Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26587) ViZion válasza Jim76 (#26585) üzenetére


ViZion
félisten

Valahol olvastam, h quadrósították a gamer VGA-t. Kicsi HW mod és SW csere volt. Valami SMD ellenállás mondja meg, h quadro vagy mittomén melyik VGA. Keresni kell rá, és kész. Esetleg vállalkozó kedvűek megcsinálják átkapcsolhatóra :DDD

Nagy Sass: Nem értelek. Egy jó szivattyú, tartály és hőcserélő nem lehet gond, ráadásul egyszer kell megvenned. A VGA vizezés szvsz is csak nagyon függőknek érdemes, az újabb VGA-k elég jók léghűtéssel is, ráadásul arányaiban nagyon drága a VGA blokk (15-25k). Ami nálad problém _lehet_ az a gyakori alaplap és proci csere miatti VRM blokk csere, mert egy jó CPU blokkhoz adnak mindenféle lefogatót.

Jó cuccokkal -még az AVC Herculesemmel sem kell áradással kalkulálni. Előfordul, de oda kell figyelni. Procit is lehet rosszul berakni, nem? Ez sem bonyolultabb. Vannak dolgok, amire figyelni kell, pl. nem a rendszer bekapcsolásával légtelenítünk, hanem külön áramforrásról. Járatni kell egy ideig, h a víz buborékmentes legyen, biztosan ne legyen levegő a blokkban, radiátorban. A víz lefelé folyik, a levegő menne felfelé ;) A tartály jó ha magasan van, de nálam a legalsó ponton is szereti a helyét... hőtágulásra hagyni kell légrést, stb. stb. Mérnöknek ilyeneket nem hiszem, h magyarázni kell. Szerintem menne ez neked símán, csak félsz, h újabb függőséged lesz. Jogos a félelem, vízhűtéssel mindenki elégedett, de mégis mindenki mindent cserélne... ismerős? :DDD ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.