Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) colker


colker
tag

Véleményetek szerint egy Nocuta NH-C12P SE14 pocihűtő mire lenne elég egy fx-6300hoz?
Aprón találtam, annyit olvastam róla hogy halk de fx tesztet nem találtam(gondolom mivel régebbi hűtő).

(#38652) SteaMMouse


SteaMMouse
csendes tag

Sziasztok most készülök venni egy FX8320-as CPU-t. Szándékomban áll OC-t is elkövetni rajta. Azonban felmerült bennem a kérdés, hogy elég-e neki egy ASUS Silent Square EVO vagy érdemesebb lenne beruháznom egy erősebb léghűtésre? (Sajnálom, de óckodom a vízhűtéstől.)
Ház: Aerocool T2 (elől egy Sharkoon (16) cooler pörög (dísz coolert kiszereltük -hangos és csökkenti a légszállítást-, a többi (+3) helyen 12 cm-es coolerek vannak).
Jelenlegi CPU-m (ld. cuccaim) nem igazán megy 50-55°C-nél fentebb.
Köszi a választ! :R

https://steamcommunity.com/id/BoldiHUN/

(#38653) kaszas19 válasza =HG= (#38649) üzenetére


kaszas19
senior tag

Előre tervezek ne legyen gond később se inkàbb most veszek komolyat mint később szívom a fogam hogy vennem kel megint.

(#38654) Habugi


Habugi
addikt

(#38648) darky@:

Amennyiben csak prime95 mellett csinálja nem biztos hogy foglalkoznék vele a helyedben, sztem még 10év múlva sem lesz olyan játék ami annyira megtekeri a procit mint az a progi. Az én lapom is messze földön híres a kukás vrm hűtéséről, tervezem is hogy veszek rá egy jobb hűtőt, tegnap pár órás keresgélés után kinéztem ezt: [link]
Ahogy néztem itthon 3-4k körül van, amennyiben bizonyosságot nyerne hogy a vrm-ed miatt dobálja el magát a proci, neked is ajánlom egy hasonló beszerzését.

(#38651) xangyal:

Ez a hűtő afféle félmegoldás, nekem is hasonló van, Scythe grand kama cross, főleg keskeny házzal megáldottaknak vannak kitalálva (jellemzően ~14cm a magasságuk), akik szeretnének tunningolni is. Nálam épphogy befért a scythe, ha "normális" házad van amibe belefér egy 16-17cm magas toronyhűtő is én mindenképpen olyat vennék rá, az fx-6300 egy marha jó proci, ipari tunning potenciállal.

(#38652) SteaMMouse:

Elég bitang darabnak tűnik első ránézésre, ha van helye a gépújításnál annak a 10-15k-nak amibe egy új hűtő fájna tartsd meg ezt, ha nem is költöd el a rászánt pénzt én kipróbálnám a helyedben, tesztelgeted pár napig aztán még mindig dönthetsz úgy hogy veszel rá egy újat!

Ajánlom figyelmetekbe ezt a topicot: [link]
Magam is az innen kapott tanácsok alapján vásároltam hűtőt magamnak! Nem mintha látszólag bárkit zavarna hogy ebben a topicban tárgyaljuk ki a témát. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#38655) colker válasza Habugi (#38654) üzenetére


colker
tag

Köszönöm a válaszodat!
Igen én is így gondoltam hogy kisebb házakba szánják.
Igaz beférne nekem egy nagyobb toronyhűtő de használtak 12-13k+posta környékén vannak amik jók viszont nem tudom annyi pluszt megérne-e a dolog.
Az említett hűtő most 8k Ft aprón és helyben is van nekem nem kell postát sem fizetni.
Ami miatt még tetszik hogy lefele fúja a levegőt így a vrm felett helyezkedne el és arra is menne levegő(igaz nem rossz a borda a vrm-en de miért is ne!)
Nagy elvárásaim nincsenek a mostanihoz képest tuti halkabb lenne bármelyik hűtő,tuningnak meg nem látom értelmét mert olyan videókari azért nem lesz mellett hogy kéne még húznom rajta.(7770-7790 van tervbe a jövőben)

Prime meg ilyenek nem érdekelnek hogy egy toronyhűtő pl. 5-10 fokal hűvösebb tesztek alatt inkább a gyakorlati oldala érdekel.Ott azért megállná a helyét?(4.2ghz-en mondjuk)
Gondolom ez sem olyan rossz hűtő.Játék alatt(Ac4 nem fulhd,full grafika) a mostani hűtőm 46-48Cfokos szokott lenni gondolom ennél azért csak jobbat várhatok ettől a hűtőtől.

(#38656) SteaMMouse válasza Habugi (#38654) üzenetére


SteaMMouse
csendes tag

Köszi a linket. :R
Lehet, hogy ott több helye lett volna a kérdésemnek. Csak úgy éreztem ebben a topicban több olyan ember van aki otthonosabban mozog az FX8320 OC-ja és az azzal kapcsolatos kérdések terén. De akkor adok neki egy esélyt, ha nem nyomja túl 65°C-on már boldog ember leszek. :DDD

https://steamcommunity.com/id/BoldiHUN/

(#38657) ->Raizen<- válasza Habugi (#38654) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ugye te most viccelsz? Bordázott az alaplapom.

(#38658) nana95


nana95
tag

Üdv!
Egy Asrock 990FX Extreme 3 lappal meddíg tudnék húzni egy fx6300-at?

(#38659) EnterR válasza nana95 (#38658) üzenetére


EnterR
veterán

Hát ezt neked kell kitapasztalnod, de nem sokáig mert a 4+1 -es tápellátás elég vérszegényes egy 6 magos FX alatt ha húzni akarod. Nekem is 4+1 -es alaplapom van, én eddig 4,2GHz-ig próbáltam, tökéletes.

PSN ID: marquuard

(#38660) nana95 válasza EnterR (#38659) üzenetére


nana95
tag

Azt majd akkor ki próbálom, de szerintem úgy is veszek egy 990xa-ud3 vagy 970a-ud3p lapot, melyikkel menne jobban a tuning? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#38661) Johni5 válasza nana95 (#38660) üzenetére


Johni5
őstag

4600-ig elvittem stabilan abban a lapban a procit.Nem volt vele semmi gondom,csak a memóriáimat nem komálta.Gondolom nem 5GHz-n szeretnéd járatni.

[ Szerkesztve ]

(#38662) nana95 válasza Johni5 (#38661) üzenetére


nana95
tag

Nem, de azért jó volna, ha bírná a lap is a tuningot, egy VTX3D 7870 Black kártyát kell kihajtania, ami szintén húzva van amíg csak lehet :).

[ Szerkesztve ]

(#38663) Buci21 válasza nana95 (#38662) üzenetére


Buci21
addikt

az alá alapon is jó lesz a 6 magos FX :R

(#38664) EnterR


EnterR
veterán

Nekem ASRock 970 Extreme3 R2.0 alaplapom van. Valakinek van hasonló alaplapja amivel húzta az FX6300-at? Kíváncsi vagyok, mennyit lehet kihozni a prociból ezzel a lappal.

PSN ID: marquuard

(#38665) vakond5 válasza Buci21 (#38663) üzenetére


vakond5
őstag

Nem jó felfogás. Nem vga-hoz veszünk procit, hanem a minél nagyobb teljesítmény érdekében. Minél gyorsabb a prockó, annál gyorsabb minden. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#38666) Buci21 válasza vakond5 (#38665) üzenetére


Buci21
addikt

játékra a VGA alá veszünk procit :P

(#38667) vakond5 válasza Buci21 (#38666) üzenetére


vakond5
őstag

Globálisan értettem a dolgot. ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#38668) Johni5 válasza Buci21 (#38666) üzenetére


Johni5
őstag

És speciel a felbontás alá veszek procit.FHD-hez középkat proci + erős VGA-kell.A 6300-as jó választás a GTX 760 alá.Lehet fordítva csinálni,csak sz@rt sem ér.Ma megtolom valamelyik játékot az Athlon II x2 250 3GHz @4GHz körül max még 200 MHz van benne stabilan.Megnézem szólóba mit bír a GTX 760-al.Itt mondjuk az L3 hiánya érezhető lesz (szerintem)Jővőhéten megérkezik az FX 4100 és az Asus M5A78 lm USB3 kombó.Tesztelés után osztom a tapasztalatokat.Az FX 6300-at már csak azért is beleteszem a lapba a jelenlegi beállítást koppintva.Megnézzük meddig jutok a 4+1-el.

(#38669) Buci21 válasza Johni5 (#38668) üzenetére


Buci21
addikt

FX 4100 helyett Phenom II x4-x6 sokkal erősebb

(#38670) kaszas19 válasza Buci21 (#38669) üzenetére


kaszas19
senior tag

Annak idején mikor a gépemet raktam össze én is nézegettem a 4100-ast de tesztekből kiderűl elég gyorsan meg fórumokon is írták hogy nem jó befektetés mert a régebbi Phenom II procik lenyomják.
Ha venni akarsz inkább 6300-ast vagy a felett nézelődj mert csak pénz kidobás.

[ Szerkesztve ]

(#38671) Buci21 válasza kaszas19 (#38670) üzenetére


Buci21
addikt

kifejtve a véleményem :P

de ennyi, egy megráncigált Phenom II x6 olyan 4ghz körül a 6100-ast is megkajálja szerintem, nem olyan rosszak ezek.

(#38672) Johni5 válasza Buci21 (#38669) üzenetére


Johni5
őstag

Nuku választás.Ingyen van,versenyen nyertem.Ajándék csónak ne nézd a lapát.A jelenlegi játékokkal szeretném tesztelni.Van jó pár kód formátum,amit a Phenom még nem támogatott.Itt én erős előnyökre számítok,ami kiegyenlíti a két processzor közötti úgymond teljesítmény különbséget.Nem vagyok benne biztos,hogy a nyers erő fog győzni.

(#38673) Buci21 válasza Johni5 (#38672) üzenetére


Buci21
addikt

a játékok enm használnak annyi új utasításkészletet, egy százast felteszek arra hogy a phenom szétrugja az FX 4100 valagát :D

(#38674) privacy99


privacy99
senior tag

Ezzel a procihűtővel szerintetek meddig tudnék húzni egy FX-6300at?

5 napja vettem a gépet, de 1-2 RTSnél nem bánnám, ha a proci kicsit jobban pörögne. (Köszönhetően a "fasza" optimalizálásnak), pl. a Company of Heroes 2 csak 4 magot használ a 6ból.

A cél olyan 4.8Ghz lenne. Szerintetek ez dobna a játék teljesítményén valamennyit? A tesztekben az i7-ek közel 20 fps-el többet hoznak ki azonos VGA-val a játékból.

Előre is köszi!

Ui.: Alapból a proci elmegy 3.8Ghz-ig, minden auto beállításon van, gondolom ez a Turbo alap órajele.

[ Szerkesztve ]

(#38675) ktg3


ktg3
őstag

Fx-6200-t lecseréltem kb egy az egyben fx-6300-ra.

Alapfeszen mi számít jó eredménynek? 1.225V-ot kap terhelve alapból.
Elkezdem nézni, hogy mit bír.

(#38676) SteaMMouse


SteaMMouse
csendes tag

Van itt olyan akinek ASRock FX990 eXtreme 3-a van és húzott rajta FX8320-t? Ha igen tudna róla tapasztalatokat írni?
Meddig ment?
Meddig volt stabil?
Milyen hűtéssel, meddig melegedett?
Apróságok. :R

https://steamcommunity.com/id/BoldiHUN/

(#38677) dantambt


dantambt
tag

Melyik Progival érdemes nézni a proci hőmérsékletét (fx8150)?

(#38678) vakond5 válasza dantambt (#38677) üzenetére


vakond5
őstag

AIDA64, HWiNFO leginkább.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#38679) kaszas19 válasza dantambt (#38677) üzenetére


kaszas19
senior tag

Én aida64-nel nézem a kupakot kel nézni nem a magokat.

(#38680) dantambt


dantambt
tag

Köszönöm! :)

(#38681) SteaMMouse válasza dantambt (#38677) üzenetére


SteaMMouse
csendes tag

Ami engem illet én CPU-Z és SpeedFan kombót használok. Ezzel a kettővel kb mindenbe belelátok ami ad hoc érdekelhet.

https://steamcommunity.com/id/BoldiHUN/

(#38682) betegphiu


betegphiu
senior tag

sziasztok. Asrock 970pro3-as alaplapom van (rev2).
duruzsol benne egy fx 6300.
az lenne a kérdésem,hogy hogy tudnám felhúzni az órajelét szorzóval? sehol nem találtam a biosban,csak a 200mhz emelésére találtam lehetőséget,de szorzót nem látok.
kikapcsolnám a turbo core-t és belőném az órajalet fix 3800-ra.
köszi. üdv.

(#38683) vd1992 válasza betegphiu (#38682) üzenetére


vd1992
tag

OC Tweaker-ben:
Legfelül OC Mode -> Manual.
CPU Configuration -nál Overclock Mode -> Manual.
Multiplier/Voltage Change -> Manual.

Ugyanilyen lapom és CPU-m van, nálam így néz ki a helyzet:[link]

Advanced, CPU Configuration-ban pedig: Cool n Quiet, C1E, Secure Virtual Machine legyenek kikapcsolva.

(#38684) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Jó is az, ha a C&Q ki van kapcsolva. Egyen csak állandóan "200" W-ot. :((

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#38685) vakond5 válasza Picturemaker (#38684) üzenetére


vakond5
őstag

Nem-nem. Nem így van. Teszt gyanánt mértem már üresjárati fogyasztást CnQ-val, és nélküle is. Pár Watt volt csak a különbség. Persze ettől függetlenül jobb kímélni a komponenseket. Nálam például mindenféle energia-gazdálkodási funkció be van kapcsolva, ráadásul addig van alulfeszelve minden, hogy még éppen stabil legyen. Idle-ben 85-95W-ot eszik a gép.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#38686) Picturemaker válasza vakond5 (#38685) üzenetére


Picturemaker
őstag

Azért raktam idézőjelek közé az értéket, tudom, hogy nem ennyit eszik. De manapság legyen már alap, hogy ha lehet, akkor csökkentsük a fogyasztást. Az eredeti kérdező nem extrém tuningot akar, ahol arra az időre tényleg ki kell kapcsolni minden "feleslege ficsőrt".

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#38687) vakond5 válasza Picturemaker (#38686) üzenetére


vakond5
őstag

Így már oké. :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#38688) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Jó hírek! A Cpu nem vesszi vissza az órajelét 1400 mhz-re prime 95 alatt sem 4.2 ghz-es tuning mellett! Eddig max 4100 mhz volt az az órajel, ahol nem trottyolt be. Jól sejtettem kikapcsolás után a vrm borda a lapon érinthetetlenül forró volt! Felülre ezért tettem a gépházba egy befelé fújó 12 centis folyadékcsapágyas ventit. Ez megoldotta a problémát!

(#38689) Habugi válasza ->Raizen<- (#38688) üzenetére


Habugi
addikt

Lehet nálam is elég lenne a híresen szar vrm hűtéses lapomhoz ha netán előjönne idővel a probléma, és nem kell direktbe lecserélnem a vrm hűtést? Annyit engedj meg hogy: dehát neked bordázott a lapod! ;]

Jó 5let volt ventit betenni fölé :C , remélem én is megúszom majd ennyivel. :U

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#38690) ->Raizen<- válasza Habugi (#38689) üzenetére


->Raizen<-
veterán

4,2 ghz a max. 70 fok fölé nem szívesen engedem a procit. 4,3 ghz-en már 75 fok a kupak ibt alatt.

[ Szerkesztve ]

(#38691) betegphiu válasza vd1992 (#38683) üzenetére


betegphiu
senior tag

köszönöm, a szememet kiszúrta kb :C

(#38692) betegphiu


betegphiu
senior tag

na sikeres volt a művelet,hogy lehetek ekkora noob :)
most 3800-on megy alapfeszen (1,25V).
Prime95 teszt + tömörítés közben sem lépi túl az 54 fokos hőmérsékletet,igaz az EKL cold tower itt már maxon járt.

köszi :C

(#38693) vd1992 válasza betegphiu (#38691) üzenetére


vd1992
tag

Picturemaker: nálam tuning alatt instabil volt a gép, amikor CnQ be volt kapcsolva, ezért kapcsoltam ki.

betegphiu: Picturemaker-nek igaza van, ha bekapcsolt CnQ-val is stabil a géped, akkor jobban járnál vele fogyasztás/melegedés ügyileg, amikor üresjáratban megy a géped.

(#38694) Picturemaker válasza vd1992 (#38693) üzenetére


Picturemaker
őstag

A napokban próbáltunk egy olyan lapban tesztelni egy FX6300-ast, mint ami neked is van. Pár teszt lefutott 3800-on, azután a 3Dmark11 lefutása után megfagyott. De nem a proci/lap volt a ludas, hanem az SSD pont akkor adta be a kulcsot.
A VRM hűtését viszont meg kell oldani, mert tuti nem fogja sokáig bírni a tuningot, hiszen semmi hűtő nincs rajta.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#38695) vd1992 válasza Picturemaker (#38694) üzenetére


vd1992
tag

Nekem megy stabilan 4,3GHz-et, fél óra prime után tapogattam a VRM részt, a fet-ek kicsivel lehettek melegebbek, mint az NB hűtőbordája. Nehéz eldönteni milyen hőmérsékletet visel el, mert láttam asus p5b lapban q6600-at, infrás hőmérő mutatott a fet-eken 110-120 fokot, de talán még ma is működik az a lap valahol.

(#38696) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok alaplap-ot vadászok az fx-8120-am alá mit ajánlotok? max 20e ft használt is jó.

(#38697) colker


colker
tag

Fogyasztási adatokkal szokott valaki foglalkozni?
Az aláírásomban levő konfigról elképzelhető hogy 150watt a fogyasztása netezés közben?
Én kicsit azért ezt sokallom.
Gondolom a proci Tdp ami fx-6300nál 95W az valami tuning nélküli maximum fogyasztás lenne nem?
Viszont minden energiagazdálkodás bevan kapcsolva ,max.power saving epu betöltve 0.8v körül megy 1405 mgzen folyamatosan.
Így ha azt nézük 150watt a gép fogyasztása a táp meg 80%-85 nyereséges tehát -22w=128watt lehet amit a hardwerek kérnek.
Idle videókártya fogyasztás:18watt a hivatalos tehát ezen kívűl marad 110watt amiből jó még lejönnek a ventik ami max. 12watt de még annyi se meg az 1 db vinyó(fogalmam sincs mit fogyaszt)...
Akkor 80-90watt lenne a proci idle fogyasztása vagy mi?
Hol tévedek?Valamit kihagyok?

Remélem elfér itt a kérdésem!:)

(#38698) Picturemaker válasza colker (#38697) üzenetére


Picturemaker
őstag

Igen, én is szeretem tudni mennyit fogyaszt a gépem.

Van egy teszt, ahol szintén ennyit mértek egy PhenomII X2-vel: [link]
Bár ezt soknak tartom.

Nekem most az asztalon van összerakva egy hasonló konfig próbára.
Különbségek: 16GB ram, 400W Corsair táp, HD4830. Ez a kombó megáll 100W-nál ha nem csinálok semmit, netezés alatt 114-ig megy fel. De a 4830 alapjárati fogyasztását nem tudom, az szerinte azért több, mint 18W (én olyan 35-40W-ra saccolom).

A műszeredet csekkold le valamilyen ismert fogyasztóval, mondjuk egy 100W-os izzóval.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#38699) colker válasza Picturemaker (#38698) üzenetére


colker
tag

Az az igazság hogy nincs műszerem:)
Mikor ilyen dologról van szó a jó öreg villanyórára támaszkodom mivel elégé pontos(teszteltem egy 2000wattos levegős fűtőtestel és egész jól elehet találni).
Lemérem hány másodperc alatt fordul meg csiktól-csíkig majd ezt az értéket beszorzom 600-al(600fordulat 1kw) osztás 60 majd megint 60.Ezek ugye a másodperc-->perc perc---> óra váltások.
Utána 1000/az elöbb kapott szám és megkapod az éppen aktuális fogyasztást.
Természetesen csak annak szabad működnia a hálózaton amit mérsz.
Lehet ez rossz mérési módszer de mint mondtam egy már megadott értékű fogyasztással néztem és jó volt.

(#38700) Picturemaker válasza colker (#38699) üzenetére


Picturemaker
őstag

Lehet, hogy épen bekapcsolt hozzá a hűtőd is. :DDD

Komolyra fordítva: akkor ebben a monitorod is benne volt, igaz?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.