Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) zalman90


zalman90
őstag

Üdv. , vettem egy bontott ak-47 et , kiprobáltam , de nem nyom levegőt a a gearbox , ez mitől lehet? esetleg O gyűrű csere? vagy hengerfejet kell le cserélnem ?

A választ előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12302) rainmen válasza zalman90 (#12301) üzenetére


rainmen
aktív tag

Kezdésnek a dugattyún lévő "O"-gyűrű ellenőrzése valamint szemrevételezés dugattyú, dugattyúfej és "hengerfej" környékén.

(#12303) zalman90 válasza rainmen (#12302) üzenetére


zalman90
őstag

pontossan mit fiegyeljek ? minek lehet baj ? az O gyűrűt nem látom kopottnak , elég szorosan illeszkedik a hengerbe , de tiszta olaj volt , annak olyannak kell lennie? :F

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12304) stefanitsr válasza zalman90 (#12303) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Levegős rész (henger, rajta a hengerfej, dugattyú, rajta a dugattyúfej, O gyűrű, minden összetéve ahogy a puskában kell lennie) kivesz, hengerből dugó kihúz majdnem teljesen, a cső vége hengerfejen befog, dugattyú betol a hengerbe. Ennek eléggé nehezen kell mennie ha a levegős rész kompressziója jó. A mókolás során ki kell derülnie annak is, hol szökik a levegő, és akkor már tudod mit kell orvosolni.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12305) zalman90 válasza stefanitsr (#12304) üzenetére


zalman90
őstag

be fogtam ott ahol van a nózi , a cső vége , nyomtam be fele a dugattyút , de simán be tudtam nyomni , ereszteni nem hallom hogy ereszt valahol a levegő , a henger tömítése az jó , mert az ki probáltuk

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12306) stefanitsr válasza zalman90 (#12305) üzenetére


stefanitsr
senior tag

O gyűrű csere egy új 19x2,5-ösre.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12307) zalman90 válasza stefanitsr (#12306) üzenetére


zalman90
őstag

én gondoltam hogy cserélek hengerfejet , mert ami most van rajta az nem valami bíztató

egy ilyenre gondoltam (vagy valami hasonlóra)

de ha elég az O gyűrű csere , akkor azt hol tudok venni ? valami praktiker félében is kaphatok?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12308) stefanitsr válasza zalman90 (#12307) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Csapágy bolt. A hengerfej a legritkább esetben szorul cserére, valamint ha ott szelelne akkor a teszt során annak ki kellett volna derülnie.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12309) zalman90 válasza stefanitsr (#12308) üzenetére


zalman90
őstag

Köszönöm a segitséget :R

Még annyi , holnap veszek bele egy új O gyűrűt , azt be kell kenni valamivel? a hengerfejet, a jelenlegin van olaj

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12310) rainmen válasza zalman90 (#12309) üzenetére


rainmen
aktív tag

Mosd el az egészet zsírmentesre és esetleg minimális mennyiségű szilikonsprayt fújjál bele, de tényleg minimálisat. Gondolom a GB-t is kitakarítod, ha már szét van szedve, ott se vidd túlzásba a kenést!

(#12311) stefanitsr válasza rainmen (#12310) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Én guarder szilikonos zsírt szoktam beletenni, hogy ne teljesen szárazon járjon az O gyűrűt, de tényleg leheletnyit, finoman belenyúlok a tégelybe és egy nagyon vékony réteget veszek az ujjamra, azt terítem széjjel a hengerben. A levegős részbe nem teszek olajat, mert annak kisebb a viszkozítása (ergo folyékonyabb) így nagyobb az esélye annak, hogy ha picit is elsokallsz, beledolgozza a hopupba és a csőbe, ezzel többé-kevésbé agyonvágva a hophatást, azzal meg a szórást, pontosságot, lőtávot. Ergo ha nem vagy biztos magadban, akkor ne tegyél bele semmit, azzal ártasz a legkevesebbet.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12312) szbalogh válasza zalman90 (#12309) üzenetére


szbalogh
őstag

Vegyél 10-20 darabot ha már ott jársz ;)

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#12313) zalman90


zalman90
őstag

Lecseréltem az O gyűrűt , szépen le töröltem az egésszet zsír mentesre , kicsit nehezebb össze nyomni , de még nem az igazi :( Bele tettem egy tál vizbe a hengert és befogtam a nózit , és a henger végén a szigetelésnél szökik a levegő , valami piros anyag van ott az jól bele van száradva

Ezt hogy tudom megjavítani?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12314) rainmen válasza zalman90 (#12313) üzenetére


rainmen
aktív tag

Ott ereszt, ahol a hengerbe benne van a hengerfej? Ha igen, akkor szedd szét, pucold le azt a piros anyagot (motortömítő lenne?), szedd le az "O"-gyűrűt, tekerj alá teflonszalagot, gyűrű vissza és teszt.
Kis segítség: kérdéses rész majd' az oldal közepénél

[ Szerkesztve ]

(#12315) zalman90 válasza rainmen (#12314) üzenetére


zalman90
őstag

Igen ott ereszt. Kipróbálom amit mondtál . Köszi a linket , hasznos lesz , mert gondjaim vannak a GB össze rakásával :D meg igy a képek láttán ki kell pucolnom ezt . mivel a kerekeket kb fél cm gépzsír lepi el

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12316) stefanitsr válasza zalman90 (#12313) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Egyébként sokan nem tudják, de az IS probléma ha az összeszerelt dugattyú-dugfej-o gyűrű együttes túl nehezen megy be a hengerbe, ugyanis ilyenkor a rugó energiájának egy részét a dugattyú hengerbe préselése emészti fel. Sajnos volt már olyan puskám amit rendbe tenni kaptam és 5-8 szét-összeszerelés után jöttem rá, hogy a ~SP130-as rugó miért nyom csak 320 fpst, mikor átemelve a tavorba lazán tudja 440-t...

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12317) zalman90


zalman90
őstag

igen , ezt énis észre vettem , kicsit kentem az O gyűrűre valami szilikon spré szerűt , sokkal jobb volt

proba képen összeraktam az egésszet , kipróbáltam , de nem bírja felhúzni a motor a rugót :F

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12318) szbalogh válasza zalman90 (#12317) üzenetére


szbalogh
őstag

Mielőtt szétszedted felhúzta? Az aksit feltöltötted?

Nick: HE_Storm

(#12319) dFactor


dFactor
tag

Üdv!

Megjöttek a várva várt LiPo akksik a G36K-hoz, de van egy kis gondom: a vezetékek a hosszanti oldalon vannak kivezetve és nagyon nehezen megy be az agyba. A csapszeget be sem tudom dugni...

Érdekelne, hogy ezeket a vezetékeket át lehet valahogy helyezni rövid oldalra? Vagyis fel lehet nyitni a LiPo-t, hogy a kivezetést máshová tegyük? Csináltatok már ilyesmit?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#12320) rainmen válasza zalman90 (#12317) üzenetére


rainmen
aktív tag

Említetteken kívül esetleg hézagolás, fogaskerékhajtás akadálymentesen működik?

(#12321) stefanitsr válasza dFactor (#12319) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Egyszer, egy cellát kisuhiztam egy cella hibás 3-as pakkból. Jó pakkot lehet nem bontanék meg ezért de nem lehetetlen, csak ugye ahhoz hogy a vezetékekhez hozzáférj, a zsugorfóliát, kapton hőálló szigszalag rétegeket mind le kell fejtened, leforrasztani a vezetékeket, visszaforrasztani másképpen és valahogy pótolni a ragasztó rétegeket valamint a fóliát. Macerás, és pl forrasztás közben ügyelni kell arra is hogy a cellát minimális hőterhelés érje, mert ott aztán lehet érdekes fény és hang effekt. :D (Amúgy emlékeim szerint a forrasztási pontokat eleve távol, egy nyákra forrasztott fém lemezen helyezik el, de ezek már ködös emlékek)

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12322) zalman90 válasza szbalogh (#12318) üzenetére


zalman90
őstag

nem probáltam ki az elött , mert mikor szétszedtem , a dugattyú eléggé be volt szorulva.
az akksi nem hiszem h. lemerült , mert a másik fegyverem tökéletesen megy vele

rainmen: fogaskerekek nem szorulnak , nem akadnak

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12323) rainmen válasza zalman90 (#12322) üzenetére


rainmen
aktív tag

Ha a GB rendben, akkor a következőek lehetnek:
- rugó: van benne valami 130-140 körüli, amit nem bír el a motor
- motor: ki van purcanva vagy alulméretezett.
- aksi: próbálj meg egy kisütést és újratöltést.

Még egy dolog: próbálja felhúzni vagy meg se mozdítja? Mert stefanitsr kolléga és én is futottunk bele már olyan javított fegyverbe, aminél fordítva volt a polaritás... :(((

(#12324) stefanitsr válasza rainmen (#12323) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Most nekem is van egy szorulós cuccom, amit magam raktam össze. Valószínűleg elsokalltam a hézagolással. +1 szétszedés-összerakás rulz. Nem szabad túl precízre hézagolni, mert lehet pont akkor szorul meg a cucc mikor az összes csavart összerakós nyomatékra húzod a boxon.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12325) Hurkaleves válasza stefanitsr (#12324) üzenetére


Hurkaleves
őstag

igen, én is úgy néztem a hézagolást, hogy mindig fullra összehúztam a boxot. mert ami kézzel való összenyomásnál még simán forgott az összecsavarozás után már szorult... sajnos ez egy ilyen játék, de el kell játszani mert e nélkül nem lehet pontosra avagy optimálisra belőni.

[ Szerkesztve ]

(#12326) sniper elite


sniper elite
senior tag

Ma sikerült belőni a Red-dot-ot, csináltam pár képet erről a Sig Sauer 556 fegyverről mert lehet sokan nem ismerik, szerintem nagyon komolyan néz ki.
[link]
[link]
[link]

Fejlesztések még nem értek véget, ugyanis most lézert és lámpát keresek rá első kettő kisebb sínre.

(#12327) Hurkaleves válasza sniper elite (#12326) üzenetére


Hurkaleves
őstag

szép darab! :K

(#12328) szbalogh


szbalogh
őstag

Megint fő hírekben szerepelt az airsoft a tegnap esti híradóban :(((

Nick: HE_Storm

(#12329) stefanitsr válasza szbalogh (#12328) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Én facebookon olvastam... Hát, elég durva.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12330) Hurkaleves válasza szbalogh (#12328) üzenetére


Hurkaleves
őstag

mi volt? én nem vagyok fészbuk és tv-be is csak a CN-t nézem.. :)
tudtok dobni linket valahonnét ahol már írták a nyeten? thx.

(#12331) stefanitsr válasza Hurkaleves (#12330) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Valami kolesz ablakból lövöldözött egy tálentum airsoft replikával.

A média meg szokás szerint rácsapott erre is mint gyöngytyúk a takonyra.

Remélem csak a két srácot sittelik le minél tovább. Egy kis meleg szeretet a basztijban majd gondolkodásra készteti őket. :DDD

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12332) stefanitsr válasza szbalogh (#12328) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Tálib satykát honnét szerzünk ?

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12333) Hurkaleves válasza stefanitsr (#12331) üzenetére


Hurkaleves
őstag

az ilyen emberek miatt lesz majd befenyítve az egész sport... :((

(#12334) szbalogh válasza stefanitsr (#12332) üzenetére


szbalogh
őstag

Én turbánban gondolkodom jelenleg. Ahoz elég egy rendes méretűkendő. De ha találok egy rendes szabásmintát meg anyagot akkor lehet varrok sapit.
Meg arra gondoltam hogy megyek WL alsó felsőben de veszek feölé (a málha alá) egy olyan térdig érő köntösszerű bigyót :F kaftán :B

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#12335) sptkyle


sptkyle
senior tag

Skacok.
Felesleges G3-as alkatrészek nem porosodnak valakinél?
(elhagytam a tárakasztóm bakker :B )

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#12336) mityku


mityku
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Kérdezném a hozzáértőktől érdemes-e egy ilyen fegyverbe beruházni?
[link]
(egy ismerősé - nagyon nem használja, csupán kertbe lövöldözött vele. 1,5-2 éve vette a Nowar-ba, MKH kártya van).
Ahogy nézem, ez egy Cyma Ak-47 310 fps ( elég sovány). Mennyit érhet használtan ( minden cucc megvan hozzá)?

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#12337) stefanitsr válasza mityku (#12336) üzenetére


stefanitsr
senior tag

A linkre aztán minden bejön csak a fegyver nem.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12338) mityku válasza stefanitsr (#12337) üzenetére


mityku
aktív tag

Nem jön be?
Elvileg a Pannonia Harcálláspont - Paintball & Airsoft weboldal jön be, ahol van egy fénykép a fegyverről és egy kevéske leírás.
Arról a fegyverről ami ismerősnek van, arról nincsen kép ( a fegyverrel eddíg kb 500 bb-t lőtt ki, szinte bejáratós még).
A kérdésem lényege, hogy érdemes-e energiát - pénzt feccölni bele, vagy egyből valami "normálisabb" AK klónt venni (majd), ami dobozból kivéve vígan tudja a 370-390 fps-t + jól van összerakva.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#12339) sowi válasza mityku (#12338) üzenetére


sowi
őstag

lenne meg mit olvasni a kerdeskorben, foleg az FPS-re vonatkozoan

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#12340) sowi válasza mityku (#12338) üzenetére


sowi
őstag

mivel nem latszik a fegyver, ha muanyag tokos cyma 028 akkor 15k-nal tobbet nem adnek erte, 30k korul fel szokott bukkanni 040-es cyma hasznaltan, az mar nagyreszt acel, ha tudsz ra ennyi penzt szanni akkor en az utobbit javaslom
az en AK-m is 350fps korul van

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#12341) rainmen válasza mityku (#12338) üzenetére


rainmen
aktív tag

Na, kicsit optimalizálni kellett a honlapot, így megvan az általad belinkelt fegyver leírása:

ˇ Típus: Arsenal SA M7 (fix tussal)
ˇ Működési elv: AEG (automata elektromos fegyver)
ˇ Lövedék kezdősebessége: 310 fps (0.20 g-os lőszerrel)
ˇ Anyaga: fém és ABS test
ˇ 1200mAh akkumulátor
ˇ Méretarány: 1:1
ˇ Hossz: 870 mm
ˇ Tömege: 2800 g
ˇ Hatásos lőtávolság: 40-45 méter

(#12342) stefanitsr válasza mityku (#12338) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ok, szerintem hagyjad azt a slukkert.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#12343) rainmen válasza stefanitsr (#12342) üzenetére


rainmen
aktív tag

Hát igen, a sowi által említett 028-as 15000 alatt még elmegy, a belsejének a függvényében, de ezt nem kellene erőltetni. Na jó, ingyen jöhet, amíg működik, jó... :D

(#12344) mityku válasza rainmen (#12343) üzenetére


mityku
aktív tag

Megbeszélve!
köszönöm tanácsaitokat!

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#12345) zalman90


zalman90
őstag

üdv, tudna valaki segiteni? szétszedtem a fegyverem , addig hogy csak a test maradt , összeraktam , működik , de a tár valamiért lötyög benne és nem is kicsit , valami ki eshetett belőle? vagy mit b*szhattam el? amitől lötyög a tár. választ előre is köszi

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12346) rainmen válasza zalman90 (#12345) üzenetére


rainmen
aktív tag

A tár elejénél van a testen belül egy kis műanyag hasáb, kezdd ott az ellenőrzést!

(#12347) zalman90 válasza rainmen (#12346) üzenetére


zalman90
őstag

lehet te más fegyverre gondoltál , de itt a tárakon mit nézzek? van 2 féle is , mind a 2 lötyög benne

kép

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12348) szbalogh válasza zalman90 (#12347) üzenetére


szbalogh
őstag

Ha oldalra lötyög akkor azt el kell fogadni :K
Nekem pl cyma cm.031-be a cyma hicap tár passzolt rendesen a midcap meg nem. Szerencsére át lehetett cserélni a belüket.
Ha hosszában lötyög akkor ellenőrizd le, hogy az elsütő billentyű (ravasz :P ) előtti fém tárrögzítő rendesen a tokhoz van-é csavarozva!

Nick: HE_Storm

(#12349) zalman90 válasza szbalogh (#12348) üzenetére


zalman90
őstag

előre - hátra meg még lefele is mozog

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12350) rainmen válasza zalman90 (#12349) üzenetére


rainmen
aktív tag

Na még egyszer: a testen belül, ahová a tár eleje beakad, ott van (kellene lennie) egy kis műanyag hasábnak, ami oldalprofilból L alakú, és kb. 8 mm magas. Az L lába van felfelé, az támasztja meg a tárat, hogy ne mozogjon fel-le, valamint előre-hátra mozgást is csökkenti (megszünteti).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.