Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) gamerkiller válasza JJános (#350) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Igen, HR-ben készültek 2006-ban. Láttam a fotóidat, tetszenek is, de hozzá szólni nem tudok, mert ha van egyáltalán kezdő, akkor én az vagyok.. Az meg hogy nézne már ki csak annyit írok hogy: szép?:) :R

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#352) blazsey2 válasza gamerkiller (#349) üzenetére


blazsey2
senior tag

Nekem tetszenek de is mint csak laikus tudom mondani hogy szépek :) .Sajna én is csak kezdő vagyok ilyen téren.

PSN ID:blazseydr

(#353) JJános


JJános
addikt

És hoztam egy képet megint. Csak egy Nokia 6234-essel csináltam, de nagyon tetszik. Az édenről alkotott képemre emlékeztet. És a Budapesti Zoo-ban csináltam. Szép környezet, kis csobolyó folyik fentről lefelé. :D

[éden]

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#354) Pecc válasza JJános (#353) üzenetére


Pecc
őstag

Tedd már be a képet ide is pls, rég volt már kép ettől a telefontól. :R

(#355) biker


biker
nagyúr

egy "pár" képről kérnék némi véleményt
(nemsokára át kell rendezzem a flick'r-em, mert megtelt a 200 kép :( )

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Néhány képről nehéz lesz elhinni, de mind egy szálig egy Kodak CX7330-al készültek

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#356) JJános válasza biker (#355) üzenetére


JJános
addikt

Nekem nagyon tetszenek a képeid. A harmatos rózsa a legjobban. Sajna nem tudok segíteni, hogy mit csinálj jobban, mert amatőr vagyok.

Én csak abban tudok segíteni, képeid láttán, hogy fotózz, fotózz. :D

2007-05-06 óta itt!

(#357) t_a_m_a_s válasza biker (#355) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

A turul madaras ötletes lett, illetve a 6, csak valami homogénebb háttérrel jobb lenne. Többnyire középre komponálsz, ezen kicsit változtatnod kéne (ezt azért mondom, mert nekem is mindig ezt szokták a nagyok:) )

Holnap majd jól beletépünk...

(#358) biker válasza t_a_m_a_s (#357) üzenetére


biker
nagyúr

pont ez a két kép sem középre komponált, és a mutatott 10 kép alig negyede az, de ebben igazad van, nem jó középre tenni
bár mikor a kép 90%-át a tárgy adja közeliben, akkor nehéz nem középre tenni :)

Vagy melyiket lehetne szerinted megoldani máshogy?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#359) t_a_m_a_s válasza biker (#358) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Az én hozzáértésem nem jogosít fel arra, hogy tanácsot adjak, mit hogyan kéne jobban...
De pl az első kép alján lemaradt a rózsából egy pici, az ötösön a zebrából is lemaradt ez-az fent és lent, ugyanez igaz a lepkésre is. Egyébként tetszenek az elképzeléseid, és jól teljesít a Kodak is.

Holnap majd jól beletépünk...

(#360) biker válasza t_a_m_a_s (#359) üzenetére


biker
nagyúr

jah...

a rózsát meg kellett vágjam, mert be-vignettált a házi előtétlencse :(
A zebra sajnos csak ennyi ideig nézett szembe, nem tudtam duplázni.
a lepkéből van olyan, ahol látszik az egész, de akkor nem ilyen szépen látszik a fésüs csápja. Belőle lett vagy 4-5 kép

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#361) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

sziasztok!
erről vélemény?
és ez?

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#362) pinkypinky válasza macskajancsi (#361) üzenetére


pinkypinky
tag

Első csillagos ötös! :)

Másodiknál talán kiszedtem volna a rakétaelhárító radarokat,de az is jó. :)

(#363) máyköl válasza macskajancsi (#361) üzenetére


máyköl
veterán

Az első tényleg szép.

(#364) máyköl válasza macskajancsi (#361) üzenetére


máyköl
veterán

Tükörreflexes-el lőtted?

(#365) macskajancsi válasza pinkypinky (#362) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

köszönöm! :B
a másodikon csak forgattam kicsit. vágni nem szeretek. igyekszem egyből jól komponálni, aztán lesz ami lesz. :) (de a rakétaelhárító nélkül tényleg jobb lett volna. csak úgy szerintem egyszerű vágással romlana az összhatás, fotosopphoz meg nem értek)

máyköl: :K : pentax k10d + helios 58/f2 + 500Ftos közgyűrű ( :DDD ), a másodikat tamron 70-300 -zal.

coito ergo sum...

(#366) pinkypinky válasza macskajancsi (#365) üzenetére


pinkypinky
tag

Én amikor a Heliossal lőttem, sokkal lágyabb képek születtek, ez meg jó éles. Lehet csak a lencsém volt jobban lestrapálva? :)

Szép színei vannak mindkét képednek.

(#367) máyköl válasza macskajancsi (#365) üzenetére


máyköl
veterán

:)

(#368) macskajancsi válasza pinkypinky (#366) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

Az is lehet. Meg a Heliosból is van rengetegféle verzió, lehet ez egy gyengébben sikerült volt. Ezen én is csodálkozom, mert kb hozza egy Pentax M 50/f2 képét, amiről csak jókat mondanak. (bár az is eléggé ősi szerkezet)
A színekkel meg egyszerűen mákom volt. :)
De elég is lesz az önajnározásból, menni kell újakat csinálni...

coito ergo sum...

(#369) hege01


hege01
tag

Sziasztok,

Első dslr-es próbálkozásaim egyelőre lepkékkel.
Várom a véleményeket, tanácsokat.
köszi

[ Szerkesztve ]

(#370) máyköl válasza hege01 (#369) üzenetére


máyköl
veterán

Szia,

Az első nem rossz, szép sötét háttere van, jó a vágás, a szemszöge a képnek.

A második sem egy rosszul sikerült kép, a háttér ott is szép mosott, de én a jobboldali virágot levágnám, szerintem nem kell az oda. :)

Máyköl

(#371) hege01 válasza máyköl (#370) üzenetére


hege01
tag

köszi, igazad van így jobb lett. (ha jól vágtam)

(#372) máyköl válasza hege01 (#371) üzenetére


máyköl
veterán

Igen, valahogy így gondoltam. Ha még tudsz rajta javítani, akkor: A virágnak hagyd meg az alját azt ne vágd le. Az eredeti képen is úgy volt, a virág alja benne volt még a képben. :)

(#373) philoxenia válasza hege01 (#371) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kép címe: Lépcsőn... :) Így sokkal jobb. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#374) hege01 válasza philoxenia (#373) üzenetére


hege01
tag

találó :)
köszi

(#375) Magnum_


Magnum_
nagyúr

első képem amit be merek linkelni - kérnék szépen véleményt, hideget, meleget :B

[link]

és a forditott[link]

[link]

fuji s5600, automatában.
a héten még jelentkezem autós fotóval, amit már M-módban lőttem..

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#376) leeate válasza Magnum_ (#375) üzenetére


leeate
senior tag

Szia!
Az első kép: Ne komponálj középre. Mármint, ha csak egy téma van. Több témánál ez segíthet az ún. optikai egyensúlyt megteremteni, de egy témánál nagyon zavaró, amatőr hiba. A másik, hogy szerintem lehetne kicsit kisebb a mélységélesség (a homályos háttér, de gondolom, ismered már ezt a fogalmat..). Ez el lehet érni nagyobb rekesszel (kisebb f-számmal), nagyobb zoom-olással (ezt én személy szerint nem kedvelem, mondjuk mintha erre a képre már zoomoltál volna, és jól néz ki), utómunkával vagy a tárgyhoz közelebb lépéssel (ez itt nem játszik)

A fordított fókuszos kép már jobb, több fantáziát feltételez, de itt viszont túlságosan jobbra került az alany a képkivágáshoz képest :) Meg szegény fejéből még egy oszlop is kilógni látszik, vájatlan szeműeknél (:D) ez az első, amire felfigyelnek.

A lány képe pedig célkereszt kompozíció. :) Nem, ez nem fotográfiai terminus, csak arról van szó, hogy olyan tökéletesen középre van helyezve a feje, mintha le akarnád lőni (ezt Szabó Gábor műsorából tanultam, nem lehet jobban megfogalmazni :D) . Ha kicsit lejjebb tartottad volna a kamerát, sokkal professzionálisabb kép született volna, amit a (szintén hiányzó) utómunka jól kiegészített volna. Néha le kell guggolni, fára kell mászni, be kell feküdni, hogy jó kép szülessen.

Ja, és nem érdemes M-módban fényképezni. Illetve minek, ha ott van a fénymérő, három féle is?

Remélem, segítettem vmit.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#377) Magnum_ válasza leeate (#376) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nagyon köszönöm a korrekt hozzászolást, igen, igyekszem megfogadni. még majd beszurok párat. :R

esetleg most gyorsan még beszúrom ezt[link] bár középen vagyon...

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#378) leeate válasza Magnum_ (#377) üzenetére


leeate
senior tag

Nyugi, amikor fotózok (elég ritkán mostanában), a pillanat hevében én se figyelek oda mindenre :)

[link] - Hmm?
Vágás, színegyensúly, +4 értéknyi kontraszt, választékos színtelítettség (a hátteret kissé erőtlenebbé, a bőrt élénkebbé téve)

Szólj, ha vmi nem oké vele, én is tanulok, jelen esetben utómunkát :D
(Na, én találtam is valamit. A kontrasztozás után kicsit világosítani kellett volna rajta. Sebaj.)

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#379) philoxenia válasza leeate (#378) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Derítőlap? Vaku?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#380) Kazimír válasza leeate (#376) üzenetére


Kazimír
őstag

"Ja, és nem érdemes M-módban fényképezni. Illetve minek, ha ott van a fénymérő, három féle is?"

Hát ezt így nem jelenteném ki kerek-perec. Nagyon sokat lehet tanulni belőle.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#381) Magnum_ válasza leeate (#378) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:Y nagyon köszi, 1000x jobb... uttómunka is újdonság nekem, azt sem tudom, mi fán terem... köszi :R

I humbly and respectfully decline™

(#382) philoxenia válasza Magnum_ (#381) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Verzióm

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#383) Magnum_ válasza philoxenia (#382) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nincs nagyon szemem hozzá. mit változtattál?

I humbly and respectfully decline™

(#384) philoxenia válasza Magnum_ (#383) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kis gamma föl, kevés szín + , auto kontraszt /PhotoFiltre/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#385) leeate válasza philoxenia (#379) üzenetére


leeate
senior tag

Parancsolsz? :DD

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#386) leeate válasza Magnum_ (#381) üzenetére


leeate
senior tag

Én is köszi! :R Hát az utómunka fontos, főleg az olló (a fotós legfontosabb eszköze :) )

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#387) philoxenia válasza leeate (#385) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon hiányzik a képről a derítés, a háttérre mért a gép fényt, így a modell arca sötét lett, ezt derítőlap, vagy a beépített vaku segítségével lehetett volna deríteni. Az alapvető hiba leginkább ez a képen, a többi már....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#388) leeate válasza philoxenia (#387) üzenetére


leeate
senior tag

Most már vili. :) Én személy szerint ha lehet, kerülöm a vakuzást, főleg arcra, helyette nagyon szeretem viszont a PS Shadows / Highlights parancsát.
[link]

Itt: Kijelöltem lasszóval a lányt, a kijelölésből réteget csináltam. Ebből az új rétegből rámentem a S / H-ra, az árnyékokat kicsit felhúztam, az csúcsfények csúszkáját teljesen le. Az eredeti rétegnél meg pont hogy az árnyékokat toltam vissza, az csúcsfényekre meg adtam 10-20%-ot (nem szabad túlzásba vinni, mert még egy rossz hdr-szerű képet kapunk a végén..)
Szerintem jó lett.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#389) philoxenia válasza leeate (#388) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a baj, hogy a felvételezéskor elvesztett részleteket nem tudod a PS-sel visszanyerni. A derítő vakuzás nem ad olyan éles vonalakat az arcon, mint egy szobában vakuval fölvett portré. A derítőlap pedig végképp szép eredményt ad, pláne az aranyszínű....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#390) Magnum_


Magnum_
nagyúr

köszi mégegyszer srácok, amint lesz saját gépem, töltök még fel - autósat.

I humbly and respectfully decline™

(#391) hege01


hege01
tag

Sziasztok,
Ehhez mit szóltok? Hétvégi kirándulás eredménye.
[link]

(#392) Szten Márs válasza hege01 (#391) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szép :R

(#393) macskajancsi válasza hege01 (#391) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

bejövős! :)
a színekkel csináltál valamit?

coito ergo sum...

(#394) hege01 válasza macskajancsi (#393) üzenetére


hege01
tag

Raw Therapee-val kicsit átdolgoztam mert a gép által konvertált jpg elég rossz lett.
Szerencsére mostanában "raw+jpg" képeket lövök, így még lehet variálni velük.
Persze még van mit tanulnom minden téren, alig 1 hónapja kezdtem.

Ja és köszi a véleményt,
Szten Márs neked is.

(#395) D4rkm4n válasza hege01 (#394) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Írtam flickr-en is de itt is hozzáteszem, hogy kicsit eltoltam volna a színgörbét a zöld irányába. Akkor nem lennének a növények ilyen fakó zöldek (az erős napsütéstől).

Összességében egy remek kép! :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#396) hege01 válasza D4rkm4n (#395) üzenetére


hege01
tag

Köszi a tanácsot, lehet még egyszer nekiállok. Ha gondolod átküldöm a raw file-t és lehet alkotni.(egyébként Locarno, Svájc)

(#397) D4rkm4n válasza hege01 (#396) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nem vagyok olyan nagy PS betyár ám. Én is csak a színekkel szoktam variálni. :B

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#398) leeate válasza hege01 (#391) üzenetére


leeate
senior tag

Hát, ennek kicsit mű-HDR szaga van, főleg a leveleknél... :U

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#399) Allien válasza hege01 (#394) üzenetére


Allien
veterán

Az jó kis progi, szeressem. Lehet azzal olyat is, amire nem lehet egyből ráfogni, hogy HDR, mert nincsen túlcsicsázva! ;) Pedig jó kis kép! :C

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#400) hege01


hege01
tag

Mégegyszer köszi a hozzászólást mindenkinek. HDR is tervbe van véve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.