Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) j.bravo válasza cafatmaister (#448) üzenetére


j.bravo
addikt

Szerintem korrektek.

Whatever.

(#452) t_a_m_a_s válasza Pecc (#450) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

De oda többen benéznek:)

Holnap majd jól beletépünk...

(#453) mimike


mimike
tag

Helló, hoznék én is pár képet :)
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#454) t_a_m_a_s válasza mimike (#453) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

A harmadik és a negyedik jó lett, de figyelj oda, hogy ne középre komponálj.

Holnap majd jól beletépünk...

(#455) Szten Márs válasza mimike (#453) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az elsőnél klassz a tükröződés, jó a szimmetria, jól elkapott és megörökített pillanat :K
A harmadik baromi jó, nagyon tetszik, és engem legalábbis itt egyáltalán nem zavar a középre komponálás - bár jól mondja az előttem szóló, vigyázni kell vele, mert sokkal kevesebbszer jó ötlet középre komponálni, mint ahányszor nem.
Az utolsó remek kis kép lenne, ha jobban sikerült volna megfagyasztani a mozgást és élesebb lenne.

(#456) mimike


mimike
tag

Köszi mindkettőtöknek :)
Miért nem jó a középre komponálás :F Eddig nekem eszembe se jutott, hogy nem úgy kéne...
Így pl. jobb lenne?
[link]

(#457) mimike válasza Szten Márs (#455) üzenetére


mimike
tag

Kismacsot meg szinte lehetetlen mozgás közben elkapni, egy tizedmásodperc alatt az udvar másik végén van :( De azért próbálkozok :K

(#458) Magnum_ válasza mimike (#453) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem a 4. nagyonn tetszik

I humbly and respectfully decline™

(#459) Szten Márs válasza mimike (#456) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, jobb lenne. A szemnek megnyugtatóbb, harmonikusabb, ha valamelyik harmadolópontba komponálod a fő témát, jobban is vonzza a tekintetet, mintha középre tennéd.

(#460) mimike válasza Szten Márs (#459) üzenetére


mimike
tag

Akkor megpróbálok ezután erre figyelni. Eddig direkt középre komponáltam, meg úgy is vágtam a képet, hogy középre essen a téma.

(#461) mimike


mimike
tag

Még pár kép, de szóljatok, ha unjátok a sok kutyát ;)
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#462) t_a_m_a_s válasza mimike (#460) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Minden fotós könyv és írás azzal kezdődik, hogy kerülni kell a középre komponálást... :))

Holnap majd jól beletépünk...

(#463) t_a_m_a_s válasza mimike (#461) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Látszik, hogy nagyon rámozdultál a fotózásra, de még inkább csak dokumentáció jelleggel csinálod. Könnyű ezt mondani, de mindig igyekezz odafigyelni a komponálásra: Ha minimálisan arra odafigyelsz, hogy ne dölöngéljen a horizont és a harmadoló vonalakat, azok metszéspontjait használod, sokkal jobbak lesznek. Tudom, ez mozgó célpontnál nehéz, de törekedni kell rá.

Holnap majd jól beletépünk...

(#464) forceberg


forceberg
veterán

Üdv fotósok!

Feltöltöttem néhány képet én is... ;)
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#465) máyköl válasza forceberg (#464) üzenetére


máyköl
veterán

A 4., 5., jó lett. A többinek nincs mondanivalója... Milyen géppel készültek?

(#466) forceberg válasza máyköl (#465) üzenetére


forceberg
veterán

FZ7.
A breki meg a virág szimplán szép nekem, a másodiknál pedig sztem jó a rejtekből kikémlelő csibe...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#467) r_kristi_k


r_kristi_k
csendes tag

Megjott az s100fs -em :DD , ime az elso eredmenyek:

http://img30.imageshack.us/my.php?image=dscf5444.jpg

http://img30.imageshack.us/img30/2251/dscf5444.th.jpg

http://img3.imageshack.us/my.php?image=dscf5441.jpg

http://img3.imageshack.us/img3/1179/dscf5441.th.jpg

http://img212.imageshack.us/my.php?image=dscf6312.jpg

http://img212.imageshack.us/img212/5227/dscf6312.th.jpg

http://img197.imageshack.us/my.php?image=szitakoto1.jpg

http://img197.imageshack.us/img197/1562/szitakoto1.th.jpg

[ Szerkesztve ]

(#468) r_kristi_k


r_kristi_k
csendes tag

Hogy kell olyan kis kepeket beilleszteni ? :B

[ Szerkesztve ]

(#469) r_kristi_k


r_kristi_k
csendes tag

[link]

[link]

[link]

[link]

Vegre sikerult, elnezest a sok hozzaszolasert :B .

[ Szerkesztve ]

(#470) leeate


leeate
senior tag

Na, ki mit gondol erről a képemről: [link]

Nem tudom, volt -e már. De a lényeg, hogy ez egy telefonos kép volt, ami az exif szerint pár nap múlva ünnepli 1 éves szülinapját. A másik topikban lévő egyik kép kapcsán most elővettem, és kicsit megremixeltem.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#471) Szten Márs válasza r_kristi_k (#469) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egész jók! :K Különösen a második és a negyedik tetszik. Egyszerűek, letisztultak, klasszak.

(#472) nesa válasza leeate (#470) üzenetére


nesa
veterán

Ere nemtudom mit lehet irni :F nekem kicsit se jon be de talan masnak igen.

(#473) leeate válasza nesa (#472) üzenetére


leeate
senior tag

Hát igen, van, akit nem áldott meg szépérzékkel a Jóisten.. :K

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#474) Sir Riccio válasza leeate (#473) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ajánlom figyelmedbe az első hozzászólást. :K

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#475) leeate válasza Sir Riccio (#474) üzenetére


leeate
senior tag

Én valami mást ajánlanék neked!

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#476) Parci válasza leeate (#470) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy mit gondolok? háááááááát. őszintén? nulla.

mi a kép mondanivalója? mit akarsz megmutatni? mit szeretnél, hogy érezzen, aki a képet nézi? miért fotóztad le? miért pont ezt és így fotóztad?

amíg ezekre a kérdésekre nem tudsz érdemi választ adni, alapvetően internetes hulladékot gyártasz. még egy partifotó is több értéket képviselhet, mert érzéseket, hangulatot közvetít (bár elég suta módon). de itt? van egy öncélú, iszonyú erőltetett fekete-fehér kontra színes erőködés és... más semmi.

nézegess profi / jó fotókat sokat szerintem, sokat segít a látásod kialakulásában.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#477) Parci válasza leeate (#475) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ami meg ezt illeti: a következő ilyennél egyszerűen kitiltalak. nagyon fogd vissza magad...!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#478) leeate válasza Parci (#476) üzenetére


leeate
senior tag

Te nem érted akkor a képemet. Hát mennyien nem értjük Picasso képét vagy nem tudom én, micsodát, mert azt mondjuk, hogy ott az a vonal, és azt hova teszem.. amíg nem foglalkozol vele mélyebben!!

Azt, hogy nincs mondanivalója, a másik topikban is sok képre rá lehetne sütni, de én nem vitatkozok, nem szokásom.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#479) leeate válasza Parci (#477) üzenetére


leeate
senior tag

Jólvan.. mondjuk nem tudom, mi ez a kettős mérce.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#480) Parci válasza leeate (#478) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hinném, hogy picassóhoz kéne hasonlítani magad. a képed nem jó, sőt, egyáltalán nem jó. semmilyen ismérv szerint sem. ebből nem következik a világon semmi, az is lehet, hogy a következő képeddel viszont lemosod a legnagyobbakat is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#481) Parci válasza leeate (#479) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt végképp nem értem, de a lényeg: házigazdának / moderátornak beszólni egyrészt tilos, másrészt öngyilkosság. nem a korodbeli haveroddal beszélgetsz, hanem ezen fórum és oldal egyik házigazdáját tanácsoltál melegebb égtájakra implicite...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#482) leeate válasza Parci (#481) üzenetére


leeate
senior tag

Nem tudom, mikor szóltam be neked, de akkor elnézésedet kérem. És ha mostantól jó leszek?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#483) Parci válasza leeate (#482) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Sir Ricciónak szóltál be - bár tény, hogy a rangja még nem lett frissítve, de azt már te is látod, hogy ír az oldalra folyamatosan. ergo házigazda.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#484) leeate válasza Parci (#483) üzenetére


leeate
senior tag

Na ez az.. Ha tudtam volna, hogy egy fenséges úrral beszélek, biztos nem így álltam volna hozzá! Nagy hiba volt, de beismerem, és a jövőben megpróbálok változtatni az attitűdömön.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#485) Parci válasza leeate (#484) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

rendben. a legegyszerűbb egyébként, ha senkinek sem szólsz be... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#486) Szten Márs válasza leeate (#470) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

No, akkor kissé bővebben meg finomabban igyekszem hozzáálni:
A szelektív színtelenítés nekem nem jön be. Nyílván a képi kiemelés elég erőteljes eszköze, viszont úgy gondolom, hogy más módszerekkel kéne megteremteni a képen belüli hierarchiát, máshogy kéne kiemelni azt, amit ki szeretnénk és súlypontot adni egy képet. Megfelelő elrendezés, mélységélességgel való játék. Ennek a két dolognak rendkívül nagy jelentősége van, és rengetek lehetőséget rejt mindkettő. Az ilyen nagyon direkt, és nagyon ordító dolgok, mint a szelektív színtelenítés, szerintem túl ripacs módon próbálják szétválasztani a képi elemeket.
Egyébként átlagos képet látunk, ami úgy érzem nem adja tanúbizonyságát fotóstudásnak. A felső részén a grain viszont elég csúnyán néz ki. Nem tudom direkt lett-e odatéve, vagy sem, de nem tesz jót a képnek.

Én azért úgy érzem, hogy nem baj, ha kísérletezik valaki ilyen-olyan technikákkal. Legyen az akár szelektív színtelenítés, vagy bármi más, akkor sem, ha az eredmény nem lesz olyan, amit vár tőle a fotós. Kísérletezés, próbálgatás nélkül nehéz fejlődni. Az sem baj, hogy felrakod ide a képeket, tedd így a jövőben is. Egyrészt annyit tudok kérni, hogy fogadd el, ha valaki azt mondja, hogy bocs, ez most nem és ne gondold azt, hogy az értékelővel van baj, és te ezt jobban tudod. Ha így gondolod minek raksz fel képet? De ha mégis ilyesminek adsz hangot, akkor ne csodálkozz, ha a következő hozzászólás már jóval kevésbé lesz barátságos hangnemű. Azért vagyunk itt, hogy meghalgassuk egymás véleményét, és megpróbáljunk tanulni belőle, gondolom te is ilyesmi miatt raksz be képeket.

(#487) leeate válasza Szten Márs (#486) üzenetére


leeate
senior tag

Mi az a grain? Szemcse? Ez egy telefonos kép utómunkával, csak természetes, hogy kicsit zajos lett. De ha te allergiás vagy ilyen kis zajra, a régi, érzékenyebb filmmel készült v túlhívott képekre rá se nézel? :U Most nem bántásból kérdezem, de azokhoz képest tényleg elég kis mértékű zajosodás van ezen.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#488) Szten Márs válasza leeate (#487) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Más jellegű a film szemcséssége és a digitális képzaj. Úgy is mondhatni, hogy más hangulatvilága van a kettőnek. Én a filmét sem szeretem - van, aki szereti -, de viselhetőbb számomra, mint a digitálisé. Itt egyébként erőteljes vignettálás figyelhető meg és a homogén - illetve eredetileg homogén - égen nagyon szembeötlő. A vignettálás területe pedig igencsak tele van zajjal. Nyílván az embert a technikai is korlátolhatja, ezt megértem. Bár utómunkával lehet javítani rajta. Itt a nagyobb baj az, hogy nincs igazán ereje a képnek. Maga az alapkép egy olyasfajta megörökítése az általad látottaknak, amilyet bármelyik laikus is csinálhatna, pont ugyanígy. Nem érződik rajta tudatos komponálási szándék, és amúgy is, az alapkép mondjuk ki, jellegtelen. Ezt próbáltad meg a szelektív színtelenítéses utómunkával megdobni, de egyrészt ahogy írtam, ez nem feltétlen a legjobb trükk, másrészt meg azokat a képeket lehet tényleg megdobni utómunkával, amik eleve erős, jó képek. A galériádban, amik et itt-ott linkeltek mások, láttam határozottan jobb képeket ennél :K

(#489) leeate válasza Szten Márs (#488) üzenetére


leeate
senior tag

Tudom - tudom.. De szerintem ez akkor is nagyon kevés.

Vignettálás az volt, még nagyobb. Úgy kellett kivilágosítanom a széleket gradient toollal. Nem lett annyira tökéletes. Nem most csináltam a képet, de biztos én adtam hozzá a vignettálást anno.

Ez itt az amatőr fotósok digitális fényképei, ne felejtsd el. Volt, akinél a horizont volt durván eldőlve, és akkor nekem meg nem szabad léteznem ebben a topikban?
Mondta valaki, hogy lennie kell a képnek mondanivalójának, meg mindig választ kell adni arra, hogy miért, miért, miért.. De nem értem, egy tájfotóban pl. mi lehet a mondanivaló? :F

A galériámat meg ne linkelgessék. -_- Törölném le, ha tudnám a jelszót (meg az azonosítót :DD)

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#490) Szten Márs válasza leeate (#489) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem kevés, ez az elsők között van, amit megpillant az ember. De ez a kisebb baj vele, ahogy írtam.
A mondanivalóról pedig nemrég értekeztem egy másik témában: [link] - többet most sem nagyon tudnék írni, de ebben benne van a lényeg.
Annak a megválaszolása pedig, hogy miért így csináltad, a tudatos képkomponálás/képkészítés témakörébe tartozik. Ha ki akarsz fejezni valamit, akár a táj szépségét, akár elvontabb dolgokat, akkor tudnod kell, hogy milyen eszközökkel lehet azt kifejezni, milyen eszközökkel milyen hatást tudsz elérni és ezeket az eszközöket kell tudatosan használni. Ha pedig tudatosan használod őket, akkor választ is tudsz adni arra, hogy egyes képeidet miért úgy készítetted, ahogy.

(#491) leeate válasza Szten Márs (#490) üzenetére


leeate
senior tag

Nem tudom, mit lehetne csinálni, ha zajosra sikerül egy kép. Semmit. : (
Elolvastam, és asszem értem is. Mindenesetre kiráz a hideg ettől a mondanivaló dologtól. Amikor zenékhez is beírják, hogy enneknincssemmimondanivalója. Kit érdekel, nekem meg sokaknak tetszik.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#492) Sir Riccio válasza leeate (#491) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Véleményem szerint nem kell mondanivalójának lennie egy képnek. Egy kép lehet önmagáért, de ebben az esetben el kell fogadnod/fogadnunk, ha valaki azt mondja, hogy neki ez most nem jön be.

Zenénél más a helyzet. Ha szövege is van akkor nem árt ha azzal ki is fejez valamit szvsz.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#493) leeate válasza Sir Riccio (#492) üzenetére


leeate
senior tag

Hát egy kép az csak egy kép szerintem. Egy vizuális élmény. Nyilván össze kell hangolni egy csomó dolgot, hogy az eredmény kielégítő legyen, de alapjában véve csak egy vizuális élmény. És ezt az élményt egyszerűen jó megteremteni. Már akinek van hozzá kedve. Nekem itt lehulladékozták a szárnypróbálgatásomat, hát nem biztos, hogy lesz.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#494) Szten Márs válasza leeate (#493) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezt mondom, ezt írtam én is. A kép vizuális élmény. És ha tényleg vizuális élményt nyújt, az elég. Sok műfajban ez a lényeg önmagában, mert mást nem is nyújthat és ez nem is baj.
Egyébként nem kaptál volna ilyen dúrva kritikát, ha az első kritikára nem akkora arccal válaszoltál volna kapásból, hogy lelóg a monitorról. Nem mellesleg te sem szoktál épp finomkodni a kritikával, szóval igazán nem kéne sem sírni, sem csodálkozni, ha te is hasonlóakat kapsz.

(#495) Parci válasza leeate (#491) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy ne csak a szám járjon, itt egy saját kép a húgomról. nem úgy értem a mondanivalót, mint egy verselemzést, vagy borkritikát amúgy. valamit sugallnia kell a képnek, egy érzést át kell adnia.

itt konkrétan nem egy marék homokot fotóztam, hanem igyekeztem a sivatag méreteit, az ember esendőségét együtt mutatni. a fotón az ember és a lábnyomok sokat hozzáad a képhez, gondold meg, ha nem lenne rajta a húgom, mennyivel gyengébb volna.

itt egy másik, hasonló példa. kellett az ember a fotóra, mert ahogy elnézi a tájat, te is ezt teszed a képen. és a méreteket is mutatja, szinte élővé válik a hely miatta. (más kérdés, hogy a fények abszolút nem jók, de ezzel nem tudtam mit csinálni)

disclaimer: nem azért linkeltem a saját képeimet, mert azokat valami hatalmasan jónak tartanám, hanem azért, mert így jobban szemléltetni tudtam, hogy mit akarok mondani.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#496) Parci válasza leeate (#493) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, a hulladékot azért kaptad, meg óriási mellénnyel nyomtad a vakkert itt a fórumon, márpedig nagy mellénynél az a minimum, hogy hibátlant prezentáljon az illető, vagy óriási az égés.

ez a konkrét képed tényleg rossz volt, de persze finomabban is mondhattam volna. de ahhoz először neked is le kellett szállnod a magas lóról, minden téren. a kedved meg ne szegje egy rossz kép, én több százat törlök minden kirándulásomkor... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#497) BEE válasza leeate (#493) üzenetére


BEE
addikt

Csakhogy ezt az élményt olyan formában kell tálalni,
hogy az eljusson a nézőhöz.
Arra pedig ne is számíts hogy ez mindenkit egyformán fog meg !
Rengeteg képem van ami csak nekem tetszik. :U

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#498) forceberg válasza Parci (#496) üzenetére


forceberg
veterán

"a kedved meg ne szegje egy rossz kép, én több százat törlök minden kirándulásomkor..."
5-10% ha már tetszik, akkor megérte elővenni a gépet. Csomó képen utólag látjuk csak meg, hogy mi a rossz benne.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#499) leeate válasza Parci (#495) üzenetére


leeate
senior tag

Igazatok van egyébként, mindenben. Lehet, hogy csak fotóznom kéne menni. A montenegrós crap már 1 éves.. (pont ma ünnepli a szülinapját!) De igazából annyira fárasztó dolog fényképezni. xd Komponálni meg figyelni mindenre. Én jobban szeretek laborálni, de azt órákon át tudom művelni egyetlen képpel. Tónusok, zónák, maszkok, szűrők, hát az valami csoda!

Remélem, a következő képem már nem fog internetes hulladék minősítést kapni. De hogyha mégis, akkor szétverem a gépemet, kiszedem belőle a CCD-t, és... és az is szétverem. Aztán pedig sose nyúlok semmilyen fotó apparátushoz az életemben.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#500) Minstrel


Minstrel
senior tag

Én is mutatok egy képemet, mondjuk amatőr fotósnak nem érzem magam, kicsit túlzás, csak vettem egy jobb gépet és tanulgatom kezelni.

[kép]

Nem valami egyedi téma tudom, de nekem tetszett, talán jobb lett volna ha kicsit tovább megyek a mólón, de ott valamiért elég nagy tömeg volt épp.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.