Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38101) Picturemaker válasza vakond5 (#38098) üzenetére


Picturemaker
őstag

Mert nincs a két konfig.között számottevő különbség ami indokolna 80W eltérést.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#38102) Kroni1 válasza Picturemaker (#38100) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem azt még az Asrock lapban sikerült azzal a konfiggal ami a tesztben irva vagyon. Az ASUS lappal még ennél is alacsonyabb az idle fogyim, 60-61W körül van EPU-val. Mondjuk én azokat a dolgokat is letiltom biosban amire nincs szükségem, pl. a serial port, az e-sata, a firewire nálam minden lapon disabled, talán ezek is elősegítik a kisebb fogyit..

De ahogy mások is írták, két konfigot nem lehet összehasonlítani, mert rengeteg egyéb dolog határozza meg a fogyit, és nem a proci a legfontosabb ezek közül, pláne idle alatt!!! Az is számít, hogy milyen és mennyi meghajtó van benn, (nekem csak egy SSD) az is hogy milyen az alaplap, (még azonos chipset esetén is simán többet fogyaszthat az egyik mint egy másik gyártóé, lásd az én példámat) meg hogy milyen VGA-d van, meg az is hogy hány megjelenítő van rákötve a gépre, (ha 2 akkor megemeli a VGA a memória órajeleket nálam!) Ugyhogy hidd el idle alatt a proci fogyaszt szinte a legkevesebbet, a többi cuccod jobban befolyásol!

Egyébként azt sem tudom biztosan hogy a PH-sok nem-e a valós felvételi értéket adnak meg a tápjuk hatásfokának függvényében. :F Mert amit te a fogyimérőn látsz az a falból felvett, annak a tápod tipustól függően kb. 80-90%-át tudja hasznosítani, ergo az a gép valódi fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

(#38103) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Érdekes, hogy 4.5GHz -n jobb a hőfok mint 4GHz-n :U
(sebaj, inkább használom 4.5-ön mint 4-en) :C ;]

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38104) Kroni1


Kroni1
veterán

Amugy ezeken az ASUS lapokon az alaplapi EPU kapcsolónak mi értelme van mikor biosból kapcsolható és testreszabható az EPU. :F Vagy azzal felül lehet írni vajon a biosos beállítást? tudja valaki?

És mégegy dolog, A TPU-t próbálta már valaki? Annak van értelme? Gondolom jobb ha manuálisan tuningolja az ember..

(#38105) Peaceliker válasza Picturemaker (#38101) üzenetére


Peaceliker
őstag

Tápon nagyon sok múlhat …

"Oh my Goa'uld!"

(#38106) Picturemaker


Picturemaker
őstag

A tesztelt gép paraméterei le vannak írva. Egy nagyon hasonló konfig fogyasztása nem térhet el ilyen jelentős mértékben. Nem is az IDLE fogyasztás volt a gond, hanem a PRIME alatti.
A tápom 80+-os (Corsair). Így egyszerűen nem értem hogy 0.2 volt plusszal magasabb frekvencián hogy fogyaszthat kevesebbet a PH! tesztben az azonos proci! Nyilván minden CPU más, de ekkora különbség már gázos lenne. Ezt nem lehet semmilyen eszközre ráfogni. Legfeljebb az lehet, amit Kroni1 vetett fel, hogy a tápegység hatásfokát "leszámolták". Tényleg, kitől lehetne ezt megtudni?

EPU chiphez: azt mértem, hogy az alaplapi kacsoló hatására nem változott semmi. Hogyan kell ezt működésre bírni?
Egy külföldi fórumban azt olvastam, hogy szokásos marketing BS az egész EPU chip, és nem takarít meg többet mint a hagyományos C&Q.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#38107) Kroni1 válasza Picturemaker (#38106) üzenetére


Kroni1
veterán

én is megnéztem, az alaplapi kapcsoló kb. csak a ledet kapcsolja, és mindig az van amit a Biosba állítgatsz! Lehet, ha auto-n van a biosban akkor a kapcsoló felülirja de ezt nem néztem. Ha biosban kapcsolgatom min, medium, max állásban rendre egyre többet visszavesz az alap VCore feszből. max-on pl. idle 0.888V helyett 0.792V, load meg 1.260 helyett 1.165V, nekem itt még stabil és tényleg kevesebbet eszik, ez a CnQ-tól független extra alulfeszelés, amit ugye idle alatt máshogy vagy másik lapban sem igazán tudnál beállítani csak ezzel!

Amugy én most ugy használom, hogy offseten van auton minden fesz, a cpu szorzó 20, igy 4GHz-en megy kb. 1.25V-os alapfeszen! És igy nekem idle alatt nemcsak a frekit veszi vissza 1.4GHz-re hanem a feszt is 0.888V-ra! Szerintem ez igy ideális a jó fogyi és megfelelő teljesítmény közt, ennél több nem is kell nekem egy jódarabig!

Amugy pontosan milyen konfigod van? Ird le, és azt is, hogy prime alatt mennyit eszik nálad a gép! (nekem a leírtakkal prime blend és inplace FFTs alatt is 186-188W körülit ir ki a műszer) Majdhogynem biztos vagyok benne, hogy PH-n a táp hatásfok alapján kiszámolják a fogyasztást, és nem azt mondják ami a műszeren leolvasható, hisz ez a logikus!

[ Szerkesztve ]

(#38108) Peaceliker válasza Picturemaker (#38106) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mérési pontatlanság is lehet. Vagy ugyan olyan műszerrel mérted? Ezek a pár ezer forintos műszerek bőven nem pontosak sztem, max azonos típusnál lehet értelme az összehasonlításnak.

"Oh my Goa'uld!"

(#38109) Pancsermeste válasza Picturemaker (#38106) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Szerintem is a legnagyobb különbséget maga a fogyimérő jelenti, vagyis, nem mindegy, melyik műszer mennyire pontos.
Nálam pl. erősen gyanús, hogy jóval többet mutat, mit a valós érték.
Íme:

-= Pancsermeste® =-

(#38110) Sanyi19 válasza dergander (#38030) üzenetére


Sanyi19
őstag

Olyat tudok állítani, hogy NB Core annak adtam +0,1 -et is tehát 4-et is próbáltam léptetni de továbbra is aero bugol, 2200-on is meg 2400-on is. Csak alapon nem csinálja.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#38111) Pug válasza Pancsermeste (#38109) üzenetére


Pug
veterán

Ugye ha konnektor felől mértek, akkor illik levonni a táp által fogyasztott értéket. :B (hatásfok alapján számolható)

Persze ettől függetlenül még léteznek a piacon nagyon pontatlan "mérők" is.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#38112) dergander válasza Sanyi19 (#38110) üzenetére


dergander
addikt

Nagy diferencia kell,a 8350esemhez 2200Mhzről hogy 2400on menjen +150 kellett

(#38113) Gyurma23


Gyurma23
senior tag

Még szerencse hogy nálam soha nem volt fontos hogy mennyit fogyaszt a gép:DDDD A mai cuccok már nem esznek annyit mint régen..... anno sztem a 4870x2-m többet evett mint most a 7970-em:D :R

(#38114) Pug válasza Gyurma23 (#38113) üzenetére


Pug
veterán

Persze, hogy többet evett, hiszen az egy 2 GPU-s kártya. Viszonyítsd a 7990-es fogyasztásához. ;)

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#38115) Pancsermeste válasza Pug (#38111) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ez csak természetes... de akár levonjuk, akár nem, akkor is nagy a szórás a fogyimérők pontosságát illetően.
Ha pl. az általam mért Idle 125W-ból levonjuk a PSU által eldisszipált kb. 20%-ot, akkor is 100W-nál járunk!
Ez jóval több, mint ami a tesztekben szokott szerepelni. :U

-= Pancsermeste® =-

(#38116) Sanyi19 válasza dergander (#38112) üzenetére


Sanyi19
őstag

+0,150 el se megy a 2000-ről 2200-ra váltás, kipróbáltam, ugyanaz. :F

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#38117) Picturemaker válasza Kroni1 (#38107) üzenetére


Picturemaker
őstag

Persze nem hitelesített műszer, de elég jól mér. Az aláírásomban lévő első konfig (+2 vinyó, 5 db leszabályozott 12-es venti) idle 90W, Prime 190W (konnektorból). Szerintem nagyon is reálisnak tűnik, a 960T-m (95W) egy elég jó darab, 54 fok fölé nem megy.
Fx6300-as asztalon összerakva (M5A97 EVO R2, 4*4GB ram, 1 vinyó, procihűtő, HD7770, Corsair 400CX) idle 85, Prime 240W (CPU 4,2/1,28V;CPU/NB 2400/1,18V). Ezt nagyon soknak tartom. Ha ebből levonok 20% a táp miatt, az akkor is k.rva sok!

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#38118) arabus


arabus
addikt

Egy szerényebb tuning a sokat fikázott lapok egyikével igaz a proci még tavalyi.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#38119) Pug válasza arabus (#38118) üzenetére


Pug
veterán

Eressz rá egy prime-ot. ;]
És volt-nincs alaplap :DDD

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#38120) Kroni1 válasza arabus (#38118) üzenetére


Kroni1
veterán

mondom én jók ezek az Asrock lapok! :C

(#38121) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

Egy 6100ast szeretnek kicsit huzni. Csak annyira hogy "kihajtson" egy szenne huzott 7850 et.
Viszont mind e mellett nagyon halk kell hogy maradjon! A hutes rendszerrol dobok majd fol kepet.
Most alapfeszen felcsavartam 4000re. Megy is szepen. Aida64 teljes rendszer terheles alatt 5perc utan 67meg fokig melegedett a proci. Nem igazan vagyok vele tisztaban hogy mennyi a max hofok ami tartosan is nyugodtan vallalhato. Ugyan ez a helyzet az eszaki hiddal! 70re melegedett. Az mennyire mehet fol?
Ez alatt a teszt alatt minden venti(6db) ~850rpm en mozgott. Nem volt hangos :)
Viszont nem tudom mennyire magasak ezel az ertekek.

Vagy meg jobban is huzhatnam ahoz hogy jatekban a maxot nyujtsa?

Lapom: sapphire 990fx

Minden hozzafuzest szivesen fogadok!
:R
szerk: csak jatekra kell. Nem tesztpogramokra :DDD szoval olyan erteket szeretnek beloni ami hoz is jatekban!

[ Szerkesztve ]

(#38122) MaxxDamage válasza arabus (#38118) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

1.592v az derék ! :C
prime95 -nél mennyi a hőmérséklet ? ;]

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38123) perecKING válasza perecKING (#38121) üzenetére


perecKING
senior tag

Igy probalram. A fan duct belul nem fekszik a coolernek(2cm hezag) szoval elvileg az eszaki hidrol is elsziv valamit

(#38124) Womb


Womb
senior tag

Üdv!

FX-8320-hoz milyen chipset-et ajánlotok, ami baráti árral rendelkezik? Tuning csak mértékkel, max alapfesz-en érdekel.
Viszonylag friss, azaz mai elvárásoknak feleljen meg (SATA III, USB 3.0, stb...).

Előre is köszönöm!

(#38125) Kroni1 válasza Womb (#38124) üzenetére


Kroni1
veterán

Én most 4 különböző AM3+ lap (asrock, giga, giga, asus) után azt mondom a legjobb amit alátehetsz az egy ASUS M5A97 EVO R2.0, 23.7k az aquaban akciósan! Most vettem egy hete, és sztem messze a legjobb árérték arányú lap AM3+ fronton!

(#38126) Womb válasza Kroni1 (#38125) üzenetére


Womb
senior tag

Köszönöm!

(#38127) Akcok94


Akcok94
senior tag

hali,

valakinek van asus crosshair V formula lapja?

Ha igen akkor mit jelent ha a procinál pirosan világít a led?
mit lehet ilyenkor tenni?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#38128) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Heló!
Beállítottam 4Ghz-ra a procit, minden manualon. A feszt 1.35-re beállítottam. Az miért van, hogy 0 terhelésnél 1.296, full terhelésnél meg 1.260V? Az LLC médiumon van. Miért nem megy fel 1.3V-ig? Egyáltalán probléma ez?

(#38129) do3om válasza perecKING (#38123) üzenetére


do3om
addikt

Ez a megoldás régen nekem is járt már a fejemben, de így ebben a formában nem sokat ér.
Akkor lenne jó ha kintről szívná a levegőt a csatornán keresztül. Pl. ha az alsó vetni ami ott van feljebb lenne és ott is lenne levegővezető csatorna, így 3 venti lenne rendszerben bekötve. Persze az elsőnek elég nyitott előlap kel hogy hatékonnyal beszálljon a rendszerben.

Az én házam úgy van kialakítva hogy az előlapi, cpu, hátlapi egy vonalba legyenek, még gondoltam is rá hogy plexiből kialakítani egy légcsatornát (jó meló lett volna meghajlítani) de bonyolult lett volna. (rögzítése stb.)

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#38130) simlisgumis válasza Akcok94 (#38127) üzenetére


simlisgumis
tag

A lap leírása szerint a biosban tudod kiválasztani ,hogy mit figyeljen a led.Lehet CPU voltage, CPU/NB voltage ,VDDA voltage ,NB voltage. Ha zöld normál fesz,ha sárga magas fesz ha piros nagyon magas fesz
Nálad valami sok feszt kap az biztos.

(#38131) Peaceliker válasza Picturemaker (#38117) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ezek peak értékeke? Mert a tesztekben átlagot írnak, tehát nem a maxot, hanem ami a legtöbbször látszik érték, azt. Nekem prime+heaven átlag 180w, peak 230w (vagy 210, már nem emlékszem) kb...

"Oh my Goa'uld!"

(#38132) Peaceliker


Peaceliker
őstag

prime ban melyik tesztet szoktátok nyomni, amikor procit teszteltek/stresszeltek?
Amúgy nekem úgy alakultak a hőmérsékletek, hogy 22perc large ffts (max hőt ez csinálja) teszt után socket/kupak hő 64 fok, mag 40,1...szal én ezek után sem fogom erőltetni a mag hő nézegetését...

"Oh my Goa'uld!"

(#38133) Pug válasza Peaceliker (#38132) üzenetére


Pug
veterán

FX-ek esetén nem a large, hanem a Small ffts csinálja a legtöbb hőt. És igen, továbbra is érdemes a kupak/socket hőre hagyatkozni, ha arra vagy kíváncsi, hogy a CPU valójában kb milyen hőmérsékleten üzemel. :K

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#38134) Peaceliker válasza Pug (#38133) üzenetére


Peaceliker
őstag

Na, már nyomom is a smallt :) Én elhittem a prime-nak, hogy a másik izzasztja meg legjobban. :)
Köszi, az infót. :)
De ha ez tényleg még jobban felfűti, akkor ezt ki sem fogja bírni (anno 66 fokos socketnél vt rr)...most azért tesztelek, mert kíváncsi vagyok, hogy a másik ház mennyit javít majd az egészen (karira jön zalman z11+).

"Oh my Goa'uld!"

(#38135) Pug válasza Peaceliker (#38134) üzenetére


Pug
veterán

Én amit eddig a saját példányomnál láttam max hőfokot még anno léggel, az olyan 80 fok környéke volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#38136) Peaceliker válasza Pug (#38135) üzenetére


Peaceliker
őstag

Na, small 1,5 fokkal hűvösebbre fűtötte fel...szam mégsem ez a legmelegebb.
Nekem 64 körül kezd throttlingolni, 66 vt előző hűtőmmel, amikor rr vt...de lehet vrm adta meg magát.

"Oh my Goa'uld!"

(#38137) Nxn908xxx válasza Nxn908xxx (#38128) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Erre valaki?
Baj ha terheletlenül és terhelésnél is ugyan annyi feszt kap a proci? Nem veszi vissza 0.xxx-re hanem folyton 1.296?

(#38138) Peaceliker válasza Nxn908xxx (#38137) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mivel méred? Mert legtöbb progi szerint nekem sem veszi vissza, de aida írja, hogy visszaveszi...

"Oh my Goa'uld!"

(#38139) Pug válasza Peaceliker (#38136) üzenetére


Pug
veterán

Hát ha nem lett smallal melegebb, akkor ott vakami védelem biza bekapcsolt. :K

Nxn:

Töltsd ki az adatlapod, úgy könnyebb segíteni. Minden energiagazdálkodási opció aktív a biosban, ha tuningolsz és asus lapban teszed, akkor offsettel adtál neki feszt?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#38140) Peaceliker válasza Pug (#38139) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem volt olyan meleg 1x sem, hogy be kellett vna bminek is kapcsolnia...elején haamr melegedett, de 60 fölött lassabban...de mind1 is, a lényeg csak az, hogy új házzal össze tudjam majd hasonlítani az adatokat kb-ra.

"Oh my Goa'uld!"

(#38141) Nxn908xxx válasza Peaceliker (#38138) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Ezt kell nézni? CPU-Z eddig normálisan mutatta, most valamiért folyamatosan 1.296-ot mutat.
A sensorba van a voltage valuesnél a CPU voltage és ott is végig 1.296, ha terhelem cinebench akkor 1.260V. Az LLC mediomon van, de eddig visszavette, most akármelyikre állítom, csak nagyobb feszt mutat, de nem veszi vissza sose.

[ Szerkesztve ]

(#38142) Nxn908xxx válasza Nxn908xxx (#38141) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Most hogy autora álltom a fszt meg az LLC-t, visszaveszi, de ha manuálisan van beállítva akkor vajon miért nem?

(#38143) Nxn908xxx válasza Nxn908xxx (#38141) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

ez 2x lett bocsi!

[ Szerkesztve ]

(#38144) Nxn908xxx válasza Pug (#38139) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Kitöltöttem az adatlapom!
Feszt úgy adtam neki, hogy manualra állítottam ott azt a részt és átírtam "auto" feliratről 1.325V-re. Utána az LLC-t állítottam.
Most 3800Mhz-n van úgy hogy minden auto a voltage-nél. Az LLC is auto. Így ha nem terhelem akkor leveszi a feszt. Terhelés alatt 1.212V-ig lemegy ami szerintem elég kevés 3.8-hoz, de prime95 alatt stabil, bár csak 15 percet ment.
Valaki tud segíteni?
Ja és normálon, nem energiatakarékos módon.

[ Szerkesztve ]

(#38145) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez az AMD OverDrive jó program FX-hez ? :)
AMD FX Processors Unleashed | a Guide to
Performance Tuning with AMD OverDrive
and the new AMD FX Processors
(.pdf)

am. szétnéztem AMD hivatalos oldalán, de nem találtam semmit a temperature -ről.. (semmi info / hivatalos dokumentumot) még csak említve sincs.. :( :U
csak Forumba van említve.. de komoly válasz nem nagyon található az ilyen kérdésekre

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38146) vakond5 válasza Nxn908xxx (#38144) üzenetére


vakond5
őstag

Azért nem veszi le a feszt, mert manualra állítottad. Offset esetén fogja csak. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#38147) csiribi


csiribi
csendes tag

Hali!

FX-6100 proc nálam kupak s maghő közt 15 fok kül van :D Aida szerint 50°C a cpu s 35 a mag.
Gyári hűtővel minden energia takarékosra állítva, míg nem lesz meg az új hűtőm rá. Ma volt itt haverom ki eléggé vágja a témát pc téren s egy cm 212 evot ajánlott. i5-2500K-t, amit vett, Ő is ilyent akart venni hozzá, de neki elég lett a gyári hűtő is rá :)

Mellesleg volt 0 fok is már a mag :D télen bekapcsolás után jéghideg környezetben :DD cpu akkor azzem 10-15 közt volt.

(#38148) Nxn908xxx válasza vakond5 (#38146) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

És akkor úgy kell, hogy ott van az a + és - jel. Ha hozzáadni akarunk akkor + és amennyit hozzá akarunk adni?

(#38149) Nxn908xxx válasza Nxn908xxx (#38148) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Sikerült! :C Köszönöm!!!
Most már visszaveszi. Adtam +0.09V-ot 4Ghz-hoz, így tuti hogy stabil lesz, nem kell izgulni hogy mikor vét hibát.

(#38150) Pug válasza Nxn908xxx (#38149) üzenetére


Pug
veterán

Ugyan ezt írtam kb 10 hsz-szel és pár órával ezelőtt. :DDD

Minden energiagazdálkodási opció aktív a biosban, ha tuningolsz és asus lapban teszed, akkor offsettel adtál neki feszt?

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.