Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76197) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok !

Csatlakozom az FX felhasználókhoz. Fiam Ryzenre váltott, a maradvány félgépet megkaptam. Ház, táp, lap, proci, ramok, kártyaolvasó. Vettem hozzá : SSD, HDD, ODD, +RAM, hűtő.

Konfig tehát :
Asus M5A97 EVO R2.0 lap
FX8320 proci
DeepCool GAMMAXX 400 RED hűtő
4x4 GB Kingston HyperX FURY DDR3 1866MHz CL10 ramok
Radeon HD 6850 video (egyelőre ez volt szabadon)
Kingston A400 240GB SSD
Toshiba P300 2TB vinyó
Asus DVDRW
ModeCom kártyaolvasó
AeroCool Strike-X ONE ház
CoolerMaster 600W táp
Win8.1 Pro/64

Csak a szerény 4GHz- et céloztam meg, az elegendő nekem, ezért a 4 hőcsöves hűtő mellett maradtam, 155mm magas, 158mm fér a házba, a 6 hőcsöves már necces. Terhelés nélkül 4GHz- en a 17 fokos szobában (hidegkedvelő vagyok :DDD ) 27 fokra áll be. A ház fél-kábelmenedzsmentes, amit lehettett áthúztam, a CPU 12V- ot meg alacsonyan elvezettem. Adat/táp-kábelekben maradt gubanc, azt nem akartam többször átpördíteni. Jól szellőző ház, sok ventivel, de hátránya hogy a drive öböl nincs elforgatva.

Szöszmötöltem vele jóideig, pedig azért van kis szerelési gyakorlatom, csak sajátból ez a 40. gépem (persze nagyrésze retro, retrokedvelő vagyok inkább, bár az FX is lassan olyan félretro...) Csendéletek :




Egyből 4GHz- re állítottam, finomhangolásokat nem végeztem még, RAM időzítést, proci-feszt még nem próbáltam alacsonyabbra venni. A szőrösfánkot és a 3DMark06- ot futtattam jódarabig, stabil. Ja persze MemTest- el kezdtem, az is Pass. Az SSD lassúbb mint a Phenom-II- es gépemben, ezt még meg kell vizslatnom hogy miért, a HDD viszont hozza a formáját.

A 3 test probléma nem megoldható.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.