Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39951) Nxn908xxx válasza vakond5 (#39950) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Én se hittem volna el. :DDD Még FC3 alatt gondoltam hogy fogja vinni. Vitte is, jó mondom na menjünk valami BF3 tömeg szeróra, ott kifekszik. Hát néztem egyet, mikor ultrán végig toltam Conq. large-ot. Majd megnézem 2 maggal, de ott már annyi lesz neki tényleg. Vagy nem. :DDD

(#39952) Whysperer válasza Nxn908xxx (#39951) üzenetére


Whysperer
addikt

Micsoda kfiekszik a fx8320-ad bf3-ban? Viszont egy játékot abab kellett hagynom mer toylan szarul votl emgírva ,hogy a Battle Groundján a FX-ek nem bírták! és az peidg a GW 2 Nagy zergelésekk!

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#39953) Dude666 válasza ViZion (#39933) üzenetére


Dude666
csendes tag

Na köszi. Bár a fórumba nem találtam, de egy kis google és meg is lett: AmdMsrTweaker
Eredetileg paranccsorból lehet a p stateket átírni a phenomoknál, de a bulldozereknél ki lehet kapcsolni vele az APM limitet.
Csináltam egy bat filet, ami lefuttatja mikor belépek a vindózba és Tádááá. Nincs throttling, és ami a legérdekesebb: hogy eltűnt az a baromi nagy feszültségingadozás is terhelés alatt.
Most már csak az a bajom, hogy a ramokat nem tudom átállítani 1333-ról. Gondolom arra már nincs program...
Kösz a tippet

(#39954) Dude666 válasza ViZion (#39933) üzenetére


Dude666
csendes tag

Ja, most vagyok 4200 Mhz-nél, eddig 10 perc prime után nincs hiba. Vcore 1.325 Reális hogy ezt bírni fogja?

(#39955) ViZion válasza Dude666 (#39954) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor lapozz vissza a múlt hétre, ott hegesztettük. Keress itt a progi nevére esetleg.
Eredmény jónak tűnik, próbálj kevesebb feszt, vagy 4,3 GHz-t, hátha.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39956) Johni5 válasza Dude666 (#39953) üzenetére


Johni5
őstag

Itt volt egyébként.

(#39957) Valkűr válasza Dude666 (#39953) üzenetére


Valkűr
őstag

Sokáig én sem tudtam, de mikor kézzel atallitottam az összes idozites értékét, és a voltot utána jó lett...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#39958) Johni5


Johni5
őstag

Dude666 : kutattam neked egy kicsit a tuning fórumokon,és alapbó sajnos úgy néz ki,hogy csak FSB emeléssel tudod feljebb vinni a memória sebességét,mert FX proci esetén csak 1333-at tud az alaplap.Egy ember volt,aki 1600-on tudta tartani.Kézibe 8-8-8-24 2T-ben.Egy próbát talán megér.NB feszt valószínűleg emelned kell,hogy bevegye.(Ha a HD 4250-el használod,akkor tutira nem.VB eredményeket nézve nem találtam csak 1600-nál rosszabbakat.)

(#39959) daneeeeee válasza Picturemaker (#39949) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

kép

Ugyan-ugyan mindannyian tudjuk hogy az FX nem játékra való hiszen még egy VGA-t sem tud kihajtani nemhogy kettőt! :D

[ Szerkesztve ]

(#39960) Johni5 válasza daneeeeee (#39959) üzenetére


Johni5
őstag

A képből nem látszik semmi...(Ezért nem küldelek a 3.14csába :D )
Áhhh..most már látni,hogy tényleg "kevés " az FPS :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39961) MaxxDamage válasza daneeeeee (#39959) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Érdekes...
Enyém lazán kihajtja a 770-OC t... ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39962) Dude666 válasza Johni5 (#39958) üzenetére


Dude666
csendes tag

Szöszöltem vele még egy pár órát, de ha kézzel allítgatom, akkor sem akar megnyikkanni. Úgy fest, hogy én is itt maradok 1333Mhz-n :(
Néztem az FX6300 specifikációit és azt mondják, hogy csatornánként képesek kezelni 1866-t, de ha átrakom a modulokat, akkor nincs dual channel és ugyanúgy csak 1333-n megy a cucc.
Sebaj, gondolom ez annyira nincs hatással az összteljesítményre ugye? Nem bencsmárkolni akarok, hanem játszani meg fotókat szerkeszteni
köszi a segítséget

(#39963) Johni5 válasza Dude666 (#39962) üzenetére


Johni5
őstag

Nincs mit, de mint írtam,az alaplap a kevés,nem a CPU memó támogatás.

(#39964) daneeeeee válasza MaxxDamage (#39961) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Pedig csak a fent már belinkelt képet kellett volna megnyitni ahhoz, hogy érezd amit írtam az pure sarcasm.

(#39965) MaxxDamage válasza daneeeeee (#39964) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom miért, de nekem semmit se nyit meg... :D :(

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39966) daneeeeee válasza MaxxDamage (#39965) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

(#39967) kaszas19


kaszas19
senior tag

Ma megint tesztelgettem a procit és arra jöttem rá hogy a VRM közbe szól és emiatt behibázik úgy mond és a linx nem megy tovább.
Nézegettem és ezt 66 fok felett csinálja már mint a vrm ennyire megy fel utána leáll a linx.
Olvastam hogy a biost ami rajta van bele van iktatva egy védelem pont erre és lehet azért szab nekem gátat.
Lehet applikálok valami coolert a vrm bordára és megnézem majd úgy.

(#39968) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Nézegettem a legelső útmutatót, de nem lettem okosabb (Kicsit elavultnak tekintem egy AM3+ procihoz)... Még nagyon új vagyok, no és semmi tp a tuninghoz, sose próbáltam még. :F

Adott az én FX-8320-as procim (hozzá egy Macho 120-as rev.a, deszkának meg GA-970A-UD3P), és szeretném egy kicsit tuningolni, vagy legalább "normális" értéken legyen. Nem rég sikerült végre összerakni a gépet, de kicsit elégedetlen vagyok a brenchmark eredményekkel (Heaven, Valley, 3dMark demo), plusz a játékok zöme szépnek szép (egy MSI GTX 760 TF gondoskodik róla), de nincs meg a rendes FPS szám (Ja a videokarhoz lévő MSI GAming App-ot bekapcsolom Gaming mód-ba, akkor kicsit megugrik az FPS szám). Nézegettem az Adia64-en a hőmérsékletet, kicsit hűvős a proci. Alaphasználat mellett 15-20°C-os, játék után se megy fel nagyon az érték, ami tetszik is, mert mellette nincs semmi hangja. Automatán van az érték, ezért alapjáraton 1,4-1,7 között ugrál, de ha valamin dolgozik, felugrik 3,5 Ghz-re. Játék közben is ezen van, de biztos nem jó, ha össze-vissza ugrál az érték. :)

Annyi lenne a kérdés, hogy hogyan kezdjek neki, ha 3,5Ghz-re szeretném állítani a procit, vagy esetleg a turbo-re, 4 Ghz. Egyáltalán érdemes-e, vagy ne nyúlkáljak hozzá. Csak Biosból lehet állítgatni, vagy van külön program, mert nem csak játékra szoktam használni, mellette filmnézés és böngészés, akkor meg feleslegesen megy húzva.

Előre is köszi a válaszokat! :R

Ui.: Összeraktam "szemétből" ideiglenesen egy netezős gépet (AMD Athlon 64 3500+, Alpine 64 GT Rev. 2 proci hűtő), mert haldoklik és elég lassú lett egy 11 éves P4-es gép. Azt szeretném kérdezni, hogy tudnám egy kicsit megemelni annak is az órajelét, hogy azért kicsivel jobb legyen a régi géptől? Később veszek majd egy rendes netezős gépet, de nem gondoltam, most fog meghalni. :(

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#39969) kaszas19 válasza Unteroff (#39968) üzenetére


kaszas19
senior tag

Az a baj hogy a lapod nem elég jó a procidhoz itt elég sokat vitatták már hogy mi az a belépőszintű alaplap amivel gond nélkül mennek ezek a procik.
tuningnál mindig fixálni kel a feszt az apm opciót kiiktatni aztán turbót is és lehet kezdeni emelni a mhz-eket.
Mindig le kel ellenőrizni hogy stabil-e a beállítás vagy esetleg kevés a fesz.
Ha alapon hagyon a gyári feszültséget akkor egészen biztosan 4ghz fölé tudod vinni mert jelentősen több feszt kap gyárilag.
A tuning múlik nagyban a procin, a lapon, a tápon és a ramok is beleszólhatnak.
Ha húzni akarod szorzóval tedd a fsb-t hagy 200-on.

(#39970) ViZion válasza Unteroff (#39968) üzenetére


ViZion
félisten

Melyiket érzed elavultnak? A Phenomhoz írottat?
Szomorú. Alapfogalmakat tárgyal, ami pont ugyan az még FX-nél is. Nincs értelme újra leírni, mikor valaki már szépen egybeszedte. Asus deszka útmutató nem világos? Igen, a Te lapod más. Viszont az ottani infókat kreatívan kellene használni, ha azt szeretnéd, h valaki egzakt értékeket írjon a deszkádhoz, akkor azt a topikjában keresd, vagy szakember segítségét kérd, esetleg egy ráérő fórumtársét.

Aidában rossz értéket nézel, kupakot nézd. Ugrál a fesz, LLC-t be kellene kapcsolni. Ha ugrál nem baj, ha nincs meló, leveszi a sebességet, spórol. 4 GHz alap annak, biztos tudja. Tuningot biosból, sw tuning nem tuning... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39971) Unteroff válasza kaszas19 (#39969) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Na bannye, eddig a D3 nem tetszett senkinek, most meg már a UD3P se jó... :(

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#39972) Buci21 válasza Unteroff (#39971) üzenetére


Buci21
addikt

az UD3P jó lesz :D én raktam vele havernak össze, 3,7-ig húztam benne mert nem volt rendes hűtő. Machoval és 1,33V körüli fesszel elérhetsz még bőven 4ghz feletti eredményt is, a lap elég komoly darab (volt konkrétan kezemben)

a ghz ugrál? jól teszi! csak terhelés alatt ne ugráljon. Lényegében aggresszívabbra kapcsolod az LLC-t, és a fesszel meg a szorzóval játszva belősz egy korrekt értéket olyan 4,1-4,3ghz körül.

[ Szerkesztve ]

(#39973) Unteroff válasza ViZion (#39970) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Jaj, bocs, másik témánál olvastam el a bevezetőt. :D Ott az AM2-re gondoltam, mint "elavult".

[ Szerkesztve ]

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#39974) kaszas19 válasza kaszas19 (#39969) üzenetére


kaszas19
senior tag

Na utána néztem és tévedtem lap ügyben mert elég hozzá.

(#39975) ViZion válasza Unteroff (#39973) üzenetére


ViZion
félisten

...uhh-ehhh...
Vidd el szakemberhez! ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39976) Unteroff válasza ViZion (#39975) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Gondoltam, itt vannak a szakik, azért kérdeztem. :))

[ Szerkesztve ]

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#39977) ViZion válasza Unteroff (#39976) üzenetére


ViZion
félisten

Yepp... de ha a procid nem ismered fel, akkor... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39978) Troyan001


Troyan001
tag

Sziasztok,
FX 6300 processor-hoz, egy kártyás rendszerhez rendeltem alaplapot. Kicsit szeretném is majd húzni.
Gigabyte 970A-UD3P Olvasgattam itt is, máshol is véleményeket és eléggé megoszlanak a lapról. Ezért Asus M5A97 EVO R2.0-ra akartam módosítani a rendelést, de nem sikerült már. Úgyhogy marad a Giga.
Mire kell figyelnem majd? Illetve azt is szeretném megkérdezni, hogy mit jelent ez a digitális power és miért jó ez?
Köszi

(#39979) Nxn908xxx válasza daneeeeee (#39966) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Itt hogy jár 97%-on mindkét kártya? Nálam 60-on megy multi alatt.

(#39980) bundaska


bundaska
aktív tag

Üdv!

Hasonló a kérdésem mint Troyan001-nek, annyi különbséggel, hogy én még vásárlás előtt állok!

2 lapon hezitálok, a segítségeteket kérem, melyik szerintetek a "befutó" FX 8320 alá, kis tuninggal CM Hyper 212 proci hűtővel. Gigabyte lapom van jelenleg, de ha jobb az Asus, akkor...:

1, Gigabyte 970A-UD3P
2, M5A97 EVO R2.0

Thx előre is!
Bundas

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#39981) vakond5 válasza bundaska (#39980) üzenetére


vakond5
őstag

Én az Asus-t javaslom.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39982) Picturemaker válasza vakond5 (#39981) üzenetére


Picturemaker
őstag

Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Asus-ra még egy szavazat.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39983) szabjan válasza bundaska (#39980) üzenetére


szabjan
tag

Nálam a kezdeti időkből származó 8150 megy ezzel az Asus lappal és ugyanezzel a hűtővel 4 gigán stabilan.
Előtte egy 970 extreme3 volt de azzal voltak gondjaim.

a vizesember

(#39984) kaszas19 válasza szabjan (#39983) üzenetére


kaszas19
senior tag

Nàlam a cpu vége ùgy nézki hogy 4,3ghz 1,41v-ton.Hiàba adok + feszt màr a 4,4 sincs meg stabilan:R lehet egy asus-ban menne többet is de lehet ennyi a vége.

(#39985) szabjan válasza kaszas19 (#39984) üzenetére


szabjan
tag

a 4.4 megvolt de nagyon melegedett. Az EVO 212 már nem tudta hűteni. Illetve tudta volna egy kettes ventilátorral + egy hátlapi mellette de az meg nekem hangosnak számít....

a vizesember

(#39986) daneeeeee válasza Nxn908xxx (#39979) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

A tag-emben lévő konfig tud ennyit.
A 60 szerintem kevés lesz bár az is lehet a AB rosszul írja ki nézd meg azon a helyen ahol én is álltam a képen ha ott 65-70 körüli fps-t ír akkor minden ok nálam is annyi 1 kártyával. Ha nem akkor érdemes emelni a proci órajelét/ lecsekkolni nem-e throttling az oka ennek a teljesítmény vesztésnek.

[ Szerkesztve ]

(#39987) vakond5 válasza kaszas19 (#39984) üzenetére


vakond5
őstag

Jó az a 4.3. :K Akárhogy nézem, az 1200MHz tuning, nem rossz eredmény.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39988) kaszas19 válasza vakond5 (#39987) üzenetére


kaszas19
senior tag

igen jò kis tuning az biztos nem is panaszként írtam, csak az ember elér valamit és mindig többet akar xd lehetne még pròbàlkozni de nem hozna annyit amenyit bele fektetek, meg szénné hùzni se akarom.

(#39989) Nxn908xxx válasza daneeeeee (#39986) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Ha ez számít akkor én a 3-al játszom, a 4 nincs meg. Singlebe maxon pörög a kártya, csak multiba van 60-70 körül. Próbáltam meg emelni az órajelet kicsit? Természetesen normálisan működik minden, nem throllingol, és társai.

(#39990) vakond5 válasza kaszas19 (#39988) üzenetére


vakond5
őstag

Végig igaz amit írsz! :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39991) Nxn908xxx válasza Nxn908xxx (#39989) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Azt vettem észre, hogy mikor "könnyű a pálya, tehát nincsenek robbanások, sok ember, stb. akkor szépen jár maxon a vga, viszont mikor eseménydús a játék, akkor lecsökken a kihasználtság 70-80%-ra. Ez gondolom az optimalizálatlanság miatt van. 4.2Ghz-n se sokat változott a helyzet.
A 4-et már gondolom jobban rászabták az fx-re is, azért jár nálad 100-on a vga.

(#39992) cunnir


cunnir
tag

Nos hol is kezdjem :DD cseréltem hűtőt + lapot+ 1 db 12cm venti hátra és most 4000mhz-en a Bf3 max 51°C :R :R

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#39993) MaxxDamage válasza cunnir (#39992) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egyre jobb a vas ! :C
Toljad neki, bírja az ! ;) :D

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39994) honda130


honda130
tag

Sziasztok!
Lassan de biztosan összeáll az új konfigom. AMD FX6300-as procit vettem és most a hűtő lett a kérdés. Ki milyet használ? Szeretnék valami nagyon jót venni rá, és lehetőleg rettenetes halk kivitelt. Tuningolni nem biztos hogy fogom, de nem akarom hogy melege legyen az új procimnak. Kérek szépen javaslatokat, hogy ki mit ajánl?

Köszönet!

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#39995) daneeeeee válasza Nxn908xxx (#39991) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Jól mondod a 4 jobban skálázódik nálam is mint a 3.

(#39996) Johni5 válasza daneeeeee (#39995) üzenetére


Johni5
őstag

Hogy hasít a mantle?

(#39997) ViZion válasza honda130 (#39994) üzenetére


ViZion
félisten

összefoglalót lenyithatnád... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39998) daneeeeee válasza Johni5 (#39996) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Nem jól, egyenlőre.
Egy kártyával működik (azzal sem jól) és nincs nagy teljesítmény nyereség (Nálam szituáció függő de nem több 10%-nál) arról nem is beszélve, hogy mantle alatt kicsit fakóbban néz ki a játék (ez utóbbi mondjuk a BF4 hibája). A CF-et hazavágta, azzal nem is megy illetve Eyefinity-ben is vannak problémák.

Szóval a cucc még erősen béta állapotban van, mentségére legyen mondva, hogy első körben az újabb R9/R7 szériás Radeonokra optimalizálták. A HD 7000 széria (illetve annak alteregói) majd a második körben jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#39999) ViZion válasza daneeeeee (#39998) üzenetére


ViZion
félisten

AMD-nél ez a normális. Lépéskényszerben vannak, kiadnak dolgokat félig tesztelve, amit a visszajelzések alapján kihegesztenek. Szvsz majd a következő hónapokban lesz az igazi, remélem sikerül nekik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40000) honda130 válasza ViZion (#39997) üzenetére


honda130
tag

Köszi! Nem vagyok még az a rutinos ebben a fórumban. Az összefoglaló nagyon tetszik. Tanulságos is, csak azt nem tudom, hogy ezeket a hűtőket hol tudom beszerezni? Eddig ezt [link]
nézegettem, de ezek szerint van nála jobb. viszont nem tudom hol veszi az, aki ennél jobbat vesz mondjuk a listáról?

[ Szerkesztve ]

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.