Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) vargalex válasza amstro555 (#15050) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A snapshot firmware nem tartalmaz LuCI-t, ezért nincs webes felületed.
Ha beállítottad a netet a routeren (vagy DHCP neted van, mert akkor alapból van), akkor SSH-n bejelentkezve:

opkg update
opkg install luci
/etc/init.d/uhttpd enable
/etc/init.d/uhttpd start

És már el is éred a webes felületet.

Alex

(#15052) hcl válasza amstro555 (#15050) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemide

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15053) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!

Szerenték MAC cím alapján időlimitet megszabni, pl. este 10 - reggel 6 között ne tudjon egy gép adatot forgalmazni. Erre találtam ezt a leírást, miszerint a tűzfal felületen ez megadható. Viszont nekem ott nem szerepelnek a jelzett időadatok, csak ennyi. Hozzáadhatóak valahogy ezek az opciók?
A használt rendszer: WDR3600 routeren suste@OpenWrt Barrier Breaker 14.07. Tudom, ezeréves, de stabilan működik.

4 8 15 16 23 42

(#15054) nolika válasza tonyrulez (#15053) üzenetére


nolika
aktív tag

Ez egy nagyon régi openwrt, szerintem a frissebben benne vannak ezek a szabályok.

(#15055) BullZeye válasza nolika (#15054) üzenetére


BullZeye
veterán

Legújabb stabil openwrt-vel naponta újraindul a WDR3600, ami előtte hónapokig stabil volt, úgyhogy ha stabil ne piszkálja :)

(#15056) vargalex válasza tonyrulez (#15053) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ahogy láthatod, a régi verzióban még nem volt szétbontva, egy egyszerű további argumentumok lehetőség volt. Itt az extra attribútumban találsz példát. Ezt nyugodtan megadhatod LuCI-ban.

Alex

(#15057) vargalex válasza BullZeye (#15055) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Lehet, hogy csak véletlen egybeesés. Előfordulhat, hogy a régivel is így viselkedne.

Alex

(#15058) tonyrulez válasza vargalex (#15056) üzenetére


tonyrulez
őstag

Köszönöm, kipróbálom.

4 8 15 16 23 42

(#15059) Headless válasza tonyrulez (#15058) üzenetére


Headless
őstag

ha frissebb suste-t használsz 9092-es webes felületen van egy időzítő ami igazából a megfelelő paramétereket írja bele argumentumokhoz.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15060) tonyrulez válasza Headless (#15059) üzenetére


tonyrulez
őstag

Igazándiból azt az extra attribútumot, amit SSH-n írtak hozzá a linkelt hozzászólásban, Luci-ban is hozzáírható, mert van "További argumentumok", ahova ugyanaz megy (leteszteltem, valóban az option extra-ba tölti ezt). Így csak egyszer kell bemásolnom oda, később pedig tudom webui-n keresztül is szerkeszteni.

4 8 15 16 23 42

(#15061) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hello!
Sikerült egy mkswap /dev/sda3 -at kiadnom (sdc3 helyett) vissza lehet "csinálni"?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#15062) Headless válasza Gyurka6 (#15061) üzenetére


Headless
őstag

első körben csinálj egy mentést a teljes blokk deviceról ehhez szükséges lesz egy másik hdd-re ami annál nagyobb.
dd if=/dev/sda of=/output_path/sda.iso

ezzel a jelenlegi állapotot lemented.

ha ez megvan akkor kell keresni megoldásokat. hurtelen ilyeneket találtam, de google... vagy ha olyanok vannak rajta, akkor adatmentő cégekhez fordulhatsz vagy itt ph-n is van topikja ezeknek.[link]

a lényeg, hogy mentést csinálj azonnal, még mielőtt fel lenne csatolva a swap.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15063) Gyurka6 válasza Headless (#15062) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi!

Nem létfontos adatok vannak rajta emlékeim szerint, elég gyorsan kész lett vele, így gondolom (remélem) csak a bejegyzést változtatta át. Egy router lemeze, ez volt az overlay, inkább a beállítások kellenének meg apróbb dolgok, hogy ne felejtsem el és inkább ezek kellenének. Még kutakodok, a mentést azért megejtem.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#15064) woodworm


woodworm
veterán

Statisztika készítésre készítésre mi most az ajánlott?
Próbáltam vargalex régi rrdtool-os leírását, de valahogy nem akar összejönni. Már a cron is hibajelzést ad a logban, ha a scriptet lefuttatom akkor ott meg ismeretlen opció ír.

(#15065) Headless válasza woodworm (#15064) üzenetére


Headless
őstag

szia!

mi annó csináltunk egy webfelületet.

szerintem elég egyszerű a használata szép google chartokat használ. internet kell hozzá a kliensen mondjuk, cserébe nem képeket ment/generál hanem csak adatokat tárol.

egy próbát megér most suste oldala nem tudom elérhető-e. de ha kell előhalászom a mentést és felrakom drivera.

ui: itt van pár hasznos link a fent említettekhez [link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15066) vargalex válasza woodworm (#15064) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mivel problémázik?

Alex

(#15067) woodworm válasza vargalex (#15066) üzenetére


woodworm
veterán

A régi 1043-ason futott a statisztika, ott a logban így nézett ki a cron bejegyzése:
Oct 31 16:05:01 crond[1931]: crond: USER root pid 2133 cmd /mnt/log/rrd_traffic/updaterrd.sh

Az ac65-ösön az általad készített buildet használom, ugyanoda mountoltam a meghajtót, ugyanazokat a könyvtárakat használom, scripteket átmásoltam, futtathatóak, a wan interface ugyanúgy eth0.2, mint a 1043-ason.
A logban a cron bejegyzés:
Tue Mar 31 09:50:00 2020 cron.err crond[13505]: USER root pid 20108 cmd /mnt/log/rrd_traffic/updaterrd.sh

Ha elindítom a makepngs scriptet, akkor a következő hibaüzenetet kapom
root@OpenWrt:~# /mnt/log/rrd_traffic/makepngs.sh
ERROR: unknown option '--slope-mode'
ERROR: unknown option '--slope-mode'

@Headless
Köszi szépen, lehet kipróbálom.

(#15068) Gyurka6 válasza woodworm (#15064) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
A bandwidthd nevű programot használgatom, 8-900 helyett 5-700 a letöltés vele mir 3g-n.

Gyurka

(#15069) vargalex válasza woodworm (#15067) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Úgy tűnik, hogy a slope-mode kapcsoló nincs a fordított rrdtool-ban. Vedd ki a script-ből. Ez csak a görbe simítása. Esetleg nézd meg az rrdtool graph parancs kimenetét. Lehet, hogy csak a long kapcsoló hiányzik. Esetleg a rövid -E kapcsoló létezik.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15070) woodworm válasza vargalex (#15069) üzenetére


woodworm
veterán

Az -E kapcsolót kipróbáltam még az este, de most megnézve, nincs ilyen opció. Ha kiveszem a scriptből, akkor a következő paranccsal van baja:
ERROR: unknown function 'VDEF'
Ebből pedig van több is.

(#15071) vargalex válasza woodworm (#15070) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Egy csomó kapcsoló hiányzik:

root@RT-AC65P:~# rrdtool graph
RRDtool 1.0.50  Copyright 1997-2004 by Tobias Oetiker <tobi@oetiker.ch>
Usage: rrdtool [options] command command_options
* graph - generate a graph from one or several RRD
 rrdtool graph filename [-s|--start seconds] [-e|--end seconds]
  [-x|--x-grid x-axis grid and label]
  [--alt-y-grid]
  [-y|--y-grid y-axis grid and label]
  [-v|--vertical-label string] [-w|--width pixels]
  [-h|--height pixels] [-o|--logarithmic]
  [-u|--upper-limit value] [-z|--lazy]
  [-l|--lower-limit value] [-r|--rigid]
  [-g|--no-legend]
  [-j|--only-graph]
  [-F|--force-rules-legend]
  [--alt-autoscale]
  [--alt-autoscale-max]
  [--units-exponent value]
  [--units-length value]
  [--step seconds]
  [-f|--imginfo printfstr]
  [-a|--imgformat GIF|PNG]
  [-c|--color COLORTAG#rrggbb] [-t|--title string]
  [DEF:vname=rrd:ds-name:CF]
  [CDEF:vname=rpn-expression]
  [PRINT:vname:CF:format]
  [GPRINT:vname:CF:format]
  [HRULE:value#rrggbb[:legend]]
  [VRULE:value#rrggbb[:legend]]
  [LINE{1|2|3}:vname[#rrggbb[:legend]]]
  [AREA:vname[#rrggbb[:legend]]]
  [STACK:vname[#rrggbb[:legend]]]
RRDtool is distributed under the Terms of the GNU General
Public License Version 2. (www.gnu.org/copyleft/gpl.html)
For more information read the RRD manpages

Ezt azért nem értem, mert már a 14.07-esben lévő rrdtool Makefile-jával is összehasonlítottam. Ugyan azt a verziót forgatja, ugyan azokkal a beállításokkal.

Alex

(#15072) edeleny


edeleny
őstag

Hátha ti tudtok.............

WDR3600 router, 2 db 1 terás vinyó! MiniDLNA, Transmission rákötve. A két HDD-t a windowsok, és a telefonok háttértárként is látják, tehát tudok feltölteni és letölteni is. 3 PC, és minimum 2 telefon, 2 TV!

Elkezdte zárolni a mappákat! Az egyik vinyón szinte az összeset! Nincs jogosultságom megnyitni, vegyem fel a kapcsolatot az adminisztrátorral.! Se PC se telefon nem nyitja meg, miközben a miniDLNA gyönyörűen játsza a zárolt mappából a filmeket! Egyébként a Windows szerint üres mappákról van szó.

Na mi van ilyenkor?

A "nagy" PC-re most tettem uj win10-et, szerintem az kavarja szét, de nem tudom miért, és hogyan! Mert előtte évekig nem volt gond!

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#15073) woodworm válasza vargalex (#15071) üzenetére


woodworm
veterán

A régi, mentett csomagok között nekem két rrdtool is van:

File name Size
------------------------------------ ---------------
rrdtool1_1.0.50-1_ar71xx.ipk 12,190
rrdtool_1.2.30-1_ar71xx.ipk 29,683

Anno biztosan a sima rrdtool volt telepítve, most pedig csak az rrdtool1 van, igaz már 1.0.50-2 verziószámmal.

(#15074) vargalex válasza woodworm (#15073) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Itt is írja, hogy 2 verzió van. Valószínűleg a sima rrdtool már "kiesett".

Alex

(#15075) C64


C64
őstag

Sziasztok!

D-Link DIR-859 A3 routerre feltehető az D-Link DIR-859 A1 openwrt firmware? Köszi

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#15076) woodworm válasza vargalex (#15074) üzenetére


woodworm
veterán

+Gyurka6
+Headless

Köszönöm mindenkinek a segítséget és az ajánlásokat, a Headless/suste-féle felület ment fel a routerre.

(#15065) Headless
Sikerült beüzemelnem a mentést és elindítani a network_wan statisztikát, jelenleg percenkénti rögzítéssel. Viszont nem jelenik meg minden forgalom a grafikonon és a táblázatban. Az egyik gépen torrent kliens fut folyamatosan, a feltöltés 200kB/s korlátozva, ami ki is van maximálisan használva. Ez az állandó 1,5 Mbit és a kíváncsiságból elindított letöltés sem látszódott sehol (gép, össz., grafikon, táblázat). Mi lehet a gond?

(#15077) Headless válasza woodworm (#15076) üzenetére


Headless
őstag

szia,

az adatgyűjtő scriptben lehet valami változás azt kéne megnézni rendben van-e. ha jól emlékszem a wan interfészen lévő transferred byteokat vizsgálja a script. (de lehet, hogy az újabb már a tűzfal szabályokkal operál) flow offload be van kapcsolva? mert ha a tűzfalas, és flow offload van akkor az offloaded rész nem fog megjelenni.

azt kéne megnézni, hogy ott bekerül-e mint forgalom?

a cstat_wan konfig fájlt mutasd meg de az a baj, nem nagyon van már környezetemben openwrt-s eszköz mostanság.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15078) woodworm válasza Headless (#15077) üzenetére


woodworm
veterán

Be van kapcsolva mind a szoftveres, mind a hardveres flow offload.
Érdekes volt a kikapcsolás, mert a hardveres támogatás kikapcsolása után a grafikon helyén az adatbázis jelent meg és ugyanígy maradt a szoftveres kikapcsolása után is. Ráadásul megszűnt a gépemen az internet hozzáférés is, kellett néhány ki-, bekapcsolás, hogy helyreálljon a rend. A flow offload támogatás teljes kikapcsolása után megjelent az eddig rejtett forgalom.

A config fájl tartalma kapcsán erre gondoltál?

dbl='/mnt/STATS/network_wan'
header="'Download','Upload'"
y_axis='WAN Stat [MBit/s]'
g_footer(){ dbl3=`ls $dbl/*.dbip |sed -n "/$from/,/$to/p"`;[ ! "$dbl3" ] && dbl3=`ls $dbl/*.dbip |sed -n "1,/$to/p"`;[ "$from" = "$to" ] && dbl3=`echo "$dbl3" |grep "$from"`;echo "$tbl1";awk -F";" '{tx+=$2;rx+=$3;if(up[$1]=="")name[i++]=$1;up[$1]+=$2;down[$1]+=$3}END{OFS="</td><td class=nopadd>";print "<tr class=reverse><td>Hostname","Upload [MByte]","Download [MByte]</td</tr><tr><td class=nopadd>Total",tx,rx"</td></tr>";for(j=0;j<i;j++){name=name[j];print "<tr><td class=nopadd>"name,up[name],down[name]"</td></tr>"}}' $dbl3;echo "$tbl2";}
data(){ tmp2=/tmp/wan-per-ip.stat;iptables -t mangle -nvxL |awk '/RRDIPT_I.*0.0/{down=$2/1024^2}/RRDIPT_O.*0.0/{up=$2/1024^2}END{OFS=";";print "Router",up,down}' >$tmp2;iptables -nvxL RRDIPT_FORWARD -t mangle |awk '$8~/0.0.0.0/{down[$9]=$2;ip[i++]=$9}$9~/0.0.0.0/{up[$8]=$2}END{OFS=";";for(j=0;j<i;j++){name="";ip=ip[j];"awk \x27/ "ip" /{print $4}\x27 /tmp/dhcp.leases" |getline name;if(!name)name=ip;if(up[ip]&&down[ip])print name,up[ip]/1024^2,down[ip]/1024^2}}' >>$tmp2;name="$dbl/$(date +%F).dbip";if [ -f "$name" ];then awk -F";" '{if(up[$1]=="")name[i++]=$1;up[$1]+=$2;down[$1]+=$3}END{OFS=";";for(j=0;j<i;j++){name=name[j];print name,up[name],down[name]}}' "$tmp2" "$name" >"$tmp2"2;mv "$tmp2"2 "$name";else cp "$tmp2" "$name";fi;awk -F';' '{tx+=$2;rx+=$3}END{print rx","tx}' $tmp2;iptables-save | grep -v RRDIPT | iptables-restore;wanif=$(uci -p/var/state get network.wan.ifname);for chain in INPUT OUTPUT FORWARD;do iptables -t mangle -N RRDIPT_$chain 2> /dev/null;iptables -t mangle -C $chain -j RRDIPT_$chain 2>/dev/null;if [ $? -ne 0 ];then [ "$chain" = "INPUT" ]&&iptables -t mangle -I $chain -j RRDIPT_$chain -i $wanif;[ "$chain" = "OUTPUT" ]&&iptables -t mangle -I $chain -j RRDIPT_$chain -o $wanif;[ "$chain" = "FORWARD" ]&&iptables -t mangle -I $chain -j RRDIPT_$chain;fi;done;nexthop=$(ubus call network.interface.wan status |awk -F'"' '/nexthop/&&!/0.0.0.0/{print $4}');awk -v ipt_cmd="iptables -t mangle -j RETURN " -v ipt_cmd2=" -A RRDIPT_FORWARD" '!/IP/&&!/00:00/&&!/'$nexthop'/{system(ipt_cmd"-s "$1ipt_cmd2";"ipt_cmd"-d "$1ipt_cmd2)}' /proc/net/arp;}
prlo(){ data2=$(echo "$data2" |sed "s/\],/&\n/g" |awk -F, -v skip=$skip '{div=($4*3600+substr($5,1,2)*60-prev)/skip;if(div<0)div+=86400;if(div==0)div=900;printf $1","$2","$3","$4","$5","$6*8/div","$7*8/div"],";prev=$4*3600+substr($5,1,2)*60}' |sed "s/,$//");}
type='Area'
zoom='//explorer'
trendline='trendlines'
info="Do not modify"

(#15079) Headless válasza woodworm (#15078) üzenetére


Headless
őstag

Ez már az újabb verzió

Ahol iptables szabályból mértem az adatot, itt ha flow offload van vagyis kikerülöd a tűzfalat, nem lesz adatod... , volt egy régebbi, ami az interfész adataiból szerzi az adatokat,

Azt nézd, meg, hogy ha a flow offload be van kapcsolva, akkor az interfészen látható adatforgalom nő-e... Ha igen akkor arra vissza kell írni a mentő scriptet és menni fog..

UI: mint írtam a kliensen szükséges internet kapcsolat a grafikon rajzoláshoz, mert a google chart javascriptet onnan húzza be, nem raktuk bele közvetlen a mentésbe, hogy ne foglalja a helyet. Azért dobta be a táblázatot, ha nem volt neted :)

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15080) suste válasza woodworm (#15076) üzenetére


suste
veterán

hogy tetted fel?
mentésből?
honnan szedted?:)

(#15081) woodworm válasza suste (#15080) üzenetére


woodworm
veterán

Headless linkjein indultam el, letöltöttem az oldaladról az utolsó mentést (2018.05.30) és backupként felraktam. A statot pedig menüből töltötte le. Nem tudom melyik szerver volt az alapértelmezett, de kapcsolgattam közöttük és végül megtalálta a configokat.

[ Szerkesztve ]

(#15082) suste válasza woodworm (#15081) üzenetére


suste
veterán

meglestem gyorsan, a 2018-as mentésben lévőt használom én is a mai napig is ;)
akkor ezek szerint egyszerűen webes felületeken pár kattintással simán működésre bírtad ...... ez volt a cél anno :)

másik configokat is kipróbáltál?

[ Szerkesztve ]

(#15083) woodworm válasza suste (#15082) üzenetére


woodworm
veterán

A lant raktam még be, arra volt időm.

(#15084) amstro555 válasza vargalex (#15051) üzenetére


amstro555
tag

Működik, hálás köszönet! :R :R :R

(#15085) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,
WDR3600-on, suste@OpenWrt Barrier Breaker 14.07 alatt az 5GHz wifi eléggé instabil. Korábban is voltak problémák, de egy ideje működött már, most viszont egy restart után már nem lehet működésre bírni. LUCI-ban Hálózat/Wifi alatt ha Engedélyzeésre nyomok, akkor ha engedélyeződik, akkor is 0%-ot ír, de mostmár ezt se engedi, hiába nyomok engedélyezésre, nem történik semmi, ugyanúgy letiltottként jelenik meg.

cat /etc/config/wireless

Mi lehet a probléma? :R

4 8 15 16 23 42

(#15086) stopperos válasza tonyrulez (#15085) üzenetére


stopperos
senior tag

Van eszközöd, ami csatlakozna hozzá? Ha semmi sem csatlakozik, akkor 0% lesz a jel.

A 14.07 elég régi, miért nem frissíted le egy újabb verzióra?

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#15087) tonyrulez válasza stopperos (#15086) üzenetére


tonyrulez
őstag

Van, a telefonom eddig is ezen volt. Mikor 0% volt akkor nem találta az SSID-t. De mostmár nem csak hogy 0%, hanem aktiválhatatlan az 5GHz-es hálózat.

Ha nem romlott el, ne javítsd meg elvet követem. Ha van erre megoldás, akkor nem akarok frissíteni. Van ehhez build amit ráfrissíthetek?

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#15088) krealon válasza tonyrulez (#15087) üzenetére


krealon
Topikgazda

config wifi-device 'radio1'
        option channel 'auto'

A wifi hibakereses alaptetele, hogy fix ertekekkel kezdunk es ha minden kalappol, akkor engedunk a rendszernek egyre tobb szabadsagot....

(#15089) tonyrulez válasza krealon (#15088) üzenetére


tonyrulez
őstag

Köszönöm, valóban ez volt a probléma, miután megadtam egy csatornát auto helyett, máris működik :)

4 8 15 16 23 42

(#15090) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! TP-LINK WDR3600-ra feltettem Alex Openwrt-jét. ( :R )
Az lenne a kérdésem, hogy pl ezt az Adguard DNS-t hogyan tudom beállítani ott?
Feltételezem a DHCP-és DNS fül alatt, de azon belül nem tudom mit kapcsoljak ki és be és hová írjam be?

[ Szerkesztve ]

(#15091) mexel


mexel
veterán

Még egy kérdésem lenne: a logban folyamatosan ezt látom, nagyon sok van belőle:
"OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[18916]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address"
Ez mitől van, illetve mi ez?

[ Szerkesztve ]

(#15092) vargalex válasza mexel (#15091) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ilyet még csak Digi hálózaton láttam. Annyit jelent, hogy a WAN interface-on jön egy DHCP kérés, amihez nincs MAC cím. Normális esetben ilyen nem lehetne. Ha FTTB hálózaton vagy (LAN kábel megy be hozzád), akkor előfordulhat, hogy valaki rosszul dugta be a routerét (LAN aljzatba dugta a bejövő kábelt).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15093) mexel válasza vargalex (#15092) üzenetére


mexel
veterán

Igen, digi és FTTB van. Úgy érted hogy valaki a házban aki ugyanarra az elosztóra ( vagy bármire) van kötve mint én?
A log kb 90-95%-a csak ebből a sorból áll.
Nem lehet hogy nálam nincs jól beállítva valami?

Sajnos ha másnál van gond akkor nem nagyon tudopk mit tenni ez ellen.

[ Szerkesztve ]

(#15094) L4CI2


L4CI2
aktív tag

Hi
Akinek Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Edition van hadjaki az aktuális Openwrt Snapshot-ot sajnos nem indul "Kernel panic" .

(#15095) wigyori válasza L4CI2 (#15094) üzenetére


wigyori
tag

Hali,

Ezt bugs.openwrt.org-ra feltolnad pls?

Koszi,
-w-

(#15096) L4CI2 válasza wigyori (#15095) üzenetére


L4CI2
aktív tag

hi
Megtörtént remélem jól töltöttem ki bug report-ot :D .

(#15097) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Vásároltam használtan a neten egy tp-link c5 ac1200-as routert amire felraktak egy openwrt-t.
Nem tudom kell valami resetet csinálni rajta hogy alapbeállításokkal induljak neki a beállításoknak vagy nem lényeges. Az szeretném hogy a szolgáltatótól kapott zte h168n modemre rákötve legyen további 4 LAN csatlakozó illetve a tp-link sugározza a wifi jelet is.

A modemben illetve a routerben is mit és hol célszerű álítani hogy működjön az elképzelés?
most csinálok ilyet először kéretik nem megkövezni ha hülyeséget kérdezek. :B

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#15098) krealon válasza Viktoár (#15097) üzenetére


krealon
Topikgazda

Failsafe modban a mount_root majd a passwd paranccsal tudod lecserelni az ismeretlen jelszavat.
Teljesen nullarol indulashoz (factory reset) pedig a
firstboot && reboot now
parancs kell a passwd helyett.

(#15099) Viktoár válasza krealon (#15098) üzenetére


Viktoár
addikt

A felhasználónév és jelszó már megvan, megadta az előző tulaj.
Tehát betudok lépni a routerbe, ott nincs valami reset?

CMD-ben amikor beírom hogy telnet 192........... akkor azt írja hogy valami probléma van a kapcsolódással a 23-as porton.

Erre van tipped?

Üdv:Viktor

(#15100) Gyurka6 válasza Viktoár (#15099) üzenetére


Gyurka6
őstag

valószínű le van tiltva, 22 esen ssh, titkosított.

Gyurka

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.