Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6411) Vereor válasza liksoft (#6379) üzenetére


Vereor
csendes tag

Szia!

A gond óta nem nagyon foglalkoztam a dologgal, inkább tartogattam az agysejtjeim. :)
Viszont a helyzet a következő jelenleg: ugyanolyan kölcsöntáppal és kábellel sem csinált semmit a drive. :( Szóval nem nagyon volt más lehetőségem, kiszedtem a házból, tisztítgatás, de semmi. Szóval már nem volt veszítenivalóm, és leszereltem az elektronikát, hogy megnézzem a forrasztásokat. Azok is rendben voltak; visszaraktam. Erre most a drivere (WD Smartware) usb-meghajtóként már mindig, kivétel nélkül látja, viszont adat, partíció nincs. Linux alatt ugyanez. Winnél a driver szerint 0% van használva, és a titkosítós állapot "locked". Mint ahogy arra számítottunk is az elektronika leszedése kapcsán. Próbálom feloldani a titkosítást, erre kéri ugye a jelszót, amit én márpedig soha nem adtam meg. :D Próbáltam pár alapértelmezett jelszót, hátha van ilyen, meg mindenféle sorozatszámot/szám- és betűkeveréket, amik rajta vannak a lemezen, de - nem túl váratlanul - egyiket sem fogadja el. Nincs erre valamilyen lehetőség, ezt a vackot kiütni valahogy? Vagy esetleg ha leformázom, (és jobb esetben így a titkosítás is semmissé lesz), akkor utána vissza lehet állítani valamilyen programmal az adatokat? (ha még egyáltalán megvannak...)
Az elemző progik szerint a komplett drive badsectoros, de szerintem ez csak a titkosítás miatt van.

Van még valamilyen utolsó utáni lehetőségem, vagy marad a rituális elégetés?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.