Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) Wolfy999 válasza vargalex (#15200) üzenetére


Wolfy999
tag

Mondjuk egy ilyennel?

(#15202) Repsol600 válasza krealon (#15198) üzenetére


Repsol600
addikt

Köszi, lecseréltem erre, ez jóval egyszerűbb is. Működik. :) Viszont miután beállítottam , most nem jön be a felület ha beírom a 192..... címet. Nem tudom mért.

(#15203) vargalex válasza Wolfy999 (#15201) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akár. Mondjuk az nem derül ki, hogy tápot adnak-e hozzá.

Alex

(#15204) Meddu


Meddu
tag

Sziasztok
hogy tudok "tar" kiterjesztésű filet telepíteni ?

[ Szerkesztve ]

(#15205) lverti


lverti
csendes tag

Sziasztok. Tegnap megérkezett az AC65P-m. Egy WDR3600-at vált, amin StrongSwan futott, mint vpn szerver. Ezt szeretném kipróbálni a 65P-n, hátha gyorsít az ipsecen: [link] . Valahogy fel lehet tenni utólag, vagy saját build kell hozzá? Eddig csak feldobtam az alap OpenWRT-t, extroot, aztán mehettek a csomagok.

(#15206) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

AC65P Openwrt-vel. ChangeIp kiszolgálóhoz van beállítva a DDNS. Működik is, de már másodszor fordul elő, hogy nem érem el az otthoni hálózatot. Belépve a routerbe azt látom, hogy ez a ddns szolgáltatás hiába van engedélyezve, nem fut. Logfájl nincs.
Újratöltés gombbal simán elindul, van újra log is.

Mi a fene lehet ez? Miért áll le, miért törlődik a log?

(#15207) yodee_ válasza vargalex (#15192) üzenetére


yodee_
őstag

Elkezdett érdekelni ez a FLASH csere. Van neked ebben tapasztalatod? A forrasztási, írási részt megoldanám, viszont az [itt] leírt saját FW összeállítás nem tiszta nekem. Tudnál segíteni megérteni? Köszi

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15208) vargalex válasza yodee_ (#15207) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Persze, nekem is van egy 16 MB-osra "bővített" példányom. A firmware összeállítás nem bonyolult. Az a lényeg, hogy az eredeti flash első 8128 KB-ját (a 64 KB-os ART partíció nélküli tartalom) kiegészíted 8 MB üres résszel, majd mögé csapod az ART partíciót (az eredeti flash tartalom 64 KB-ját).
Ugyanis a firmware dinamikusan állapítja meg a jffs2 partíció méretét, mégpedig az ART partíció kezdő byte-jait keresve.

Alex

(#15209) LiteCross91 válasza vargalex (#15154) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Sajnos nem engedi. Mit tudok tenni akkor?
Ezt írja mind a snapshotos, mind a másik sysupgrade fájllal: [kép]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15210) vargalex válasza LiteCross91 (#15209) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Most pontosan melyik firmware file-t próbálod feltenni?

Alex

(#15211) yodee_ válasza vargalex (#15208) üzenetére


yodee_
őstag

Az mtd0 és mtd4 partíciók már le vannak mentve. Igazából ezt az üres rész hozzáadást nem értem. Beszerzek egy flash IC-t és utána kereshetlek ezügyben? Amúgy az első flash-elés után a frissítésnél már nem kell monyákolni ugye? Vagy innentől minden firssítés így zajlik majd?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15212) LiteCross91 válasza vargalex (#15210) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Ezen az oldalon: [link]
Firmware OpenWrt snapshot Upgrade
és
Firmware OpenWrt Upgrade URL
próbáltam. De mindkettőre a bootloderes szöveget írja.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15213) vargalex válasza yodee_ (#15211) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igazából a leírás azért írtja az mtd0-át és mtd4-et, mert az az u-boot és az ART partíció. De szerintem egyszerűbb, ha a teljes flash tartalomról készítünk mentést (mtd0+mtd5+mtd4), mert akkor a felírás után rögtön a korábbi beállításaiddal rendelkező, működő tartalmat kapsz. A leírás ugye egy új OpenWrt firmware-val dolgozik.
Ezt csak az első flash-elésnél kell eljátszani, hiszen a lényeg az, hogy a flash végére kerüljön az ART partíció.

Alex

(#15214) vargalex válasza LiteCross91 (#15212) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igazából az üzenet hibás, mert nem bootloader-t tartalmaz a firmware, hanem más architechtúrára való. Gondolom most ar71xx firmware van feltéve nálad.
ath79-re csak parancssorból fogsz tudni váltani, azt is a force kapcsolóval, hogy ne ellenőrizze a platform azonosságot. Vagy felmásolod a routerre (a /tmp-be) a firmware file-t, vagy ha van net a routeren, akkor

sysupgrade -n -F http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.2/targets/ath79/generic/openwrt-19.07.2-ath79-generic-tplink_tl-wr1043n-v5-squashfs-sysupgrade.bin

Azért a 19.07.2-t linkeltem, mert az tartalmaz webes felületet.

Alex

(#15215) LiteCross91 válasza vargalex (#15214) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Kicsit tartok tőle, hogy brickelem. Vettem mar amugy egy asus ac1200gu t, eztba tplinket beallitottam ap nak, a gargoyleval. Így tud olyan 900mbits et, az xboxnak elég lesz. Nem bantom inkább. Köszi

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15216) Wolfy999 válasza vargalex (#15203) üzenetére


Wolfy999
tag

Vegul egy masik tipusu aktiv USB hubot vettem, es ugy nez ki ezzel megy is. Koszi a tippet.

(#15217) LWhite


LWhite
tag

Sziasztok! Kis segítséget kérnék. Már próbáltam többféleképpen, de még nincs siker.
A65P-hez szeretnék külső HDD-t csatlakoztatni, de a csatolási pontok között sehogy nem jelenik meg.
Az ls -al /dev/sd*  parancs egy csatlakoztatott pendrive esetén megjeleníti a meghajtót (/dev/sda1), de ha a HDD van bedugva, akkor semmi reakció.
A HDD-n jelenleg nfts fájlrendszer van, de nem gond ha formázni kell ext4-re.
Mi lehet az oka, hogy nem látom és nem tudom csatolni? Köszönöm!

(#15218) BullZeye válasza vargalex (#15057) üzenetére


BullZeye
veterán

Elképzelhető, de az elmúlt hónapokban más nem változott, több eszköz nem lett, előtte stabil volt a béta verzióval, most pedig naponta, 2 naponta újraindul a router.

AX routerek még ki tudja mikor lesznek OpenWRT-vel, átmenetileg kellene valami más WDR3600 helyett, ami minőségi ugrás lenne OpenWRT-vel és lehetőleg olcsón, mit javasoltok?

(#15219) LWhite válasza LWhite (#15217) üzenetére


LWhite
tag

Kiegészítésképp még ennyi hozzá:

Az lsusb -t utasítás azért megmutatja a HDD-t, az alábbi eredménnyel:

/:  Bus 02.Port 1: Dev 1, Class=root_hub, Driver=xhci-mtk/1p, 5000M
    |__ Port 1: Dev 4, If 0, Class=Mass Storage, Driver=uas, 5000M

Az uas driver okozhat problémát itt?

Asus RT-AC65P a router, openwrt-ramips-mt7621-asus_rt-ac65p-squashfs-factory.bin van fent.

[ Szerkesztve ]

(#15220) yodee_ válasza vargalex (#15214) üzenetére


yodee_
őstag

Hétvégén szét kapom, és rendelek bele nagyobb FLASH-t. Elképzelhető egy ilyen módosítás a D-Link DIR-825-ömön is?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15221) czeban


czeban
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek abban, hogy kellene feltenni az openwrt-t egy archer C6 vasra. Ami a neten találtam, azzal nem sikerült felpiszkálni, vagy valamit rosszul csináltam...

(#15222) deadofgamers


deadofgamers
csendes újonc

Sziasztok lenne egy kérdésem
OpenWrt alá ugye van az smb fálmegosztás
nos azt szeretném kérdezni hogy meglehetne e csinálni egy scriptet ami csatlakozna a Netflixre és az smb szerveren mappákra osztaná a netflix tartalmát mint a kodi lejátszóba mivel ott kipróbáltam egy netflixes plugint és ott mappákra voltak osztva hogy sorozatok stb stb
a célom az lenne hogy hálózati megosztáson akár telefonon vlc vagy külső médialejátszóval lehessen nézni az adott filmet mint példáúl egy nagy Merevlemezen ami teli van torrentezve

(#15223) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Problémám van a net sebességgel. Elvileg T-s 1G-s netem van (T-s eszköz csak forwardol, és egy Asus AC65P-s ruteren van az openWRT), de a routeren mérve a:
speedtest-netperf.sh -H netperf-eu.bufferbloat.net -p 1.1.1.1 --sequential
Nincs 400Mbps felett sem [speed].

Lehet ez router beállítási probléma? Vagy szolgáltatót kellene felhívni? Egyáltalán foglalkoznak majd ezzel :)?

(#15224) vargalex válasza Tarokk79 (#15223) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ne a routeren mérj sávszélességet, az nem fogja bírni ezt a tempót. A lényeg az, hogy NAT-olni tudja...

Alex

(#15225) Tarokk79 válasza vargalex (#15224) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Azért mértem azon, mert az OMV5-ös gépen csak 400 körül jött ki. Gondoltam valahogy el kellene dönteni, hogy hol a hiba :(.

(#15226) vargalex válasza Tarokk79 (#15225) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A software és hardware Flow offloadot bekapcsoltad a tűzfalon? Az OMV-s gép konkrétan milyen hardware? Azon mivel mértél?

Alex

(#15227) Tarokk79 válasza vargalex (#15226) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Szoftveres áramláskiürítés és hardveres áramláskiürítés nem volt bepipálva.

Az OMV5 egy 9500t-s proci, 16GB RAM, asrock h370m-itx/ac alaplap, SSD samsung evo 970 plus, nem tudom még mi fontos, de a RPi4-en is hasonló eredmények jöttek.
Több módszerrel: pl. kjake/internet-speedtest-docker:speedtest dockeres alkalmazással.
De RPi-n böngészős mérésekkel is próbáltam.

Megcsináltam a beállítást és újra indítottam a T-s modemet, és most kaptam egy kicsit jobbat az OMV-n: [link] .

Köszi a gyors segítséget, még nézegetem :).

(#15228) wigyori válasza Tarokk79 (#15227) üzenetére


wigyori
tag

Ez komoly, hogy leforditotta'k a flow offload-ot? :D

-w-

(#15229) Tarokk79 válasza wigyori (#15228) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Nekem egyáltalán nem volt egyértelmű. Viszont most elértem a letöltésben olyan 900Mbps körül :).

Server: Digi Kft - Budapest (id = 31717)
ISP: Magyar Telekom
Latency: 2.46 ms (0.55 ms jitter)
Download: 907.31 Mbps (data used: 679.8 MB)
Upload: 438.06 Mbps (data used: 302.1 MB)
Packet Loss: 0.0%

(#15230) Wajk


Wajk
addikt

egy olyan gondom lenne, hogy egy meglévő WiFi hálózathoz szeretném kapcsolni a routert, de a felderítésben nem akarja látni azt a hálózatot, pedig pár napja még látta. 2.4Ghz-eseket látja, de az 5Ghz-es hálózatot nem. minden más eszköz látja természetesen. Továbbá ennek a Routernek az 5Ghz-es Wifijét is látja a többi eszköz. Ehhez érdekesség, hogy a "Felderítés" gombra kattanva 2.4-en a saját hálózatát is látja, 5-ön pedig semmit, a sajátját sem.

az alany egy TPLink 3600, 14.07-es BB-vel (Suste 0.6)

Van esetleg mód manuális csatlakozásra.

Ez alapján arra gondoltam, hogy beleégetem a konfig fájlba:
működhet ami egészen a lap alján van, ha átírom a megfelelő adatokkal?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#15231) Wajk válasza Wajk (#15230) üzenetére


Wajk
addikt

storno, megoldódott, BSSID-et megszerezve manuálisan sikerült hozzáadni... :)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#15232) Celtis


Celtis
veterán

AC65P Openwrt-vel. Ma napközben újraindult ismeretlen okból. Tárol valahol a rendszer crash logot, amiből esetleg valami kiderül?

A múltkor kérdeztem -de választ nem kaptam- hogy vajon miért áll meg időnként a DDNS. Hát úgy tűnik megvan az ok. A reboot után nem indult el. Ezt látom a logban. Tudtok segíteni mi ez?

Wed Apr  1 09:27:19 2020 user.notice ddns-scripts[3307]: myddns_ipv4: PID 3307 started at 2020-04-01 09:27
Wed Apr  1 09:27:19 2020 user.warn ddns-scripts[3307]: myddns_ipv4: Service section disabled! - TERMINATE
Wed Apr  1 09:27:19 2020 user.warn ddns-scripts[3307]: myddns_ipv4: PID 3307 exit WITH ERROR 1 at 2020-04-01 09:27

[ Szerkesztve ]

(#15233) Celtis válasza Celtis (#15232) üzenetére


Celtis
veterán

Rányomva a DDNS újraindításra, ugyanilyen sorok jelennek meg a rendszer logban, de elindul a szolgáltatás.

Wed Apr 29 20:50:35 2020 user.notice ddns-scripts[5160]: myddns_ipv4: PID 5160 started at 2020-04-29 20:50
Wed Apr 29 20:50:35 2020 user.notice ddns-scripts[5161]: myddns_ipv6: PID 5161 started at 2020-04-29 20:50
Wed Apr 29 20:50:36 2020 user.warn ddns-scripts[5160]: myddns_ipv4: Service section disabled! - TERMINATE
Wed Apr 29 20:50:36 2020 user.warn ddns-scripts[5161]: myddns_ipv6: Service section disabled! - TERMINATE
Wed Apr 29 20:50:36 2020 user.warn ddns-scripts[5160]: myddns_ipv4: PID 5160 exit WITH ERROR 1 at 2020-04-29 20:50
Wed Apr 29 20:50:36 2020 user.warn ddns-scripts[5161]: myddns_ipv6: PID 5161 exit WITH ERROR 1 at 2020-04-29 20:50
Mondjuk ezek a letiltott DDNS szolgáltatások. Ami nekem kell az a PID '5162'-vel indult el.

(#15234) krealon válasza Celtis (#15232) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Tárol valahol a rendszer crash logot, amiből esetleg valami kiderül?"

A Log a RAM-ban van (tmpfs), igy ujraindotaskor elvesz, hacsak ki nem kuldod egy syslog szerverre.

(#15235) vargalex válasza Celtis (#15232) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A ddns config-ot láthatjuk?

Alex

(#15236) Celtis válasza vargalex (#15235) üzenetére


Celtis
veterán

Ez a konfig (user/pass kiikszelve). Működik, csak reboot után nem indul a saját. A másik kettő igen, de azok le is állnak mivel tiltva vannak.
Tegnap óta annyit módosítottam, hogy a sajátomat tettem be első helyre, így még nem próbáltam, hogy jó-e.

root@router:/etc/config# cat ddns

config ddns 'global'
        option ddns_dateformat '%F %R'
        option ddns_loglines '250'
        option ddns_rundir '/var/run/ddns'
        option ddns_logdir '/var/log/ddns'

config service 'ChangeIP'
        option use_ipv6 '0'
        option force_unit 'minutes'
        option retry_unit 'seconds'
        option service_name 'changeip.com'
        option domain 'xxxxx.changeip.org'
        option check_unit 'minutes'
        option password 'xxxxxxxx'
        option enabled '1'
        option lookup_host 'xxxxx.changeip.org'
        option ip_source 'interface'
        option check_interval '10'
        option username 'xxxxx'
        option use_syslog '3'
        option ip_interface 'pppoe-wan'
        option interface 'pppoe-wan'

config service 'myddns_ipv4'
        option lookup_host 'yourhost.example.com'
        option domain 'yourhost.example.com'
        option username 'your_username'
        option password 'your_password'
        option interface 'wan'
        option ip_source 'network'
        option ip_network 'wan'
        option service_name 'dyn.com'
        option enabled '0'

config service 'myddns_ipv6'
        option update_url 'http://[USERNAME]:[PASSWORD]@your.provider.net/nic/up                                                                                                             date?hostname=[DOMAIN]&myip=[IP]'
        option lookup_host 'yourhost.example.com'
        option domain 'yourhost.example.com'
        option username 'your_username'
        option password 'your_password'
        option use_ipv6 '1'
        option interface 'wan6'
        option ip_source 'network'
        option ip_network 'wan6'
        option enabled '0'

(#15237) vargalex válasza Celtis (#15236) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem az lehet a gond, hogy a pppoe-wan interface még nem létezik a service indulásakor, mert még nem kapcsolódott a pppd. Én a többihez hasonlóan Network-re állítanám az IP cím forrását, azt pedig a WAN-ra (pont, ahogy a myddns_ipv4-nél van)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15238) Celtis válasza vargalex (#15237) üzenetére


Celtis
veterán

Rendben, megpróbálom. Tudom, hogy az elején küzdöttem, mert nem talált IP címet, és ez a beállítás egyszerű próbálkozások eredménye lett.

update:
Átállítottam, és megtalálja az IP címet, szóval eddig jó. Köszi.
Majd csúcsidőn kívül kap egy újraindítást.

[ Szerkesztve ]

(#15239) BullZeye válasza czeban (#15221) üzenetére


BullZeye
veterán

Sikerült felhegeszteni rá? Családban van egy ilyen router, lehet lecsapnék rá WDR3600 helyett.

(#15240) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

Hello!
Gondoltam írok ide egy infót, azoknak akik torrenteznek van valami kínai csákó aki nagy rendszerességgel megcsinálja openwrt-re a qbittorrentet!
google fordítós link: [link]
eredeti link: [link]
Alapvetően tartalmaz az mt7620, mt7621, ar71xx, bcm53xx, mvebu, ipq40xx, ipq806x és soc. Mivel én sajnos már több mint 3-om éve nem használok openwrt-ét emiatt nem is tudok segíteni. Csak simán megosztottam ezt veletek. Nyilván vannak itt nagy openwrt hozzáértő emberkék akik látnak ebbe némi fantáziát és akarnak is vele foglalkozni.(plusz kínaiul megtanulni) :)
Üdv mindenkinek és további szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#15241) czeban válasza BullZeye (#15239) üzenetére


czeban
csendes tag

Sajnos még nem, mert a tftp-s módszerrel nem akarja az igazságot. Lehet az a gond, hogy 2 db switch is van a laptop és a router között, de ha időm engedi direkt rákötöm az egyik portra. Ha előre léptem a témában, megoszosztom Veletek!

(#15242) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Segítségeteket kérném, mert nem nagyon boldogulok a Transmission-el. Van egy Zidoo X8 lejátszóm, amin van OpenWRT. Rákötöttem USB-n egy külső tokban lévő HDD-t, az a terv, hogy erre torrenteznék, erről menne e lejátszás, így nem kéne a PC-nek mennie, ha filmezni akarunk. A lejátszó Telekomos HGW utána kötött Asus N18U routeren lóg kábelen, ami AP módban üzemel. HGW-n megcsináltam a Port Forward-ot, 9091-re, és 51413-ra is. A canyouseeme oldalon csekkolva sikeresen látja is. Viszont a Transmission Network fülén azt írja az 51413-ra, hogy Port is closed. Így a torrent nem indul el. Mi a fene lehet az oka ennek? Elvileg OpenWRT-ben beállítottam mindent, amit kellett, képeket is kaptam róla. Egyszerűen nem értem.
Másik kérdés, hogy távolról hogyan tudom elérni a Transmissiont? Letöltöttem egy Transmission Remote nevű APP-ot, ezeket adtam meg a szervernél, de nem látom a feltöltött torrentet, csak pörög a betöltés:

Vagy nem állítottam be itt jól valamit, vagy ez is azért van, mert zártnak látja az 51413 portot?

[ Szerkesztve ]

(#15243) Headless válasza Gabesz87 (#15242) üzenetére


Headless
őstag

Először is nagyon sok mindent keversz.

A letöltés zárt port esetén is el kell, hogy induljon. ott valami más lesz a hiba. Kezdjünk az alapokkal van internet a zidon? luci -> network diagnostic, ping google.com

kapsz választ? ha nem, akkor nincs nete a zidonak. Itt azt állíthattad el, ha statikus ip-re van állítva a zido, akkor a gateway-t és dns-t lehet kihagytad a konfigurációból... gateway a telekom router ip címe, dns, ondjuk google dns 8.8.8.8 és 8.8.4.4.

Ha ezeket beállítottad ugorj megint diagnosztikára... Ha megjavult örülsz, ha nem részletes képet adj mi hova hogyan kötve és konfigurálva....

Távoli eléréshez lan ip címmel nem fog menni... először próbáld meg lanon (wifin) elérni a transmission remote-ot... Ha ez megy, akkor két felé vezet az út,

ami brámelyik úthoz kelleni fog:
-nézd meg, hogy publikus ip címed van-e... telekomos router wan ip címe egyezik-e pl a whats my ip oldalon találhatóval
-ddns konfigurálása

a biztonságos, nehezebb út: VPN konfigurálása és lan ip cím használata
a kevésbé biztonságos: port forward létrehozása a 9091-es portra és a ddns címedet írod be a transmission remote appba. (azt hozzáteszem, ha a telekomos hgw-n nincs nat loopback ebben az esetben külön konfiguráció fog kelleni otthoni és nem otthoni vezérléshez...)

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15244) Gabesz87 válasza Headless (#15243) üzenetére


Gabesz87
addikt

Megnéztem, de hosszas gondolkodás után azt írja:
ping: bad address 'google.com'
Persze hogy van nete a Zidoo-nak. Itt a képen is látszik a beállításokból, ill. csekkoltam Chrome-ban is, működik. De DHCP-vel van beállítva, Zidoo-ban manuálisan én nem szórakoztam vele. HGW-ben adtam neki fix IP-t.

Na akkor: van egy Telekomos Sagemcom HGW-m, erre van kötve két router AP módban, egy Xiaomi 3G, erről megy a wifi a lakásban, és a másik egy Asus N18U, ez van a nappaliban, ezen nem megy a wifi, LAN-on megy róla a Zidoo X8, a TV, egy IPTV box.
OpenWRT az Állapot áttekintés fül alatt a hálózatnál IPv4 WAN állapot-nál azt írja, nincs kapcsolódva. Nem kéne itt annak látszódnia, hogy kapcsolódva van?
Samba engedélyezésén, és a Transmission-höz szükséges lépéseken kívül itt semmi mást nem állítottam. Itt látszik a nyitott port a HGW-n, bár azt mondod, ettől még a letöltésnek indulnia kéne.

Szóval úgy tűnik, valamiért az OpenWRT-n nincs net? Annak ellenére, hogy a Zidoo-n van!

[ Szerkesztve ]

(#15245) Headless válasza Gabesz87 (#15244) üzenetére


Headless
őstag

nem értem a zidoo és az openwrt nem ugyanaz?

Ha nincs nete márpedig, ha pingre bad addresst kapsz nem lesz nete egyértelmű... (legalábbis dns címfordítása biztos nem megy...)

openwrt-n nincs chrome...

Az openwrt az micsoda és hogy van konfigurálva összekötve?....

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15246) Gabesz87 válasza Headless (#15245) üzenetére


Gabesz87
addikt

Szerintem kezdjük egymást nagyon nem érteni. A Zidoo lejátszó Dual OS-es úgymond, azon fut a rendes Android, saját GUI-val, illetve párhuzamosan az OpenWRT.
Androidon ahogy látod, és ahogy írtam, van net, ez egyértelmű! Gépről bejelentkezek OpenWRT-be bepötyögve a lejátszó IP címét, és ott beállítgattam amiket kellett, látom a felcsatolt külső HDD-t, Samba megosztási beállításokat. Bittorrent menüben állítgattam még a Transmission-re vonatkozó dolgokat, de ahogy írtam, semmi egyebet.

"Az openwrt az micsoda és hogy van konfigurálva összekötve?...."
ezt a kérdést most nem étrrem!? :F

(#15247) Headless válasza Gabesz87 (#15246) üzenetére


Headless
őstag

tehát akkor valamiféle virtuálisgépen van az openwrt ezzel jól megbonyolítva az egészet, miért kell ez? android alapon is van valami torrent kliens...

miértnem rakod fel a mir3g-re mondjuk az egész torrentezős dolgot...

ebben nem tudok segíteni neked, nem ismerem az eszközt és a virtualizációját. de ott lesz a hiba...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15248) vargalex válasza Gabesz87 (#15246) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az OpenWrt alatti network config-ot meg tudnád mutatni?

Alex

(#15249) Gabesz87 válasza vargalex (#15248) üzenetére


Gabesz87
addikt

Erre gondolsz?

(#15250) Headless válasza Gabesz87 (#15249) üzenetére


Headless
őstag

ahogy írtam korábban a dns szervert állítsd át pl google dns-re (8.8.8.8 illletve 8.8.4.4), valószínű nem rendelkezik dns szerverrel a thome-os router, hanem csak dhcp-n továbbít egyet. Ezért "nincs net" a routeren, mert itt manuális ip konfigurációt helytelenül adtad meg.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.