Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Thome válasza zalman90 (#12800) üzenetére


Thome
addikt

Tárfészek: Az a része a fegyvernek, ahova behelyezed a tárat... :DDD
Na annak a belső oldalára tehetsz szigetelőszalagot.

[ Szerkesztve ]

(#12802) stefanitsr válasza zalman90 (#12800) üzenetére


stefanitsr
senior tag

intárfész. :DDD

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12803) Hurkaleves válasza stefanitsr (#12797) üzenetére


Hurkaleves
őstag

igen. valami hasonlóra gondoltam én is, de pont akkor van a bibi ha a dugó (mondjuk sorozatlövés folyamán) hátul áll meg és már el is vesztette a lendületet és beragadhat.

(#12804) rainmen válasza Hurkaleves (#12803) üzenetére


rainmen
aktív tag

Akkor gyenge a motor vagy az aksi. A rugó "végeredménye" ugyan az, csak könnyebben indul meg és utána "keményít be".

Hengeres nyomórugónál a sűrű tekerés a lágy rész, a ritka tekerés a kemény.

(#12805) Hurkaleves válasza rainmen (#12804) üzenetére


Hurkaleves
őstag

igen arra én is gondoltam, hogy az aksi nem biztos, hogy elég lesz...
feltöltve okés, de ahogy fogy úgy hajlamos a hátul való megakadásra..
nomind1 mert lipo-sítani akarok majdan eccer... az új fegyót.

(#12806) stefanitsr válasza Hurkaleves (#12805) üzenetére


stefanitsr
senior tag

A következő fegyvered lehet hogy tök máshogy fog viselkedni. Amúgy ilyenkor érdemes kivenni a csapágyazott rugóvezetőt, a biztosabb működés érdekében.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12807) Hurkaleves válasza stefanitsr (#12806) üzenetére


Hurkaleves
őstag

igaz. úgy is van még egy csapágy a dugófejnél is..

(#12808) stefanitsr


stefanitsr
senior tag

belecsaptam a type97b-be a systema m110-et
448 fps...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12809) szbalogh válasza stefanitsr (#12808) üzenetére


szbalogh
őstag

:Y

Énmeg vittem vevőnek a tücsköt. Lődöztünk meg próbálgattuk aztán egyszercsak kaka.
Megtört a fetkapcsoló vékony vezetéke :(((
Milyet tegyek bele ami vékony de nem szokott megtörni?

Nick: HE_Storm

(#12810) rainmen válasza szbalogh (#12809) üzenetére


rainmen
aktív tag

Inkább az a kérdés (szerintem), hogy miért mozgott a FET, hogy meg tudott törni a vezeték??? :U

(#12811) szbalogh válasza rainmen (#12810) üzenetére


szbalogh
őstag

A probléma összetettebb... mint egy AK esetében :DDD
A fet a mellső markolat felett van. Itt csatlakozik az aksi is. Icipici helyen minden. A gb kapcsolóját össz kell kötni a fettel meg a + -al. De oldható kötéssel, hogy a ki lehessen venni a GB-t. Úgy nem lehet megoldani, hogy fetestül meg mindenfajta vezetékestűl ki lehessen szedni a GB-t mert olyan kicsi hely van a vezetékeknekm hogy ez a 4db is épphogycsak átfér. A fet vezetékeit hosszabbra hagytam, hogy könnyebben át lehessen fűzni előre összerakáskor. Amikor persze bekerül a helyére a GB akkor elől kell valahova elrendezni a sok vezetéket. Így nagyjából betömködtem úgy, hogy szépen elfért. A fet-et nem ragasztottam oda semmihez, nem láttam értelmét. Ott szakadt el ahol a csatlakozóhoz forrasztottam.
Asszem ide is vastag vezetéket fogok használni azt kész :B

Nick: HE_Storm

(#12812) rainmen válasza szbalogh (#12811) üzenetére


rainmen
aktív tag

Aha. Én az AK-nál úgy csináltam, hogy az akkutól jövő vezetékezésről tudom leszedni a FET-et, tehát a motor és kapcsolókábelekkel fix, forrasztott. GB-vel egyben kijön, motor-aksi pozitív kábelen van még tűzősaru.

(#12813) Hurkaleves válasza stefanitsr (#12808) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ahány rugó annyi fps. emellett gondolom a tömítése is profi a cuccnak.

(#12814) stefanitsr válasza Hurkaleves (#12813) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Jó szokás szerint erősebb a rugó mint a ráírt érték, de úgy saccolom 1 teljesítmény lépcsőnél még picit jobban, szóval valahol m120 felett lehet valójában. A cucc a gyári rugójával (m120 elvileg) 439-et lőtt...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12815) Hurkaleves válasza stefanitsr (#12814) üzenetére


Hurkaleves
őstag

erre gondoltad belerakod a (papíron) "gyengébbet" és erősebb lett.. :C

(#12816) szbalogh válasza rainmen (#12812) üzenetére


szbalogh
őstag

Nemsokára nekem is AK lesz. AKkor majd ezt leírhatnád képekkel is nekem :R

Nick: HE_Storm

(#12817) feka007


feka007
nagyúr

Vettem egy ilyet.

Most teszteltem a 350 fps M4-emmel:
[link]
[link]

Szerintetek nem gyenge egy kicsit? Meg a BB-k kis fehér anyaga is látható volt a lövések helyén.. Mondjuk közvetlen közelről lőttem

[ Szerkesztve ]

(#12818) stefanitsr válasza feka007 (#12817) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ha szándékosan tönkre akarod tenni akkor közvetlen közelről kell ugyanazt a pontot sorozni, 400+ fps-el és nagy roffal, azt akkor egy idő után át is lyukad. Reméljük azért sosem tesznek veled ilyet játékon.

Az airsoft lényege, hogy a műanyag bogyó tömege kicsi, ezért a nehéz olómlövedékes lég és éles fegyverekhez képest igen gyorsan veszti a mozgási energiáját a BB. Ennek oka, hogy a játékról/játék területről véletlenül se tudjon olyan energiával lövedék távozni hogy bárkinek komoly sérülést okozzon (valahol azt hallottam hogy ahhoz hogy egy lövedék áthatoljon a szemgolyón 4J energiával kell becsapódnia, mi elvileg pedig max 3,3J torkolati (!) energiával (ez is sniper kategória már) lövünk csak - hallottam valakitől, tehát ezt nem kell készpénznek venni).

Magyarán, ha nem soroznak arcon közvetlen közelről durván és sokáig, nem kell aggódnod. Ha ilyet tesznek akkor azonnal hagyd ott azt a helyet.

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12819) Hurkaleves válasza feka007 (#12817) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ez pont jó. nekem is ilyen van, de én nem tesztelgettem csak más tesztet néztem.

szerk: 3.3J-al lövünk max. ami mire odaér a szemüveghez töredéke lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12820) rainmen válasza feka007 (#12817) üzenetére


rainmen
aktív tag

Én egy kinti játékon teszteltem egy ilyet, nekem nem jött be. Nagyon zavaró volt, bezavart a látásban, esélyem nem volt a környezetből bárkit is érzékelni. Épületen belül elment, de összeségében nekem nem jön be.

(#12821) Hurkaleves válasza rainmen (#12820) üzenetére


Hurkaleves
őstag

én a festését akarom lenitrózni és újrafújni vékonyabb rétegben és MATT feketével mert a mostani, gyári magasfényű festésen (amit nem értek) nap felé fordulva elég durván becsillog az összes kis lyuk rajta...
egyébként cserélni akarom a "továbbfejlesztett" verziójára ahol a lyukak átmérője nagyobb, de hogy tartósságából ne veszítsen a lemez vastagságát közel 1mm-re vették. ezaz

[ Szerkesztve ]

(#12822) rainmen válasza Hurkaleves (#12821) üzenetére


rainmen
aktív tag

Én meg gondolkozok egy sí-snowboard szemüvegen, csak nem merem megvenni és utána tesztelni, hogy mit bír a plexije... :B

(#12823) feka007 válasza stefanitsr (#12818) üzenetére


feka007
nagyúr

"ahhoz hogy egy lövedék áthatoljon a szemgolyón 4J energiával kell becsapódnia"

Nem teszteltem még, de szerintem 1.5 J is bőven elég ahhoz, biztosan nem kell 4

pisztoly: Sztem érdemes betesztelni, kínaiaknál sose lehet tudni éppen hogy puffant a cucc, lehet megtörve a rács úgy, hogy nem látni pl. Lyukakat meg visszakalapálod.

rainmen: A lencsékkel meg az a baj, hogy párásodik mint az állat, akármit csinálsz vele.

(#12824) sptkyle válasza feka007 (#12823) üzenetére


sptkyle
senior tag

Én régebben említettem egy ilyen szemvédőt, illetve hogy készítek képeket róla, mert csúnyán megviselte 2 találat. (380-390fps körül) A 2-ből 1 átszakított egy részt a 2 luk között. (ergó keletkezett egy nagyobb luk) A másik találat csak csúnya horpadást okozott.Fotózni mindig elfelejtek sajnos.
Nem történt amugy baj belőle hálisten, de természetesen azóta az a szemüveg dísz.
Nem tudom (nem tudhatom) hogy a kínai ilyen típusú szemvédők mennyire ugyan olyanok. Lehet hogy csak annál a típusnál vékonyabb lemezt használtak, vagy anyaghibás volt.
Azt tudom viszont hogy a perforált lemezes szemvédőket sokan nem ajánlják A technika hátránya miatt gyengébb, mint egy "fonott drót" (nemtudom mi a szakszó) szemvédő.
Személy szerint látván ezt az esetet, én nem bízom ilyen védőeszközre a szemem világát.(és itt nem csak a megvakulásra gondolok.. elég kellemetlen tud lenni akár csak a gyógyulás miatti pár hetes félvakság, netán látáskárosodás.. nem kell hogy átmenjen a bb a szemen ;) )
(ez persze egyéni véleményem)

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#12825) szbalogh


szbalogh
őstag

Mostanában fogok megint rendelgetni rsov-ról AK-ba kütyüket. Egy ilyet ki fogok próbálni. 1-2mm-re el van emelve a kerettől a lencse így körben végig szellőzik rendesen. A plexije is elég masszív vastag. Remélem azért ez a kínai verzió sem szemétből készül :DDD

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#12826) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Hétvégén jó kis játéknak nézünk elébe Szentendrén.
Reklám OFF.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#12827) Hurkaleves válasza szbalogh (#12825) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ilyenem is van. menet közben állat, de ha megállsz már támad is a pára!... részben jó megoldás.

(#12828) dFactor


dFactor
tag

Enyhén off:

EZ biztos megéri valakinek.A postaköltség kicsit vicces.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#12829) stefanitsr válasza szbalogh (#12825) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Nekem meg megjött az 11,1v 20c 1200-as rúd lipo az aksuba. Rögtön lettek adagolási gondok. :D

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12830) szbalogh válasza stefanitsr (#12829) üzenetére


szbalogh
őstag

Jaja, durva nagyon. AK-ba mindenképp 7.4-est veszek. Eddig mindig kint volt kazánházban hidegben. Tegnap viszont bevittem a házba, ott töltöttem fel és utána próbálgattam. Már a 120-as rugó is egészen felhúzva áll meg egyeslövésnél... a GB-hez nem nyúltam. Nem baj ha gyengül egy picit az a rugó ám, mert szerintem bőven 400 felett van, de ma elvileg túladok rajta végre :DDD

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#12831) sptkyle válasza StoneBridge (#12826) üzenetére


sptkyle
senior tag

Jaja jónak tünik. Sok ismerős lesz kint. Sajnos ez nekem most kimarad. :O
Norris féle játékok amugy mindig jók.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#12832) szbalogh


szbalogh
őstag

Na most meg volt olyan hogy kipottyant a bb a cső végén. Aztán betettük a hicap tárat és megszűnt a "jelenség". Szóval így frissen feltöltve szobahőmérsékleten már a tücsökben is adagolási gondok voltak.
Na megyek AK-t venni :DDD

Nick: HE_Storm

(#12833) rainmen válasza szbalogh (#12832) üzenetére


rainmen
aktív tag

Ezek szerint sikerült eladni. Gratula!!! :C

(#12834) sptkyle válasza szbalogh (#12832) üzenetére


sptkyle
senior tag

Jókor jönnek elő a hibák. :D
Még jo hogy sikerült eladni. :P

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#12835) szbalogh válasza sptkyle (#12834) üzenetére


szbalogh
őstag

Aztán lehet ám, hogy mégsem a nagy rof hibája miatt adagolt rosszul.
A hopup teljesen ki volt húzva azaz 0 állásban volt. Elképzelhető az, hogy amikor hátul volt a nózi akkor nem 1 hanem 1-2 bb is feljutott a csőbe? Mivel a hop nem fogta meg. Ezt látszik igazolni, hogy a midcapben elég erős rugó van, a hicapben meg gyengébb és az utóbbival tökéletesen adagolt.

Nick: HE_Storm

(#12836) zalman90


zalman90
őstag

sziasztok , ki tud olyat csinálni hogy nagy akksit szétbont és szárnyas crane stock akksi-t csinál belőle

lehet egyáltalán ilyet?

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12837) rainmen válasza zalman90 (#12836) üzenetére


rainmen
aktív tag

Ha nem LiPo-ról van szó (és amennyiben jól értem, nem), úgy bárki szét tudja kapni és a szükséges helyeken forrasztással és kábellel pótolni a hiányosságokat. Akármilyen formára meg tudod csinálni, szbalogh kolléga például cellaszintre csinálta a behajtható tusba az aksit.

(#12838) mcmck'


mcmck'
csendes tag

Sziasztok!

Új jg mp5 sd6 vásárlásán gondolkozom, 30 ezer forint értékben. Pár ezer hozzászóláson végigfutottam már a fórumban, de nem sikerült az alapján eldönteni, hogy jó helyre tenném e vele a pénzem :)
Első fegyver lenne. Ha ki tudnátok segíteni pár tanáccsal nagyon hálás lennék! ;)
-mindenképp mp5-re voksolnék és a leírtak alapján lehet cyma-kat kéne nézegetnem? vagy egy használt megfelelne?

köszi & üdv,
lóri :R

(#12839) szbalogh válasza mcmck' (#12838) üzenetére


szbalogh
őstag

Az újfajta cyma .041 éa .049-es típusok állítólag egész jók. Viszont kicsit drágábbak de láttam már .049-est 25 ezerért is expressz.hu-n. Sajnos lecsúsztam róla :(((

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#12840) sptkyle válasza mcmck' (#12838) üzenetére


sptkyle
senior tag

Én nem gondolnám, hogy egy JG vel első fegyvernek nagyon melléfognál.
(bár nálunk a fémtestes mp5-nél volt valami kábelnyűg, de nem gondolom, hogy tipushiba lenne)
Első fegyverét az ember (ha megkedveli a sportot) általában ugyis lecseréli elég hamar.
Cyma MP5-höz nem volt szerencsém még . JG a fenti dolgon kívül mást nem produkált, teszi szépen a dolgát.
Használt fegyvernél lehetőleg vigyél a vásárláshoz egy tapasztaltabb kolegát, mert könnyen meg lehet szívni. (még így is, mert a legtöbb ember azért nem szedi darabjaira megvétel előtt a fegyvert) Illetve lehetőleg preferáld a megbízható eladókat.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#12841) stefanitsr válasza sptkyle (#12840) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Nem fog mellé vele, viszont xyz pénzért ma már kapni olyan fegyvert, ami ésszerűbb választás, tartósabb, pontosabb, masszívabb, szerelhetőbb, fegyverebb érzése van.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12842) mcmck' válasza stefanitsr (#12841) üzenetére


mcmck'
csendes tag

hát köszi szépen a jótanácsokat 8-)
sajnos 30 a keret és hozzáértőt nem tudok elcibálni :)
úgyhogy maradna 30ért a jg vagy mit ajánlanátok helyette? hallottam a fém testes m4 boyi-ról ami ütheti és? 8-)
viszont amivel nem vagyok tisztában, az a különböző sorozatok, mit értettél fém testes mp5 alatt? a JG az mind abs+fém összetételű testtel jön (legalábbis azt hittem:D ) vagy különböző szériák vannak? :S

köszi & üdv

(#12843) szbalogh válasza mcmck' (#12842) üzenetére


szbalogh
őstag

Először is ha fém fegyóról van szó akkor MP5-nél a tokozás felső része fém csak. A fém acél vagy spiáter. Az utóbbi hidegben könnyen törhet, mp5-ből nincsen acél tokozású, illetve azt nem tudod megvenni. :DDD
JG-ből és Cymából is van fém testű. A műanyag olyan 20000Ft-nál nem ér többet!
A régebbiek műanyagok az újabbak fémek. Ha ismert a pontos típusszám akkor youtube review-t kell róla nézni mielőtt megveszed.
AK-t ajánlok helyette :DDD 30-ért már lehet találni acélt. Tegnap vettem :DDD

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#12844) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

srácok van már egy kisebb fajta "bazárom" a softair-en. ha valakit érdekelnek alkatrészek akkor nézzen szét nálam.

(#12845) mcmck' válasza szbalogh (#12843) üzenetére


mcmck'
csendes tag

http://airsoft.nowar.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=7038&category_id=20305&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

én erre gondoltam, a test maga abs, szóval ez nem ér 30at ezek szerint, de akkor nézek egy gondolom csak használtan lehet kapni acél akt :)
(a a másik baj, hogy ennél pontosabb típusszámot nem írnak sehol =| , max az árból lehet következtetni..
review alapján JG mp5 sd6-ot nagyon promozták :D , de msot ránézek az ak-kra ;O)

(#12846) mcmck' válasza mcmck' (#12845) üzenetére


mcmck'
csendes tag

Eladó D-Boys Ak-74 (KLS Series) acél + fa. 5 játékon vett részt, kb 5000 BB ment ki rajta. Szép állapotban, viszont a felhúzókar vége letört, de így is hozzá lehet férni a hopuphoz. Hopupgumi jó minőségűre lett cserélve, más tuning nem volt, gyárilag 400FPS. Karcmentes.
Bandázsolva van a tár (gyári barna műanyag) és az alsó fa előagy és a válltámasz. Akksi nincs hozzá. Lipoval használtam. Doboza megvan. Megkímélt, szép állapotban.
[img]...
Bipod nem jár hozzá!

Ár: 25.000Ft.

mondjuk ez az ak szerinted jó megoldás lenne ? 8-) :R :R

(#12847) szbalogh válasza mcmck' (#12846) üzenetére


szbalogh
őstag

Keszdetnek jó a műanyag is. Meg igaz az is, hogy ki kell menni néhány játékra és kipróbálni minél több fegyót.
Azt az AK-t valószínűleg a meghirdetés után pár másodperccel megvették :DDD Amúgy nagyon baba lenne.

Nick: HE_Storm

(#12848) mcmck' válasza szbalogh (#12847) üzenetére


mcmck'
csendes tag

vaagy még ilyet találtam olcsobban 8-)
Üdv.
Sűrgősen eladó egy alap CM 041B MP5 RAS.
FULL FÉM.
Csak fegyver,1 tár,akksi-töltő.

Zsír új.

ÁRA.: 30.000 ft+posta.
gondolom ezis elég jólene :_Q
ha egyik sincs, maraodk z alap müanyagnál és majd kialakul :)
köszi a segítséget! ;)

[ Szerkesztve ]

(#12849) szbalogh válasza mcmck' (#12848) üzenetére


szbalogh
őstag

Az sem rossz. Majdnem azt vettem, csak azért nem, mert nem tetszik :B Újonnan kb 50000Ft

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#12850) stefanitsr válasza mcmck' (#12848) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ha nem vitték még el akkor csapj le rá.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.