Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) Walter_White válasza Pancsermeste (#39386) üzenetére


Walter_White
senior tag

Am ezt a hőfokokat én sem értem... Hadd kérdezzem meg, hogy normál használatnál mennyi a Alaplap hőfoka?
Szoktam nézni nagyokat, mikor CPU: 55-60 \ Alaplap: 60-61 (játékoknál)
Tesztnél meg már 20 perc után CPU Thermal Throttling 85fok+ (magok 70) - le is veszi az órajelet 1.4-re (tehát nem tudok még tesztelni sem, csak mindennapos használat mellett)
1.43V 4.4GHZ (alacsonyabb fesszel fagy..)

Hűtő: Dark Rock Pro2... elötte Corsair H100i
Ház: CM HAF932

(#39402) Menthirist válasza ViZion (#39399) üzenetére


Menthirist
veterán

hát nem tudom, az ilyenek és ilyenek alapján én nagyon úgy nézem hogy egy i5 felett (máshol i7 körül) van a fogyasztása, aminél értem én hogy R7 igp van, de ebbe bajosan pakolnak még 2 modult így. pláne ha az ember megcibálja, a fogyasztása.

nem kétlem hogy javult, de ebből (és azt kell hogy mondjam hogy személy szerint ez igaz a következő excavator magra is) nem lesz i7 3-4xxx teljesítmény

szóval hiába tudtak nagyon sok tranzisztort összezsúfolni, ha erősíteni akarják majd az igp részt is (ergo az is erősen növeli a számot), akkor nem igazán fog beférni mellé még modul úgy, hogy tartsák magukat mondjuk akár a 125W-os TDP-ben is. tuninggal meg megkétszerezheted könnyen a fogyasztását.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39403) Menthirist válasza =HG= (#39400) üzenetére


Menthirist
veterán

hát azért az, hogy pár éves szinten ragadtunk cpu részben, nem hinném hogy túl jó. cpu erőből sosem elég, ha játékról van szó, pláne ha directx-et nézünk. elhiszem hogy sokaknak elég egy i3-as szint, de ha azt nézzük hogy az új játékok milyenek lesznek és merre mennek, nem hinném hogy le vennénk hasznát egy i5 szintű vagy felette lévő procinak, amire perpill csak az fx-ek vannak kb-ra tartva, fentebb semmi. Nem lehet mindent hatékonyan gpu-ra írni.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39404) ViZion válasza Menthirist (#39402) üzenetére


ViZion
félisten

lol... komolyan. NEM az i7 ellenfele az APU, éppen azért, mert nyers proci erőben az Intelt nem tudták befogni. Ez máshogy működik, amit ha kihasználnak a programok, akkor fog látszani az eredmény. Másrészt AMD ár/értéket is nézz, ne 70k Ft-os procihoz hasonlítgasd. Bakker, Te Intel ügynök vagy? :U
Amnúgy valószínű itt is majd a Kaveri utódja fog jobban muzsikálni, ha lesz mellé DDR4 ram.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39405) =HG= válasza Walter_White (#39401) üzenetére


=HG=
addikt

Ezt akkorlőttem, amikor megvettem a procit..Itt láthatod a hőfokokat: (Igaz vízzel volt hűtve a proci):

(#39403) Menthirist : Nem válaszoltál a kérdésre: Mire kell több erő jelenleg ?

[ Szerkesztve ]

(#39406) Picturemaker válasza =HG= (#39400) üzenetére


Picturemaker
őstag

Mondjuk munkára. Pl. PS. (persze ez csak réteg felhasználás)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39407) dergander válasza vakond5 (#39397) üzenetére


dergander
addikt

Nézd meg merre halad a fejlődés,nézd az intelt vagy amd-t az intel már IGPzik egy ideje,az amd is elkezte,mivel a számítások javarészét majd az IGP végzi, ergo kihalnak a csak natúr CPUk...APUk lesznek,ennek persze kell jópár év,de az AMD is már csak erre koncentrál,én 100% biztos vagyok benne hogy már ha lesz is FX akkor APUba lesz,az AM3+ba szerintem már nemlátnak értelmet.

(#39408) Nxn908xxx válasza ViZion (#39394) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Hát ha azt nézzük hogy egy majd' öt éves Phenom II X4 is bőven játszható szintet hoz az újabb játékoknál is, és ha még húzzuk akkor meg szerintem egy 280x-et is kihajt. Ráadásul most a next gen konzolok hajnalán, amikben AMD ketyeg, kezd érvényesülni a több szálas feldolgozás ami az FX-eknek csakis előny. Plusz jön majd az a csodálatos Mantle... :DD Szerintem nem a játékoknál fog elfogyni ez a proci. :N

(#39409) Pancsermeste válasza Walter_White (#39401) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Alaplap hőfok? Bár gondolom a VRM hőfokra gondoltál, mert az simán lehet 60-80 fok, vagy még több is, ez természetes... Azt én nem tudom monitorozni, nincs szenzor. De buta voltam, most megmérhettem volna azt is, ha már nálam a hőmérő....
Ehh, na jó, lekapom még egyszer a ház oldalát!

Neked is elég gyenge proccod van, jó sok fesz kell neki a 4,4GHz-hez. Szerencsére nálad bírja az erős VRM, nálam esélytelen több feszt adni neki.... meg hát nem is tudnám hűteni.

-= Pancsermeste® =-

(#39410) Menthirist válasza ViZion (#39404) üzenetére


Menthirist
veterán

nem, nagyon nem vagyok intel ügynök (lásd, fentebb írtam hogy intel procim utoljára egy 300-as cerka volt, azóta meg vagy 5-6 amd legalább...

Szóval nem az a lényeg hogy ez az apu nem az i7-tel van versenyben, hanem hogy az amd-nek sajna NINCS a magasabb i7 szintekben lévő processzora, és nem is tervez semmit oda. a piaci ereje meg nem feltétlen lesz meg, hogy olyan technológiát nyomjon amit csak ő tud jól.

a kaveri utódjáról meg csak annyit, hogy már a llano óta azt hallgatom, hogy majd az utód milyen kemény lesz. ha lesz ddr4 támogatás, addigra az intelnek is lesz. ha a hsa vonat pedig mondjuk 2-3 évig tart mire valamennyire belelendül, addigra az amd kifogy a megfelelően erős procikból

hidd el, én örülnék a legjobban, ha jött volna vagy jönne egy 8350 szintű cpu kaveri gpu-val, trueaudio-val és hsa-val. instant vennék egyet. az a gond, hogy nem csak hogy idénre, de következő évre sem látom a közeledtét, pedig addigra a 8350 lesz már vagy 4-5 éves, és fénykorában sem volt egy erős i7 verő puszta számolási teljesítményben, nem még hogy most.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39411) =HG= válasza Picturemaker (#39406) üzenetére


=HG=
addikt

Munkára? Viccelsz, bolondozol? Mit akarsz vele amire nem elég 5Ghz-en egy 8 szálas proci? Mondjuk vakolni nehéz vele, az biztos! (Renderel úgy mint egy ivy i7)

(#39410) Menthirist De most ne alacsonyodjunk le arra, hogy intel, vagy amd az erősebb, hanem, hogy mire nem elég ez az erő?

[ Szerkesztve ]

(#39412) dergander


dergander
addikt

Csak alapként ezt tudja egy Kaveri A10-7850 az FXhez képest

(#39413) =HG= válasza dergander (#39412) üzenetére


=HG=
addikt

Hű, ez viszont igen szép...Nem hittem volna... :U (És még azt mondták, hogy nem lesz erős a proci része, csak az igpu...)

[ Szerkesztve ]

(#39414) dergander válasza =HG= (#39413) üzenetére


dergander
addikt

Hát azért az FXtől kicsit elmarad,de egyenlőre még killódnak a biossal,az a memó késleltetés nagyon gáz szerintem :K

(#39415) vakond5 válasza Menthirist (#39398) üzenetére


vakond5
őstag

Szerintem, meg mintha valahol olvastam is volna már, az AMD a DDR4 desktop indításával együtt tervez kiadni FX platformon újított verziót, ami '15-ben lesz.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39416) =HG= válasza dergander (#39414) üzenetére


=HG=
addikt

Igen, az nekem is feltűnt..Viszont írás/olvasás nagyon szép..Nem is értem, hogy lehet ennyivel rosszabb a késleltetés.. :F
Hasonlítsd ahhoz, amit az előbb linkeltem..4,7Ghz-re húzva..Bár igaz, csak 1600-as memóval..

[ Szerkesztve ]

(#39417) Picturemaker válasza =HG= (#39411) üzenetére


Picturemaker
őstag

A PS=Photoshop, nem vakolás! 5GHz-ről meg nem mesélj már! A reális adat a 4,5GHz (Az FX9xxx-ek csak marketingfogás).
Az előbb említett felhasználási területen egy alapon járatott I5 is elég csúnyán gyorsabb egy 4,5-ös FX-nél. Megjegyzem ez az Adobe sara, nem az AMD prociké.
A másik ami AMD-nél elrettentő az a fogyasztás, kb. 4GHz-ig elfogadható, de utána....
Nem, nem vagyok Intel fan, van, volt mindenféle procim.
Kis fogyasztási adat: FX6300 3,8 (kézzel minimalizált feszen) Prime (egy PS vagy Lightroom szűrés is megdolgoztatja majdnem ennyire a procit) 160W, I5-4670K 4GHz (Auto fesz/ami Intelnél is fölé lő/) - 150W és a fent említett grafika alkalmazásoknál kb. 50-60%-al gyorsabb. FX8xxx-nél ez az előny csak 40% körül van, de az meg bekajál 220-250W-ot.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39418) Menthirist válasza =HG= (#39411) üzenetére


Menthirist
veterán

jah, értem, akkor mostantól ne is fejlesszünk procit, vagy bármit, mert már mindenre elég... -.-

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39419) Menthirist válasza vakond5 (#39415) üzenetére


Menthirist
veterán

elképzelhető, az egyedüli roadmap-szerűség amit láttam egy nagyon nem megerősített kép volt... de akkor is, még csak most kezdtük 2014-et.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39420) =HG= válasza Picturemaker (#39417) üzenetére


=HG=
addikt

Szerintem egy kicsit túlzod a különbséget, de ez tényleg egy speciális terület...Fogyasztás...: Aki pénzt keres a munkájával, annak szerintem nem számít a különbség... De annyira azért nem marketing fogás az 5 Ghz...:

És ez csak egy 8320 (saját mérés..Kellett volna még egy dupla radi a hűtéshez, ezért nem ment tovább a prime)Nem is FX 9xxx

(#39418) Menthirist Senki nem mondta, hogy ennyi elég örökre, de most elég... ( Ha meg valamire jobb az intel, azt kell venni..De ez szerintem elenyésző százalék)

[ Szerkesztve ]

(#39421) vakond5 válasza Menthirist (#39419) üzenetére


vakond5
őstag

Igen, épp ezért nem kell most még gondolkozni a dolgokon. Lesz ahogy lesz, én azt mondom. :D

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39422) Johni5


Johni5
őstag

Egy angol barátomnál FX 9xxx van,és 5500-at megy vízzel!!! Teszteket még letolta 5800-on.

(#39423) vakond5 válasza Johni5 (#39422) üzenetére


vakond5
őstag

...feszültséget meg se kérdezem, de meglehet hogy golden chip-et fogott ki.

@HG: Abszolúte biztos, mert 9-es FX-ek alapból 1.5V alatt mennek kicsivel, de szerintem még el is érik azt.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39424) =HG= válasza vakond5 (#39423) üzenetére


=HG=
addikt

Az biztos, hogy 1,5V felett van... :K

(#39425) Picturemaker válasza =HG= (#39420) üzenetére


Picturemaker
őstag

Mondtam, hogy PS-re. Sajna ott ennyi a különbség. Van ahol az FX az erősebb, akár ugyanilyen arányban.
Itt sokan a játékból indulnak ki. Arra szerintem most a legjobb egy FX6300, viszonylag olcsó és elég erős.

Visszatérve a Te procidhoz. Mutass itt a topikban még egyet ami viszi az 5GHz-et! Ráadásul most írtad, hogy nem tudod hűteni. A másik, hogy aki dolgozik vele és vesz egy 35e-s procit, az nem fog 50e-ért hűtést venni rá.
Az FX-ek nagyon jók, de a fogyasztásuk katasztrófa. Nem a megadott TDP-t kell nézni, mert az vicc. 4-4.2-től kezdenek élni ezek a cuccok. Ilyen frekin fogyasztásba még a valódi 6 magos Thubánokat is lekőrözik.
Az FX6300-asom 4GHz-en hozza az előtte lévő 3.8-as 960T-met. Persze ha "bevetésre" kerülnek az új utasításkészletek akkor az FX torony magasan nyer, de a nyers procierő ezeknél tény 4 fölött kezd megjönni.

A teszt erejéig tudott frekvencia nem mérvadó, csak jó játék. Azt kell figyelembe venni, amit napi 8-10 órában tud valami.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39426) ViZion válasza Picturemaker (#39406) üzenetére


ViZion
félisten

Hát pont PS-el használom az FX-et... Cégnél meg i5-el. Pont egyforma, érzésre biztosan.
Plakátokat, kirakatokat is tervezek, nem kis állományok... itthon a 16 GB ram jobb sokszor, mint a céges i5+8GB... Csak benchekben más, ahol irtózatos actionok futnak le... Te mennyire komplikáltakat futtatsz? Mennyit használod ezt? De nem kötelező, lehet venni i5-is, csak lassan már itt az lesz, h megállapítjátok, az FX erre sem jó... vegyetek mást, komolyan. Ez szakmai/segítségnyújtós és nem fikázós topik volt az elején.

" Mutass itt a topikban még egyet ami viszi az 5GHz-et! ": volt itt több is, visszaolvasni kellene. ÉS nem benchre belőtt, hanem dolgoztatott proci volt. Miklossss Laca000, és a többiek...

"A másik, hogy aki dolgozik vele és vesz egy 35e-s procit, az nem fog 50e-ért hűtést venni rá.": Te tudod az általános és megmásíthatatlan igazságokat! :O Ponthogy fog venni, aki megengedheti, csöndet és hatékony hűtést akar... Egyszer kell kifizetni, utána újabb CPU blokk vagy lefogató kell csak, a többi szinte örök élet. Ne hidd el, kérdezd meg vizes topikban kinek hány éves a cucca...

"Az FX6300-asom 4GHz-en hozza az előtte lévő 3.8-as 960T-met." Egy szó: AES. Akinek kell az a pár új utasításkészlet, az boldogan váltott, mert sokkal gyorsabb.

Menthirist: nem arról van szó, h ne fejlesszünk, hanem arról volt szó, hogy az AMD nem az FX, hanem APU irányába fejleszt. Ennyi. Sokunknak az FX elég lesz még pár évig, de majd APU+DDR4 érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39427) =HG= válasza Picturemaker (#39425) üzenetére


=HG=
addikt

Nem vitatkozom veled PS ügyben, mert nem vagyok teljesen képben vele..Azt sem tudom, hány szálat használ...
Hidd el, van pár proci itt ami viszi az 5-öt..Régebben egy páran linkelgettek is teszteket...No meg sokszor a deszka gyenge alá amiben mükszik.. És igen, kell egy jó hűtés, meg jó beállítás hozzá a biosban...Türelem játék.. De valljuk be a 8320 nem is az 5 Ghz megdöntésére lett gyártva... Az enyém hűthető lenne, de 1 db dupla radi van csak a házban(kéne még1 hozzá) és nem is éreztem késztetést, hogy feszegessem a határokat 24/7-be kényelmesen elröfög 4,5 Ghz-en(1,3 V-al), ami nekem bőven elég... És így még belefér a 125-ös TDP-be is.
Egyébként nekem 35-be van pumpa,blokk,radi fittingek... Ha azt nézed egy K2, vagy Phanteks is 25 fölött van...És ezt elég sokan ráültették már a procijukra..

Na megelőztek....(majdnem ugyan azt írtuk...)

[ Szerkesztve ]

(#39428) Menthirist válasza vakond5 (#39421) üzenetére


Menthirist
veterán

hát én pláne nem gondolkozom, mert holnap jön a 8320-asom, szóval vagy 2015-16-ig biztosan az lesz (ha csak nem villant valamit a kaveri ami miatt érthetetlen okokból eladnám a most vett proci-lap kombót) :) viszont a roadmap azért mutatja hogy merre tervezik a saját jövőjüket, amivel nincs semmi gond, a gond ott van, hogy rajtuk kívül is van még játékos (steam hardware survey alapján intel prociban 74% körül csücsül az amd 26-ához képest, míg vga-ban az nvidia 51%-on áll az amd 31%-ához képest. igaz ezek nem a hc gamer kategóriás gépek csak, de a piac az jelenleg így néz ki).

szerk:
és nem kis játékosok. és lehet erősebb hatással tudnak lenni az irányra, mint az amd szeretne, még úgy is, hogy az övék a konzol hardvere. én örülnék a legjobban, ha megerősödne az amd mind proci mind pedig gpu téren, de nem vagyok vak és hurráoptimista semmiben. a tendencia azt mutatja, hogy amíg vga-ban partiban vannak, és apu-k terén is vezetnek, cpu téren hátrányban vannak, és nem igazán csökken a különbség. egy héten belül pedig nem lesz minden játék mantle-es és tökéletesen multicore-ra fejlesztett. de még csak egy éven belül sem.

én akkor cserélnék, ha jönne valami, ami ötvözi a kaveri technológiáját (hsa, huma, true audio, stb.) legalább egy 8350 tempójával, vagy a programok/játékok lennének olyanok túlnyomó részben (70+%) hogy jobban futnának kaverin mint 8350-en vagy egy i7-en. de erre nem látok esélyt a következő két évben.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39429) vakond5 válasza Menthirist (#39428) üzenetére


vakond5
őstag

Jó meglátás. Személy szerint én akkor leszek hajlandó APU-ra váltani, ha lesz legalább olyan teljesítményű, mint egy 8-as FX, valamint megoldható lesz, hogy szoftveresen vezérelve válthassak az APU GPU-ja, és a dVGA között, tehát ha nem kell a dVGA, akár szó szerint le is kapcsolhassam. Minek menjen a jelenlegi GTX680-am ha nem játszok? Olyankor vastagon elég lenne az "integrált" GPU is.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39430) ViZion válasza =HG= (#39427) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem tripla radi, EK pumpa levéve 5 V-re... ha a ventiket elfelejtem fullra kapcsolni, akkor ~1,5 óra BF3 után áll meg az élet... Játék alatt fülessel nem zavar ha pörög a venti. Nekem is kb. 40 k volt a víz, nem bántam meg. :R Másrészt nem kell a kilós vasdarabot kerülgetni, a meleg kimegy rögtön a házból. A léghűtés egy gyenge házban felfűti a bánatos feszt is... :D

vakond5: DDR4, ez kell neki. Nézzetek teszteket, ott már számít a ram freki, késleltetés. Abban DDR4 messze veri a mostani ramokat, kedvez az APU-nak. Csak ki tudjuk fizetni...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39431) Menthirist válasza Menthirist (#39428) üzenetére


Menthirist
veterán

jah, és ha megoldanák hogy a prociban lévő igp normálisan ki tudja egészíteni a gyorsabb vga-kat is, mint a 280x vagy a 290x. mert most még elég nagy a kavarás és információ-kuszaság abban, hogy pontosan mi és mit fog hogy kiegészíteni, mibe mi fog besegíteni vagy sem.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39432) =HG= válasza Menthirist (#39431) üzenetére


=HG=
addikt

Jah, és az sem lenne rossz, ha már ilyen meleg, akkor megfőzné a vacsit nem? Ébredjetek már föl!

(#39430) ViZion :
Már a 8120 időszak elején letettem a voksot a víz mellett! Sokan lehülyéztek akkor, de utána szép lassan elkezdték a vizezést.. Nekem is bevált!

Nézted ezt a Bench-et? [link] Gondold el ezt DDR4-el! Alakul az!

[ Szerkesztve ]

(#39433) Menthirist válasza =HG= (#39432) üzenetére


Menthirist
veterán

miért is? teljesen normális és érthető igényeket írtam, ami ráadásul a nagyjából az amd által kommunikált irányban van (lásd mantle hardver uniformitás, bridge nélküli crossfire, fejlesztett hibrid crossfire, stb)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39434) Picturemaker válasza ViZion (#39426) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nem kellene direkt belekötni egy hozzászólásba sem úgy, hogy a saját kedvedre veszel ki mondatokat a szövegből, csak hogy valami (szerinted) velőset mondhass.

Én ezt írtam:
Az FX6300-asom 4GHz-en hozza az előtte lévő 3.8-as 960T-met. Persze ha "bevetésre" kerülnek az új utasításkészletek akkor az FX torony magasan nyer,

Erre Te ezzel jössz:

"Az FX6300-asom 4GHz-en hozza az előtte lévő 3.8-as 960T-met." Egy szó: AES. Akinek kell az a pár új utasításkészlet, az boldogan váltott, mert sokkal gyorsabb.

Ez így gáz, ezt ugye Te is érzed?

Én nem fikáztam az FX-et, van nekem is, de nem mondjuk már, (egy procira sem) hogy mindenre elég.
Bill Gates-nek is elég volt a 640kb, aztán mégsem. :)

Attól, ha egy topik "címadójáról" elmondja valaki a negatívumokat, még (sőt) szakmai marad a topik.
Emberi mentalitás, hogy amit megvettem, azt csak dicsérem, mert nehogymá' bevalljam, hogy nem választottam teljesen jól.

A csönd és a hatékony hűtés nem csak a víz lehet. A gépemben 5 venti van, most mégis az új VGA-m (3 ventis Giga) alapjárati hangja eszi az idegeim, mert rohadt hangos (nekem).

A 8GB ram grafikázni kevés valóban. Én ritkábban csinálok grafikát, fotókkal dolgozok, néha sokkal. LR-ben korrekciók, szűrés 750 kép: 90-100 perc. Itt egy 40-50%-os különbség totál nem mindegy, és ha ezt fele fogyasztással tudom megoldani, az nem rossz. Egyesével nem érezni, hogy mennyivel erősebb valamelyik proci, egyedi retusnál úgyis én vagyok a leglassabb a rendszerben, de sajnos nem tudok upgrédelni magamon.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39435) ViZion válasza Menthirist (#39433) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, ezek a tervek... de eddig a hibrid CF mindíg le volt maradva az aktuális VGA szériától. Szereltem pár APU-s gépet, FM1 és FM2 is, az alap dolgokra az IGP itt is elég, Kaverinél ez még erősebb. Aki játszik, az meg a VGA erőt, VGA-CPU párost nézi (meg az árát :D ), nem a hibrid CF-re megy szerintem. Az lesz a jó, ha az IGP más feladatokba is besegít majd (pl. fizika, AI, akármi). De ez már nagyon off ide :B

Picturemaker: igen, jöttem az AES-el, mert úgy állítjátok be, mintha ez egy átnevezett Phenom II lenne... Nem az. Bill Gates ilyet soha nem mondott, azt tudtad gondolom... :B Nem azt mondtuk, h mindenre elég, ott volt a mondatban hogy NEKEM elég, amire használom. Arra 2 év múlva is elég lesz, ahogy sokaknak a Phenom is elég ma is...
5 venti (nem tudom mit használsz, de 2-3 k/db...) meg egy termetes hűtő az pont a víz ára, hol itt a baj? Azt is írtam, hogy actionnál érezhető a különbség, a kötegelt szerkesztés is az... :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39436) Picturemaker válasza =HG= (#39427) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ha tudsz, mérj már egy terhelt fogyasztást légy szíves. Persze csak a procit terheld. Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39437) =HG= válasza Menthirist (#39433) üzenetére


=HG=
addikt

Én arra írtam, hogy fórumtárssal együtt összehoztatok egy DG, Virtu,Mantle, CF híd nélküli CF összegyúrt egyvelegét kb.. Na ez így egyszerre nem fog sikerülni szerintem, sőt lehet hogy nem is törekednek rá, hogy minden ki-be kapcsoljon ahogy usernek tetszene...Akkor ki venné a csúcs vga-kat pl? (Persze, szép lenne...)

(#39436) Picturemaker Most nem tudok, mert az inteles gépem előtt ülök, az FX fiamnál teljesít szolgálatot..

Gondolom kételkedsz abban, hogy beleférek a TDP limitbe.... Pedig bele kell férjen, mert nincs kitolva... :K

[ Szerkesztve ]

(#39438) Menthirist válasza ViZion (#39435) üzenetére


Menthirist
veterán

azért az apu-k erősödésével ez már nem elhanyagolható tényező. egy 280X-ben 32 CU van (2048 gcn mag), és ehhez képest a 7850K-ban van még 8 (512 mag). Persze alacsonyabb a freki, meg a memória sebesség, de akárhogy is nézzük, az ott vagy 400 GFLOPS, ami egyrészt egyáltalán nem lenne rossz ha beszállna a "játékba", akár render, akár mondjuk AI vagy fizika szinten, másrészt ha már ott van, használjuk már normálisan. A kaveri utódjában várhatóan még erősebb igp lesz, amire méginkább igaz lesz, hogy kár lenne üresen kattognia, mert épp a dgpu jóval erősebb.
Szóval részemről elvárnám, hogy ha befizettem nem kevés pénzt egy amd apu-ba és egy high end amd dgpu-ba, akkor a lehető leginkább dolgozzanak össze, ne legyen lazsálás. És ne csak akkor játszanak össze, ha mondjuk 250-260X-em van, ha erősebb akkor ne. pláne ha mantrázzák hogy a gcn igp is csak ugyanolyan queue-kat biztosít, mint a dgpu-k, és hogy lineáris skálázódás várható.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39439) Menthirist válasza =HG= (#39437) üzenetére


Menthirist
veterán

legjobb tudomásom szerint Abu azt írta, hogy a kaveri igp ugyanúgy graphics, compute és dma queue-kat biztosít mantle alatt, mint ahogy a dgpu-k, innen a lineáris skálázódás. a híd nélküli crossfire meg elvileg azért jó, mert sokkal nagyobb az adatátvitele a pci-e-nek (pláne a 3.0-nak), mint ennek a hídnak. ergo kaveri + 2 dgpu = 3 darab gcn device, összesen x darab graphics, y darab compute és z darab dma queue-val. Ennek használata azért nem ördögtől való igény, pláne ha jön az oculus rift, aminek elég durva gépigénye lesz. nekik érdekük lenne, mert így tudják leginkább eladni a kaveri-dgpu kombóikat. ha meg lennének győződve az emberek arról, hogy jobban járnak ezzel, mint egy i7-dgpu kombóval, elvégre mantle arra is van.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39440) ViZion válasza Menthirist (#39438) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, ezt kellene... de jön egy új GPU és ahhoz jön új APU is? Vagy ha szerencsénk lesz, akkor működik együtt a korábbival... :U erre nem vennék mérget, mert eladásokból élnek ők is. ;]
Majd kiderül.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39441) =HG=


=HG=
addikt

Na fiúk! Én elteszem magam holnapra(illetve mára) Én úgy gondolom, hogy örüljünk annak, hogy mindkét cég rajta van a fejlesztésen, és lesz mire költeni a pénzünket...(Még ha most egy kicsit állóvíz is van) Mindkét oldal rendelkezik olyan procival, ami még a kissé fanatikus gamer igényeit is kielégíti.. Ha egy-egy spéci feladatra netán csak az egyik oldal procija a rátermettebb (ha van ilyen) akkor oda azt kell venni...Ennek ellenére ne temessük el se az intelt, se az AMD-t, mivel a többségnek mindkét oldal ki tudja szolgálni az igényeit... Béke veletek! :)

(#39439) Menthirist: Igen, ez így nagyon szép lenne, és van is reális esély rá, de ahogy ViZion is írta, sajnos vannak még üzleti érdekek is....Majd a jövő eldönti! Ez a Mantle is jó lenne, ha mutatna valamit már magából! Ehhh...Sok még itt a találós kérdés.... :K

[ Szerkesztve ]

(#39442) Menthirist válasza =HG= (#39441) üzenetére


Menthirist
veterán

jó éjt :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39443) =HG= válasza Menthirist (#39442) üzenetére


=HG=
addikt

Jó éjt nektek is! (Mindjárt kelhetek bakker....)

(#39444) do3om válasza Walter_White (#39401) üzenetére


do3om
addikt

Na ez meg mi a szar?
Passztívan használod a gépet? Mert akkor megértem.
Mi ez hogy alaplap 60 fok :Y, cpu terhelve 85+ Dark Rock Pro2-vel??

[link]
Ja és ez meg mi volt akkor, most akkor félrebeszélsz? :U

Vagy a gépben vagy benned van a hiba ;]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#39445) vakond5 válasza do3om (#39444) üzenetére


vakond5
őstag

:DDD

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39446) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Am. a CPUID HWMonitor "Mainboard Temperature" (tudom, hogy alaplapi, de azon belül mi is) pontosan mit jelez / hol az érzékelő ? (nálam 30c fok fölé nemigazán megy / most is 24c fok...) továbbá a TMPIN2 meg 128c fok (ez megint mit jelez ?)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39447) vakond5 válasza MaxxDamage (#39446) üzenetére


vakond5
őstag

Az a baj hogy nem szabvány, hanem alaplaponként változik, hogy mennyi szenzor van, és hogy melyik, hol található. Elég nehéz megmondani sajnos. Talán a manual-jában megtalálod.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39448) MaxxDamage válasza vakond5 (#39447) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi ! :R
Vagy a gyártó felöl érdeklődők (az a biztos) :K :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39449) vakond5 válasza MaxxDamage (#39448) üzenetére


vakond5
őstag

Nincs mit :)
Gyártó, ha normális, segít benne.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39450) MaxxDamage válasza vakond5 (#39449) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Asus az szokott infókat szolgáltatni (amit eddig kérdeztem) pontos BIOS Update info-t is adott a laphoz mikor kértem a NEW Bios-ról , mert csak az volt feltűntetve, hogy "Improve system stability" ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.