Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) vargalex válasza daeyvd44 (#15400) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A másik topicban írtam, hogy nálunk telejesen stabil. Pedig én egész nap VPN-en vagyok (OpenVPN), több megbeszélésem is van Gotomeeting-en, a gyerekeknek Teams-on online órájuk. Jellemzően 5 GHz-es wifi-n lógunk.

Alex

(#15402) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Tp link archer c5 v1.2-re felraktam az OpenWrt 19.07.3-t. Viszont ezzel a sima n-es 2.4 wifi korábbi közel 100-ból csak 20-40 mega csak, vajon miért? Közvetlen környezetében több eszköz is ennyit mér, és 6-os csatornán senki nincs pedig, minden beállítást alapon hagytam és az operation frequency-t raktam csak legacyra.    :F
Valamit be kéne kapcsolnom vagy ki a wireless beállításokban?

[ Szerkesztve ]

(#15403) bigdady válasza bigdady (#15402) üzenetére


bigdady
nagyúr

5ghz-nél a country code-ot kellett átraknom hungaryra hogy a bitrára 150-ről 350 mbit/s-re menjen fel, az hasít is, de 2.4 ghz esetén hiába állítottam hungaryra ott most is 60-65mbit/s-et ír csak. Ötlet? :R

Ezt írja:
Encryption: WPA2 PSK (CCMP)
Channel: 6 (2.437 GHz)
Tx-Power: 17 dBm
Signal: -32 dBm | Noise: -94 dBm
Bitrate: 48.1 Mbit/s | Country: HU

[ Szerkesztve ]

(#15404) vargalex válasza bigdady (#15403) üzenetére


vargalex
Topikgazda

2,4 GHz-nél valószínűleg van átfedő csatorna. Ezért visszavált 20 MHz-re. LuCI-n tudod erőltetni a 40 MHz használatát, vagy config-ban ugyan ez a no_scan opció.
De azt tudnod kell, hogy nagyon sok mobil eszközön nem engedélyezett a 40 MHz csatornaszélesség használata 2,4 GHz-en, azoknál továbbra sem fog változni a kapcsolati seesség.

Alex

(#15405) bigdady válasza vargalex (#15404) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezt írja:

Ezt írja:
Encryption: WPA2 PSK (CCMP)
Channel: 6 (2.437 GHz)
Tx-Power: 17 dBm
Signal: -32 dBm | Noise: -94 dBm
Bitrate: 48.1 Mbit/s | Country: HU

Akkor kapcsoljam be a force 40-et? Ez jár hátránnyal amúgy, eldobálással ilyesmivel?
Egyébként ezt mutatja a luci hálózati csatorna scan, nem jó a 6-os?:

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#15406) vargalex válasza bigdady (#15405) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Miért pont a 6-os csatornára állítottad? Azon 2 másik eszköz is szór. A 40 MHz erőltetését pedig próbáld ki. Ha nagyon zavar valami, akkor előfordulhat, hogy a nagyobb kapcsolati sebesség ellenére a gyakorlatilag mérhető sebesség kisebb lesz. Akkor visszaállítod.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15407) Abron válasza suste (#15398) üzenetére


Abron
csendes tag

Így is van. Transmission beszemetelt.
Köszönöm a gyors segítséget. Így már megy minden rendben.
További szép napot :)

(#15408) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!
Most készülök vargalex leírása alapján feltenni az ASUS RT-AC65P routerem-re az OpenWRT-t.
Ez a legfrissebb image?
A cél az lenne, hogy az okos eszközeim (melyeken még nincs tasmota és nincsenek Domoticz alá berakva) egy vendég SSID-hez csatlakozzanak wifin.
Meg lehet ezt oldani?

20 éve a Prohardveren

(#15409) bigdady válasza vargalex (#15406) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pont ahogy 1-esen és 11-esen is van 2-2:)
Akkor melyik legyen? Gondoltam minél lentebb annál gyengébb a jelzavarás :U

[ Szerkesztve ]

(#15410) vargalex válasza odrif (#15408) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, ez a legfrissebb. A vendég SSID is megoldható, de nem 1 kattintás.

Alex

(#15411) odrif válasza vargalex (#15410) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm.
Igazából az lenne a cél, hogy ha a NAS és egyébb eszközök wifin és LAN-on pl. a 192.168.1.xxx ip tartományból kapják DHCP-n a fix ip címeket, akkor a Guest SSID-re csatlakozott okos eszközök, vagy a vendégek telefonjai és eszközei mondjuk már 192.168.5.xxx tartományból kapjanak ip-t.
Gondolom ez biztonsági szempontból is hasznos lehet annak érdekében, hogy a vendég eszközök nem láthassanak át a másik otthoni eszközökre, különös tekintettel pl. a NAS-ra.
Ez így megoldható?

20 éve a Prohardveren

(#15412) suste válasza odrif (#15411) üzenetére


suste
veterán

Amit vargalex linkelt az pont ilyet csinál ;)

(#15413) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Szeretnék egy minimal build-et az Archer C7 v4 Routerem-re, viszont nem értem, hogy a make info kimeneten ezek már az alap csomagok, vagy ezek már az alapon felül lesznek?

tplink_archer-c7-v4:
TP-Link Archer C7 v4
Packages: kmod-usb-core kmod-usb2 kmod-usb-ledtrig-usbport kmod-ath10k-ct ath10k-firmware-qca988x-ct
hasImageMetadata: 1
SupportedDevices: tplink,archer-c7-v4 archer-c7-v4

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15414) afi0903


afi0903
aktív tag

Sziasztok!
OpenWrt-n a reklámblokkolót hogyan kéne beállítani?
Jelenleg kb. mindegyik forrást bepipáltam, de így nem jó, próbáltam úgy is, hogy mindegyiket bepipálom, de sok reklám maradt a TV-n, telefonon, és különböző elemek, pl. gombok, feliratok nem jelennek meg, ez most is fennáll.
Gépen uBlock Originnel szépen meg tudom fogni a reklámokat, és van külön element picker manuális felvételre, innen valamilyen listát ki tudok nyerni, hogy valahogy meg adjam a routernek?

(#15415) vargalex válasza Archttila (#15413) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezek az alap router csomagokon kívül szükségesek az Archer C7 v4 működéséhez (USB és wifi driverek és firmware).

Alex

(#15416) stopperos válasza afi0903 (#15414) üzenetére


stopperos
senior tag

adblock vagy simple-adblock -ot használsz? Illetve a log szerint letölti-e a listákat?

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#15417) Archttila válasza vargalex (#15415) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszönöm Alex!
Mely csomagokat ajánlanád a Luci-n kívül, (bár biztosan kihagyok pár dolgot) ha csak arra van szükségem, hogy legyen opkg, PPPoE (a DIGI-hez), tűzfal, Software Offload, menjen a dual band Wi-Fi, elérjem SSH-n és így kb SZERINTEM! ennyi. Nem kell ipv6, samba és semmi ehhez hasonló számomra felesleges csomag.

Szeretnék egy amennyire csak lehet minimal fw-t. :)

:R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15418) afi0903 válasza stopperos (#15416) üzenetére


afi0903
aktív tag

Ez ublockra vagy openwrtre vonatkozik?

(#15419) stopperos válasza afi0903 (#15418) üzenetére


stopperos
senior tag

openwrt-re Jó lenne tudni, hogy melyik csomagot használod, mert ha az adblock-ot, akkor abban tudok segíteni. A simple verziót nem próbáltam.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#15420) afi0903 válasza stopperos (#15419) üzenetére


afi0903
aktív tag

A naplófájl ezt írja:
Fri Jun 5 12:25:21 2020 user.info adblock-3.8.15[2262]: adblock instance started ::: action: reload, priority: 0, pid: 2262
Fri Jun 5 12:26:28 2020 user.info adblock-3.8.15[2262]: blocklist with overall 41249 domains loaded successfully (ASUS RT-AC65P, OpenWrt SNAPSHOT r12173-01c8f2e97c)

(#15421) stopperos válasza afi0903 (#15420) üzenetére


stopperos
senior tag

A problémád első felére (a tv-n és a telefonon továbbra is vannak reklámok) az a válasz, hogy más dns szerverhez is hozzáférnek, nem csak ahhoz amit reklámozol. Android telefonok és a Chrome böngésző előszeretettel próbálgatja a 8.8.8.8-at. Ez ellen úgy tudsz védekezni valamennyire, ha bekapcsolod a "Force Local DNS" opciót. Valamint a DNS Report-ot be kellene kapcsolni (és felrakni hozzá a tcpdump-mini csomagot), hogy lásd milyen DNS forgalom van a hálózatodon.
Az eltűnő gombokra nem tudok mit mondani, meg kell keresni, hogy melyik lista fogja meg.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#15422) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, ac65p routerem van vargalex féle fw-vel, ma gondoltam egy nagyot és sysupgrade snapshotot rá toltam a beállítások megtartása mellett, utána újra indult, de ip címet már nem osztott többet. Asus restoration toolal vissza raktam a vargalex féle fw-t. Mit csinálhattam rosszul szerintetek? Láttam hogy van factory, meg kernel verzió is, jól gondolom, hogy ha már fent van az openwrt, akkor utána a sysupgrade kell mindig?

(#15423) vargalex válasza PistiSan (#15422) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A snapshot build már 5.4-es kernelre épül, amiben Distributed Switch Architechture van. A két hálózati konfiguráció nem kompatibilis, így tilos a konfiguráció megtartása melletti frissítés, mert biztosan nem működő rendszert kapunk.

Alex

(#15424) Archttila válasza Archttila (#15417) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig vártam ezt a választ mint a messiást... :D
Mindegy azért köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15425) PistiSan válasza vargalex (#15423) üzenetére


PistiSan
addikt

Akkor jelen esetben a factory image kell nekem, jól olvasom hogy a hw NAT sok eszköznél nem támogatott? Az AC65P vel mi a helyzet? Soc típusokban sem vagyok képben sajnos.

(#15426) vargalex válasza PistiSan (#15425) üzenetére


vargalex
Topikgazda

OpenWrt-t mindig a sysupgrade-val frissítünk, tehát az kell neked. Csak a beállítások megtartása nélkül.

A HW NAT-al nem tudom, hgy mi a helyzet.

Alex

(#15427) vargalex válasza Archttila (#15417) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Bocs, de ma szabin voltam, így nem ültem egész nap a gép előtt.
Ezekhez elég, ha a LuCI-t hozzáteszed. De akkor pont ott vagy, mintha egy alap 19.07.3-at letöltenél... Szóval, nem értem, hogy miért csinálnál sajátot.

Alex

(#15428) Archttila válasza vargalex (#15427) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Elnézést, nem állt szándékomban sürgetni :R
Közben kilistáztam az eszközön található csomagokat. Elég terjedelmes a lista, íme:

root@OpenWrt:~# echo $(opkg list_installed | awk '{ print $1 }')

ath10k-firmware-qca988x-ct base-files busybox cgi-io dnsmasq dropbear firewall fstools fwtool getrandom hostapd-common ip6tables iptables iw iwinfo jshn jsonfilter kernel kmod-ath kmod-ath10k-ct kmod-ath9k kmod-ath9k-common kmod-cfg80211 kmod-gpio-button-hotplug kmod-hwmon-core kmod-ip6tables kmod-ipt-conntrack kmod-ipt-core kmod-ipt-nat kmod-ipt-offload kmod-lib-crc-ccitt kmod-mac80211 kmod-nf-conntrack kmod-nf-conntrack6 kmod-nf-flow kmod-nf-ipt kmod-nf-ipt6 kmod-nf-nat kmod-nf-reject kmod-nf-reject6 kmod-nls-base kmod-phy-ath79-usb kmod-ppp kmod-pppoe kmod-pppox kmod-slhc kmod-usb-core kmod-usb-ehci kmod-usb-ledtrig-usbport kmod-usb2 libblobmsg-json libc libgcc1 libip4tc2 libip6tc2 libiwinfo-lua libiwinfo20181126 libjson-c2 libjson-script liblua5.1.5 liblucihttp-lua liblucihttp0 libncurses6 libnl-tiny libpthread libubox20191228 libubus-lua libubus20191227 libuci20130104 libuclient20160123 libxtables12 logd lua luci luci-app-firewall luci-app-opkg luci-base luci-lib-ip luci-lib-jsonc luci-lib-nixio luci-mod-admin-full luci-mod-network luci-mod-status luci-mod-system luci-proto-ipv6 luci-proto-ppp luci-theme-bootstrap mtd nano netifd odhcp6c odhcpd-ipv6only openwrt-keyring opkg ppp ppp-mod-pppoe procd rpcd rpcd-mod-file rpcd-mod-iwinfo rpcd-mod-luci rpcd-mod-rrdns swconfig terminfo uboot-envtools ubox ubus ubusd uci uclient-fetch uhttpd urandom-seed urngd usign wireless-regdb wpad-basic

De akkor azt mondod ez (kezdésnek) elég lesz, nem fogom téglázni?

make image PROFILE=archer-c7-v4 PACKAGES="kmod-usb-core kmod-usb2 kmod-usb-ledtrig-usbport kmod-ath10k-ct ath10k-firmware-qca988x-ct luci" FILES=files/

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15429) afi0903 válasza stopperos (#15421) üzenetére


afi0903
aktív tag

Bekapcsoltam a Force Local DNS-t. Felraktam a tcpdump-minit. Újraindítottam. Bepipáltam a DNS-lekérdezési jelentést, alkalmaztam a módosításokat. Listázza is a dolgokat. Akkor itt kell majd figyelnem és, ha valami nem szimpatikus, akkor fekete listára helyeznem?
Azt hol találom meg, vagy el tudod küldeni, hogy alapból milyen listák voltak bejelölve?

(#15430) vargalex válasza Archttila (#15428) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mi a cél? Snapshot-ot akarsz feltenni, csak legyen benne LuCI?

Alex

(#15431) odrif


odrif
MODERÁTOR

Asus RT-AC65P esetében megoldható hogy naplementénél lekapcsoljanak a ledek, napfelkelte esetén pedig vissza?
Vagy akár óra percre pontosan le-fel?

20 éve a Prohardveren

(#15432) Archttila válasza vargalex (#15430) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A 19.07.3 openwrt-imagebuilder-19.07.3-ath79-generic.Linux-x86_64.tar.xz -böl szeretnék egy sallangmentes fw-t.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15433) vargalex válasza Archttila (#15432) üzenetére


vargalex
Topikgazda

De ezt mondom. Ebben pont azok vannak, amiket te is beleraknál, semmi több.

Alex

(#15434) Archttila válasza vargalex (#15433) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Esküszöm nem értem miért :D talán valamelyik meta package behúzza őket? mert én azt látom, hogy jelenleg rengeteg csomag van a routeren, én pedig csak ennyit adok adok meg a buildeléshez: kmod-usb-core kmod-usb2 kmod-usb-ledtrig-usbport kmod-ath10k-ct ath10k-firmware-qca988x-ct luci

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15435) PistiSan válasza odrif (#15431) üzenetére


PistiSan
addikt

Én vargalex openwrt verzióját használom, csak a táp(?), és a wifi ledeket lehet ki kapcsolni sajnos, gyári fw alatt az összes kikapcsolható volt, jó funkció, hiányzik.

(#15436) vargalex válasza Archttila (#15434) üzenetére


vargalex
Topikgazda

De a többi kell az alap router működéshez, azokat nem tudod megúszni...

Alex

(#15437) stopperos válasza afi0903 (#15429) üzenetére


stopperos
senior tag

Igen, figyeled, és fekete listára helyezed. Egy pár nap kell mire kijön a statisztika. Én ezeket használom most: adaway, disconnect, reg_ro, youtube, yoyo. Többet nem akartam bejelölni, a végén még elfogy a memória. Magyar helyett pedig a románt használom.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#15438) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

DNS témához:

Tűzfalban nem lehet egyszerűen tiltani a külső DNS szerverek elérését? Nem mélyedtem ugyan el az ooenwrt tűzfalában és elnézést, bogy mjndig a pfsense-el példálózok (nálam ez van napi használatban), de ott egy ilyet be lehet állítani a tűzfalon és akkor minden eszköz az általunk meghatározott DNS-t használja. Esetleg openwrt-n is lehet ilyet alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#15439) afi0903 válasza stopperos (#15437) üzenetére


afi0903
aktív tag

Köszönöm szépen.

(#15440) vargalex válasza Véreshurka (#15438) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Természetesen lehet.

Alex

(#15441) afi0903 válasza stopperos (#15437) üzenetére


afi0903
aktív tag

Viszont most ezt írja a naplófájl: blocklist with overall 0 domains loaded successfully.
Miért nem látja a listákat?

(#15442) afi0903 válasza afi0903 (#15441) üzenetére


afi0903
aktív tag

Megoldva. libustream-mbedtls nevű csomag telepítése után jó lett.

(#15443) Archttila válasza vargalex (#15436) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Így már világos!

Köszönöm! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15444) stopperos válasza afi0903 (#15442) üzenetére


stopperos
senior tag

Először erre gondoltam, hogy nincs fenn a csomag és nem tölti le a listákat, azért kértem hogy a log-ot nézd meg.

Véreshurka: A force local dns lényegében ezt csinálja.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#15445) afi0903


afi0903
aktív tag

A routerre csatlakozott készülékeket át tudom nevezni, illetve tudok köztük priorítást beállítani?

(#15446) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Openwrt-ben 1-es csatornára van állítva a luci, de inssider azt írja 1+5. Miért?
[kép]

(#15447) stopperos válasza bigdady (#15446) üzenetére


stopperos
senior tag

A csatorna beállításnál szerintem a 40MHz-es sávszélesség engedélyezve van. Ha visszaveszed 20MHz-re, akkor nem foglal be több csatornát, de cserébe csökken a maximális sebesség.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#15448) bigdady válasza stopperos (#15447) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen force 40-en van. Cserébe instabilabb most így 40-en akkor? Vagy mi a hátránya így?

[ Szerkesztve ]

(#15449) stopperos válasza bigdady (#15448) üzenetére


stopperos
senior tag

Én nem használtam ezt a funkciót, emiatt nem ismerem és lehet pontatlan lesz amit írok: Alapvetően 20MHz-es a sávszélesség 2,4 GHz-en, ekkor az N szabvány szerint kb 130 Mbit/sec sebességre van lehetőséged. Ha ehhez hozzácsapsz plusz vagy mínusz 20 MHz sávszélességet, akkor 300 Mbit/sec lesz az elérhető sávszélesség, viszont befoglalsz további csatornákat is. Ha az eszközöd úgy érzékeli, hogy nem zavar senkit, akkor engedélyezni fogja a 40 MHz-es módot, ha zavarna valamit, akkor visszaveszi 20 MHz-re. (Ezt kerüli meg a force.)

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#15450) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Asus ac65p-nél az openwrt-vel erősebb wifi beállitható?

>>Youtube/Sziszifeca<<

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.