Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) ViZion válasza MaxxDamage (#39500) üzenetére


ViZion
félisten

Ezüst pasztát is kukáznám. Szinte letakaríthatatlan. Már csak szilikonost használok, valahol még kidobásra vár egy majdnem teli MX4, néha laptopokra kenem, amik ide kerülnek, azokon úgysem cserélnek hűtőt utána... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39502) Johni5 válasza MaxxDamage (#39498) üzenetére


Johni5
őstag

Valami hasonlót használunk a napkollektoroknál.Kb 100 tubust már biztos kidobtam belőle.Egyébként nem rossz cucc.Az i7 3770K-hoz még azt használtam.

(#39503) Picturemaker válasza MaxxDamage (#39498) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nézem a második linket, 200 fokig bírja. Neked való. ;]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39504) vakond5 válasza ViZion (#39499) üzenetére


vakond5
őstag

Legfrissebb AMD PSCheck. ;)
Én, személy szerint kötelezővé is tenném, mert brutális hogy mi feszt kapnak ezek a procik.
Enyémnél a gyári értékek: mindkét esetben rájön a képken látható értékekre az offset-es fesz biosból, valamint turbo-hoz tartozó feszeket nem kell figyelni, mert ugye ki van kapcsolva.

..és a minimum, ahogy használom, itt épp stabil:

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39505) ViZion válasza vakond5 (#39504) üzenetére


ViZion
félisten

Áááá, köszi. Valami leírás van esetleg (magyar, angol, német), hogy downclockban mennyi az annyi? Mert a tetejét belőttem, idle érdekelne, h lehet-e macerálni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39506) MaxxDamage válasza Picturemaker (#39503) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Haha köszi ! :R ezt bóknak veszem :P :K

Többieknek is köszi, asszem kipróbálom (utállok CPU kupakot cleanelni... még jó hogy van 100% alkoholos clean spray-m) :D

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39507) vakond5 válasza vakond5 (#39504) üzenetére


vakond5
őstag

Rák vigye el, nem sikerült már szerkeszteni, rossz url-t illesztettem be.
Tehát első kép:

Második kép:

Természetesen lehet a csökkentett szorzókhoz tartozó feszt is csökkenteni, lesd meg a képeimet.
Következő hsz-be írom hogy hogy kell beállítani........

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39508) vakond5


vakond5
őstag

Fent a Tools-ban először kikapcsolod a 'Restore PState Registers on Exit'-et, majd File-on belül Settings. Megnyíló ablakban átlépsz a második fülre (CPU Settings), bepipálod bal oldalon az 'All'-t, és átlépsz a 'PState Configuration' fülre. Itt módosíthatod a feszültségértékeket a 'CpuVid' változtatásával. A gyárilag beállított szorzókat ki is cserélheted, tehát hogy más szorzókra álljon be a proci, viszont hozzáadni nem lehet, mert egyszerűen felülírja. Javaslom, hogy szorzónként teszteld a feszültségeket, mégpedig úgy, hogy Windows-ban bármelyik energiagazdálkodási séma speciális beállításainál a maximum cpu órajelet (%-ban tudod megadni) lerakod 5%-ra, ez a legkisebb lesz. Ahogy haladsz a stabilitás tesztelésével, úgy vedd fentebb a %-ot, vagyis magát a szorzót. 5, 30, 60, 75 és 100% amit állíts, mert ezek a határértékek.

Ha valami nem tiszta, kérdezz nyugodtan, és kicsit jobban kifejtem.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39509) Sanyi19 válasza ViZion (#39497) üzenetére


Sanyi19
őstag

Adtam neki még feszt, +0,275, 4,3 Ghz:

CPU-Z 1,416-1,428-at ír. De ez valósan nem 1,475 lenne már? Így most jó 4,3-on, most jár a 8. teszntél.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#39510) vakond5 válasza Sanyi19 (#39509) üzenetére


vakond5
őstag

Azt az értéket figyeld mindig, amit a monitorozó progik írnak.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39511) ViZion válasza vakond5 (#39508) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi!
Alapból idle 85 W körül van a teljes fogyasztás (monitor nélkül).
Levettem 800 MHz-re, ami a legalacsonyabb, így 80 W lett a fogyasztás. Következő lesz a feszültséget visszavenni :K
Jajj, benéztem, a feszt nem is 0,9 V-on hagyta, hanem 1,3 V-on :F Pedig azt nem piszkáltam...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39512) vakond5 válasza ViZion (#39511) üzenetére


vakond5
őstag

Órajel visszavételével vigyázz, mert nem csak egy mondás hogy az FX-nek órajelében az ereje..
Feszeket vedd le, ha szerencséd van annyikat le tudsz venni mint én.
Hajrá, hajrá :C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39513) Picturemaker válasza vakond5 (#39512) üzenetére


Picturemaker
őstag

Az miért van, hogy 3.9-hez 1,4+, 4,5-höz meg elég 1,288?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39514) vakond5 válasza Picturemaker (#39513) üzenetére


vakond5
őstag

Mint mondtam, azok a gyári turbo beállítások. Mivel nálam (és mindenkinél aki tuningol) ki van kapcsolva a turbo, így azokat az értékeket nem kell figyelembe venni.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39515) ViZion válasza vakond5 (#39512) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, nézem-nézem, elvileg maradt a 0,9 V, de nem veszi le? :F
Hogy tudom a defaultra tenni, vagy rebootnál visszaáll? Ha rebootnál visszaáll, akkor ezt hogy lehet betölteni induláskor? :F Ehh, majd utánaolvasok, most inkább pihi. Köszi a segítséget! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39516) vakond5 válasza ViZion (#39515) üzenetére


vakond5
őstag

Reboot-nál nem áll vissza, csak ha fizikailag leáll a gép, és utána újra bekapcsolod. Elfelejtettem mondani, hogy add hozzá a Windows-zal induló programokhoz, mert ez előző mondatomban említett okból minden bekapcsoláskor be kell tölteni az elmentett "profilt". Ha beállítottad már teljesen, ments majd egy profilt, és csinálj a System32-be mondjuk egy AMD PSCheck mappát, és abba tedd a fájlt, ami maga a profil, mert alapból a System32-t nyitja meg. Arra figyelj, hogy mikor elmented a profilt, legyen kikapcsolva a 'Restore PSate Registers on Exit', mert különben mikor bezárod, visszaállítja a gyári értékeket. Bekapcsolás után, ha a PSCheck elindult, klikk majd a megnyitás gombra, utána pedig tallózd be neki a fájlt.

Szivesen. ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39517) ViZion válasza vakond5 (#39516) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, az M5A topikban volt egy kísérlet, így manualon volt a fesz, az volt a baja... volt restart, igaz áramtalanítás nélkül, de megtartotta az alacsony idle-t... :U
0,9 V idle alá nem akar menni, viszont így is 70 W a fogyasztás, ami 15 W nyereség, ami ~17 %-al kevesebb. szép eredmény azért.
Megpróbálom idle 3 modulosítani ;] muhaha... ehh, azt nem lehet. Kár. :B

Valami batch módszer nincs betölteni a P state-okat? Majd rákeresek még. Köszi még 1× :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39518) vakond5 válasza ViZion (#39517) üzenetére


vakond5
őstag

Sajnos nincs, neked kell megcsinálni. Nekem se 5 perc volt, mire kitapasztalgattam, lehet vele szórakozni bőven.

...viszont most jut eszembe, hogy mi lenne ha megemberelném magam, és szépen kifejtve írnék egy magyarázó szöveget a PSCheck használatáról, aztán hozzátetetnénk a topikhoz? :C

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39519) ViZion válasza vakond5 (#39518) üzenetére


ViZion
félisten

Írjad. Lehet logout bejegyzés is akár, amit linkelünk.
Automata indításhoz kell egy művelet, bejelentkezéskor vagy indításra ütemezve (nálam kapott 30 sec késleltetést, addíg betölt minden biztosan):
"C:\Program Files (x86)\AMD\PSCheck\PSCheck.exe" -load C:\low_idle.pcx -run 1000 -quit

a low_idle.pcx a mentett profil neve, C:\ -re rakva, ott megtalálja. Ütemezőben a progihoz kiválasztjuk a PSCheck-et, indítás argumentumokhoz másolni a második felét.
Lehet parancsikon is, indítópultban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39520) vakond5 válasza ViZion (#39519) üzenetére


vakond5
őstag

Ütemezővel is meg lehet csinálni, és akkor még tallózni se kell. Király vagy! Látom kiegészítjük egymás tudását. :D:C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39521) Roland8622 válasza vakond5 (#39518) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Nagyszerű ötlet ;) A lenyíló részbe elférne, ott úgy is rengeteg hasznos dolog van, nem győzőm olvasni, mint leendő FX proci tulaj.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#39522) vakond5 válasza Roland8622 (#39521) üzenetére


vakond5
őstag

Köszi! Szerintem holnap vagy pénteken össze is szedem. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39523) Menthirist


Menthirist
veterán

nah összeraktam, nem volt egyszerű, mert kaptam jó pár memory error-t (memória piros led folyamatosan világított és nem indult el). Volt bios reset, stb... aztán elindult. viszont akárhogy is nézem, gyanítom szar pasztát tettem alá (nem tudom már milyen volt), ugyanis egy CM Evo TX3 hűtené, de nagyon magasak az idle-k. 800 és 2200 között megy a venti gyárilag, és egyrészt 1400 alá nem megy, másrészt pedig még így is 42-45 fokon van idle-ben (a cpu érték, a magonkénti ennél valamivel kisebb). battlefield 4 single alatt 1800-ig ment a venti és 58-60 fok körül járt, és még nincs húzva rajta semmi se. Viszont annyit szarakodtam az összerakással (kábel elvezetések, memory error, stb) hogy leghamarabb talán holnap újra szétkapom és újrapasztázom.

amúgy a ház most nyitva van, egyébként zárva szokott lenni, és van egy extra hátlapi 14 centis venti ami kiviszi a prociventi által arra fújt levegőt. az irányok rendben vannak (tehát nem dolgoznak egymás ellen)

Mindenesetre azért kemény, a bf4-et eddig high-on vittem, így volt stabil 45 feletti fps, néha persze azért be-becsúszott 35 körülire. Most konkrétan max 50-ig megy le, de általában 70-80 körül megy... ultrán (AA nélkül)...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39524) Picturemaker válasza Menthirist (#39523) üzenetére


Picturemaker
őstag

Milyen procit is vettél?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39525) ViZion válasza Menthirist (#39523) üzenetére


ViZion
félisten

Melegedni is fog, amíg biosban nem állítod be, mert auto-n minden mobo túl sok feszt ad...
Topik összefoglaló tuning részében leírások segítenek. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39526) Menthirist válasza Picturemaker (#39524) üzenetére


Menthirist
veterán

FX8320, M5A99FX PRO R2.0, 8GB Kingston XMP Beast 2400MHz

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39527) Menthirist válasza ViZion (#39525) üzenetére


Menthirist
veterán

hát állítgattam már, de mindjárt megnézem, köszi a tippet...

amúgy manuálban van a fesz, azt hiszem 1,3-on (bár most prime alatt 1,2-t ír), 17.5x200 = 3500 minden mag, turbo core kikapcsolva, stb.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39528) Picturemaker válasza Menthirist (#39526) üzenetére


Picturemaker
őstag

A CM Evo TX3 nagyon kevés! TX2-őt (PWM-es ventivel) próbáltam FX6300-on, 4GHz-ig 60 fok alatt tartotta, de 4,2-őn már főtt a proci (1,28V-nál) és az csak 3 modulos.
Komolyabb tuningnál még a Hyper 212 EVO is "elfogyhat".

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39529) Menthirist válasza Picturemaker (#39528) üzenetére


Menthirist
veterán

de én nem tuningolni akarom perpill, hanem normál 3.5-en tartani. arra ugye elvileg a gyári is képes, ez meg azért jócskán erősebb nála. jelenlegi beállítások mellett 65-re megy fel prime95 alatt úgy, hogy nincs semmi se húzva rajta (bár azért nem ment a venti 2000 felé valami miatt)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39530) Picturemaker válasza Menthirist (#39529) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ilyen frekin elégnek kell lennie valóban.
A leírások szerint a magok 62, az egész proci 70 fokig melegedhet károsodás nélkül.
Ha prime alatt itt megáll, akkor még jó vagy, bár kicsit soknak tűnik az érték.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39531) Menthirist válasza Picturemaker (#39530) üzenetére


Menthirist
veterán

valami mindenképp szar, gyanítom a paszta.

most megáll 61-62 fokon prime alatt, de a venti maxon forog (ergo hangos), és vissza van véve 1,2xxx voltra.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39532) =HG= válasza Menthirist (#39531) üzenetére


=HG=
addikt

Ahogy Picturemaker is mondta: nagyon karcsú a hűtő hozzá...

(#39533) Menthirist válasza =HG= (#39532) üzenetére


Menthirist
veterán

a default 3,5 ghz-hez? ne mondjátok már. akkor mit csinál a hozzáadott ventivel?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39534) macy


macy
addikt

Idézek egy fórumról:
"Eltérő architektúrák esetén a magok száma nem viszonyítási alap, pl. egy 8 magos AMD proci jó ha egyáltalán egy 4 magos i5 szintjét képes hozni."

(#39535) stratova válasza ViZion (#39517) üzenetére


stratova
veterán

Valami batch módszer nincs betölteni a P state-okat?
Látjátok Béláim szümtükkel... nem mintha nem linkeltem volna párszor az AmdMsrTweakert :P

(#39536) Zsivaagoo válasza macy (#39534) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Azonos órajelen, pl. lebegőpontos teljesítményt nézve ez így van.

De hogy jön ez ide? :U

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39537) macy válasza Zsivaagoo (#39536) üzenetére


macy
addikt

Végülis sehogy ,csak nem szeretem az ilyen általánosításokat. Az egyik progiban az I5 a jobb, a másikban az FX.
Úgy látszik rossz passzban vagyok, nem szoktam ilyesmin felhúzni magam :)

(#39538) Menthirist válasza frescho (#33982) üzenetére


Menthirist
veterán

most láttam ezt a hsz-t. a 8320-am alapból valami 1.3-on állapította meg a default vcore-t, de én talán 1,25-re tettem. ezekszerint akár 1,2-n vagy 1,15-ön is mehetne a 3.5ghz? (jelenleg nem akarom még tuningolni a procit)
A C6-ot még nem kapcsoltam ki, de a turbocore-t már igen. LLC-t mennyin kellene hagyni? most talán regular-on tartom (100%), nem tettem feljebb.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39539) ViZion válasza stratova (#39535) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, csak ez másik progi, de megoldódott. Csak ugye nem ismertem, olvasgatni kellett, csak nem sok időm volt, ezért kérdeztem. :D

Menthirist: C6-ot miért kapcsolnád ki? :U Energiát spórol Neked... Ha nincs OC, akkor LLC-re jó a regular. Minden proci más, teszteled, ha műXik, akkor biosban lejjebb csíped a feszt egyel és újra teszt. De olyan frekin 1,2 V körül biztosan jó, nem fog melegedni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39540) colker válasza ViZion (#39517) üzenetére


colker
tag

Ez a 70watt fogyasztás maga amit felvesz a táp a hálózatról vagy amit igényel a gép?
Remélem érthető.Nekem 95watt körül jött ki amit felvesz a táp és ezt szoroztam 0,8al ami ugye a táp minősítése így lett 76watt ami közelít a tiedhez.
Elméletben mi a minimum feszültség ami adható lenne az fx-6300nak?Itt is mint növelésnél tesztelni kell hogy stabil-e?Biztos van valami határ ami alá nem érdemes már menni.

(#39541) vakond5 válasza macy (#39537) üzenetére


vakond5
őstag

Teljesen értelmetlen összehasonlítani. Mint ahogy mondtad is, itt egyik jobb, ott a másik.

@xangyal: Egyetlen határ van, ami alá nem érdemes menni, mégpedig ahol már nem stabil.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39542) Pros válasza vakond5 (#39541) üzenetére


Pros
tag

Sziasztok az előbb nézegettem a procim (fx-8350) olyan módon hogy 4 modul (8mag) helyett 3 modul (6mag) al inditottam és 1.312V 4.4Ghz-n 1,2V NB 2,2GHz-n teljesen stabil lett. Érdekes volt, hogy ugyan így a 4,5 GHz-hez kérte az 1.35V.-t. Teszt alatt 55 fok fölé nem ment és a fogyasztása a teljes gépnek is 200W alatt maradt éppen. Szerintetek ha így hagynám nem vennék semmit észre igaz a 3 és 4 modul közt.

Végülis nem sok minden van jelenleg ami kéri a 4 modult. így meg kapok egy keveset fogyasztó hűvös és magas órajelen járó gépet.

Szerintetek?

Amúgy ugyan ezt 4 modullal 1.38V körül tudja de a melegedés 65-70 fok fogyasztás meg valahol 240 watt körül.

[ Szerkesztve ]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#39543) vakond5 válasza Pros (#39542) üzenetére


vakond5
őstag

Szerintem nincs sok értelme, mert úgyse azt fogod meglátni a villanyszámlán, hogy 1 modullal kevesebb megy a prociban.. Teljesítményt tekintve meg nem az a fontos, hogy mi hajtja meg mind a 8 magot, hanem hogy minél több van, annál jobb a terhelésmegosztás.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39544) holapito válasza macy (#39534) üzenetére


holapito
tag

Azért ez túlzás... szerintem :F

(#39545) Ribi válasza holapito (#39544) üzenetére


Ribi
nagyúr

Minden fórumról lehet idézni hülyeségeket... :U

(#39546) djculture válasza Pros (#39542) üzenetére


djculture
félisten

Ezzel az erövel minek az fx veszel egy AMD Athlon II X2 240e -t 45wattos full terhelésen..

(#39547) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!

Első tuning próbálkozásom az FX8320-asommal lenne pár kérdés lehet e még csökkenteni a feszt és hogy normális e ekkora eltérés a hőfokoknál a P95 23percet ment hiba nélkül small FFT-ben

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39548) vakond5 válasza Compika (#39547) üzenetére


vakond5
őstag

Teheted lentebb a feszt, nézd meg hogy stabil-e. Mindaddig csökkentheted, amíg stabil, ha egyszer is fagy, akkor tedd vissza eggyel magasabbra.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39549) ViZion válasza colker (#39540) üzenetére


ViZion
félisten

70 W - 74 W idle a konnektorból felvett, nem szorozgattam semmit. Táp hatásfokot végképp nem, ilyen alacsony terhelésen azért nem túl hatékonyak, bár ez egy jó táp, de fene tudja. Másrészt egyszerű mérőm van, ez is csal valamennyit állítólag... Nem tudom mennyit, nem hitelesíttettem vagy ilyesmi, de pl. monitornál, TV-nél közel a gyári adatot mutatta.

minimum feszt nem tudtam lejjebb venni, 0,9 V maradt, hiába állítgattam ez alá. 800 MHz-n ezzel stabil.

Pros: Gratulálok! Felfedezted a Turbo Core funkciót! :DDD ...ha engedélyezed az összes modult, és bekapcsolod a turbo core-t, akkor ha kevesebb szálra van munka -a modulok felére- akkor azt a 4 modult magasabb órajelre tudja rakni...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39550) Nxn908xxx válasza Compika (#39547) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Nekem is pont ennyit kap Prime alatt 4Ghz-n. De futtass IntelBurnTest-et is, ott nekem 1.224-ig is visszaveszi de stabil. Én innen már nem mennék lejjebb. Futtass legalább 10 kört.
Meg közben felleshetsz Farmeramára (komolyan! :D ) mert elvileg ha flash alatt stabil a cucc akkor rendben van.
Milyen hűtőd van? Nagyon rendben vannak a hőfokok! :K

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.