Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39351) Pancsermeste válasza kaszas19 (#39349) üzenetére


Pancsermeste
őstag

4,2 GHZ-en mennyire melegszik a proci Prime alatt? (én is 4,2GHz-en használom, és nekem is Mattim van)

(#39341) cunnir: Prime95 alatt teljesen jó, de az Aida stressz alatt is még elfogadható.

-= Pancsermeste® =-

(#39352) vakond5 válasza Stylerr (#39343) üzenetére


vakond5
őstag

Korrektnek tűnik. Lényeg hogy az Asus-t célozd meg. :)

Ormányos(39342): :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39353) kaszas19 válasza Pancsermeste (#39351) üzenetére


kaszas19
senior tag

2 ventivel linx alatt ami jobban melegíti mint a prime95, 50-51C-fok volt a legtöbb még 4,4ghz- is csak 54-55C volt bár nem sokat ment a teszt.

(#39354) atomanti19 válasza stratova (#39347) üzenetére


atomanti19
aktív tag

:D

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#39355) Menthirist válasza holapito (#39350) üzenetére


Menthirist
veterán

Eddig is amd-m volt, proci szinten most még 635-ösöm van, előtte volt egy 4000+-os Athlon II-m, egy 3200+-os Athlon64em és egy 2000+-os Athlon XP-m. GPU terén a 7950-esem előtt 7750-em volt, az előtt egy Nvidia 8600GT-m, és egy Radeon 9600XT-m. Szóval nem újdonság nálam az amd kütyü :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39356) Johni5 válasza Pancsermeste (#39351) üzenetére


Johni5
őstag

Na de nálad 8320 van,nem 8120!Nem mindegy.
Tegnaptól 3084*1024-be toloma gameket.Ez az a felbontás,ahol mindegy hogy 4 vagy 4.5-ön megy a proci.Különbség zéró.Maradok 4.2GHz-n.

(#39357) X Factor válasza Johni5 (#39356) üzenetére


X Factor
addikt

Hogy jön ki az a fura felbontás?

Make things work

(#39358) Menthirist válasza X Factor (#39357) üzenetére


Menthirist
veterán

gondolom elírta a 0-t, és 3840x1024 akart lenni

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39359) Pancsermeste válasza Johni5 (#39356) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ez igaz, ezt benéztem...
Na meg azt is gyanítom, hogy az asrock eleve magasabb proci hőfokot monitoroz, mint a többi lap... anno a P35-ös lapomnál pl. jelentős hőmérséklet különbségek adódtak az egyes BIOS verziók között.
Szereztem egy lézeres hőmérőt, este meglesem vele, hogy milyen meleg a proci környéke, amikor a monitorozó progik szerint 70 fok közelében van. Persze kupak alá nem tudok mérni, de a kupak szélét elvileg látom - kézzel tapogatva egyáltalán nem tűnik melegnek, így kíváncsi leszek, mit mérek ott.

-= Pancsermeste® =-

(#39360) Johni5 válasza Menthirist (#39358) üzenetére


Johni5
őstag

:B :R Köszi a javítást!Bár a keret illesztéseket korrigálva 4020*1024 lett a vége.
Pancsermeste: érdekes,hogy a gyerekek gépében az Asus lapomban lévő FX-4100 Aidánál a kupak hőmérséklet 8-12 fokkal melegebb a magokénál.A Giga lapomban meg 1-2 fok volt az eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#39361) vakond5 válasza Menthirist (#39358) üzenetére


vakond5
őstag

Még így se stimmel teljesen, mert ha mondjuk két monitor van, akkor 1920x1024-nek kéne lennie, aminek megint nincs értelme.

Na most akkor hogy van ez? :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39362) Johni5 válasza vakond5 (#39361) üzenetére


Johni5
őstag

Nos így : 3 darab 1280*1024-es monitor van rákötve a kártyára,de a driverrel lehet keret korrekciót csinálni.Így lett belőle 4020*1024-es felbontás.Gyakorlatilag 3840*1024 ,de kitölti a keret illesztéseket egy nagy semmiel sem :DDD Én se értem :D :B

(#39363) vakond5 válasza Johni5 (#39362) üzenetére


vakond5
őstag

Akkor viszont utólag jól gondoltam hogy 3x1280x1024 van. Így már oké. :D

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39364) ViZion válasza atomanti19 (#39345) üzenetére


ViZion
félisten

OK, kértem ezt is, köszönjük. :R

FX offtopikba is nézzetek be bátran (jobbra fent a link), sok érdekes konfig van, nem is csak AMD.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39365) holapito válasza ViZion (#39364) üzenetére


holapito
tag

Abba a topikba benéztem és csak olyanokról beszéltek hogy ki mikor feküdt le meg hasonlók ...

(#39366) Pancsermeste válasza Johni5 (#39360) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Jah, az meg a másik, hogy nálam a kupak és a "mag" hőmérséklet között 20 fok az eltérés, és terhelésre se közelít a kettő. 70 fokos kupakhoz kb. 50 fok mag tartozik. Én a kupakot is kb. csak max. 50 fokosnak érzem, de mindjárt rá is mérek..

-= Pancsermeste® =-

(#39367) ViZion válasza holapito (#39365) üzenetére


ViZion
félisten

Rosszkor jöttél... :)
Szoktak autókról is beszélni, akkor én is kimaradok. Most PC a téma. Van ott egy-két fanatikus, érdekes dolgokat raknak össze. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39368) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#39366) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nos, megmértem a hőmérsékletet!
Csak az AIDA stressz tesztet indítottam el, mivel sokáig méricskéltem, és amúgy is csak a monitorozás pontosságára voltam kíváncsi.
Nos, az eredmény igen meglepő számomra!
Aida (és HW info szerint is) a kupak 60 fokos volt, és én is pont ugyan ennyit mértem a hűtő talphoz bevilágítva! Kicsit feljebb, a felmenő hőcsöveknél 58 fokot, a hűtőlemezeknél a hőcsőtől való távolságtól arányosan változva 30-35 fokot (ezért érzem csak langyinak kézzel tapizva), a legfelső "díszítő/záró" lemeznél, -ami már nincs közvetlen kontaktusban a hőcsövekkel-, ott 27 fokot mértem.
Idle, Aida azt mondja, hogy 32 fokos a kupak, én pedig 31 fokot mértem!
Ebben csak az a gáz, hogy ezek szerint mégis csak teljesen jól monitorozza a lapom a proci kupak hőmérsékletet, ami azt jelenti, hogy Prime alatt a 6 hőcsöves Matterhorn + 2 venti hűtővel is felmegy 70 fokra!
Persze valós alkalmazásnál nem láttam még 50 foknál melegebbnek.
Csak azt nem értem, hogy másoknál hogy a manóba lehet Prime alatt 50 fok körül a proci? :F

-= Pancsermeste® =-

(#39369) MaxxDamage válasza Pancsermeste (#39368) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

am. alap esetben (megfelelő gyártás) a proci ugye tartalmaz magot , afölött van a "kupak" a mag az elsődleges hőforrás ami átadja a kupakra , a kupak átadja a hűtőbordának, a borda átadja a csőveknek... (így normális) ami átadja a felette lévőnek (megfelelő kontakt) akkor a legalsó mindig hűvősebb lesz a fentihez képest (lásd maghő és kupakhő) :K (tudom... mindjárt jön a hurrogás, de alapesetben ez az igazság nem!?) :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39370) Pancsermeste válasza MaxxDamage (#39369) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ez így van, így logikus, de ezt most miért írod? :F
Ez soha nem is volt kérdéses nálam, csupán csak az, hogy max. terhelésnél nálam felmegy 70 fora a CPU kupak hő, míg másoknál sokkal "hűvösebb". Én arra gondoltam, hogy talán a lapom rosszul monitoroz, de ezek szerint nem. Amúgy én teljesen reálisnak is tartottam volna a 70 fokot, csak hát itt mindenki olyan csupa jó hőfokokat ír, hogy már kezdtem elbizonytalanodni...

-= Pancsermeste® =-

(#39371) vakond5 válasza Pancsermeste (#39370) üzenetére


vakond5
őstag

Olyan is lehetséges, hogy a te procid épp melegedősebb darab, bár ez sokkal inkább vga-knál fordul elő.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39372) Pancsermeste válasza vakond5 (#39371) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Igen, az még lehet..... de lassan (kínomban) már azt is el fogom hinni, hogy az Asrock alaplapokban valóban sokkal jobban melegednek a procik (azonos fesz mellett) mint "jobb lapokban".... még ha ennek semmi értelme sincs, legalábbis én nem látok rá logikus magyarázatot, hiszen az órajel és a CPU fesz. ami a meghatározó melegedés szempontjából.

-= Pancsermeste® =-

(#39373) MaxxDamage válasza Pancsermeste (#39370) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én elértem a kupakhő: 92-93c fokot is :D
am. 4.0GHz (alap) az FX8350 38c fok GTA4 FHD/Ultra-n max. közbe !
(pl. prime95 full test -nél már nemtom mennyi a max. 4GHz -n de 70 körüli ha jól emlékszem...) amit használ az ember az nem használja / terheli le úgy a CPU-t mint pl. prime95 (ezt tudja mindenki)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39374) kaszas19 válasza Pancsermeste (#39372) üzenetére


kaszas19
senior tag

Annak idején vólt erről szó hogy,nem minden lapban ugyan az a hőfok hiába a cpu ugyan az.
Jó példa hogy giga után volt egy asroc-kom ugyan olyan mint neked van most, és eléggé melegedett a cpu az asrock lapban.

(#39375) Maotun válasza Pancsermeste (#39372) üzenetére


Maotun
őstag

Ház jól szellőzik? Ezzel a hűtővel picit sok a 70c nekem az fx9590 is megáll 61c nál prime alatt. (Phanteks hűtő)
vagy ujra pasztázás hátha segít... vagy próbáld alul feszelni a cput .Nekem a corsair 600T házba 10c al melegebb volt minden cpu, vrm, Dim, vga. annak a háznak zárt oldala volt , visszatértem a régihez aminek prforált oldala van így orrán száján kap levegőt :K

(#39376) vakond5 válasza Pancsermeste (#39372) üzenetére


vakond5
őstag

Kicsit tényleg viccesen hangzik, de megtörténhet.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39377) ViZion


ViZion
félisten

Bekerült az újabb tuningos link is, az első hsz-be, hála a modiknak :R
Tessék olvasni, hegeszteni... meg hűteni erősen :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39378) Johni5


Johni5
őstag

Pedig az ASS Rock lapok a legjobbak a világon!Nem kell nekik táp sem.Ez Áprilisi tréfa volt a gyártóktól.
[link]

(#39379) Pancsermeste válasza Maotun (#39375) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Mondjuk átlagosan szellőzik, de nyitott háznál, ha asztali ventivel belenyomatom a friss levegőt, akkor se megy lejjebb a hőfok!
Újrapasztázás már megvolt, de ez nem lehet hiba, mert a talpnál és a felmenő hőcsöveknél is kb. annyit mérek, mint amennyit monitorozva kapok.

(#39374) kaszas19 : Én elhiszem neked, meg másoknak is (hiszem már többen mondták), csak teljesen érthetetlen számomra. :U

(#39373) luimapeiz : Na jó, de Te egy elvetemült FX gyilkos vagy! Ezen már nem csodálkozom! ;) ;]

-= Pancsermeste® =-

(#39380) MaxxDamage válasza Pancsermeste (#39379) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"A hiba az ön készülékébe van...!" :DD
Elsőként a gyenge láncszemet kukáznám ki... ASRock alaplap(ot) ;] :P pl.
(lehet az sokat segítene a végkifejletten..)

UI.: Am. AMD FX az bírja a strapár ! :K :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39381) Jonahun79


Jonahun79
csendes tag

FX sorozatt fogja váltani idővel valami, vagy csak az APU vonal marad AMD palettán a jövőben? Kár lenne érte.

(#39382) Nxn908xxx válasza Johni5 (#39378) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

:DDD :DDD :DDD

(#39381) Jonahun79: Én olyat hallottam hogy később jönnek az 5-6 modulos megoldások 10-12 maggal. Majd ha eljön a multithreading ideje.

[ Szerkesztve ]

(#39383) holapito válasza Jonahun79 (#39381) üzenetére


holapito
tag

Biztos hogy fog még jönni... ez az apus dolog szerintem csak bele jöttek a konzolok miatt kiadják ezeket az újakat aztán úgy is csinálnak valami am 4 et bár ahogy nézzük hogy mostmár r9 van xxxx ezrek helyett biztos valami új lesz a neve..

(#39384) MaxxDamage válasza Johni5 (#39378) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Veszel egy példányt ? :DD ;] :C
(majd csinálj egy vidit és töltsd fel a yutubra.. :R )

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39385) Johni5 válasza Jonahun79 (#39381) üzenetére


Johni5
őstag

Jön az FM2+
----Ez a múlt évi videója az Asrocknak.A HWbot oldalán volt nyitó hír annó. :DDD Jó nem? ----

[ Szerkesztve ]

(#39386) Pancsermeste válasza MaxxDamage (#39380) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nem kukázok semmit!! SZeretem Asrockot!!! ;)
De most tényleg! Látszólag problémázok itt, de csupán a tudomány kedvéért, mert érdekel a téma, hogy mi miért van. Amúgy pont nem izgat, hogy szegény procinak meleg a buksija, azt a kb. max. 50 fokot amit kap normál használat során, azt bírnia kell!
Azért nem éri meg lapot cserélnem, hogy hűvösebb legyen 5-10 fokkal, vagy az esetleges +(200-300MHz) miatt sem. Most 1,375V / 4,2GHz-en használom, és teljesen stabil, nem trottyol, egyszóval elégedett vagyok.... csak hát.. na! ;)

-= Pancsermeste® =-

(#39387) Jonahun79 válasza Pancsermeste (#39386) üzenetére


Jonahun79
csendes tag

Én szerelem gépet építek, nem sajnálom belőle a craftot, ez lesz a lap: Asus Crosshair V Formula-Z, de volt még ötlet i7 3770k, az alá Asrock z77 OC Formula ment volna, jó kis lapokat csinálnak, na :)

(#39388) MaxxDamage válasza Pancsermeste (#39386) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor.. a lényeg, hogy minden rendben !
Ne parázz ilyen apró dolgokon, ha baj van akkor majd lekapcsol :) (és észreveszed) ilyen egyszerű.
Tesz az a dolgát, meglátod, na használd egézséggel, toljad neki ! :C

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39389) ViZion válasza holapito (#39383) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, nem fog jönni. :(
Csak APU marad, FM2+ az új irány és max 4 mag/modul egyelőre...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39390) holapito válasza ViZion (#39389) üzenetére


holapito
tag

De valamikor azért 1 2 év múlva jön valami nem ? nem akarok intelt venni :'((((((((((

(#39391) Menthirist válasza holapito (#39390) üzenetére


Menthirist
veterán

leghamarabb 2015-ben jön bármi is a performance kategóriában. addigra az is kiderül némileg hogy mennyire állja meg a helyét a mantle és a hsa/huma (legalábbis addig kijön pár cím ami támogatja majd őket)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39392) Stylerr válasza Pancsermeste (#39386) üzenetére


Stylerr
addikt

Milyen AsRock lapon, milyen procid van neked?

(#39393) Pancsermeste válasza Stylerr (#39392) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Cuccok

(#39395) Stylerr: Bizony, 4+1 phase.

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#39394) ViZion válasza holapito (#39390) üzenetére


ViZion
félisten

FX-be nem jön semmi... szvsz nekem is marad, majd DDR4 és az akkori AMD kínálatból keresgélek. Játékokon kívül sehol sem lesz nekem kevés az FX, az biztos. Játszani meg lehet kompromisszumokkal, nah meg amúgy is egyre kevesebb rá az időm... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39395) Stylerr válasza Pancsermeste (#39393) üzenetére


Stylerr
addikt

Ez a lap is 4+1-es mint a 970extreme3 r2.0?

(#39396) holapito válasza ViZion (#39394) üzenetére


holapito
tag

Hát hogy nem lesz új fx ez most nagyon lelombozott.... az idő hát igaz... de most akkor csak az intel fog új procikat kiadni ? vagy végre megállt a világ a fejlődésbe ?!

miaza szvsz?

(#39397) vakond5 válasza holapito (#39396) üzenetére


vakond5
őstag

Tutira lesz új AMD is, csak nem a közeljövőben. Szerintem '16 felé, vagy '15 közepe-vége.
szvsz: szerény véleményem szerint

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39398) Menthirist válasza holapito (#39396) üzenetére


Menthirist
veterán

nem, az amd másban látja a fejlődési irányt (és kénytelen is, mivel a jelenlegi téren, a per-core teljesítményben elég behozhatatlan az előnye az intelnek amennyire látom). Az AMD az integrált vga-val való számolást erőlteti, mert abban ő a legjobb, és mert nem teljesen hülyeség, bár azért mindenképp össze kellene szednie magát normál magok terén is. Szóval ha hoznak is majd valamit, az szerintem egy 4 modulos proci lesz igp-vel, de ahhoz meg valamit kellene kezdeni a fogyasztással meg a gyártási technológiával, addig meg az intel is mocorogni fog, mégha mostanában kissé be is punnyadt annak köszönhetően hogy kis erőfeszítéssel is bőven uralkodó tudott maradni, és így van ideje fejleszteni is.

de mondom, 2014-ben nem kapunk a mostani fx-eknél erősebb cpu résszel rendelkező procit. viszont csak a 2014-re szóló roadmap ismert, 2015-re egyelőre még csak enterprise (szerver oldali) utalásokat láttam / rémlik.

ha ez valamennyire is igaz, akkor az fx-eknek egy időre legalábbis vége (2014-2015), és arra játszanak hogy az APU erősödjön a területre, bár vannak fenntartásaim az igazságával kapcsolatban a ddr4 említésének hiánya miatt.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39399) ViZion válasza Menthirist (#39398) üzenetére


ViZion
félisten

Fogyasztás és technológia szempontjából a Kaveri rendben van... ha olvastad a cikket, iszonyat sok tranyót tudtak egybe zsúfolni, amire nincs szükség azt lekapcsolja és ehhez semmi progi nem kell, "magától" teszi. Csak kellene a gyors és sok ram. Az meg nem ócó...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39400) =HG= válasza Menthirist (#39398) üzenetére


=HG=
addikt

" de mondom, 2014-ben nem kapunk a mostani fx-eknél erősebb cpu résszel rendelkező procit"

És most őszintén: Mire kellene erősebb?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.