a TDP hányad részét teszi ki a memória...

A memóriákon pedig azért nem volt borda, mert alapból nagyobb a felület és jóval több memórián oszlik meg a TDP. Itt a 4HMB memóriának nincs akkora felülete, mint 1db "régi" memóriának.

[ Szerkesztve ]

(#16895) Ren Hoek válasza Malibutomi (#16893) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát remélem is lesz Nano custom, de szerintem nem augusztusban. Erről még rumor sincs.
Ha a kövi félévben kijönnek vele, akkor üthet ez a kártya.

(#16896) seolwon válasza oliba (#16894) üzenetére


seolwon
tag

Annak a fogyasztásnak egy részét a memóriavezérlő teszi ki (kb 33% amd doksi szerint), akkor már csak 15W többlet van de a HBM elvileg kevesebbel is beéri.
Nem ezen fog a Nano hűtése elcsúszni bár halk amd refhűtőt én nem láttam/hallottam még.

(#16897) Jack@l válasza Ren Hoek (#16895) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha 290x teljesítmény 175 wattal a cél valakinek, arra jó lesz. De tuti nem fogja megérni a felárat amit kérnek érte...
Tuning az nem lesz, sőt még lehet jobban terhelős játékoknál vissza is veszi majd az órajelet, hogy beférjen a tdp-be.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16898) gbors válasza Malibutomi (#16893) üzenetére


gbors
nagyúr

Megnehezíti a fogyasztás-optimalizáció megbecslését, hogy a Fury X lassabb, mint elméletileg lennie kellene. Én simán elhiszem, hogy 40-50W-ról lementek 20W-ra a memóriával, de ennél nagyobb csodát már nehezemre esik befogadni. Ha 50W->20W a helyzet, akkor a GPU hatékonysága is javult egy keveset. Kérdés, hogy az eredetileg pletykált 625MHz-cel hogy alakulna a fogyasztás és a sebesség?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16899) Komplikato válasza gbors (#16898) üzenetére


Komplikato
veterán

"Kérdés, hogy az eredetileg pletykált 625MHz-cel hogy alakulna a fogyasztás és a sebesség?"

Nem követem napi szinten, de a múltkor megszellőztette driver hiba okán lehetséges ram tuningos arcok egyike sem mérte meg?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#16900) gbors válasza Komplikato (#16899) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem láttam sehol konzekvensen végigmérve. Volt ugye egy pletyka, miszerint 20% RAM órajel emeléstől 20%-ot ugrott a teljesítmény (ami marhaság), ill. volt a hardware.fr tesztje, ahol az látszott, hogy tisztán 8% mem-órajel emeléstől 2.5%-ot ment fel a teljesítmény. Ha ezt extrapoláljuk 25%-ra (ami veszélyes, mert könnyen lehet, hogy nem egyenes az arány), akkor kb. 8% gyorsulást kapunk, amivel már ott van a sebesség, ahová vártuk - viszont fogyasztásmérést nem láttam mellé.
Ha feltételezzük, hogy a 25% mem tuning nem befolyásolja jelentősen a fogyaszást, akkor lehet, mondani, hogy a GPU-n is jó munkát végeztek perf / watt téren. De nagyon sok a "ha"...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.