Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) vargalex válasza kovyhun (#15600) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Persze, megoldható. Wifi clientre és VPN clientre is találsz leírást. Milyen VPN egyébként?

Alex

(#15602) kovyhun válasza vargalex (#15601) üzenetére


kovyhun
tag

Odáig jutottam hogy felcsatlakozott a wifire és én is fel tudok csatlakozni rá, viszont net nincs rajta. sstp kellene de csak l2tp-t láttam benne. Ha másképp nem megy az is jó lesz ha ipsec-es. Mivel nem látja a netet, csomagokat sem tudok telepíteni.
Próbáltam egyiket, másikat, mindkettőt maszkolni, de nem megy.
[kép]

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#15603) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Tudom, eléggé amatőr kérdés, de ha a szolgáltatóé (Digi) helyett egyéni dns szervereket akarok felvenni, akkor azt a LAN vagy a WAN interfészen kell megtenni? Jelenleg mindkettőn beállítottam az OpenDNS public címeit, de a whatsmydnsserver szerint még mindig a digié van használatban.

szerk.: még egy kérdés, most, ha pingelek egy internetes site-ot, az ipv6 címét kapom vissza. Ezt hol tudom átállítani ipv4-re?

Üdv :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15604) wigyori válasza ludnik (#15593) üzenetére


wigyori
tag

Fogalmazzunk ugy, h most h van mar MR42 is itthon, megnezem h mit lehet tenni. :)

-w-

[ Szerkesztve ]

(#15605) looser válasza looser (#15603) üzenetére


looser
addikt

Ciki, nem tudtam, de a ping (vagy tracert) után "-4"-et kell írni és akkor ipv4 címet kapunk vissza. Az egész áttérést egyébként a hosts fájl lehetősége miatt léptem meg; egy androidos tévén szerettem volna reklámot szűrni, fórumon javasolták a routerre tett hosts filet. Windows alatt 10+ éve használom ezt, szerettem volna ha a hálózatra kapcsolódó többi eszközön sem kellene frissítgetni.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15606) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Milyen routert topciból jövök, ottani ajánlásra vettem egy archer c5 v4 típusú készüléket. Remélem ezzel nem nagyon lőttem mellé. Az emeletre kell, igazából csak AP módban fogjuk használni a szolgáltatói router kiterjesztéseként (legalábbis első körben), de úgy gondoltam egy router jobb választás hosszú távon.
Na a lényeg, hogy tudtommal van erre is OpenWrt, csak nem hivatalos. Használja valaki így? Utoljára egy mr3220-at állítottam át CFW-re, ott nem volt semmi különös, az OEM szoftverből ment az upgrade. A c5-nél nem tudom, hogy ugyanígy lenne-e, ebben szeretnék segítséget kérni. Átnéztem a készülék OWRT oldalát, de azért itt is rákérdezek.
Köszönöm előre is a segítséget.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#15607) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Szeretném visszatenni a gyári fw-t, de az openwrt leírás alapján le kellene vágnom a gyári image egy részét, amit nem tudok megcsinálni.
Van egy link az oldalon "boot part removed" image-re, de nincs mögötte tartalom.
Tudna valaki segíteni?

üdv
szabi

(#15608) Starchm válasza -szabi- (#15607) üzenetére


Starchm
őstag

Innen leszedtem ezt. Első spoiler alatt megint az első spoiler, azt írták rá, h uboot ki lett vágva.

[ Szerkesztve ]

(#15609) vargalex válasza -szabi- (#15607) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Magán a routeren is van dd parancs...

Alex

(#15610) -szabi- válasza Starchm (#15608) üzenetére


-szabi-
őstag

Erről a fórumról semmit nem értek, ez lesz a "z" tervem.

(#15609) vargalex
Jó helyen van. ;)
Viccet félretéve nem tudtam és használni sem tudom ez már túl van a hozzáértésemen.

Az összefoglalóban van ez: http://susteopenwrt.ipdns.hu/webrevert/
Találtam az én routeremhez jobb híján megpróbálom azzal, remélem jó lesz.
Az openwrt fejlesztőknek meg nagy fekete pont amiért a visszaállító linkjük halott.

Az összefoglalós linken lévőre ezt dobta:

Akkor ez most nem jó?

üdv
szabi

[ Szerkesztve ]

(#15611) vargalex válasza -szabi- (#15610) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az md5 alapján pedig jó file-t töltöttél le és reméljük suste is jót tett fel. Ilyen gond akkor lehet, ha nálad nem ar71xx build van feltéve, hanem már ath79-es (vagy nem TL-WDR3500-ad van :) )

Megjegyzés: az OpenWrt wiki-t nem a fejlesztők szerkesztik, külső linkre nem is vállalnának garanciát...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15612) -szabi- válasza vargalex (#15611) üzenetére


-szabi-
őstag

Ezt tettem rá: openwrt-19.07.3-ath79-generic-tplink_tl-wdr3500-v1-squashfs-factory.bin.
Akkor innen már nincs visszaút?

(#15613) vargalex válasza -szabi- (#15612) üzenetére


vargalex
Topikgazda

De, innen van a force upgrade. Azért utasítja most vissza, mert nem egyezik az architechtúra (ath79 vs. ar71xx). De ugyan így force-val raktad fel anno az ath79 build-et az ar71xx-re.

Alex

(#15614) -szabi- válasza vargalex (#15613) üzenetére


-szabi-
őstag

Gyári fw-t frissítettem.
Gondolom mikor ar71xx-ről beszélsz alatta nem a gyári fw-t érted?
Mert a gyári fw-ben nem volt semmiféle force lehetőség, az openwrt bin fájl nevét kellett csak átnevezni (wdr3500v1_tp_recovery.bin), hogy a futó gyári elfogadja és befrissítse.

(#15615) vargalex válasza -szabi- (#15614) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A gyári firmware az architektúrát nem, csak a modellt ellenőrizte. Viszont a gyári firmware is ar71xx architechtúrájú. Ezért kell most a force.

Alex

(#15616) -szabi- válasza vargalex (#15615) üzenetére


-szabi-
őstag

Sikerült visszatennem. :)
A topik összefoglalóban lévő fw 2013-as verzión alapult azt felfrissítettem az utolsó tplinkes 2015-ös kiadásra.
Azért tettem fel az openwrt-t mert azt vártam gyorsabb lesz a wifi de feleződött a sebesség, 30-40Mbps körül volt 5GHz és 2.4GHz esetén egyaránt bármit állítottam.
Most visszakaptam az 55-60Mbps sebességet ami még mindig elmarad a 100mbps elméleti sebességtől (wan sebességlimit) de duplája openwrt sebességnek.
Köszi a segítséget.

(#15617) vargalex válasza -szabi- (#15616) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pedig OpenWrt alatt (és gyári alatt is) gyorsabbnak kell lennie, legalábbis 5 GHz-en. Az 55-60 Mbps 2,4 GHz-en jellemzően 20 MHz csatornaszélesség és 75 Mbps linksebesség esetén szokott lenni (jellemzően telefonok nem tudják a channel bondingot).

Alex

(#15618) -szabi- válasza vargalex (#15617) üzenetére


-szabi-
őstag

Ami a LAN sebességet illeti ott openwrt kicsit jobb volt 85Mbps míg gyári fw 80Mbps.
Telefonnal mértem a wifit, openwrt alatt kettő lehetőség volt N vagy Legacy mód, mindkettőre 30-40Mbps körül kaptam, sávszélesség változtatása nem számított.
Gyári fw alatt több lehetőség volt, kipróbáltam a következőket:
N only, 20MHz.
N only, 40MHz.
B/G/N mix, 20MHz.
B/G/N mix, 40MHz. Itt értem el az említett 55-60Mbps sebességet speedtest felé.
Nem tudom, hogy telefon mennyit tud max. Remélem nem az viccel meg. :)

(#15619) vargalex válasza -szabi- (#15618) üzenetére


vargalex
Topikgazda

OpenWrt alatt force-olni kellett volna a 40 MHz-es módot...

Alex

(#15620) -szabi- válasza vargalex (#15619) üzenetére


-szabi-
őstag

Ezt nem tudtam, de nem teszem már vissza. :)
Amúgy is érik a csere egy C6-os képében.

(#15621) -szabi- válasza vargalex (#15619) üzenetére


-szabi-
őstag

Nem vág a topik témájába, de nincs neki külön.
Szerinted előrébb lennék dd-wrt-vel?
Abból elég friss van: 20200809 tplink_tl-wdr3500v1.

(#15622) Headless


Headless
őstag

sziasztok, jelenleg milyen értelmes openwrt-s routerek vannak? inkább a bestbuy kategória, mint a mi router 3g volt annó.
AC legyen, gigabit 4 port előny, de ha kevesebb az sem vészes.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15623) golya87


golya87
őstag

Sziasztok!

OpenWRT fórumon beállítottam pár téma követését. Június, júliusban jöttek is levelek, ha új hozzászólás érkezett, viszont egy ideje semmi.
Megszűnt ez a szolgáltatásuk, vagy én mulasztottam el valamit át/beállítani?

(#15624) attilav2 válasza golya87 (#15623) üzenetére


attilav2
őstag

--

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15625) attilav2


attilav2
őstag

Újabb negatívumot vettem észre AC57U-n az OpenWrt-n(Az egyik negatívum hogy bekapcsolt HW Flow offloaddal is csak ~700mbit-et tud). 5ghz wifi csatornaváltás és a beállítások mentése után elnémult, csak újraindítás után éledt fel, a 100-as csatornára váltottam az alapértelmezett 36-ról. Működik a 100-as csatornán, csak újraindítás kell 5ghz-n a csatornaváltáshoz.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15626) attilav2 válasza Headless (#15622) üzenetére


attilav2
őstag

Sokak szerint az Asus AC65P jó OpenWrt alatt, igaz még csak snapshot van rá, de vargalex készített rá stabil verziót. Volt aki posztolt az Asus routerek topikban hogy OpenWrt-vel is eléri a ~900mbit-et.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15627) golya87 válasza Headless (#15622) üzenetére


golya87
őstag

Xiaomi RM2100? Az OpenWRT kb annyira véleményes, mint Mir3G-n, de Padavan betonstabil rajta.

(#15628) vargalex válasza attilav2 (#15625) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem kell újraindítás, csak meg kellene várni a radar detectet...

Alex

(#15629) attilav2 válasza vargalex (#15628) üzenetére


attilav2
őstag

Kb mennyi ideig tart a radar detect AC65P-n (neked az van ha jól tudom)? A 65P is mediatekes így kb nálam is hasonló ideig kellene tartania mint nálad ha jól gondolom.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15630) attilav2


attilav2
őstag

Most így a 100-as csatornán a Mi Box S 390mbit/s linken csatlakozik 80mhz-n, de az egyik sáv le le ugrál 20 mhz-re és jóval alacsonyabb linksebességre (azt nem tudom hogy a feltöltés vagy a letöltés e) bállítottam a 40mhz kényszerítést az 5ghz -re is, és beraktam a noscan=1 opcíiót mindkét (2.4 és 5ghz) rádiónak. De a Mi Box S az egyik sávon továbbra is vissza vissza ugrik 20mhz-re, bár a kapcsolat nem szakadozik, akkor gondolom nics jelentősége.
Ezkeket a parancsokat találtam a noscan=1 bekapcsolására:
uci set wireless.@wifi-iface[0].noscan=1
uci set wireless.@wifi-iface[1].noscan=1 # if you have a 2nd radio
uci commit wireless
wifi up
Ezzel bekerült az /etc/config/wireless-be mindkét rádióhoz a noscan=1

5ghz-n van értelme a 40mhz kényszerítésének? Az opció ott van a Luci ban az 5-ös rádiónál is. De ugye ott a 80mhz az alap.

Illetve még a CRACK elleni opciót érdemes bekapcsolni? A leírás szerint erős wifi forgalomnál problémákat okozhat.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15631) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Sziasztok!

Transmission által letöltött fileokat nem tudok törölni samba megosztás alól. Jogosultság hiba van. Transmission transmission userként fut. Mit kell beállítanom? 19.07.3

(#15632) vargalex válasza eddie1978 (#15631) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A transmission umask-ját kell megfelelően beállítani, amivel a lementett file-ok jogosultsága. Illetve, ha szeretnéd, a Samba-t force-olhatod, hogy root userel menjen a kapcsolat, de ez biztonsági szempontból nem szép...

Alex

(#15633) Headless válasza attilav2 (#15626) üzenetére


Headless
őstag

köszi ránézek, mivel most jövőhétig kell valószínű inkáb helyi eszközt szeretnék, még van tartalékba egy mir3g-m lehet az lesz és aztán upgradelek valamikor vagy itthon, vagy ott.. Am snapshottól nem félek, báűr valószínű, akkor inkább buildelek egy sajátot, amibe benne van minden ami kell.

wireguard teljesítményre mondjuk azért kíváncsi lennék, mert most nem raknék össze emiatt egy külön eszközt. régen nekem a mir3G openwrt-vel hozta a 7-8 mbyte/s-et ha kicsivel tudna többet nem lenne rossz.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15634) vargalex válasza Headless (#15633) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az Asus RT-AC65P ugyan úgy MT7621-es, mint a Xiaomi Mi Router 3G.

Alex

(#15635) Headless válasza vargalex (#15634) üzenetére


Headless
őstag

mybad, nem néztem wikidevi-t, köszi ahogy nézem a wifi chipek mások.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15636) eddie1978 válasza vargalex (#15632) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Köszönöm! Most jó lesz. Transmission-nek adtam 000 maszkot. A meglévőket chmod-dal módosítottam. :R

(#15637) vargalex válasza Headless (#15635) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, a wifi más és valóban gyorsabb is. Sok oldalon egyébként gyengébb wifi vezérlőket írnak, de ahogy látom a wikidevin már javították. Valóban 2 db MT7615N van benne.

Alex

(#15638) Headless válasza vargalex (#15637) üzenetére


Headless
őstag

bár a wifi eléggé huszadrangú, inkább egy vpn sebesség és stabilitás a lényeg.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15639) xabolcs válasza Headless (#15638) üzenetére


xabolcs
őstag

root@BEFORE:~# cryptsetup benchmark
# Tests are approximate using memory only (no storage IO).
#     Algorithm |       Key |      Encryption |      Decryption
        aes-cbc        128b        11.3 MiB/s        11.6 MiB/s
    serpent-cbc        128b         9.2 MiB/s         9.5 MiB/s
    twofish-cbc        128b        12.3 MiB/s        12.6 MiB/s
        aes-cbc        256b         9.0 MiB/s         9.1 MiB/s
    serpent-cbc        256b         9.2 MiB/s         9.5 MiB/s
    twofish-cbc        256b        12.4 MiB/s        12.7 MiB/s
        aes-xts        256b        11.7 MiB/s        11.6 MiB/s
    serpent-xts        256b         8.1 MiB/s         9.5 MiB/s
    twofish-xts        256b        12.9 MiB/s        12.9 MiB/s
        aes-xts        512b         9.1 MiB/s         9.1 MiB/s
    serpent-xts        512b         9.6 MiB/s         9.2 MiB/s
    twofish-xts        512b        12.9 MiB/s        12.9 MiB/s

#AFTER #################################
#     Algorithm |       Key |      Encryption |      Decryption
        aes-cbc        128b        39.3 MiB/s        39.6 MiB/s
    serpent-cbc        128b         8.4 MiB/s         9.5 MiB/s
    twofish-cbc        128b        11.0 MiB/s        12.7 MiB/s
        aes-cbc        256b        32.3 MiB/s        32.3 MiB/s
    serpent-cbc        256b         9.4 MiB/s         9.5 MiB/s
    twofish-cbc        256b        12.4 MiB/s        12.7 MiB/s
        aes-xts        256b        20.4 MiB/s        26.6 MiB/s
    serpent-xts        256b         6.5 MiB/s         9.5 MiB/s
    twofish-xts        256b         8.6 MiB/s        12.7 MiB/s
        aes-xts        512b        23.3 MiB/s        23.2 MiB/s
    serpent-xts        512b         9.6 MiB/s         9.5 MiB/s
    twofish-xts        512b        12.8 MiB/s        12.7 MiB/s

Bar talan a VPN az, ahol a hardveres gyorsitas alig tud labdaba rugni.

Forras: vschagen/mtk-eip93/issues/8

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15640) Starchm


Starchm
őstag

Hi!

Van egy Newifi 2-m (MT7621AT, MT7603EN, MT7612EN).
Valahol olvastam(már nem találom) hogy az openwrt-s driverek a wifinél jobb lefedettséget adnak, de sebességben elmaradnak a padavantól.
Valaki esetleg tesztelte ezt vagy bármi tapasztalata van vele kapcsolatban?
Ty.

[ Szerkesztve ]

(#15641) eddie1978 válasza eddie1978 (#15636) üzenetére


eddie1978
aktív tag

A 000 maszk helyesen 0. Futottam pár kört mire a logból meglett a hiba (a config filet nem tudta értelmezni miután a de falut 18-at átírtam 000-ra vagy 00-ra). Persze ott van a weboldalukon a Transmission beállításáról szóló leírásban, hogy ha mindenkinek szeretnénk rwx jogot adni, akkor egy darab nullát kell beírni. Itt is igaz, ha már végképp nem boldogulsz, olvasd el a leírást.

(#15642) xplood


xplood
csendes tag

Sziasztok!

Létezik-e más megoldás hogy megtanítsam a WPA2-Enterprise autentikációt egy TL-WR1043ND V1.1 routernek OpenWrt alatt, mert hiába törlöm a wpad-mini-t nem megy fel a wpad. (nincs elég hely)

[ Szerkesztve ]

(#15643) abcde22


abcde22
tag

Sziasztok!

TL-WR1043ND router USB portjába bedugtam egy billentyűzetet, amit hálózaton keresztül szeretnék használni számítógépen, ezt kezdtem el csinálni: [link]
Odáig eljutottam, hogy telepítem a csomagokat, és utána beírom az usbip list -l parancsot, amire nem ír ki semmit, listáznia kéne a routerhez csatlakoztatott eszközöket, de nem ír semmit, pedig csatlakoztatttam a billentyűzetet.
Valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#15644) Headless válasza abcde22 (#15643) üzenetére


Headless
őstag

szia!

windows eszközön szeretnéd használni a billentyűzetet?

ha igen és csak 1 dongle van akkor ajánlom a virtualheret csak felmásolod a binárist csinálsz rá egy init scriptet vagy boot utáni scriptbe beilleszted.

windowsos driver jól működik és aláírással rendelkezik nem úgy mint az usbip hekkelt driverek. amiből amúgy egyet sem sikerült működésre birnom.

az alapvető usb-s csomagok fent vannak amúgy?

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15645) abcde22 válasza Headless (#15644) üzenetére


abcde22
tag

igen windows-on szeretném használni, milyen alapvető csomagoknak kell fent lenniük?

(#15646) Headless válasza abcde22 (#15645) üzenetére


Headless
őstag

ha windows mint mondtam a "server" oldali rész a kissebb probléma, haladj a virtualhere felé... 1 usb eszköz ingyenes. utána van licensz, de én pl csinálam azt, hogy két külön eszközbe kötöttem megosztásilag. sok binárisuk van. raspberryhez is lesz, routerekhez, switchekhez, stb.https://www.virtualhere.com/home

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15647) Redplee


Redplee
senior tag

Hali! Tud valaki segíteni, lépésről lépésre elmondva, hogy kell telepíteni AC65P re ezt a FW-t? Sosem csináltam még ilyet és az openwrt oldalán levő leírást nem vágom, nem értem miket ír, addig ok h SSH enabled de az utána levők nekem kínaiak.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#15648) abcde22 válasza Headless (#15646) üzenetére


abcde22
tag

nekem több eszköz kell, usb hub, egér, billentyűzet. a szerver oldali rész openwrt, windows a kliens

(#15649) Headless válasza abcde22 (#15648) üzenetére


Headless
őstag

De ezt mondom, hogy a windows oldalon nem nagyon lesz driver... az usbip xp-re volt megírva azóta csak hekkelgetések vannak de kb egyik sem működik. alapból a driver hitelesítést kikell kapcsolni, csak hogy egyáltalán feltelepítsd.

Ha több eszköz kell vedd meg a licenszt. sajnos az usbip windowson nem igen fog menni. De ha mégis találnál rá valamit engem is érdekelne.

Mondjuk a szerveroldali rész ettől függetlenüll mennie kéne, régen volt amikor probálkoztam vele de az pöccre ment. habár én azt hiszem egy kevésbé embedded eszközön próbáltam talán rpi-n archlinuxal. Alapvető usb-s dolgokra azokra gondoltam, hogy kmod-usb2 stb tehát egy sima lsusb megtalálja az eszközt? csak az usbip nem találja? Esetleg /dev-ben szerepel?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15650) abcde22 válasza Headless (#15649) üzenetére


abcde22
tag

lsusb megtalálja. /dev-ben nem tudom hol kell nézni, /dev mappában kéne lennie egy mappának ami az eszközé?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.