Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) bpmcwap válasza vargalex (#16999) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Megnéztem a csomagokat... jól gondolom, hogy a iptables-mod-filter-t kellene feltenni?

Túrista vagyok

(#17002) bpmcwap válasza bpmcwap (#17001) üzenetére


bpmcwap
senior tag

felraktam, mostmár hiba nincs, de továbbra se működik... Újraindítás is megtörtént

Természetesen az időt átírtam:
iptables -I FORWARD -s 192.168.1.150 -m string --string youtube --algo bm -m time --weekdays Mon,Tue,Wed,Thu,Fri --timestart 18:00 --timestop 19:00 -j DROP

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#17003) BSOD válasza bpmcwap (#16994) üzenetére


BSOD
senior tag

Várom a fejleményeket, mert nekem is aktív nethasználó korba lépett a gyerek.
Remélem sikerül működésre bírni (nekem nem menne)! :R

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#17004) bpmcwap válasza BSOD (#17003) üzenetére


bpmcwap
senior tag

ahogy elnézem vargalex nélkül nekem se fog....

Mondjuk azon eléggé el vagyok csodálkozva, hogy egy rendes szülői felügyeletet még senki(!!!) nem irt a világon openwrt-re... azért ez elég meglepő, még akkor is, ha zömében fiatalok irják ezeket a dolgokat....

Túrista vagyok

(#17005) vargalex válasza bpmcwap (#17004) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mintha régen lett volna valami third party grafikus felület...
Csak, hogy itt is meg legyen: privátban kérdeztem, hogy arra figyeltél-e, hogy UTC-ben van az idő...

Alex

(#17006) bpmcwap válasza vargalex (#17005) üzenetére


bpmcwap
senior tag

A router is UTC+1 és az intervallumot is ezt figyelembevéve adtam meg, de már akkora intervallumot használok, hogy 3-3óra eltérés is beleférne...

A tűzfal egyéni szabályainál MAC szűrést és időintervallumot lehet csak megadni, szűrendő tartalmat ahova belehetne írni hogy facebook, xxx, sex, youtube, stb olyan nincs - vagy legalábbis én nem tudok értelmezni ilyen inputmezőt...

Túrista vagyok

(#17007) vargalex válasza bpmcwap (#17006) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A további argumentumoknál tudsz egyéb, a felületre nem kivezetett paramétereket megadni.

Alex

(#17008) Tamy válasza bpmcwap (#17006) üzenetére


Tamy
senior tag

Esetleg rakd fel a Gargoyle fw-t, ha támogatja a routeredet, ugyanúgy OpenWRT az is, csak a webes felülete más. Abban sokkal kényelmesebben be lehet állítani ezeket a szűréseket, bár olyant az sem tud, hogy adott oldalon eltöltött x idő után levág.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#17009) bpmcwap válasza Tamy (#17008) üzenetére


bpmcwap
senior tag

C6U v1 nincs a listán... :(

Túrista vagyok

(#17010) bpmcwap válasza vargalex (#17007) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Azt láttam, csak nem tudom, hogy lehetne beírni több paramétert...
Így valahogy???
-m string --string youtube, -m string --string sex, -m string --string xxx

Túrista vagyok

(#17011) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Esetleg fordítva megközelítve a kérdést... Bele lehetne azt valahogy írni, hogy adott készülékekekn minden forgalom le legyen tiltva, kivéve a gmailt és a WhatsApp-ot?

Túrista vagyok

(#17012) vargalex válasza bpmcwap (#17010) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem vagyok biztos benne, hogy 1 szabályban több string is megadható. Ezek szerintem inkább külön szabályok legyenek.

Alex

(#17013) bpmcwap válasza vargalex (#17012) üzenetére


bpmcwap
senior tag

kipróbáltam, de simán van youtube...
-m string --string youtube

Túrista vagyok

(#17014) vargalex válasza bpmcwap (#17013) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pontosan milyen szabályt vettél fel? Majd én is ránézek...

Alex

(#17015) bpmcwap válasza vargalex (#17014) üzenetére


bpmcwap
senior tag

A továbbiaknál már kipróbáltam ezeket is:
-m string --string youtube
-m string --string youtube.com
-m string --string youtube --algo bm
-m string --string "youtube"
-m string --string "youtube.com"
-m string --string "youtube" --algo bm

Az időkorlát már volt teljesen érintetlen, csak mai nap és 3-4órás intervallum, mindennap idő nélkül, egyik nap sem 00:00:00 tól 23:59:00-ig.
Ideteszem az etc/config/firewall részt is

Túrista vagyok

(#17016) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Olyat esetleg lehet valahogy, hogy adott idő vagy Gb után drasztikusan belassítani a netet??? Úgy gmail és WhatsAppjuk lenne, de pl már egy youtube videót nem tudna megnézni... vagy hülyeséget kérdezek???

Túrista vagyok

(#17017) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Légyszi adjatok tippeket, én kezdek elfáradni.
Adott egy DD-WRT-sített router. Hogy a fenébe lehet az, hogy WiFi-n ad IP-t, vezetéken viszont nem.
Úgy állítottam be, hogy a LAN-ba csatlakozik a FŐ router, a DD-WRT-s routernek fix IP-t adtam a WAN oldalon (de próbáltam már automatikusan is, hogy a FŐ router DHCP-je adjon neki IP-t).
DD-WRT routeren a DHCP ki van kapcsolva, de ezt se értem teljesen, hogy ha a WAN oldalon én adom meg az IP-t, vagy automatikusan kérem le, vagy kikapcsolom ezt a funkciót, csak LAN IP-t adok meg én, ehhez a DHCP hogyan viszonyul?

Wireless részen AP módban van a router, ez lehet a baj?

Nem tudom, mennyire volt érthető, a lényeg, hogy WiFi-n mindig jó, kábelen meg soha. Van valami al al al beállítás, hogy külön kezelnje a DD-WRT a WiFi részt a LAN résztől?!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17018) vargalex válasza csabyka666 (#17017) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Most nem teljesen világos. Ha az elsődleges router a DD-Wrt-s router LAN-jába van kötve, akkor minek bármit is megadni a DD-Wrt-n a WAN-nál?

Alex

(#17019) csabyka666 válasza vargalex (#17018) üzenetére


csabyka666
addikt

Mert már próbáltam mindenhogy. Úgy is, hogy a DD-WRT-s router-nél a WAN-nál a kapcsolatot "disabled"-re teszem, adok az eszköznek egy fix IP-t (a fő router DHCP-jén kívülről), illetve a DD-WRT-s router DHCP-jét kikapcsolom, de így se jó, vezetéken nincs internet, csak WiFi-n.
Azért fontos ez, mert ha egy WiFi kliens routerrel kapcsolódok a DD-WRT-s eszközre, a logika alapján vezetékes kapcsolatnak minősül, és a kliens a WAN oldalon kapja a netet.

Nem értem a logikáját. Eddig úgy tudtam, DHCP csak akkor működik, ha a WAN portba kapja a netet, és új alhálózatot csinál a router. Ellenkező esetben, tehát ha LAN-ba kapja, akkor nincs új alhálózat, hanem a FŐ router oszt IP-ket a kliens eszközöknek, de ez a durva, hogy WiFi-n kapnak IP-t, LAN-on nem.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17020) vargalex válasza csabyka666 (#17019) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem igazán értek a DD-Wrt-hez, de normál esetben, ha LAN-LAN kapcsolat van a két router között, akkor a WAN-t nem kell konfigurálni, a LAN-on pedig ki kell kapcsolni a DHCP szervert (OpenWrt esetén ez automatikusan is megtörténik, hiszen indításkor ellenőrzi, hogy az adott hálózaton válaszol-e másik DNS szerver).
Bridge-be kell lenni a wifi és LAN interface-oknak. Utóbbi gondolom meg kell, hogy legyen, különben wifi-n sem kapnának IP-t az első routertől az eszközök.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#17021) csabyka666 válasza vargalex (#17020) üzenetére


csabyka666
addikt

Én is így csináltam, mégsem áll össze valamiért. A WiFi és a LAN kapcsolatára egy mezei SOHO routerben gyári FW-vel szerintem nem tudok hatni, a DD-WRT-t nem ismerem ezen a téren.

A DNS-sel lehet a probléma? Próbáltam 0.0.0.0-val és megadtam neki a FŐ router átjáróját is.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17022) vargalex válasza csabyka666 (#17021) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az IP cím kiosztáshoz nem lehet köze a DNS-nek. A LAN interface-t nem piszkáltad a DHCP kikapcsolásán kívül?

Alex

(#17023) csabyka666 válasza vargalex (#17022) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem, csak adtam egy fix IP-t, és kikapcsoltam a DHCP-t.
De a DHCP csak akkor él, ha a WAN-ba kapja a vonalat, nem?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17024) vargalex válasza csabyka666 (#17023) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem. A DHCP, ha be van kapcsolva, él akkor is, ha a WAN-ba nem csatlakoztatsz semmit. Hiszen a routert úgy is el kell tudnod érni, sőt csinálhatsz WAN kapcsolat nélküli belső hálózatot is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#17025) csabyka666 válasza vargalex (#17024) üzenetére


csabyka666
addikt

Jogos. Ha ki van kapcsolva, akkor csak fix IP-s gépről érem el.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17026) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Egy régi tp-link 841 router amin Gargoyle fw volt, próbáltam rá visszatenni az eredetit, de tégla lett. Csak a power led világít.
Tudtok esetleg segíteni soros porton valahogy megmenteni ? Esetleg részletes leírás valahol ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#17027) wigyori válasza rostiron (#17026) üzenetére


wigyori
tag

Milyen revizio? Volt belole jopar... :) Nagy reszuk sztem serialon mentheto, meg mivel sima SPI flash van rajtuk, akkor is vissza tudod hozni egy olcso spiflasher-rel, ha a bootloadert nyakonvagtad.

-w-

[ Szerkesztve ]

(#17028) rostiron válasza wigyori (#17027) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.
v8.2 nagy szükségem nincs rá , de megpróbálnám feléleszteni. De nem csináltam még ilyet.
Egy [ilyen] nem elég hozzá ? Mert csak egy ilyenem van. Ha nem elég megy a kukába :D
Bár switch-nek még jó. Az iptv-t osztja még.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#17029) alexadh


alexadh
tag

Sziasztok,
Segítsetek légyszi,már mindent kipróbáltam de nem boldogulok
Van egy Asus AC65P routerem (openwrt r12173-01c8f2e97c) ,illetve egy telekomos router.
2 subnet is van. 192.168.1.x(telekom router) és 192.168.3.x(asus router).
Sagemcom router lanjába van bedugva az asus wan portja.
Asus router LAN lába 192.168.3.1 ,WAN lába 192.168.1.3
Az 1.x alhálóban a telekomos sagemcom router(1.1) adja a netet.
Cél hogy a dlna ,samba,transmission stb. müködjön az 1.x hálóban , az asus router lan tartományában(3.x) müködik.Tudom hogy a dlna alapból nem úgy van kitalálva más subnetekben is müködjön de az előző routeremmel (wdr3600vargalex v1.1.7 r35342 ) müködött ugyanilyen hálózati felállásban
.
Az 1.x hálóból elérem amúgy a routert, pingelhető és bejön a GUIja is.
Egy jó tüzfal szabály kellene ,de ezzel nem müködik(hasonló van beállítva a régi routeren:

Hol hibázok? Mit kellene megnézzek?
Köszi.

(#17030) corwen


corwen
csendes tag

Hello!
Van egy dolog, ami nem fér a fejembe, méghozzá az, hogy ha Imagebuilderben kiválasztom a "Target Images" alatt az "ext4"-et, akkor az elkészített build_dir/target-arm_cortex-a7+neon-vfpv4_musl_eabi/linux-mediatek_mt7623/root.ext4 miért nem kerül felhasználásra az image elkészítése közben? (Ramdisk és Squashfs ugyanúgy ki van választva). Azt szeretném, ha a root mérete nagyobb lenne mint ~100Mb, de extroot használata nélkül.
(verzió: snapshot r18590)

üdv,
Corwen

"Csak 7 milliárd emberre vétek elpazarolni az Univerzumot."

(#17031) zumike


zumike
tag

Szia,
mivel multicastról van szó, a hálózatfelderítés biztosan nem fog menni.
Amit tehetsz: vlc, hálózati adatfolyam:
upnp://http://dlnaszerverip:8200
https://openwrt.org/docs/guide-user/network/wan/udp_multicast
Én is ezzel játszok egy ideje, csak vpn lenne a közeg.

[ Szerkesztve ]

(#17032) pengécske


pengécske
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos nem értek annyira az openwrt-hez, ezért segítségeteket kérem.
T-nél lett otthon iptv/internetem, ám nem olyan egyszerű a helyzet. Openwrt-t szeretnék telepíteni egy tplink wr1043nd v2-re, ekkor működne az alábbi leosztás:
T-s fő routerbe megy be az optika, abból 1 utp egy fenti set top boxba, 1a nasba, illetve egy menne a openwrts tplinkbe. A tp linknek kellenne tovább osztania netet wifin és kábelen is, illetve iptv-t is adnia a másik settopboxnak. Mindemellett legyen teljes belső hálózat smbval és dlnaval. Ez lehetséges lenne/mennyire munkás?
Köszi a segítséget!

(#17033) xabolcs válasza pengécske (#17032) üzenetére


xabolcs
őstag

Csinalsz belole egy AP-t es kesz:
- a "br-lan" nevu LAN eszkozodon a "DHCP Server" reszen ignoralod az interfeszt (= hogy ne nyujtson DHCP szolgaltatast a routered)
- a "br-lan" nevu LAN eszkozod protokolljat atallitod "static"-rol "DHCP Client"-re

Ha nem megy, akkor beirod keresobe a "dumb AP"-t, "wired AP"-t.
Ha igy sem megy, akkor megkersz valakit, hogy tavsegitseggel csinalja meg neked!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17034) pengécske válasza xabolcs (#17033) üzenetére


pengécske
csendes tag

Köszi!
És ekkor a telekomos iptv is működni fog mindenféle állítás nélkül? (az nem működik a gyári tp-link rendszerrel, azért szeretnék openwrt-t)

(#17035) xabolcs válasza pengécske (#17034) üzenetére


xabolcs
őstag

Abban bizok, igen.

Annyira azert ugyelj, hogy a Telekom fo routerjebol erkezo UTP kabelt valamelyik LAN portjaba dugd a TP-Link-nek. Es semmikeppen sem a WAN portjaba!

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17036) pengécske válasza xabolcs (#17035) üzenetére


pengécske
csendes tag

Okés, majd hétvégén megpróbálom.
Azt olvastam igen, hogy wan porton nem akar működni akkor se, ha a wan port át van állítva lan-ná.
Köszi mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

(#17037) vargalex válasza pengécske (#17036) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azért azon csodálkoznék, hogy átkonfigurálva sem menne a WAN porton, hiszen egy darab 6 portos switch van az eszközben...

Alex

(#17038) krealon válasza xabolcs (#17035) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Abban bizok, igen."

Én meg tapasztalatból állítom, hogy nem fog működni IGMP snooping nélkül az IPTV és a wifi.

(#17039) xabolcs válasza krealon (#17038) üzenetére


xabolcs
őstag

Azt mondod, hogy switch-en es/vagy access point-on keresztul nem megy az IPTV? 🤔

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17040) krealon válasza xabolcs (#17039) üzenetére


krealon
Topikgazda

Az IPTV forgalmat szállító IP multicast payload, egy IGMP snooping-ot nem ismerő hálózati eszközön sima broadcast-tá (minden végpontnak szóló forgalommá) alakul, ami a Wifi station módú eszközt (AP) elárasztja (flooding), amitől az "lehal" (túlterhelődik).

Egy vezetékes switch minden portjára könnyen átadja a broadcast forgalmat (fix kapcsolati sebesség), igy ott nem okoz problémát.

Én a wifi és az IPTV összeférhetetlenségről irtam IGMP snooping nélkül.

Te azt remélted ("Abban bizok") , hogy az AP módba kapcsolt router-en keresztül működni fog az IPTV.

Én meg erre azt válaszoltam, hogy ehhez IGMP snooping kell, nem remény.

(#17041) xabolcs válasza krealon (#17040) üzenetére


xabolcs
őstag

Koszonom, hogy leirtad reszletesen.

Ohh, es amikor elkezdi nezni az IPTV-t, akkor megfekszik az TP-Link wifije. Ertem.
De legalabb irjak, hogy eleg egy sor is a konfiguracioba:

To avoid flooding all ports of your LAN bridge, including WiFi, you can enable IGMP snooping on your LAN interface:

config interface lan
option type bridge
option igmp_snooping 1
...

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17042) wigyori válasza rostiron (#17028) üzenetére


wigyori
tag

A serial konzol megnezesehez igen, az kell amit irtal, de ha a bootloader nem ter magahoz, akkor [ez] lesz a baratod, en is ilyet hasznalok. Amugy a v8.2-ben pont egy erosebb Atheros SoC van, szoval erdemes sztem feleleszteni.

-w-

(#17043) rostiron válasza wigyori (#17042) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.
Ha rácsatlakozok putty -al, bejön a parancssoros ablak, de az nem ír semmit. Csak a fekete ablak.
Mit csináltam rosszul ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#17044) sonar válasza rostiron (#17043) üzenetére


sonar
addikt

putty alapesetben ssh-ra csatlakozik.
Figyeltél rá, hogy serial-t válasz ki és a megfelelő COM portot beirtad?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#17045) rostiron válasza sonar (#17044) üzenetére


rostiron
őstag

Igen

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#17046) vargalex válasza rostiron (#17045) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A router RX-ét az USB-TTL adapter TX-éhez és a TX-et az RX-hez kötötted?

Alex

(#17047) rostiron válasza vargalex (#17046) üzenetére


rostiron
őstag

Igen.
Ki-be kapcsoltam a routert most történt valami. Ez jött. Mond Valamit ??

Méegy próba , most meg ezt

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#17048) vargalex válasza rostiron (#17047) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Utóbbi már jobb, de abból, hogy az első megállt, én arra gondolok, hogy valamelyik vezeték kontaktja nem jó...

Alex

(#17049) rostiron válasza vargalex (#17048) üzenetére


rostiron
őstag

Most többször próbáltam és mindig ugyan ez már.
Mit jelent ez ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#17050) zsigomark3


zsigomark3
tag

Sziasztok,

Adott egy Linksys WRT1900ACS v2 Router a következő firmware-el:
OpenWrt 19.07.7 r11306-c4a6851c72 / LuCI openwrt-19.07 branch git-21.044.30835-34e0d65
wifi driver name: mwlwifi
wifi chip type: 88W8864

Szóval, az Openwrt e verziója már huzamosabb ideje megy rajta stabilan, és viszonylag sok csomagom is van telepítve, konfigurálva, nem szívesen húznám újra.

Viszont legutóbb a Network -> Wireless -> 2.4 GHz"Hálózatom neve" -> Edit -> Advanced settingsben állítottam, és a Country Code: default FR ről HU ra állítottam, (egyszerűen csak nem akartam hogy home office-os időkben FR country codeú routerhez legyek csatlakozva, a céges szoftver már elég sokmnident figyel...)

Szóval a Country code megváltoztatása után az a wifi csatorna amelyre alkalmaztam teljesen használhatatlanná vált eldobálja az eszközöket, vagy ha épp csatlakozva maradnak az eszközök böngészője timeout errorozik, vagy a 2.4GHz egyáltalán nem elérhető.
Természetesen azonnal vissza váltottam FR-re, de nem igazán segít.
WLAN, 5GHz Wifi, és minden más továbbra is jól működik.

Valahol olvastam most, hogy a CC=FR hardcoded ha bármi másra átírod akkor baj lesz.
Namármost ugye nem szeretném újra telepíteni. De szeretném megint használni a 2.4GHz -t is. Ötlet hogy tudnám a hibát elhárítani? :F

Hasonló hiba:
https://github.com/Chadster766/McDebian/issues/68

Üdv: Márk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.