Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Pecc


Pecc
őstag

Sziasztok.
Ma reggeli próbálkozásom.

(#402) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Tavasszal még csak a tükörreflexes topicban érdeklődtem fényképezőgép-vásárlás miatt. Azóta, köszönhetően az ottani segítőkész fórumozóknak megvettem életem első tükörreflexes gépét (K200D) alap kit obival, ami később (a családnak köszönhetően) kibővült egy 70-300-as telével. Az egyetemnek hála sokáig csak a kézikönyvből és pár fotós könyvből táplálkoztam, de érdemi fotózás csak most nyáron történt igazán és nemrég vettem a bátorságot feltölteni az első képeimet. Gondoltam benézek lassan ide is és remélhetőleg kapok pár tanácsot/tippet képszerkesztés ügyileg. Flick-re most a legutóbbi nyaralásom képeit töltöttem fel, amiből belinkelek párat. Várnám a kritikákat, kommenteket :R

18-55 (kit):
[link]
[link]
HDR (photomatrix):
[link]
[link]
[link]
Sigma 70-300 (F4.0-5.6 DG Apo Macro)
[link]
[link]
[link]

A képeket Lightroommmal kezeltem/szerkesztettem

Xbox GT: nozsolt

(#403) t_a_m_a_s válasza nofi (#402) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szerény véleményem szerint ezek a fotók baromira nem ebbe a topikba valók. Bőven megállják a helyüket a digitális fényképeim topikban is, technikailag mindenképpen :R (a kompozíciókat meg majd Ropi véleményezi :DD :DD :DD )

Nekem az ablakban cigizős csaj a favorit :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#404) nofi válasza t_a_m_a_s (#403) üzenetére


nofi
őstag

Ezt bóknak veszem és köszönöm, oda is átmásoltam :R

Xbox GT: nozsolt

(#405) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok! linkelek pár képet, autóssal kezdem, ahogy írtam, de kb feladom, barátnőmnek jobban megy a dolog, tán jobban van rá szeme. a képeken semmilyen utómunka nincs.

autós képeknél próbáltam ilyen autómagazinos-tárgyilagosabb képeket.
kép1
kép2
kép3
kép4

Balatont fényképeztem [link]

barátosném képei: [link]
[link]

véleményezzétek pls, mit hogyan merre, stb :R

mod: a fekete-fehér most nagyon ment :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#406) máyköl válasza Magnum_ (#405) üzenetére


máyköl
veterán

Hello!

Először is a kepfeltolto-t inkább haggyad,mert sok baj van vele. #1 -es hsz.-ban le vannak írva az ajánlott képfeltöltők, szerintem inkább azokba töltsd fel a képeid.

Az autósokra nem igazán tudok mit mondani. Nemértek az autós képekhez, és nem is annyira foglalkozok velük.

Balatont próbáld meg naplementében, és úgy-hogy csak egy vitorla van a vizen, úgy sokkal hngulatosabb lesz a kép.

A barátnőd képei szuperjók, nekem nagyon tetszenek, az elsőbe mondjuk kicsit zavaró a háttérben lévő lábak.

Máyköl

(#407) Magnum_ válasza máyköl (#406) üzenetére


Magnum_
nagyúr

heló főnök ;]

köszi, de a mólóról nem zavarhattam le az embereket :)) , egyébként ha meg akarnám magyarázni, azt mondanám, hogy igy látszik a tömeg :P

várok még ítéleteket :R

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#408) máyköl válasza Magnum_ (#407) üzenetére


máyköl
veterán

Persze, nem zavarhattad le az embereket, csak mondtam., hogy lerontjha a képet.

További jó fotózást!

Máyköl

(#409) Allien válasza Magnum_ (#405) üzenetére


Allien
veterán

Az autósokhoz nem szólnék, azok még csakcsak, bár, a 3. szerintem ebben a formában nem nyerő.
A Balaton, hát, ez túl világos, egyes részein talán ki is égett, ráadásul most mit is akartál megmutatni? Az nem jön le belőle. Vagy zoomolj rá a vitorlásokra, vagy mittomén, de ez így nem annyira nyerő, és pont ff-ben meg pláne, amikor ugye a Balcsi színesben még szebb tud lenni. Egy kicsit ferde is, amire kifejezetten érdemes vigyázni. ;) Az utcsó kettő meg alapban nem lenne rossz, de az elsőn középre komponált, ami ebben az esetben indokolatlan, inkább a kép közepe felé kellene nézzél. Azaz a kép jobb oldalából lazán jó sokat vágni kellene. A lábak, nos tényleg kicsit zavaróak, de koránt sem annyira, mint az oszlopok, azon belül az az egy főleg, ami majdnem a fejedből nő ki. :K Ez elkerülhető, ha olyan helyre húzódtok, ahol ilyen zavaró körülmények nincsenek. Az utcsó meg aztán végképp kegyelemdöfés azzal az oszloppal. :DDD Kicsit jobban figyel, és már 18-s karika kellene rá! ;]
Ne csüggedj, mindenki elköveti akaratlanul is ezeket a hibákat (pl fa "kinő" az ember fejéből, meg hasonlóak). ;) Ez csak kis figyelem kérdése, meg türelem, több idő rászánása, kb plusz 5 perc, bár ez téma függő. :DDD Pl balatonos képnél van egy vitorlás kieresztett vitorlákkal. Vagy megvárod, míg jobban látható, vagy menjen el, és csak a "parkoló" vitorlások legyenek. A napfelkelte/lemente tényleg sokat dob a képeken, és ugye párban sokkal romantikusabb. ;) Már, ha megvárható. :B :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#410) Magnum_ válasza Allien (#409) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszönöm, figyelni fogunk ezekre :R

I humbly and respectfully decline™

(#411) nesa


nesa
veterán

Udv mindenki!

Vegyes erzeseim vannak esetleg ha valaki irna velemenyt kritikat az jo lenne :K

Fentrol lehet hogy jocskan megkene vagni :F

Ezert is inkabb ide rakom mint a masikba.

[ Szerkesztve ]

(#412) KTTech válasza nesa (#411) üzenetére


KTTech
veterán

Néha a kevesebb több... nekem pl. iszonyúan túlszaturált a kép...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#413) nesa válasza KTTech (#412) üzenetére


nesa
veterán

Ertem koszi, lehet a monitorom is teszi ,de PL igy jobbnak gondolod?
Vagy vagjak belole meg?

(#414) pinkypinky válasza nesa (#411) üzenetére


pinkypinky
tag

Ha tippelnem kellene, egyetlen expo volt, egy jpeg, és felhúztad az egekig az árnyékos részek fényerejét, attól lett foltos? :)

Maga a szemszög és az ég tetszik.

(#415) Szten Márs válasza nesa (#413) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehet a szaturációt lejjebb vetted, de ugyanolyan műanyagérzetű a kép. Az én tippem is az, hogy a shadows/higlights-ot erőteljesen tuningoltad, de ez nagyon keményen műanyaggá tudja változtatni a képeket. Rajznak, vagy valamilyen grafikának jó lenne, de egy fénykép esetében nem szerencsés ez az út szvsz. A horizont kissé dől, ami ilyen jellegű tájképek esetében némileg zavaró, valamint sokszor jó dolog kimozdítani a horizontot a középvonalból - karakteresebb képek születhetnek úgy.

[ Szerkesztve ]

(#416) nesa válasza pinkypinky (#414) üzenetére


nesa
veterán

3 expo volt :K

Igazabol az az elso kepen semmit nem piszkaltam ilyen lett a 3db kepbol.

Szten!

Nemtudom miert lett ilyen :(

Most hogy dol vagy nemdol nehez megalapitani ... mivel ez hegyvidek es dimbes -dombos de talan lehet hogy 1 kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#417) pinkypinky válasza nesa (#416) üzenetére


pinkypinky
tag

Akkor sztem nagyon fényerőkülönbséggel vagy több képpel operálj, mert a sötét részek megszívták most kicsit. :)

(#418) Szten Márs válasza nesa (#416) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kb. egy fokot balra.

(#419) nesa válasza Szten Márs (#418) üzenetére


nesa
veterán

Letezik ilyen vizmertek utolag az alvany es a gep koze?

pinkypinky!

Az a baj hogy ez a gepem (fuji s1000fd) 3 kepet tamogat ,utanna hozza kellene ernem ami mar nemjo...

A regi olympus C720uz-n belehet alitani hogy 3 vagy 5 kepet kerek csak nemtudom az milyen minoseget produkal,de majd kiprobalom.

Igazabol az olympus vagy tokeletes kepet csinal vagy nagyon zajossat es nemtudok rajonni mit kene rajta bealitani hogy jolegyen ,hiaba fixalom iso100 ra.

[ Szerkesztve ]

(#420) Szten Márs válasza nesa (#419) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Fogalmam sincs, és oda barkácsolni is elég nehéz... de ilyen egy fokos dőléseket utólag viszonylag kevés forgácsolással ki lehet egyenesíteni.

(#421) nesa válasza Szten Márs (#420) üzenetére


nesa
veterán

Ja tudom szoktam neha igazitani rajta, a trinitron csikhoz nezem az eleg feszes.

(#422) leeate válasza nesa (#411) üzenetére


leeate
senior tag

Kritika kell? Én elítélem, ha valaki egy rossz fotóból HDR technikával akar szépet csinálni. Csak rondább lesz a kép, és így lett ez most is. Mellesleg miért van eldőlve? :(

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#423) Szten Márs válasza leeate (#422) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elítéled? Ne röhögtess már. Esetleg elmondhatod, hogy ezért, meg ezért nem jó és nem ajánlod ezt az utat. Sőt, elmondhatod keményebben is, hogy beza rossz. De elítélni?

(#424) leeate válasza Szten Márs (#423) üzenetére


leeate
senior tag

Elítélem, mert tudom, hogy rossz út.
Egyébként nem tudom, miért kötsz bele minden hsz-embe.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#425) Allien válasza nesa (#419) üzenetére


Allien
veterán

Vízmértéket lehet bőven kapni. Ha van vaku papucs a gépeden egyszerű, pár ezer forintos tétel. Vaterán is árulnak több félét. Ha drágállod, vagy nincs vaku papucs, akkor bármilyen barkács boltba kapsz kicsi műanyag vízmértéket, pár százasért. Asszem, egy ezres alatt van, de a vaku papucsra rakható elvileg azért megfelelőbb. :K
(MM-ben is lehetett kapni, most nem tudom, van-e, de fotós boltokban is beszerezhető)
Bár, kis oda figyeléssel azért be lehet állítani szinte tökéletesen. Ha van horizontod, akkor "csak" forgatni kell a gépet a két tervezett végpont között, és szemmel lehet azért látni, merre kell még állítani. Lehet, nem annyira tökéletes, mint egy labella (vízmérték), de azért használható! :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#426) Szten Márs válasza leeate (#424) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak abba kötök bele, ami feltünően nagy mellényel írtál, vagy legalábbis arról tanúskodik, miközben a tartalma erősen megkérdőjelezhető, vagy a mondandó, vagy annak a tálalása, vagy mindkettő miatt. Tudod, fikázni könnyű, alkotni nehéz, de tőled eddig csak az előbbit láthattuk.
Elítéled, mert tudod, hogy rossz út? Nem elítélned kéne, hanem kijavítanod. Helytelenítened esetleg. Nagy különbség van, tudod. Szerintem nem teljesen érted az elítélni szó jelentését.

(#427) leeate válasza Szten Márs (#426) üzenetére


leeate
senior tag

Te szabadidődben országgyűlési képviselő vagy? : P
Nem tudom, miért fikás az, ha ... mindegy.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#428) Sybill


Sybill
csendes tag

sziasztok! most találtam ide :) valaki véleményezné ezeket? (főleg fekete-fehér) köszönöm!
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro - Nokia Lumia 1020 - BlackBerry Q10

(#429) leeate válasza Sybill (#428) üzenetére


leeate
senior tag

hi
A fekete fehéreket alávetetted -e nagyobb fekete-fehér feldolgozásnak, vagy csak átalakítottad őket egy kattintással?
A második képet kivéve hiányolom a tonalitást, a szobros képre pedig illene egy piros színszűrő, na persze csak ha az ott az égbolt körülötte, és kék :)

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#430) Allien válasza nesa (#419) üzenetére


Allien
veterán

Megnéztem, nincsen külső vaku papucsod. Bár, ezen is lehet segíteni több módon is (vannak "olcsó" megoldások). De, a gép, és a váz közé pl ez is mehet:
[link]
Annyira nem szuper szerintem, mint amennyire elsőre gondolná az ember, de azért nem lehet olyan nagyon rossz.
A másik dolog, hogy ahol beállítod a gépedet, hogy 3 képet készítsen eltolással (Automatikus expozíció sorozat), ott be lehet azt is, mekkora legyen ez (0,3..1 Fé eltérésekkel, azaz valszeg 1 Fé-t választasz, logikusan). Illetve, jellemző hiba még, hogy nem megfelelő a program tárcsa választása. Persze ez mind tipp, nem tudom, hová állítottad. A lényeg, hogy az "F" értéket tartsad fixen ("A" mód). A gép meg majd különböző záridőkkel tolja el majd azt a 3 képet, így lesz (majdnem) "megfelelő" egy hdr-hez ("P" mód NEM jó ehhez). Ha állványon van, akkor, ha jól rögzíted, nem fog elmozdulni a gép (remélhetőleg). Iso értéket meg rakd 64-re, akkor nem lesz talán annyi bajod, de ártani nem árthat egy bridge gépnek! ;) Ha úgy érzed, nagyobb dinamika átfogás kellene, azaz nem elég az a 3 kép, akkor kénytelen vagy manuális módra váltani (vagy a gépen expozició korrekciót állítasz, és ismét 3 kép). No para, előtte nézd meg, milyen beállításokat ajánlott eredetileg a gép, majd ehhez mérten tudod korrigálni a dolgokat. Itt is, "F" értéket fixen hagyod, záridőt állítgatod. kb ennyi asszem, remélem nem írtam sok hüleséget :B
Pontosabban, én így szoktam a bridge gépemmel, csak nehezen tudom elmondani. sorry :R

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#431) Allien válasza leeate (#422) üzenetére


Allien
veterán

Ha már ennyire osztod, akkor miért NE lenne eldőlve? Az állványt megpróbálta kb vízszintesen rakni, vagy, teljesen egyformára állította a lábait. Namármost, az az út kb majdnem vízszintes, csak a táj (meg semmi más) nem az a képen! ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#432) Tubi2


Tubi2
senior tag

Sziasztok!
Itt van kép kép, kicsit vágogattam. Milyenek?
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#433) Allien válasza Sybill (#428) üzenetére


Allien
veterán

Az első tetszik. A harmadikat nehéz jól megoldani, pl nem szokás ketté vágni embereket (vagy tudni kell, hol lehet). ;) A második felejtős (nem a téma, hanem nehéz szintén jól megoldani, ne égjen ki, ne bukjon be sehol). A negyediken meg középen van ketté vágva, ez hiba. Harmadoló vonalat szokás alkalmazni (1/3-2/3 arány). Ez alól több kivétel van, de a kivételek között sokkal ritkábban szerepel a középen ketté vágás. ;) Azaz, ha nem harmadoló vonalon van a vízszint (horizont stb...), akkor még jobban lentebb/fentebb, de nem középen. Mivel az ég "átlagos" (se felhő se semmi), ezért abból kellene nyesni nyugodtan. :K
szvsz :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#434) leeate válasza Allien (#431) üzenetére


leeate
senior tag

Ha így is alakult, ezt lehet programban javítani. Esetleg már exponáláskor végig gondolni, hogy ha már dőlni fog, akkor - ha mindent látni akarok a képmezőn vágás után, amit most is látok - kicsit hátrébb állok. Előbb inkább legyen egyenes egy kép, mint hogy HDR kezelést kapjon.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#435) Allien válasza leeate (#434) üzenetére


Allien
veterán

Ha hátrébb állsz, mi változik? Ugyan olyan ferde leszel, nem? :F A helyes megoldás elvileg, ha figyelek a dőlésre. Az Ő esetében becsapós, mert rosszul rakta le az állványt, pont ferde felületre, és nem korrigálta se a lábakkal, se a 3D fejjel. Valszeg első ilyen próbálkozása volt, és kisebb gondja is nagyobb volt annál, mint hogy egy kicsit ferde a kép. A HDR meg lehet előnyös is, megfelelően alkalmazva. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#436) leeate válasza Allien (#435) üzenetére


leeate
senior tag

Haha, ugyanolyan ferde leszek, nagyon szellemes ;)
Nem érted. Ha dől a kép, akkor képszerkesztőben el lehet forgatni, csak aztán, hogy megmaradjon téglalap formájú a kép, muszáj levágni belőle, és olyankor bizony a képmező szélén lévő dolgok kiesnek.

Biztos régimódi vagyok, de szerintem a HDR arra való, amit a neve sugall: megnövelni a dinamikatartományt, hogy nagy kontrasztnál ne égjen ki (annyira) egy-egy felület.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#437) Allien válasza leeate (#436) üzenetére


Allien
veterán

Aha, az utómunkáról beszélsz, én meg azt hittem, a helyszínen lépsz hátrébb, sorry. :DDD Ja, ps-ben ahogy kijelölöm a vágást, tudom forgatni is. A képarányt nem tartom meg, vagy, ha nagyon akarom, azt utólag módosítom, de előbb korrigálom a ferdeséget, így vágok, majd utána megnézem a maradékból mit lehet kihozni, és ismét vágok. Már, én így szoktam. Ha ki akarnám nyomtatni, akkor persze annak megfelelően okoskodok tovább, akár kerettel trükközök, vagy bármi mással, hogy meg legyen a megfelelő képarány. :B
Azt, hogy ki mire használja a hdr-t egy dolog, meg az is, hogy kinek hogy tetszik ez. Valszeg az arany közép út az igazi megoldás, azaz nem kell ragaszkodni, hogy csak így, vagy csak úgy a jó. A kép, és annak "alkotója" eldönti, mennyire módosítja képét, a szemlélő meg azt, hogy ez neki tetszik, avagy sem. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#438) leeate válasza Allien (#437) üzenetére


leeate
senior tag

A helyszínen lépek hátrébb! Ha hátrébb van a kamera a tárgytól, több fér bele a mezőbe, nem?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#439) Allien válasza leeate (#438) üzenetére


Allien
veterán

Hát, elvileg igen. Gyakorlatilag ahhoz, hogy érzékelhetően sokkal több férjen bele, sokkal hátrébb is kellene jönnöd. Namármost, ebben az esetben előfordulhat, hogy olyan is bele kerülne, amit nem szeretnél. Másfelől itt NEM erről van szó. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#440) Szten Márs válasza Sybill (#428) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!
Az első két kép igen klasszul van megkomponálva, gratu! Valóban kicsi a tónusterjedelme ezeknek a képeknek, de it egyáltalán nem érzem hibának, sőt, kifejezetten kellemes lágy tónusok vannak jelen a képeken és igen jól illik azok hangulatához. A harmadik sem rossz, bár kevésbé érzem erősnek a témát is és a kompozíciót is. A színes viszont nem ad semmit egy átlagos túristafotóhoz képest.
Mindenesetre az első kettő képed után kiváncsi vagyok még több képedre :K Úgy érzem lesz ebből még valami :D

(#441) nesa válasza Allien (#430) üzenetére


nesa
veterán

Altalaban M modban szoktam tolni az ilyet de lehet ezt veletlen P hagytam mar nemtudom megmondani.

A vizmertekes dolgot meg meglesem majd,koszi.

leeate!
Ha ennel hatrebb altam volna akkor mar nem forumoznek mert jo eselyel halott lennek ;)

[ Szerkesztve ]

(#442) qwertty


qwertty
csendes tag

Hello, várom a véleményeket! :))
[link]
[link]

http://www.flickr.com/photos/kexolino/ - Splendid eye-torture for the masses!

(#443) Szten Márs válasza qwertty (#442) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szépek, tetszetősek, bár az első kissé túlszaturált lett szvsz. Mindenesetre tetszenek kifejezetten, grat hozzájuk :K

(#444) qwertty válasza Szten Márs (#443) üzenetére


qwertty
csendes tag

Kössz! :)

http://www.flickr.com/photos/kexolino/ - Splendid eye-torture for the masses!

(#445) Pecc


Pecc
őstag

Lehet kicsit túl élesítettem utólag?
[link]

(#446) j.bravo válasza Pecc (#445) üzenetére


j.bravo
addikt

Lehet :)

Whatever.

(#447) Pecc válasza j.bravo (#446) üzenetére


Pecc
őstag

Ok. Állítok a szememen:)

(#448) cafatmaister


cafatmaister
csendes tag

hello
1-2 uj kep:
[link]

velemeny,jotanacs es kritika is erdekel...
:)

A1018->5110->3310->k700i->6230i->N70->6500s->6120c->E71->Legend->Defy->BB9700->Neo->Arc->P->N4

(#449) t_a_m_a_s válasza cafatmaister (#448) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ezek a képek nem ide valók szvsz, hanem a "nagyok" topikjába ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#450) Pecc válasza t_a_m_a_s (#449) üzenetére


Pecc
őstag

Teljesen mindegy, itt is amatőrök képei vannak, meg ott is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.