Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Play! válasza Timyyy (#550) üzenetére


Play!
tag

-Bohóc- a kiválasztott :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

"És a dabasi városi bíróság büféjében igenis finom a fasírt!"

(#552) j.bravo válasza máyköl (#537) üzenetére


j.bravo
addikt

Két ingyenes (freeware) alternatíva, nem áll nagyon messze az éjszídíszítől (bár azt már nagyon rég használtam): XnView illetve FastStone Image Viever. De ott az IrfanView is.

Whatever.

(#553) Magnum_


Magnum_
nagyúr

elnézést a telefonos képért, de ahhoz képest szerintem korrekt lett.[link]

I humbly and respectfully decline™

(#554) anri-ur


anri-ur
tag

Helló!

Eddig erős olvasója voltam a fórumnak de most úgy gondoltam megosztok 3 képet én is!

Durvafurka
Lakmár2
Lakmár

Hátha tetszik valakinek!

(#555) máyköl válasza anri-ur (#554) üzenetére


máyköl
veterán

Utolsó bejön, az első kettő nekem túl zajos. :((

(#556) Play! válasza anri-ur (#554) üzenetére


Play!
tag

nekem is az utolsó tetszik legjobban, talán ha az első képet pici utómunkával színesebbé tennéd, akkor talán jobb is lenne.
(én is csak amatőr fotós vagyok, lehet hogy egy profi mást mondana...)

"És a dabasi városi bíróság büféjében igenis finom a fasírt!"

(#557) Sir Riccio válasza anri-ur (#554) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Lakmár2 nekem tetszik, bár érzésem szerint egy kicsit nagyobb tér kellene, vagy kevesebb. :K

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#558) anri-ur válasza Sir Riccio (#557) üzenetére


anri-ur
tag

Sajna nagyobbat már nem tudok adni,ollózok még belőle hátha kisül valami.

Mályköl,Playköszi de 1 fz 50-től ne várjunk csodákat ugye :).

(#559) máyköl válasza anri-ur (#558) üzenetére


máyköl
veterán

"1 fz 50-től ne várjunk csodákat ugye" Miért ne? :)

(#560) Szten Márs válasza máyköl (#555) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Te, én frankón nem tudom mit nézel, mert kinéztem a szemem, de egy deka zajt nem látok rajtuk :U Szóval szerintem konfetti szóródhatott a monitorodra, vagy hasonló ;)

Amúgy klassz képek :K

(#561) máyköl válasza Szten Márs (#560) üzenetére


máyköl
veterán

Akkor pontosítok. :) Az elsőnél zavar, hogy a jobboldali csiga feje bemozdult, a második meg szerintem túl van élesítve. Bocs, ha a képen valami bemozdult, vagy túl van élesítve, mindig úgy fejezem ki magam, hogy zajos. Tudom, a zaj, főleg a szemcsésedést jelenti.

(#562) Szten Márs válasza máyköl (#561) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát ezeknek, amit említettél semmi köze a zajhoz, főleg nem a bemozdulásnak. Ez olyan, mintha azt írnám egy képre, hogy nagyon zavaró, hogy ennyire alulexpós, utána meg, ha szólnának, hogy bocsi, ez egy high-key kép és ha alexpósnak látom, akkor a szememmel vannak gondok, akkor azt mondanám, hogy jaa, én a geometriai torzításokra gondoltam alexpó alat, bocs, de én azt úgy szoktam kifejezni, hogy alexpó. Szóval azért khhm, ilyet ne :N

[ Szerkesztve ]

(#563) anri-ur válasza máyköl (#561) üzenetére


anri-ur
tag

Az első képnél szerintem pont az a lényeg ,hogy bemozdult, olyan mintha "nagy sebességgel" ütköznének.A másodiknál valóban van élesítés de csak annyi amennyit a noise ninja művelt vele,szerintem nem sok.Lehet a kicsinyítés "tolta" össze annyira a képet, hogy neked már zavaró!

(#564) taxy


taxy
csendes tag

Sziasztok!

Én is teszek ide pár fotót. Még az előző, kompakt gépemmel készítettem. Nemrég vettem DSLR-t, azzal még nem lőttem sokat, de ha lesz rá érdeklődés azokból is teszek ide párat.

[link]

Ne kíméljetek! :)

[ Szerkesztve ]

(#565) Play!


Play!
tag

frissült két képpel az albumom
véleményt kérnék :U

Saint_: nekem tetszik, csak a képet méretezd le, és szerintem felülről vágj belőle. :)

kvázi tag lettem ezzel a hozzászólással :DD :))

[ Szerkesztve ]

"És a dabasi városi bíróság büféjében igenis finom a fasírt!"

(#566) máyköl válasza Play! (#565) üzenetére


máyköl
veterán

Mire jó ez a sok fekete-fehér? 1-2 képnek jól áll, de egy idő után unalmas, azért legyenek színesek is. :)

(#567) Magnum_ válasza Play! (#565) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi :B

Srácok! egy haveromrol lőttem, lécci véleményezzétek, ki mit csinált volna másképp [link]

I humbly and respectfully decline™

(#568) Sir Riccio válasza Magnum_ (#567) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nem kéne a cigi, egy kicsit sok a hely a feje felett, egy picit jobbra kellene állnia, hogy a jobb felkarjánál az a világos cucc amiről gőzöm sincs, hogy micsoda takarásban legyen, ja és valami fehér lap vagy ilyesmi kellett volna ami egy kicsit derít rajta.... Én így csináltam volna. :) Kőkert Rulez!

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#569) Magnum_ válasza Sir Riccio (#568) üzenetére


Magnum_
nagyúr

oké köszi... az a fehér vmi, én se tudom, mi az, de ilyenekre én még nem figelek, söt csak most vettem észre, amikor irtad :B

I humbly and respectfully decline™

(#570) Play! válasza máyköl (#566) üzenetére


Play!
tag

nem tudom, valahogy most ezek tetszettek, színesen nem fogtak meg engem ennyire :F
lövök majd színeseket is :)

"És a dabasi városi bíróság büféjében igenis finom a fasírt!"

(#571) -Bohóc- válasza Timyyy (#550) üzenetére


-Bohóc-
csendes tag

Köszi köszi, de nem erőltetnem :N
HDR-eket akarok majd egyszer összehozni, de az én gépemmel nem olyan egyszerű az :(

(#572) nesa válasza -Bohóc- (#571) üzenetére


nesa
veterán

En pont ezert nem vettem a heten meg 1 Nikon D40 -et micsoda faszsag kihagyni egy ilyen gepbol az exposorozatot.... igy kapott a nikon meg 1 feketepontot.

(#573) -Bohóc- válasza nesa (#572) üzenetére


-Bohóc-
csendes tag

Hidd el nekem ez még csak a kisebb gond!
Jó gép meg minden, de vannak hiányosságai. Tanulni jó rajta az tuti, de aki nem cserélgetheti félévente a gépét, annak "unalmas" már...obit meg erre nem fogok venni!!
Bánni viszont nem bánom, hogy megvettem!

[ Szerkesztve ]

(#574) nesa válasza -Bohóc- (#573) üzenetére


nesa
veterán

Mi a nagyobb gond?

(#575) leeate válasza nesa (#572) üzenetére


leeate
senior tag

Jaja, én is szinte csak ezért vagyok most leendő Pentax vásárló, és nem Nikon.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#576) Pecc válasza leeate (#575) üzenetére


Pecc
őstag

És milyet fogsz venni? K100/K200?

[ Szerkesztve ]

(#577) -Bohóc- válasza nesa (#574) üzenetére


-Bohóc-
csendes tag

Isten igazából csak olyan "gondot" tudnék felsorolni, ami pénzzel kiküszöbölhető :) Magyarán veszel egy olyan gépet, amiben minden benne van.
Nem tudom miért, de az érzékelője eléggé gyorsan koszolódik, magától. Nincs másik objektívem, ezért nem is szedegetem le, ami miatt porosodna.

Végül is csak nekem gond már, mert többet szeretnék kihozni magamból, de a brifkóm nem enged egy pár százezres gépet venni. Kinőttem...ennyi. Jó lehet a képeimen ez nem látszik, de akkor is kéne egy izmosabb :DD

[ Szerkesztve ]

(#578) Timyyy válasza anri-ur (#554) üzenetére


Timyyy
őstag

Szerintem hagy több éles részt a képen, mert az ennyire szűk éles tartomány nekem már kicsit zavaró. :)

(#579) Play!


Play!
tag

véleményeket kérnék ha nem zavarok :DD
1
2
3
4
5

"És a dabasi városi bíróság büféjében igenis finom a fasírt!"

(#580) nesa válasza Play! (#579) üzenetére


nesa
veterán

Nekem az utolso ami bejon :C

(#581) Play! válasza nesa (#580) üzenetére


Play!
tag

nekem meg az a legkevésbé :) nekem túl unalmas, de a sok száz közül bekerült a top-ba :DDD

"És a dabasi városi bíróság büféjében igenis finom a fasírt!"

(#582) runner 125 válasza Play! (#579) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kissé üresnek érzem mindet, az első viszont nem rossz, kis utómunkával ezt-azt ki lehetne hozni belőle.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#583) Szten Márs válasza Play! (#579) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az 1-es, 3-as és 4-es tetszik, kifejezetten. Én nem érzem üresnek őket, szerintem jó kis képek, de valóban, talán az elsőt tenném a toppra. Az ötös nagyon nem ide való színvonalra, ha tudsz olyan képeket is, mint a többi, akkor főleg nem.

(#584) Play! válasza runner 125 (#582) üzenetére


Play!
tag

Hát nem tudom, nekem az 5-ösön kívül mind tetszik, és igazából büszke is vagyok ezekre a képekre, de azért kell ilyen vélemény is :) Ha van kedved ezt-azt kihozhatsz az elsőből, de nem kötelező :)

Szten Márs: köszönöm az értékelést, de még szerintem tudnék jobbat, ha lenne egy jobb gépem, de a közeljövőben nem lesz beruházás :(
addig is ilyenekből élek :)

[ Szerkesztve ]

"És a dabasi városi bíróság büféjében igenis finom a fasírt!"

(#585) -Bohóc-


-Bohóc-
csendes tag

Itt egy mai próbálkozás...kicsit belepiszkáltam, mert az eredeti unalmas lett :D
1

(#586) Magnum_


Magnum_
nagyúr

véleményezzétek ezeket kérlek [link]
[link]

I humbly and respectfully decline™

(#587) Marky21


Marky21
aktív tag

Én is rakok fel pár képet ha már mindenki :DD

[ Szerkesztve ]

(#588) nesa válasza Magnum_ (#586) üzenetére


nesa
veterán

Az elso jo kep lehetne csak engem a szemuveg zavar ,ezt leszamitva kellemessen lagy kep lett, jO.

(#589) Marky21


Marky21
aktív tag

Akkor teszek fel én is pár képet:


(#590) nesa válasza Marky21 (#589) üzenetére


nesa
veterán

A pixel mappingot told le egyszer mert raferne az oreg C370 re, komolyan mondom ez a gep fantasztikus masina, nekem volt ilyen :K macroba hihetetlen jo, tajkepekez is megfelelo ,egyedul lakasban vacakol ,es allig van zaja.
Legnagyobb baja hogy igazan nemlehet testreszabottan alitani rajta semmit.

(#591) Marky21 válasza nesa (#590) üzenetére


Marky21
aktív tag

Jó kis gép :) igaz kicsit öreg de azért szeressük :) .................honnan tudtad hogy milyen gépel fényképeztem?

(#592) nesa válasza Marky21 (#591) üzenetére


nesa
veterán

Az exifbe benne van minden kepbe mikor, mivel es hogy keszult ;)
A pixel mappingot meg told le mert vannak halott pixelek es az szepen helyrerakja oket, ez a jo az olympusba, mas gyartoknal ezt csak szervizbe lehet helyrerakni.

Kiviszed az udvarra lerakod fix helyre es elonditod vagy megjobb ha az eget fotozod, csinal kb 3-5 kepet amit nem ment el de kiszuri hotpixeleket es utanna nemlesz potyos a kep.

[ Szerkesztve ]

(#593) bmx powa


bmx powa
tag

Akkor bepróbálkoznék én is három képpel :U
Telefonnal:

Compacttal:

szerk: Még egy plusz: KÉP

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#594) runner 125 válasza bmx powa (#593) üzenetére


runner 125
nagyúr

A 3.-ba látok fantáziát, bár lehet okosabb lett volna nem megdönteni a horizontot, a többi kicsit szerkesztetlen. Itt-ott hiányoznak az épület részletek, próbáld meg előtte kigondolni, h mit szeretnél a képbe komponálni.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#595) bmx powa válasza runner 125 (#594) üzenetére


bmx powa
tag

Az első képen az épület bal-felső sarkára gondolsz, hogy hiányzik?
A harmadik képet pedig azért fényképeztem döntött horizinttal, mert a hídhoz igazítottam a kép szélét.

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#596) runner 125 válasza bmx powa (#595) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, mindkettőnél az a sarok hiányzik. :)

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#597) bmx powa válasza runner 125 (#596) üzenetére


bmx powa
tag

Köszi, odafigyelek rá ezentúl. Most szándékozok majd egy kezdő tükörreflexes gépet venni, és komolyabban beleásni magam a fotózás témába :)

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#598) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Sziasztok!
Pár kép tegnapról :)

(#599) Play! válasza Brian_RL (#598) üzenetére


Play!
tag

Hy!
nekem az első kettő nagyon bejövős, de a harmadik..hát nem tudom, de nekem elveszik a tekintetem, nincs mi megfogjon, és a jobb alsó sarok picit még be is mozdult. Na de a többi tetszik, gratu :C

"És a dabasi városi bíróság büféjében igenis finom a fasírt!"

(#600) máyköl válasza Brian_RL (#598) üzenetére


máyköl
veterán

Az első jó lett, a téma szép éles, a háttér mosott, olyan amilyennek lenni-e kell. Jó kis makró lett...

A második is bejövős, jó kis absztrakt kép.

A harmadik is tetszik, szép hangulatos.

Gratulálok! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.