Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) *Ropi* válasza #24889344 (#300) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az első jó, a második se rossz, csak retro feelinget ad neki a szépia, de ez nem ad hozzá a képhez, inkább csak szokatlanná teszi. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#302) TA68


TA68
senior tag

Ezt a mézecskét ma sikerült lekapnom a kertben egy pana LS80-nal. :)

[ Szerkesztve ]

(#303) máyköl válasza TA68 (#302) üzenetére


máyköl
veterán

A háttér szép mosott, a vágás jó, viszont az élességgel komoly problémák vannak. Se a virág se a méhecske nem éles... :(

(#304) TA68 válasza máyköl (#303) üzenetére


TA68
senior tag

Eredetileg a virágra fókuszáltam, de jött a méhecske és már nem volt időm újra állítani. :(
Egy kis élesítéssel lehetne még rajta valamennyit javítani?

(#305) *Ropi* válasza TA68 (#304) üzenetére


*Ropi*
félisten

Zümzüm helyi élesítéssel + kis zajszűrés (nem lett túl szép, már az eredeti is eléggé kókány volt):

Mivel utómunkáztad a képet, nem hagytál EXIF-et? Csak mert a sarkai le vannak kerekítve...? :F

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#306) Kazimír válasza TA68 (#302) üzenetére


Kazimír
őstag

Én nem érzem úgy, hogy nagyobb problémák lennének a képpel élesség vagy más téren. A képzaj és annak mosottsága olyan, amilyen, de fenntartom, hogy egy ilyen kis géptől szép teljesítmény, és jól elkapott pillanat. :K

szerk: na, *Ropi* meg is előzött.. :)

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#307) philoxenia válasza *Ropi* (#305) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam inkább sötét a méhecske....

Próbálkozásom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#308) *Ropi* válasza philoxenia (#307) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, a tiéd jobb. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#309) TA68


TA68
senior tag

Köszi mindenkinek a hozzászólást!

Nekem *Ropi* javítása jobban bejön. Átméretező progit használtam, (Media Resizer) azért nincsenek EXIF adatok.
Berakom ide az eredeti képet is: [zümi]

(#310) TA68 válasza Kazimír (#306) üzenetére


TA68
senior tag

Igazad van, sajna egy ilyen kis autófókuszos géptől ennyire tellett, de én nem is a minősége végett tettem fel, hanem az elkapott pillanat miatt! :K Majd egyszer talán nekem is lesz egy jobb gépem. :)

(#311) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok.
Nagyon kezdő fotós lévén, itt van pár kép egy "kirándulás"-ról. Tudom, hogy még az "elmegy"
kategóriát sem súrolja, de hátha tudtok tanácsokat adni a képek láttán:)
A gép egy Fuji S5800.
Link
Link
Link
Link
Link
Link
Link
Link

[ Szerkesztve ]

(#312) Szten Márs válasza eddie17 (#311) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak röviden pár észrevétel:
Az első kapásból tetszik. A fekete-fehér is illik a képhez, az elrendezése, kompozíciója is igen találó a bal oldalt futó úttal.
A kettesre és a négyesre azt tudom mondani, hogy a középre komponálás ritkán áll jól egy képnek. Meg a középhez közeli is. Ha a negyedik képen mondjuk harmadolóvonalak találkozáspontjára teszed a hattyút, akkor igencsak jó kép születhetett volna, letisztult minimál. Szóval a gondolat jó, a kivitelezés még kicsit javítandó.
Egyébként állatot leginkább a saját szintjén, a saját szemmagasságában fotózunk. Úgy lesz érdekes, izgalmas a kép. Vagy valamilyen szokatlan perspektívából. A hattyús képed a minimál jellege miatt jó így. De effektíve állatképek, mint amilyen a hármas, általában úgy mutatnak. Kissé felülről fényképezve nem lesz izgalmas, mert mindenki úgy látja őket, az a megszokott emberi perspektíva, ahhoz képest kéne valami újat mutatni. Tényleg, az állat szemmagassága az, ami leginkább kívánatos szokott lenni a képeken - nem teljesen csak a fenti indokból.

(#313) Kazimír válasza Szten Márs (#312) üzenetére


Kazimír
őstag

Én a makettházakat is földközelből fotóztam volna - ahol a növényzet lehetővé teszi..

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#314) eddie17 válasza Szten Márs (#312) üzenetére


eddie17
addikt

Köszönöm az észrevételeket. Sokszor se helyem sem időm nem volt rá, hogy normálisan megkomponáljam. Például a sirály, a következő pillanatban már messze járt.
A hattytút meg csak úgy vitte az áradat, mint ha muszáj lett volna:)
De egyetértek azokkal amiket írtál. Ezekre most már figyelni fogok. :R

Kazimír: Na ott meg az volt a gond, hogy esélyem nem lett volna lefeküdni a földre, mert annyi ember volt ott. De ezekre mind odafigyelek a jövőben. :R

(#315) TA68


TA68
senior tag

Kartali naplemente. :D

(#316) máyköl válasza TA68 (#315) üzenetére


máyköl
veterán

Egész jó kis kép, nagyon hangulatos...

(#317) TA68 válasza máyköl (#316) üzenetére


TA68
senior tag

Köszi! :R

(#318) *Ropi* válasza TA68 (#315) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jól belekomponáltad a fán átsütő napot, kellemes kép lett. :K A falevelek színei miatt kicsit őszies a hangulata, de jól áll neki.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#319) TA68 válasza *Ropi* (#318) üzenetére


TA68
senior tag

Köszi szépen! :R

Valóban, ahogy a lenyugvó nap fénye megvilágította a fák leveleit, olyan különös őszi hangulata volt a tájnak........

(#320) vakondvok


vakondvok
tag

sziasztok, én most próbálgatom a szárnyaimat az első tükörreflexesemmel, igazából naplementét akartam elcsípni, de lekéstem+1héven+1 cat :D még nem volt időm szerkesztgetni őket,csak lekicsinyítettem őket.
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#321) TA68 válasza vakondvok (#320) üzenetére


TA68
senior tag

A harmadik kivételével nagyon jó képek. Nekem főleg az első és a negyedik tetszik :K
Nagyon szép az a cica! ;)

(#322) runner 125 válasza vakondvok (#320) üzenetére


runner 125
nagyúr

Muhahha :D , nekem meg pont h a 3. jön be. :)

Félre ne érts, nem akarlak megbántani de az első kettő tipikus tucatfotó.
Naplemente és ok. Gyártottam én is ilyeneket, szép és ennyi .

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#323) vakondvok


vakondvok
tag

köszönöm a kommenteket, sokat segítenek a gyakorlásban, hogy mire figyeljek. : )) majd még töltök föl képeket. písz

(#324) máyköl válasza runner 125 (#322) üzenetére


máyköl
veterán

Szerintem is a 3. a leggyengébb, de hát nem vagyunk egyformák.. :)

(#325) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

Egy kicsit utó-munkázott házimacs

[ Szerkesztve ]

(#326) Kazimír válasza tailor (#325) üzenetére


Kazimír
őstag

Micsoda ragadozó! :)
Szerintem jó ez utómunka nélkül is. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#327) tailor válasza Kazimír (#326) üzenetére


tailor
őstag

Háát... az ilyen :)

(#328) Kazimír válasza tailor (#327) üzenetére


Kazimír
őstag

Na jó. Azért átméretezni, függőlegest állítani minimum kell.. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#329) Gergello


Gergello
addikt

Kunmadarason készült képeim, először a szerintem a jobbak: :)
http://bikepics.com/pictures/1653863/

http://bikepics.com/pictures/1653840/
http://bikepics.com/pictures/1653818/

Többi

Véleményezzétek pls, szívesen fogadom a tanácsokat.

(#330) Palesz191


Palesz191
aktív tag

(#331) #31757056 válasza Palesz191 (#330) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szerintem itt az élességgel és a fehéregyensúllyal is komoly gondok vannak, az automata nagyon kékesre vette a színeket (ez az összes fotóra jellemző), főleg a pitypangon természetellenesek a színek, legközelebb picit bizergáld a környezethez, vagy dolgozd át utólag!
A természetben csúnyák a beégett részek a fák mögül jövő fényből, és ami a bogár mögül is jön, az méginkább :( mivel készültek? exif-ből nem derül ki... A bogárkás képen szerintem jóval közelebb is hozhattad volna az állatkát, egy ultrakompaktnak is jóval rövidebb a makró közelpontja.

(#332) Szten Márs válasza #31757056 (#331) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért azt vedd figyelembe, hogy ez a kezdő topic ;)

(#333) #31757056 válasza Szten Márs (#332) üzenetére


#31757056
törölt tag

Igyekeztem :) Ő kért véleményt, én csak elmondtam, kis tanácsot is fűztem hozzá, egyébként én is totál kezdő vagyok és örülök is neki ha megmondja valaki hogy mi a nem jó :K

(#334) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok!

Kicsit szórakoztam Photoshopban (elég sötét vagyok még hozzá, tényleg csak játszadozom), érdekelne mások véleménye a képről :R

https://geekpulse.hu

(#335) #31757056 válasza Skynet258 (#334) üzenetére


#31757056
törölt tag

ez a fotó inkább ebbe a topikba lenne való: [link] :)

(#336) Skynet258 válasza #31757056 (#335) üzenetére


Skynet258
veterán

Oda nem merek menni :DDD

https://geekpulse.hu

(#337) #31757056 válasza Skynet258 (#336) üzenetére


#31757056
törölt tag

ha én merek, te is mersz :D

(#338) Bikerman


Bikerman
aktív tag

úgy látszik kevésnek bizonyulnak a képeim, mivel nem válaszolnak, hát ide berakom.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

ragazzi della curva...

(#339) tete007 válasza Bikerman (#338) üzenetére


tete007
tag

hy

hát ott kisé szelektív a látás néha :DDD
de amúgy vannak akik majdnem minden képre írnak valamit.
- méretezd le a képeket 1024 vagy 1152 vagy más szabványos méretre amit a többség monitorán használ mert csak 1:1-ben jó nézni és nem bele nagyítva. (így a kisebb hibákat is el lehet takarni)
- fókusz ahogy néztem jó helyen vannak kb.
- vágd meg a képeidet hogy a zavaró részek ne legyenek (aranymetszés stb...)
de jó képek jó fele mész :) csak így tovább gyakorlás a tudás anyja :))

Nagy gáz kis szerencse. Győzelem vagy Halál!!! A bunkóságnak is vannak határai! - Nekem meg útlevelem :-D

(#340) #31757056 válasza Bikerman (#338) üzenetére


#31757056
törölt tag

lehet csak átsiklottak felette, ne vedd úgy hogy a személyed vagy a képed érdektelen. Egyébként meg szerintem olyan hogy a flickr-re hivatott olyan nincsen, szabadon választhatsz, hogy mit teszel oda fel.

(#341) TA68


TA68
senior tag

Csak egy pár kép, semmi extra.



(#342) JJános


JJános
addikt

A tenger. Légyszi véleményt.( Nikon coolpix 2.1)[link]

[ Módosította: philoxenia ]

2007-05-06 óta itt!

(#343) Bikerman válasza JJános (#342) üzenetére


Bikerman
aktív tag

jó kép, bár ebből a nézőpontból sajnos nem hiszem, hogy szebb kompzíciót tudtál volna kihozni belőle...

ragazzi della curva...

(#344) Szten Márs válasza JJános (#342) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Bágyatagok a színek. Nem vagyok a túlszaturálás híve, de az ilyen jellegű képeket néha felpezsdíti, ha megbolondítjuk őket kicsit. Ha kis kontrasztot adsz a képnek valamilyen képszerkesztőben, általában már azzal is el lehet érni kielégítő eredményt, de a legjobb, ha photoshopban (ha van photoshopod) a curves görbébe (nem tudom a magyar szoftverben hogy fordították, én csak angolt használok) teszel egy kis S-t.

Ja igen. Legközelebb egy ekkora képet csak linkelj a fórumba, ne képként szúrd be. Szvsz ezt is át kéne javíttatnod sima linkké egy moderátorral, mert egy csak a fele jelenik meg a képednek.

(#345) Bikerman válasza Szten Márs (#344) üzenetére


Bikerman
aktív tag

hu, még jó hogy figyelmeztettél, ez így már más. tényleg lehetne játszani a színekkel, ha nem is sokat, de lehetne. mindemellett sajnos ilyen hellyről alig ha lehetne jobb kompozíciót használni. :U

ragazzi della curva...

(#347) JJános válasza Szten Márs (#344) üzenetére


JJános
addikt

Köszi! Görögországban jártam. Photoshopom nincs. Ahogy a gépből kijött, és kicsinyítettem.
Sajna moderátort nem tudom hogy kell kérni, hogy törölje ki.
De ha kitörli, akkor ide belinkelem a képet.

[greece]

2007-05-06 óta itt!

(#348) JJános


JJános
addikt

És egy képet hoztam még tavasszal egy cseresznyefa virágzásakor kaptam le.
[kép]

2007-05-06 óta itt!

(#349) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Sziasztok! A Digitális fotóink topicban tényleg nem nagyon foglalkoznak velem, mint kezdővel.. Hát belinkelem ide is, hátha itt több mindent kapok válaszul.. Kritikát szívesen fogadok, és itt a link.

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#350) JJános válasza gamerkiller (#349) üzenetére


JJános
addikt

Ha az vigasztal, nekem tetszenek. Ha tippelhetnék, akkor Horvátország talán? Sajna én is okosodni szerettem volna, de mindegy. Tudod mit? Te meg nézd meg a cseresznyevirág fotómat. :DDD

2007-05-06 óta itt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.