Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Timyyy válasza Brian_RL (#598) üzenetére


Timyyy
őstag

A gesztenyés nekem abszolút favorit, nyugodtan mehetsz szerintem a digitális fényképeim topicba is, ott is megállja a helyét. :)

(#602) Timyyy válasza bmx powa (#593) üzenetére


Timyyy
őstag

Ahhoz képest hogy telefonnal készült az első 2, meglepően jók, talán csak a túl sok sötét rész hozható fel negatívumként... :)

(#603) anri-ur


anri-ur
tag

Sziasztok!

3 újabb próbálkozásom!

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#604) Timyyy válasza anri-ur (#603) üzenetére


Timyyy
őstag

Az első megérne egy tágabb vágást szvsz :U

(#605) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a véleményt :)

(#606) anri-ur válasza Timyyy (#604) üzenetére


anri-ur
tag

Sajna már dobva lett az eredeti így csak az oldalához tudok adni.

[link]

(#607) Brian_RL válasza anri-ur (#606) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Nekem elvonja a jobboldal a figyelmem a fő témáról, mintha ott lenne éles, meg a kék nem illik a csiguhoz.

(#608) anri-ur válasza Brian_RL (#607) üzenetére


anri-ur
tag

Ezért vágtam le az előző képen,de úgy meg szűk lett.Úgy néz ki ezt elbaltáztam.

(#609) máyköl válasza anri-ur (#603) üzenetére


máyköl
veterán

A 2. és a 3. gyönyörű... Elismerésem, ez a 2 kép nyugodtan mehetne a Digitális Fényképeim topikba. ;)

(#610) anri-ur válasza máyköl (#609) üzenetére


anri-ur
tag

köszi nekem is a kettes a kedvencem.

(#611) gabe_


gabe_
őstag

szépek

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#612) máyköl válasza gabe_ (#611) üzenetére


máyköl
veterán

Ezt most kinek írtad?

(#613) gabe_ válasza máyköl (#612) üzenetére


gabe_
őstag

anri-ur-nak, csak mellényomtam... :B

Ezt mobillal csináltam. (Nem tudom, idevaló-e, ha nem akkor sorry...)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#614) máyköl válasza gabe_ (#613) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem nem jön be a link. :(

(#615) Brian_RL válasza gabe_ (#613) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Vizes motorháztető? :D
Mobilhoz képest egész jó a minőség, mondjuk egy kis élesítés nem ártana neki, de így is elmegy :) A meglátás jó, esetleg kicsit vághatnál rajta, akkor szerintem még izgalmasabb lenne.

(#616) gabe_ válasza Brian_RL (#615) üzenetére


gabe_
őstag

Igen. :K Újra lett festve, és másnap esett az eső...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#617) máyköl válasza gabe_ (#616) üzenetére


máyköl
veterán

Érdekes, nekem még mindig nem jön be a link. :D Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#618) gabe_ válasza máyköl (#617) üzenetére


gabe_
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#619) máyköl válasza gabe_ (#618) üzenetére


máyköl
veterán

Így már jó nekem tetszik. :)

(#620) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Szombaton Erdélyben voltam egy túrán a Pádis-fennsíkon. Gyönyörű vidék, de sajnos rohantunk, fotózni nem volt idő, csak éppen néha-néha kattintgattam.

(#621) gabe_ válasza Toncsi (#620) üzenetére


gabe_
őstag

Hú, gyönyörű. A táj is, meg a képek is. :R

Sovány szakácsban sose bízz!

(#622) máyköl válasza Toncsi (#620) üzenetére


máyköl
veterán

A 2. tetszik, a többi nekem kicsit semmitmondó. :((

(#623) vth


vth
tag

Sziasztok!
Én is elhoztam kezdeti szárnypróbálgatásaim egyik gyümölcsét :)

[link]

Every ship can be a minesweeper ... once

(#624) -Bohóc- válasza vth (#623) üzenetére


-Bohóc-
csendes tag

Én csak érdeklődnék, hogy milyen programmal lehet ezt megcsinálni, hogy sárga, vagy piros rész a ff-ben megmaradjon???

(#625) vth válasza -Bohóc- (#624) üzenetére


vth
tag

Capture NX2 -vel pl., ez azzal készült

Every ship can be a minesweeper ... once

(#626) vth válasza vth (#623) üzenetére


vth
tag

Annyira jó lett, hogy mindenkinek elállt a szava, vagy annyira rossz, hogy szót sem érdemes pazarolni rá, vagy csak mindenki elment nyaralni? :F

Every ship can be a minesweeper ... once

(#627) vth


vth
tag

Üdv!
Itt van még egy kép, hátha benéz valaki:
[link]

Every ship can be a minesweeper ... once

(#628) t_a_m_a_s válasza vth (#627) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Vannak jó ötleteid, de mindent középre komponálsz, ami az esetek túlnyomó hányadában nem a legszerencsésebb megoldás.
A zászlós nekem túl szűkre vágott, de jó elképzelés, az utolsó madaras is jó, csak középen van. Kicsit más nézőpontból mindegyik ütősebb lenne...
a két füleses és a nagy madaras nem igazán éles, és nem is mond semmit. A corvette-nél jó az utómunka, kár, hogy belelóg a képbe a másik járgány.

Holnap majd jól beletépünk...

(#629) vth válasza t_a_m_a_s (#628) üzenetére


vth
tag

Köszönöm a kritikát! Igazából csak két képet akartam ide linkelni, az egyik a temető, a másik a kolibri, de nyilván látszik a többi megosztott kép is (azokat nem ide szántam). A kolibrit szerettem volna máshogy fényképezni, de ő nem szerette volna :N Nagyon gyors és nagyon kicsi, szóval nem egy egyszerű fotótéma ...

Every ship can be a minesweeper ... once

(#630) t_a_m_a_s válasza vth (#629) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ha nem tudod máshogy fotózni az nem gond, mert - bár nem tudom, mivel fotózol - utólag tudsz rajta vágni, bőséggel. 6-8-10 megapixelből már elég durva vágásokat lehet készíteni. Én - utólagos engedelmeddel - valami ilyesmire vágnám: kolibri vágott

Amúgy baromira irigyellek, hogy volt lehetőséged kolibrit kergetni. Én egy szendert hajszolok az erkélyen egy ideje, de kevesebb sikerrel, mit te a kolibrit:)

Holnap majd jól beletépünk...

(#631) vth válasza t_a_m_a_s (#630) üzenetére


vth
tag

Egy Nikon d5000-et használok. A kép tényleg jobb igy, köszönöm.
A kolibri nekem is nagy élmény volt, először el sem hittem, mit látok. A gond az velük, hogy 2-3 méterről 200mm-en fényképezve is nagyon picik, és az 1/4000 zársebesség ellenére sem lehet mindegyik képen látni a szárnyukat.

Every ship can be a minesweeper ... once

(#632) electroger


electroger
csendes tag

Na látom itt lelki társakra találtam!Én is amolyan amatör fotós vagyok,megosztom veletek képeimet.Lehet tolni kommenteket,abból tanul az ember.

http://www.flickr.com/photos/35194721@N03/

[ Szerkesztve ]

(#633) leeate válasza electroger (#632) üzenetére


leeate
senior tag

A zászlót fogó militaristák meg a motoros tetszik.
OFF: Te is USA-beli vagy?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#634) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Erről a képről vélemény?
Az egyik tetoválásomat ábrázolja, ami sajnos még nincs befejezve.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#635) leeate


leeate
senior tag

Sziasztok!
Hétvégén Brüsszelben voltunk, ahol meglátogattuk a mini Európát. Európa országainak egy-egy jellegzetes momentuma van megépítve makett formában. Én meg próbáltam pár nem turistafotót készíteni.
[link]

A képek sorrendben: német hon, német hon, olasz hon (? - nem emlékszek), belga hon, holland hon, holland hon, magyar hon :))

Jöhet hideg - meleg. :DD

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#636) Szten Márs válasza leeate (#635) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egész jó kis sorozat lett :K

(#637) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok, elég kezdő fotók, tele hibákkal, de hátha valamelyik megtetszik valakinek:

[link]

Lehet nem a legjobbakat rakom fel, csak most valahogy ezek tetszettek :U

(#638) leeate válasza Szten Márs (#636) üzenetére


leeate
senior tag

Köszi :R Kár, hogy nem tudtam még többet kihozni a helyszínből :(

qfm: Ha jól látom, te még erősen a fényképezőgéped próbálgatod, ahogy én is :) Nekem 3 képed tetszett, a 14., festményszerű fotó, talán lehetne még rajta kicsit utómunkázni, hangsúlyosabbá tenni, aztán a 8. az aranyos. :) Jól látom, hogy az a maci valamin lóg v nem? Mert ha igen, beletehetted volna azt is, amin lóg, talán adott volna egyfajta egyensúlyt a kompozíciódnak. Aztán a sírhelyes kép tipikusan olyan, amiből lehetett volna szvsz jobb is. A sírfeliratot először én simán benéztem régi amerikai rendszámtáblának (sry), de a kiégések sem túl kellemesek.
Rem. építő jellegű voltam ^^

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#639) qfm válasza leeate (#638) üzenetére


qfm
senior tag

Igen, lóg valamin (egy telefonon), és van olyan is amin az is látszik, meg a kéz is ami tartja azt a valamit, csak nem azt tettem fel. A sírosból is van 6 féle, csak engem ez fogott meg, de akkor lehet nem szerencsésen választottam. Abból a 14esből többet nem tudtam kihozni sajnos, az tényleg csak a gép határainak a próbálgatásának indult. (bár inkább a saját határom értem el egyelőre).

Kevesebb mint 1 hete van meg a gép még :)

[ Szerkesztve ]

(#640) Kazimír válasza qfm (#637) üzenetére


Kazimír
őstag

Első körben értékelendő, hogy próbálsz érdekes nézőpontokat találni a szokványos témákhoz.
Mindenképpen azt tanácsolom, hogy mielőbb barátkozz meg a RAW formátummal és annak feldolgozásával, ha eddig még nem tetted.
Gyakorlás, gyakorlás.
A 15-ös tetszik. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#641) qfm válasza Kazimír (#640) üzenetére


qfm
senior tag

Igazság szerint megvan rawban, és 100%-os jpegben is, csak mikor felraktam azon a gépen csak paint volt kéznél és azzal méreteztem (méretezés nélküli feltöltéshez túl nagy lett volna a flickr szerint), és jpegbe mentve rontott a minőségen rendesen. Felraktam egy képet példának:

[Painttel méretezett]
[Eredeti, flickr méretezte]

Elsőn zajos a levél erezete, másodikon szerintem jobb, úgyhogy majd lecserélem a képeket jobb minőségűre belőlük, ha lesz időm :U

[ Szerkesztve ]

(#642) vakondvok


vakondvok
tag

Sziasztok,akkor én is 1-2 fotót mutatok. (+ - véleményeket várok : ) )
[link]
[link]
[link]
[link]

köszi,üdv : )

(#643) arthropod válasza vakondvok (#642) üzenetére


arthropod
tag

Én az elsőről, és az utolsóról írnék pár szót.
Tehát az első nekem tetszene, illetve szerintem jó az elképzelés... Viszont vakít, nagyon zavaró a túl sárga és a túl fényes, fehér kontrasztja.

Az utolsó pedig sajnos túlexponált! Az elsőből szerintem PS vagy GImp még javíthatna!

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#644) vakondvok válasza arthropod (#643) üzenetére


vakondvok
tag

köszönöm, rajta leszek : )

(#645) t_a_m_a_s válasza vakondvok (#642) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Látszik, hogy igyekszel, vannak ötleteid. De a középre komponálás általában nem szerencsés. Mint azt előttem is írták, az első és az utolsó képed a legjobb. Az elsőnél valami kanyargósabb, jobban belátható szakaszt kell keresni, ahol mindkét irány jól belátható, így lesznek szép fehér és piros csíkjaid is. Nem néztem exifet, de kicsit túlexponáltnak tűnik a kép, illetve túl hangsúlyos a szalagkorlát. az utolsó pedig kicsit kiégett itt-ott.

Holnap majd jól beletépünk...

(#646) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Nem tudom, én néztem monitoron, nem tűnt sehol kiégettnek, sem túlexponáltnak, néztem hisztogramot, illetve néztem, hogy van-e kiégett rész, és nincs kiégett rész, a hisztogramm meg normálisnak tűnik, ha nagyon akarnánk egy 1/3-ad fényértékkel lehetne sötétebb, de nem szükséges.

(#647) t_a_m_a_s válasza Szten Márs (#646) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Neked lehet igazad, én notin nézem, ott az első, homályos levél nagyon világos, kiégett hatása van. Holnap megnézem valami rendes monitoron is...

Holnap majd jól beletépünk...

(#648) Szten Márs válasza t_a_m_a_s (#647) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A notik többségénél alapbeállításon valamilyen számomra érthetetlen okból olyan szinten túl van húzva az LCD fényereje, hogy épphogy nem égeti ki a szememet, valami füstölgő lyukat hagyva csak a helyén, szóval igen becsapósak tudnak lenni.

(#649) t_a_m_a_s válasza Szten Márs (#648) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Megnéztem rendes monitoron, és kénytelen vagyok revidiálni az álláspontomat. A notin egy nagy fehér folt volt az említett levél, itt az irodai gépemen még az erezete is kivehető... :F

Így viszont már egy teljesen rendben lévő képről beszélünk. bár én egy kicsit előrébb hoztam volna az éles tartományt.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#650) vakondvok válasza t_a_m_a_s (#649) üzenetére


vakondvok
tag

köszönöm az észrevételeket,tanácsokat mindenkinek : ) még gyakorlom aztán jobb lesz : ) az utómunkával eddig nem nagyon foglalkoztam, de majd elkezdem : )
még pár:

ilyet is csináltam,bár ez be is mozdult(nincs még állványom) :[link]
vitorlásverseny:) :[link]
még egy őszi kép(ha már aktuális) :[link]
egy régebbi(még nikon-os) kép, még "aznaposan: D" :[link]

üdv

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.